0% rente Twintigers zorgen voor veel overlast Kinderboerderij ook bij opening nationaal park Actie rookmelders VOOr Nieuwbouw inwoners buitengebied Nu bij Ford Dries Willems Rietdekkersbedrijf Kok biedt Holten 8 kleding Schakers verliezen Pinkert bouwt sportzaal grandioze aanbiedingen /^^oTieSeTontvan^ op de FordKa, Fiesta, /uwauto sbON pocus/Mondeo Futura 'e 3OOO1 J ACTIE: ÉV/es lV/7/ews -hlolten Resultaten teams badmintonclub Holten gemeentehuis Prestaties mountainbikers Verzekeringsadviseur buitendienst m/v Opsteker W Holten Donderdag 14 oktober 2004 HO 11 Holten - Kinderboerde rij Dondertman is za terdag 16 oktober van 11.00 tot 17.00 uur ver- j tegenwoordigd op de publieksdag ter gele genheid van de opening van Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug. Bij hotel-restaurant Het j Lösse Hoes heeft de kin- i derboerderij een kraam ingericht met allerhande informatiemateriaal en I een veelheid aan dieren. Blikvanger zijn twee var kens waarvan kinderen het juiste gewicht mogen raden. Voor de winnaar is er een aantrekkelijke prijs beschikbaar gesteld. Daarnaast kunnen bezoe- j kers het jonge ezeltje I Mara met moeder Teddy en een vijftal fretten be wonderen en zijn er ca via's en konijnen waar- mee geknuffeld kan wor den. Bezoekers van de I kraam kunnen zich die j dag tevens inschrijven als I donateur van de kinder boerderij. En voor de liefhebbers is er een keur aan knuffelbeesten die voor een bescheiden prijs kunnen worden aange schaft. Kinderboerderij Don dertman is tijdens de herfstvakantie dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Valkenier Gerrit Zandvoort is dins dag 19 oktober te gast voor een prachtige de monstratie met valken en andere roofvogels. Kin deren mogen de vogels zelfs op de hand houden. De valkenjacht begint om 14.30 uur en is gratis toe gankelijk. Een gezellige kabouter middag is er zaterdag 23 oktober op de kinder boerderij. Er worden voorstellingen gegeven om 14.00, 15.00 en 16.00 uur. Kinderen mogen als vanouds verkleed als ka bouter naar de kinder boerderij komen en kun nen zich desgewenst daar laten schminken (0.50 euro). Op deze middag is er tevens een optreden van de winnaars van de playbackshow in Espelo. De kaboutervoorstellin gen worden gratis aange boden. Voor zowel de valkenjacht als de kabou termiddag geldt wel de normale toegangsprijs van de kinderboerderij. Holten - Bouwbedrijf Pinkert begint novem ber van dit jaar met de bouw van de sportzaal in Holten. De sportzaal is het eerste deel van het Kulturhus Holten. Inmiddels is de bouwvergunning afgege ven en heeft scholenge meenschap De Waerden- borch de grond formeel overgedragen. Voor de sportzaal heeft de ge meenteraad van Rijssen- Holten een krediet van 1.050.000 euro beschik baar gesteld. Verwacht wordt dat de bouw in juli 2005 gerealiseerd is. Holten - De inwoners van het buitengebied in de gemeente Rijssen- Holten hebben het afge lopen weekend een brief ontvangen waarin zij worden geïnformeerd over het belang van de aanwezigheid van rook melders in de woning. Deze actie heeft de brandweer Rijssen- Holten opgezet in het kader van de nationale brandpreventieweek van maandag 10 tot en met zaterdag 16 okto ber. Brandweer Rijssen-Hol- ten onderneemt deze ac tie om zo de inwoners in het buitengebied te atten deren op het belang van rookmelders. De brand weer heeft bij een even tuele brandmelding bui ten de bebouwde kom een langere aanrijtijd no dig om woningen te be reiken. Door de installa tie van rookmelders in de hal en op de overloop, kunnen levens worden gered en veel schade een GRATIS au w - bij Tigerwasn. FordKa Style tijdelijk van 8.995,- 1.3 44kw (60pk) motor bestuurders airbag Easy Sound System 1000 Getint glas Stuurbekrachtiging Elektronische startblokkering L.M. velgen/bumpers in kleur: optioneel Nu tijdelijk de mogelijkheid voor een Summer Edition ACTIEPAKKET Pakket 1: airco en CD speler Pakket 2: elektrisch bediendbare vouwdak en CD speler FordFiesta Style tijdelijk van 10.995,- 1.3 51 kw (70pk) motor Bestuurders airbag Getint glas Stuurbekrachtiging Elektronische startblokkering 5 deurs uitvoering tegen meerprijs leverbaar FordFocus Futura tijdelijk van 23.545,- Wagon-, 5 deurs-, en TDC i dieselmotor uitvoering tegen meerprijs leverbaar 3 deurs uitvoering 1.6 74kw (100pk) motor Automatische airconditioning Navigatie systeem wisselaar Electrische voorruitverwarming Lederen bekleding Lederen stuurwiel en sportief instrumentenpaneel Mistlampen voor Sportief afgesteld onderstel Sportstoelen voor 15 inch lichtmetalen velgen FordMondeo Futura tijdelijk van 30.395,- teveos v ,nruWP''er^/ Wagon- en 5 deursuitvoering tegen meerprijs leverbaar Navigatiesysteem Lederen bekleding!! Metallic lak Climat control ABS remsysteem etc. Financieren (max. 36 mnd.) Tot 1750,- voordeel! Loop'i|d vergoeding Focus Futura Ook op de overige voorraad modellen zomerkortingen.* ïs Willems versweg 70 - Holten. Tel. 0548-36 19 00 w.drieswillems.nl worden voorkomen. Bij het ontstaan van rookont wikkeling alarmeert de rookmelder de inwoner onmiddellijk zodat deze op tijd de brandweer kan inschakelen. Er zijn verschillende in stallateurs in de gemeen te Rijssen-Holten bena derd. Deze bieden de rookmelders voor deze actie met een forse kor ting aan. Wanneer de be woners hulp willen bij de installatie, kunnen de in stallateurs de mensen ook van advies voorzien. In het belang van de vei ligheid van de burger verwacht de brandweer veel belangstelling voor deze actie. BC Holten 2 - ABS 1 Holten BC 2 heeft afgelopen zaterdag uitge speeld tegen ABS 1 in Bathmen. Van tevoren hadden de leden van Holten 2 nogal wat kwaal tjes. Marcel schouderblessure, hij kon helemaal niet spelen, maar er werd een vervanger bereid gevonden in de vorm van Rolph Rikkering. Caro- la loopt al een tijdje met een rugblessure en Her- manna een polsbessure. Maar beide dames speel den gelukkig wel en Pieter was fit. Wat bleek: ABS had twee invallers, ze kenden el kaar niet eens, toch maar van start. Pieter verloor in twee sets, 15-5 en 15-8. Rolph won zijn partij simpel, 6-15 en 3-15. Hermanna moest hard werken en had niet veel geluk, alles net uit, eerste set verlies met 11-9 en de tweede in de verlenging net niet, 13-11. Carola won on danks de rugblessure met goed spel met 7-11 en 5-11. Heren dubbel: winst voor de Holtense Heren, 6- 15-en 5-15. De dames wonnen ook met 9-15 en 12-15 De mixen verliep voor Pieter en carola niet vlek keloos nl verlies in twee set 15-4 en 15-6. Rolph en Hermanna wisten er wel raad mee. een mooie overwinning met 9-15 en 4-15. De eerste punten Holten 2 in de overgangsklasse en wel met veren shuttles. Holten 5 - Baco 4 De eerste wedstrijd van het vijfde team was een makkelijke start. Rob Kelder speelde niet zijn beste wedstrijd, met name de tweede game liep niet goed, maar desondanks wist hij in drie games te winnen van z'n jonge hard meppende tegen stander. Harry Knuiman had maanden niet gespeeld, maar speelde gewoon zonder warming-up een goede partij en wist in twee games te winnen. Inmiddels had Alie Bijen, die zich de vorige dag nog ziek had afgemeld haar partij ook al gewon nen in twee games, ondanks een achterstand in de tweede game van 9-4. Marie Diepenbroek haalde een regelmatige over winning door ook in twee games te winnen. De herendubbel van Harrie Menkhorst en Harry K werd geconcentreerd gespeeld en ook weer in twee games gewonnen. De dames deden het nog beter en wonnen met ruime cijfers. Vervolgens werden ook de laatste twee punten gemakkelijk binnengehaald in de gemengd dub bels. Eindstand dus 8-0 voor het blessuregevoeli- ge team uit Holten. (Vervolg pagina 3) Rijssen - Bovendien wil de gemeente nog probe ren een lagere prijs te bewerkstelligen, want zoals het er nu uitziet wordt het nieuwe ge meentehuis 1,5 miljoen euro te duur. PvdA-raadslid J. Plui- mers vroeg zich af hoe dat kwam. 'We hebben als raad een limiet ge steld. Toen kwamen de bouw- en boekhoud schandalen aan de orde en dachten we dat de bouwprijs misschien mee zou vallen. Nu komen we tekort. Waar zijn we de fout ingegaan?' Wethou der J. Ligtenberg legde uit dat de verwerving van de panden TPG Post en 't Bünne de gemeente 1 miljoen euro meer kostte dan gepland. En 0,5 mil joen euro is tekort op de totale nieuwbouw, die berekend is op ruim 23 miljoen euro. Apeldoorn - Herwin Lansink en Jarno Vas- ters hebben afgelopen zondag deelgenomen aan het tweede Apel- doornse Mountainbike Kampioenschap. Herwin die in de klasse 11 tot en met 13 jaar was gestart, had een redelijke goede start. In een veld van 25 jongens en meis jes kwam hij als zesde door na de eerste ronde. Na een felle strijd die twee ronden duurde, wist hij zich eventjes op te werken naar de tweede plaats. Dit was echter net iets te hoog gegrepen. Na een paar kleine foutje bij het inhalen van de eerste achterblijvers, ging het met passeren hiervan niet echt goed. Hij viel terug naar een vierde plaats en zag tevens de nummer drie steeds verder bij hem wegrijden. Maar ondanks deze kleine tegenvaller wist Herwin knap als vierde over de meet te komen. Jarno finishte in zijn categorie binnen de eerste vijftien renners. trsbednjr B. KOK Staand v.l.n.r.: Gerrit Bannink, Albert Boode, Gerard Koetsier. Mare Du- teweerd. Geert Karsten. Johan Schoppers. Arie Jansen, Freek Lubbersen. Klaas v/d Wal, Johan Broekmaat en Adrie Nijland. Zittend v.l.n.r.: Seino Voortman, Johan Veneklaas, Henk v/d Pluijm, l)i nant Pasop, Bertus Kok, Arno Reusink, Herman Veenstra en Hans Hcijda. .Meermanskamp - Bertus Kok. speler van het achtste elftal van de voetbal vereniging Holten, had voor zijn medespelers een mooie verrassing, leder een kreeg bij aanvang van de nieuwe competitie een compleet nieuw tenue en een prachtige roodzwarte voetbaltas aangeboden. Tevens bood Kok zes prachtige stoelen aan, welke bij thuiswedstrijden van het eerste elftal, beschikbaar zijn voor de begeleiders van de teams. Namens het be stuur en spelers werden de heer en mevrouw Kok bedankt voor het prachtige te nue, de sporttassen en de stoelen en kregen hiervoor een bos bloemen en fles wijn aangeboden. Bertus Kok. eigenaar van het rietdekkersbedrijf, B. Kok te Laren, vertelde na de wedstrijd dat de natuurlijke uitstraling van net als dakbedekking en de moge lijkheden voor hem als rietdekker om bijzondere vormen te kunnen ontwerpen, gegarandeerd leiden tot een goed en mooi resultaat. Steeds meer architecten her ontdekken tegenwoordig de voordelen van riet als materiaal met onuitputtelijke mogelijkheden, waarmee uiterst flexibele en heel eigentijdse dakvormen kunnen worden gerealiseerd. Het rietendak heeft zich ontwikkeld tot een esthetische en sierlijke dakbedek king, welke bouwwerken een uiterst bijzonder uitstraling geeft en mede daar door meerwaarde creëert. Riet is niet alleen zeer milieuvriendelijk en buitenge woon duurzaam maar het is ook nog eens gezond wonen onder een rieten dak (vervolg voorpagina) Holten - Burgemeester en wethouders bogen zich na de zomervakan tie opnieuw over de ac- commodatieproblema- tiek van het jongeren werk in Holten. Het college ziet de Lie- zenboerderij als de de finitieve oplossing voor Holten - Het eerste team van de schaakver eniging Holten is de ex terne competitie slecht begonnen. In de thuiswedstrijd te gen ESGOO 4 werd een zware nederlaag (IVttSYt) nederlaag geleden. Holten kwam al snel op achterstand en bleef de gehele wedstrijd tegen deze achterstand aanhik- ken. Een tactische opstel ling van teamleider Di- nant van Beek om Gerrit Luggenhorst en Gerrit Stevens op het zesde re spectievelijk achtste bord te plaatsen mocht geen soelaas bieden. Beiden verloren. Slechts één Holtenaar wist de winst te pakken en dat was voormalig kampioen Jim Klinge. Ben van de Griendt, Cees Olij en Dinant van Beek wisten nog een halfje te redden. Holten 1 - ESGOO 4. 2V2SV2 Ton van O ij en Anjo Anjewierden 0-1: Jim Klinge - Albert Meek. 1- 0; Ben van de Griendt - Mike van Halm, Z2-Z2; Cees Olij - Martin Brink man, Z2-Z2; Dinant van Beek - Theo van Kan. V2-Z2: Gerrit Luggenhorst - Ysbrand Hortensius, 0-1; Alrik Baltus - Paul Hoens. 0-1; Gerrit Ste vens - Victor Pollé. 0-1. de accommodatieproble men van het jongeren werk in Holten en stelt twee procedures in wer king om tot realisatie te komen: een bestem mingsplanwijziging en een artikel 19 procedure lid 1 Wet op de Ruimte lijke Ordening. De ge meente had een tijdstabel gemaakt voor zowel de proceduretij d met bezwa ren als zonder bezwaren. Komen er geen bezwa ren, dan zijn de procedu res naar verwachting juli 2005 afgerond: de datum januari 2007 staat geno teerd in geval er wel be zwaren ingediend wor den. Omdat de nodige procedures nogal wat tijd in beslag nemen, heeft het college ook gekeken naar een tijdelijke oplossing. 'Als het geld dat nu naar de Liezenboerderij gaat in het Paalhuus was ge stoken, hadden de jonge ren daar nu al kunnen zit ten'. aldus VVD-raadslid G. Wibbelink-Roelvink. Wethouder W. Stegeman ontkende dat met klem 'Ik kan aan de hand van getallen staven dat dat niet zo is', aldus de wet houder. 'Bovendien wordt de Liezenboerderij multi functioneel en biedt deze accommodatie meer mo gelijkheden voor ver schillende groepen. Bij het Paalhuus moest er veel geïnvesteerd worden voor één groep.' SGP- raadslid J. Slagman vroeg zich af of bezwaren uit de buurt de plannen tegen zouden kunnen houden. Volgens de wethouder gaan de plannen door: 'Ik ben ervan verzekerd dat we het jongerenwerk op die plek kunnen realise- Hypotheken Info Centrum Rijssen is een jonge groeiende onderneming. Sinds 1996 zijn wij in en rond Rijssen actief op het gebied van financiële dienstverlening. Naast advisering op het gebied van hypotheken zijn wij ook actief op het gebied van verzekeringen en financiële planning. Door de combinatie met Regiobank en Otten Flim Makelaardij o.z. kunnen wij een ruim pallet aan diensten aanbieden. Omdat wij ons mogen verheugen in een steeds groter wordend relatiebestand, is er op korte termijn plaats voor een: Van deze kandidaat verwachten wij in ieder geval het volgende: Een afgeronde opleiding op MBO niveau (Meao of gelijkwaardig) In het bezit van diploma assurantie B of hiervoor studerend Communicatief vaardig zijn Zelfstandig kunnen werken De wil om samen met collega's onze zaak verder uit te bouwen □Initiatiefrijk en stressbestendig zijn Klantvriendelijk zijn Fulltime beschikbaar zijn Woonachtig in Rijssen of directe omgeving U herkent zich in het bovenstaande en bent toe aan een nieuwe uitdaging, dan kan Hypotheken Info Centrum Rijssen u het volgende bieden: Een mooie veelzijdige baan Studiemogelijkheden Collega's die samen met u bouwen aan de toekomst Een goed salaris afgestemd op kennis en ervaring aangevuld met prima secundaire arbeidsvoorwaarden Geeft het bovenstaande aanleiding om de uitdaging aan te gaan, dan roepen wij u op ons binnen 14 dagen na het verschijnen van deze advertentie te schrijven of te mailen wat uw motivatie is. Ook zien wij graag uw CV meegestuurd. Hypotheken Info Centrum Rijssen t.a.v. de directie Hogepad 81 7462 TB Rijssen Telefoon 0548-54 15 00 Mail: info@hicrijssen.nl Voor verdere inlichtingen kunt u contact opnemen met de heer M. Otten Meermanskamp - Met hangen en wurgen heeft Holten zich uit het moeras der nederla gen weten te hijsen. Vooral in de tweede moest Holten alle zeilen bijzetten om opponent Wilp van het lijf te houden. De 0-1 overwinning is een grote opsteker voor de VV, tevens is er vertrouwen getankt voor de kraker tegen Ga zelle van komende zondag. Het begin van de wedstrijd was voor Holten, Wilp kon enkel gevaarlijk worden door onoplet tendheid aan Holtense kant. Het snelle 'kortzet- ten', dat sinds de overwinning van vorige week op tweedeklasser Markelo zo wordt gepredikt, w ierp een aantal malen vruchten af. Zo kon Tim Koopman een paar keer snel gelanceerd worden en was Holten gevaarlijk via de zijkant. Uit een dergelijke situatie wisten de Holtenaren ook te scoren, een hoge voorzet werd niet goed wegge werkt en na goed doorzetten van Muller belandde de bal bij Reijlink. Die schoot de bal, die soms aanvoelde als een zwerfkei uit het mooie Drent he. zo hard was die. vanaf de zestien vol in de w inkelhaak. Hierna was Wilp een paar keer ge vaarlijk voor het doel van Bakker, maar vooral uitblinker Edwin Knapen wist menig doelpoging te voorkomen. De wedstrijd werd na een half uur gekenmerkt door het fluiten van de Pietlut in het rood met blauwInderdaad, de arbiter liep in een outfit w aarmee hij nauwelijks was te onderschei den van de Holtense spelers. Maar zijn manier van fluiten liet het tegendeel blijken. De man had misschien het idee dat hij het Zwanenmeer moest leiden, w ant het leek af en toe wel of er ge- ballet werd in plaats van gevoetbald. Ieder duel waarbij een beetje strijd kwam kijken werd afge floten tot grote ergernis van een ieder. Na de rust kwam Van der Wal Koopman vervangen en even later maakte Verkuyl zijn debuut ten faveure van Volkerink. Voorstopper Verkuyl speelde op een voor hem vreemde plaats en dit zorgde af en toe voor enkele misverstanden. Toch bleef Holten kansen krijgen, Muller kon tot twee keer toe de wedstrijd in het slot gooien, maar kreeg de knik ker niet in het doel. Vlak voor het eindsignaal tartte de scheidsrechter de Holtenaren nog, door een paar belachelijke overtredingen te fluiten op de rand van het doelgebied. De muur bleek niet te slechten voor de schutters van Wilp en zo kon Bakker zijn eerste 'nul' van het seizoen noteren.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 11