'Je realiseert je niet direct hoeveel zo'n waterschap doet' Jos Nijland: 'Ruimte maken voor water' W Holten blijft nog onderaan bungelen UNü&JE korting korting LAATSTE WEEK website Fusie Koppel en Thuiszorg %Afinterlevering ALMELO hockeyclub a Donderdag 4 november 2004 HO 9 Volledig automatisch en traploos verstelbaar met behulp van 2 elektromotoren. Beveiligd met stroomonderbreker (6000 Newton). De kern is van pocketveren. Metalen Maten 70/200 80/200 80/210 80/220 90/200 90/210 90/220 100/200 frame Van 1C33 1143 1133 1243 1153 1243 1259 1235 Ook verkrijgbaar Voor 449 549 599 629 599 649 699 699 mSSSA, DEELBARE SLAAPKAMER MAROMA (MDF: crème/beuken). incL 2 nachtkastjes, achterwan den, op comforthoogte, deelbaar en op wielen. Lengtematen 210 en 220 verkrijgbaar. 2x80/200 van 1193 voor 1199 2x90/200 van 1E45 voor 1249 LEDIKANT UMBURC (EIKEN) 140/200 van S39 voor 349 160/200 van S7S 180/200 van C19 voer 399 Nachtkastje van 1S3 voor 129 Linnenkast commode, spiegel en lengtematen 210 en 220 verkrijgbaar ELEKTRISCH VERSTELBARE BOKSPRING 2-persoons hoofdbord nu 199 2-persoons voetenbord nu 179 3-deurs kast vanJiWvoor 899 4-deurs kast van JfiW'voor 999 Woonboulevard 34, tel. 0546-621100 (Woonboulevard van Almelo) VERENDE B0XSPRING Boxspring voorzien van 5-slags Bonell veren, de hoogte (inclusief poten) is 36 cm. De prijs is inclusief 6 houten poten, waarvan 2 met zwenkwielen en exclusief matras. Voor 99 109 129 149 159 14 GEZONDHEIDSMATRAS NASA Onze NASA-matrassen en hoofdkus sens zijn gemaakt van Open Cell structuur. Het reageert en vormt zich zeer nauwkeurig naar uw lichaam, door middel van uw lichaamsdruk en temperatuur. Deze combinatie en de hoge kwaliteit zorgen voor verlaging van de druk op uw rug, nek, schou ders en benen. Het matras bestaat uit 8 cm NAS A-schuim densiteit 65 en 12 cm hoogwaardigschuim. De dikte is ca. 21 cm. Maten 70/200 80/200 80/210 80/220 90/200 90/210 90/220 120/190 130/190 140/200 160/200 Voor 249 279 309 329 299 329 349 449 469 499 549 SLAAPKAMER DALTON (kersen/ahj), ind. 2 zweefnachtkastjes 160/200 van 899 voor 699 180/200 van 949 voor 739 Linnenkast kussens en verlichting verkrijgbaar Holten - Hockeyclub Holten heeft nu een ei gen website. Een snelle informatie bron voor de jeugd, juni oren, senioren, vetera nen, recreanten, studen ten en andere clubs en belangstellenden. Op www.hockeyclub holten.nl staat algeme ne informatie, actueel nieuws, wedstrijdver slagen, activiteiten, fo to's, competitie- en bar- schema's. Holten - Stichting Woon zorgcentra De Koppel/ Hofkamp en Stichting Thuiszorg Noord West Twente hebben uitge sproken per 1 juli 2005 te fuseren. De gefuseerde or ganisatie verwacht op die manier de woonzorgzone in de wijken Hofkamp, Centrum, De Riet, Ossen- koppelerhoek, Nieuw- straatkwartier en Wind- molenbroek in Almelo be ter vorm te kunnen geven. Een woonzorgzone is een punt in de wijk waar de be woners met al hun zorgvra gen terechtkunnen op het gebied van zorg. behande ling, wonen en welzijn. Binnen de woonzorgzone worden alle zorgfuncties aangeboden: van huishou delijke hulp tot en met ver blijf en behandeling door een verpleeghuisarts. Hier bij staast zorgverlening in nauwe relatie met dienst verlening op het gebied van welzijn, wonen en vervoer. Om dit te kunnen bieden zal de gefuseerde organisatie intensief samenwerken met andere organisaties cn zorg verleners: Woningbouw corporaties, mantelzorg, verpleeghuizen, welzijnsor ganisaties en huisartsen. De woonzorgzone kan ener zijds worden gezien als een stadsdeel waarbinnen dit samenhangend aanbod plaatsvindt en anderzijds als organisatievorm voor de zorg en de ondersteuning daarbinnen. Wat houdt de fusie in voor het verdere werkgebied van de gefuseerde organisatie? Vooralsnog behouden bei de organisaties hun eigen naam cn hun eigen logo/ huisstijl. En wat de ambities van de gefuseerde organisa tie betreft: Het wijkgerichte werken wil de organisatie na verloop van tijd verder uitbouwen met andere sa menwerkingspartners in de overige rayons van dc gefu seerde organisatie het ray on Hellcndoorn Rijssen- Holten/ Wierden cn het ray on Twenterand/ Tubber- gen). In dit stadium gaat het nog om een voornemen tot fusie vanwege de medezeggen- sehapsprocedures met de Ondernemingsraden en Cliëntenraden die de orga nisaties als vanzelfsprekend zorgvuldig zullen doorlo pen. Rijssen - Eén van de kandidaten voor het wa terschap Regge en Din- kel is John Velterop uit Rijssen. Hij staat op de lijst voor de categorie in gezetenen. Per district kunnen in het water schap twee ingezetenen gekozen worden. Velter op presenteert zich als PvdA-kandidaat. „De PvdA-afdeling Rijssen- Holten ondersteunt me in dezen, met name om dat ik de milieu- en wa terdoelstellingen van de Partij van de Arbeid on derschrijf. Maar ik zit er natuurlijk niet alleen voor PvdA-kiezers, maar voor iedereen." Velterop zat een aantal ja ren geleden een periode in de klankbordgroep Mi lieu, een groep die advies uitbracht aan de PvdA- statenleden. Daarnaast w erkte hij bij Natuur en Milieu in Over ijssel als vrijwilliger bij het opzetten van docu mentatie. „In beide hoe danigheden had je te ma ken met de waterschap pen. een heel belangrijke organisatie die veel doet. Er zit een hele filosofie achter over het beheren van water. Je realiseert je niet direct hoeveel zo'n waterschap doet en wat John Velterop: 'De maatregelen die hier in Rijssen-Holten genomen worden zijn zeer terecht.' zo'n waterschap te maken heeft met milieu. Een wa terschap doet bijvoor beeld veel voor recreatie langs rivieren en beken. Het verbaasde me toen dat het zo'n veelomvat tende organisatie is. Je zag alleen maar de aan slag die je moest beta len." Velterop streeft er naar dat er maatregelen genomen worden om in woners te vrijwaren van wateroverlast. „De maat regelen die hier in Rijs sen-Holten genomen wor den zijn zeer terecht. Wa terschappen zouden met gemeentes convenanten moeten sluiten op het ge bied van waterbeheer. Ge meenten zouden water schappen moeten betrek ken bij hun uitbreidings plannen." Velterop vindt dat er gezocht moet wor den naar oplossingen in het bergen en vasthouden van water door middel van onder andere over- loopgebieden. Hij w il bin nen het waterschap na drukkelijk de belangen van landbouw en recreatie behartigen. „Ik heb nu soms het idee dat de land bouw het stiefkindje is van waterbeheer. En zon der landbouw kun je niet. Landbouwers op hun beurt kunnen bijdragen aan goed waterbeheer, bijvoorbeeld door minder gif te gebruiken en dat ge beurt ook steeds meer." Hij fietst en wandelt nogal eens in de regio. „Het coulissenlandschap hier in Twente is prachtig. We hebben hier schitterende beekgebieden. Dat moe ten we bewaren voor ons nageslacht. Dat houdt in dat je toekomstgericht moet denken over watje wilt doen met waterbe heer. Daarbij is de schei ding van schoon en min der schoon water belang rijk." Het waterschap wil het water in Twente (slo ten, beken, riviertjes, ka nalen) verdelen in twee kwalitatief verschillende stromen, een landelijke èn een stedelijke water stroom. De stedelijke wa terstroom, die kwalitatief minder goed is, wordt apart en zo snel mogelijk afgevoerd naar het IJssel- meer. Zo kan het landelijk water aan hogere eisen gaan voldoen en dat bete kent herstel en behoud voor beken met hun flora en fauna. Velterop staat achter deze visie van het waterschap: „Deze schei ding van water is belang rijk. zowel voor de natuur als voor de landbouw." Meer informatie over John Velterop en andere kandidaten is te vinden op de website www.water- schapsverkiezing.nl Rijssen - De water schapsverkiezingen ko men er aan. De envelop pen met één of meerde re stembiljetten vallen deze week in de brie venbus. De burgers kunnen in de periode van 1 tot en met 12 no vember hun stem uit brengen op één of meer dere kandidaten in de catcgoriën ingezetenen, ongebouwd, gebouwd en bedrijfsgebouw d. Rijssenaar Jos Nijland (55) is één van de kandi daten voor de categorie gebouwd. Nijland is in het dagelijks leven milieuambtenaar bij de Hof van Twente en zit sinds 1986 in het be stuur van het waterschap Regge en Dinkel. de laat ste zes jaar als lid van het dagelijks bestuur. Be stuurlijke ervaring deed hij op als voorzitter van woningbouwvereniging St. Joseph en voorzitter van het CDA Rijssen- Holten. Het trekt hem ze ker om nog eens een pe riode bezig te gaan met water. „Er is zoveel te doen en er is zoveel in gang gezet. Neem nou het afkoppelen van re genwater, zodat dat water niet terecht komt in de ri oolzuivering. In Rijssen. is al een groot deel afge koppeld. Het grote voor deel is dat de capaciteit van de rioolzuivering niet groter hoeft te worden. Bovendien kwam het re latief schone regenwater terecht in dë riolen, werd dus smerig en moest na derhand weer geschoond worden. Dat hoeft nu niet meer. En het regenwater moet ook het grondwater aanvullen: het moet de gelegenheid hebben naar de bodem te gaan om zo verdroging tegen te gaan." Nijland had de laatste zes jaar als water schapsbestuurslid de por tefeuille kwaliteit en hield zich van daaruit be zig met rioolwaterzuive ring. „Daar zijn wc mo menteel in Rijssen mee aan de slag. De verwach ting is dat we medio vol gend jaar klaar zijn. Dan is de capaciteit van de ri oolwaterzuivering bijna verdubbeld." De Rijs- sense installatie dateert uit 1979. „De laatste 25 jaar is Rijssen qua inwo ners en industrie gigan tisch uitgebreid. Vandaar dat de rioolwaterzuive ring aangepast moest worden." De uitbreiding Jos Nijland: 'Het waterschap probeert plek te houden voor de burger, en vooral ook voor de boer.' (Foto: Harry Broeze) kost 13 miljoen euro en dat betaalt het water schap; de burger betaalt daaraan mee via de zui veringsheffing. Momen teel is het waterschap ook druk bezig met baggeren in diverse plaatsen in de hele regio Twente. „Wa tergangen en vijvers wor den uitgebaggerd. De to tale kosten zijn zo'n 20 miljoen euro, maar we kregen er 6,5 miljoen eu ro subsidie bij." Rijssen is eveneens in het bag- gerprogramma opgeno men. Als waterschapsbestuur der heeft Nijland ook te maken met de landinrich ting en de reconstructie. „Het waterschap probeert plek te houden voor de burger, en vooral ook voor de boer. Het water- .Meermanskamp - Een helft goed voetbal met daarin zeker vijf opge legde kansen, een helft slecht voetbal met nog eens vijf opgelegde kan sen. Toch kwam Holten niet verder dan 1-1 op eigen veld tegen de grote vrienden van IJssels- treek. Een gebrek aan scherpte heeft de rood zwarte equipe van Van der Berg afgelopen zon dag twee punten gekost. Er had weer voorzichtig naar boven gekeken kunnen worden bij een overwinning, maar nu blijft Holten onderin bungelen. Na eerst tien minuten on wennig voetbal te hebben gespeeld, kwam Holten los. Er werd soepel ge combineerd en de defen sie van de bewoners langs dc IJssel werd bijkans gek van de vele vrije mensen aan Holtense zijde. Door het om en om inschuiven van Rcijlink en Edwin Knapen, was er steeds een man-meer-situatie, waar mee de Deventernaren zich geen raad wisten. Dekker. Edwin Knapen, Van der Pluijm. Stam en Brand hadden allen de 1 -0 kunnen forceren, maar faalden allemaal. Het was dan ook typerend dat een eigen doelpunt de spreek woordelijke ban moest breken. Een voorzet van Koopman werd na enkele schermutselingen door ie mand van de gasten zelf over de doellijn gewerkt. Even later leek Holten op identieke wijze ook dc 2- 0 te maken, maar het leder kwam nu niet verder dan de doellijn zelf. Kansen op de 2-0 bleven, waarbij Dekker met een volley van dichtbij nog het meest in de buurt kwam van een treffer. De gasten waren sporadisch gevaarlijk via hun gevaarlijke spits die de bal steeds goed ver lengde, maar- verder dan enkele gevaarlijke corners kwamen ze niet. Gerust werd er met een I - 0 op het scorebord, terwijl er ook wel een 5 op de po sitie van de thuisploeg had kunnen staan. Maar die 2-0 zou snel na de thee vallen, daar was een ieder van overtuigd. Maar niets bleek minder waar. Hol ten was geen schim van de vloeiende machine die het voor rust geweest was. De gasten zetten Holten vast door één op één te gaan spelen en daardoor was het gebeurd met het inschuiven. Veel balver lies en onnodige lange ballen bepaalden nu het spclbeeld en IJsselstreek werd gevaarlijker. Twin tig minuten na rust viel te tegengoal na knullige ta ferelen in het vijfrneterge- bied van Bakker. Holten kon zich ook toen niet •herpakken, maar kreeg wel de ene na de andere kans om dc wedstrijd te beslissen. Dekker schoot op het aluminium uit moeilijke positie, even la ter vrij voor de keeper zag hij zijn inzet gepareerd worden door de talentvol le doelman uit Deventer. Freek Knapen had ook nog een paar grote kan sen, maar liet in kansrijke positie wederom het ge luid van botsend leder op aluminium over het Meer manskamp schallen. Drie- tegen-één-situatics wer den niet goed uitgespeeld en daardoor bleef dc stand op de display ongewij zigd. Dat die stand aan dc rechterzijde van het bord ook ongewijzigd bleef was te danken aan een ka tachtige reflex van Bak ker vlak voor tijd. Eén puntje van de rode lantaarndrager, is niet naar behoren. Het goede spel dat een half uur lang werd vertoond in de eer ste helft, moet zeker een standaard worden voor dit elftal. Anders moet je op passen dat je straks niet in de hoeken staat waar de klappen vallen. Er moet weer uitgedeeld worden. Holten heeft een goede overwinning nodig. Op punten was die er wel zondag, maar je moet een tegenstander natuurlijk wel KO slaan om haar he lemaal uit te schakelen. schap probeert plekken te vinden om waterberging- retentie te kunnen reali seren. In Twente moet daar 3000 hectare van zijn en daar is 750 hecta re van klaar. Zo wordt in Het Woolde en het Gent seier water uit stedelijk gebied opgevangen en binnen de bestaande be ken rustig afgevoerd. De retentie is nodig omdat we onderhevig zijn aan klimaatsverandering. De buien zijn heftiger, ter wijl dc verharde opper vlakten als wegen en da ken meer zijn geworden. En het water moet ergens naar toe kunnen. Ruimte maken voor water bete kent minder risico op overstroming." Daarnaast is er dc Euro pese regelgeving. „Uiter lijk 2027 moeten de be ken hier bijna drinkwa terkwaliteit hebben: het water moet net zo helder zijn als bij de bron. Dat is een hele klus en die klus kost de komende jaren veel geld. Toch moeten de tarieven aanvaardbaar blijven. Dat betekent dat je zo in ventief mogelijk met de ze opdrachten om moet gaan zodat er voor de burger niet al te hoge kosten uit voortvloeien. Dat zijn de dingen die mij bezig houden en waarom ik nog een perio de aan de bestuurlijke knoppen wil draaien." Nijland geniet zelf ook van het water, zowel bij vijvers in woonwijken als bij mooie beekjes waarbij flora en fauna de ruimte krijgen. „En blijven werken aan water is blijven genie ten." Meer over Jos Nij land en de andere kandi daten is te vinden op de website www.water- schapsverkiezingen.nl JEANS - CASUAL-COLLECTION Grotestraat 4 - Rijssen Grotestraat 95 - Nijverdal W. Alexanderstraat 62 - Nijverdal

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 9