Opvolger Prins Erik zaterdag onthuld Cliëntenraad: 'In Rijssen zijn ze ontzettend strikt, tè strikt' Fracties willen toch beeldkwaliteitsplan Succesvol griezelfeest Creatieve middagen Contract Oad met Ajax Koopjesjagers naar speelgoedbeurs Sing In Okia krijgt bijdrage uit Rabobank Projectenfonds Marktkramen andersom Koffieochtend Kinderfilm Grotere deuren sporthal Mossink Motie tegen hondenbelasting Welfaredag Subsidie voor 4 en 5 mei Borden en toilet slecht gebruikt Donderdag 11 november 2004 Holtens Nieuwsblad Holten - Oad Groep heeft niet voetbalclub Ajax een ver nieuwd contract afgesloten. Oad verzorgt daarmee tot 30 juni 2007 het vervoer van zowel spelers als supporters. Als geschenk van Ajax kreeg Oad-directeur Julius ter Haar klom pen aangeboden, met daarop alle contractdata van Ajax met Oad. Het busbedrijf zal alle vervoer naar uitwedstrijden verzorgen, zo lang deze met de bus te berijden zijn. Luchtreizen lopen via een andere organisatie. (Foto: Rinus Vrijdag) Boschkamp - De Holtense peuterspeelzaal hield afgelopen za terdag 6 november voor de veertiende keer een speelgoed beurs. Dat deze beurs zo vlak voor de drukke, dure decem bermaand in een duidelijke behoefte voorziet, bleek wel uit de grote belangstelling. Vijftig mensen brachten vrijdagavond ruim negenhonderd stuks speelgoed in. Tijdens de drukbezochte verkoop op zaterdagmor gen werd ruim de helft hiervan verkocht. Het overgebleven speel goed kon weer door de eigenaar worden opgehaald of gaat via de stichting Roec-Rijssen naar kindertehuizen in Roemenië en de Oekraïne. Van het verkochte speelgoed is 80 procent voor de klant, de overige 20 procent, dit jaar bijna 450 euro, komt ten goe de aan de peuterspeelzaal. De speelzaal zal het geld dit jaar onder meer investeren in de renovatie van het speelplein aan de Tuin straat. Holten - De jeugdcommissie van hockeyclub Holten is er za terdag 6 november in geslaagd er een Amerikaanse aangele genheid van te maken, 's Middags werden de voorbereidingen getroffen om het halloweenrelikwie, die de pompoen kent als oogstsymbool, tot zijn recht te laten komen. Het clubhuis werd van de voordeur tot de achterdeur veranderd in een mega-halloweenspektakcl. Pompoenen, spinnenwebben, kaarsen en skeletten maakten het decor tot een groot succes. De aanwezige jeugdleden hadden er een groot verkleedfeest van ge maakt. Favorieten als heksen, feeën en spoken vielen in de prij zen. Daarnaast werden er spelletjes georganiseerd, een dj verzorg de de muziek. Nadat de jeugd om 22.00 uur voldaan naar huis terugkeerde, werd het halloweenfeest om 00.00 uur voortgezet door de oudere jeugd. Holten - De CDA-fractie wil dat er in 2005 toch een beeld kwaliteitsplan moet komen voor de kom Holten. Burge meester en wethouders brach ten in hun voorzet bezuini gingstaakstelling naar voren het hiervoor bestemde bedrag van 25.000 euro te schrappen. Het CDA was het daar niet mee eens. 'Dc huidige beeldkwaliteit en de vanuit de middenstand geuite plannen geven ons alle aanlei ding om hiertoe te komen. Het plan moet als leidraad worden gehanteerd door onder andere architecten', aldus CDA-fractie- voorzitter H. Dul. Het CDA wil dat er zo snel mo gelijk aan de slag wordt gegaan. Ook de VVD wil geen gas terug nemen wat het aanpassen van het centrum van Holten betreft. 'Het bceldkwaliteitsplan moet wel uitgevoerd worden', bena drukt fractievoorzitter J. Keve- Holten - Carnavalsvereniging De Fienpreuvers houdt zater dagavond 13 november haar jaarlijkse Elfde van de Elfde bal in zaal Het Bonte Paard in Dijkerhoek. De vraag die heel Keunedarp momenteel bezig houdt, is wie de opvolger wordt van Prins Erik de Mie- ne. Is het iemand uit eigen ge lederen of toch iemand van buiten de Fienpreuvers. Komt Prins Carnaval uit het dorp of zal het iemand uit het buitengebied worden? Zal hij uit een van de vele clubs die Holten rijk is, komen? 's Avonds om exact elf minuten over elf zal het bekend worden. Voordat het zover is, kunnen Keunedarpers eerst een aantal andere nieuwelingen begroeten. Zo zal door de heren van de Prinsengarde en Senaat de Keu- nedarper van het jaar 2004 be kend worden gemaakt. Net als de nieuwe Prins Carna val is ook dit een groot geheim. Maar vast staat dat het iemand is die zich op bijzondere wijze heeft onderscheiden in de Hol tense gemeenschap. Bij de onvolprezen Versierders- groep zullen maar liefst zes nieuwe leden hun opwachting maken. De huidige Raad van Elf zal twee nieuwe 'boys' in hun midden opnemen. De Fienpreu vers zijn zeer verheugd dat deze nieuwe giganten als kartrekkers voor de toekomst aan de Fienp reuvers verbonden zijn. En daar waar nieuwe mensen worden begroet, zal er ook af scheid worden genomen. Aller eerst zullen boy Mark en boy Tjerk, na hun beste jaren te heb ben gegeven voor de vereniging, worden uitgezwaaid. Na een fantastisch jaar als brouwers- vorst zal Prins Erik de Miene sa men met zijn adjudant Henk-Jan op deze avond zijn Waterloo vinden. Met een spectaculaire en verras sende opkomstact wordt daarna Prins Carnaval Erik de Miene neemt zaterdag afscheid. (Foto: Johan Bolink) de nieuwe Prins der Fienpreu vers aan het grote publiek voor gesteld. Onder muzikale bege leiding van de Braandheultjes zal dan het feest in alle hevig heid losbarsten. Een van de eer ste officiële plichtplegingen van de nieuwe Prins is het uitreiken van een cheque van de op brengst van de actie prinsraden vrijdagmiddag 3 december het maken van een antiek doosje en vrijdag 17 december een sfeer volle lantaarn maken. Wie interesse heeft, kan bellen naar het kantoor van de Stich ting voor Sociaal en Cultureel werk, telefoon 0548-36 27 55 of langskomen om een kijkje te ne men. In verband met de aankoop van de materialen is het wense lijk dat men zich van tevoren in laat schrijven. Holten - Een keer in de twee weken komt er een groep da mes bij elkaar in de ontmoe tingsruimte van het dorpshuis om creatief aan de slag te gaan. Het programma wordt voorbe reid door enkele vrijwilligers. Voor de komende periode staan de volgende technieken op het programma: vrijdagmiddag 19 november kaarsen decoreren, Holten - In de vergadering van het Rabo Projecten fonds van maandag 25 okto ber is door de commissie aan drie projecten een financiële bijdrage toegekend. De ge lukkigen zijn dit keer de Stichting Maarkels Land schap, touwtrekvereniging OKIA uit Holten en biljart vereniging Anholtskamp uit Markelo. Het Maarkels Landschap ont vangt 1.750 euro voor het uit geven van een boerenerven- boekje, touwtrekvereniging Okia ontvangt 1.500 euro voor het opknappen van het nieuwe clubgebouw en biljartvereni ging Anholtskamp krijgt 800 euro voor de aanschaf van een laptop en de vervanging van een biljartlaken. Wie vragen heeft over het Ra bo Projectenfonds of een aan vraag in wil dienen, kan con tact opnemen met Bianca Kuiphuis, telefoon: 0548- 370701. De volgende vergadering van het Rabo Projectenfonds vindt plaats op maandag 31 januari. Aanvragen voor deze verga dering dienen uiterlijk eind december 2004 binnen te zijn. aan een vertegenwoordiger van de stichting Sion-Intemational. Er zullen om 19.45 en 20.15 uur bussen vertrekken vanaf hofbar 't Keuntje naar het Bonte Paard. Onder het motto 'glaasje op, laat je rijden' zullen deze bussen be zoekers ook weer veilig naar Holten vervoeren. De vertrektij den vanaf het Bonte Paard zijn 00.30 uur, 01.30 uur en 02.00 Holten - HHV-voorzitter Jan Herman ten Velde vroeg de le den van de Holtense Handels vereniging in de najaarsver eniging, of ze problemen had den met het omdraaien van de marktkramen. 'Nu staan de kramen met de rug naar de winkels toe. Andersom worden de winkels ook zicht baar en toegankelijker.' De le den vonden het een goede sug gestie om uit te proberen. lam. Hij wil dat er in 2005 be gonnen wordt met de uitvoering van de plannen. 'Dat is hard no dig om het centrum op een hoger plan te brengen. Kan er volgend jaar al wat gedaan worden?' Wethouder W. Stegeman wijst daarvoor alvast op de raadsver gadering van 29 november. De wethouder vindt dat de herin richting van het Holtens centrum deels ook afhankelijk is van par ticulier initiatief. Ook Gemeentebelang wil dat het beeldkwaliteitsplan er komt. De PvdA zal het voorstel tot schrap pen van het beeldkwaliteitsplan ook niet steunen. 'We hebben begrepen dat dit plan vooral be langrijk is voor de herstructure ring van het centrum van Holten. Deze herstructurering vinden wij van grote waarde', aldus de PvdA-fractie. In de begrotings vergadering van 12 november wordt hierover een definitief standpunt ingenomen. Holten - Anneke VVestera is lid van de Cliëntenraad Rijs- sen-Holten. De Cliëntenraad zet zich in voor uitkeringsge rechtigden in de gemeente. Na de gemeentelijke herindeling werd haar vanuit de gemeente Rijssen-Holten gevraagd te solliciteren als lid van de Cliëntenraad. Er waren twee Holtense kandidaten en Wes tera kreeg de functie. 'Ik ben het enige lid uit Holten binnen de Cliëntenraad en dat is voor mij ook een extra motivatie', vertelt ze. Bovendien heeft ze, door haar gedeeltelijke baan bij Thuiszorg Noord West Twente, te maken met een aanvullende uitkering en dus met de sociale dienst. 'Als je in de bijstand zit heb je heel veel plichten, maar aan de andere kant ook rechten. En voor die rechten van de mensen wil ik opkomen.' De Holtense werd geboren in Wezep, groeide deels op in Meppel en verhuisde vervolgens met haar ouders naar Holten. 'We waren toen echt nog 'im port', lacht ze. 'We woonden aan de Haarstraat. Toen aan de rand van Holten, met rondom nog weilanden. Je woont op die plek nu onderhand midden in het cen trum.' Anneke Westera zag de scholengemeenschap bouwen, waar ze later zelf naar toe zou gaan. Ze was één van de eerste lichtingen Havo van de Holtense scholengemeenschap. Na de middelbare school ging ze weg uit Holten want vanaf haar ne gentiende ging ze de zorg in. Eerst een jaar psychiatrie, daar na naar Ermelo waar ze vier jaar op 's-IIeerenloo werkte in de zwakzinnigenzorg. Ze kreeg verkering met iemand uit Holten en kwam op die manier weer in Flolten terecht. Van haar werk toen, hield ze tot nog toe een leuk en stevig contact over: Henk, een bewoner van 's-Hee- renloo. 'Ik nam hem mee naar mijn ouderlijk huis. Henk werd meteen geaccepteerd binnen de Holtense gemeenschap. Vroeger ging hij mee naar café Maats en hij kreeg van Jan Maats de oude plaatjes uit de jukebox.' Henk bleef komen en gaat nu met Westera's jongste zoon het café in. Met haar toenmalige vriend kocht ze een huis in Holten en zocht vervolgens een baan in de buurt. Ze kwam terecht op het kinderdagverblijf in Deventer, waar ze vier jaar werkte met ver- Anneke VVestera van de Cliëntenraad: 'De contacten tussen de gemeente en uitkeringsgerechtigden lopen onder andere via de Cliëntenraad.' standelijk gehandicapte kinde ren. In '82 werd haar oudste dochter geboren. 'En zoals dat toen nog gebeurde, stopte je met werken.' Nog twee kinderen volgden. Ze verrichtte onder andere hand- en spandiensten op de school van haar kinderen. Na haar scheiding kreeg ze een Melkertbaan van zestien uur en kwam zo in aanra king met de sociale dienst. 'In Holten was het goed geregeld. Het was een kleine gemeente en als uitkeringsgerechtigde werd je uitgenodigd om mee te praten over zaken die het gemeentelijk sociaal beleid aangingen. Dat waren altijd heel nuttige bijeen komsten, die door rond de twin tig mensen werden bezocht.' 'De contacten tussen de gemeen te en uitkeringsgerechtigden lo pen nu onder andere via de Cliëntenraad. Een Cliëntenraad is hard nodig', vindt Westera. 'Nodig, omdat de raad bestaat uit mensen die ervaringsdeskundig zijn. Er zijn veel mensen die af hankelijk zijn van de bijstand en soms is het belangrijk dat je dan uit eigen ervaring kunt spreken. De Cliëntenraad is ook nodig om de mensen er op te wijzen dat er allerlei mogelijkheden zijn zoals teruggave van belas ting. Het is al vaak niet zo'n vet pot en als je dan iets terug kunt krijgen moet je daar gebruik van maken. Daar heb je recht op.' Voor zichzelf vindt ze haar inzet en betrokkenheid bij de Cliën tenraad heel leerzaam. 'Je blijft goed op de hoogte van het ge meentelijk beleid. Als je een uit kering krijgt, neemt de gemeente wel eens maatregelen, vaak op gelegd door de regering, waar van je je afvraagt waarom zo'n maatregel genomen wordt. En als je in de Cliëntenraad zit. kun je de wethouder, want die is voorzitter, er direct naar vragen. Voor je eigen ontwikkeling is het gewoon goed. Als je in de Cliëntenraad zit, overleg je met andere Cliëntenraden. Je kunt deelnemen aan scholingen en je ontmoet veel mensen.' Mensen ontmoet ze onder andere op het maandelijks spreekuur van de Cliëntenraad in Holten op elke tweede donderdag in de maand, 's avonds van half zeven tot half acht, in het gemeentehuis van Holten. 'Waar ik me aan erger? Dat er in Den Haag beleid gevoerd wordt dat praktisch onuitvoerbaar is, bijvoorbeeld de sollicitatieplicht voor mensen van 57,5 jaar. En dat iedereen moet solliciteren, ook moeders met jonge kinde ren. Binnen de gemeente Rijs sen-Holten wordt met dat laatste overigens soepel om gegaan.' Ze doet een cursus als bijstands consulent in Enschede. 'Daar krijgen we het beleid van de ge meente Enschede uitgelegd. Dan mogen wij in de gemeente Rijs- sen-Holten de handen dichtknij pen', vindt ze. Want in Rijssen- Holten heb je bijvoorbeeld de witgoedregeling. 'Je kunt een beroep doen op de bijzondere bijstand als er een nieuwe was machine of koelkast aangeschaft moet worden. Heel veel ge meenten hebben dat niet.' Ze vindt wel dat in de gemeente Rijssen-Holten de regels te strikt nageleefd worden. 'Als je je in komstenformulier niet op tijd in levert, wordt er meteen aan de bel getrokken. Daar zijn ze in Rijssen ontzettend strikt in, tè strikt. En ik hoorde van iemand die per ongeluk twee keer het zelfde onkostenformulier inle verde en daardoor 10 euro teveel declareerde. Daar werd meteen de sociale recherche bijgehaald. Dat vind ik abnormaal: voor 10 euro pleeg je echt geen fraude. En als de gemeente zelf een keer een fout maakt, kan er amper een excuus af.' Nadeel van de gemeentelijke herindeling is dat als de Holten se bijstandgerechtigden bijvoor beeld een hercontrole krijgen, ze naar Rijssen moeten. 'De reis kosten krijg je niet vergoed. Je zit daar een poosje op het ge meentehuis zonder dat je ook maar een kopje koffie aangebo den wordt. Zit je tijdens de raadsvergadering op de publieke tribune, dan krijg je wél koffie En ook als je als Cliëntenraad vergadert, voel je je echt ge waardeerd. Maar kom je als uit keringsgerechtigde voor het lo ket dan is de gastvrijheid wel wat minder.' Westera vindt het werk voor de Cliëntenraadswerk heel leuk om te doen. 'Ik hoop het nog wel een paar jaar vol te houden, tenzij ik een volledige baan krijg.' Helma van Vliet, telefoon 0548- 513300, is het centrale aan spreekpunt van de Cliëntenraad, maar voor vragen en informatie kan men ook bij Anneke Weste ra terecht, en men kan uiteraard ook op het maandelijkse spreek uur in Holten komen. Holten - In de ontmoetings ruimte van Woon- en Zorg centrum De Diessenplas wordt woensdag 17 november om 19.30 uur een Sing In gehou den. Er wordt een uurtje gees telijke liederen gezongen. Boschkamp - De tweede kof fieochtend van dit seizoen wordt vrijdag 12 november om 10.00 uur gehouden in dorpshuis De Boschkamp. Deze ochtenden worden georga niseerd door de stichting voor sociaal en cultureel werk en dc stichting welzijn ouderen. Be langstellenden kunnen vanaf halftien binnenlopen. Het eersté half uurtje is bedoeld om samen een kop koffie te drinken en een praatje te maken. Vanaf 10.00 uur zal Albertha Dikkers van de Oudheidkamer Holten een dia serie presenteren, met als cen traal thema de Larenseweg in Holten van de Schipbeek tot aan de Dorpsstraat. Het betreft dia's vanaf begin 1900 tot heden Dikkers zal tekst en uitleg geven bij de dia's en uiteraard wordt de aanwezigen de mogelijkheid ge boden tussendoor vragen te stel len of opmerkingen te maken. De ochtend, die tot ongeveer elf uur zal duren, is gratis toeganke lijk. Holten - De Holtense Handels vereniging (HHV) is met de gemeente aan het onderhande len over bredere nooduitgan gen in de huidige sporthal. Wegens brandveiligheid mo gen in 't Mossink maximaal vijfhonderd bezoekers tegelijk aanwezig zijn. Hierdoor is het al niet mogelijk om het sinter klaasfeest te houden. Omdat er zeker 650 kinderen worden verwacht. De regelgeving is sinds kort van kracht. Daarom wordt nu een malig uitgeweken naar scholen gemeenschap De Waerdenborch om Sinterklaas te ontvangen. Kinderen weigeren bij de ingang van 't Mossink zag de handels vereniging namelijk niet zitten. Het leek er eerst op dat de ge meente de nöoddeuren van de sporthal niet wilde vergroten. Ondanks dat er nu gebouwd wordt aan een tweede hal. HHV- bestuurslid Bert Wansink heeft er echter op aangedrongen dat dit wel zou moeten. Volgens hem wordt er nu onderhandeld met de twee aannemers en de gemeente om het toch voor el kaar te krijgen. Hierdoor zou de sporthal straks weer gebruikt kunnen worden voor-grote eve nementen als uitvoeringen van de Holtense Muziekvereniging en SV Bato. Holten - De VVD wil samen met de ChrL een motie opstel len over de hondenbelasting. Deze motie moet dan in de be grotingsvergadering van vrij dag 12 november ingebracht worden. Fractievoorzitter B. Wolterink van de ChrU gaf aan tijdens de begrotingsvergadering van 12 november met een voorstel te willen komen om de hondenbe lasting per 1 januari 2006 af te schaffen. Het beheer van de hon dentoiletten zou dan onderge bracht moeten worden bij het openbaar groen. 'Veertig procent van de hondenbezitters is geen vervuiler', stelde Wolterink. De ChrU wil, tegelijk met het af schaffen van de hondenbelas ting, het beheer van de openbare ruimte met een 100 duizend euro verhogen. Gemeentebelang ver klaarde zich akkoord met het voorstel van de ChrU. De SGP is tegen de afschaffing van de hon denbelasting. Boschkamp - In de ontmoe tingsruimte van dorpshuis De Boschkamp wordt zondag 14 november om 14.00 uur een kinderfilmvoorstelling gehou den. Op een groot beeldscherm zal de film Brother Bear worden ver toond. Deze Nederlands gespro ken film gaat over het leven van drie broers aan het einde van de ijstijd. Toen de oudste gedood werd tij dens de jacht op een beer, nam de jongste broer wraak op dit dier. Voor straf veranderden de Goden hem zelf in een beer. Daardoor leert hij de dierenwe reld op een heel andere manier kennen en raakt bevriend met het jonge grizzlybeertje Koda, die hem leert wat de echte bete kenis van broederschap is. De toegang bedraagt 1,50 euro. Holten - De tweejaarlijkse ver koop van de Welfare wordt woensdag 17 november van 10.00 tot 16.00 uur gehouden in Woon- en Zorgcentrum De Diessenplas. De dames van de Welfare heb ben hiervoor mooie handwerken gemaakt. Verder zijn er prijzen te winnen met het Rad van Avontuur. Ook verkoopt Diessenplas erwten soep en oliebollen. Holten - Burgemeester en wet houders willen alvast een be drag van 15 duizend euro be noemen als dekking voor de activiteiten rond 4 en 5 mei 2005. In dat jaar is het name lijk 60 jaar geleden dat Neder land werd bevrijd. Organisaties als Welcome Again Veterans, de Stichting Nationale Feestdagen Holten en de Oranjevereniging Rijssen hebben om een bijdrage ge vraagd. De raad moet hier nog over beslissen. In de onlangs gehouden extra begrotingsvergadering vroeg WD-fractievoorzitter J. Keve- lam in hoeverre geld voor de herdenking en viering uitgetrok ken was, ook al in verband met de komst van de bevrijders van toen en hun nazaten. Burge meester B. Koelewijn zegde toen toe met een aanvullend voorstel te zullen komen. Holten - Dc Holtense Handels vereniging vindt de aankondi gingborden van de gemeente bij binnenkomst van Holten en Rijssen leuk. Alleen blijken er nauwelijks Holtense activi teiten op worden genoemd. HHV wil bij de gemeente gaan navragen hoe dit kan. Een andere doorn in het oog van de handelsvereniging is het openbare toilet op Kalfster- mansweide. HHV-voorzitter Jan Herman ten Velde: 'Deze staat er maar en gaat nooit meer open. Hoeveel euro's je er ook ingooit.'

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 7