cent meer voor gemeentehuis 'Eerst in eigen vlees snijden, dan pas bezuinigen' CDA: 'Geen nieuwbouw Holtens Nieuwsblad 2004hq^ K3 Aanmelden voor vrij williger spr ij s LETSELSCHADE? ZATERDAG 3* 13 NOVEMBER Wkmrbmk 16.00 uur Ouderwets proeven tijdens slachtvisite Gunningvoorstel eerst besproken in raad nmninn WT THUISZORG RAYON MANAGER M/V N0C*NSF plaatst Triathlon Holten op topsportkalender Weekendweer Pas-65 overbodig Voedselpakketten Dorcas naar Oost-Europa en Afrika Holtens Nieuwsblad Donderdag 4 november 2004 Redactie: 0548 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsbladewhh.wegener.nl Abonnementsprijs 44.60 Losse nummers 0.90 Inleveradres: Blokker Van de Maat Pagina 5 Pagina 5 Pagina 7 Burgemeester B. Koelewijn maakte een eind aan de discussie door te stellen dat. als de nieuw bouw binnen het krediet blijft, het college de gunning verzorgt, maar dat de gemeenteraad wel vóóraf over de gunning geïnfor meerd wordt. Wethouder Ligtenberg, die mo menteel gesprekken voert met de aannemer, verwacht begin december met de gunning te kunnen komen. Zoekt een Kijk op: nww.jobtrack.nl of w>m.wt-thuis7org-kraanizorg.nl U ontvangt een fraaie I Parker-Jotter ballpoint Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. 0|§ U OI1S eeil tlieUWG Als abonnee bent u daarvan verzekerd. 30011066 Opg66it! Holten - Het lokaal comité vrijwilligers roept inwoners en organisaties op stads- en dorpsgenoten die zich gedu- rende langere tijd verdienste lijk hebben gemaakt, aan te melden voor de verkiezing van Vrijwilliger van het Jaar. Jeugdige inwoners onder de 23 jaar kunnen nu ook voor een vrijwilligersprijs in aanmer king komen, zij kunnen mee dingen naar de stiniulerings- prijs voor jeugdigen. In 2001 is in Rijssen-Holten het lokaal comité vrijwilligers opge richt. Wethouder Flim-Gerritscn I is hiervan voorzitter. Dit comité heeft een aantal ideeën ontwik keld over manieren waarop vrij willigers in het zonnetje gezet kunnen worden. Eén van die ideeën betrof een nieuwe opzet van de verkiezing van de vrijwilliger van het jaar. Zowel in Holten als in Rijssen nomineert de jury drie personen en tijdens de jaarlijkse nieuw jaarsbijeenkomst wordt dé vrij williger van het jaar voor de kern Holten en de kern Rijssen bekendgemaakt. De burgemees ter reikt dan aan deze twee vrij willigers de vrijwilligersspeld uit. De uitreiking vindt plaats tij dens de bijeenkomst van 3 janu ari om 19.30 uur in Rijssen. Naast de verkiezing van de vrij williger van het jaar wordt er ook aandacht geschonken aan de jeugd die vrijwilligerswerk ver richt. Het comité wil door het in stellen van een aanmoedings-/ stimuleringsprijs de jeugd te sti muleren vrijwilligerswerk te verrichten. Daarom kunnen de instellingen vrijwilligers onder de 23 jaar voordragen. Ruim tweehonderd organisaties en in stellingen zijn aangeschreven met het verzoek een voordracht in te dienen. Zij hebben daar voor een voordrachtformulier ontvangen. Het comité verwacht dit jaar - evenals vorig jaar - weer veel voordrachten te krij gen. Door de Rabobanken Rijssen- Enter en Holtcn-Markelo wor den geldprijzen beschikbaar ge steld die de vrijwilligers kunnen aanwenden voor goede doelen waar vrijwilligers bij betrokken zijn. De voordrachten moeten voor 1 december 2004 ingediend wor den. De aangeschreven organi saties kunnen de voordrachtfor mulieren terugzenden in de re tourenvelop of in de verkie zingsbussen deponeren. Die ver kiezingsbussen staan bij: beide locaties van de gemeentehuizen in Holten en Rijssen; gemeente- winkel in Rijssen; verenigings gebouw Bethanië in Dijkerhoek; gebouw 't Trefpunt in Espelo; bibliotheken Holten en Rijssen; gebouw De Boschkamp in Hol ten; alle verpleeg- en verzor gingshuizen in Holten en Rijs sen. Bij de bussen liggen ook voor drachtformulieren voor iedereen die een vrijwilliger wil voordra gen. Verder is het ook mogelijk digitaal een vrijwilliger voor te dragen. Het voordrachtformulier kan daarvoor via de website van de gemeente (www.rijssen-hol- ten.nl) ingevuld worden. In een brief aan de raad gaven burgemeester en wethouders aan te verwachten dat de nieuwbouw toch binnen het gestelde budget van ruim 23,7 miljoen euro te re aliseren is. De 1.5 miljoen euro dient bezui nigd te worden op de bouw werkzaamheden; de bouwer wordt zelf verzocht besparings voorstellen te doen door het toe passen van andere bouwmetho den en andere bouwmaterialen. De besparingsvoorstellen wor den geanalyseerd en vervolgens wordt een gezamenlijk overleg gehouden tussen architect, con structeur, opdrachtgever en bou wer om te komen tot een defini tief bezuinigingsvoorstel. Dat definitieve bezuinigings voorstel wordt ter goedkeuring voorgelegd aan de raad. SGP- raadslid J. Slagman vroeg of er niet beter bezuinigd kon worden op de technische installatie in plaats van op de bouw. Maar Zolang de nieuwbouw er niet staat, blijft het gemeentehuis in Holten zijn functie houden. (Foto: Sander Scheperman) wethouder J. Ligtenberg was daar niet voor: „Op de techni sche installatie moet absoluut niet bezuinigd worden. Die moet. ook in de toekomst goed voor elkaar zijn." CDA- fractievoprzitter H Dul bena drukte dat het CDA niet van plan is ook maar één cent meer te besteden aan de nieuwbouw van het gemeentehuis: „Nu niet. en ook niet tijdens de bouw." Gaat de raad met het komende bezuinigingsvoorstel akkoord, dan gaat het college daarmee naar de bouwer om een aanne mingsovereenkomst op te stel len. En vervolgens vindt de gun ning plaats, CDA-raadslid H. Kuipers vroeg zich af of de gemeenteraad voor af nog betrokken werd bij het gunningvoorstel. Wethouder J. Ligtenberg vond dat dit niet no dig was en wees Kuipers er op dat het college de bevoegdheid had zich daarover uit te spreken en nadien de raad daarover te in formeren. Waarop Kuipers vroeg wat er mis mee was om de raad er vooraf bij te betrekken. Ligtenberg benadrukte dat de raad regelmatig geïnformeerd zou worden en dat het college alleen naar de raad terughoefde als er een beslissing genomen zou moeten worden over een ex- Gratis informatielijn 0800-2255555 www.houkes.nl Hr\TTI717Q LETSELSCHADE 1 |U LJ iVLü ADVOCATEN INFO TICKETS: 0S001234501 www.indoorarnnem.iil Holten - Afgelopen week is bevestigd dat de Triathlon Holten 2005 geplaatst is op de NOC*NSF topsporteve nementenkalender. Evenementen op deze kalen der versterken de positie van de Nederlandse topsport en passen bij de ambities van het topsportbeleid van NOC*NSF. Nederlandse topsporters heb ben de gelegenheid tijdens de evenementen om zich sportief te meten met topsporters uit andere landen. De opname van de Triathlon Holten in het European Continental CUP circuit en het aantal buiten landse atleten zijfi doorslagge vend geweest bij het advies van de werkgroep Accommo daties en Evenementen aan NOC*NSF Topsport. De Triathlon Holten zal in 2005 worden gehouden op za terdag 2 juli 2005. Voor meer informatie kan men een e-mail sturen naar nieuws@triathlonholten.nl. Zie ook: www.triathlonhol- ten.nl. tra krediet. Zolang het college binnen het beschikbare krediet blijft, kunnen burgemeester en wethouders zelf deze zaak af handelen en hoeft de raad vooraf niet op de hoogte gehouden wor den. VVD-fractievoorzitter J. Keve- lam viel het college bij. „Het is ónze verantwoordelijkheid niet. het college is daarvoor verant woordelijk." De SGP vond het juist voor het college beter om, ter bescher ming van het college zelf. de ge meenteraad vooraf in het gun ningvoorstel te kennen. Holten - Staatssecretaris Clé- mence Ross-van Dorp van VWS laat geen nieuwe Pas-65 voorraad meer bijdrukken. Vanaf 1 januari 2005 moet ie dereen in Nederland van 14 jaar en ouder een geldig iden titeitsbewijs kunnen tonen. De Pas-65 wordt dan een over bodig document, omdat 65-plus- sers met hun identiteitsbewijs hun leeftijd kunnen aantonen. De kortingen die ze genieten, gelden op grond van hun leeftijd en niet wegens een pas Licht wisselvallig herfstweer, af en toe zon en enkele buien. Vrij dag. zaterdag en zondag veel be wolking en enkele buien, tijdens een enkele opklaringen zal de zon af en toe te zien zijn. De temperatuur wordt zo'n 10.0 gra den. Majorettes van de Holtense Muziekvereniging hebben meegedaan aan een wed strijd in Ruurlo. Ze wonnen daar een eerste prijs. Rijssen-Holten - 'Eerst in eigen vlees snijden, dan pas bezuini gingen doorvoeren die de bur gers treffen", was de stelling die de CDA-fractie maandagavond tijdens de extra raadsvergade ring naar voren bracht. De gemeente Rijssen-Holten moet bezuinigen en burgemees ter en wethouders kwamen met een bezuinigingsvoorstel waarbij voorgesteld werd bezuinigingen door te voeren bij onder meer stoppen met project De Kol, het schrappen van het beeldkwali teitsplan Holten, te bezuinigen op sport, op de cultuurnota en verla gen van het beschikbare budget voor het minimabeleid. CD A-fractievoorzitter H. Dul wilde, voordat er over bezuini gingen gepraat werd die de bur gers zouden raken of die de bur gers extra geld zouden kosten, eerst weten hoeveel er bezuinigd zou kunnen worden op het ge meentelijk apparaat. Bijvoor beeld door de efficiëntie te verbe teren, zodat het aantal ambtena ren omlaag kan. Het CDA denkt daarbij aan niet meer stijgende salariskosten. De loonstijging zou dan opgevangen moeten worden door minder per soneel. En aan een vorm van een personeelstop. waarbij medewer kers worden doorgeschoven in de vacatures. En bij ziekte van per soneel pas na drie maanden over gaan naar het inhuren van een vervanger. En tegenstrijdige re gelgeving opsporen en minder bureaucratie. Het CDA is er ook voorstander van om het drieran- genstelsel in de beloningsstruc tuur af te schaffen. „Voordat er besloten wordt al of niet een zwembad of afvalinzamelingpunt te sluiten, moet eerst bekeken worden hoeveel het gemeentelijk apparaat zelf kan bezuinigen", aldus Dul. Fractievoorzitter B. Wolterink van de ChrU gaf aan al eerder het college gevraagd te hebben om kritisch naar de eigen organisatie te kijken. Fractie voorzitter J. Kevelam van de VVD gaf aan in dezen op één lijn te zitten met het CDA en wilde eerst kijken naar de formatieaan passing en dan pas bekijken in hoeverre voorzieningen als zwembaden en afvalbrengpunten gehandhaafd zouden worden. Ook Gemeentebelang en PvdA konden het uitgangspunt van het CDA-voorstel om eerst te 'snij den in eigen vlees' onderschrij ven. Burgemeester en wethouders ko men tijdens de begrotingsverga- dering op vrijdag 12 november met een reactie op het voorstel van het CDA. De kleuters van basisschool De Regenboog kunnen ein delijk klimmen op een spcel- toestel. Ze zijn er erg blij mee. Holten - Bij de familie Stevelink aan de Larenseweg 106 werd afgelopen woensdag een slachtvisite gehouden. Er werd ouderwets ge slacht en ambachtelijke gerechten gemaakt. Onder het genot van een borrel werd hiervan geproefd. (Foto: Sander Scheperman) Een record aantal deelne mers had zich bij de Diepe Hel Holterbergloop inge schreven. tenue HCB GRO€P Dhr./mevr.: Adres: 1 Postcode: Geef dat ook eens Woonplaats: aan een ander door! Telefoon: Geeft als abonnee voor het BON Holtens Nieuwblad op: Gebruik deze bon 1 Dhr./mevr. voor het opgeven van Adres: een nieuwe abonnee i Woonplaats: Inzenden aan: j Postcode: Holtens Nieuwsblad j Telefoon: Antwoordnummer 97 r, 7500 VB Enschede i Bankrekening: j Handtekening: 46.20 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 1 44,60 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0.90) Holten - De jaarlijkse Dor cas Voedselactie werd afge lopen woensdag gehouden. Velen leverden een doos vol met levensmiddelen in voor minderbedeelden in Oost-Eu ropa en Afrika. Vrijwilligers hadden in de Kandelaar, Irene, Bethanië en 't Trefpunt dan ook hun handen vol aan het in ontvangst nemen van de pak ketten en het controleren er van. Van tevoren is namelijk een lijstje uitgereikt wat in de pak ketten zou moeten zitten. Waar behoefte aan is. Daar naast zijn sommige producten niet toegestaan wegens doua nevoorschriften. (Foto: Sander Scheperman) Rijssen-Holten - De gemeente raad wordt vóórdat de gun ning van de bouw van het nieuwe gemeentehuis plaats vindt, daarvan op de hoogte gesteld. Dat zegde burgemees ter B. Koelewijn maandag avond toe tijdens een ingelaste begrotingsvergadering, waar op ook de kostenperikelen rond de nieuwbouw van het gemeentehuis aan de orde kwamen. De nieuwbouw van het gemeen tehuis, zo bleek onlangs, dreigde zo'n 1,5 miljoen euro duurder uit te vallen dan begroot.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1