Sem Muller speelt hockey tegen Teun de Nooijer Sint niet in kou laten staan Agenda Medische Diensten Lezers Schrijven KerkDiensten WeerWeekoverzicht Enquête noordelijk tracé Meer verkeer langs Berg-Hof Aart Mosterd op bezinningsdag weGeNeR Holtens Nieuwsblad Donderdag 28 oktober 2004 Holtens Nieuwsblad 3 Enschede Hengelo Almelo Zutphen Deventer Doetinchem Tekst uitsproken tijdens de in spraakronde voor het agenda punt VSP-plan van de commis sie Grondgebied gemeente Rijs- sen-Holten. Vergadering van 14 oktober. Op mijn open brief van 29 sep tember aan het college van B en W en de leden van de raad van de gemeente Rijssen-Holten heb ik veel positieve reacties gehad. Veel van deze mensen hebben in het verleden in actiecomités gezeten over de verkeerssituatie in Holten of over het Plan Kom Holten. Zij geven allen aan: .We zijn het strijden moe. De gemeente luis tert niet naar wat de burgers in brengen.' Wat ik u mee wil geven is het volgende: u bent gekozen door de bewoners van Rijssen en Holten. U zit hier namens de bevolking van Rijssen en van Holten. U bent ecliter niet in staat de han den op elkaar te krijgen van de plaatselijke bevolking voor uw VSP-plan. Als betrokken burger van Hol ten vind ik dit niet kloppen. Ik vraag u met klem te luisteren naar wat Holtense burgers, uw achterban, u aandragen. De wethouder biedt het houden van een enquête aan onder de toeristen om erachter te komen wat de toerist nu eigenlijk zelf wil. (Ter info: zin uit Holtens Nieuwsblad) Waarom wil hij wel naar een al lochtoon luisteren en niet naar een autochtoon? Ik vraag de wethouder: houd een enquête of een referendum onder de bevolking van Holten en Rijssen over de aanleg van een noordelijk tracé langs het spoor. Ik vraag de leden van de com missie: hebt u het lef om terug te komen op uw geforceerde be sluit, genomen op uw vorige vergadering ten aanzien van het in procedure nemen van het Zil verzandtracé. Een beslissing die onder grote politieke druk tot stand is gekomen. Ik vraag de leden van de com missie: onderzoek heel uitge breid, tot aan Brussel aan toe, de mogelijkheid tot de aanleg van een verdiepte weg aan de noord zijde van het spoor, eventueel deels overdekt. Weet u dat er vanaf 1932 al wordt gesproken over het aan leggen van een weg aan de noordzijde van het spoor? En gebruik de gelden die gere serveerd zijn voor een zinloze bypass als het Zilverzandtracé voor dit onderzoek. Holten wacht niet op een weg die het externe verkeer wéér door Holten heenvoert, met naar verwachting 9.800 voertuigen per dag. die over het Zilverzand tracé, de Drostenstraat en langs het station rijden. A.H. Roele-Boskma Als organisatoren van de Sin terklaasintocht in Holten wa ren ondergetekenden nogal verbaasd over de in onze ogen nogal vreemde kop/ berichtge ving in het Holtens Nieuws blad van vorige week. In Holten vindt er al vele jaren een Sinterklaasintocht plaats. Ooit in een ver verleden waar schijnlijk opgezet vanuit com mercieel oogpunt door een grote groep middenstanders. (Om iets terug te doen voor de veelal trouwe klandizie). Deze intocht werd financieel gedragen door een grote groep middenstanders, met één Sinterklaas, twee pieten en HMV. voor een handje vol kinderen. Sint zwaaide vanaf het bordes, de kinderen kregen een handje pepernoten, en dat was het dan. Tegenwoordig is de Sinterklaas intocht uitgegroeid tot een waar evenement voor ongeveer 650 kinderen die door de jaren heen gewend zijn geraakt aan een in tocht met een randactiviteit en een presentje. Dit alles wordt nog steeds georganiseerd en be taald door de HHV. Aangezien de hoeveelheid win kels de afgelopen jaren nogal is teruggelopen en daarmee de hoeveelheid leden van de HHV, begrijpt iedereen dat de hele Sinterklaasintocht een enorm zware belasting is voor de HHV, zowel organisatorisch als finan cieel. Organisatorisch proberen we met een heleboel vrijwilli gers alles zo goed mogelijk te la ten verlopen. Om ook het financiële plaatje rond te krijgen (zodat we niet met 650 kids in weer en wind voor het gemeentehuis staan te zwaaien naar Sinterklaas en na een paar pepernoten huiswaarts keren), hebben we dit voorjaar aan de gemeente gevraagd of de kosten van het huren van de sporthal (en de verplicht te leg gen extra vloer) niet voor reke ning van de gemeente konden komen. De Sinterklaasintocht betreft toch iets voor de hele Holtense gemeenschap. Dit verzoek is dus helaas niet gehonoreerd. We kunnen dit jaar zelfs helemaal geen gebruik maken van de sporthal omdat er vanwege ovcr- heidsvoorschriften nog maar maximaal vijfhonderd personen naar binnen mogen, en wij geen kinderen willen teleurstellen. Gelukkig is er een vervangende ruimte aangeboden door de di rectie van scholengemeenschap De Waerdenborch. Hiermee zijn wij (voor u en uw kinderen) erg blij. Maar u snapt dat wij als or" ganisatoren blijven zoeken naar financiële meevallers. Zodat we voor de Holtense in Sinterklaas gelovende kinderen een indrukwekkende intocht kunnen realiseren, en mensen die wat dat betreft nog goede ideeën hebben kunnen zich altijd melden bij een van onderstaande personen. Wij gaan in ieder geval weer voor een geslaagde intocht. Ingrid Nijkamp Harmien Barvelink Judith Dijkstra Envin Heeregrave Geachte commissie en overige politieke vertegenwoordigers. Na bestudering van de recente verkeersplannen blijkt, dat wan neer het Zilverzandtracé zal worden aangelegd (en geen Maïs weg), de verkeersintensiteit in de Stationsstraat zal stijgen van 3200 naar 9500 voertuigen per etmaal. Een toename van maar liefst bij na 300 procent. De afwikkeling van dit verkeer gaat voor het merendeel via het kruispunt Dorpsstraat - Larense- weg richting Dorpsstraat-west- Oad-rotonde. De verkeersproblemen bij Abra ham Berg-Hof, het in aanbouw- zijnde Maarts-complex en de ap partementen aan de Stations straat zijn nu al groot. Een toe name van verkeer is rampzalig. Daarbij komt dat het tracé totaal ongeschikt is om dit verkeer op een veilige manier te verwerken De situatie bij het station wordt nog gevaarlijker. U zult kunnen begrijpen dat wij uw plannen niet acceptabel vin den. Zoveel geld uitgeven en al leen maar meer problemen ma ken. lijkt ons geen oplossing. Wij willen uw aandacht vragen voor het alternatieve plan van HS-support waar rekening is ge houden met het verkeersluw ma ken van de Doipsstraat-west en een veilig ingerichte stationsom geving. Beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald. Namens de bewoners van Abra ham Berg-Hof, met handteke ningen aangeboden aan de raadscommissie. Holten - CDA Overijssel houdt zaterdag 6 november van 10.00 tot 13.30 uur de jaarlijk se bezinningsdag in de Kande laar. Met het oog op de invoering van de Wet Maatschappelijke On dersteuning (WMO) gaat het op deze dag over de balans tussen eigen verantwoordelijkheid en solidariteit. Als gevolg van de WMO komt de verantwoordelijkheid voor de invulling van lichtere vormen van zorg meer bij burgers en ge meenten te liggen. Burgers zullen meer dan voor heen een beroep moeten doen op hun sociale netw erk. De vraag is hoe zich dit verhoudt tot de uit gangspunten van het CDA. Aart Mosterd. CDA Tweede Ka merlid. Henk Dannenberg van de gemeente Hellendoorn en Renée Kerdijk-Scheepers, ma nager van SENtrum (de geza menlijke ouderenbonden) hou den vanuit verschillende invals hoeken een korte inleiding. Ook andere Kamerleden en Overijsselse volksvertegen woordigers zijn aanwezig op de Holtense dag. Gesprek en discussie staan op deze dag centraal. Daarnaast staat er een Lager huisdebat op het programma on der leiding van CDA-Statenlid Dite Husselman-Oosterom. Speelgoedbeurs, Boschkamp. zaterdag 6 november 2004, 10:00- 12:00 Filmmiddag ToDaBoKr. Tref punt, zaterdag 6 november 2004, 13:45 Bejaardensociëteit. Kandelaar, dinsdag 9 november 2004. 14 30 Filmvoorstelling Himalaya. Boschkamp. donderdag 1 1 no vember 2004, 20:15 Cultureel diner. Diessenplas. vrijdag 12 november 2004 Koffieochtend: diapresentatie oud-Holten, Boschkamp, vrij dag 12 november 2004, 9:30 - 11:00 Elfde van de Elfde-avond, CV De Fienpreuvers, Bonte Paard, zaterdag 13 november 2004. 20:30- 1:00 Puzzelrit. Beusebergerweg 37, zondag 14 november 2004. 14:00 Kinderfilm Brother Bear, Boschkamp, zondag 14 novem ber 2004, 14:00 Optreden Twente Plat. Irene, dinsdag 16 november 2004. 20:00 Lezing Frederike l pmeijer. Boschkamp. vrijdag 19 novem ber 2004. 20:00 Intocht Sinterklaas. Holten, zaterdag 20 november 2004 NBvP Dijkerhock met Schrei- jer over vrouw in politiek, Bonte Paard, dinsdag 23 november 2004. 20:00 Passage: diaserie ov er gekroond wild op Veluwe. Kandelaar, donderdag 25 november 2004, 20:00 Leerlingenconcert MOC Dorpskerk, vrijdag 26 november 2004. 19:30 Jeugdplavbackshow. Bonte Paard, zondag 28 november 2004 Vorming en Toerusting canta tedienst met koor Campanella, Hervormde kerk, zondag 28 no vember 2004. 19:00 huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV. in samenwerking met de stichting Hol lens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W H Beyers. secretaris. Kollinuserf 4. 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen(<r.whk.wegcner.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 \dres Hullen-, Nieuwsblad: Haarstraat 1007462 AT Rijssen E-maii: holtens.nieuwsblad whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat. Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-adviseurs: O. IJspeert. tel: 0548-597353, mobiel 06-51 19 83 42 H. Schotten, tel: 0548-597351. mobiel 06-51 19 83 21 Fax: 0548-597359 Hoofd redactie: H. Eskes Commercieel regiodirecteur: G. ter Hedde Directie: J.V Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontractcn en aan- biedingen daanoc zijn van toepassing de: Algemene Advcrtentievoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advcr-'i tentie-voorwaarden wordt op uw verzoekt kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van. het Koninklijke W cgcner-concem. Dc door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij op genomen in een bestand, dat wordt gcbruiki. door onze administratie en om u te (laten) in formeren over voor u relevante diensten en- producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg-, vuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener lluis-aan- huiskrantcn BV. afdeling Marketing, posi- bus 692.7500 AA Enschede. Hervormde Kerk Zondag 31 oktober: 9.30 uur, ds. H. Gijsen. nevendiensten. 19.00 uur, ds. H. Gijsen, zangdienst met Campanella. Dijkerhoek, 9.30 uur: me vrouw Beuming, Markelo; Eerste collecte: diaconie; tweede collecte: kerkvoogdij. Gereformeerde kerk Zondag 31 oktober: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. H.P. Mul der. Eerste collecte: solidariteitsfonds, tweede collecte: evangelisatie. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HM V-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, /ondag 31 oktober: 10.00 uur, eucharistieviering. Voorganger: pastor Wolters. Nieuw-Heeten, zaterdag 30 oktober: 17.30 uur, eucharistieviering. Voorganger: past. B. Wolters. Zang: dameskoor; zondag 31 oktober: 09.00 uur, communieviering. Voorganger: werkgroep liturgie. Zang: he renkoor. Maandag in de nacht hadden we een afwisseling van enkele opklaringen en wolken velden het was wel droog. De minimumtemperatuur be-drocg 7.5 graden. De dag begon met lichte motregen en een zwakke wind uit het zuidwesten. In de morgen kregen we met enkele lichte regenbuitjes te maken. Dit was ook in het eerste deel van de middag het geval. Daarna volgden opklarin gen afgewisseld door geregeld zon. Maximum bedroeg 12.9 graden. Dinsdag De nacht v erliep met flinke opklaringen en wat wolkenvelden, wind stond er nauwelijks. De temperatuur was gezakt naar 4.8 graden in de weerhut. Begin van dc morgen hadden we met dichte mist te maken. Later zag het er niet verkeerd uit. er waren perioden met zon en wat sluier bewolking. In dc hele middag was het gewoon zonnig te noemen. Een fantastische dag dus. Dit mooie weer hadden te danken aan uitloper van hogedmk. Woensdag Een groot deel van nacht was het nog onbewolkt, daarna nam de bewol king toe vanuit het zuiden. In de loop van de morgen begon het te regenen. In de eerste helft van de middag viel er wat lichte motregen. Daarna werd het droog, maar de bewolking bleef overheersen. De zon kregen we dus niet te zien. Ondanks zonder zon werd het nog 15.8 graden. Holten 4.8 mm neerslag. Donderdag Bijna rond middernacht viel er een pittige regen;' onweersbui. Ook in het verdere verloop van de nacht vielen enkele buien. Begin van de morgen kregen we opnieuw met een flinke regen/ onweersbui te maken waarbij ook zware windstoten voorkwamen. Later klaarde het flink op en scheen de zon volop, 's Middags perioden met zon en wat stapelwolken. In totaal viel er in Holten 18.6 mm en Espelo kreeg 15.3 mm in de nieter. Vrijdag De nacht verliep onbewolkt en vrij rustig, met een minimumtemperatuur van 9.7 graden was het niet koud te noemen. Ook de dag begon helder waarbij de wind matig was uit het zuidwesten. In de morgen was het vrij zonnig, door de sluierbewolking die tijdelijk aanwezig was scheen de zon soms wazig. In de middag kreeg de zon ook alle ruimte. Het werd 17.0 gra den. Zaterdag De nacht was zacht met 13.2 graden in de hut. In de vroege ochtenduren kregen we met neerslag te maken van een storing. Ook de morgen zager niet best uit, er viel periodiek regen en motregen. De hele middag verliep bewolkt waardoor we de zon niet te zien kregen, het bleef wel droog Over het etmaal viel er in Holten 8.6 mm en Espelo noteerde 7.5 mm neerslag. Zondag In de nacht was het bewolkt en droog, het was zeer zacht met 15.2 graden als minimum: extreem dus. 's Morgens veel bewolking en af en toe wat re gen. In de middag kreeg de zon weinig kans om zich te laten zien, soms viel er wat neerslag maar dat stelde niet veel voor. Het werd zacht met 17.1 graden. Met co Holten, Freddie Paalman Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548-363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centra le Huisartsenpost Salïand, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7. telefoon 361111. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur. zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is v oor spoedrecepten geopend de Dienst Apo theek Salland. Fesev urstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is geves tigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Zieken huis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. G. Schutte. 0548-513194.. Dierenarts: Dierenartsencombinatie 1 lolten. Dorpsstraat 24C, telefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na te lefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten. S. Minnema, Larensevvcg 54. telefoon 362835, b.g.g. 06-53372156. Tentoonstelling bijzondere die ren Sallandse Heuvelrug. Na- tuurdiorama Holterberg.vrijdag 10 september 2004 - woensdag 10 nov ember 2004 Expositie Rian Jurjens en Erika Thalen. Medisch Centrum, maandag 13 september 2004 - vrijdag 31 december 2004 Ledenvergadering CDA Rijs- sen-llolten. De Biestcr, donder dag 28 oktober 2004. 19:30 Passage, lezing over Couliakie, Kandelaar, donderdag 28 okto ber 2004. 20:00 Diepe Hel Holterbergloop. Toeristenweg, zaterdag 30 okto ber 2004 Halloween, Kinderboerderij Dondcrtman, zaterdag 30 okto ber 2004. 14:00- 16:00 Expositie schilderijen R. Bos- man-Brinks en L. Klooster- Leemkuil, Diessenplas. maan dag 1 november 2004 - vrijdag 31 december 2004 Slachtvisite. Larenseweg 106. woensdag 3 november 2004. 10:00- 17:00 Dorcas Voedselactie. Kande laar, Irene, Bethanië, Trefpunt, woensdag 3 november 2004. 14:00- 16:00 Korenavond Holtens Mannen- c„ li u» i koor. Kandelaar, vrijdag 5 no- Muller (rechts) en een van zijn twee vriendjes. Met daarachter Teun de Nooijer en twee Australische hockevers. Op de foto vember 2004 20 00 links Sem Muller (rechts), broer Jessie (links) en vriendjes Sylvan en Rob bij het Wagener Stadion. Filmavond ToDaBoKr. Tref punt. vrijdag 5 november 2004, 20:00 Holten - Sem Muller (8) mocht ber in het Amstelveense Wage- tophockeyer Teun de Nooijer. afgelopen woensdag 20 okto- ner Stadion hockeyen tegen Sem had deze clinic gewonnen met het spel Plosie-schieten tij dens de Rabobank Trophy 2004. Hij bleek de hoogste sco re in zijn leeftijdscategorie te hebben. Spelers van Hockey club Holten bezochten zater dag 3 juli deze Trophy. Sem nam twee vriendjes mee: Sylvan en Rob. Samen met nog 45 andere kinderen, kregen zij van Teun de Nooijer een twee uur durende hockeytraining. Er was vooral aandacht voor techniek. Verder werden er wed strijden gehouden. Na afloop konden er vragen worden gesteld en deelde Teun handtekeningen uit.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 3