Klein Twennaar verrast Kankerfonds VW-kantoor Holten begint in slop te raken 'Wat gaan wij doen zodat de burger zich veilig voelt? Cultureel diner in trek Agenda Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht weGeNeR Holtens Nieuwsblad Virtuele reis door Bijbel Bijeenkomst Passage Swing Night Bijeenkomst bejaardensoos Donderdag 18 november 2004 Expositie Rian Jurjcns en Erika Thalen. Medisch Centrum, maandag 13 september 2004 - vrijdag 31 december 2004 Aparte schildertechniek R. Bosman-Brinks en L. Klooster- Leemkuil, Diessenplas, maandag 1 november 2004 - vrijdag 31 december 2004 Toneelavond GLTO en Vrou wen van Nu met OCH, Bonte Paard, vrijdag 19 november 2004, 19:30 Lezing Frederike Lpmeijer. Boschkamp, vrijdag 19 novem ber 2004. 20:00 Wereld Kinderdag. McDo nald's Holten, Al, zaterdag 20 november 2004 Intocht Sinterklaas. Station Holten, zaterdag 20 november 2004, 14:20 Sinterklaasfeest, SG De Wacr- denborch, zaterdag 20 november 2004, 15:00- 16:00 Voorlichtingsavond. SG De Waerdenborch. maandag 22 no vember 2004, dinsdag 23 no vember 2004, 20:00 NBvP Dijker hoek met Schreijer over vrouw in politiek. Bonte Paard, dinsdag 23 november 2004. 20:00 Denk mee over Holten kom. Gemeentehuis Holten, woensdag 24 november 2004. 19:30 - 22:00 Lezing over regressie en reïncar natie, Kandelaar, woensdag 24 november 2004, 20:00 Ledenvergadering PvdA. Boschkamp, woensdag 24 no vember 2004, 20:00 Passage: diaserie over gekroond wild op Veluwe. Kandelaar, don derdag 25 november 2004. 20:00 Leerlingenconcert MOC. Dorpskerk, vrijdag 26 november 2004. 19:30 Swing Night Dance Classics. Café 't Keuntje, zaterdag 27 no vember 2004. 21:00 Jeugdplavbackshow. Bonte Paard, zondag 28 november 2004 Vorming en Toerusting: canta tedienst met koor Campanella, Hervormde kerk, zondag 28 no vember 2004, 19:00 Bejaardensociëteit. Irene, dins dag 30 november 2004, 14:30 Lezing Els Dijkerman, Bosch kamp, woensdag 8 december 2004, 20:00 Kerstmarkt, Smidsbelt, donder dag 9 december 2004 Filmvoorstelling Frida, Bosch kamp. donderdag 9 december 2004. 20:15 Koffieochtend: uitleg over een icoon, Boschkamp, vrijdag 10 december 2004, 9:30 - 11:00 Lustrumconcert Amazing, SG De Waerdenborch, zaterdag 11 december 2004 Kerstmarkt. Dijkerhoek, vrij dag 17 december 2004 Kerst- en entertainmentshow door kinderen. Boschkamp. vrijdag 17 december 2004, 19:30 Kindertheater Quatsch, Bosch kamp. zondag 19 december 2004. 14:00 Kerstviering Bejaardensocië teit, Kandelaar, dinsdag 21 de cember 2004, 14:30 Levende Kerststal. Kinderboer derij Dondertman, woensdag 22 december 2004 - donderdag 23 december 2004. 16:30- 19:30 Passage: kerstviering, Kande laar, donderdag 23 december 2004, 20:00 Holtens Nieuwsblad huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen^ whk.wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad 'a whk. wegencr nl Inleveradres: Blokker Van de Maat. Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-adviseurs: O. IJspeert. tel: 0548-597353, mobiel 06-51 19 83 42 H. Schottert. tel: 0548-597351. mobiel 06-51 19 83 21Fax0548-597359 Hoofd redactie: H. Eskes Commercieel regiodirecteur: G. ter Heddc Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw G Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wcgener-concem De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij op genomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te latenin formeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV, afdeling Marketing, post bus 692,7500 AA Enschede. f.50 EURO KORTtA/G MUS HU*0W> Holten - De Nederlandse Kan kerbestrijding Holten kreeg zaterdag uit handen van het onlangs gehuwde echtpaar Anton en Carmen Klein Twennaar een donatie over handigd van 450 euro. De i Stichting War Child kan het zelfde bedrag tegemoet zien. De gelden werden verzameld met het verkopen van groene zeep. Dit werd contractueel door de vriendengroep van Anton vereist alvorens er zou worden overgegaan op het aanbieden van het huwelijks cadeau. 1 De huwelijksvoltrekking van het echtpaar vond 6 mei plaats. Op de avondbruiloft werd zoals ge woonlijk door de vriendengroep een huwelijkscontract aangebo den. Omdat Anton werkzaam is als vertegenwoordiger bij de Fir ma Hofman Lieve's en veelvul dig laat ontvallen 'alles' te kun nen verkopen, werd hij met een verkoopopdracht opgezadeld. De opdracht was om minimaal vijfhonderd liter groene zeep aan de man te brengen en de op- brengst te schenken aan een na- ider te bepalen goed doel. De verkoop werd gestart op het voorjaarsfeest van de Beuseberg afgelopen mei. Bij aankoop van een bus zeep kreeg de koper een heerlijke borrel aangeboden als blijk van dank. Om de laatste liters te kunnen slijten, bleken meer borrels no dig maar aan het eind van het feestweekend was toch de hele handel aan de man gebracht. De winst was in totaal 900 euro. Er werd door het echtpaar beslo ten het bedrag aan twee goede doelen te schenken, namelijk Stichting War Child en de Ne derlandse kankerbestrijding Holten. Arda Vincent kreeg zaterdag daarom uit handen van het echt paar 450 euro aangeboden. Arda gaf aan blij verrast te zijn met deze gift omdat er nog steeds veel geld nodig is om onderzoek te kunnen blijven doen naar deze ernstige ziekte. Er zijn mede door de vele giften al veel resul taten behaald maar nog steeds is onderzoek hard nodig. In Holten zijn jaarlijks begin Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548-363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooru ren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Fluisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook web site: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 utir. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deven ter Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. T. Lafe- ber, telefoon: 0548-518383. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, tele foon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur cn 12.30 - 13.00 uur. Daar buiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, telefoon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 21 november: 10.00 uur, ds. Gijsen en ds. S.M. Roozen- boom. nevendiensten. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Eerste col lecte: kerk in actie-diaconaat; tweede collecte: kerkvoogdij. Okkenbroek, 10.00 uur: ds. Anneke Kruithof-Looije. Collecte: dia conaat Nederland. Gereformeerde kerk Zondag 21 november: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. P. Boomsma, Nijverdal. Eerste collecte: kerk in actie-diaconaat, tweede collecte: kerk. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HM V-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 21 november: 10.00 uur, gezinsviering. Voorgan ger pastor Wolters. Zang: Campanella. Nieuw-Heeten, zaterdag 20 november: 19.00 uur, eucharistievie ring. Voorganger: past. B. Wolters. Zang: gemengd koor. Maandag In de nacht bleef het bewolkt maar wel droog, koud was het dus niet met 6.1 graden als minimum. De morgen verliep met veel bewolking en enkele opklaringen de zon liet zich nu en dan wazig zien, neerslag viel er niet. In de middag was er geregeld zon, afgewisseld door wol kenvelden. Met een noordoostelijk wind werd geleidelijk drogere lucht aangevoerd. Dinsdag De hele nacht was het onbewolkt, alleen stond er zwak windje uit het noordoosten. De temperatuur kon flink dalen tot onder het vriespunt. Het werd -0.3 graden in de weerhut, aan de grond werd -1.0 graden ge meten. Dit was de eerste vorstdag van het nieuwe seizoen. De eerste helft van de morgen perioden met zon, daarna kregen we met bewol king te maken, 's Middags wat wolkenvelden en perioden met zon. Het werd maar 5.4 graden. Woensdag Even voor middernacht kregen we met een storing te maken, dit ging gepaard met regen, natte sneeuw kwam met voor omdat de tempera tuur geleidelijk opliep. Ook in de hele nacht bleef het door regenen. Dit was ook in de morgen het geval, af en toe was het even droog. In de middag bleef het bewolkt met nu en dan wat regen. Het werd een dag zonder zon, neerslag over het etmaal Holten 15.6 mm en Espelo noteerde 15.0 mm in de meter. Donderdag In de nacht bleef het droog, maar het was wel bewolkt. Het werd daar om ook niet.zo koud met 3.7 graden. Een groot deel morgen was er veel bewolking aanwezig. Later geleidelijk de opklaringen en zon. 's Middags flinke perioden met zon. afgewisseld door wat wolkenvel den. Een stuk beter dan de vorige dag. De maximumtemperatuur be droeg 6.9 graden. Vrijdag De nacht verliep onbewolkt en koud, er was een goede uitstraling zo dat de temperatuur snel kon dalen. In de hut werd het -0.6 graden, vlak boven de grond werd het -2.0 graden lichte vorst dus. In de morgen was het vrij zonnig, met slechts was dunne bewolking. Begin van de middag nog zon, daarna snel toenemende bewolking later gevolgd door perioden met motregen. Door de matige wind voelde het kouder aan. Het werd 7.2 graden Zaterdag In de avond van vrijdag en nacht vielen er enkele buien, met de wind viel het erg mee. De minimumtemperatuur bedroeg 2.6 graden. september ruim 75 collectanten druk in de weer om huis aan huis geld in te zamelen. De inzet van deze collectanten is onmisbaar voor het resultaat dat nog ieder jaar stijgende is. Dat ieder jaar nog steeds meer wordt ingeza meld is begrijpelijk omdat ieder een in zijn of haar nabije omge ving wel iemand kent die met deze ziekte in aanraking is ge weest. Arda geeft aan zeer ingenomen te zijn dat er op deze ludieke wijze geld is ingezameld. In de drie jaar dat zij actief is binnen de afdeling, heeft zij dit niet eer der meegemaakt. Wel wordt af en toe gebruik gemaakt van de mogelijkheid om collectebussen te gebruiken tijdens verschillen de gelegenheden. Deze bussen zijn op verzoek ten allen tijde verkrijgbaar bij Arda, telefoon: 362508~ Anton Klein Twennaar overhandigt het geld aan Arda Vincent van het Kankerfonds. (Foto: Johan Bolink) Holten - De jeugdcommissie van de gereformeerde kerk De Kandelaar verzorgt dinsdag 30 november voor jongeren van 12 tot 16 jaar een virtuele reis door bijbelverhalen. Vanaf de Kandelaar gaat de reis met auto's richting Rijssen, waar de bus Arkventure Bible Xplorer staat. In die bus beleven de deelne mers een virtueel avontuur. Zij stappen zo een bijbelverhaal binnen. Ook leren ze over het ontstaan van de Bijbel en wat voor in vloed de Bijbel heeft op de we reld. Opgeven kan per e-mail: de.hid- der@hetnet.nl. Het vertrek is om 18.30 uur vanaf de parkeerplaats van de Kandelaar. Holten - Passage Holten houdt donderdag 25 november een bijeenkomst in de Kandelaar. De avond begint om 20.00 uur. Te gast is Hutting uit Gortel. Hij laat een diaserie zien over het gekroond wild op de Veluwe. Belangstellenden en ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Keuntje - In Café 't Keuntje wordt zaterdag 27 november vanaf 21.00 uur de Toga's Swing Night Dance Classic's gehouden. Er wordt muziek uit de jaren ze ventig, tachtig en negentig ge draaid. De entree is gratis. Holten - Jo Roelofs opende de bijeenkomst van Bejaardenso ciëteit Holten met het voordra gen \an het gedicht Zunne- bloome van Johanna van Bu ren. W.G. Ligterink was uitge nodigd als spreker. Hij vertelde op boeiende wijze over het mooie in de natuur, toe gelicht met dia's. Vooral de heide tussen Holten en Rijssen met de vele bossen en grafheuvels, die nog in dit ge bied aanwezig zijn. Heide is veelvuldig in de paarse kleur aanwezig. Vooral de struikheide en de dopheide. Meestal is het afplaggen nodig. Anders komen er teveel jonge boompjes en struiken voor. Schapen zijn hiervoor belangrijk om alles kort te houden. De berken met hun heksenbe- zems, de vliegezwammen met hun rokjes en heksenkringen van paddestoelen. De dieren, wulpen en zelfs kor hoenders die nu nog in deze buurt leven. Vele vlinders zijn er ook nog. Adembenemend mooi. Dan de vennen met de watersnip en de vele kokmeeuwen. Holten - Het VVV-kantoor in Holten begint in het slop te ra ken. Het begint meer een fol dersteunpunt te worden dan een volwaardige VVV met be trokkenheid bij belangheb bende organisaties. De huidige medewerkers trekken aan de bel. Landelijk gezien blijken vele VVV's te verdwijnen of geredu ceerd tot folderstandaard in een bankgebouw. Door de fusie met andere kanto ren in het regionale verband VVV Sallandse Heuvelrug Reg- geland, lijkt het Holtense kan toor nog net gered te zijn. Finan cieel gezien zijn er echter weinig mogelijkheden. De inkomsten zijn sterk gedaald, mede door de opkomst van boe ken via Internet. Hierdoor heeft Holten een personeelslid moeten wegbezuinigen en zijn de ope ningsuren verminderd van 40 naar 28 uur per week. Personeel van de VVV heeft de indruk dat hierdoor een negatief imago dreigt te ontstaan. Marina Dalhuisen: 'Deze beeldvorming is naar ons oordeel niet terecht. Onze ambitie blijft dan ook on aangetast. Een toeristische plaats moet een VVV-kantoor hebben.' Zij vindt dan ook dat de gemeente subsi die zou moeten verstrekken. 'Onze gemeente heeft recreatie en toerisme in Holten toch als speerpunt. Huisvesting en perso neelskosten voor Rijssen en Holten zouden met de subsidie betaald moeten kunnen worden.' Ondermeer belanghebbende or ganisaties als de Holtense Han delsvereniging en het Toeris tisch Platform zouden dit ook moet bepleiten bij de gemeente. 'Een grotere betrokkenheid van alle belanghebbenden, vereni gingen en organisatoren is be langrijk. Zeker waar het om de verstrek king van informatie gaat, want informatie is ons product.' Rijssen-Holten - Het voorstel van burgemeester en wethou ders om in 2005 een bedrag van 30 duizend euro te bezui nigen op veiligheidsmaatrege len zou eerder wellicht kans hebben gehad. Echter na de onrust in Nederland en de plaatselijke onrust door jonge ren in het centrum van Holten en Rijssen, dienden de zes fracties gezamenlijk een amendement in om die voorge stelde bezuiniging terug te draaien. Het geld zou in 2005 beschik baar zijn voor maatregelen die genomen zouden worden op ba sis van het plaatselijke veilig heidsplan. 'Het is belangrijk dat het integraal veiligheidsbeleid in Rijssen-Holten goed van start gaat', benadrukte CDA-fractie- voorzitter H. Dul. Al de fracties achten veiligheid en veiligheids beleving voor de burgers van groot belang en verwachten dat er vaker een beroep zal worden gedaan op de gemeentelijke or ganisatie om de veiligheid af doende te organiseren en te handhaven. Tijdens de begrotingsvergade ring van vrijdag werd door alle fracties aandacht besteed aan de gebeurtenissen van de laatste twee weken. PvdA-raadslid J. Pluimers vroeg het college in het licht van de gebeurtenissen van de afgelopen weken in hoeverre er in Rijssen-Holten bijzondere omstandigheden zijn. Burge meester B. Koelewijn gaf aan dat er plaatselijk geen bijzonder heden waren. 'Als we alert zijn, past dat binnen de landelijke af spraken', aldus Koelewijn. CDA-fractievoorzitter H. Dul refereerde aan de tekst die boven de ingang van de trouwzaal van het voormalige gemeentehuis van Holten staat: "Een gevloch ten touw breekt niet gauw' en gaf aan de gevolgen van ont vlechting in deze dagen te zien. 'Onze wetgeving is in belangrij ke mate ontleend aan de tien ge boden en aan democratisch ge nomen besluiten. De democra tisch gekozen volksvertegen woordiging wordt dan ook direct geconfronteerd met gevolgen van zaken die onvoldoende on derkend zijn of waarvan werd gedacht dat die buiten hun com petitie lagen.' Dul zag ook in de eigen gemeente tendensen van onverdraagzaamheid: 'De onrust in het centrum van beide kernen leidt van tijd tot tijd tot conflic ten. Plannen worden gedwars boomd en vertraagd omdat de een het nog beter meent te weten dan de ander. We zullen ook als gemeentelijke overheid de ogen open moeten houden voor de ontwikkeling van onze gemeen telijke samenleving.' Fractievoorzitter H. Voortman van de SGP deed 'gezien de nood der tijden' een oproep aan raad en burgers. 'Wij leven in een maatschappij die steeds meer ontkerstend en waar dien tengevolge de christelijke nor men en waarden steeds meer als een ballast ervaren worden. Dat geldt ook plaatselijk. De gevol gen van deze maatschappelijke houding zal, wanneer het zo doorgaat, ernstige gevolgen heb ben voor onze samenleving. Want Gods woord houdt ons voor: Wie God verlaat, heeft smart op smart te vrezen.' De SG P-fractie betreurde het dan ook dat er binnen de ge meente activiteiten worden ge organiseerd die volgens de frac tie lijnrecht tegen Gods woord indruisen en die daardoor extra voeding geven aan de ontkerste ning. Voortman liet desgevraagd weten, dat hij daarmee activitei ten bedoelt zoals onderdelen van het programma van Jovink en de Voederbietels, het optreden van Rostelli (allebei in Lucky Co), het optreden van mannelijke strippers tijdens de Lady's Night in café de Oude Veemarkt in Rijssen en de zondagsactivitei ten in Holten, zoals de Keune- feesten. De SGP deed een op roep aan de organisatoren van dergelijke activiteiten om deze te staken. De ChrU zag als belangrijke oorzaak van de roerige tijden die Nederland nu doormaakt de veel te ver doorgeschoten gedoogcul tuur. 'Alles moet kunnen en alles moet mogen. Vrijheid van me ningsuiting wordt vaak gebruikt als vrijbrief voor het vrije scheldwoord.' De ChrU pleitte in de vorige begrotingsvergade- ring voor cameratoezicht en fractievoorzitter B. Wolterink gaf nog even aan dat cameratoe zicht in Gouda een doorslaand succes was. VVD-fractievoorzitter J. Keve- lam begon met een drietal cita ten uit de inleiding van Jozias van Aartsen, uitgesproken in het plenaire Tweede Kamerdebat over de moord op Theo van Gogh, waaronder deze: 'De aan slag op Theo van Gogh raakte het hart van onze nationale iden titeit: de vrijheid van meningsui ting.' Kevelam vroeg zich af wat de moord en de gebeurtenissen daarna betekenden voor Rijssen- Holten: 'Een vredige gemeente in het oosten van het land. Onze gemeente. Met christenen, mos lims, ongelovigen. Wat gaan wij doen zodat de burger zich veilig voelt en dat ook is? Op de schaal van Rijssen-Holten? Het klinkt wat overdreven als we het heb ben over ons integraal veilig heidsplan en dit koppelen aan de gebeurtenissen in Amsterdam, maar toch. Diessenplas - Tot de laatste stoel was de ontspannings ruimte van de Diessenplas be zet. Vrijdagavond, tijdens het eerste culturele diner georga niseerd door de Stichting Ou deren Welzijn in samenwer king met Diessenplas. 'We hebben dit georganiseerd om mensen van buiten Diessen plas en bewoners met elkaar in contact te brengen in een heel ontspannen sfeer en dat lukt dacht ik, heel goed,' zegt Steen huis van de Stichting. 'Diessen plas heeft daarvoor een mooie ruimte, een goede keuken en het orkest zorgt voor een prachtige opluistering van het geheel.' Dat orkest was Abraham Ge zien, een salonorkest van allure met een repertoire van Strauss tot Glenn Miller-stijl. Tussen door wat muzikale grapjes die er, net als het vijfgangendiner waar de mensen in de keuken zich op hadden uitgeleefd, er prima inging. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 3