Gemeente plaatst vijf matrixborden die snelheid auto's gaan controleren Keunedarp Lacht, bedoeld voor zowel jong als oud Holtens Nieuwsblad Extra voorzieningen voor weg naar werk Benefietconcert HMV voor Iskandar uit Indonesië Showroomkeukens inclusief apparatuur tot 70% korting. Pronkzitting krijgt nieuwe naam en luchtiger programma Lampionoptocht voor koningin Weekendweer Rijssense Prinsenwagen doet mee aan optocht Fienpreuvers Donderdag 20 januari 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat 13 Holten - Wethouder J. Ligten- berg stelde woensdag 19 janu ari om 10.00 uur het eerste snelheidsinformatiesysteem aan de Enterstraat in werking. Op het digitale bord wordt de snelheid aan de weggebruiker weergegeven. De gemeente zet de volgende vier panelen in de loop van januari en februari verspreid over de gemeente in. Voor de digitale panelen is ge kozen om aan de weggebruiker te laten zien welke snelheid ze hebben. Landelijke ervaringen laten zien dat het aangeschafte systeem een positieve invloed Holten - De Holtense mu ziekvereniging HMV houdt vrijdag 21 januari in de Kandelaar om 20.00 uur een benefietconcert voor het project Iskandar. HMV en de drumband doen hieraan mee. Verder zijn er optredens van de Hoolter Kor- hanen en het Mannenkoor. Er wordt geen entree ge vraagd, maar wel zal er wor den gecollecteerd. De bedoe ling is dat iedere bezoeker mi nimaal 5 euro geeft. Het programma duurt twee keer een uur met daartussen één pauze met verloting. Afwisselend zal worden opge treden. Het is niet bekend wat er precies wordt gespeeld en gezongen, maar wel staat vast dat het een gezellige en muzi kale avond gaat worden. Iskandar is een reisleider in Indonesië. Zijn familie woont in het door de zeebeving ge troffen gebied. De broer en zijn familie wordt vermist. Daarnaast is iedereen hun huis en bezittingen kwijt. Meer over Iskandar is verder op in deze krant te lezen. Holten - Het college van Bur gemeester en Wethouders van de gemeente Rijssen-Holten heeft het uitvoeringsbesluit reïntegratieverordening vast gesteld. Daarmee heeft de ge meente extra voorzieningen in handen om de weg naar werk te bevorderen. Afgelopen jaar zijn de eerste stappen gezet. Er zijn activering- en reïntegra- tietrajecten ingekocht. Vanaf 1 januari 2005 gaat de ge meente verder met de volgende stap. De gemeente kan dan premies verstrekken aan mensen met een uitkering volgens de Wet Werk en Bijstand om ze te stimuleren werk of deeltijd werk te aan vaarden, deel te nemen aan tra jecten, het verrichten van wer ken met behoud van uitkering en vrijwilligerswerk. De gemeente bespreekt dit met de mensen die hiervoor in aanmerking komen. De gemeente Rijssen-Holten maakt het ook voor werkgevers extra aantrekkelijk. Vanaf 1 ja nuari 2005 ontvangen zij een premie of loonkostensubsidie om werkzoekenden met een WWB uitkering in dienst te ne- De hoogte hiervan en de periode waarover die wordt gegeven, is afhankelijk van de persoonlijke situatie van de werkzoekende. Aan deze premie- en loonkos tensubsidieregelingen zijn voor waarden verbonden. Werkge vers die belangstelling hebben, kunnen hierover contact opne men met de gemeentewinkel, te lefoon 0548 854868. KeukenConcurrent organiseert woensdag, donderdag, en vrijdag een verkoop van showroomkeukens inclusief apparatuur. Aanleiding hiervoor is dat er plaats gemaakt moet worden voor de nieuwe modellen. Hierdoor moeten de showroomkeukens verkocht worden met kortingen oplopend tot maar liefst 70%. Er zijn zelfs modellen die tegen ELK AANNEMELIJK BOD de showroom moeten verlaten. De verkoop is alleen bestemd voor PARTICULIEREN. Hengelo: Holtersweg 51 Bel gratis voor onze overige adressen en openingstijden 0800-0233535 of kijk op www.keukenconcurrent.nl heeft op de rijsnelheden. Groot voordeel is dat het systeem al leen de snelheid weergeeft en niet bestraft zoals dit bij flitspa len wel het geval is. Via een ingebouwde radar wordt de snelheid meerdere keren ge meten en dit wordt direct op het LED-display weergegeven. Zodra de weggebruiker de snel heid binnen het meetbereik aan past, verschijnt de actuele snel heid direct op het scherm. Het systeem kan zo'n 130 dui zend metingen verwerken, waar na de gegevens via een datakast- je worden uitgelezen en via de computer weergegeven worden in grafieken en tabellen. Aan de hand van deze informatie weten gemeente en politie of verdere verkeersmaatregelen nodig zijn of dat er vaker op snelheid ge- Pagina 3 Stichting Kunst en Cultuur vierde haar 15-jarige jubi leum. Ook Kees van Kooten was uitgenodigd. Pagina S Het carnaval nadert snel. Om alvast in de stemming te ko men, werd zaterdag het Prin senbal gehouden. Pagina 7 Theo de Rooij was te gast bij de Holterberg Classic. Een ATB-tocht voor Ronald Mc Donald's. controleerd moet worden. In de kern Rijssen worden vier systemen ingezet die gaan roule ren over zes vaste punten. In de kern Holten wordt een sys teem ingezet dat gaat rouleren over twee vaste punten. Deze vaste punten zijn nodig voor het opladen van de accu. en gebeurt via een lichtmastaansluiting. Daarnaast wordt het systeem ook flexibel ingezet om een kortdurende meting van een week te verrichten, bijvoorbeeld wanneer er klachten zijn over de verkeerssnelheden. Het systeem wordt dan alleen gevoed via de accu. De plaatsen waar de meet- kasten komen te staan zijn in sa menspraak met de politie en 3VO vastgesteld. De vijf kasten rouleren langs de volgende we gen: Rijssen: Nijverdalseweg, Haarstraat, Wierdensestraat, Ka- rel Doorman straat, Reggesingel, Enterstraat. Holten: Larense- weg, Deventerweg. (foto: Rinus Vrijdag) Holten - Keunedarp Lacht is de nieuwe naam voor de Pronkzit ting, welke zaterdag 22 januari om 20.30 uur wordt gehouden in Zaal Vosman. Een nieuwe naam en een nieuwe aankle ding. Geen gewenst kleding voorschrift meer, en ook jonge ren zijn welkom. De Pronkzitting werd vijfjaar ge leden in het leven geroepen, om dat bezoekers van het eerste uur wegbleven bij het Prinsenbal. Het nieuwe evenement kreeg een ga lasfeer aangemeten en werd luxe aangekleed met hapjes in de prijs inbegrepen. Het programma bestond uit buutredners, zoals men eertijds van het Prinsenbal gewend was. Muzikale omlijsting paste in de galasfeer. De formule bleek de eerste jaren goed aan te slaan, maar kreeg la ter toch een negatief imago. Het zou alleen voor ouderen bedoeld zijn en je moet beslist in galakle- dij komen. Daarnaast vonden ve len de entreeprijs te hoog, want op die hapjes zaten ze niet te wachten. 'Mensen die Pronkzit ting hadden bezocht waren zeer enthousiast, maar toch zat er geen groei in het aantal bezoekers', ver telt organisator Albert Boode. Daarom is nu gekozen voor een andere aanpak en een andere naam. 'Keunedarp Lacht, is be doeld voor jong en oud', bena drukt Albert. 'Verder hebben we het kledingadvies afgeschaft en zit in de entreeprijs alleen nog een welkomstdrankje inbegrepen.' Hierdoor kost een kaartje nu 7,50 euro en dat is zeker niet duur voor een avondje plezier. 'Het programma is sneller en luchtiger geworden', verzekert hij. 'Het is een mix van muziek, zang en buutoptredens geworden. Het duo Albert en Albert zal de opening verzorgen. Duo Heilig en Mans van Sangel geven buutop tredens weg. Stefan Mondial is uitgenodigd om te komen zingen. Hij heeft een breed populair re pertoire, dat iedereen aanspreekt.' Holten - Tijdens de verjaardag van koningin Beatrix, maan dag 31 januari, wordt om 18.45 uur een lampionoptocht gehouden. Er wordt gestart vanaf Diessen- plas. Daarna gaat de optocht via de Larenseweg en de Dorps straat, naar Smidsbelt. Muziek vereniging HMV zal voorop lo pen. De optocht is bedoeld voor kin deren tot en met de bovenbouw- van de basisschool. Lampionnen zijn te koop bij Blokker Van de Maat. Aanhoudend wisselvallig weer. Vrijdag veel bewolking en re gelmatig regen, afgewisseld door geregeld zon. Nog wel zacht met zo'n 7.0 graden. Zater dag en zondag maken we weer kans op winterse buien, opkla ringen en wat zon. In de nachten weer dicht bij nul en overdag 4.0 tot 5.0 graden. Dit heeft te ma ken met een noordwestelijke stroming die koudere lucht aan voert over de Noordzee waar door zich gemakkelijk buien kunnen ontwikkelen. Zie elders in deze krant Naast zang en muziek, staan er onder andere ook buutredners op het programma. Dweilorkest De Braandheultjes ontbreekt niet en ook de Hoolter Korhanen komen langs. 'De mu zikale omlijsting wordt ingevuld door de New Comets met lead zanger Ben Rondhuis. Hij is bij heel veel Holtenaren bekend van de band White Cornets.' De zaal is om 19.30 uur open. Rond 20.30 uur begint het eigen lijke programma en is om 23.00 uur afgelopen. Daarna kan er ge zellig worden gedanst. Albert Boode hoopt dat de nieu we aanpak aan zal gaan slaan, zo wel bij jong als oud. Zodat carna valsvereniging De Fienpreuvers, naast de Elfde van de Elfde en het Prinsenbal, er een gezellig, ge waardeerd en goedbezocht feest bij heeft. En nog dichtbij ook: midden in Holten. Kaarten zijn te koop bij Foto ten Velde en Blokker Van de Maat. Zaterdag 22 eri zondag 23 januari BrtrSK Volwassenen €4,- iïïderen tot 12 jaar en 65+ «2. Klndeien tot 13 jaar GRATIS Helemaal over uw toeren van oude singles? Compleet van slag door een zeldzame koekkoeksklok7 U krijgt knebels in uw buik van oud speelgoed? Bezoek dan de vlooienmarkt in het Expo Center Hengelo. Want, wat u ook zoekt de kans is groot dat u het op één van de vele kraampjes vindt. Geopend van 09.00 tot 17.00 uur. m'l.'l Wegtersweg 65. volgende vlooienmarkt: 26 en 28 maart 2005 Holten - De Stadsprinsemva- gen van de Rijssense carna valsvereniging De Bolnpeetr's wordt inmiddels in gereed heid gebracht voor de carna valsoptocht in Holten, op za terdag 5 februari. Het Rijssense prinsenpaar Prins Henry I en Prinses Karin zullen, vergezeld door de Raad van Elf, met deze wagen door Holten trekken. Het is de eerste keer dat een Rijssense Prins en Prin ses deel uit maken van de Hol tense optocht. „We hebben wel eerder aan optochten in andere plaatsen meegedaan, maar mee doen in Holten is toch wel heel erg leuk", vertellen Prins Hen ry I en Paul Scholten van de Rijssense carnavalsvereniging. De Bolnpeetr's dingen niet mee naar de prijzen. Ze komen niet met een versierde wagen met een thema. Eigenlijk hebben ze dat ook niet nodig, zij hebben immers de Stadsprinsenwagen, zij komen immers uit de stad, merken ze fijntjes op. In Rijssen wordt sinds jaar en dag geen carnavalsoptocht gehouden; wel maakt het prinselijk paar en de Raad van Elf een rondje door het centrum. De contacten tussen De Fienp reuvers en De Bolnpeetr's, on danks dat het twee heel ver schillende verenigingen zijn, zijn goed, vertellen ze. „We worden nooit één vereniging, maar we kunnen wel samen iets doen. Bijvoorbeeld als Raden van Elf gezamenlijk een gezel lige avond houden en op eikaars feestavonden komen." Voorlo pig zien De Bolnpeetr's alvast uit naar de Holtense optocht. Als lezer van het Hollens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Geef dat ook eens aan een ander door! BON Gebruik deze bon voor i het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Postbus 692, 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdeling Dhr./mevr.: Adres: Postcode:j Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: j Woonplaats: Postcode: Telefoon:J Bankrekening: Handtekening: 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46.40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1