Extra nadruk op brandveiligheid industrieterrein Steenhuis-Wierenga krijgt speldje vrijwilligster 2004 Holtens Nieuwsblad Buitenaardse lichtkringen in tuin? Al vijf decennia als vrijwilligster actief op diverse terreinen nleveren sportnaam log steeds mogelijk Inzamelingsactie HHV voor Azië loopt goed In dit nummer Veiling in Bonte Paard brengt tweeduizend euro op voor Azië Reeperbahner voor Azië Euro per inwoner Vroege sluittijd Donoertiag 6 januari 2DD5 Redactie: 0548 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.NieUwsWadC»whk.wegener.ni Abonnementsprijs 48.05 Losse nnmmers 5.S5 nleveredres: Blokker Van de Maat tijssen-Holten - De brand weer Rijssen-Holten gaat zich ladrukkelijk richten op de brandveiligheid op industrie- erreinen. Dat gebeurt in sa- nenvverking met de politie. In ïeze maand januari krijgen de irecties van alle bedrijven op e industrieterreinen een brief an de brandweer waarin hen ordt gevraagd mee te doen an een enquête over dit on- erwerp. )p industrieterreinen wonen einig mensen. Daar is wat min- ;r controle. We denken daar ts meer te kunnen doen door ibraakpreventie en brandpre- ;ntie onder de aandacht te •engen', geven H. Wolterink en Harbers van de gemeentelijke andweer aan. 'Met name ook de bewustwording van directies. Directies hebben in de veilig heid een bepaalde verantwoor delijkheid. Vanuit de brandweer wordt diverse veiligheidsaspec ten aangegeven. Hoe kom je aan bluswater bijvoorbeeld. Het gaat vaak om dingen waar bedrijfsdi recties niet direct aan denken. De brandweer verwerkt dat wel in haar aanvalsplannen, maar daarnaast moeten bedrijven meer en meer gestimuleerd wor den om een bedrijfsnoodplan te maken. Bedrijven moeten kijken wat ze zelf aan veiligheid kunnen doen. Ze moeten nadenken over wat er mis kan gaan, ook bijvoorbeeld ten aanzien van het productie proces. Daar kan een bedrijf zelf al veel aan doen. In de enquête wordt de directies gevraagd hoe ze de (on)veiligheid op het in dustrieterrein beleven. Of ze in het bedrijf een inbraakinstallatie hebben, of een brandmeldings installatie. Of ze wel eens geïnti mideerd of bedreigd zijn. Of er wel eens ingebroken is in het bedrijf en of daarvan aangif te gedaan is. 'Onveiligheid heeft ook te maken met stelend perso neel, of mensen die zomaar bin nen komen vallen. Dat kan bij voorbeeld gebeuren als er een schoongemaakt wordt. Men is bezig en ondertussen halen on bekenden computers weg', aldus de brandweermensen. De enquête vraagt onder andere ook naar ontruimingsplannen en of er bedrijfshulpverleners in dienst zijn. De bedoeling is dat brandweer en politie een beeld krijgen van de (on)veiligheid van bedrijven/ industrieterreinen en samen met de directies maat regelen kunnen treffen als er be paalde manco's zijn. Holten - Het lijken buitenaardse lichtkringen in de tuin aan de H.J. Wansinkstraat. Misschien van een ufo? Niets is minder waar Het gaat om een grote licht- en vuurwerkshow die Stefan Schoppers tijdens Oud en Nieuw heeft gehouden. Onder meer maar liefst 47 me- meer dl wi bedrad;.n& dertlS sPotJfs. v'jf professionele discolampen met een laserstraal, honderd kroonsteentjes en voor (Fotof Johan BoUnt) VU" Werden 8ebrulkt- De groentetuin en de stertuin waren de arena voor het halfuurdurende spektakelstuk. Dijkerhoek - De ludieke vei- ing en boerenkoolverkoop ijdens de nieuwjaarsrecep- ie van het Bonte Paard op aterdag 1 januari, heeft ond de tweeduizend euro ipgeleverd. Het geld wordt ;estort op giro 555, ten be- ïoeve van de hulpacties in Vzië. fooral jongeren waren aan- vezig om elkaar de beste /ensen voor het nieuwe jaar De te wensen. Tony Turner )rive-In Show zorgde voor wingende muziek in de grote aal. Bonte Paard zelf, zorgde oor gratis drankjes. Alleen de oerenkool moest worden be- lald. Hiervan ging 2 euro per ïaaltijd naar de hulpacties in izië. Velen nuttigden een ordje, waardoor het bedrag iteindelijk op 450 euro wam. 'e daarna gehouden ludieke ei ling, zorgde voor de rest an het geld. Veilingmeester ens Janssen liet onder meer ierschildjes, een dartbord en ;n vlag van Amstel onder de imer gaan. erder werd er nog een schil- ïrijtje ingebracht en veilde j de versierde kerstboom, e enkele weken zijn diensten td bewezen in de grote zaal. a betaling van 250 euro, erd de boom door de kers verse eigenaar meegenomen. Als bandlid van de Reeper- bahner Stimmungsmacher, deed Hens Janssen nog twee huiskamerconcerten in het zakje. Deze leverden geza menlijk 830 euro op. Volgens Aalderik Paalman van het Bonte Paard wordt de nieuwjaarsreceptie nu zo'n 20 jaar gehouden. 'Het begon met een man of dertig en is nu uit gegroeid tot zo'n 250 bezoe kers.' Veel jongerengroepen die zelf op pad gaan om bij ie dereen nieuwjaar te wensen, hebben het Bonte Paard als vast punt in de route zitten. Met trekkers en aanhangers komen ze het terrein oprijden, schieten het laatste carbid af en wensen binnen iedereen een gelukkig nieuwjaar. 'We zijn ooit met de kerst boomveiling begonnen, om geld in te zamelen voor Afri ka', vertelt Aalderik. 'Er begon zelfs een beetje rivaliteit te ontstaan onder wie met de kerstboom naar huis zou gaan. De 'winnaars' namen de kerst boom mee in huis bij iedereen waar ze langs gingen.' Enkele jaren geleden verwa terde de veiling en werd stop gezet. Nu doet zich echter weer een grootscheepse hul pactie voor, waardoor de vei ling een nieuw leven is inge blazen. Holten - L. Steenhuis-Wieren ga is vrijwilligster van het jaar 2004 van Holten geworden. Burgemeester B. Koelewijn maakte dat maandagavond bekend tijdens de gemeentelij ke nieuwjaarsreceptie. Hij spelde de vrijwilligster van het jaar 2004 de bij deze titel ho rende speld op en overhandigde haar de oorkonde èn een bos bloemen. Van de plaatselijke Rabobank kreeg ze een geldbe drag dat door haar ingezet wordt voor vrijwilligersprojecten. De twee andere door de jury geno mineerden voor de kern Holten waren de dames M. ter Borg. die de Nationale Collecte voor Ver standelijk Gehandicapten leidt en bestuurslid is van de Stich ting Collectie Nagelhout en J.M. Giessen-Peters, die al meer dan twintig jaar actief is voor het Rode Kruis en de Welfare met succes laat draaien. Ook zij werden gevraagd op de trap te verschijnen en voor hen was er een boeket bloemen. Door het uitnodigen van de ge nomineerde vrijwilligers, drie per kern, wil de gemeente nog meer de waarde van het vrijwil ligerswerk benadrukken en de waardering daarvoor laten blij ken. Steenhuis-Wierenga is in de ja ren vijftig al lid van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen. Gedurende deze perio de heeft zij diverse functies be kleedt, zowel plaatselijk als pro vinciaal. In 1998 wordt zij mede gen voor de leefbgre en levendi ge samenleving die Rijssen-Hol ten is', aldus Koelewijn toen hij de prijzen uitreikte. Opvallend bij de aanmeldingen voor de vrijwilligersprijs was de aanmelding van groepen vrijwil ligers. Zo werden alle 108 vrij willigers van verpleeghuis De Schutse inclusief de aanleunwo ningen De Veste voorgedragen. Daaruit blijkt volgens burge meester B Koelewijn de waar dering voor de inzet van deze vrijwilligers. Maar. zo bena drukte hij, de verkiezing van de vrijwilligers van het jaar is niet op groepen gericht, maar op per sonen. Tijdens de uitreiking van de vrij willigersprijs gaf burgemeester Bort Koelewijn aan dat de ge meente bezig was met het ont wikkelen van een vrijwilligers- beleid. Om een goed beeld te krijgen van de plaatselijke situ atie werd aan zo'n tweehonderd vrijwi 11 igersorganisaties een en quête gestuurd en bijna zestig procent van de vragenlijsten kwam ingevuld terug. Met de uitkomsten daarvan gaat het ge meentebestuur binnenkort aan de slag. Pagina 3 Het begint een traditioneel evenement te worden. Het carbid schieten aan de Beus- ebcrgerweg. Velen kwamen een kijkje nemen. Pagina 5 Het werd een Goorse finale bij de Nacht van Blauw Wit. Het ging tussen Twenthe en GFC, waarbij GFC met de winst naar huis ging. Pagina 5 Kunstenares Linda Schip pers werkt met klei. steen en ze schildert. Met klei werken vindt ze heerlijk direct. Holten - De Dijkerhoekse Ree perbahner Stimmuningsma- cher treedt vrijdag 14 januari op in café 't Langenbaergh in Laren. Gerjanne Meijerman zal een gastoptreden geven. De Reeperbahner hebben inmid dels een grote reputatie opge bouwd als feestband. Zo speel den ze de hele tent plat tijdens de Keunefeesten en ook bij de Lo- arnse Karmse hebben ze goed van zich laten horen. In het voorprogramma speelt de Laren- se Rock en Lolband de Grun- zels. De entree voor het benefie toptreden bestaat uit een vrije gift. De zaal gaat om 21.00 uur open en het feest zal rond een uur of 22.00 uur losbarsten. De opbrengst van deze avond gaat naar de slachtoffers van de zee beving in Azië (giro 555). Rijssen - Het college van Bur gemeester en Wethouder en de raadsleden van Rijssen-Holten hebben besloten om een be drag van 36.000 euro over te maken op giro 555. Dat bete kent omgerekend 1 euro per inwoner. Wegens een nieuwjaarsrecep tie moeten persberichten voor de krant van 13 januari uiter lijk maandag 10 januari bij de redactie binnen zijn. Inleveren kan per e-mail: hol- tens.nieuwsbladfa whk.wege- ner.nl, per post: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen of bij Blokker Van de Maat aan de Smidsbelt. L. Steenhuis-Wierenga neemt haar oorkonde in ontvangst van burgemeester B. Koelewiin (Foto: Johan Bolink) J hiervoor koninklijk onderschei den. Ook binnen de Anbo is zij geruime tijd zeer actief geweest. Zowel als vrijwilligster en een periode als voorzitter. Namens Iten Verenigingen, familieleden en vrienden kunnen nog en met 15 januari sporters nomineren voor de Sportver- zing 2004. De eerdere inleveringsdatum was 31 december, zijn echter nog te weinig namen binnengekomen. muiieren kunnen ingeleverd worden bij Ab Bruggink, J. ter rst Jhzn.straat 22 in Rijssen en bij Jan Nikkels, Houtweg 30 in 'ten. Een nominatieformulier kan men downloaden bij w.lucky.nl/events. Men kan ook een briefje sturen met daarop taam, het adres, de geboortedatum en telefoonnummer van de omineerde, van welke vereniging hij lid is en in welke plaats vereniging is, en voor welke categorie hij genomineerd wordt, c de indiener dient zijn naam en telefoonnummer te vermel- zodat eventueel nadere gegevens opgevraagd kunnen wor- Men dient zo uitvoerig mogelijk de prestaties van de sporter Joeg toe te lichten. Uw bijdrage biedt troost en hulp aan de slachtoffers van de grote natuurramp in Azië. Stort uw bijdrage op Rabo-rekening: 15 68 50 001 t.n.v. Twente voor Azië de SWOH is ze intensief betrok ken bij seniorenvoorlichting en personenalarmering. Dit kost haar veel tijd en zij steekt hier enorm veel energie in. Momenteel mist de SWOH een secretaris, dit is een extra belasting voor haar. Zij is de motor achter de wekelijkse kof fieochtend bij en met de Bosch kamp. Steenhuis is zeer actief betrokken bij de Holtense situ atie en probeert altijd af te we gen wat ze kan betekenen en kan laten doorwerken ten behoeve van Holten. De keuze van de jury viel op haar omdat ze al vijf decennia lang als vrijwilligster actief is op diverse terreinen, omdat ze on danks haar leeftijd nog steeds onvermoeibaar actief is binnen het bestuur van de Stichting Welzijn Ouderen Holten voor de belangenbehartiging van oude ren, aanjager is van het project seniorenvoorlichting dat mo menteel in Holten wordt uitge voerd en nog steeds op de fiets door Holten rijdt voor het pro ject alarmering ouderen. 'Als vrijwilligers officieel een prijs krijgen, straalt dat af op al die vrijwilligers die samen zor- U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van hel Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Holten - De inzamelingsactie van de Holtense Handels Vereniging en het Rode Kruis Holten verloopt voor spoedig. Tijdens de eerste drie dagen is al 683.77 euro opgehaald. Het geld wordt overgemaakt op giro 555 voor slachtofferhulp in Azië. De rode HH V-bussen staan de eerste vier weken van dit jaar in vijf winkels opgesteld. Alle soorten van waardemiddelen kunnen hierin worden gedepo neerd. Te denken valt aan sta tiegeldbonnen. cadeaubonnen, waardezegels, klein, groot en zwart geld. Alles is welkom. J Dhr./mevr.: I Adres: Postcode: Geef dat ook eens Woonplaats: aan een ander door! Telefoon: BON- t J ueejt als abonnee voor het Gebruik deze bon voor j Nieuwblad op: het opgeven van een nieuwe abonnee*' Dhr./mevr.: Adres: I 'nzendmaunj Woonplaats: Holtens Nieuwsblad1 Postbus 692,Postcode: 7500 AR Enschede Telefoon: t.a.v. Service-afdeling i Bankrekening Handtekening:^ i 48,05 per jaar (betaalw ijze: per acceptgiro) i 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) i (losse nummers: €0,95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1