Revitalisatie woonwijk Kol gaat in ijskast Bomen zijn veranderd in stokken met plukje groen Agenda Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht Noordelijke rondweg voor betere bereikbaarheid hulpdiensten Zilverzandtracé kan niet zonder Maistracé Boeiende lezing over vakantiereis Afrika weGGNeR Holtens Nieuwsblad Lezers Schrijven Holtens Nieuwsblad Het pand van Nido in de Kol is in bezit van de gemeente. Wanneer het leeg komt te staan, wordt het niet meteen gesloopt maar ge bruikt voor maatschappelijke doeleinden. (Foto: Sander Scheperman) 2 Donderdag 7 oktober 2004 Holten - Bedrijventerrein De Kol wordt pas op de lange ter mijn financieel haalbaar. Voor het project worden wel jaar lijks middelen gereserveerd, maar met de uitvoering wordt gewacht. Aangekochte panden worden niet gesloopt, maar blij ven beschikbaar voor maat schappelijke doeleinden. iDe voormalige gemeente Holten heeft ingezet op de transformatie van het bedrijventerrein de Kol jnaar een woonwijk. Daarvoor zijn al drie objecten, de Meteo Hollen, Freddie Paalman panden van Waterloo, Vlogtman en Nido, aangekocht. De gemeente Rijssen-Holten heeft in 2001 samen met woning bouwcorporatie Spectrum Wonen besloten tot het uitvoeren van een haalbaarheidsstudie. Onderzocht is of de transformatie technisch en financieel haalbaar is. Dit voorjaar is de haalbaarheids studie afgerond. Deze geeft aan dat het te verwachten exploitatie tekort voor de totale herontwikke ling tenminste negentien miljoen euro zal bedragen. Een eventuele gefaseerde uitvoering is technisch niet mogelijk in verband met de aanwezigheid van milieuvoor waarden en hindercirkels van de op het terrein gevestigde bedrij ven. De conclusie van de haalbaar heidsstudie luidt dan ook dat de uitvoering van het gehele project op korte en middellange termijn voor de gemeente niet haalbaar is. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten de transformatie wel als een strate gisch project te blijven aanmer ken maar de uitvoering pas op langere termijn opnieuw te be zien. Het college stelt de raad voor om de komende jaren wel middelen te blijven reserveren om het pro ject op termijn wel haalbaar te maken. De reeds aangekochte panden worden niet gesloopt, maar be- Open brief aan het college van B en W. Sinds een aantal jaren geef ik les op een tuinbouwschool. AOC de Groene Welle, te Zwolle. Ik leer de cursisten onder meer hoe ze moeten motorzagen, schuttingen plaatsen, planten, snoeien, grondbewerking, bestratingen aanleggen. Kortom alles wat met het groenvak te maken heeft, zo wel theorie als ook praktijk. Een lesonderdeel is de begelei- dingssnoei van bomen. Een on derdeel dat ik als bomenliefheb- ber graag geef. Het is me niet ontgaan dat er de afgelopen tijd gesnoeid werd in de woonwijk De Haar. Dit weekend heb ik een rondje ge fietst langs de bomen, met de di gitale camera in mijn handen. Ik heb zeer veel foto's gemaakt. Deze foto's gebruik ik als lesma teriaal om mijn leerlingen te la ten zien hoe het dus absoluut niet moet. Dankzij de 'vakkundige' snoei- beurt heb ik nu foto's van: snoei Open brief aan college en raad van de gemeente. In de wachtkamer van het Deventer Ziekenhuis had ik vo rige week donderdag een ge sprek met een voor mij onbeken de Rijssenaar. Hij liet zich ont vallen dat zo'n 70 procent van de Rijssense bevolking voor de ge zondheidszorg aangewezen is op Deventer. Aan u om deze cijfers op hun juistheid te toetsen. Ik kan dit ui teraard niet. Mijn vraag is, of dit meegeno men is in de afwegingen aan gaande een gedeeltelijk verdiep te parallelweg aan de noordzijde van de spoorlijn. Aanrijtijden van ambulance en brandweer zijn van levensbelang. Voorts kun je er met zekerheid van uit gaan dat dagelijks tientallen Rijssenaren onderweg zijn van Rijssen naar Deventer. Hetzij voor de polikliniek dan wel voor ziekenhuisbezoek aan familie en bekenden. Als je het huidige tra ject en het toekomstige traject over het Zilverzandtracé verge lijkt met het alternatieve plan van Holten Support kun je con stateren dat het alternatieve plan een belangrijke verbetering is voor hulpverleningsdiensten en ziekenhuisvervoer heen en terug Rijssen-Deventcr. Vele jaren heb ik de ontwikke lingen van de verkeersproblema tiek in Holten gevolgd. In het verleden is steeds gebleken dat verkeersplannen in Holten geen draagvlak hadden. Nu de plan nen van de gemeente betreffen de Maïsweg en Zilverzandtracé aan de orde zijn, lijkt de geschie denis zich te herhalen. De maatschappelijke onrust en ergernis in Holten groeit, nu blijkt dat de politiek er weer niet schikbaar gesteld voor maat schappelijke doeleinden. De gemeente zal de komende ja- van te dikke takken, snoei van takkransen, afgescheurde tak ken, kapstokken en Vooral veel foto's waarbij veel te veel takken in een keer zijn verwijderd. Bo men zijn veranderd in stokken met bovenop een plukje groen. De gemeente heeft een voor beeldfunctie. Zeker in een groen dorp als Holten. Als jullie de bo men zo laten verminken, geef je geen goed signaal af aan de bur in slaagt een oplossing voor de slepende verkeersproblemen te vinden. Ik heb vaak het idee dat de ge meente het dorp Holten 'ver keerstechnisch' als een eiland ziet. Graag wil ik erop wijzen dat onlangs het project Twente Mobiel van de Regio Twente is opgestart. De wegbeheerders, gemeenten. Provincie Overijssel en Rijkswaterstaat, steken daar voor in het vervolg de koppen bij elkaar. Binnenkort komt mi nister Peijs met haar mobiliteits plan; er komen gelden beschik baar die via Regio Twente ver deeld worden voor verbetering van de infrastructuur in de regio. Het kan waardevol zijn eens te kijken naar plannen voor het verkeer in provincie en regio. Er zijn vele voorbeelden van goede oplossingen die in samenwer king met andere partijen tot stand zijn gekomen. Volgens mij zijn rondwegen voor Holten niet nodig, een rou te langs de kern volstaat in meerdere dorpen. Uitvoering van Zilverzandtracé en zuidelij ke randweg is onnodig. Het is erg frustrerend voor Hol ten dat alles zo lang duurt. Dit staat in schril contrast met wat er in Rijssen kan. Een voorbeeld hiervan is het wateroverlastpro- bleem dat met grote voortva rendheid is opgelost. Ik kan moeilijk begrijpen waar om de bevolking niet meer wordt betrokken bij het pro bleem. temeer omdat er een uit gewerkt alternatief plan is aan geboden. Mocht de gemeente niet kunnen of durven beslissen, zou ik wil len voorstellen eens te denken over een enquête of referendum onder alle stemgerechtigden en de uitslag hiervan, al dan niet ren geen actief verwervingsbeleid voeren ten aanzien van de nu nog op de Kol gevestigde bedrijven. gers. Vroeger werden de bomen veel beter gesnoeid door mede werkers van de gemeente. Vanwege bezuinigingen is een en ander uitbesteed aan het be drijf die voor het laagste bedrag heeft ingeschreven. Het gevolg is beunhaaswerk. Ik nodig de mensen van dit be drijf bij deze graag uit om bij de Groene Welle te leren hoe het wel moet. Bezuinigingstip: zaag de bo- menstaken bij de grond af en plant vooral geen nieuwe. Als gemeente verdien je het niet om in de toekomst te beschikken over mooie, volwassen bomen. Bomen kosten veel geld. Naast plantkosten zal ook goede bege- leidingssnoei moeten plaatsvin den. En kwaliteit kost geld. Er lopen genoeg vakmensen rond die vakkundig kunnen snoeien. Maar wil de gemeente investe ren in groen kapitaal? Johan Schuppert, docent groene ruimte, Reilinksweg 4, Holten bindend, in de beleidsvorming mee te nemen. Het is volgens mij de hoogste tijd voor een bredere visie en meer politieke wil. Holten heeft recht op een duurzaam veilige oplossing. Hopelijk kan Holten daar jaren mee verder en komt er een einde aan het jarenlange ge steggel en verspilling van ge meenschapsgelden. G. Schutte Rijssenseweg 4A, Holten Holten - Christien Kronen berg heeft een boeiende lezing gehouden bij de Bejaardenso ciëteit Holten. Deze ging over haar vierweekse vakantiereis naar West-Afrika. Deze reis maakte ze enige jaren geleden met haar man Roel. Na een vliegreis vanaf Schiphol, kwamen ze in Namibië aan en begonnen hun reis van zeven duizend kilometer door Zuid- Afrika. Ze logeerden veelal in gastboerderijen, die vooraf wa ren besproken. Maar ook in huisjes die in de rotsen zijn ge bouwd. Zeer eenvoudige verblij ven, maar wel doelmatig. Het was er vrij warm en op een reis van vijf dagen moest er dan ook vele liters water worden meegenomen. Voor ieder vier li ter per dag. Mooie bloemen groeiden er. Ve le cactussen stonden volop in bloei. Het gras voor de koeien was dor en hoog opgegroeid. Maar toch was dit goed voedsel Wel zal zij waar mogelijk de be drijven stimuleren zich te ver plaatsen naar het nieuwe indus- Open brief aan het college en raad van de gemeente. 'In het kader van definitieve be sluitvorming rond het Zilver zandtracé wil ik het volgende onder uw aandacht brengen: De beslissing om het Zilver zandtracé aan te leggen en ver der het verkeerstraject te onder zoeken is een politieke beslis sing die niet bijdraagt aan een constructieve en duurzame op lossing van de verkeersproble matiek in Holten. Daar is mijns inziens meer politieke wil voor nodig. Eén van de redenen dat de wet houder het Maiswegtracé voor uitgeschoven heeft en het Zil verzandtracé opgestart mag wor den, is dat 70 procent van het verkeer in het dorpscentrum "Holtens lokaal verkeer" is. Echter: het Holtcnse verkeer be staat uit zo'n 25 procent intern verkeer, 45 procent eigen extern verkeer en 30 procent doorgaand verkeer. Het merendeel van het eigen ex tern verkeer (45 procent) bestaat uit: a. verkeer van elders dat in Hol ten moet zijn, zoals: dagelijkse bestemmingen industrieterrei nen. Oad, scholen en instellin gen b. verkeer uit Holten dat op weg is naar elders zoals: dagelijks verkeer naar werkplek buiten Holten Samengevat: Het eigen extern verkeer bestaat uit weggebrui kers die hun vervoermiddel no dig hebben voor woon-werkver- keer en bedrijfsverkeer van en naar bedrijven en instellingen. Voor deze 45 procent eigen ex- tem verkeer is het Zilverzandtr acé geen oplossing. Het is een aanmerkelijke verslechtering. Immers de aansluitende infrast ructuur op het Zilverzandtracé is onvoldoende. Nadat het Zilverzandtracé is aangelegd zal de verkeerssitu atie zodanig verslechterd zijn. dat het niet aanleggen van een Maistracé niet lang vol te hou den zal zijn. De bewoners in die buurt wor- voor de dieren. Het Coromeer werd bezocht, met duinen en vele zandvlaktes, met dwel en zeehonden. De bosjesmannen en -vrouwen waren zwart. Maar ze maakten hun lichaam bruin, wat aantrek kelijker was. Ze zijn trots op hun lichaam. Als ze je vertrouwden, wilden ze wel op de foto. Zodoende werd hun etenswaren aangeboden voor hun welwillendheid. Ook werd het nationaal park Etosha bezocht. Met een terrein wagen konden ze hier vrij rond rijden om de dieren te bekijken. Maar ze mochten de wagen niet verlaten. Ze zagen zebra's, jonge neushoorns, jakhalzen, spring- bokken, everzwijnen en luipaar den. Teveel om op te noemen. In de nacht bezochten ze ook de drinkplaats van olifanten met hun kroost. De leden van de bejaardensoos genoten van alle dia's en de ver telling van Christien. trieterrein Vletgaarsmaten. Daar voor wordt de komende jaren vol doende ruimte gereserveerd. den blij gemaakt met een dode mus. Waarom ontbreekt de wil om een verdiepte weg langs het spoor aan te leggen? Financieel gezien is te verwach ten dat de oplossing van Holten Support ten opzichte van de hui dige plannen van de gemeente kostenneutraal is. In het VSP-rapport 2000 wordt gesproken over het reserveren van het tracé tussen Deventer- weg, Beukenlaan en Reebok ken weg. Op korte termijn zal het traject Waagweg-Reebokkenweg wor den verhard voor gebruik als fietspad. Het betreft wel een ver harde weg van 4 meter breed, zodat deze ook kan worden ge bruikt voor brandweer en hulp verleningsdiensten. U legt dus al een weg langs het spoor aan de kant van de Holte- renk aan. Wat blokkeert de politieke par tijen dan nog om een verdiepte weg van de rotonde OAD met een aansluiting op de Rijssense weg aan te leggen? Een gedeeltelijk verdiepte paral lelweg vanaf de OAD-rotonde tot aansluiting op de Rijsense- weg biedt soelaas voor 60 tot 80 procent van het eigen externe verkeer dat nu door het dorps centrum gaat. Het resultaat is een verkeersluw dorpscentrum en een betere ontsluiting van de bedrijfsterrei nen. Over de uitbreiding van het in dustrieterrein aan de S14 met 50 hectare wordt nog niet zoveel gesproken, maar die komt er wel aan. Ook voor dit terrein is een ont sluiting met een gedeeltelijk ver diepte weg langs het spoor een oplossing met visie. Ik heb, zeker na het bijwonen van de vergadering van de com missie grondzaken, het idee dat er onder druk van verschillende politieke belangen een korte ter mijn besluit is genomen ten aan zien van het Zilverzandtracé. De druk op de commissieleden om een beslissing te nemen die spoort met de wensen van de wethouder wordt heel groot. Net zoals indertijd het besluit is genomen om de rotonde in de Rijssenseweg aan te leggen. Ik vind dat de belangen en wen sen van lokale verkeersdeelne mers zwaar dienen te wegen en dat er een eind dient te komen aan geldverslindende onderzoeken, oeverloze discussies en politiek gedraai. Het aanleggen van een verdiepte weg langs het spoor is een op de toekomstgerichte oplossing. In principe bent u al van plan om een gedeelte daarvan aan te leg gen, echter niet verdiept en nog niet bestemd voor autoverkeer. Uit een enquête van de Stentor blijkt dat 77 procent stemt voor de plannen die uitgewerkt zijn in het rapport Visie-Verkeer-Vei- ligheid van bureau Holten Sup port. Wat weerhoudt u dan nog om het hele tracé langs het spoor aan te leggen, waarmee voor Holten en Rijssen een duurzame oplossing wordt gecreëerd?' Aukje Roele-Boskma 3 Aquarelexpositie Ingrid Lam berts, Boschkamp, woensdag 1 september 2004 - vrijdag 8 okto ber 2004 Expositie Rian Jurjens en Erika Thalcn. Medisch Centrum, maandag 13 september 2004 - vrijdag 31 december 2004 Floralia. Basisschool Dijker- hoek, vrijdag 8 oktober 2004, 14:30- 17:00 Floralia, Basisschool Dijker- hoek, vrijdag 8 oktober 2004, 19:00-22:00 Orgelconcert Jan Willem Docter, Kandelaar, vrijdag 8 oktober 2004, 20:00 Klootschieten, buurtvereniging Dijkerhoek. Dijkerhoek. zondag 10 oktober 2004, 13:30- 14:00 Lezing Romke van der Kaa, Boschkamp. maandag 11 okto ber 2004, 20:00 Agrarische excursie NBvP. Hol ten, woensdag 13 oktober 2004 Kindertheater Kieleknots. Open bare bibliotheek, woensdag 13 oktober 2004, 14:00 Griepvaccinatie. Holten, woens dag 13 oktober 2004. 15:30 - 18:30 Filmvoorstelling Être et avoir. Boschkamp, donderdag 14 okto ber 2004, 20:15 Opening Nationaal Park, Sal- landse Heuvelrug, zaterdag 16 oktober 2004. 11:00- 16:00 33-jarig jubileum CV De Knet- terzoepers met Reeperbahner Stimmungsmacher, Stadskelder, zaterdag 16 oktober 2004, 21:00 Kindertheater Kijk haar nou, Boschkamp, zondag 17 oktober 2004, 14:00 NBvP Dijkerhoek met Thuiszorg NW-Twente. Bonte Paard, maandag 18 oktober 2004, 20:00 Bejaardensociëteit. Irene, dins dag 19 oktober 2004, 14:30 Valkendemonstratie, Kinder boerderij Dondertman. dinsdag 19 oktober 2004. 14:30 Kinderdagverblijf De Kakelbont 12,5 jaar, Lageweg 2, woensdag 20 oktober 2004, 14:30 - 17:00 Optreden HMV, Openbare bibli otheek, donderdag 21 oktober 2004, 16:00 Vorming en Toerusting: lezing over reis Santiago de Compostel- la, Kandelaar, dinsdag 26 okto ber 2004, 20:00 Jeugdvoorstelling COC Holten. Kandelaar, woensdag 27 oktober 2004, 13:30 Jeugdvoorstelling COC Holten, Kandelaar, woensdag 27 oktober 2004, 15:30 Passage: lezing over Couliakie, Kandelaar, donderdag 28 okto ber 2004, 20:00 Diepe Hel Holterbergloop. Toe- ristenweg, zaterdag 30 oktober 2004 Speelgoedbeurs, Boschkamp, zaterdag 6 november 2004, 10:00- 12:00 Bejaardensociëteit, Kandelaar, dinsdag 9 november 2004, 14:30 Slachtvisite, Larenseweg 106, woensdag 10 november 2004 Filmvoorstelling Himalaya, Boschkamp. donderdag 11 no vember 2004, 20:15 Koffieochtend: diapresentatie oud-Holten, Boschkamp, vrijdag 12 november 2004, 9:30 - 11 00 Kinderfilm Brother BearBosch- kampzondag 14 november 200414:00 Puzzelrit, Beusebergerweg 37, zondag 14 november 2004, 14:00 huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot WegeneT NV. in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad Stichtings-bestuur: W H. Bevers, secretaris, Kollingserf 4.7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen'a,whk.wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens. nieuwsblad# whk. Wegener nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-ad> iseurs: O. IJspeert. tel: 0548-597353, mobiel 06-51 19 83 42 H Schottert. tel: 0548-597351, mobiel 06-51 19 83 21 Fax 0548-597359 Hoofd redactie: H Eskes Commercieel regiodirecteur: G. ter Hedde Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nicuwsdruk Tw ente Op al onze advertcnticcontracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advcrtcntievoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van hei Koninklijke Wegcncr-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij op genomen in een bestand, dal wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) in formeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV. afdeling Marketing, post bus 692.7500 AA Enschede. Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32. telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. AJ. Boerman, telefoon 0548-512535. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, tele foon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daar buiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. üierenartsenpraktijk Holten. S. Minnema, Larenseweg 54, telefoon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 10 oktober: 9.30 uur, ds. H. Gijsen, nevendiensten. 19.00 uur, ds. H. Gijsen, SOW-dienst. Dijkerhoek, 9.30 uur: ds. H. Gij sen met Kerkkoor. Espelo, 10.45 uur: ds. S.M. Roozenboom. Eerste collecte: werelddiaconaat; tweede collecte: kerkvoogdij. Okkenbroek, 10.00 uur. Collecte. Gereformeerde kerk Zondag 10 oktober: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. H. Gijsen, SOW-dienst in Kandelaar. Eerste collecte: werelddiaconaat, tweede collecte: kerk. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 13 oktober 19.00 uur. Evangeliegemeente De Loofiiut (Dorpsstraat, HMV-gcbouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 10 oktober: 9.30 uur, communieviering. Voorgan ger werkgroep liturgie. Nieuw-Heeten, zaterdag 9 oktober: 19.00 uur, eucharistieviering. Voorganger: past. B. Wolters. Zang: dameskoor; zondag 10 okto ber: 09.30 uur, eucharistieviering. Voorganger: past. B. Wolters. Zang: hcrenkoor. Maandag De nacht verliep zacht met een minimumtemperatuur van 12.9 gra den. In de vroege ochtend viel er wat regen. Motregen viel er in de eerste helft van de morgen. Daarna droog met enkele opklaringen en nu en dan. 's Middags best aardig weer met wat stapelwolken, afge wisseld door perioden met zon, ook bleef het droog. De temperatuur was met 19.6 nog aardig te noemen. Dinsdag Het eerste deel van de nacht waren er nog opklaringen en konden de we maan zien schijnen. Daarna nam de bewolking toe, later in de ochtend gevolgd door wat motregen, door de passage van een warm- teffont dat van noordwest naar zuidoost over het land trok. De mor gen verliep met veel wolkenvelden en nu en dan zon. In de middag was er nog nauwelijks zon, er was veel bewolking die overdreef maar neerslag viel er niet uit. Woensdag Rond middernacht begon het te regenen door een storing die over trok. Later in de nacht was het al weer droog. Het was niet koud met 13.1 graden. In de morgen vielen nog enkele lichte buitjes. Verder waren er wat opklaringen en af en toe zon. De middag zag er goed uit met geregeld zon en stapelwolken, ook bleef het droog. Holten 4.6 mm, Espelo 4.3 mm. Donderdag In de nacht dreven er veel wolkenvelden over waardoor het minder sterk afkoelde. In de ochtend brede opklaringen, de temperatuur daal de toen geleidelijk. Het werd uiteindelijk 8.3 graden. De morgen zag er stralend uit met veel zon en weinig bewolking. De eerste helft van de middag was er al minder zon. Daarna nam de bewolking toe, later gevolgd door lichte regen. De maximumtemperatuur haalde nog 17.2 graden: mooi meegenomen. Vrijdag De avond van donderdag vielen enkele buien, in de nacht kwam tij dens een bui ook wat onweer voor. Er viel veel neerslag: Holten kreeg 11.0 mm in de regenmeter, Espelo maarliefst 22.0 mm. 's Mor gens hadden we een afwisseling van perioden met zon afgewisseld door wolkenvelden, 's Middags viel het tegen, de bewolking over heerste en de zon liet zich niet zien. Zaterdag Opnieuw in de nacht enkele buien afgewisseld door enkele opklarin gen, er viel veel minder neerslag dan de vorige nacht. De minimum temperatuur bedroeg 11.9 graden. In de morgen was het droog, de zon scheen geregeld afgewisseld door stapelwolken. In de middag was het prima weer met perioden met zon en weinig bewolking. Al leen de matige wind was een spelbreker. Zondag In de nacht wisselden opklaringen en wolkenvelden elkaar af, tot bui en kwam het niet. Het koelde af naar 9.4 graden in de hut. De morgen deed het niet verkeerd, we hadden wat wolkenvelden en perioden met zon. In de middag overheerste de bewolking, voor de zon was maar weinig ruimte. Het werd 16.7 graden. In deze rubriek kunnen lezers meningen en opinies ventileren. De redactie houdt zich het recht voor bijdragen in te te redigeren of te weigeren. Inzendingen moeten minimaal voorzien zijn van naam, adres en woonplaats.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 3