Ondernemers blokkeren Toeristenweg Henriëtte Verkerk wint reischeque van 450 euro Extra aandacht fietsverlichting Twente Plat komt met nieuw stuk naar Irene ir Reductiebon Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht Agenda Sint niet gratis naar sporthal Tegen inlevering van deze bon ontvangt u bij aankoop van uw entreebewijzen voor de Twente Plat Najaarstoernee een korting van 1,- euro per persoon op de entreeprijs van 10,- euro per persoon. U betaalt dus slechts 9,- euro per persoon voor dit heerlijk, Twents avondje-uit. Aanbieding geldt zolang de voorraad kaarten strekt. Maximaal 4 kaarten per bon. (zie ook het artikel in deze krant). weGeNeR Holtens Nieuwsblad Donderdag 21 oktober 2004 Holtens Nieuwsblad 3 Holten - De toeristische onder nemers van de Sallandse Heu velrug hebben afgelopen za- terdagló oktober een blokka de opgeworpen voor minister Veerman en andere genodig den bij de opening van het Na tionaal Park de Sallandse Heuvelrug. De bus met daarin de minister en overige gasten was onderweg naar het hoogste punt van de heuvelrug om daar de officiële opening te verrichten. De ondernemers hadden echter met een grote boomstam een blokkade opgeworpen. Voordat deze werd verwijderd, moest er eerst een borrel worden gedron ken. Dit naar het oude Sallandse gebruik meuten. Volgens de ou de traditie wordt een bruidspaar (of ander feeststel) dat met paard en wagen op weg is om te trou wen, tegengehouden door fami lie en vrienden. Het bruidspaar moet dan eerst een borrel schen ken en drinken, voordat de wa gen mag doorrijden. Omdat de minister vermoedelijk zelf geen borrel bij zich had, hebben de ondernemers deze traditie iets aangepast en de bor- Arts Maatschap Huisartsen Holten. Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur. zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland. Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huis artsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570- 606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. R. Jongkees, telefoon 0547-276021. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, telefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tele foon 362835, b.g.g. 06-53372156. Maandag De nacht verliep helder en fris, er stond een zwak noordoosten windje. De minimumtemperatuur bedroeg 3.5 graden; fris dus. De hele morgen was het zonnig en er was geen wolkje te zien. In de middag waren er tijdelijk enkele wolken te zien. Het bleef wel zonnig. Ondanks de zonneschijn werd het toch niet warmer dan 13.3 graden. Jammer dat er zoveel wind stond dat maakte voor het gevoel kouder dan het in werkelijkheid het was. Dinsdag Opnieuw een onbewolkte nacht, door de matige oostenwind daalde de temperatuur langzaam. Het werd uiteindelijk 4.2 gra den. De dag begon met wat wolkenveldjes die van het zuiden uit over dreven. De morgen zag er weer perfect uit, de zon scheen volop, wolkenvelden bleven op afstand. In de middag ging de zon tijdelijk schuil achter wolkenvelden. Het werd 12.2 graden. Woensdag In de nacht koelde het af naar 4.8 graden, verder waren er brede opklaringen en wat wolkenvelden. Een groot deel van de mor gen waren er veel wolkenvelden. Later kregen we brede opkla ringen en perioden met zon. Ook in de middag deed de zon goe de zaken, er was niet al te veel bewolking. Zo werd het een on verwachte mooie herfstdag, aangenamer met 17.2 graden. Met een zuidoosten wind werd wat zachtere lucht aangevoerd. Donderdag De nacht verliep met opklaringen en wat bewolking, er viel geen neerslag. Ook was het minder fris dan de voorgaande nachten. Het werd 9.9 graden als laagste waarde, 's Morgens veel wol kenvelden en weinig zon. Later viel er een licht regenbuitje. In de middag bleef het droog, de zon liet zich geregeld zon tijdens opklaringen. Maximum werd 15.3 graden. Vrijdag De nacht zag er bewolkt uit. af en toe waren er wat opklaringen. De dag begon rustig, er waren veel wolkenvelden, uit de bewol king viel wat neerslag dat stelde niet veel voor. In de morgen hadden we een afwisseling van stapelwolken en geregeld zon. 's Middags viel het weer reuze mee. het bleef droog en de zon liet zich geregeld zien. De verwachte buien bleven uit. Zaterdag Rond middernacht begon het te regenen, het regende de hele nacht door. Er viel veel neerslag, de morgen begon bewolkt maar droog. Het verdere verloop van de morgen verliep met veel bewolking en slechts een spaarzame opklaring, de zon kregen we niet te zien. In de hele middag hadden we praktisch hetzelfde weer, alleen de zon kwam even tevoorschijn. I lolten over 24 uur 10.4 mm en Espelo 7.1 mm. Met 9.4 graden was het gewoon kil. Zondag In de nacht was er veel bewolking en weinig opklaringen. Tij dens een enkele opklaring daalde de temperatuur tot 6.9 graden. In de morgen viel er uit de bewolking lichte regen, het zag er dus triest uit. 's Middags tijdens een opklaring kregen we de zon even te zien. Verder overheerste de bewolking. Meteo Holten, Freddie Paalman Hervormde Kerk Zondag 24 oktober: 9.30 uur, ds. H. Gijsen, nevendiensten. 19.00 uur, ds. H. Gijsen, zangdienst met Campanella. Dijker- hoek, 9.30 uur: mevrouw Beuving* Markelo: Eerste collecte: diaconie: tweede collecte: kerkvoogdij. Gereformeerde kerk Zondag 24 oktober: 9.30 uur, ds. B.J. Heusinkveld, Daarle. 19.00 uur, mevrouw Vedders, Markelo. Eerste collecte: kerk, tweede collecte: diaconie. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-ge- bouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 24 oktober: 9.30 uur, eucharistieviering. Voorganger pastor Wolters. Zang: dameskoor. Nieuw-Heeten, zaterdag 23 oktober: 19.00 uur, eucharistie viering. Voorganger: past. B. Wolters. Zang: dameskoor.. rel zelf meegenomen. De ondernemers wilden met de ze ludieke actie de minister en andere bestuurders ervan door dringen dat zij altijd de luis de pels willen blijven van het Na tionaal Park de Sallandse Heu velrug. De ondernemers hebben zelf ook een zetel in het parkbestuur en juichen de instelling van het Nationaal Park van harte toe. Dit mag echter niet de economische groei van de individuele bedrij ven stagneren. Nadat iedereen zich de borrel had laten smaken, kon het gezel schap de tocht voortzetten om het Nationaal Park officieel te openen. Minister Veerman en burgemeester Bort Koelewijn tilden de boomstam daarvoor naar de kant van de weg. Minister Veerman moest eerst een borreltje nemen, voordat hij de Sallandse Heuvelrug tot Nationaal Park kon omdopen. (Foto: Jo- han Bolink) Holten - Henriëtte Verkerk werd donderdag 14 oktober de gelukkige winnares van 450 euro aan reischeques. Zij viel in de prijzen door mee te doen aan de landelijke campagne van Stichting Batterijen (Sti- bat) met de slogan Lege batte rijen? Lever ze in en WIN!. „Dat was nog eens een aangena me verrassing", aldus de enthou siaste winnares die op de actie attent was gemaakt door adver tenties en de lege batterijen had ingeleverd bij Albert Heijn. Welke bestemming de reische que krijgt, is nog niet bekend. „Er zijn zoveel mogelijkheden. Ik laat er eens goed mijn ge dachten over gaan." Door lege batterijen in te leveren maakt iedereen het gehele jaar door kans op het winnen van reischeques. Door naam, adres en telefoonnummer op een brief je te schrijven en dat samen met tien lege batterijen in-een zakje te stoppen. Dit zakje kan in de inzamelton bij één van de dui zenden deelnemende super markten en winkels worden ge deponeerd. Inleveren kan ook bij het gemeentedepot of de chemo kar. Stibat kent elke maand meer dan honderd reischeques toe: een van 3.000 euro, vijfentwintig van 450 euro en vijfenzeventig van 100 euro. Via commercials op televisie vestigt de Stichting regelmatig aandacht op de actie. Bovendien staan advertenties met informatie over de actie, de inleverpunten en de prijswin naars in diverse tijdschriften, omroepgidsen cn kranten. De in formatie is ook te vinden op de website van Stibat (www.lege- batterijen.nl). De actie loopt tot het einde van dit jaar. Met dit initiatief wil Stibat. die zorgt voor inzameling en milieu vriendelijke verwerking van bat terijen, Nederlanders er extra toe aanzetten hun lege batterijen apart in te leveren. Lege batterij en horen namelijk niet in de vuilnisbak. Mede dankzij de campagnes van de stichting we ten steeds meer mensen dat en handelen daar ook naar. Toch worden niet alle batterijen netjes ingeleverd. Uit onderzoek dat Stibat heeft laten uitvoeren, blijkt dat in elk huishouden ge middeld twaalf lege batterijen rondzwerven. Niet iedereen is zich daarvan be wust. De batterijen zitten bij voorbeeld in een oude zaklamp op zolder, in afgedankt speel goed of in ccn rommcllaatje. Voor heel Nederland komt dat neer op zo'n 85 miljoen lege batterijen. Holten - De Holtense Han dels Vereniging krijgt toe stemming voor het aan brengen san de boomver lichting op de Smidsbelt. Burgemeester en wethou ders kennen de handelsver eniging ook een eenmalige bijdrage toe van 877,50 euro in de aanschaf van de boom verlichting voor de Smids belt. De vereniging verzocht ook om gratis gebruik te mogen maken van de sporthal tij dens de intocht van Sinter klaas, maar dat verzoek werd door het college ge weigerd. Holten - Regio Twente voert dit najaar de campagne Licht aan. Daar kun je mee thuis ko men. Samen met de Twentse gemeenten zijn hierover af spraken gemaakt. De campag ne brengt de noodzaak van fietsverlichting onder de aan dacht. Zien en gezien worden is belangrijk in het verkeer. Vanaf dit najaar tot eind decem ber zijn er allerlei voorlichtings posters langs de wegen te zien die wijzen op Licht aan. Daar kun je mee thuis komen. Op de radio cn televisie zijn spotjes tc horen en te zien en er is voor lichtingsmateriaal beschikbaar over fietsverlichting en regelge ving. De Twentse campagne haakt aan bij de landelijke campagne van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Op hetzelfde moment een zelfde boodschap uitdragen heeft een groter effect. Op 14 oktober heeft Leontien van Moorscl - fietser bij uitstek - het startschot gegeven voor de landelijke ver- keersveiligheidcampagtie. De Twentse fietser wordt door de campagne extra bewust ge maakt van het belang om zicht baar te zijn op de weg. De politie in Twente ondersteunt de actie door extra controles uit te voe ren in week 47 en 48. Deze afspraak is regiobreed ge maakt. Wie in het donker of bij slecht zicht zonder voorlicht of achterlicht fietst, krijgt een boete van veertien euro. Geen kop lamp én geen achterlicht? Dan is de boete drieëntwintig euro. Zonder reflectoren fietsen betekent ook een boete van drieëntwintig euro. Dit houdt overigens niet in, dat de politie de rest van het jaar niet bekeurt. Na afloop van de landelijke campagne van vorig jaar reden er vijftien procent meer fietsers met licht aan. Als alle fietsers hun licht aan hebben, scheelt dit naar schatting ongeveer twintig doden en ernstig gewonden en driehonderdtachtig lichtgewon den per jaar. Bij slecht zicht is de fietser ver plicht fietsverlichting aan te hebben: een witte of gele kop lamp (die niet knippert) en een rood achterlicht. Verdër moet de reflector; gele reflectoren aan de naar een van de vijftien fietsen onder meer fietsenzaken. fiets de volgende reflectoren zijkanten van de trappers. die in het kader van de campag- Meer weten over de campagne? hebben: witte of gele zijreflectie Wie alle verlichting en reflectie ne Licht aan. Daar kun je mee Kijk op www.daarkunjemeet- aan de wielen; een rode achter- in orde heeft, kan meedingen thuis komen worden verloot via huiskomen.nl Holten - Lachen is gezond en Lachen is de beste medicijn: het zijn maar twee willekeuri ge voorbeelden die aangeven, hoeveel belang de Nederlander hecht aan lachen- Het Twentse humorgezelschap Twente Plat sluit daar al jaren naadloos op aan met haar programma's boordevol onvervalste, Twent se humor, waar het publiek weer eens een avond lang ou derwets lekker kan lachen. Twente Plat komt dinsdag 16 november om 20.00 uur naar Gebouw Irene. Lezers van het Holtens Nieuwsblad kunnen er met korting heen. Steeds meer Twentenaren weten de weg te vinden naar de zalen en theaters, waar Twente Plat verschijnt, om te genieten van zo'n onvervalst en oergezellig Twents avondje uit, waar de zor gen van alle dag even voor een paar uurtjes helemaal verdwij nen. En dat allemaal natuurlijk in dialect, omdat dat de taal is, die het dichtste bij de mensen staat. Twente Plat staat aan de voor avond van een nieuw en lang seizoen Twentse humor op z'n allerbest, waarvoor het gezel schap een gloednieuw, dolko misch programma in petto heeft. Want Twente Plat houdt zich aan de belofte elk seizoen een gloednieuw programma op de planken te zetten. Niks geen re prises, niks geen herhalingen, maar een nieuw en aanstekelijk programma, waarbij de vele vas te bezoekers van de Twente Plat voorstellingen ook dit seizoen weer op het puntje van hun stoel zullen zitten. Langzaam maar zeker heeft het Twente Plat-gezelschap een vas te samenstelling gekregen met een zeer afwisselende en elkaar perfect aanvullende cast, die hun grote liefde voor het humorvak gemeen hebben. Zoals de altijd verrassende Karei van de Kate, de Haaksbergernaar, die met zijn schitterende dialect en zijn kurk droge, typisch Twentse humor het publiek onbedaarlijk laat la chen. Daarnaast is ook de ver rassing van het afgelopen sei zoen, typetjesmaker Erwin Kwant van de partij. Met zijn onnavolgbare creaties Superman en Soldaot eerste klasse Kwant werd hij in recordtijd de lieve ling van het publiek, die voor dit seizoen weer enkele gouden kn allers in petto heeft. Hendurk Geessie is het populaire duo, dat van vele markten thuis is. Hun conferences staan op hoog ni veau. hun liedjes zijn altijd aan stekelijk en hun sketsjes zijn dit nieuwe seizoen gekker dan ooit tevoren. Aangevuld met het duo Mans Mina is het Twente Plat gezelschap dit seizoen op volle oorlogssterkte en wordt het pu- bliek werkelijk een avond lang gebombardeerd met die heerlij ke humor, die Twente Plat zo ei gen is. De entreekaarten voor dit Twentse avondje uit zijn vanaf heden in de voorverkoop ver krijgbaar bij de zaal. De entree prijs bedraagt slechts 10 euro per persoon. Telefonisch kaarten reserveren kan ook: bel dan met De Reser veerlij n, telefoon 074-3841718. I I Expositie Rian Jurjens en Eri- ka Thalen. Medisch Centrum, maandag 13 september 2004 - vrijdag 31 december 2004 Expositie Profoto, Boschkamp, maandag 11 oktober 2004 - vrij dag 12 november 2004 Optreden HMV. Openbare bi bliotheek, donderdag 21 oktober 2004, 16:00 Natuurwandeling. Vrienden van Hoolterpad. Camping de Holterberg, zdndag 24 oktober 2004, 9:00- 14:00 Vorming en Toerusting: lezing over reis Santiago de Compos- tella, Kandelaar, dinsdag 26 ok tober 2004, 20:00 Jeugdvoorstelling COC Hol ten. Kandelaar, woensdag 27 oktober 2004, 13:30 Jeugdvoorstelling COC Hol ten. Kandelaar, woensdag 27 oktober 2004, 15:30 Ledenvergadering CDA Rijs- sen-Holten. De Biester. donder dag 28 oktober 2004. 19:30 Passage: lezing over Couliakie. Kandelaar, donderdag 28 okto ber 2004. 20:00 Diepe Hel Holterbergloop. Toeristenweg. zaterdag 30 okto ber 2004 Slachtvisite, Larenseweg 106, woensdag 3 november 2004, 10:00- 17:00 Korenavond Holtens Mannen koor. Kandelaar, vrijdag 5 no vember 2004, 20:00 Speelgoedbeurs. Boschkamp. zaterdag 6 november 2004, 10:00- 12:00 Bejaardensociëteit. Kandelaar dinsdag 9 november 2004. 14:30 Filmvoorstelling Himalaya. Boschkamp. donderdag 11 no vember 2004, 20:15 Cultureel diner. Diessenplas, vrijdag 12 november 2004 Koffieochtend diapresentatie oud-Holten, Boschkamp, vrijdag 12 november 2004, 9:30 - 11:00 Kinderfilm Brother Bear. Boschkamp, zondag 14 novem ber 2004, 14:00 Puzzelrit, Beusebergerweg 37 zondag 14 november 2004, 14:00 Optreden Twente Plat. Irene, dinsdag 16 november 2004. 20:00 Lezing Frederike Lpmeijer Boschkamp, vrijdag 19 novem ber 2004, 20:00 Intocht Sinterklaas. Holten, za terdag 20 november 2004 NBvP Dijkerhoek met Schreijer over vrouw in politiek. Bonte Paard, dinsdag 23 november 2004, 20:00 Passage: diaserie over gekroond wild op Veluwe, Kandelaar, donderdag 25 november 2004, 20:00 Leerlingenconcert MOC. Dorpskerk, vrijdag 26 november 2004, 19:30 Jeugdplaybackshovv. Bonte Paard, zondag 28 november 2004 Vorming en Toerusting: canta tedienst met koor Campanella. Hervormde kerk, zondag 28 no vember 2004. 19:00 Bejaardensociëteit. Irene, dins dag 30 november 2004. 14:30 Lezing Els Dijkerman. Bosch kamp. woensdag 8 december 2004, 20:00 Kerstmarkt. Smidsbelt. donder dag 9 december 2004 Filmvoorstelling Frida. Bosch kamp. donderdag 9 december 2004. 20:15 huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV. behorende tot Wegener NV. in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur; W.H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel, 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-maiIabonnementen<a.whk.wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsbladfa whkwegener. nl Inleveradres: Blokker Van de Maat. Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-adviseurs: O. IJspeert. tel: 0548-597353. mobiel 06-51 19 83 42 H. Schotten, tel: 0548-597351. mobiel 06-51 19 83 21. Fax: 0548-597359 Hoofd redactie: H. Eskes Commercieel regiodirecteur: G. ter Hedde Directie: J V Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuw sdruk Twente Op al onze advenentiecontracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wcgener-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij op genomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie cn om u te (latenin formeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV. afdeling Marketing, post bus 692,7500 AA Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 3