Concerten Concerten Concerten Jessica zingt zich door de kerst heen Gall Gall Albert Heijn Webwetensw@@rdigheden Showflitsen Showflitsen Showflitsen Lekker, lekker... IHI Oxalis zeker met kerst AH blijft u verrassen!!! 20.99 12.49 21.79 VLAMMENDE VLAMINGEN "TB Wereld Asielen 6.96 3.96 6.96 5.96 5.96 7.96 9.96 Wij wensen u fijne kerstdagen Prettige feestdagen en de smakelijke groeten van HERMAN Mumm ac Champagne Brut of Demi-Sec Olifant jonge jenever William Lawson's Blended scotch whiskey Courvoisier vs. cognac Donderdag 23 december 2004 HO 9 In de sterren. Ram Een onverwachte ge beurtenis versnelt uw ontwikkeling. Maak u niet te druk en ga rustig uw gang. U bent nu wel eens zelf aan de beurt! Neem tijd voor uzelf, u hebt zo veel in uw mars. Stier Kans op misverstanden in het persoonlijke vlak. Een aantal sluipende en ook enigszins slopende problemen moet opge lost. Het is belangrijk dat u wat energie be steedt aan het op orde brengen van uw eigen leven. Maak geen bok kensprongen! Tweelingen Er zijn mensen die zich met uw leven willen be moeien, laat u niets wijsmaken. Luister naar hun goede raad, maar weeg die zorgvuldig en doe datgene waar u zelf achter staat. Oefen uw geduld tegenover een steenbok die klaagt. Kreeft U heeft enorm volge houden de laatste tijd. Er is kans op een suc ces, in de sport of in uw werk. Maak gebruik van een hulpvaardig ie mand die u op het juiste spoor kan brengen. Houd uw ongeduld in toom, soms werkt dat tegen u. Leeuw Er komen zaken uit de lucht vallen, die u goed zullen doen en precies op het juiste moment. Meng u niet in kwesties die u niet aangaan Ge bruik uw tijd om ach terstallige zaken af te werken, daar is dit een goede periode voor. U zult zien hoe tevreden u dan bent over uzelf. Maagd Er zijn deze week geen hoogtepunten, maar ook geen problemen, alles gaat z'n gangetje. Mo gelijk zullen aan het eind van de week erger nissen als sneeuw voor de zon verdwijnen. Wellicht tilt u te zwaar aan sommige gebeurte nissen. Weegschaal Beschouw de zaken zo als die lopen eens in een nuchter daglicht. Het wordt een wat onrustige week, maar dat komt vooral door uzelf, u bent zo graag aan het veranderen. U kunt be ter wachten tot de wind is gaan liggen en dan met argumenten komen. Schorpioen Niets te klagen deze week. Van iemand die u na staat krijgt u belang stelling. Dat doet u goed, want u bent trouw aan mensen. Wat u al lange tijd dwars zit, zal tot een oplossing ko men. Overdenk de zaak en praat het eens rustig uit, als het kan met hu mor. Boogschutter U volhardt in een me ning die anderen niet begrijpen. Neem wat af stand tot de zaken u duidelijker worden. Het is geen week voor in grijpende besluiten. Ontspan u en stel u wat socialer op. U reageert nogal grillig. U bent op standig. maar het is ver standig juist nu niet toe te geven aan protest. Steenbok Een goede week. U le vert een bewonderens waardige inzet. U loopt nu en dan op tegen een Waterman die zich niet soepel opstelt. Al uw tact is nodig om hem/haar te overtuigen. Daarna zal uw geza menlijk project beter lo pen. Waterman Dit is geen week om vertrouwen te geven aan iemand die u slechts oppervlakkig kent. Toch is er veel mogelijkheid tot gezell- ligheid en warmte met en tussen goede vrien den. Er komt zelfs een buitenkansje aan. Vissen U heeft de neiging om dat wat u bij anderen aan de buitenkant ziet te bewonderen en uzelf onopvallend en gewoon tc vinden daarbij verge leken. U ziet niet altijd dat iedere medaille zijn keerzijde heeft. U houdt uzelf daardoor wat voor de gek en dat weet u heel goed! Oleta Adams: 22 decem- jber in Muziekcentrum/Ensche de en 23 december in De Vereeniging/Nijmegen IDas Pop/The Go Find/Pitchtuner/DJ Bu- enavista: 22 december in Paradiso/Amsterdam en 23 december in de Oos terpoort/Groningen Neville Staple Of The Specials W/ All Star Band: 22 december in de Melkweg/Amsterdam en 23 december in het Paard/Den Haag Venice: 22 december in Amphion/Doetinchem Mia: 22 december in Pa radiso/Amsterdam 16 Down: 22 december in Merleyn/Nijmegen Bingo Trappers/Little Wings: 22 december in DB's/Utrecht Alamo Race Track/Blues Brother Castro/Coparck/Pfaff/Sk idmarks/Solbakken: 23 december in Paradiso/Amsterdam Gem/Zzz: 23 december in Mexx/Breda Atombox/Firefly/I Re ject/Lunar/Peptones: 23 december in het Paard/Den Haag Drinkgelag/Fluister- woud/Grimm/Heide- volk/Walpurgisnacht/W apenspraak: 23 decem ber in de Effenaar/Eind- hoven Travoltas: 23 december in Waterfront/Rotterdam The Sheer/Mashed Pata- toes: 23 december in 013/Tilburg Little Wings: 23 decem ber in Vera/Groningen Autumn: 23 december in Ekko/Utrecht, 24 decem ber in de Gloppe/Leeuw- arden en 12 februari in Kiehool/Bergum After Forever/Nemesea: 24 december in Mezz/Breda HBG/Humus/Man Made Filth: 24 december in Parkhof/Alkmaar Atilla/Cereal/Chord Dischord Orchestra/One Man Down: 24 decem ber in Patronaat/Haarlem Altar/Darkdayrising/De- tonation: 24 december in Manifesto/Hoorn Peter Pan Speedrock: 24 december in PCU/Maas- sluis man: 24 december in de Baroeg/Rotterdam Beef: 24 december in Fenix/Sittard weg/Amsterdam Duda/Florintintin/Pin- que Inc./Singin' Christ mas Tree/Sue Moreno: 25 december in Little Devil/Tilburg Solo/Gem/Zzz: 26 de cember in de Melk- Face Tomorrow/Carp: 24 december in Xinix/Nieuwendijk Battering Ram/Cenabi- tes/Cravers/Kezus Krijst/Milwaukee Wild- Ivoryman/Souljah: 24 december in Ekko/Utrecht C.I.A./DAC/N.O.P./VS- OP/Wreedzaam: 25 de cember in de Melk- 25 december in Paradi so/Amsterdam TillensRoom: 25 decem ber in Overtoom 301/Amsterdam Disturbance/Milkman: weg/Amsterdam Solex/Mullhouse/Little Wings: 26 december in Patronaat/Haarlem T-99: 26 december in Prins/Ospel Wealthy Beggar: 26 de cember in 013/Tilburg Brand Nubian/Jneiro Jarrel: 27 december in de Melkweg/Amsterdam en 28 december in het Paard/Den Haag Sexteto Canyengue: 27 december in de Meer vaart/Amsterdam en 28 december in de Beurs van Berlage/Amsterdam Electric Barbarian feat. Kain: 27 december in Wilhelmina/Eindhoven Zion Train: 28 december in Paradiso/Amsterdam Splendid: 29 december in het Paard/Den Haag Vlammende Vlamin- gen/Maxon Blewitt/Sty- rofoam/Sukilove: 29 de cember in de Effenaar/Eindhoven Vive La Fete: 29 decem ber in Doornroosje/Nij megen Internationals/Let's Quit: 30 december in de Effenaar/Eindhoven Solex/Persil/Gem/Mul- Ihouse: 30 december in W aterfront/Rotterdam Nu Sinterklaas alweer onderweg is naar het iets warmere Spanje is het tijd om écht na te gaan denken over de kerstdagen. Wie het ook op zijn compu ter gezellig wil maken in de donkere dagen heeft gelukkig de nodige moge lijkheden op het internet. De populaire website 'Kerst bij Annemiek' (meer dan tweeduizend hits per dag), te vinden op http://www.animatiesite.nl/ker- stindex.html is hiervan een goed voorbeeld. Het is een eenvoudig uitgevoer de site met heel veel gifs (bewegende) plaatjes van kerstballen, -bomen en - mannen, engelen, kaarsen, klokken en alles dat verder nog bij het kerstfeest schijnt te horen. Kerst bij Annemiek heeft overigens heel wat meer in huis dan alleen maar plaatjes over Kerst. Wie een kijkje neemt op de hoofdpagi na http://www.animatiesite.nl ontdekt dat er tientallen thema's zijn waarvan plaatjes ter beschikking worden gesteld. Het is wel zaak op de hoofdpagina naar de onderkant van de paginate scrollen om door het hek toegang te krij gen. Klikken op de kerstillustratie bovenin werkt niet. Behalve alle plaatjes linkt 'Kerst bij Annemiek' ook door naar enkele andere kerstsites. Wie geïnteresseerd is in kerststukjes maken, kan bijvoorbeeld te recht op http://www.tuinclub.be/st-jozef/kerst.htrn, terwijl http://toplOO.kerstmisonline.nl een overzicht geeft van veel meer sites rond om Kerstmis. Wie de kinderen prettig bezig wil houden kan - zoals wel vaker - een kijkje nemen op http://www.speelzolder.com/kersLindex.htm. De site bevat een grote collectie kleurplaten en knutselideeën. De kleurplaten zijn onderver deeld in thema's zoals elfen, engelen en kerstbomen. Klik op het thema en er verschijnt een pagina met thumbnails van de verschillende kleurplaten. Wie op één van de afbeeldingen klikt krijgt vervolgens de kleurplaat te zien, die rechtstreeks kan worden geprint. Speelzolder bevat verder spelletjes, liedjes en recepten. De voorlezende vader, moeder, opa of oma kan vanaf de site tenslotte ook nog de nodige verhaaltjes downloaden om de kinderen voor te lezen. Wie niet geïnteresseerd is in plaatjes en knutsels maar meer wil weten over de betekenis van Kerst en de daaraan voorafgaande Adventperiode zou eens een kijkje kunnen nemen op http://home.wanadoo.nl/~psd/isidorusweb/li- turgie/advent.html. een pagina van Isodorusweb. In korte teksten wordt hel der uitleg gegeven over de achtergronden van de kerstviering. Weliswaar is de site nog niet up-to-date - zo wordt er gesproken over de actuele vieringen van 2003 - maar de teksten zijn goed en de pagina bevat verwijzingen naar liedjes en een complete linkpagina die te vinden is op http://home.wana- doo.nl/~psd/isidorusweb/1320.html met katholieke en meer wereldse ach terliggende pagina's. In één overzicht zijn zowel liedjes als toespraken van de paus te vinden. Op deze laatstgenoemde pagina is trouwens ook het wél actuele overzicht van de kerstvieringen 2004 te vinden. Zo lang is het nog niet geleden dat Jessica Simpson (24) overstapte van keurige relipop naar de wereldse hitpa rades. Zeker thuis in The States kan ze de concurrentie met colle ga's als Britney en Christina makkelijk aan. In december gaat ze scoren, met een kerstplaat en een dvd van haar 'Realitv' tour- Texaanse Jessica strand de in de finale van de Amerikaanse tegenhan ger van onze soundmix- show, maakte furore in het concertcircuit van de Christian Youth. Ze zat nog op de middel bare school toen ze al het podium deelde met gos pelster Ce Ce Winans en na het optreden thuis ge maakte cd'tjes verkocht. Pa, dominee en manager, hield haar zaakjes keurig in gaten. In 1999 lijfde Columbia Records/Sony Music de blonde fee in. Met de albums 'Sweet kisses', 'Irresistible' en 'In this skin' presenteerde ze zich vervolgens tot een popidool met allure. Over belangstelling van de media mag Jessica niet klagen. Haar liefdesrelatie met Nick Lachey van de jon- gensgroep 98 Degrees met wie ze op tournee was, was voer voor de Amerikaanse roddelbla den Toen ze eenmaal ge trouwd waren, maakte MTV de jonggehuwden het middelpunt van de re- alityshow 'Newlyweds'. Jessica is van Playmate of the Month-kaliber, maar de camera's kwa men niet verder dan de huiskamer. 'Rejoyce the Christmas Album' is een verzame ling traditionele en popu laire kerstliedjes. Man en zus zingen ook mee op de plaat. Simpson dingt met haar kerstplaat naar de gunst van een breed pu bliek en steekt Barbra St reisand naar de kroon. Zij was 25 toen ze haar eer ste kerstalbum maakte. Jan van Middendorp Gemarineerde zalm Zalm kenmerkt zich door een wat merkwaardige geschiedenis. Momenteel wordt het gekenschetst als een goedkopere vissoort. Ooit was het peperduur. Maar in een grijs verleden zwom er in de Rijn bijvoorbeeld zoveel zalm dat de dienstboden in de koopmanshuizen langs de rivier in hun contract lieten opnemen dat zij niet vaker dan twee maal per week zalm hoefden te eten! In de Scandinavische landen hebben ze wat met vis. Vooral met zalm. De Gra- vet Laks is wereldberoemd. Erg lekker ook en heel goed zelf te maken. Let op: gerecht kent een 'marineertijd' van vijf dagen. Op tijd beginnen dus! Ingrediënten: 1,5 kilo verse zalm. twee bosjes dille, twee eetlepels zeezout, een eetlepel suiker en een eetlepel witte peper. Bereiding: Snij de zalm in de lengte door en verwijder zorgvuldig alle gra ten. Dep de vis droog. Leg de filet met de huidzijde naar beneden in een schaal en bestrooi het met grof gehakte dille. Meng suiker, zout en peper en strooi het er over heen. Leg de andere helft met de huidzijde naar boven er op. Dek af met alufolie, en verzwaar wat gewichten (baksteentje, conserven- blikjes o.i.d.) Vervolgens in de koelkast vijf dagen laten marineren. Daarbij de vishelften dagelijks even keren en begieten met de vrijgekomen vloeistof. Maak daarbij een mosterdsaus door zes geklopte eidooiers, een eetlepel olijfolie, eetlepel suiker, halve eetlepel azijn, wat peper en zout, een eetlepel mosterd en twee eetlepels fijngehakte dille met elkaar te mengen. Haal de zalm uit de marinade, schoon en droog deppen en er in diagonale richting dunne plakken van snijden. De huid uiteraard verwijderen. Serveren met de saus en een salade en warme toast. Anneke Kaiser Rapper Snoop Dogg komt donderdag 10 fe bruari 2005 naar ons lanmd voor een eenmalig optreden in de Heineken Music Hall in Amster dam. De kaartverkoop start aanstaande woensdag om 10.00 uur. Geïntrodu ceerd door Dr. Dre op diens album 'The Chro nic' uit 1992 werd Snoop Dogg al gauw een van de grootste namen in de rap- geschiedenis. De bijnaam Snoop kreeg hij van zijn moeder, omdat hij als kind met zijn enorme haardos wel wat weg had van de gelijknamige stripheld. Snoop Dogg's debuutalbum 'Doggysty le' had zijn release in 1993. Tijdens de opna mes van het album werd de rapper in verband ge bracht met een drive by shooting, waarbij hij de auto zou hebben be stuurd. Hoewel dit gangsta imago zijn popu lariteit in eerste instantie alleen maar ten goede kwam, had zijn tweede cd flink te lijden onder alle aanklachten. Maar vanaf 1998 is de rapper met zijn losse, funky flow weer volledig terug. Zijn nieuwe cd 'R&G - Rhythm Gangsta: The Masterpiece' dat dit jaar uitkwam, bracht al direct een megahit voort: 'Drop It Like It's Hot'. Het con cert van Snoop Dogg op 10 februari 2005 in de Heineken Music Hall be gint om 20.00 uur. Beinvloed door bands als Public Enemy, Ca baret Voltaire en The Beastie Boys creëerden The Chemical Brot hers in de negentiger ja ren een opzwepende mix van dance, rock en hip hop, later samenge vat onder de term 'big beat'. Op donderdag 24 februari 2005 staat het duo in de Heineken Mu sic Hall in Amsterdam. Hun nieuwe album 'Push The Button' ver schijnt in januari 2005. Het duo Tom Rowlands en Ed Simons wist be gin jaren '90 met hun opzwepende mix van dance en rock 'n roll voor het eerst de energie die de DJ-sets losmaak ten in de clubs te verta len naar radiostations. Oasis-zanger Noel Gal lagher was zo onder de indruk van het duo dat hij de vocale partij zong voor hun single 'Setting Sun', dat hun tweede Engelse nummer 1 -hit werd. Daarop verzorgde The Chemical Brothers het voorprogramma van de wereldtour van Oasis. Vele albums volgden, waaronder het remix al bum 'Brothers Gonna Work It Out' uit 1998 en het studio-album 'Surrender' uit 1999. Het optreden van The Chemical Brothers op 24 februari aanstaande in de Heineken Music Hall begint om 20.00 uur. Veel honden en kallen in verre landen moeten als zwerfdier zien te overleven. Ze zijn verwaarloosd, verwilderd, mishandeld, gewond of ziek en worden geslagen, geschopt, gewurgd of dood- f geschoten. Gelukkig zijn er ook daar men- - vuur sen die het voor ze opnemen, /.TV/?,,'^','Zai. ondanks armoede, natuurge weld of oorlog. Dat verdient respect. Help daarom alstublieft deze gedreven dieren vrienden en steun WereldAsielen. WereldAsielen voor Dieren •n campagne van Stichting Noodhulp BON VOOR WERELDWIJDE HULP AAN ZWERFDIEREN GRATIS ADRESKOKER Met de gratis adreskoker wordt uw huisdier geen zwerfdier Vul snel de bon in! IA, li help de zwerfdieren van deze wereld en kies vc J donatie an 15,- of meer per jaar (u ontvangt onz nieuwsbrieven gratis adreskoker J gift naar keuze lu ontvangt gratis adreskokei A A.i/i lotting Rehonilen en achtergelaten. REDDERS IN NOOD WereldAsielen Postbus 1408 3500 BK Utrecht T 06-106 97 921 IA, ik betaal zo: 0 Ik machtig u om t' van rekening Schrijf dit bedrag ai per j Stuur mij een acceptgiro v al te schrijven -JJJJJJ aand J kwartaal halfjaar mi|n betaling Groot amaryllisboeket Dubbeldikke bos (20 stuks) rozen Luxe kerstbakje Grote azalea 0 ±40 cm Mooie cyclaam in hengselmand Narcis öridelcrown in glas Groot luxe tul pen boeket Geldig: donderdag en vrijdag Voor betaalbare bloemen en planten topkwaliteit bloemi I Stuur de bon in een envelop naar WereldAsielen, Antw.nr. 51042, 3501 VB Utrecht Een postzegel hoeft niet, maar mag wel Craag zelfs! Stille nacht, heilige nacht, Kerstdagen ff op een ander gedachten ff rust in de tent. Gezellig met z'n allen rond de tafel een spelletje, een hapje en een drankje maar niet te veel, want straks moet vader de door moeder gebraden rollade aansnijden. Een mooie rollade gehaald bij de AH. Ja, er was zoveel keuze, dar ze niet wist welke ze precies moest nemen, maar de slager heeft haar geholpen en ze heeft gekozen voor een fijne VARKENSFILET ROLLADE en deze was ook nog in de BONUS. Een heel KILO voor 8.99 - S t ...- Met Albert Heijn maakt u er iets bijzonders van. Cft Excellent kerststol met zachte roomboter-amandelspijs Ovenvers en in de winkel afgebakken Verpakt ÏOOO gram nn Verpakt ÏOOO gram Aanbiedingen zijn geldig in week 52 - 20 t/m 26 december 2004 75 cl van 32.49 voor 28.49 2 flessen a ÏOO cl geen 27.18 maar 70 cl van 14.49 voor 70 cl van 24.79 voor Voor een leuk idee: vraag het Ruud en hij helpt u graag. Denkt u aan de komende feestdagen Ruud kan u met raad en daad deskundig terzijde staan. Ook leuke relatie geschenken.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 9