Chaos en 'gewonden' in gymzaal Haarstraat Activiteitenprogramma opening nationaal park Collecteweek en open dag Overijsselse ziekenomroep NBvP Dijkerhoek over hulp bij dagbesteding Gift aan Bethanië Kindertheater Verdwenen stem Trimhockey groot succes Expositie fotoclub Profoto Jubileumfeest Kakelbont Bijeenkomst bejaardensoos Fietstocht door herfsttinten Fietsen of gratis met bus, huifkar en treintje Bello Herfstwandeling over verborgen zandpaadjes Concert vrouwenkoor Modeshow voor goed doel Wedstrijd voor amateurschilders Floralia in teken sport Cursus over Opvoeden: zó Donderdag 14 oktober 2004 Holtens Nieuwblad 7 Dijkerhoek - De Floralia in basisschool Dijkerhoek werd vori ge week vrijdag goed bezocht. De ouders hebben de opbrengst gebruikt voor nieuwe sporttenues voor de leerlingen en voor een dvd-tv-kast. Maar liefst twaalf bloemstukken werden ingeleverd en stonden opgesteld in drie klaslokalen. Het thema dit jaar was sport en daar was goed aan voldaan. Bloemen op ski's, voetbalschoenen en ten nisrackets waren onder meer te zien. Jannie Jansen maakte het winnende bloemstuk. Door de school heen hingen vragen over sport die bezoekers op konden lossen. Niemand had alle vragen goed. Acht deelnemers hadden er eentje fout, dus moest er worden geloot: Ria Derks. Naast de plattelandsvrouwen, stond ook Okia-kampioen Egbert Jansen met een stand op school. Hij had een touwtrekmachine meegenomen, waar kinderen hun trekkracht mee konden meten. Hij had de WK-beker meegenomen. Buurtvereniging Dijkerhoek introduceerde drie series kerstkaar ten met Dijkerhoekse taferelen. Velen tekenden hiervoor in. (Foto: Johan Bolink) Dijkerhoek - De feestcommissie van Dijkerhoek heeft een che que met een waarde van 2167 euro aangeboden aan Bethanië. Het geld zal worden gebruikt voor het opknappen van het ge bouw, zoals de toiletten. Het geld is de opbrengst van de veiling die tijdens het Dijker- hoeks Feest werd gehouden. De rommelmarkt ging toen niet door. omdat jongvee niet meer mag worden aangevoerd. Daarom werd gekozen voor een veiling met een goed doel. Onder meer borden van Dijkerhoek en een auto vol met handtekeningen werden ge veild. Erik Rensen was aangenomen als veilingmeester. Deze cheque zorgt er verder voor dat ook andere sponsoren bereid zul len zijn geld te geven aan Bethanië. De feestcommissie bedankt dan ook heel Dijkerhoek voor dit bedrag. (Foto: Johan Bolink) Boschkamp - Theatergroep Kijk haar nou uit Rotterdam komt zondagmiddag 17 oktober naar Holten met de kinder voorstelling De verdwenen stem. Deze spannende familievoorstelling is geschikt voor kinderen van 4 tot en met 10 jaar en wordt om 14.00 uur gegeven in de ontmoe tingsruimte van het dorpshuis te Holten. Kaarten, 3,50 euro, zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk. Tuinstraat 2. telefoon: 0548 - 36 27 55. Boschkamp - Fotoclub Profoto heeft haar jaarlijkse clubwed strijd gehouden. De resultaten hiervan kan men bewonderen op de expositie in de ontmoe tingsruimte van dorpshuis de Boschkamp aan de Tuinstraat 2. De expositie is te bezichtigen tot 12 november. De eerste en tweede prijs wer den gewonnen door Ria Nijland met twee close-ups van btbe- men. De derde prijs ging naar Margot Houtman. De jury werd gevormd door drie leden van Fo toclub Epe. Naast bloemen hangen er foto's van diverse onderwerpen zoals portretten, landschappen en abs tract. De ingezonden foto's zijn zowel analoog als digitaal ge maakt. De ruim dertig ingelijste foto's, zijn zeker de moeite van een bezoekje waard. De expo is te bezichtigen op werkdagen van 10.00 tot 17.00 uur. Meer infor matie is te verkrijgen bij de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk voor Holten. Holten - Kinderdagverblijf Kakelbont aan de Lageweg viert woensdag 20 oktober van 14.30 tot 17.00 uur haar 12,5- jarige jubileum. Oud-leidsters en oud-kinderen worden uitgenodigd om dit te vieren onder het genot van een hapje en een drankje, ballonnen wedstrijd, schminken, spring kussen en diverse andere leuke activiteiten. Holten - Bejaardensociëteit Holten houdt dinsdag 19 okto ber 14.30 uur een bijeenkomst in Irene. Er wordt bingo ge speeld. Markelo - IVN-Markelo houdt zondag 17 oktober een herfst tintenfietstocht. was zeer geslaagd. De dames Holten - Het was een grote chaos maandag 11 oktober in de gymzaal van scholenge meenschap de Waerdenborch aan de Haarstraat. Er waren wat mensen aan het sporten geweest, maar er ging van alles mis. Sommige mensen hadden slechts een kleine wond. Ande ren waren er veel slechter aan toe. Eén patiënt moest zelfs ge reanimeerd worden. De aan wezige ehbo'ers hadden hun handen vol en werden gehol pen door leden van de plaatse lijke brandweer. Gelukkig betrof het hier een oe fening met Lotus-slachtoffers. Frieda Hofman en haar team beeldden zeer levensecht de slachtoffers uit. De aanwezige leden van de ehbo deden een toets in een keer. Ze waren aan wezig omdat ze graag wilden weten of ze goed hulp konden verlenen. Een aantal van hen deed deze oefeningen zo goed, dat ze zijn vrijgesteld voor de herhalings- 1essen. Normaliter volgen ehbo'ers zes herhalingsavonden van twee uur (of twee dagen van zes uur) om hun kennis op peil te houden. De plaatselijke brandweer was ook uitgenodigd om te oefenen. Ook zij moeten eerste hulp kun nen verlenen bij een ongeval. Het was een geslaagde avond. De ehbo en de brandweerlieden spraken van een nuttige en leer zame avond, die voor herhaling vatbaar was. De herhalingslessen voor de eh bo'ers starten meteen na de herfstvakantie op maandag en dinsdagavond. Dijkerhoek - Vrouwen van nu Dijkerhoek houdt maandag 18 oktober om 20.00 uur haar maandelijkse bijeenkomst in café-restaurant Het Bonte Paard. Mevrouw Schuurman uit Nijver- dal komt vertellen over de on dersteuning bij de dagbesteding en het gebruik van hulpmidde len. Schuurman is werkzaam bij Thuiszorg Noord West Twente. De eerste avond van het seizoen sketches zien hoe het er in het le ven van de Turkse vrouw aan toe gaat. Onder meer kwamen het uithuwelijken en tradities rond de geboorte aan bod. Zo ook hun eigen twijfel over enke le zaken. Het was een bijzondere avond. Op 20 oktober hebben de agrarische commissieleden van Holten, Espelo en Dijkerhoek een excursie gepland naar vlees verwerkingsbedrijf Udema en fokzeugenbedrijf Luggenhorst. Holten - De Vrienden van het Hoolterpad verzorgen zondag 24 oktober een herfstwandeling over onbe kende voetpaden op de Sal- landse Heuvelrug. Starten is mogelijk van 9.00 tot 14.00 uur bij Camping de Holter- berg aan de Reebokkenweg 8. De kosten bedragen 2 eu ro, inclusief de routebe schrijving en een consump tie. Onverharde voetpaden zijn niet alleen belangrijk voor wandelaars. Ze zijn ook be langrijk als ecologische ver bindingszone en geschiedenis boek van het landschap. Door te wandelen blijven de paden behouden en worden dus ook de natuurwaarden beschermd. Voetpaden horen bij het cultu reel erfgoed. Door te wande len lees je de geschiedenis en de verhalen van het landschap en de mensen die er liepen. Wandelen houdt de verhalen levend en schept nieuwe ver halen. De wandelingen, die over de mooiste plekjes en de meest verborgen paadjes van de Hol- terberg gaan. zijn 5, 10 en 16 kilometer lang. Bathmen - Het Vocaal Vrou wenensemble Twente houdt zondag 24 oktober om 15.00 uur een concert in de HH-kerk in Bathmen. Een vocaal ensemble met uit sluitend vrouwenstemmen is bij zonder. Het betekent dat ook het repertoire voor zo'n ensemble eveneens als bijzonder kan wor den gekenschetst. Brahms heeft in elk geval Gesange fiir Frauenchor ge schreven en het ensemble zal er dan ook een aantal ten gehore brengen. Daarnaast worden stukken gezongen van Vaughan Williams, André Caplet, Mauri ce Duruflé en Francis Poulenc. Deze tocht voert langs paden en paadjes door het heuvelachtige landschap van Markelo omringd door een prachtig palet aan herfstkleuren. Het wordt een Fietstocht met cultuurhistorische aspecten. De lengte van de tocht is onge veer 25 kilometer en de snelheid bedraagt zo'n 15 kilometer per uur. Het vertrekpunt is VVV Markelo om 13.30 uur. De aan komst hier is rondom 17.00 uur. Voor meer informatie Sylvia Haan, telefoon 0547-362747 of Hanneke Ziggers, telefoon 0547-362999. Bathmen - Rotaryclub Bath men houdt dinsdag 12 oktober om 20.30 uur in Boode in Bathmen een modeshow. De opbrengst van de avond komt ten goede aan Ramana's Gar den. Een project in Noord-In- dia. Dit project biedt kansarme kin deren een toekomst. Ze krijgen hier gratis onderwijs, gratis me dische zorg, kleding en een da gelijkse lunch. Da Al Foundation zal de totale opbrengst van de avond verdub belen. De entree bedraagt 10 euro. Trimhockey is deze zomer door een aantal enthousiaste hockey- moeders opgezet. Zij wilden meer betrokken zijn bij de hockey club. Ook hebben zij actief oud-leden benaderd. Bij trimhockey bouw je onder begeleiding van een trainer conditie op en leer je de basisvaardigheden van het hockey. De belangstelling bleek enorm, maar liefst 22 dames hebben zich tot nu toe aangemeld. Elke week komen er nog nieuwe aanvragen binnen. Oud-jeugd- speelsters van HCH en dames die nog nooit gehockeyd hebben staan nu met elkaar op het veld. Er wordt elke woensdag getraind van 20.30 tot 21.30 uur. De volgende stap wordt trimhockey voor heren en een F-tcam voor meisjes vanaf zes jaar. Hiervoor worden nu de voorbereidingen getroffen. Hockey neemt weer in popula riteit toe in Holten. Het kunstgras staat voor de deur, er zijn veel nieuwe jeugdleden, er is een nieuwe jeugdtrainer en trimhockey blijkt een gat in de markt. (Foto: Johan Bolink) Holten - Natuurdiorama Holterberg houdt van za terdag 18 december tot en met zondag 2 januari het festival voor niet-profes- sionele kunstschilders. De ze keer met als thema: landschap en natuur, van figuratief tot abstract. Veel kunstschilders zijn in hun vrije tijd creatief bezig. Zij worden uitgenodigd aan dit festival deel te nemen met maximaal drie schilde rijen. Opgave voor deelname is kosteloos en mogelijk tot 1 november. Voor informatie en deelna meformulieren: Natuurdio rama Holterberg, telefoon: 0548-361979, www.muse- umholterberg.nl, e-mail: museum@holterberg.nl Holten - Bij Hockeyclub Holten (HCH) is woensdag 22 sep tember de trimhockey van start gegaan. Holten - Aan de Gaarden- straat 29 start woensdag 27 oktober de cursus Opvoeden: zó! Deze cursus is bedoeld voor alle ouders die vragen hebben over opvoeden, of die benieuwd zijn naar tips om het opvoeden van kinderen vooral leuk en uitdagend te laten zijn. De cursus wordt gegeven door een verpleegkundige van de af deling Jeugdgezondheidszorg (JGZ) van de GGD Regio Twen te. De cursus bestaat uit vijf we kelijkse bijeenkomsten die du ren van 19.45 tot 21.45 uur. De kosten van de cursus bedragen 12 euro per persoon. Belangstel lenden kunnen zich aanmelden bij de afdeling JGZ van de GGD Regio Twente, via 053-487 69 30. Opvoeden van kinderen is leuk, maar soms ook moeilijk. Iedere ouder heeft wel eens behoefte aan steun of advies. Misschien heeft men allerlei vragen waarop men een antwoord zoekt. Bij voorbeeld: 'wat doe je als een kind niet wil luisteren? Hoe kun je ervoor zorgen dat kinderen wat vaker leuke en aardige din gen doen? Is het normaal dat ou ders de hele dag politie-agentje moeten spelen?' In de oudercursus Opvoeden: zó! van de GGD Regio Twente ziet men op video hoe ouders hun kinderen prijzen, verbieden en straffen, en wat het effect daarvan is. Men kan met andere ouders praten over opvoeden, en men zal ervaren dat menu niet de enige is die zich soms onze ker voelt als ouder. Men krijgt tips over belonen en straffen, en men krijgt folders mee waarin alles op een rijtje staat zodat men het op een ander moment nog eens rustig kunt nalezen. Opvoeden: zó! is niet alleen maar een kijk- en praatcursus. Het is vooral een doecursus waarbij men thuis het geleerde in de praktijk kan brengen. Holten - Minister Veerman zal zaterdag 16 oktober het Natio naal Park de Sallandse Heuvel rug officieel openen. Hij doet dit bij de dagcamping. Daar omheen worden op drie ver schillende plaatsen activiteiten gehouden. Er is een fietsroute gemaakt, die langs de vier plekken loopt. Ook is het mo gelijk gratis de bus, huifkar of treintje Bello te pakken. Naast Natuurdiorama de Holter berg, zijn er activiteiten bij Schaapskooi Twilhaar. informa- tieschuur De Pas en het bezoe kerscentrum van Staats Bosbe heer. Schaapskooi Twilhaar De Schaapskooi is rolstoeltoeganke lijk (met uitzondering van de toilet ten).Ook de activiteiten buiten zijn voor rolstoelen bereikbaar. Doorlopend is er muziek van het blokfluitensemble Vivente Spelers, 12.30 uur, 13.30 uur en 14.30 uur. Een sagenverteller vertelt de myste ries van het gebied. 12.00 uur, 14.00 uur en 15.30 uur. Demonstratie schapendrijven: 11.30 uur, 13.00 uur en 15.00 uur. De paardentram laat de omgeving van de schaapskooi zien. 12.30 uur en 14.30 uur Er is een theaterwandeling en een boerenmarkt. Vanaf Schaapskooi Twilhaar is ook het bezoekerscentrum Sallandse Heuvelrug goed te bereiken. Dit is twee kilometer wandelen. Voor mensen met een rolstoel is het mo gelijk om een ritje met de huifkar te maken. Bezoekerscentrum Sallandse Heuvelrug Het bezoekerscentrum en de info markt zijn rolstoeltoegankelijk. Optredens met accordeonmuziek en de Zingende Zaag, 13.00 tot 16.00 uur. De heideslak rijdt gratis heen De officiële opening van het nationaal park de Sallandse Heuvelrug heeft zaterdag plaats. (Foto: Sander Scheperman) en weer tussen het uitzichtpunt en het bezoekerscentrum, duur onge veer 45 minuten: 11.30 uur, 13.30 uur en 15.30 uur. Geologische excursie onder leiding van een gids, duur ongeveer 2 uur: 11.00 uur en 14.00 uur. In het bezoekerscentrum verzorgen vrijwilligers van SBB voor kinderen een creatieve workshop met allerlei natuurlijke materialen: 11.00 uur tot 16.00 uur. Infomarkt met verschillende organi saties die met natuur en recreatie te maken hebben. Boekenmarkt: 11.00 uur tot 16.00 uur Excursie omgeving bezoekerscen trum, vertrek elk uur tussen 11.00 en 16.00 uur. duur ongeveer een uur. Met de reus langs het speelbospad. duur ongeveer anderhalf uur: 13.00 tot 15.00 uur. Infoschuur De Pas De infoschuur en de wandelroute (bij mooi weer) zijn toegankelijk voor rolstoelen. Doorlopend muziek van het koor Sound of Joy. In de infoschuur staan standjes met verschillende producten en informa tie, onder meer: Robert Kemper met oude ansichtkaarten Educatief Centrum Vecht Regge met binoculairs en uilenballen. Riek Besten met voorwerpen en drankjes uit de natuur. Rondleiding bij Palthetoren om 11.30 uur, 13.30 uur en 15.30 uur. Lasso werpen. Kabouterpad voor de kleintjes. Broodjes bakken. Holten - De collectanten voor de Overijsselse zieken- en be- jaardenomroep (OZO) komen van 25 tot en met 30 oktober in Holten langs om te collecteren. Daarnaast houdt de omroep een open dag en zijn nieuwe vrijwilligers welkom. In twintig regionale verpleeg- en verzorgingstehuizen en in het Twenteborg Ziekenhuis in Al melo worden zo de uitzendingen mogelijk gemaakt. Daarnaast komt een deel van de bewoners van al deze tehuizen eens per jaar bij elkaar voor een gezellige middag in De Poppe bij Markelo. Met een aantal op tredens van diverse artiesten uit de regio, die vaak belangeloos of voor een minimale vergoeding hun medewerking verlenen. Ondanks een groot aantal vrij willigers is er nog steeds drin gend hulp nodig van radiomen sen, zoals technici en presentato ren. De deuren van de OZO-stu- dio staan dinsdag 9 november tussen 9.30 en 12.00 uur of van af 19.30 uur open voor belang stellenden. Graag bellen voor opgave, 0548-612329. Op avontuur met de Scouting. Imkers met informatie en verkoop stand bij de bijenstal. Natuurdiorama Holterberg Het museum is voor rolstoelen toe gankelijk. Gratis entree Natuurdiorama. Speciale tentoonstelling de bijzon dere dieren van NP de Sallandse Heuvelrug. Beeldhouwer. Valkenier, Een draaimolen voor de kleintjes en een springkussen. Wandelen met de heks van het Nu- mendal Ze vertelt sagen en legendes 11.30 tot 15.00 uur. Demonstratie prepareren van dieren. Kinderboerderij Dondertman met le vende dieren en leuke activiteiten voor kinderen. Belevingstocht natuurkrachten 11.30 uur en 13.30 uur. Markt met kunstenaars en informa tie van natuur- en dierenorganisa- ties. Huifkarritten en ritjes met vierper- soonswagentjes van De Elshof. Wandeling circa 45 minuten. Men treft op deze wandeling tussen 12.00 uur en 15.00 uur een geoloog die uitleg geeft over de ontstaansge schiedenis van het gebied. Degenen die een bolderkar of buggy bij zich hebben, is aan te raden op dit punt rechtdoor te gaan. Alle pa den zowel links als rechts te negeren en het pad te volgen tot aan een bre de zandweg.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 7