'Wapenbezit en wapengebruik neemt toe' Zeer complete aankleding zevende levende kerststal cfndlèlight Holtens Nieuwsblad Fakkeloptocht v.#N Opbrengst Themadag voor 4 goede doelen Kinderboerderij Dondertman extra lang open HlllJillliilnUM Versierd Smidsbelt geeft sfeer aan kerstmarkt toppers Zwijgend kindertheater met veel goochelacts Playbackshow volwassenen Herbergh Keun gaat open Weekendweer Holtens Donderdag 16 december 2004 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44,60 losse nummers 0,90 Inleveradres: Blokker Van de Maat Pagina 3 Nido verstuurt sinds enkele jaren geen kerstkaarten meer. Het geld gaat naar een goed doel. Deze keer naar de oudheidkamer. Holten - Burgemeester B. Koe- lewijn heeft opnieuw het deel van de Al tussen hectometer- paal 119.0 en 123.9, ruwweg genomen tussen de afslag Hol ten en de afslag Markelo/ Hol ten, en de parkeerplaatsen Bolder en Struik (bij de tank stations en de wegrestaurants) aangewezen als veiligheidsrisi cogebieden. De aanwijzing van de hierboven genoemde gebieden als veilig heidsrisicogebieden geldt voor de periode van 15 december 2004 tot en met 5 januari 2005. In deze periode houdt de politie één of meer grotere controles, waarbij ook diensten als de ma rechaussee, de douane en de Duitse politie betrokken zijn. De burgemeester kreeg hierover een verzoek van de regionaal coördinator van de regiopolitie Twente van de interregionale controles en namens de korps chef en voerde daarover overleg met de districtsdriehoek, met de officier van justitie en de dis trictschef van de regiopolitie Twente. Door het aanwijzen van dit ge bied als veiligheidsrisicogebied kan de politie hier preventief fouilleren. Bij eerdere grotere controles zijn aanzienlijke hoe veelheden wapens aangetroffen, van steekwapens tot vuurwa pens. 'De Al is een snelweg waarover wapens Nederland binnenkomen en ook uitgaan. Als je hier controleert kan een te controleren persoon ook gebruik maken van een wapen. Bij zo'n grote controle houd je wel tien, vijftien auto's tegelijk aan. Dat betekent dat er veel passanten Holten - Het weer deed vori ge week donderdag goed z'n best om een winters gevoel te creëren. Lekker koud hoort immers bij een kerst markt. Smidsbelt blijkt toch het bij passende sfeertje te hebben. Een kerstboom met lampjes en een boom die is behangen met lichtslangen. Enkele vuurkorven stonden her en der opgesteld. Uit de speakers kwamen gezellige kerstdeun tjes. Van de arrenslee, waarmee een ritje kon worden gemaakt, werd veel gebruik gemaakt. Met een echt paard ervoor heeft dat natuurlijk ook wel wat. Alleen jammer dat er geen sneeuw lag. Nu was de slee voorzien van wielen. Bij veel kraampjes kon men meedoen aan een raadspelle- tje. Zo moest er bij de suppor tersvereniging van SV Holten worden geraden hoeveel het klaarstaande kerstpakket in de winkel zou gaan kosten. Oudheidkamer Hoolt'n had ook een eigen kraam en bakte ouderwetse vleesgerechten, waarvan velen het bestaan niet eens meer afweten. Ondertussen kon worden ge keken naar linedance-groe- pen. Overdag deed de jeugd haar best om op countrymu- ziek hun kunnen te laten zien. 's Avonds was het de beurt aan de volwassenen. Oliebollen en glühwein maakten de sfeer compleet. (Foto: Rinus Vrijdag) Holten - Scholengemeenschap De Waerdenborch houdt don derdag 23 december de Themadag. Deze dag staat in het ka der van het inzamelen van geld ten behoeve van een viertal projecten in Kameroen, Kenia, Indonesië en Ghana. Het project in Kameroen richt zich op de gehandicapten en heeft tot doel ze een menswaardig bestaan te bieden middels het aanle ren van een vak (naaien, borduren, houtbewerking, leerbewer- king) waardoor in eigen onderhoud kan worden voorzien. Het project in Kenia betreft de installatie van een waterpomp in het dorp Mutino. De Waerdenborch heeft hier een aantal jaren een scholenbouwproject gesteund. De bewoners hebben geen water en halen het uit de rivier op drie kilometer afstand. Intussen is een pijplijn gedeeltelijk gelegd van de rivier naar het dorp, maar de waterpomp ontbreekt. In Indonesië is gekozen voor een waterproject op Oost-Timor. Installatie van grote waterop- vangbakken die het tekort aan water in de droge tijd kunnen com penseren. Voormalige leerlinge Hilde de Leeuw werkte in Ghana en maakt zich sterk voor de bouw van een weeshuis voor veertig kinderen die nu in een gewoon woonhuis dicht opeen moeten wonen. De projecten worden in samenwerking met Wilde Ganzen en IC- CO van middelen voorzien. Tijdens de laatste schoolweek van het kalenderjaar zullen vele lessen in het teken van deze projecten staan. Daarnaast worden snacks gemaakt en verkocht, gaan de leerlingen Afrikaanse pro ducten in Holten proberen te verkopen en worden kerststukjes ge maakt. De wêek vindt zijn hoogtepunt op 23 december: de Them adag. Diverse sprekers, muzikanten, dansers en presentatoren be steden die dag tijdens de lessen aandacht aan de projecten. In de middag wordt een sponsorloop gehouden en is er een fancy- fair. Op de fancyfair zullen diverse producten die de leerlingen gemaakt hebben, worden verkocht. Naast de diverse smakelijke hapjes die traditiegetrouw bij een fancyfair horen. Het geheel wordt onderbroken door een modeshow van kleding- accessoires. De middag wordt besloten met een verloting en een voetbalwedstrijd tussen leerlingen en leraren. zijn, en ook veel collega-contro leurs die allemaal risico kunnen lopen. Door preventief te fouil leren kun je dat risico beperken', aldus politiechef H. Sjoers van de gemeente Rijssen-Holten. 'Het wapenbezit en het wapen- gebruik neemt toe. Zeker op dit soort routes naar het buitenland loop je daardoor risico's.' Kort om. de openbare orde en veilig heid op de aan de Al gelegen parkeerplaatsen en weggedeel ten kunnen in elk geval ernstig in gevaar ten tijde van de politie controles. De grote Ochtendglorenoperatie die nu op handen is wordt in bo vengenoemde periode gehou den. Zo'n honderd controleurs van verschillende diensten doen er aan mee. Wanneer de controle gehouden wordt en of er meer dere controles gehouden worden in die periode wil Sjoers niet kwijt. 'Het is al niet leuk dat de periode bekend is. Maar dat moet nu eenmaal om preventief te kunnen fouilleren. En door re gelmatig controles te houden de motiveer je mensen om wapens mee te nemen.' Pagina 9 Erik Davids behaalde voor de veertiende keer de titel Nederlands Kampioen. Tijd voor een feestje. Holten - De Missionaire Werkgroep van de gezamenlijke kerken hield afgelopen zondag een fakkeloptocht. Vanaf kinderdagverblijf Kakelbont, sporthal 't Mossink en dorpshuis De Boschkamp vertrokken groepjes richting Kalfstermansweide. De meesten hadden een lampion bij zich in plaats van een fakkel, maar dat was geen probleem Het moest het idee geven van een pelgrimsoptocht richting het verwachte licht. Vorig jaar werd het voor het eerst gedaan, maar toen regende het behoorlijk. Nu bleek het weer geen spelbreker. Na af loop konden de deelnemers zich opwarmen aan de chocolademelk, die klaarstond in de Kandelaar. (Foto: Gert Perdon) Pagina 13 Bij de tentoonstelling van post duivenvereniging de Bergvlie- gers bleek de duif van A. ten Dam de mooiste te zijn. HCB GRO€P Espelo - Kinderboerderij Don dertman verzorgt deze maand voor de zevende achtereenvol gende maal een levende kerst stal. Een initiatief van wijlen mevrouw J. Paalman dat net als vorig jaar op drie dagen plaatsheeft: woensdag 22 en donderdag 23 december kan men het kersttafereel komen bewonderen tussen 16.30 en 19.30 uur. Vanwege de verwachte drukte hebben de organisatoren beslo ten de openingstijd op Tweede Kerstdag te verruimen en is de kerststal te bezichtigen tussen 15.00 en 19.30 uur. Op vertoon van hun kaart beta len donateurs van de kinderboer derij één euro per persoon (op één kaart hebben maximaal vijf personen toegang). De entree prijs voor nict-donateurs be draagt twee euro. Kinderen tot zes jaar hebben gratis entree. Om de levende kerststal - die vooral hoog aangeschreven staat vanwege het opvallend sfeervol le karakter - gestalte te kunnen geven, zijn telkens zo'n zestig vrijwilligers in touw. Zonder hun inzet zou de kerststal zeker niet zijn uitgegroeid tot het thans zo door velen in Holten en wijde omgeving gewaardeerde evene ment. De entree van de kerststal wijkt af van de gebruikelijke ingang van de kinderboerderij, maar be- indt zich even verderop aan de Meester Bosweg, net voorbij de speeltuin. Langs de hooiberg, die voor deze speciale gelegen heid dienst doet als herberg en overeenkomstig het kerstverhaal 'vol' is, lopen de bezoekers via een zeer sfeervol verlichte route naar de kerststal die ingericht is in een tijdelijk onderkomen in de hertenwei achter op het ter rein. Onderweg worden ze ge confronteerd met aartsengel Ga- briël die vanuit de hemel neer daalt om de blijde boodschap te verkondigen. Naast Jozef, Maria en de kribbe met het kindje Jezus en enkele Naast Jozef, Maria en de kribbe met het kindje Jezus en enkele herders, is er een vertelster die meerdere malen een verkorte versie van het kerstverhaal voor leest. herders, is er een vertelster die meerdere malen een verkorte versie van het kerstverhaal voor leest. Ook de os en de ezel en zelfs het pasgeboren lam zijn van de partij. Het draaiboek wordt gecompleteerd door de drie wijzen die hun gaven aan de nieuwgeborene aanbieden. Vlakbij de stal- met daarboven een lichtende ster - hoeden her ders hun schapen. Op de wandeling over het terrein waarboven prachtige sterren stralen en vuurkorven gloeien, passeert men vervolgens een halfopen muziektent, waarin op vastgestelde tijden een kinder koor zingt. Woensdag 22 de cember betreft dat een gelegen heidskoor van de Bosschool uit de Holtense buurtschap Espelo en donderdag 23 december het kinderkoor Little Lights uit Colmschate. Op Tweede Kerst dag is zowel het RK kinderkoor Zie elders in deze krant. Boschkamp - Theater Quatsch uit Friesland ver zorgt zondagmiddag 19 de cember een voorstelling ver zorgen in dorpshuis de Boschkamp. De voorstelling, met de naam De Voochelaar, is een (bijna) zwijgende slapstick, met een rustige opbouw naar een 'knallend' en passend einde. Dat is aan de speler Johan Janssen wel toevertrouwd. In De Voochelaar vermengt hij kindertheater met goochelen en speelt daarin de rol van meneertje Knipschema. Deze meneer gaat gewapend met verrekijker, tent en vangnet op zoek naar een heel bijzondere vogel. Als toeschouwer zie je van al les waar meneer Knipschema geen weet van lijkt te hebben. Hij is netjes gekleed, schoon en keurig verzorgd. Hij gaat op in de massa, maar toch. De 45 minuten durende voor stelling is geschikt voor kin deren van 4 tot 104 jaar en be gint 19 december om 14.00 uur. De toegang bedraagt 3,50 euro en kaartjes reserveren is mogelijk op telefoon 0548-36 27 55. uit Nieuw-Heeten te gast, als ook het RK-dameskoor uit Hol ten. Tijdens de pauzes van de koren zorgen midwinterhoorn blazers met hun sonore klanken voor een toepasselijke omlijs ting van het kersttafereel. Ook de kerstman is aanwezig en wie wil kan zijn kind(eren) met San ta Claus vereeuwigen in zijn ar renslee. Het terrein van de kinderboerde rij is tenslotte voorzien van en kele verkooppunten waar men tegen betaling van een beschei den bedrag onder andere warme chocolademelk, glühwein en oliebollen kan verkrijgen. Van zelfsprekend is er ook koffie en thee en zijn er desgewenst ook andere consumpties en warme snacks verkrijgbaar. Gedurende de levende kerststal is de kinderboerderij uitsluitend bereikbaar via de Raalterweg en Haalmansweg. Alle overige toe gangswegen worden afgesloten. Met dc komst van het nieuwe en tevens verlichte parkeerterrein tegenover de hoofdingang is het parkeren in een weiland aan de Haalmansweg verleden tijd. Uit sluitend mindervaliden mogen hun auto vlak bij de kinderboer derij - op het vroegere parkeer terrein - plaatsen. Mensen die slecht ter been zijn en meerijden, kunnen eveneens daar afgezet worden waarna de automobilist de auto op het nieuwe parkeer terrein kan zetten. Om het parke ren in goede banen te leiden, zijn vrijwilligers aanwezig. Bezoe kers worden dringend gevraagd hun aanwijzingen te volgen. In verband met de voorbereidin gen voor de levende kerststal is kinderboerderij Dondertman van 16 tot en met 26 december ge sloten. Uiteraard gelden wel de openingstijden van de levende kerststal. Tijdens de kerstvakan tie kan men er alle dagen terecht tussen 13.00 en 17.00 uur. Op vrijdag 31 december en zaterdag 1 januari blijft de poort gesloten. Dijkerhoek - Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek houdt tijdens haar nieuwjaarsrecep tie op 6 januari, een playback show. Het gaat om een playbackshow voor volwassenen. Dit in navol ging van een zeer geslaagde playbackshow voor de jeugd. Volwassenen met muzikaal ta lent of die een leuke act op het podium weten te brengen, kun nen hieraan meedoen. Meer informatie is te verkrijgen bij Erik Wechstapel telefoon: 0548-364034 of erikengeri@tiscali.nl Zaterdag 18 december van 17.00 - 22.00 uur Sfeervol en gezellig winkelen in Borne op de zaterdagavond voor Kerst. Holten - De metamorfose van Café De Preuter is klaar. Her bergh de Keun aan de Marke- loseweg 6a wordt maandag 20 december om 17.00 uur geo pend. Iedereen is welkom om een kijkje te komen nemen. Wisselvallig weer met af cn toe zon en geregeld buien. Vrijdag, zaterdag en zondag overdag en kele regenbuien mogelijk ook een hagelbui, afgewisseld door wat opklaringen en geregeld zon. Een beetje guur weer dus. Het rustige weer raken we kwijt. Depressies zijn nu aanzet; er. is meer wind en we zien weer eens blauwe luchten. Het wordt zo'n 6.0 a 7.0 graden. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Geef dat ook eens Woonplaats: aan een ander door! Telefoon: Geeft als abonnee voor bet BOf 1 H^tens Nieuwblad op: Gebruik deze bon [Dhr./mevr.: voor het opgeven van Adres: een nieuwe abonnee i Woonplaats: Inzenden aan: j Postcode Holtens Nieuwsblad j Telefoon: Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede ;Bankrekenmg: i Handtekening: 1 46,20 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 44,60 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,90)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1