Majorettes verdienen eerste prijs in Ruurlo Speeltoestel kleuters school Regenboog Teenage Party Winters Dijkerhoek op 3 series kerstkaarten Bibliotheek geeft dinercheque weg aan lid die drie nieuwe leden werft Onderzoek dienstverlening Rotary biedt reis Canada Twentse gemeenten willen woningtekort oplossen Mannenkoor maakt kerst-cd Bieb zoekt bestuurslid Informatiemarkt Lezing Schreuder Concert HMV Opbrengst collecte Open Deurdienst Griezelen in trek bij jeugd Rijmen en rappen in bieb Bejaardensoos Werkzaamheden CV De Fienpreuvers steunt Sion met actie Prinsraden Donderdag 4 november 2004 Holtens Nieuwsblad 5 Holten - De gemeente start volgende week haar jaarlijkse on derzoek naar de tevredenheid van inwoners over de dienst verlening. Dit jaar worden vragen gesteld over de telefonische bereikbaarheid, de briefafhandeling, ervaringen met dé af handeling van meldingen en klachten via het gemeentelijk meldpunt en de verwerking rondom de bouw- en milieuver gunningen. Eind van het jaar zijn de resultaten bekend. Het Enschedese bureau I&O research voert de onderzoeken uit. Het klanttevredenheidsonderzoek richt zich dit jaar op vier onder delen van de dienstverlening. De telefonische bereikbaarheid. Dit is het eerste onderzoek dat van start gaat. I&O research interviewt met ingang van maandag 1 november een deel van de inwoners die de laatste week telefo nisch contact met de gemeente hebben gehad. Briefafhandeling. Dit onderzoek vindt schriftelijk plaats. Een se lectie van de ontvangen brievenschrijvers ontvangt een korte en quête over de ervaringen van de briefafhandeling. Meldpunt (vroeger klachtenlijn). Een deel van de bellers van het meldpunt geven hun mening over de afhandeling van de melding of klacht. Bouw- en milieuvergunningen. Ook hiervoor geldt weer de erva ring van de aanvragers. I&O research gaat de komende weken aan de slag met de onder zoeken. Naar verwachting zijn eind van het jaar de resultaten be kend. De gemeente voert deze onderzoeken uit om een beeld te krijgen van de dienstverlening en deze zonodig te verbeteren. De onder zoeken vinden jaarlijks plaats met een wisselende vraagstelling. Om te controleren of genomen maatregelen adequaat zijn doorge voerd, vindt echter een langjarige herhaling plaats. Zo zal het onderzoek naar de dienstverlening in de gemeentewin kel en de publieksbalie dat vorig jaar gehouden is. wederom plaatsvinden als het nieuwe gemeentehuis in gebruik is genomen. Degene die geïnteresseerd is in het tevredenheidsonderzoek van vorig jaar. kan informatie hierover krijgen bij Communicatie, He- leen van der Wal, telefoon 0548-854 627. Holten - Rotary, een internationale serviceorganisatie, biedt ier jonge mensen tussen 25 en 35 jaar de mogelijkheid om in juni 2005 deel te nemen aan een studiereis naar Canada. De studiereis is bedoeld voor jonge mensen die een afgeronde be roepsopleiding en tenminste twee jaar werkervaring hebben en ook op dit moment werkzaam zijn. De uitwisseling, die van 29 mei tot en met 29 juni 2005 zal plaatsvinden, staat open voor ie dere beroepsgroep en opleidingsniveau en wordt geheel bekostigd door Rotary International. Met talrijke bezoeken aan zowel private- als overheidsinstellin gen, maar ook door aandacht te geven aan de wijze waarop het be roep van de deelnemers in Canada uitgeoefend wordt, tracht Rota ry met deze Group Study Exchange (GSE) jonge mensen meer in zicht in een ander land, dus andere cultuur en andere levensom standigheden, te geven. De deelnemers verblijven in verschillen de gastgezinnen, waardoor zij op intensieve wijze tevens kennis maken met het maatschappelijk én huiselijk leven in Canada. De kandidaten voor deze studiereis moeten aan een aantal andere voorwaarden voldoen. Zo moeten zij wonen of werken in District 1560 van Rotary (globaal de provincies Gelderland en Overijs sel), moeten zij de Engelse taal redelijk tot goed beheersen en hun werkgever moet akkoord gaan met hun uitzending. Kinderen of kleinkinderen van Rotarians komen niet in aanmerking voor het GSE-programma. Geïnteresseerden in deze unieke mogelijkheid om Canada van een heel andere zijde te leren kennen, kunnen zich tot en met 20 november a.s. schriftelijk aanmelden. Op 11 december zal de de finitieve selectie bekend gemaakt worden. Voor meer informatie en het aanvragen van een aanmeldingsfor mulier kan men contact opnemen met G. Dijkstra, bereikbaar via e-mail: gsedijkstra@cs.com Laren (Gld.) - De eerste echte Teenage Party wordt vrijdag 19 november in Dancing/discotheek Witkamp gehouden. De jeugd uit Laren en omgeving heeft het er al tijden over, een ei gen party in de superpopulaire dancing. .Nu is het dan einde lijk zover. Alle jongeren tot en met 15 jaar kunnen helemaal uit hun dak gaan in Witkamp. De twee gezelligste zalen van Witkamp zijn open voor de jeugd uit Laren en dc wijde omgeving en dc beste dj's van Witkamp staan in de startblokken om er een supertoffe party van tc maken. De muziek bestaat uiteraard uit alle grote hits van de laatste tijd. en natuurlijk lekkere R&B, dance en andere regelrechte feestkra- kers. Superfeest DJ Jeronimo staat in de overbekende Beachclub. •Jcronimo draaide al in de feestcafés van Salou en Ibiza en is een van de vaste zaterdagavond dj's. Hij zal ervoor zorgen dat je hele maal uit je dak kunt gaan op de beste beats en andere knallers. In de grote balustradezaal staat DJ Berry. Deze partyanimal gaat ge garandeerd alle grote hits draaien, zowel in de dance trance. R&B als de rockhoek. Bovendien zijn beide zalen voorzien van een supervette geluid- en lichtset. De zaal gaat om 20.30 uur open en de avond eindigt om 00.30 uur. De entree bedraagt slechts 5 euro. Het is de bedoeling om de ze Teenage Party geregeld terug te laten komen. De gezamenlijke Twentse gemeenten willen graag een bijdra ge leveren aan het oplossen van het woningtekort in deel van Overijssel. Dit blijkt uit de reactie van Regio Twente op de partiële streekplanherziening wonen van de provincie Over ijssel. De reactie is opgesteld in overleg met alle Twentse ge meenten. Regio Twente onderschrijft de provinciale ambitie om voortaan meer te gaan sturen op de kwaliteit van de woningbouwproductie in plaats van op de kwantiteit. Ook het uitgangspunt dat voortaan alle gemeenten mogen bouwen voor de eigen bevolkingsontwik keling spreekt Regio Twente aan. Dit betekent dat de kleinere ge meenten meer aandacht kunnen besteden aan de huisvesting van de eigen starters, doorstromers en senioren. De Twentse steden zullen meer aandacht besteden aan de hogere inkomensgroepen. Regio Twente heeft ook kritiek op de streekplanherziening. Zo sluiten de verschillende definities en termijnen in het streekplan niet aan bij wat door de Twentse gemeenten wordt gebruikt. Het is zaak om hierin meer eenduidigheid te krijgen, zodat betere on derlinge afstemming kan plaatsvinden. Voor wat betreft het onderdeel 'wonen over de grens' dringt Re gio Twente er bij de provincie op aan de resultaten van het ver volgonderzoek hierover af te wachten. In de woningbouwopgave van het streekplan wordt te veel rekening gehouden met een voortdurend vertrek naar Duitsland. Te grote vertrekpercentages naar Duitsland zijn voor Twente ongewenst. Pas wanneer de re sultaten van het onderzoek bekend zijn. kunnen uitspraken wor den gedaan over de effecten op langere termijn. Dan moet tevens blijken of de trek naar Duitsland al of niet een tijdelijk karakter heeft en welke maatregelen hiervoor nodig zijn. Tot slot geeft Regio Twente in haaf reactie aan graag partner te willen zijn om de door de provincie gewenste doelstellingen te bereiken. Regio Twente kan in samenspraak met de provincie het woningbouwbeleid voor Twente monitoren. De majorettes van HMV wonnen prijzen bij de wedstrijd in Ruurlo. Holten - De majorettes van de Holtense Muziek Vereniging HMV hebben zaterdag 30 ok tober deelgenomen aan een majorettewedstrijd in Ruurlo. Onder leiding van instructri- ces Jeannet Bosschers en Sa- manthika Ulfman hebben de deelnemers veel extra ge traind. wat door de jury werd beloond door goede resultaten. De jongste majorettes werden individueel beoordeeld tijdens basic strut. Dit is een onderdeel waarbij de majorettes individu eel beoordeeld worden op het marcheren op verplichte mu ziek. Alle deelneemsters werden hierbij ingedeeld in drie groe pen, waarbij de leeftijd bepalend is voor de groep waarin deelge nomen wordt. Dijkerhoek - De volksfeest commissie van Dijkerhoek heeft drie series kerstkaarten uitgebracht. Het gaat om win terse Dijkerhoekse taferelen. De opbrengst van de kaarten gaat naar de verenigingen in Dij kerhoek. Bestellen kan tot en met zaterdag 20 november. Le vering wordt in Dijkerhoek aan Holten - Leden van de openba re bibliotheek die in de maand november een nieuw lid aan brengen, ontvangen een han dige tas cadeau als dank. Voor het nieuwe bibliotheeklid is er als welkom een leuke korting op het jaarabonnement. Wie drie nieuwe leden tegelijk in troduceert, krijgt een diner cheque. Voor veel mensen is het lid maatschap van de openbare bi bliotheek heel vanzelfsprekend. Zij lenen er boeken, dvd's, cd- roms en tijdschriften of zoeken hun informatie op in een van de vele (digitale) informatiebron- In de categorie Peewee behaalde Soraya Brouwer een 8.2, Marjon Lubbersen een 7.9, Tanisha Brouwer een 8.0, Nadia Schaper een 7.5, Tamara Oostervelt een 7.0 en Romy Pattimakay een 7.8. In de categorie Juvenille behaal de Meghan ten Berge een 8.8, Marianne de Heer Kloots een 8.3. Jody Stevens een 7.8 en Da- niëlle Oostervelt een 7.6. In de categorie Preteen behaalde Christa Veneklaas een 8.0, Sha ron Deten een 8.5 en Janieke Steunenberg een 7.0. Een trio bestaande uit Meghan ten Berge. Janieke Steunenberg en Danielle Oostervelt deed in de jeugddivisie mee met een show op de muziek. De show werd beoordeeld met een pun- huis gedaan. Een set bestaat uit vier verschillende luxe kerst kaarten in kleur, inclusief enve loppen. Bestellen kan door een e-mail te sturen naar vfc- dijkerhoek@freeler.nl onder vermelding van naam, adres, postcode, woonplaats. De kaarten zijn te bekijken op: ww w. d ij kerhoek.nl nen. Een bezoek aan de biblio theek is voor hen even ver trouwd als een bezoek aan een winkel. Toch zijn er nog steeds veel mensen die de bibliotheek alleen van naam kennen. Zij denken dat de bibliotheek niets voor hen is. Waarom niet? Tja, omdat ze niet van boeken hou den bijvoorbeeld. Maar de bibli otheek biedt zoveel meer. Bibli otheekleden weten dat en daar om wordt juist aan hen gevraagd om buurman, collega, vriendin of kennis eens mee te nemen naar de bibliotheek. Wanneer een lid er in slaagt iemand als lid aan te brengen, beloont de bibli otheek hem graag voor zijn in- tenaantal van 77.0 wat goed was voor een tweede prijs. In de derde divisie behaalden Ju dith Podt en Anita Baltes een puntenaantal van 77.3. Ramona spanningen met een leuk cadeau. Er ligt een handige boekentas met een bon voor het lenen van een cd, cd-rom, dvd of video klaar. Leden, die drie nieuwe leden te gelijk aanbrengen, krijgen een dinercheque. Deze cheque is te besteden bij De Markies in Rijs- sen of Restaurant Vosman in Holten. Het nieuwe lid ontvangt een korting van 5 euro op het jaarabonnement. Deze actie loopt van 1 november tot 5 de cember 2004 in alle Overijsselse bibliotheken. Voor informatie en openingstijden kan men te recht op www.bibliotheekrijs- senholten.nl en Sharon Deten behaalden 78.7 punten, en Marijke Nijland en Christa Veneklaas 77.1 punten Dit leverde alle duo's een keuri ge tweede plaats op. Holten - Het Holtens .Mannen koor en zijn dirigent W.J. van Asselt hebben zaterdag 2 okto ber een kerst-cd opgenomen. Hierop worden niet alleen de traditionele kerstliederen ge zongen maar ook een aantal minderbekende nummers. Aan de opname, welke plaats had in de Dorpskerk, verleende ook organist Jan van Dijk zijn medewerking. De cd zal tijdens de korenavond op 5 november in De Kandelaar in de verkoop gaan. Telefonisch bestellen is ook mo gelijk: 0548-362386 of 0548- 361320. Sonja Bult behaalde met haar solo een puntenaantal van79.5, ook dit was een tweede prijs waard. Een kleine groep van HMV kwam ook uit in de derde divisie op muziek van James Bond en behaalde in de categorie een puntenaantal van 80.2. Dit lever de deze kleine groep een eerste prijs op. Tevreden met de behaalde resul taten keerden ouders, instructri- ces en deelnemers weer terug naar Holten. Holten - Het bestuur van de Stichting Openbare Biblio theek Rijssen-Holten is op zoek naar een nieuw bestuurs lid. In verband met het ver strijken van de zittingstermijn van twee van haar leden, is er in het bestuur van de biblio theek Rijssen-Holten plaats voor twee bestuursleden. Er wordt op het moment nog ge zocht naar een kandidaat uit Holten. De verwachting is dat uiterlijk 2007 de bibliotheek deel gaat uitmaken van het Kul- turhus. Van het kandidaat-be stuurslid wordt verwacht dat hij/ zij affiniteit heeft met het biblio theekwerk. een actief netwerk heeft in Holten en bij voorkeur bestuurlijke ervaring. Geïnteres seerden wordt verzocht zo spoe dig mogelijk contact op te ne men met K. Pennewaard, tele foon 0548-513431Voor kandi daten ligt een profielschets klaar. Holten - In het Deventer Zie kenhuis wordt donderdag 11 november een informatie markt voor chronisch zieken gehouden. Belangstellenden zijn welkom van 11.00 tot 15.00 uur op de Geertruiden- locatic van het ziekenhuis aan de Fesevurstraat 7. Maar liefst vijftien patiëntenver enigingen presenteren zich. waaronder Maag Lever Darm Stichting, Nederlandse Vereni ging voor Lymepatiënten. Her- senstichting Nederland, Diabe tes Vereniging, Schildklierstich ting en de Nierpatiëntenvereni ging. Op de informatiemarkt kunnen de bezoekers bij de di verse stands terecht voor vragen over de desbetreffende ziekte, patiëntenvereniging of gewoon voor een gesprekje. Hebt u be langstelling? Kom dan naar het Deventer Ziekenhuis. Voor meer informatie kunt u terecht bij het Patiëntenservicebureau, tel. 0570 - 64 68 88 of www.dz.nl Lochem - Aan de Enkweg 99 in Lochem houdt Bibi Schreu der vrijdag 5 november om 20.00 uur een lezing. Op deze avond na Allerzielen zal een indruk worden gekregen \an de methode "familieopstel- lingen'. Daarnaast zal Bibi naar aanleiding van vragen van de deelnemers vertellen over het fa miliesysteem waarin wij leven en hoe alle familieleden - ook de gestorvenen - daarin een plek hebben. Bibi Schreuder richtte met haar man Jan Jacob Stam het Bert Hellinger Instituut Ne derland op. Zij begeleidt regel matig workshops familieopstel lingen en workshops "onderwijs vanuit het systeem bekeken", begeleidt de basisopleiding fa milieopstellingen en geeft super visie bij het begeleiden van op stellingen. Reserveren noodzakelijk 0573- 257070. Info: www.t-zunneke.nl Holten - Het jaarlijkse na jaarsconcert van de Holtense muziekvereniging HMV wordt vrijdag 12 november om 20.00 uur gehouden in De Kande laar. Het leerlingenorkest, de jeugd drumband. de drumband en het orkest van de vereniging zullen optreden. Enkele nummers die ten gehore worden gebracht zijn Sleepwal king en House of Dance (leerlin genorkest), Impression for Per cussion (jeugddrumband). Sun day Afternoon, Full Flower en Rock Trap (drumband). The Light of the World, Helios en Las LIuvias Grandes (orkest). Orkest en drumband zullen sa men voor een spetterend slotstuk zorgen. Holten - Nederlandse Brand wonden Stichting heeft van 10 tot en met 16 oktober een col lecte gehouden in Holten. Deze heeft maar liefst een bedrag van 2634,20 euro opgebracht. De eerstvolgende Open Deur- dienst wordt zondag 7 novem ber om 19.00 uur gehouden in de Kandelaar. L. Meyer uit Rotterdam is voor gangster en het thema van de dienst is Vindplaatsen van God. Medewerking wordt verleend door het koor Sound of joy uit Haarle. Espelo - Het griezelfeest Hal loween wint duidelijk terrein, ook bij de jeugd. Bij kinder boerderij Dondertman meld den zich afgelopen zaterdag enkele tientallen kinderen om onder deskundige leiding voorwerpen te maken die be trekking hadden op dit steeds populairder wordende griezel- feest. Behalve de bekende uitgeholde en met kaarsen verlichte pom poenen, konden de kinderen kaarten maken, spinnenwebben en wat dies meer zij. Het enthou siasme was groot, temeer daar een aantal grote pompoenen ver loot werd. De gelukkigen waren Ilse Schoolkate en Rikus Beid- man. Dondertman is tot 1 april vol gend jaar uitsluitend op woens dag-, zaterdag- en zondagmid dag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. De Levende Kerststal staat dit jaar gepland op woensdag 22. donderdag 23 en zondag 26 de cember. De eerste twee dagen van 16.30 tot 19.30 uur, op Tweede Kerstdag is de stal lan ger te bezichtigen, namelijk van tussen 15.00 en 19.30 uur. Holten - In de openbare biblio theek is in de maand novem ber de tentoonstelling Vette teksten; van rijm tot rap te zien. Zelf gedichten schrijven is in. In de lessen Nederlands wordt op scholen hieraan veel aandacht geschonken. In de popmuziek zijn teksten ook belangrijk. Ne derlandse rappers als Brainpo wer en Osdorp Posse zijn be kend om hun goede teksten. De tentoonstelling: Vette teksten: van rijm tot rap wil een handrei king geven bij het maken van gedichten en rapteksten. De tentoonstelling is speciaal gericht op jongeren uit het VM- BO. Leerlingen van scholengemeen' schap De Waerdenborch krijgen vrijdag 12 november in de bibli otheek een speciaal programma voorgeschoteld, waarin het ma ken van gedichten en rapteksten centraal staan. Holten - Bejaardensociëteit Holten houdt dinsdag 9 no vember om 14.30 uur een bij eenkomst in de Kandelaar. Lichterink uit Rijssen komt ver tellen over heide en vennen. Hij zal zijn verhaal ondersteunen met beelden. Holten - Wegens werkzaamhe den aan het spoor zullen de spoorwegovergangen Doorlo- pendedijk en Oude Stations weg enkele dagen worden af gesloten. De afsluiting duurt van vrijdag 12 november 23.00 uur tot maandag 15 november 6.00 uur. Holten - De kleuters van basisschool De Regenboog hebben eindelijk weer een speeltoestel. Door de nieuwbouw heeft het wat langer geduurd dan de bedoe ling was, maar het resultaat is er dan ook naar. In de herfstvakan tie hebben veel vaders hard gewerkt om het nieuwe speelhuis op de juiste manier te plaatsen, zodat de kinderen er veilig gebruik van kunnen maken. De aanschaf van het prachtige speelhuisje is mede mogelijk gemaakt door de aannemers Ter^Steege, Broek- maat en Heijcom. Ook het Rabo Projectenfonds heeft een belangrijke bijdrage gele verd en de rest is uit de opbrengst van het oud-papier betaald? Holten - Carnavalsvereni ging de Fienpreuvers houdt de actie prinsraden. Hierbij kan worden geraden wie van de vijftig kandidaten de nieuwe Prins van Keune- darp zal worden. De op brengst komt gaat naar stichting Sion-International. Deze vanuit Holten opereren de stichting, houdt zich bezig met dagverblijf Casa Luminii Dit is een dagverblijf voor geestelijk en lichamelijk ge handicapte kinderen in Sibiu in Roemenië. De formulieren voor de actie prinsraden zijn te krijgen bij Blokker van de Maat. Combi- foto ten Velde en de Holtense Hofbarhouders. Ook zal CV De Fienpreuvers op de koop avond van 11 november in het centrum van Holten aanwezig zijn om het winkelend publiek een gokje te laten wagen. De kosten zijn vijftig eurocent per voorspelling. CV De Fienp reuvers zal garant staan voor een bedrag van 500 euro. Tij dens de Elfde-van-de-elfdc- avond zaterdag 13 november in het Bonte Paard zullen de prijswinnaars bekend worden gemaakt.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 5