Holtenaren bieden petitie aan tegen VSP Sint op bezoek in Dijkerhoek jeugdplaybackshow nieuwe bestuursleden Goed verlichte fletser beloond met lampje Boordevol programma Wereldwinkel zoekt Speciale Winteractie Catalpa Kinderopvang Zakelijk Bekeken Belfin, voor financieel advies Oktober: zonnig en droog Lezers Schrijven BC Stockers bestaat 5 jaar Kerstdiner voor senioren Potstoten Rappen in bibliotheek Cantate met koor Campanella Bejaardensoos Bijeenkomst NBvP Espelo Bijeenkomst 55-plussers Stegeman noemt bezwaar plan Dijkerhoek 'intriest' Bezuinigingen bieb maken prijsverhoging noodzakelijk Donderdag 25 november 2004 Holtens Nieuwsblad 5 Holten - Jan Jacob en Carina Beldman zetelen vanaf 1 april in hun kantoor aan de Oranjestraat 73A van waaruit zij on der de naam Belfin Adviseurs hun klanten bedienen en hen voorzien van een helder financieel advies. Samen met medewerker André Schuchard verlenen zij hun ser vice aan zowel de particulier als het bedrijfsleven wanneer het gaat om financieringen en verzekeringen. 'Op 1 april zijn we hier gekomen, voorheen werkten we vanaf een zolderkamer maar daar barstten we uit onze voegen. Ons klantenbestand zit nu al rond de honderd. We werken in een gro te regio. Zelfs landelijk. We gaan in een gemoedelijke sfeer met onze cliënten om. Mensen moeten hier makkelijk bij ons binnen kunnen lopen. De klant moet ons leren kennen en wij de klant. Daarom moet er een bepaalde openheid zijn en die bereik je wanneer de sfeer goed is. Men moet zich hier thuis voelen. Sa men met het verlenen van een goede, gedegen service, vormt dat de basis voor een wederzijds vertrouwen. Je weet wat je klant wil en kan en dan kun je er als adviseur voor zorgen dat er voor jc cliënt alles uitgehaald wordt wat er inzit. Klanten komen hier vaak binnen door mond-tot-mondreclame maar vanuit een grotere regio vooral ook door Internet.' 'Daar komt bij', vult André aan. 'Dat de grotere financiële instel lingen op het ogenblik nogal eens een steekje laten vallen en door het wegvallen van persoonlijk contact daar nogal wat blijft liggen. Dat is tegenwoordig het onderwerp van gesprek op ver jaardagen bijvoorbeeld. Men is niet tevreden over de opstelling van veel banken, omdat er geen tijd meer geïnvesteerd wordt in de klant. Door dat soort problemen serieus en met interesse voor de klant, voelt men zich prettig en verdient zich een gesprek bij mensen thuis weer terug, voor beide partijen.' (Foto: Sander Scheperman) Met in Holten een gemiddelde maandtempcratuur van 11.9 gra den en Espelo 11.5 graden en De Bilt 11.3 graden, tegen een langjarig gemiddelde van 10.3 graden was oktober zacht. Het weerbeeld was sterk wisselend waarbij wat koude tijdvakken werden afgewisseld door fors te zachte. In de nacht van 23 op 24 oktober daalde het kwik niet verder dan 15.2 graden, een zeer zachte nacht dus. Op de 27e oktober daalde de temperatuur plaatselijk in het oosten van het land voor het eerst na het zo merseizoen tot onder het vriespunt. Holten registreerde in dc weerhut 1.9 graden als laagste waarde. Espelo nog wat kouder met 1.5 graden, aan de grond kwam het tot wat lichte vorst. In Holten werd deze maand geen vqrstdag genoteerd. Het langjarig gemiddelde aantal vorstdagen bedraagt er 1. Op de vliegbasis Twenthe lukte dat wel met -0.7 graden in de weerhut. Ook war me dagen kwamen in Holten in oktober niet meer voor; normaal telt oktober er twee. De hoogste maximumtemperatuur werd op 4 oktober gemeten van 19.4 graden in Holten, Espelo kwam aan 19.1 graden. Met landelijk gemiddeld 133 uren zon tegen 105 uren normaal was oktober zonnig. In Dc Bilt scheen de zon 129 uren tegen 106 uren normaal. Twee dagen verliepen in Holten geheel zonder zon, normaal zijn dat er vijf. Landelijk fraaie da gen waren 9 tot en met 11 oktober en de 2 le met dagelijks ruim 8 uren zonneschijn. Oktober was niet aan de natte kant. Wel wa ren er verschillen onder de buurtschappen. Zo kwam Rijssen aan 93.0 mm neerslag; de hoogste van allemaal. Espelo kreeg 73.7 mm, Beuseberg en Holten allebei 70.5 mm. Dijkerhoek het minst met 58.5 mm, De Bilt kreeg 50.0 mm. tegen normaal 77.0 mm. De meeste neerslag viel op 1 oktober met 11.0 mm in Hol ten en Dijkerhoek, Beuseberg noteerde maar 5.0 mm, Espelo 22.0 mm en Rijssen ving 23.0 mm op. Zo groot kunnen de ver schillen op zo'n korte afstand dus zijn. In dc nacht van 20 op 21 oktober viel er opnieuw veel neerslag. Een zomers aandoend on weerscomplex trok over de zuidoostelijke helft van het land. ook Overijssel hoorde daar bij. De verschillen waren weer groot: Beuseberg 20.5 mm, Holten 18.6 mm, Espelo 15.3 mm. Rijssen en Dijkerhoek 13.5 mm en Haarle 16.0 mm. Op 29 oktober ver oorzaakte een buiencomplex lokaal 20.0 tot ruim 40.0 mm neer slag in de provincies langs de oostgrens. Hier viel nauwelijks neerslag, alleen Rijssen kreeg nog 9.0 mm in de regenmeter. Verder kwamen er nog voor; drie onweersdagen en vij f mistda- gen. En zo kunnen we terug kijken op een indrukwekkende maand, waar de bladeren nog volop aan de bomen zaten, omdat de nachten zacht waren en er geen vorst voorkwam. Weerman, Freddie Paalman VW in het slop? Dus niet! Wij moeten toch even reageren op het krantenartikel in het Holtens Nieuwsblad van donderdag 18 november. Op basis van schriftelijke informatie van de VVV aan de leden \an de Holtense Handelsvereniging zijn door het Holtens Nieuws blad een aantal volstrekt verkeerde conclusies getrokken. Zo wordt er bijvoorbeeld een opmerking over dc probleemsitu aties van VVV's elders in Nederland toegeschreven aan de VVV Holten, terwijl dat verre van juist is. In onze brief werd juist aangegeven, dat het VVV-kantoor Holten op een ambitieu ze wijze omgaat met de veranderingen en inspeelt op de nieuw ontstane situatie. Hoewel de financiële marges smaller zijn geworden, is er geen enkele reden om bij de pakken neer te zitten en dat doen wij dan ook niet. Integendeel, onder meer door meer aandacht te geven aan het medium internet kan aan de informatieve taak van de VVV een nieuwe impuls worden gegeven. Daarnaast is er de blijvende en waardevolle balieservice aan de toerist en inwoner van Holten. Men kan er nog steeds terecht voor het bekende product dat de WV eigen is. namelijk infor matie en alles wat daarmee samenhangt. En dat is heel wat meer dan een foldersteunpunt, zoals in het artikel wordt gesuggereerd. Ook zijn er nog steeds vakantieboekingen mogelijk en worden arrangementen begeleid. Dus sloegen zowel de kop als grote delen van het artikel de plank volledig mis en dat doet geen recht aan de werkelijke situ atie. Het personeel van VVV-kantoor Holten:. Tineke Wolters, Ma- rian de Rooij, Marina Dal/tuisen Burgemeester Bort Koelewijn neemt de petitie in ontvangst. (Foto: Sander Scheperman) Rijssen/ Holten - Door het Co mité Maistracé Weg Ermee, Comité Kol Noord-Oost, Co mité Dorpsstraat West en Sta tionsstraat, Comité Look, HS Support en de heer Dick van der Torre is een petitie aange boden aan het College en de Raad van de gemeente Rijs- sen-Holten, waarin zij hun ge zamenlijke standpunt hebben verwoord. Zij zeggen een groot deel van de burgers in Holten te vertegen woordigen en hebben al diverse bezwaren aangetekend tegen de len van het verkeersstructuur- plan (VSP) of hebben alternatie ven aangereikt. Ook in de gemeenteraad zijn de meningen, volgens het comité, verdeeld. Het comité is eensge zind over het verkeersluw ma ken van het centrum waarvan het H.J. Wansinktracé een on- Holten - Politie Twente heeft zaterdag 20 november van 18.00 tot 24.00 uur gecontro leerd op fietsverlichting in de gehele regio. Tijdens deze grote controle wer den in totaal 582 bekeuringen uitschreven waarvan 544 voor het niet voeren van dc verlich ting. De overige bekeuringen waren onder meer voor het onjuist par keren, geen bromfietscertificaat, Dijkerhoek - Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek houdt zondag 28 november om 13.30 uur in Het Bonte Paard een Jeugdplaybackshow. Er hebben zich ruim twintig acts aangemeld, dus is er een boorde vol programma. Daarom is de aanvangstijd eerder dan voor gaande jaren. De entreeprijs voor deze middag is 2,50 euro per persoon. Kinde ren van de lagere school hebben gratis toegang. Deelnemers wordt gevraagd hun Holten - Wie de zorg voor het kindje met werk wil combine ren en nog op zoek is naar pro fessionele kinderopvang in de buurt, kan contact opnemen met Catalpa Kinderopvang. Catalpa biedt kinderen alle werkdagen van het jaar veilige en vertrouwde opvang voor wie aan het werk gaat. Bovendien is er De Winteractie voor iedereen die zich in de maanden november, december en januari inschrijft voor kinder centrum Kakelbont aan de Lage- weg 2 in Holten. Wie zich in de ze periode inschrijft, kan bij de start van de opvang kiezen voor öf een waardebon van Prenatal of voor een large Eurobox Clics. Aanmelden kan via de website Holten - In de commissie Grondgebied, taakveld Ruimte lijke Ontwikkeling, kwam don derdagavond het uitbreidings plan Dijkerhoek ter sprake. Het voorbereidingsbesluit moest vastgesteld w orden. Raadslid W. Veneklaas van Ge meentebelang stelde dat de be bouwing op het perceel tussen Hakkertsweg 13 en 15 nog steeds deel uitmaakte van het plan. Hij vroeg de wethouder of het juri disch mogelijk was om tegen dit onderdeel bezwaar te maken zon der dat dit bezwaar de rest van het plan vertraagde. Wethouder W, Stegeman gaf aan dat er op dat onderdeel apart gere- derdeel kan uitmaken. Deze eensgezindheid is breed aanwe zig, zowel bij de politiek als bij de aanbieders van de petitie. Verkeerstellingen hebben name lijk aangetoond dat het verkeer door verkeersremmende maatre gelen drastisch is afgenomen ter plaatse van Smidsbelt. Wat die maatregelen moeten zijn. laat het comité voorlopig aan de deskundigen binnen de gemeente Rijssen-Holten over. De maatregelen mogen, volgens de aanbieders van de petitie, echter niet leiden tot onevenre dige belasting van andere stra ten. Voor een goed en effectief uit te voeren VSP wordt vanuit de be leidskaders van regio en provin cie gesteld dat verkeersplannen met voldoende draagvlak tot stand dienen te komen. Daar naast dient een verkeersstruc- tuurplan rekening te houden met geen gordel, geen helm en rijden door het rode licht. Zeventien bekeuringen werden er uitge schreven voor het negeren van een geslotenverklaring. De bestuurders die hun verlich ting wel juist voerden, kregen een kleine attentie. Deze was een sleutelhanger in de vorm van een klein geel gloeilampje. De ontvangers van dit lampje konden deze actie waarderen. uitgekozen muziek op een cd of bandje bij zich te hebben. Om het schmihken op tijd af te kunnen krijgen, moeten deelne- mertjes tot en met zes jaar al om twaalf uur aanwezig zijn. De leeftijd van zeven tot en met ne gen jaar om kwart over twaalf en de oudste deelnemers om half een. De schmink zal bestaan uit het aanbrengen van kleurtjes op het gezicht. Er is echter geen tijd over om snorren en baarden of pruiken te doen. Als dit nodig is. moet hier zelf voor gezorgd worden. van Catalpa Kinderopvang (www.catalpa.nl), met behulp van een regulier aanmeldings formulier of door te bellen met 0800-0743 (gratis). De datum van binnenkomst van de aan melding geldt. Inschrijvingen die na 1 februari 2005 door Ca talpa Kinderopvang worden ont vangen, komen niet meer in aan merking voor de winteractie. Wie nog vragen heeft over de actie, kan contact opnemen met Mirjam Mulder, locatiehoofd van kindercentrum Kakelbont. Voor overige vragen of informa tie, kan contact opnemen met de afdeling Planning en Plaatsing van Catalpa op telefoonnummer 0800-0743 (gratis) of via e-mail planning@catalpa.nl. ageerd kan worden, zodat de rest van het plan geen vertraging hoeft op te lopen. Overigens, zo meldde hij, is er nu al een zienswijze bin nengekomen die bezwaar maakt tegen het héle plan. „Je houdt het niet voor mogelijk. Ik vind dat in triest dat zo het hele plan ver traagd wordt", aldus dc wethou der. VVD-fractievoorzitter J. Ke- velam was het niet eens met de opmerking van Stegeman: „Ie dereen heeft recht op de rechts gang. Het woord 'intriest' past niet." Stegeman: „Als men bezwaar maakt tegen het voorbereidings besluit, frustreert men wel de hele zaak." schadelijke effecten op het leef milieu en spelen verkeersveilig- heidsmaatregelen een rol. Geluidshinder, lucht- en licht- verontreiniging dienen terugge drongen te worden. De te kiezen infrastructuur dient aan te slui ten op ontwikkelingstendensen. De aanbieders vinden dat de voorbereidende werkzaamheden voor het Zilverzandtracé opge schort dienen te worden. Dit in Holten - Bibliotheek Rijs sen-Holten verhoogt vanaf 1 januari 2005 haar abonne mentsprijzen met een paar euro. Nederlandse gemeenten moe ten bezuinigen. Dit heeft ge volgen voor instellingen die grotendeels gefinancierd wor den door de gemeente, zoals de bibliotheek. De bibliotheek moet in 2005 met een aanzienlijk kleiner Holten -Wereldwinkel Holten zoekt nieuwe bestuursleden of mensen die het bestuur kun nen ondersteunen. De functie van secretaris komt begin vol gend jaar in elk geval vrij. Ter ondersteuning van de pen ningmeester gaat de belang stelling uit naar iemand die de financiële administratie kan automatiseren. Uiteraard zijn geïnteresseerden met andere specialismen ook van harte welkom. Het precieze takenpakket kan in onderling overleg met dc andere bestuurs leden samengesteld worden. Daarbij staan de eigen wensen en de deskundigheden van de nieuwe leden voorop. De Wereldwinkel is in Holten inmiddels een ingeburgerd be grip. Wekelijks staat de vrolijk gekleurde caravan op de waren- afwachting van de besluiten die door de raad genomen kunnen worden, nadat aanvullende in formatie uit de studie die door de Commissie Grondgebied is gevraagd, beschikbaar is. Het starten van procedures voor de aanleg van het Zilverzandtracé kan namelijk strijdig zijn met oplossingen die uit de studie in maart 2005 naar voren kunnen komen. Ook is te verwachten dat bedrag aan subsidie haar dienstverlening op peil zien te houden. Daarom ziet de bibli otheek zich genoodzaakt de contributie vanaf 1 januari volgend jaar te verhogen. Een basisabonnement gaat 25 euro kosten en een plusabon nement 35 euro. Het is niet uitgesloten dat de bibliotheek in 2005 ook ande re maatregelen zal moeten ne men om de bezuinigingen het hoofd te bieden. markt. In de zomermaanden is de Wereldwinkelcaravan regel matig aanwezig op het rode plein in het centrum. Bij de Wereldwinkel zijn zo'n 25 vrijwilligers actief, waarvan vijf mensen het bestuur vormen. Vijf chauffeurs brengen bij toer beurt de caravan op de juiste plek. En de overige vrijwilligers zijn verantwoordelijk voor de verkoop en inkoop van de pro ducten en allerhande bijkomen de werkzaamheden. Enkele ke ren per jaar is er een zogenaam de vrijwilligersavond, waarin er varing en informatie worden uil- gewisseld, een thema wordt be handeld of iets gezelligs gedaan. Naast de verkoop vanuit de cara van wordt er regelmatig ge vraagd om over het Wereldwin- kelwerk te vertellen bij groepen of op scholen. De Wereldwinkel is aangesloten bij een landelijke het aanleggen van een Zilver zandtracé tot gevolg zal hebben dat er een Maiswegtracé moet komen. Zowel in het verleden als nu, blijkt hiervoor geen draagvlak te zijn. Besluitvorming over het VSP zal in de raadsvergadering van 29 november plaatsvinden. Holten - De Beleggingsstudie Club Stockers dankt haar naam enerzijds aan het Engel se woord voor aandelen, an derzijds is het een verwijzing naar de winkel van Stokkers die ooit stond op de plaats waar nu de Rabobank staat. De club bestaat vijf jaar. De Rabobank biedt onderdak voor de maandelijkse bijeen komsten en verzorgt ook vak kundige ondersteuning. Momenteel heeft de club twee vacatures. Belangstellenden kunnen contact opnemen met voorzitter Aad Bogers, telefoon 362536 of met de secretaris Wim Husslage, telefoon 368050. vereniging, waar ze terechtkun nen voor ondersteuning en des kundigheidsbevordering. De doelstelling van de Wereld winkel is het verkopen van ori ginele cadeaus en lekkere le vensmiddelen uit andere cultu ren. Alle producten zijn gemaakt met respect voor mens en mi lieu. Omdat de producenten, zo als zilversmeden, pottenbakkers en koffieboeren, er een recht vaardige prijs voor krijgen, kun nen ze een menswaardig bestaan opbouwen. Iedereen die bij de Wereldwinkel koopt of als vrij williger actief is, helpt hen daar- bij Wie interesse heeft in een be stuursfunctie bij de Wereldwin kel of op een andere manier als vrijwilliger wil helpen, kan con tact opnemen met Janny Ver boom 0548-363041 of Marja de Jong 0548-364351. Holten - Commissie Kerstdi ner voor Senioren bestaat tien jaar. Dit wordt vrijdag 17 de cember van 15.00 tot 19.00 uur gevierd met een feestelijke bij eenkomst in Diessenplas. Voor zelfstandig wonende oude ren vanaf 65 jaar wordt dan een speciaal kerstmenu geserveerd. De kosten zijn 10 euro per per soon. Opgeven voor dit kerstdiner kan vanaf 2 december bij de receptie van Diessenplas. Er kunnen maximaal tachtig senioren deel nemen aan de kerstmaaltijd. Be woners van de aanleunwoningen van Diessenplas zijn van deelna me uitgesloten, want zij kunnen op Eerste Kerstdag deelnemen aan het diner. Holten - Biljartvereniging 't Klavier houdt zaterdag 27 no vember om 19.00 uur de jaar lijkse potstootavond in café 't Klavier. Tijdens deze avond is er de trek king van de grote verloting, rad van fortuin en potstoten. Er zijn leuke prijzen te winnen. Holten - Twee VMBO-klassen van scholengemeenschap De Waerdenborch waren vorige week te gast in de Holtense bi bliotheek. Zij deden daar mee aan het programma Van rijm tot rap en maakten zo, op een manier die hen aanspreekt, kennis met de bibliotheek en met gedichten. Het klassenbezoek begon met een groepsgesprek. Vragen als 'wat leen je in de bibliotheek', 'wat zijn gedichten' en 'wat is rap', kwamen daarbij aan de or de. Daarna mocht een leerling een rap voordragen. Over de bibliotheek waren tien vragen verspreid, die onder be geleiding van rapmuziek opge lost moesten worden. De muziek verbaasde de leerlingen. 'Wat? Muziek in de bibliotheek. Daar hoort het toch stil te zijn?', was een van de reacties. Leerlingen die klaar waren met de vragen, konden met behulp van een stappenplan zelf een rap proberen te maken. Spontaan ontstonden zo twee prachtige gedichten, die vanaf begin vol gende week te lezen zullen zijn op de site van de bibliotheek: www.bibliotheeknjssenholten.n 1. Holten - De Cantatedienst wordt zondag 28 november om 19.00 uur in de Dorpskerk gehouden. Deze eerste ad ventszondag staat in het teken van de toekomstverwachting. Voorganger in deze dienst is pastoor Wolters van de rooms- katholieke parochie Nieuw Hee- ten/ Holten. Het koor Campanel la onder leiding van Jan van Dijk zal aan de dienst meewer ken. Campanella zal een Magni ficat uitvoeren en ook zal er in wisselzang met de gemeente worden gezongen. Holten - Bejaardensociëteit Holten heeft dinsdag 30 no vember om 14.30 uur een bij eenkomst in Irene. Vogely is gastspreker. Espelo - NBvP Espelo heeft maandag 15 november een af delingsavond gehouden met als thema geheugenverlies. Altena vertelde hoe geheugen verlies ontstaat. Vergeetachtig heid komt bij jongeren net zo goed voor als bij ouderen. Deze kan ontstaan door verkeerde voeding, medicijngebruik en stress. Altena gaf dan ook enkele goede tips waarmee het geheugen te trainen is. De kerstviering is gepland op maandag 13 december. Dijkerhoek - Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek houdt woensdag 1 december om 14.00 uur een middag voor 55- plussers. Dijkerhoek - Vol verwachting zaten de kinde ren afgelopen dinsdag 23 november in het Bon te Paard te wachten op Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten. Dc Holtense Muziekvereniging HMV speelde al vast wat Sinterklaasliedjes om de sfeer er in te krijgen. De kinderen zongen uit volle borst mee en keken nieuwsgierig rond waar de goedheiligman vandaan zou kunnen komen. De Sint kwam. maar bleek maar één Piet bij zich te hebben. De ander was de weg kwijt en kwam later alsnog op het po dium. Alle kinderen mochten Sint een handje ge ven, waarna er gezellig werd gezongen en gedanst. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 5