gemeentelijke informatie Rijssen-Holter\ jiuaa.i.ujMimt.uu I e m e e n Wegafsluitingen Donderdag 7 oktober 2004 Hq 8 ZA g.. www.rijssen-holten.nl gemeente@rijssen-holten.nl Opening Nationaal Park zaterdag 16 oktober 2004 Op zaterdag 16 oktober opent ministerVeerman van het Ministerie van LNV het nationaal park 'De Sallandse Heuvelrug'. Op 4 locac ties in het nationaal park worden van I 1.00 tot 16.00 uur diverse activiteiten georganiseerd. Bij het bezoekerscentrum van Staatsbosbeheer te Nijverdal, de Schaapskooi Twilhaar. het Natuurdiorama Holterberg en de Excursieschuur de Pas van Vereniging Natuurmonumenten te Haarle.Voor jong en oud is van alles te beleven. De activiteiten worden zoveel mogelijk gehouden zodat deze ook toegankelijk zijn voor kinderbuggy's en rolstoelers. Er wordt gezorgd voor vervoer tussen de verschillende punten. Verder verbindt een fietsroute de locaties aan elkaar. Voor meer informatie kunt u kijken op www.sallandseheuvelrug.nl Wegafsluiting In verband met de officiële opening van het nationaal park 'De Sallandse Heuvelrug' op zaterdag 16 oktober, is de Nijverdalse Bergweg (Toeristenweg) afgesloten van 13.45 tot 15.00 uur. Inmeten nieuwbouw, bijbouw etcetera Tot eind 2004 is het mogelijk dat medewerkers van de LBA in opdracht van de gemeente bij u langskomen voor meetwerkzaam- heden. Het betreft het (bij-)meten van nieuwbouw, bijbouw, ver bouw en andere wijzigingen voor zover deze van belang zijn voor de GBKN (grootschalige basiskaart Nederland). Wij verzoeken iedereen vriendelijk de medewerkers van de LBA zonodig toegang te verlenen tot uw eigendommen voor de uit te voeren meetwerk- zaamheden.Voor vragen kunt u bellen met de heer L. Kinds, mede weker vastgoedregistratie op t 854527. Voortgang gemeentehuis Slopen panden De panden 't Bunne en het voormalige postkantoor worden in oktober gesloopt. Met de sloper wordt nog een datum afgesproken voor het grote werk. U leest daar een volgende keer meer over. Op dinsdag 5 oktober krijgt het sloopbedrijf de sleutel van beide pan den. Hij kan dan alvast binnen het nodige doen. Tentoonstelling De borden over het nieuwe gemeentehuis die de etalage van 't Bunne sierden, staan weer in het gemeentehuis. Heeft u er interes se in, dan bent u van harte welkom bij Communicatie. Aanbesteding gemeentehuis Maandag 4 oktober is de aanbesteding van het gemeentehuis geweest. Welke bedrijven hiervoor het laagste bod hebben gedaan, is bij het plaatsen van dit artikel nog niet bekend; de 3 offertes voor de bouw, het elektrotechnische en het werktuigbouwkundige deel, worden nog eerst doorgerekend voordat de gunning plaatsvindt. Waarschijnlijk is eind oktober bekend wie van de aanbieders de opdracht definitief krijgt. Onderzoek naar het vrijwilligerswerk in Rijssen-Holten In onze gemeente zijn veel vrijwilligers actief. Ze doen onbetaald of tegen een geringe vergoeding allerlei klussen voor elkaar en voor de samenleving. Zonder hun inzet is het voor veel verenigingen en organisaties onmogelijk te functioneren. De gemeente is op dit moment bezig met het verder ontwikkelen van het gemeentelijk vrijwilligersbeleid. Dat beleid is met name gericht op het onder steunen en het scheppen van voorwaarden, gericht op het stimule ren van vrijwilligerswerk. Het verder ontwikkelen van dat beleid is geen zaak van de gemeente alleen. Om een duidelijk beeld te krij gen van het huidige vrijwilligerswerk en de wensen voor de toe komst heeft afdeling Ontwikkeling, Welzijn de medewerking nodig van vrijwilligersorganisaties. Daarom zijn ongeveer 200 vrijwilligers organisaties via een brief gevraagd deel te nemen aan een onder zoek naar het vrijwilligerswerk. Het gaat hierbij om een digitale enquête. In verband met de verwerking van de enquête is verzocht de vragenlijst bij digitaal in te vullen en staat op de volgende websi te: www.monitorvrijwilligerswerk.nl. Organisaties die niet over een computer met internetaansluiting beschikken, kunnen gebruikmaken van I van de computers met internetaansluiting bij de bibliotheek in zowel Rijssen als Holten. Ook kunnen ze gebruikmaken van de computers met internetaan sluiting die in de gemeentewinkel in Rijssen en in de hal van het gemeentehuis, locatie Holten staan.Wanneer organisaties de enquê te liever schriftelijk in willen vullen, kan een exemplaar geprint wor den vanaf de website. Ook kan een exemplaar aangevraagd worden bij de heer J. ten Berge, contactpersoon van de gemeente. Hij is bereikbaar onder telefoonnummer 0548 854515 of via mail j.tenberge@rijssen-holten.nl. Organisaties die geen brief hebben ontvangen, maar wel graag aan het onderzoek willen deel nemen, kunnen dat bij hem melden. Zij ontvangen dan alsnog schrif telijk een gebruikersnaam en wachtwoord om de enquête digitaal in te vullen. De resultaten van het onderzoek worden besproken met de vrijwilligersorganisaties. Hierover ontvangen zij bericht. Vragen over sociale voorzieningen De cliëntenraad Wwb houdt 2 maal per maand spreekuur. De eer ste donderdag van de maand in de Gemeentewinkel Rijssen en de tweede donderdag van de maand in het Gemeentehuis, locatie Holten. U kunt daar terecht vanaf 18.30 tot 19.30 uur met uw vra gen over sociale voorzieningen zoals AOW, WAO, huursubsidie, uit keringen, kwijtschelding gemeentelijke belastingen en heffingen, belastingteruggave etc. Het telefoonnummer tijdens het spreekuur in Rijssen is 854882 en in Holten 854541. Buiten het spreekuur is de cliëntenraad te bereiken via het centrale meldpunt, t 513300. Commissie Grondgebied De commissie Grondgebied vergadert donderdag 14 oktober 2004 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De agenda luidt als volgt: I Opening II Taakveld Openbare Werken 1Opening 2. Inventarisatie spreekrecht 3.Vaststellen definitieve agenda 4.Verslag van de vergadering van 16 september 2004 5.Actiepuntenlijst 6. Concept Milieubeleidsplan (opiniërend; portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) 7. Programmabegroting 2005 (besluitvormend) III Taakveld Ruimtelijke Ontwikkeling 1Opening 2. Inventarisatie spreekrecht 3.Vaststellen definitieve agenda 4.Verslag van de vergadering van 16 september 2004 5. Actiepuntenlijst 6. Mededelingen vanuit samenwerkingsverbanden (Regio e.d.) 7.Vaststelling exploitatiebegroting en verkoopprijzen 2004 Vëeneslagen West fase II (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder J. Ligtenberg) 8.Verkeersstructuurplan Holten; krediet voor nader onderzoek rondwegen; voorbereidingskrediet Zilverzandtracé en Wansinktracé (besluitvormend; portefeuillehouder wethou der W. Stegeman) 9.Toewijzing bouwkavels en woningen (besluitvormend; porte feuillehouder wethouder W. Stegeman) 10. Haalbaarheidsonderzoek De Kol (besluitvormend; porte feuillehouder burgemeester drs. mr. B. Koelewijn) 11Programmabegroting 2005 (besluitvormend) IV Sluiting Commissie Maatschappelijke Dienstverlening De commissie Maatschappelijke Dienstverlening vergadert op dins dag^ oktober 2004 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis, locatie Rijssen. De agenda luidt als volgt. I Opening II Taakveld Onderwijs/Sociale Zaken/ WVG 1. Opening 2. Inventarisatie spreekrecht 3.Vaststellen definitieve agenda 4.Verslag van de vergadering van 14 september 2004 5. Actiepuntenlijst 6. Mededelingen vanuit samenwerkingsverbanden (Regio en der gelijke) 7. Programmabegroting 2005 (besluitvormend) 8. Overdracht bevoegd gezag, gebouwen, terreinen en roerende zaken openbaar basisonderwijs Rijssen-Holten aan de Stichting ROOS per 1-1-2005 (besluitvormend; portefeuillehouder wet houder J.J.A. ter Keurst) 9. Uitvoering bijzondere bijstandsverlening aan chronisch zieken en gehandicapten (besluitvormend; portefeuillehouder wet houder J.J.A. ter Keurst) 10. Informatieve stukken: a. Gunning van aanbestede arbeidsactiveringstrajecten (porte feuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) b.Werkloosheids-, uitkerings- en reïntegratiecijfers tweede kwartaal 2004 (portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) c. Jaarverslag Soweco 2003 (portefeuillehouder wethouder J.J.A. ter Keurst) III Taakveld Welzijn 1Opening 2. Inventarisatie spreekrecht 3.Vaststellen definitieve agenda 4.Verslag van de vergadering van 14 september 2004 5. Actiepuntenlijst 6. Mededelingen vanuit samenwerkingsverbanden (Regio en der- gelijke) 7. Programmabegroting 2005 (besluitvormend) 8. Aanpassing subsidiemethodiek waarderingssubsidies en ont wikkelingssamenwerking/hulp (opiniërend; portefeuillehouder wethouder J. Flim-Gerritsen) 9. Informatieve stukken: a. Rapport De Liezenboerderij/jeugdwerk (portefeuillehouder wethouder J. Flim-Gerritsen) b. Plan van aanpak Automatische Externe Defibrillatoren (porte feuillehouder J. Flim-Gerritsen) c. Kulturhus (portefeuillehouder wethouder J. Flim-Gerritsen) (presentatie) IV Sluiting Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken en Middelen De commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken en Middelen vergadert op maandag I I oktober 2004 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De agenda luidt als volgt: I Opening II Taakveld Algemeen Bestuurlijke Zaken 1Opening 2. Inventarisatie spreekrecht taakveld 3.Vaststellen definitieve agenda taakveld 4.Verslag van de vergadering van 13 september 2004 5. Actiepuntenlijst 6. Mededelingen vanuit samenwerkingsverbanden (Regio en der gelijke) 7. Protocol actieve informatieplicht college (besluitvormend; por tefeuillehouder burgemeester drs. mr. B. Koelewijn) 8. Attentieregeling raad (besluitvormend; voorstel presidium) 9.Verordening voorziening wethouders, raadsleden en commis sieleden besluitvormend; portefeuillehouder J. Flim-Gerritsen) 10. Gedragsregels voor wethouders, raadsleden en de burge meester (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder J. Flim-Gerritsen) I IProgrammabegroting 2005 (besluitvormend) 12. Informatieve stukken a. Reglement van orde college (portefeuillehouder burgemeester drs. mr. B. Koelewijn) III Taakveld Middelen 1Opening 2. Inventarisatie spreekrecht taakveld 3.Vaststellen definitieve agenda taakveld 4.Verslag van de vergadering van 13 september 2004 5. Actiepuntenlijst IV Sluiting Commissie Bezwaarschriften Algemeen Juridische Zaken De commissie bezwaarschriften algemeen juridische zaken verga dert op woensdag 13 oktober 2004 om 19.15 uur in kamer I 19 van het gemeentehuis in Rijssen. De agenda luidt als volgt: 1. Hoorzitting bezwaarschrift van of namens de heer J.C. Hogeslag te Holten tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 24 juni 2004 tot het gelasten, onder aanzegging van bestuurs dwang, bouwwerken op het perceel Vianenweg 224 te Holten te verwijderen en verwijderd te houden. 2. Hoorzitting bezwaarschrift van het bestuur van v.v. R.K.S.V. te Rijssen tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 10 juni 2004 tot definitieve vaststelling subsidie deskundigheidsbe vordering vrijwilligers. Inzameling Klein Chemisch Afval Holten Door de chemokar wordt de komende weken weer KCA ingeza meld. U kunt uw KCA aanbieden in de daarvoor verstrekte Chemobox. De route die de chemokar volgende week rijdt, staat hieronder aangegeven: Maandag I I oktober 2004 Aaltinksweg, Bessinkpasstraat, Canadastraat, Churchillstraat, Denneboomstraat, Diessenplasstraat (2 t/m 62 en I t/m 61Korte Diessenplasstraat, Gaardenstraat, Haarstraat, Keizersweg, Köllingserf, Kosterspad, Mossinkserf, Reilinksweg, J. Rietbergstraat, Vërzetstraat, Vrijheidslaan Dinsdag 12 oktober 2004 Burg.v.d. Borchstraat, Deventerweg, Enkweg I t/m 5),Jeurlinksweg, Molenbelterweg (2 t/m 26 en I t/m 19), Oude Deventerweg I t/m 35 oneven), Oude Diepenveeriseweg, Raalterweg (I en 2 t/m 28), Sparrenweg, Dijkerhoek (bebouwde kom) Woensdag 13 oktober 2004 en donderdag 14 oktober 2004 Buitengebied Holten Inwoners van het buitengebied worden verzocht zich telefonisch te melden, uiterlijk de maandag voorafgaand aan de genoemde inza- meldag. Het chemisch afval wordt dan bij u aan huis afgehaald. U kunt hiervoor contact opnemen met het meldpunt van de gemeente: telefoonnummer 854856. Vanwege werkzaamheden zijn de volgende weggedeelten voor de vermelde perioden voor het verkeer afgesloten. weggedeelte periode Enterstraat (Rijssen), tussen Schapendijk en Cattelaar; 1 rijstrook is afgesloten, het verkeer wordt geregeld met een verkeersregelinstallatie. t/m 12 nov. 2004 Molenstraat (Rijssen), tussen huisnummer 22 en Haarstraat. t/m 8 okt. 2004 Dorpsstraat (Holten), gedeelte ter plaatse van spoorbrug; 1 rijstrook is afgesloten, het verkeer wordt geregeld met een verkeersregelinstallatie. t/m 8 okt 2004 Holterbergweg/Nijverdalsebergweg (Holten/Nijverdal), tussen Motieweg en parkeerterrein nabij bezoekerscentrum Staatsbosbeheer Nijverdal (i.v.m. evenement) 16 okt. 2004, tussen 14.15 en 15.30 uur Een wegafsluiting kan langer duren als gevolg van uitlopende werk zaamheden. Aanpassen openbare verlichting Rijssen In het kader van het Verlichtingsplan 2004 wordt in een aantal stra ten de openbare verlichting aangepast. De plannen hiervoor liggen van 6 oktober 2004 tot 3 november 2004 ter inzage in de gemeen tewinkel in Rijssen. Het verlichtingsplan heeft tot doel de verlichtingssterkte te verho gen en een gelijkmatige verdeling van de verlichtingssterkte te ver krijgen. Ook worden verouderde lantaarnpalen en armaturen ver vangen. Bij het opstellen van het plan is rekening gehouden met bomen en inritten. Het is daarom niet mogelijk om de plannen nog ingrijpend te wijzigen, omdat anders de vereiste verlichtingssterkte en gelijk- matigheid niet worden gehaald. De uitvoering van het'Verlichtingsplan 2004' wordt in het najaar van 2004 gerealiseerd en betreft de volgende straten: 22 Rijssen: Karei Doormanstraat, Enterstraat (deels), Hagslagen, De Höfte, Kroonweide, Pannenwerk, Braakmansdijk, R. Bosmastraat (bij huis- no. I t/m 15), Pottebakkerserf, Hangerad, Bloemstraat, Smittenbelt, Veerenlandweg, Molendijk Zuid, De Hofstee, Tuinstraat, Vennekesgaarden. Uitvoering verlichtingplan 2004 in Holten te In Holten wordt deze week gestart met de uitvoering van de ver- r lichtingplannen die van 2 tot en met 30 augustus ter inzage hebben gelegen. Dit wordt uitgevoerd volgens de volgende planning: Wilhelminastraat week 41 (4 oktober) A Verzetstraat week 42/43 (14 oktober) Canadastraat week 44 (25 oktober) 27 Aaltinksweg week 45/46 (3 november) Keizersweg week 47 (15 november) A Churchillstraat week 48/49 (24 november) 27 Beeldkwaliteitplan Holterberg In verband met de herziening van het bestemmingsplan Holterberg is in overleg met de provincie besloten dat er als onderdeel van het bestemmingsplan een beeldkwaliteitplan wordt opgesteld. Het beeldkwaliteitplan dient als beleid voor het verlenen van vrijstelling voor woningen die groter zijn of worden dan 750 m3.Welke wonin gen hieronder vallen wordt aangegeven in de in voorbereiding zijn de herziening van het bestemmingsplan Holterberg (inzake het ver groten van woningen tot 1200 respectievelijk 1600 m3).Voor het opstellen van het beeldkwaliteitplan is opdracht verstrekt aan Zeelenberg architectuur. Tijdens de planvorming wordt het gebied bestudeerd en worden er ook foto's van de woningen en de omge ving gemaakt. Het beeldkwaliteitplan wordt gelijktijdig met het bestemmingsplan vastgesteld door de raad. TERINZAGELEGGING ONTWERPEN VAN DE PARTIËLE HERZIENINGEN VAN HET STREEKPLAN, OVERIJSSEL 2000+ WONEN, ROOD VOOR ROOD MET GESLOTEN BEURS, NIEUWE LANDGOEDEREN Gedeputeerde Staten van Overijssel maken bekend dat zij partiële herzieningen van het Streekplan Overijssel 2000+ in ontwerp heb ben vastgesteld. De ontwerpen hebben betrekking op de volgende onderwerpen: I .Wonen Hiermee wordt bedoeld dat de provincie op het gebied van woning bouw niet langer stuurt via contigenten maar ervoor zorgt dat, mede door goede samenwerking, er overal voldoende woningen met de juiste kwaliteit beschikbaar zullen zijn. 2. Rood voor Rood met gesloten beurs Hiermee wordt het mogelijk gemaakt dat ter compensatie van de sloop van landschapsontsierende agrarische bedrijfsgebouwen onder voorwaarden één of meer burgerwoningen worden gebouwd. 3. Nieuwe Landgoederen Hiermee krijgen particulieren de mogelijkheid nieuwe landgoederen te ontwikkelen. Naast het bouwen van een landhuis moet nieuw groen worden aangelegd, dat openbaar toegankelijk is. De ontwerpherzieningen liggen ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening en de Inspraakverordening Overijssel tot en met 28 okto ber 2004 ter inzage in de openbare bibliotheken, de bibliotheek van het provinciehuis te Zwolle en in de gemeentehuizen. Gedurende de gehele termijn van de terinzagelegging kunt u even tuele bedenkingen indienen bij Provinciale Staten van Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. De tervisielegging vindt plaats tij dens kantooruren. Ook is het mogelijk op verzoek, buiten de kan tooruren, de ontwerpen in te zien en eveneens kan op verzoek een mondelinge toelichting verstrekt worden. U kunt hiervoor contact opnemen met het team Ontwikkeling van de Eenheid Ruimte, Wonen en bereikbaarheid, telefoonnummer 038-4251639 of 038-4251650. De ontwerpen zijn ook in te zien via internet: www.prv-overijssel.nl/documenten Ingekomen aanvragen Rijssen In volgorde ziet u de datum van ontvangst, het nummer, de per ceelsaanduiding met korte toelichting. Bouwaanvragen Lichte bouwaanvraag 16 september 2004 - 20040739, Holterstraatweg 31wijzigen gevel(s). Reguliere bouwaanvraag 11 september 2004 - 20040738, Leijerweerdsdijk 11vergroten van de buitenmanege. Bouwaanvraag waarbij burgemeester en wethouders het voornemen hebben vrijstelling van het bestemmingsplan te verlenen Artikel 15 Wet op de Ruimtelijke Ordening (2 weken ter inzage) 27 september 2004 - 20040752, Geskesdijk 10, vergroten woning, garage en berging*. Sloopaanvraag/melding 9 september 2004 - 20040754, Graaf Ottostraat 20, slopen garage. reageren? gemeente Rijssen-Holten postbus 244, 7460 AE Rijssen t 0548 854854 of t 0548 854855 www.rijssen-holten.nl gemeente@rijssen-holten.nl gemeentelijk meldpunt t 0S48 854856 www.rijssen-holten.nl/gemeenteloket voor al uw meldingen en klachten over o.a. wegonderhoud, straatverlichting en riolering gemeentehuis en publieksbalie Holten Smidsbelt 6 in Holten gemeentehuis locatie Rijssen Schild I in Rijssen gemeentewinkel Elsenerstraat 20 in Rijssen gemeentehuis locatie Holten en Rijssen, gemeentewinkel en publieksbalie maandag tot en met vrijdag 9.00 uur-12.15 uur donderdagavond: 18.00 uur^ 19.30 uur 's middags op afspraak donderdagmiddag (alleen Burgerzaken) 13.30-17.00 uur gemeentewerf Holten Waagweg 4, t 0548 854586 openingstijden: maandag tot en met vrijdag 13.00 uur - 15.30 uur zaterdag 13.00 - 15.00 uur Klein Chemisch Afval (KCA): laatste zaterdag van de maand 13.00 uur-15.00 uur gemeentewerf Rijssen Daltonstraat 2, t 0548 854856 openingstijden: maandag tot en met vrijdag 13.00 tot 15.30 uur zaterdag 09.00 tot 12.00 uur Klein Chemisch Afval (KCA): maandag tot en met vrijdag 13.00 tot 15.30 uur laatste zaterdag van de maand 8.00 tot 12.00 uur spreekuur Steunpunt Informele Zorg (mantelzorg) gemeentewinkel Rijssen, iedere maan dag en donderdag van 9.00-1 1.00 uur t 0548 85 48 82 (b.g.g. 63 88 30) spreekuur cliëntenraad 18.30-19.30 uur advies over sociale voorzieningen t 0548 51 33 00 elke Ie donderdag van de maand in de gemeentewinkel Rijssen elke 2e donderdag van de maand gemeentehuis, locatie Holten afspraken burgemeester en wethouders en gemeentesecretaris t 0548 85 46 12 of 85 46 13 spreekuur raadsfracties gemeentehuis locatie Rijssen, donderdagavond van 19.30 uur-20.30 uur voorafgaand aan de raadsvergadering t 0548 854615

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 8