Verrassingsfeest Erik Davids na behalen 14de NK-titel Uitslagen teams handbal Zaal De Wippert voor twee dagen van de Beuseberg Winterwandeling met glühwein en wild eten mm Kindercentrum Kakelbont wint 2de prijs Kerstmarkt Lucas en Gea op biljarttafel Cursus Een trage stoelgang Cursus Leren masseren Lezers Schrijven Cursus schilderen Koeierij opent winkel en expo Kersttoernooi W Holten Nieuwstip Nieuwe dirigent Mannenkoor Kerstviering NBvP Holten Kerstviering Passage Warenmarkt uur eerder Geslaagd Kerstviering bejaardensoos Midwinterhoorns Uitslag mand raden Donderdag 16 december 2004 Holtens Nieuwsblad Holten - De kraam van Catalpa kindercentrum Kakelbont werd tijdens de kerstmarkt van donderdag 9 december geko zen tot de een na mooiste kraam. De kraam was versierd met werkjes gemaakt door de kinderen van het kindercentrum. Veel kinderen zijn bij de kraam komen kijken, werden geschminkt en kregen een ballon en een kleur plaat. Wie deze kleurplaat voor 1 januari 2005 inlevert bij kinder centrum Kakelbont. Lageweg 2. kan een prijsje winnen. De win naar van deze kleurplaatwedstrijd wordt uitgenodigd de prijs in ontvangst te nemen tijdens de nieuwjaarsborrel bij Catalpa kin dercentrum Kakelbont. Holten - Warm. druk maar zeer gezellig was het afgelopen zater dagavond bij Bicrlokal am Bahnhof. Hier werd de avond van het Nederlandse lied gehouden. Jong en oud waren aanwezig om mee te zingen en mee tc deinen met optredens van Lucas en Gea, die als podium het biljart gebruikten om het café op stelten te zetten. Sjarrel en Sjaan maakten de rest van de avond af met echte smart lappen van Zangeres zonder Naam tot aan André Hazes. DJ Beestje vulde de pauzes op met piratenmuziek. Almelo - Thuiszorg Noord West Twente houdt de bijeenkomst Een trage stoelgang: een verstopt probleem. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen die willen weten hoe een goede voe ding eruit zou kunnen zien, zodat obstipatieklachten kunnen worden verminderd of voorkomen. De bijeenkomst vindt plaats op 14 januari 2005 van 10.00 tot 12.00 aan de Bellavi- stastraat 5 te Almelo. Obstipatie, ofwel een trage stoelgang, komt veel voor. De oorzaak- is een verstoorde darmwerking. Dit probleem komt op alle leeftij den voor. van kind tot oudere. Obstipatie is makkelijk te herken nen. Bijna iedereen heeft wel eens te maken met een moeilijke stoelgang of een opgeblazen gevoel in de buik. Gelukkig is het bij de meeste mensen van korte duur. Heeft iemand vaak last van ob stipatie, dan is het belangrijk tc kijken naar de oorzaak. Eén van de belangrijkste oorzaken van obstipatie is een verkeerd vocdings- en leefpatroon. Teveel eten van geraffineerde produc ten als witbrood, witte rijst en bijvoorbeeld te weinig groente en fruit. Te weinig drinken of het uitstellen van de stoelgang kunnen obstipatie veroorzaken. Weinig bewegen, gebruik van bepaalde medicijnen en zwangerschap kunnen ook aanleiding zijn voor ob stipatieklachten. Tijdens de bijeenkomst komen de volgende onderwerpen aan de orde: wat doen vezels in ons lichaam en in welke voedingsmidde len komen ze voor; hoeveel moeten we per dag drinken: hoeveel beweging hebben we dagelijks nodig; toilettraining. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij het cursusbureau van Thuiszorg Noord West Twente, telefoon: 0900-0678 (lokaal tarief). Via dit telefoonnummer is ook aanvullende informatie verkrijgbaar. De bijeenkomst is gratis. Almelo - Thuiszorg Noord West Twente start 24 januari met de cursus Massage voor volwassenen. Tijdens deze cursus worden de belang-rijkste massagetechnieken geleerd en geoe fend in 10 bijeenkomsten. De cursus vindt plaats aan de Zee arend 2 in Almelo. Massage is zo oud als de mensheid zelf. Intuïtief wrijven wij over een pijnlijke plek of over een gespannen lichaamsdeel. Een goed uitgevoerde massage is dan ook een weldaad voor het lichaam, maar ook voor de geest. Een massage is niet alleen prettig, maar stimuleert ook de stofwisseling in het lichaam. Daardoor blijft het lichaam in conditie en blessures kunnen worden voorkomen. De cursus is bedoeld voor iedereen die op een verantwoorde manier een ontspannende massage wil leren geven aan partner, vriend of kennis. Iedereen kan het leren. Met de technieken en vaar-dighc- den die tijdens dé cursus door een professional worden aangeleerd kan een totale ontspan-ning worden bereikt alsmede het vermin deren van eventuele spierpijn. Een goede massage ontspant niet alleen maar heeft ook een positieve invloed op het geestelijk wel bevinden. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via het cursusbureau van Thuiszorg Noord West Twente, telefoon: 0900-0678 (lokaal tarief). Via dit telefoonnummer is ook aanvullende informatie verkrijgbaar. Er zijn zorgverzekeraars die onze cursussen geheel of gedeeltelijk vergoeden. Informatie hierover is verkrijgbaar bij de zorgverzekeraar. Holten - Erik Davids wist van niets en had vrijdagavond zelfs andere plannen. Maar daar kwam niets van terecht, want onder andere zijn vrouw had een receptie voor Erik in elkaar gedraaid. De Holtense motorcrosser heeft namelijk de veertiende titel Nederlands Kampioen binnengehaald. Erik: 'Ik had dit helemaal niet verwacht. Ineens moest hier al les worden opgeruimd. Ik weet niet eens wie er allemaal zijn uitgenodigd.' Burgemeester Bort Koelewijn was daar een van, maar moest helaas afzeggen. Hiervoor in de plaats kwamen wethouder Wim Stegeman, GB-fractievoorzitter Ab Hofhuis, VVD-fractievoor- zitter Jan Kevelam en CDA- Brievenbus kapot Aan de inwoners van holten en ouders van scholieren. Mijn brievenbus is zaterdag om streeks 20.15 uur kapot gemaakt door vuurwerk welke er in is ge gooid. Wij willen graag dat de vernieler zich meldt, want zo'n brievenbus kost geld. En men sen, je mag vanaf nu toch nog geen vuurwerk afsteken. Het is gebeurd in de Canadasraat te Holten. Wij willen graag in con tact komen met de dader. Dit kan via de wijkagent door te bel len met 09008844 of bij het huis waar de brievenbus stuk is. De gene die niet bekend wil worden mag ook een briefje met gege vens in de bus doen Naam bij redactie bekend. raadslid Hennie Kuipers. In zijn toespraak bekende Wim Stegeman zich te schamen dat er nog nooit eerder een gemeente afvaardiging was geweest bij een huldiging van Erik Davids. Terwijl hij al voor de veertiende keer de Nederlandse titel bin nensleept. 'Er is nog niet eerder aan gedacht. Maar we zullen het vanaf nu goed in de gaten hou den, zodat het niet weer aan on ze aandacht ontsnapt.' Ook Alan, de broer van Erik. doet het goed op de motor. Hij werd derde in het endurosei- zoen, dat net is afgelopen. Het feestje was dus ook voor hem bedoeld. 'Erik, je hebt een enerverende lijst met kampioenschappen op je naam staan. Een opmerkelijke prestatie', zegt Wim. Kijkend naar een shirt waarop de win nende jaartallen staan vermeld. 'Alleen 2002 mist, want toen zat je met een blessure.' 'Ik kan niet meer doen dan mijn best', geeft Erik aan. 'Toch komt er veel spanning en inspanning bij kijken. Maar ook ontspan ning.' Holten - Handbal Dames 2 verloor zaterdagavond al van Tyfoon 2. Tot de rust waren beide teams aan elkaar ge waagd (5-5). Na rust kreeg Ty foon het initiatief en wisten ze dit om te zetten in een 13-10 winst. Dames Al boekte een ruime ze ge op de toekomst van Dalfsen. Na een matig begin nam Holten steeds meer het initiatief. Na de rust 6-11) wist Holten overtuigend de wedstrijd naar zich toe te trekken. Snelle breaks en een offensieve defensie wa ren te veel voor Dalfsen dat met een 13-22 nederlaag werd opge zadeld. Dames A2 boekte een keurige zege op Klarenbeek. Uit werd nog met 10-6 verloren, maar nu pakte Holten van af het begin de zaken goed aan. Door het missen van twee straf- worpen keek Holten bij rust nog tegen een 9-10 achterstand aan. Na rust werd met veel inzet ge speeld. Enkele fraaie combina ties werden goed afgerond. Door de goede inzet wist Holten in de slotfase de wedstrijd naar zich toe te trekken en zeer verdiend met 18-14 te winnen. Jongens B leverden een prima prestatie door in Doetinchem te winnen van Wienk/ De Gazel len. Bij rust leidde Holten krap met 8-9. Na rust bleef het span nende maar Holten wist de wed strijd verdiend met 18-21 te win nen. Meisjes B verloor van Kla renbeek. De gastvrouwen waren sterker en wonnen na een 9-4 standbij rust met 19-7. Meisjes C had weinig kans tegen het sterke SDOL 2. Via een 9-0 stand bij rust werd met 17-0 ver loren. Meisje D speelde een matige wedstrijd tegen het op gelijke hoogte staande Haarle. Slordig spel en veel balverlies leidden tot een onnodige grote 11 -0 ne derlaag. Laren - In Zaal De Wippert werd vorige week vrijdag en zaterdag de jaarlijkse toneel avond van Buurtvereniging Beuseberg gehouden. Een ge zelschap van negen spelers en speelsters brachten onder lei ding van regisseur Freddy Haan het toneelstuk Zeg, mag ik je man even lenen van Hans van Wijngaarden op de plan ken. De voorbereidingen werden al in september gestart. De wekelijk se repetities werden al snel een tweewekelijkse om op tijd het stuk met alle scènes goed inge studeerd te krijgen. Afgelopen weekend was vrijdag- en zater dagavond Zaal de Wippert even van de Beuseberg. Beide avonden werd voor een uitverkochte zaal het blijspel op gevoerd. Het publiek werd door lopend getrakteerd op mooie scènes. De spelers lieten duide lijk zien dat er al vele jaren to neelervaring bestaat binnen de groep. Het stuk speelde zich af in de huiskamer van de familie Valen- tein. De vrijgezelle buurvrouw Agnes Stolk, vertolkt door Irma Groteboer, vertelt aan de vrouw- des huizes Irene Valentein. ge speeld door Jeanette Brinks, dat haar Russische familie wil ko men logeren. Hoewel ze nog steeds vrijgezel is, heeft ze haar Russische tante verteld dat ze wel getrouwd is. De 'zogenaamde' man is echter al getrouwd. Het is namelijk Bas Valentein, gespeeld door Erik Jansen. Hij heeft er natuurlijk geen enkel probleem mee om Holten - Henk Mulder begint maandag 3 januari met het ge ven van schilderlessen. Er wordt geschilderd op de tradi tioneel ambachtelijke methode in olie en acryl. Het gaat om tien lessen, ver spreidt over meerdere weken tot Pasen. Wisselen van cursusdag is altijd mogelijk. De cursus wordt gehouden op maandags van 13.30 tot 16.00 uur en van 19.30 tot 22.00 uur; dinsdags van 9.30 tot 12.00 uur en van 19.30 tot 22.00 uur. Bij voldoen de deelname is ook dinsdag smiddags een mogelijkheid. Voor meer informatie: Atelier Henk Mulder. Oranjestraat 29, 7451 CB Holten, telefoon 0548- 361889. (Foto: Gert Perdon) het spelletje mee te spelen met de beeldschone buurvrouw Zijn vrouw Irene wordt tijdelijk tot dienstmeid gedegradeerd. Als dan de Russische oom Boris, voortreffelijk neergezet door Herman Ulfman, en zijn vrouw Betsie, vertolkt door Agnes Jan sen, komen, lijkt eerst alles goed te gaan. Echter, dochter Evelien (Rieneke Groteboer) een heilig boontje vindt dit niet kunnen en al helemaal niet als de ouders van Bas, Willem en Anna Va lentein (Joop Rensen en Ria Sluiter) komen logeren en ook op het verkeerde been worden Bathmen - De Koeierij aan de Dorpsstraat 1 in Bathmen zal maandag 20 december om 15.00 uur officieel de deuren openen. Er is een expositie te zien van beeldende boerderij kunst. Veel schilderijen, foto's en beel den van koeien, andere boerde rijdieren en boerderijen zijn te zien van 20 december tot 7 janu ari. De opening van de winkel en expositie zal gedaan worden door de kerstman. Tijdens de expositie is het al mogelijk de artikelen te kopen. Alle kopers dingen mee in een verloting van een vliegreis van twee personen naar een warme bestemming. De meeste artike len hebben iets met boerderijdie ren te maken. Alle kunstdieren zijn in de winkel te zien in de vorm van levensgrote polyester exemplaren: koeien, zoals ze op de boerderij staan, staan in ver schillende vormen tentoonge steld, zoals een grazende, stro etende koe. Ook een melkbare koe. genaamd Baukje. met haar kalfje naast haar. staat te wach ten om gemolken te worden. Paarden, varkens en kippen zijn ook in allerlei vorm te aanschou wen, bijvoorbeeld een stoere 'beer', die naar een mooie zeug met big staat te kijken. gezet. Dan moeten alle kampen gerust worden gesteld en wor den alle zeilen bijgezet door Ag nes. Bas en Irene om het tot een goed einde te brengen. Uiteindelijk blijkt tante Betsie al lang te weten dat Agnes Stolk nog steeds vrijgezel was. De Holten - Tweede Kerstdag zal het jaarlijkse voetbaltoernooi van VV Holten weer plaatsvin den in de sporthal. Er zal een mix gemaakt worden van alle spelers uit alle senioren elftallen. die dan in poules tegen elkaar zullen gaan strijden. Alle elftallen zijn aangeschreven met een opgave formulier, maar mocht iemand denken daar wil ik ook aan meedoen en je hebt je nog niet opgegeven dan kan dat alsnog. Contact kan dan worden opgenomen onder de volgende nummers 06-12519343 en 06- 53323132. Ook niet-leden die op tweede kerstdag toch een bal letje willen trappen kunnen zich opgeven. Vanaf halftien kunnen de deelnemers ontsnappen aan de familiaire sleur die de kerst met zich meebrengt en zich laten onderdompelen in de gezellige sfeer in 't Mossink. taxichauffeur Klaas Kamerman die het Russische paar in Neder land begeleidt, is niet zo maar door tante Betsie uitgekozen. De zeer verlegen Klaas gespeeld door Anton Brons voort is een oude bekende van Agnes uit haar schooltijd en blijkt al jaren wat te voelen voor Agnes Stolk. Na veel hilarische verwikkelin gen komt uiteindelijk alles weer op zijn pootjes terecht. De toe schouwers konden terugkijken op een zeer geslaagde toneel avond. Holten - Wie een nieuwstip heeft voor de redactie kan deze (anoniem) doorgeven aan de redactie van het Holtens Nieuwsblad. Dit kan op de website www.holtensnieuwsblad.nl Daarnaast is het er mogelijk om een advertentie op te ge ven of een abonnement af te sluiten op het Holtens Nieuwsblad. Natuurlijk is het ook moge lijk om uw mening over de krant kenbaar te maken. Bij voorbeeld wat zou u abso luut niet willen missen in de krant, w at moet zo snel mo gelijk verdwijnen of w at had u anders verwacht. Holten - De meeste mensen in Nederland denken bij het woord winter aan: koud weer. bergen, wandelen, frisse lucht, vroege schemering, wild eten en glühwein. Deze ingrediën ten zijn allemaal aanwezig bij de winterwandeling die Na- tuurdiorama Holterberg op woensdag 22 december houdt. Tijdens de anderhalf uur duren de wandeling laat de professio nele natuurgids van Natuurdio- rama Holterberg de deelnemers de bijzondere plekjes van de Holterberg zien. Als er sneeuw ligt, wordt er spe- Holten - Het Holtens Mannen koor heeft per 11 januari een nieuwe dirigent aangetrokken. Henk Valk is na een proefdi- rectie unaniem door de leden gekozen. Henk Valk die net de 40 is ge passeerd, woont in Daarle. Daaf is hij als vaste organist aan de hervormde kerk verbonden. In Enschede heeft hij aan het con servatorium kerkorgelmuziek gestudeerd, terwijl hij in Zwolle aan het conservatorium, piano- onderwijs heeft gevolgd. Henk Valk geeft muziekles aan leer lingen van de basisschool. Het Holtens Mannenkoor prijst zich gelukkig met de nieuwe di rigent. Het bestuur is ervan over tuigd, dat Henk Valk met zijn kennis en door zijn uitstraling het koor ongetw ijfeld op hoog niveau zal weten tc brengen. Holten - NBvP Vrouwen van Nu Holten houdt dinsdag 21 december om 20.00 uur in zaal V-osman aan de Oranjestraat een kerstviering. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door het Leger des Heils uit Nijverdal. De Nieuwjaarsbijeenkomst staat gepland op donderdag 6 januari om 19.45 uur, eveneens in zaal Vosman. Holten - Passage Holten houdt maandag 20 december om 20.00 uur een kerstviering in de Kandelaar. Deze viering wordt verzorgd door de religieuze dansgroep Menucha uit Spakenburg. Deze bestaat uit vijf tot zes dames. Ze hebben een programma met me ditatie, samenzang, declamatie en dans. Holten - Wegens het kers tweekend begint de markt vrijdag 24 december een uur eerder en stopt daardoor ook een uur eerder. De markt wordt dan gehouden van 12.00 tot 16.00 uur. ciaal aandacht gegeven aan het zoeken van sporen in de sneeuw. Dit bijzondere arrangement kost 15,00 euro en omvat bij ont vangst een kop koffie, de wan deling, entree in Natuurdiorama Holterberg, glühwein en een stoofpotje van wild bij hotel res taurant de Swarte Ruijter (www.swarteruijter.nl). Het programma begint om 13.30 uur. Reserveren is gewenst. Voor meer informatie: telefoon 0548-361979 of e-mail: muse- um@holterberg.nl. Meer informatie: www.muse- umholterberg.nl. Holten - Aan de Rijks Univer siteit te Groningen zijn ge slaagd: W.P.F. Wessels, docto raal studie bedrijfskunde en J.F.Wessels, doctoraalstudie economie. Holten - Bejaardensoos Holten houdt dinsdag 21 december van 14.30 tot 16.30 uur een kerstbijeenkomst in de Kande laar. Iedereen is welkom om hierbij aanwezig te zijn. Holten - De midwinterhoorns klinken zondag 19 december om 16.00 uur bij boerderij Zorgvliet aan de Larenseweg 106. Iedereen is welkom om te komen kijken. Daarnaast verzorgt de familie Stevelink woensdag 22 decem ber van 11.00 tot 17.00 uur koekjes bakken. Rond 15.00 uur komen hoornblazers langs om de sfeer er helemaal in te bren gen. Verder is het dagelijks mogelijk om een bezoekje aan de boerde rij te brengen. Voor meer informatie, telefoon: 0573-221102. Holten - Dat men in Holten zeer prijsbewust is, bleek afge lopen donderdag tijdens de kerstmarkt. De Supportersvereniging had een mand met levensmiddelen samengesteld en diegene die de prijs hierv an raadde of die er het dichtst bij was, werd de nieuwe eigenaar van de mand. Twee deelnemers bleken het be drag op één cent na geraden te hebben. Na loting ging de mand naar W. Tuller. De exacte prijs was 47,76 euro. Voor diegenen die het nogmaals willen proberen, morgenavond op de kerstmarkt in Dijkerhoek, is er een nieuwe kans. \Xf3QW Als cadeau ontving Erik Davids een foto waarop zijn vrouw hem feliciteert. (Foto: Gert Perdon)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 9