Veel toppers aan start Diepe Hel Holterberg Sinterklaascadeautjes tijdens speelgoedbeurs Schaakvereniging wint eerste ronde SBO Cup Kakelbont viert feest Dorcas Voedselactie Stemmen verkiezingen waterschap van start Kerstkaarten Unicef geven kinderen kans Zakelijk Bekeken Monteurs Dries Willems ontvangen certificaten Gezellige India Fair bij Anne-Marie Wonen Verwendag mantelzorgers Kraammarkt ziekenhuis Arts voor vroeg geborenen Griezelige pompoenhoofd maken voor Halloween Niet alledaagse schilderexpositie Cybercafé senioren Sint naar Waerdenborch Sfeerverlichting winkelcentrum Bijzondere tentoonstelling ToDaBoKr draait films Espelo Donderdag 28 oktober 2004 Holtens Nieuwsblad Holten - De Breet van Ford Nederland kwam \orige week vrijdag een bezoek brengen aan Garage Dries Willems. Hij kwam drie geslaagden huldigen met een certificaat en bijbe horend speldje. Peter Voort was aan de Ford Academy geslaagd als Technician WDS, een computerdiagnosesysteem. Herman Marrissink kreeg een certificaat voor het behalen van de opleiding Technician ABS. antiblokkeringssysteem en René Berenschot voor Senior Technician navigatiesystemen. Ford Nederland vindt het belangrijk dat de opleidingen op niveau worden gevolgd. Daarom komt er een afgevaardigde bij de dealer langs, om de certificaten uit te delen. Er zijn bij Ford Academy drie oplcidingsklassen: Technician, Se nior Technician en Master Technician. Wegens de steeds com plexer wordende auto's is het belangrijk dat monteurs een goede opleiding volgen om bij te blijven. De technische trainingen wor den uitbesteed aan Innovam. Dit bedrijf doet trainingen die te maken hebben met auto's, vrachtwagens en twecwielers. De Breet vertelde over het belang van goede kennis en gereed schappen. Verder krijgen dealers veel ondersteuning van Ford Nederland in de vorm van een hotline, die kan worden gebeld bij technische problemen. Bij uitzonderlijke problemen zijn er zelfs twee Flying Docters beschikbaar, die op afspraak het land door gaan om met de dealer tot een oplossing te komen. (Foto: Rinus Vrijdag) Holten - Bij Anne-Marie Wonen aan de Stationsstraat in Hol ten wordt op woensdagmiddag 3 en donderdag 4 november een India Fair gehouden. In de winkel worden sieraden en wollen en zijden sjaals gede monstreerd en verkocht. "We laten Indiaanse muziek horen en mensen kunnen een glaasje Indiaanse thee drinken. Ik hoop dat er veel mensen op af komen.", vertelt eigenaresse Anne-Marie Schuppert. "De vrouw die komt. neemt sieraden mee.met echte edelstenen, zoals rozenkwarts. aquamarijn en turkoois. Ook heeft ze zilveren sieraden bij zich." De India Fair begint woensdag om 13.30 uur. Donderdag is de winkel geopend van 9.00 tot 21.00 uur. Deventer - Het Steunpunt Mantelzorg houdt in samenwer king met het ROC Aventus te Deventer op 8 november voor de tweede keer een verwendag voor honderd mantelzorgers uit zuidwest-Overijssel. Annet ter Braak (Carinova Steunpunt Mantelzorg): "Mede door het succes van de Verwendag 2003 is besloten om deze verwen dag te herhalen. Dit jaar kunnen er honderd mantelzorgers ver wend worden. In de ochtend zijn mantelzorgers uit Deventer, Diepenveen. Olst en Schalkhaar welkom. In de middag zijn man telzorgers uit Raalte, Heeten, Broekland, Holten, Bathmen aan de beurt". Mantelzorgers die bekend zijn bij Carinova Steunpunt Mantel zorg en niet kunnen deelnemen aan de verwendag, zullen thuis verrast worden met een leuke attentie. Op 8 november kan men uit de volgende verwenactiviteiten twee onderdelen kiezen: haren knippen, föhnen, visagie, leren inter netten, fitness. Een zeer select groepje mantelzorgers komt in aanmerking voor een uitgebreide behandeling bestaande uit kleurbehandeling, knippen en visagie. Deze behandeling zal een halve dag in beslag nemen. Deventer - Het Deventer Ziekenhuis en Carinova (voorheen Thuiszorg Zuidwest Overijssel) houden zaterdag 30 oktober voor de achtste keer een kraammarkt. De voorgaande markten werden door enkele honderden zwange- ren en andere belangstellenden bezocht. Er zijn rondleidingen naar de verloskamers en de echokamcr. Ook is er uitleg over zwangerschapsbegeleiding, zwangerschap- syoga en babymassage. De bezoekers kunnen vragen stellen aan een verloskundige, een verpleegkundige Ouder- en Kindzorg, een kraamverplecgkundige, een fysiotherapeut en een diëtist. Voor slechts 5 euro kan een echo worden gemaakt (alleen bij een zwangerschapsduur langer dan zestien weken). De kraammarkt is in de personeelsflat van het Deventer Zieken huis. Ceintuurbaan 6 en duurt van 10.00 tot 13.00 uur. Deventer - Het Deventer Ziekenhuis heeft een officiële erken ning voor drie bedden high care neonatologie. Met de erken ning wordt ook een gespecialiseerde kinderarts voor te vroeg geborenen aan het ziekenhuis verbonden. In deze regio is het Deventer Ziekenhuis het enige ziekenhuis dat een officiële erkenning voor high care neonatologie heeft. Kinde ren die vóór de dertigste week van de zwangerschap worden ge boren en langer dan 48 uur moeten worden beademd, worden in een academisch ziekenhuis opgenomen. Daaraan verandert niets. De komst van een officiële afdeling high care neonatologie zorgt er wel voor dat het Deventer Ziekenhuis te vroeg geboren kinde ren vanaf 32 weken kan verzorgen. Dat betekent dat deze te vroeg geborenen of voortaan direct naar het Deventer Ziekenhuis kunnen of dat couveusekindjes met spe ciale zorg eerder uit het academisch ziekenhuis kunnen worden ontslagen en in Deventer verder kunnen worden verzorgd. Dat heeft vooral voor de ouders het voordeel dat de zorg dichter bij huis wordt verleend. Met de officiële erkenning krijgt het Deventer Ziekenhuis geld om middelen te kopen en neonatologieverpleegkundigen op te leiden. Ook is de komst van een gespecialiseerde kinderarts nu gerechtvaardigd. Mevrouw Dassel is vanaf 1 oktober als neonatoloog aan het zie kenhuis verbonden. Het ziekenhuis heeft de erkenning gekregen op basis van haar re gionale functie en getoonde kwaliteit van zorg. Holten - Evenals voorgaande jaren is het deelnemersveld bij de Wïlgenvveard Diepe Hel Holterbergloop ook dit jaar weer zeer sterk. Hoewel vele toplopers wachten tot het laat ste moment om zich aan te melden, heeft de organisatie al de toezegging gekregen dat er minimaal vijf Kenianen aan de start verschijnen bij de heren en een bij de dames. Ook twee Belgische, twee Duitse en een loopster uit Rusland hebben zich inmiddels aangemeld. In Kenia is het lopersarsenaal zo groot en zo sterk dat vele lopers hun toevlucht zoeken in wed strijden in het buitenland. Men loopt dan een paar weken of maanden een aantal wedstrij den en gaan dan weer terug naar Kenia met het verdiende start en prijzengeld en velen hebben dan weer een aantal maandsala rissen bij elkaar gelopen. Een verklaring voor de sterke Keniaanse school is er niet, vele verhalen doen de ronde over hun eten, drinken en leefgewoonte. Ook geven velen het op de af stand huis - school welke meest al lopend afgelegd wordt en af standen van Tien tot twintig kilo meter zijn niet ongewoon. Ook alle regionale toppers zul len van de partij zijn. maar zij zullen waarschijnlijk geen ant woord hebben op het Keniaanse (Foto: Johan Bolink) geweld. De organisatie is dan ook zeer blij met de aanmelding van Marco Gielen, een van de weinige echt goede lange af standlopers die Nederland rijk is. Marco liep enkele jaren gele den ook al eens de Diepe Hel Holterbergloop en was toen me teen ook de Kenianen de baas en het kan spannend worden of hem dat dit jaar weer lukt. De start is dit jaar in het centrum Holten - De Dorcas Voedselac tie voor Oost-Europa en Zui delijk Afrika wordt met Dank dag, woensdag 3 november, gehouden. In gebouw Irene, de Kandelaar. Bethanië en 't Trefpunt kunnen tussen 14.00 en 16.00 uur de pakketten worden afgeleverd. Werkgroep Holten heeft een speciale lijst gemaakt wat er in de pakketten mogen zitten. An dere producten zijn niet moge lijk wegens douanevoorschrif ten. Drie pakjes droge soep: een pak Brinta: een pak biscuit: een pak vruchtensap (1,5 liter); een blik groente (800 gram); gebroken rijst (2 kilo); een pakje droge kruidenmix; een pakje cacao; twee plastic flessen zonnebloe molie; suiker (2 kilo); een tube tandpasta: twee tandenborstels; een blik vruchten (800 gram); twee pakjes (fruit)thee: drie pak macaroni; een kilo jodiumhou- dend zout; een pot pindakaas of jam: een pakje kaarsen (twee of drie stuks). Wie een voorkeur geeft aan een financiële bijdrage, kan dat doen op giro 222 van Dorcas Hulp Nederland onder vermelding van Nationale Voedselactie 2004. Espelo - Het jaarlijkse grie- zelfeest Halloween wordt zondag 31 oktober gevierd. Een dag ervoor kunnen kin deren terecht in kinderboer derij Dondertman voor het maken van een griezelige pompoenhoofd. Het feest wordt vooral in En geland en Amerika gevierd, traditioneel op de vooravond van Allerheiligen. Omdat Hal loween echter steeds meer voet aan de grond krijgt in Ne derland. grijpt kinderboerderij Dondertman de gelegenheid aan om kinderen zaterdagmid dag 30 oktober onder deskun dige leiding pompoenen te la ten uithollen en er een gezicht in te kunnen maken. Met een waxinelichtje erin wordt in de avonduren een griezelig effect bereikt. Met simpele hulpmid delen kunnen de jeugdige be zoekers eveneens een spin nenweb maken. Er wordt tel kens in groepjes gewerkt: een maal om 14.00 uur, om 15.00 uur en om 16.00 uur. De deel name bedraagt 50 eurocent per kind. Wie mee wil doen wordt verzocht zich vooraf op te geven bij Dondertman: tele foon: 0548-361169. van Nijverdal en het keerpunt is nabij de picknickplaats aan de Plaggenweg. De vijf mijl start om 13.00 uur en de 10 mijl om 14.30 uur. De snelste tienmijlloper zal on geveer 47 minuten over de 10 Engels mijlen (iets meer dan 16 kilometer) lopen en een eenvou dig rekensommetje leert dat het keerpunt om 14 53 uur bereikt zal zijn. Een aardige plek om de wedstrijd te bekijken zal de Die pe Hel natuurlijk zijn. Heuvel af zullen de toppers snelheden van 25 kilometer per uur behalen en heuvel op zal hun tempo nog al tijd 18 kilometer per uur bedra gen. De vele recreanten zullen deze tempo's niet halen en de achter hoede zal soms een wandelpau ze inlassen en tevens de Diepe Hel vervloeken. Wie er gaat kij ken, houdt er rekening mee dat de Holterbergweg is afgesloten vanaf de Plaggenweg en vandaar af is het ongeveer een kilometer wandelen tot de Diepe Hel, een heerlijke ontspanning op de mooie Holterberg. Holten - Zeshonderdduizend stemgerechtigden in het be- heergebied van waterschap Regge en Dinkel ontvangen vanaf woensdag 27 oktober het stenipakket waterschaps verkiezingen. Iedere stemge rechtigde krijgt dan de kans om schriftelijk een stem uit te brengen op zijn favoriete kan didaat. Het stempakket bestaat uit een brief, een folder, een kandida- tenboekje. het stembiljet en een retourenvelop. Stemgerechtig den hebben tot 12 november de kans om het ingevulde stembil jet terug te sturen naar het water schap. De categorie ingezetenen heeft ruim 460 duizend stemmen te verdelen. Voor de categorie gebouwd zijn dit er ruim 150 duizend en voor de categorie ongebouwd ruim 21 duizend. In totaal vallen er in het gebied van zeven waterschappen in Noord- en Oost-Nederland meer dan tweemiljoen stempakketten in de brievenbus. Het waterschap heeft het gratis informatienummer 0800-323 46 36 geopend voor vragen omtrent de verkiezingen. Maar liefst 88 kandidaten strij den om een van de dertig zetels in het algemeen bestuur. Het al gemeen bestuur bepaalt (als volksvertegenwoordiging) de koers van het waterschap voor de komende vier jaar. Daarbij gaat het niet alleen om het voor komen van wateroverlast en het zuiveren van afvalwater, maar ook om de relatie met de belan gen van een goed woonklimaat, het bedrijfsleven, de landbouw, de natuur en recreatie. De kandidaten zijn niet verbon den aan een politieke partij, maar zijn verkiesbaar in zoge naamde belangencategorieën: Ingezetenen: inwoners van het beheergebied van Regge en Din kel (dertien zetels); Gebouwd: eigenaren van gebouwen (zeven zetels); Ongebouwd: eigenaren van gronden (landbouw en na tuur, vijf zetels); Bedrijfsge- houwd: gebruikers voor be drijfsruimten (vijf zetels). Een inwoner van Twente kan dus meerdere stembiljetten ont vangen. Een voorbeeld: als ingezetene van Twente van achttien jaar en ouder ontvangt men altijd een stembiljet. Bezit iemand ook een huis. dan ontvang deze ook een stembiljet voor de categorie ge bouwd. Op 18 november wordt de uit slag van de verkiezingen be kendgemaakt. Op 3 januari 2005 wordt het nieuwe algemeen be stuur van waterschap Regge en Dinkel geïnstalleerd. Holten - De peuterspeelzaal in De Boschkamp houdt zaterdag 6 november van 10.00 tot 12.00 uur een speelgoedbeurs. Een prachtige mogelijkheid om overtollig speelgoed kwijt te ra ken en daarnaast voor iedereen een prima gelegenheid om tegen zeer redelijke prijzen goed speel goed te kopen. Speelgoed naar het dorpshuis brengen, kan vrijdag 5 november van 18.00 tot 20.00 uur. Al het speelgoed komt hiervoor in aan merking, mits het compleet, schoon en niet kapot is. Dus alles kan: autootjes, poppen, spelletjes, puzzels, boekjes, kindermeubel tjes, schaatsen, buggy's en fiets- zitjes. Ook voor constructiespeelgoed zoals Lego, Duplo en Nopper be staat altijd veel belangstelling, evenals voor spelletjes voor de wat oudere kinderen. Wanneer men bij het ingeleverde speelgoed een lijst maakt, met daarop een duidelijke omschrij ving en de vraagprijs van de arti kelen, scheelt dat veel wachttijd. Mocht direct na verkoop blijken dat het speelgoed gebreken ver toont, dan is de inbrenger ver plicht het speelgoed terug te ne men en het ontvangen geld terug te betalen. Klein speelgoed graag gebundeld inleveren. De inbreng bedraagt 0,15 euro per stuk of bundel, 80 procent van de opbrengst van het verkochte speelgoed is voor de brenger en 20 procent voor de peuterspeelzaal. Afhalen van niet verkochte spullen kan zaterdag 6 november van 14.30 tot 15.00 uur. Tevens vindt dan de afrekening plaats. Niet afgehaalde spullen worden daarna aan een goed doel geschonken. Voor eventuele verdere inlichtin gen kan men na 18.00 uur contact opnemen met Elly Aanstoot, tele foon: 36 28 58 of Janneke Dang- remond, telefoon: 36 31 26. Holten - Unicef presenteert dit najaar een nieuwe collectie kaarten en cadeaus, vervaar digd door kunstenaars uit alle windstreken. Er is een ruime keus aan kerst kaarten, felicitatiekaarten, kerst decoraties, kaarsen, agenda's, kalenders en maar liefst elf ver schillende kinderspelen en ca deaus. op te zoeken in de na jaarsfolder of op www.unicef.nl. Ook voor geboortekaartjes kan men bij Unicef terecht. Om de levensomstandigheden van kinderen over de hele we reld structureel te verbeteren, richt Unicef zich op vijf speci fieke terreinen: bescherming van kinderen, strijd tegen hiv/ aids, zorg voor de allerkleinsten, vac cinatieprogramma's en onder wijs voor meisjes. Er zijn Unicef-hulpprojecten in zo'n honderdzestig landen. Met de opbrengst van bijvoor beeld een pakje kerstkaarten, kunnen veertig kinderen ingeënt worden tegen polio. In 2003 werd er voor achtdui zend euro aan Unicef-artikelen verkocht in Holten. Informatie- en verkooppunten in Holten: Bekkernens, Erve Lu- kcnsveld 38, telefoon: 366603; Beldman, Ilolterenkstraat 22, te lefoon: 363193; Bogaard. Chur- chillstraat 141. telefoon: 362398: Helmer. Het Lande- weerd 38. telefoon: 363133; Os- sewaarde. Erve Broekhuis 20, telefoon:365086: Piek. Chur- chillstraat 105, telefoon: 363004; Stam, Erve Broekhuis 23, telefoon: 655037; Trotsen- burg Houtweg 27, telefoon: 362823; Wereldwinkel: vrijdag smiddags op de Smidsbelt (markt). Holten - De Holtense schaak vereniging verloor in de afgelo pen jaren regelmatig in de eer ste ronde van de SBO-cup. Dit jaar doorbraken de Holtenaren deze negatieve spiraal door thuis met 2XA - l'A van de Goor- se schaakclub te winnen. Holten begon goed met een over winning van Cees 01 ij en een re mise van Ben van de Griendt. Jiin Klinge kwam ook al snel beter te staan en stelde de overwinning zonder problemen veilig. Eerste bordspeler Ton van Oijen was ondertussen in een hevig tijd noodduel gewikkeld. In gewon nen positie maakte Ton helaas een beslissende fout en verloor. Maandag 15 november speelt Holten de tweede ronde tegen Winterswijk, wederom in een thuiswedstrijd. Uitslagen eerste ronde SBO cup Schaakvereniging Holten - Goor- se S.C. Ton van Oijen - A. Rosing, 0-1; Jim Klinge - B. Blocker. 1-0; Ben van de Griendt - H. Krijgsman, Zi-Zy Cees Olij - D Stam ï-0. Ondertussen werden ook een aan tal partijen uit de eerste ronde van de interne bekercompetitie ge speeld. De uitslagen van vorige week waren: Ben vd Griendt - Jo han Klein Teeselink, 1-0: Rob Gervedink Nijhuis - Alrik Baltus, 1-0. Deze week kwamen daar nog twee partijen bij: Henk Jongman - Dick vd Griendt, 1-0: Roelf de Jonge - Gerrit Stevens, 0-1 In de eerste ronde is nog één partij niet gespeeld: Aloys Meulen- broek - Bas van Beek. De overige leden speelden partij en uit de zevende ronde van de in terne competitie: Wim Kees van Rijssen - Dick van der Knaap, 1- 0; Karl-Heinz Leisten - Teun Scheurwater. 0-1: Bertus van Beek - Johan Klein Teeselink. 1- 0; Rob Gervedink Nijhuis - Erik Bosman. 0-1Bas van Beek - Ro nald Klein Teeselink. 0-1. Holten - Er wordt een niet al ledaagse expositie gehouden in Woon- en Zorgcentrum De Diessenplas. In de maanden november en december zijn er schilderijen te zien van R. Bos nian-Brinks en L. Klooster- Leemkuil, die met speciale technieken zijn gemaakt. De schilderijen zijn ontstaan door samenwerking van de twee dames, waarvan de ene zich be kwaamd heeft in schilderen en de andere in kantklossen. Zo is het kantklossen en het schilde ren met bijenwas gecombineerd Het resultaat is erg verrassend. Holten - SeniorWeb houdt dinsdag 2 november om 14.00 uur het Cybercafé in de Rabo bank in Rijssen. Er is gekozen voor het thema: opbergen en ordenen. Verder kan men als bezoeker zelf ook met andere vragen komen. Holten - Kinderdagverblijf Kakelbont aan de Lageweg bestaat 12,5 jaar en dat werd vorige week woensdag 20 oktober gevierd. Oud-leidsters en oud-leerlingen waren uitgenodigd. Er waren onder meer een ballonnenwedstrijd, een ballenbak en een springkussen. Ook kon er worden geschminkt. (Foto: Sander Scheperman) Holten - Het feest van Sinter klaas zal zaterdag 20 novem ber niet in sporthal 't Mossink worden gehouden, maar in de aula van scholengemeenschap De Waerdenborch. De aula zal eenmalig worden ge bruikt om de kindervriend uit Spanje te ontvangen. De sport hal blijkt ongeschikt te zijn. we gens de beperkte maximale toe gestane capaciteit. Holten - De sfeerverlichting in het winkelcentrum tijdens de feestdagen, zal worden aange past. Er is een andere leverancier aan getrokken, die de sfeerverlich ting boven de Dorpsstraat zal aanbrengen. Door het versieren met groen, is deze verlichting ook overdag zeer sfeervol om naar te kijken. De grote kerstboom op Sm ids- belt krijgt een plaatsje dichterbij het gemeentehuis. Dit komt. wat ruimte betreft, beter uit. Om het beeld in evenwicht te brengen, wordt de boom op Smidsbelt ook versierd met lampjes. Holten - De tentoonstelling Bijzondere dieren van de Sal- landse Heuvelrug in Natuurdi- orama Holterberg duurt nog tot 10 nov ember. Waarom wordt de nachtzwaluw ook wel geitenmelker genoemd Wat hadden raven met Viking god Odin? En wie weet wat er op de menukaart van de das staat? Deze vragen worden be antwoord op de tentoonstelling. Aan de hand van foto's van Kees Bos en natuurfotografe Si- mone Gerard komen allerlei we tenswaardigheden aan de orde. Bovendien worden in de ten toonstelling enkele fraaie nieu we aanwinsten van Natuurdiora- ma Holterberg getoond. Voor meer informatie kan men bellen: 0548-361979. Espelo - Filmclub ToDaBoKr gaat vrijdag 5 november vanaf 20.00 uur en zaterdag 6 no vember vanaf 13.45 uur oude films over Espelo vertonen. Dit wordt gedaan in 't Tref punt. De vrijdagavond staat dit jaar puur in het teken van de films en een aantal serie dia's. Oude maar ook nog niet eerder getoonde beelden zullen te zien zijn. Er is geen cabaret of muzikaal optre den. Het zijn vooral de ouderen die zaterdagmiddags langskomen. De films en dia's worden dan af gewisseld met een optreden van trekharmonicaclub de Veld zichttrekkers uit Gorssel en om streken. Deze groep heeft een veelzijdig repertoire welke bestaat uit oud- Hollandse liedjes, Duitse en Oostenrijkse volksmuziek en eeuwige Engelse succesnum mers. De toegang is beide dagen gra tis.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 5