wintigplussers rg lastig in inkelcentrum .c 'Een grote zaal draagt bij tot gemeenschapsvorming' K1A l i K3 Holtens Nieuwsblad Duizelingwekkend aantal knopjes LETSELSCHADE? Onderzoek naar verbinding gebouw Irene met De Boschkamp Zie onze adv. volgende week in deze krant In dit nummer... Nieuw wapenschild gemeente Rijssen-Holten €1,50 korting €1,50 korting Weekendweer Staking bus I i ln Twente ligt er voor 312 miljoen op zolder! Vanaf volgende week in Rijssen Holtens Nieuwsblad Donderdag 14 oktober 2004 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44.60 Losse nummers 0.90 inleveradres: Blokker Van de Maat lolten - „Is er al een tijdelijke )plossing voor de jeugd in lolten voorhanden", vroeg ChrU-raadslid J. Tijhof tij dens de behandeling van de velzijnsbegroting 2005 in de ommissie. Wethouder J. Flim-Gerritsen gaf aan dat laar naar gezocht werd en dat de gemeente een bepaald pand op het oog heeft en bekijkt of dat geschikt is. Ook waren er ranuit de commissie vragen over een overlastveroorzaken- de groep jongeren in het cen trum. VVD-schaduw fractielid F. Noordam schetste het beeld van een groep jongeren die met tien, twaalf auto's en de radio op windkracht 12 zich in het centrum ophielden. Hij kon zich de overlast bij de buurt best voorstellen. Flim-Gerritsen vertelde dat de groepen Holtense jeugd duidelij ker in beeld komen. 'Eén groep geeft meer problemen. Het gaat om een groep met jongeren van 20 tot 25 jaar die zich vervelend opstelt. Het gaat om jongeren die veelal al een baan hebben. Rijssen - Koningin Beatrix stelde in augustus van dit jaar het nieuwe gemeente wapen van Rijssen-Holten vast. De officiële beschrijving van het wapen luidt als volgt: 'Ge deeld: I in azuur een rijstak van goud; II in goud drie zwijnskoppen van keel met slagtanden van zilver, boven elkaar geplaatst. Het schild gedekt met een gouden kroon van vijfbladeren.' Plaatselijke verenigingen en bedrijven mogen het gemeen tewapen alleen met toestem ming van het gemeentebestuur gebruiken. Gratis informatielijn 0800-2255555 www.houkes.nl Hm TfcTTTQ LETSELSCHADE 1 iUUlViJÜ ADVOCATEN 18 en 19 oktober 65+ vrij entree van 14.00 -18.00 uur! Expo [center ma. tlm vrij.: 14 - 22 uur 6s+'ers en kind. tot 12 jr. 3,50 za. en zo.: 11 -18 uur kind. tot 6 jr. gratis KORTINGSBON KORTINGSBON Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op de normale entreeprijs van 7,- tijdens de Huishoud Hobby Beurs. Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op de normale entreeprijs van 7,- tijdens.de Huishoud Hobby Beurs. Met deze groep kunnen we niets en willen we ook niets. Ze heb ben de leeftijd dat ze weten wat ze doen. Hier moet de politie maar handelend optreden.' Flim- Gerritsen gaf aan dat deze oude re jongeren, volwassenen al, niet meer onder het gemeentelijk jeugdbeleid vallen. 'Kunnen we ze dan niet doorschuiven naar het ouderenbeleid?', merkte SGP-raadslid J. Slagman op. Noordam vond dat de gemeente toch een taak had om zich in te zetten voor de twintigplussers: 'Het is niet alleen een taak voor de politie.' SGP-raadslid J. Slootweg en ChrU-raadslid J. Tijhof wilde in dat geval weten welke gemeentelijke taken Noordam voor deze mensen in gedachte had. SGP'cr Slagman hield het op 'gewoon handha vend' optreden: 'Als je 25 jaar bent, weet je wel wat mag en wat niet mag', stelde hij. De wet houder wilde zich wel inzetten voor de jongere jeugd die zich deels ook bij deze groep bevindt. Lees verderop pagina 11. Espelo - Kinderen uit de middenbouw van basisschool Dol Fijn uit Okkenbroek brachten afgelopen woensdag een bezoek aan de opna mestudio van Edwin van Hoevelaak in Espelo. Dit in het kader van het thema van de kinderboekenweek Muziek en Feest. Met veel ge duld en op z'n gemak, ging Edwin in op de vele vragen van de kinderen. Geïmponeerd als ze waren door het enorm uit de kluiten ge wassen mengpaneel met een duizelingwekkend aantal knopjes, dat bij hen de vraag opriep: hoe weet Edwin precies waar welk knopje voor is? 'Nou', zei hij. 'Zoals jullie moeten leren rekenen en schrijven, zo moest ik eerst ook leren hoe al die knopjes werken.' Als voor beeld om te laten horen hoe een opname stapsgewijs tot stand komt, liet hij een nummer horen van hemzelf met Willy Oosterhuis. (Foto: Sander Scheperman) Holten - De gemeente en de Hervormde Gemeente Holten praten de komende weken met elkaar over de realisatie van een deel van het Kulturhus Holten. Het gaat om het met elkaar verbinden van De Boschkamp en gebouw Irene. Dat vertelde welzijnsambte- naar Johan Mensink maan dagavond in de commissie Welzijn. Daar werden de raadsleden op de hoogte ge steld van de stand van zaken ten aanzien van het Kulturhus Holten. Hervormde Gemeente en gemeente bespreken onder andere de ver- en aanbouw- mogelijkheden tussen de pan den Irene en De Boschkamp. 4D Architecten uit Rijssen te kende een verbinding, waarbij de huidige grote zaal van ge bouw Irene de verbindende schakel is. De zaal wordt ge draaid; het grote podium is tus sen Irene en de Boschkamp ge pland. De hoofdingang van dit deel van het Kulturhus ligt even eens tussen de beide gebouwen. De Hervormde Gemeente kan gebruik blijven maken van de andere ruimtes van het oor spronkelijke Irenegebouw. Een grote zaal in het Kulturhus is no dig, zo blijkt uit behoefteonder zoek. 'Het ontbreken van een grote sociaal culturele voorzie ning doet afbreuk aan het Kul- turhusconcept. Een grote zaal draagt bij tot gemeenschapsvor ming en sociale cohesie', aldus Mensink. De investeringskos tenberekening blijft binnen het begrote bedrag. De onderhande lingen met de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente wor den de komende weken voortge zet. De Hervormde Gemeente (Foto: Sander Scheperman) wilde in eerste instantie liever een aantal ruimtes die direct aansloten bij de kerk. Maar dat ging niet door. Ook het gebruik van de bovenverdieping van het huidige gemeentehuis door de Hervormde Gemeente bleek geen reële optie. Tijdens de ver volggesprekken lussen de ge meente Rijssen-Holten en de Hervormde Gemeente wordt nu een aantal opties bekeken: de overdracht van een deel van de grote zaal, de eigendomsover dracht van de grote zaal met uit zondering van de nevenruimten en de eigendomsoverdracht van het hele gebouw Irene. Dat een grote zaal er moet ko men binnen het Kulturhus is voor de gemeente en deelnemers aan het Kulturhus duidelijk. De huidige grote zaal van gebouw Irene biedt plaats aan een krappe tweehonderd mensen. De grote zaal die straks de verbinding vormt tussen gebouw Irene en De Boschkamp is berekend op minimaal driehonderd mensen. De gemeente heeft gepeild welke organisaties voor welke activitei ten gebruik zouden maken van deze zaal: MOC en HMV voor muziekuitvoeringen, voorspeel ruimte en oefenruimte, de zang koren voor diverse uitvoeringen, scholengemeenschap De Waer- denborch wil de zaak gebruiken voor muziek- en toneeluitvoerin gen en voor schoolexamens. De ze examens worden nu gehouden in de sporthal en tijdens die da gen kan de sporthal niet voor sportactiviteiten gebruikt wor den. De Regenboog kan er haar musicaluitvoeringen houden en uiteraard kunnen de toneelver enigingen de zaal en het grotere podium gebruiken. Daarnaast kan de zaal gebruikt worden door de Stichting Kunst en Cul tuur Holten voor het geven van lezingen, concerten en voorstel lingen. Daarnaast kan de ge meente er haar gemeenteavon den houden en het bedrijfsleven zou er conferenties kunnen hou den. VVD-schaduwfractielid F.W. Noordam vroeg zich af of het bedrijfsleven er inderdaad wel conferenties zou houden; de handelsvereniging zou de confe renties liever bij haar eigen leden houden. Noordam vroeg zich af hoeveel gebruik gemaakt zou worden an de grote zaal. Pagina 7 EHBO en brandweer hebben een gezamenlijke oefening gehouden in de gymzaal aan de Haarstraat. Pagina 7 De Saliandse Heuvelrug wordt zaterdag officieel ge doopt als nationaal park. Er zijn tal van activiteiten voor jong en oud. Pagina 7 Feestcommissie Dijkerhoek heeft een cheque overhan digd voor de verbouwing van Bethanië. HYPOTHEEK7 HCB GRO€P 0800-0223345 Wisselvallig met af en toe zon en buien. Vrijdag geregeld bui en, afgewisseld door opklarin gen en nu en dan zon. Ook zater dag en zondag houden we het niet droog, dan maken we ook kans op enkele buien. Ook is er beduidend minder zon. De tem peratuur wordt niet hoger dan 11.0 a 12.0 graden. Doetinchem - De vakbonden hebben hun leden die werken in het openbaar vervoer opge roepen tot een landelijke sta king op donderdag 14 oktober. Syntus is teleurgesteld dat het openbaar vervoer nu speelbal is geworden van een conflict tus sen kabinet en bonden. Informa tie over het openbaar vervoer op 14 oktober is te vinden op tele tekstpagina's 751 en 755 of tele foon 0900-9292. 0909-1 71 8 een COMPUTE» DISCOUNT DÉ COMPUTER KOOPJES BEURS ZATERDAG 16 OKTOBIR 10-16 UUR w w pcdiscount.nl U vindt het Expo Center aan de Ai (afrit 30). Tel.: (074) 255 95 59, www.huishoudhobbybeurs.nl Dé Weekendkrant II ZORGSERVICES ,jfc TWENTE Pigmentstoornissen? Laserkliniek Twente Hengelo Voor Zie de Gezonde Krant over twee weken bij uw weekblad Krant niet ontvangen? Telefoon (074) 290 49 50 No U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! BON Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Dhr./mevr.: i Adres: i Postcode: Woonplaats: Telefoon:j Geeft als abonnee voor bet Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode:j Telefoon: Bankrekening: Handtekening:j 46,20 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) I 44,60 per jaar (betaalwijze: automatisch) J (losse nummers: 0,90)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1