Onderzoek naar belang Maïsweg en rondwegen 'Holten gaat eraan kapot, dat het VSP zolang op zich laat wachten' Holtens Nieuwsblad 'Het ziet er fantastisch uit LETSELSCHADE? Autopuzzelrit Nacht om Holten Brainstormavond totstandkoming Recreatienota In dit nummer. Essensteeg in Dijkerhoek Aukje Roele overhandigt brief VSP aan Koelewijn 7 ÜI5 —7- ^S/V/f'/A>j/t O ff' WD-avond uitgesteld Dierendag op kinderboerderij Verderop in deze krant vindt u nieuws en informatie over uw provincie. cie Overijssel Veiling en boekenmarkt voor extra geld koren Donderdag 30 september 2004 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.NieuwsbladSwhh.wegener.nl Abonnementsprijs 44,60 Losse nummers 0,90 Inleveradres: Blokker Van de Maat Holten - Burgemeester en wet houders willen een nader on derzoek naar de rondwegen in Holten. Zo'n onderzoek kost 50.000 euro. Pas nadat het re sultaat van dat onderzoek be kend is, wordt het Verkeers- structuurplan vastgesteld. Wel wordt al vast gestart met de bestemmingsplanprocedure, de verwerving en de technische voorbereiding voor het Zilver zandtracé en het Wansinktracé. Daarvoor wordt een krediet van 135.000 euro beschikbaar ge steld. Voor de plannen rond het verkeersluw maken van Holten zijn gegevens nodig uit de Struc tuurvisie Holten Kom, en dat proces is deze maand gestart. Afgelopen voorjaar werd het VSP-Holten behandeld in de commissie Grondgebied, die deels instemde met het plan. De commissie vroeg toen om een nader onderzoek naar de rond wegen en de gevolgen daarvan voor nut en noodzaak van de Maïsweg. De commissie wil een verkeerskundige, planologische en financiële vergelijking van een noordelijke rondweg (plan Holten Support of een verbeter de versie daarvan), en/ of een zuidelijke randweg (Maisweg) Holten - De nieuwe weg in het uitbreidingsplan Dijkerhoek krijgt de naam Essensteeg. Als mogelijke alternatieven wa ren de namen Erve Essen, Essen Diekste, Van Essenstraat aange voerd. Rijssen - Aukje Roele-Bosk- ma heeft afgelopen maandag op de markt in Rijssen een open brief aangeboden aan burgemeester Bort Koele wijn. Hij stond daar enkele weken met een kraam op de Rijssense markt, waarbij burgers hem vragen kunnen stellen. Aukje pakte deze gelegenheid aan om de burgemeester haar standpunt duidelijk te maken over het verkeersstructuurplan (VSP). Volgens haar is de bes te optie om een noordelijke rondweg boven het spoor aan te leggen, in plaats van eerst het Zilverzandtracé. 'Als het Zilverzandtracé er str aks ligt, dan volgt onvermijde lijk de Maïsweg. Die twee we gen kunnen niet zonder elkaar. Daarom zou ik liever eerst een gedegen onderzoek willen naar de noordelijke rondweg. En niet, dat ze al beginnen met de aanleg van onderdelen uit het plan. Want door de aanleg van het ene onderdeel volgt automatisch de komst van het andere.' Als de noordelijke rondweg eerst wordt aangelegd, is vol gens haar een Zilverzandtracé helemaal niet meer nodig. Daarnaast denkt Aukje dat het tracé een averechts effect heeft, omdat het er juist voor zorgt dat er meer verkeer Hol ten binnenrijdt. Het liefst ziet ze de rondweg verdiept aangelegd, zoals in het plan van Holten Support. Ze laat weten dat het nu de be doeling is om van het Groene- weggetje boven het spoor een fietspad te maken. Deze wordt daarvoor verhard en vier me ter breed. Het is echter niet de bedoeling dit verdiept aan te leggen. De burgemeester geeft aan dat het de bedoeling is om eerst die onderdelen van het VSP aan te leggen, waarover men het in de raad eens is. Pas daarna wordt gekeken of de rest nodig is. 'We willen niet alles op alles laten wachten, maar er wel alvast een begin mee maken.' Volgens Aukje zou die over eenstemming vooral zijn be reikt door politieke druk. Zij is daarom bang dat uit het Zil verzandtracé in een later stadi um vanzelf de Maïsweg voort vloeit. Bort verzekert Aukje over de inhoud van haar brief te praten met de wethouders, zodat het mee kan worden genomen in de uiteindelijke besluitvor ming. (Foto: Sander Scheperman) Holten - MAC de Holterberg houdt in de nacht van zaterdag 2 op zondag 3 oktober de puzzelrit Nacht om Holten. Iedereen is welkom om hieraan mee te doen. Het gaat om een eenvoudige puzzelrit, zodat iedereen deze kan rijden. De totale lengte is ongeveer 60 kilometer en de gemiddel de snelheid zal rond de 24 kilometer per uur liggen. De start is vanaf 20.00 uur bij clubhuis 't Stuurhuus aan de Beus- ebergerweg 37, telefoon 0548-364716. Tot de prijsuitreiking wordt daar bingo gespeeld. Bij 't Stuurhuus kan men zich vanaf 19.30 uur laten inschrijven voor deze autonachtrit. Het inschrijfgeld bedraagt 's avonds aan de start 8 euro. Er zijn mooie prijzen te winnen. Voor meer informatie: Ep Klein Teeseiink, telefoon 0548-363287 of Jan Vincent, telefoon 0548-364200. en/ of een zuidelijke rondweg. Afhankelijk van de besluitvor ming op de resultaten van het nader onderzoek bekijkt de ge meente of er al dan niet nog een keer inspraak geboden moet worden. Door dat onderzoek kan het VSP niet op korte termijn als totaal plan vastgesteld worden. Om de komende tijd toch verder te kun nen met een aantal belangrijke onderdelen van het VSP moet een aantal praktische zaken ge regeld worden. Daarom wordt doorgegaan met de voorbereidingen voor de re alisering van het Zilverzandtracé en het Wansinktracé. Beide tracés moeten nog nader uitgewerkt worden. De gemeen te gaat ervan uit dat het nog wel een jaar dulirt voor het bestem mingplan door de raad vastge steld kan worden. Tegen die tijd zijn ook dé resultaten van het onderzoek naar de rondwegen bekend. Holten - Met man en macht is er dit jaar gewerkt aan de midgetgolfbaan op de Holterberg. Wethouder Willem ter Schure opende de lo catie door een balletje in de hole te slaan. Ook omwonenden waren er. Hiermee lieten ze blijken blij te zijn met de srote opknapbeurt Echter, minder blij zijn ze met de gemeentelijke gang van zaken. Bikerent wil deze plek als uitvalsbasis gaan gebruiken voor veel meer buitenactivitciten. Volgens de omwonenden heeft de gemeente hier te snel aan toegegeven, voordat de officiële weg van vergunningen is bewandeld. 'We hebben hier jaren tegen een verpaupering aangekeken', vertelt wethouder Willem ter Schure in zijn toespraak. 'Het is dan ook zeer goed dat deze jonge ondernemers de zaak hebben opgepakt. Het ziet er fantastisch uit.' (Foto: Sander Scheperman) Holten - Om inzicht te krijgen wat Holtenaren graag verbe terd zien in hun dorp, werd af gelopen maandagavond in het gemeentehuis van Holten een bijeenkomst gehouden over de Recreatienota. Onderzoeksbu reau Arcadis nam alle aante keningen mee, om deze te ver werken in de uiteindelijke no ta, die volgend jaar maart uit moet komen. Met behulp van Post-It-papier- tjes, mochten de aanwezigen op schrijven wat ze, toeristisch ge zien, graag veranderd zagen. Hoog op de ranglijst kwam ver-, beteren van het winkelcentrum in Holten te staan. Remi de la Haye concludeerde daarmee dat het verkeersstructuurplan (VSP) dus snel moet worden gereali seerd. Jos Kamphuis van het Platform Recreatie en Toerisme was het hier mee eens. 'Holten gaat eraan kapot, dat het VSP zolang op zich laat wachten. Daar moet echt zo snel mogelijk aan worden begonnen. Onderne mers zitten erop te wachten en kunnen daardoor op dit moment hun uitbreidingsplannen niet re aliseren.' Volgens Kamphuis wachten de ondernemers al 25 jaar. René de Koff van Balloonpro- motions drinkt zijn koffie nu ook liever in het centrum van Rijssen. 'Dat hoefje in Holten niet te proberen op een terras tussen al die stinkende vracht wagens.' Frans Noordam van de Holtense Industrie Groep, vindt dat je daarnaast de toerist ook iets moet kunnen bieden. 'Je moet een goed centrum hebben, maar ook activiteiten eromheen.' Remi de la Haye vult dat aan: 'Je Toeristen klagen over de vele lelijke plekken in het dorp. (Foto: Sander Scheperman) moet de toerist vasthouden. Na een week of twee gaan ze weer weg, maar wil je natuurlijk dat ze volgend jaar terugkomen. Als een toerist een week in Holten is, moet je ervoor zorgen dat hij ook een week in Holten blijft en niet gaat uitwijken naar bijvoor beeld Deventer.' 'Als Holten een prettig verblijfs plaats is, dan blijft de toerist ook wel naar het dorp komen. Maar nu gaan ze naar Holten voor een krantje en een broodje en willen daarna weg uit het centrum, want daar is het niet prettig toe ven'. aldus Kamphuis. 'Ook in Rijssen pakken ze dat niet goed aan. Daar heb je een prachtig winkelgebied, maar als de toerist dat niet weet, zullen ze dat links laten liggen.' Om erachter te komen wat de toerist nou eigenlijk zelf wil, wordt voorgesteld om op de campings een enquête neer te leggen voor de gasten. Wethou der Wim Stegeman nam dit voorstel van harte en wilde hier mee in de herfstvakantie al be ginnen. Johan van Dam van Landal Twenhaarsveld denkt dat de toe rist zich niet bezighoudt met het VSP: 'Toeristen zitten hier een of twee weken en interesseren zich niet in het VSP. Zij klagen eerder over de lelijke plekken in het dorp. Zoals die bouwput bij de Rabobank. Doe daar eens wat aan.' Andere punten die tijdens de bijeenkomst naar voren kwa men, waren meer promotie van het gebied richting de rest van het land; meer slechtweervoor- zieningen; meer routes en pa den; behoud van natuur en rust: meer toeristische activiteiten; meer parkeergelegenheid. Het behoud van natuur en rust moet volgens Willy Veneklaas van Camping De Holterberg niet alleen gelden voor de Sallandse Heuvelrug alleen. 'Ook het hele buitengebied hoort daarbij, want dat is net zo goed interessant voor de toerist.' Anton van Beek, van de Natuurdiorama: 'Bouw alles alsjeblieft niet vol met in dustrie. Het karakteristieke van het buitengebied moet behouden I blijven.' Remi de le Haye vindt dat er meer en gevarieerde verblijfsre- creatie moeten komen. 'Dat moet je uitbuiten. Er moeten meer mogelijkheden komen, want we willen die toerist graag weer terughebben.' Willy Veneklaas denkt dat slechtweeraccommodaties voor Holten niet interessant zijn. 'Daar komt de toerist niet voor. Dan hadden ze wel gekozen voor Speelstad Oranje.' Veel toeristen blijven bij slecht weer in de caravan of bungalow. Lekker een boek lezen, of doen mee aan activiteiten op de cam ping zelf. Wethouder Wim Stegeman is erg tevreden over de avond. Alle ideeën die op tafel zijn geko men, worden nader bekeken en meegenomen in de besluitvor ming. Uiteindelijk moet er een Recreatienota komen, die ervoor zorgt dat de toerist zich in de ge meente Rijssen-Holten thuis voelt. Dat er nog veel moet ge beuren om dit te realiseren, daar is iedereen het wel over eens. 'Geen woorden, maar daden', klinkt het dan ook uit de zaal. Pagina 3 Ajax logeerde afgelopen week bij Hoog Holten. Dc voetbalploeg was daar we gens de wedstrijd tegen Her acles. Pagina 9 De reünie van schoft meenschap De Wae: borch werd druk bcz Velen meldden zich c dag zelf aan. Pagina 9 Hans IJmker is nu een dik halfjaar wijkagent van Hol ten. Hij doet z'n werk met veel plezier. De nieuwste collectie t Voor showdata en reserveringen zie advertentie elders in dit blad. Jjrijdens^^sho'.v %ordt een'bnjtdv japorvverkw: Vrèó CJn'c Ee'tmkroaat 2 7496 AG Hïigc .treschic. Holten - Eerder heeft WD afde ling Rijssen-Holten aangekon digd dat staatssecretaris van On derwijs Mark Rutte op 29 sep tember in 't Losse Hoes een spreekbeurt zou verzorgen. Rut- te is echter verhinderd wegens de Algemene Beschouwingen De avond wordt uitgesteld. Espelo - Maandag 4 oktober is het Werelddierendag. Bij kinderboerderij Dondertman is er daarom zondag 3 oktober voor alle kinderen die op bezoek komen een kleinigheidje. Ook op dierendag zelf keren kinderen niet met lege handen huiswaarts. De kinderboerderij is geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Tijdens de herfstvakantie, elke dau van 10.00 tot 17.00 uur. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Gratis informatielijn 0800-2255555 www.houkes.nl HOTIVCS letselschade 1 1W U IVLikJ ADVOCATEN Holten - De Hervormde ge meente houdt zaterdag 2 okto ber voor de zevende maal een veiling en boekenmarkt in en rondom gebouw Irene aan de Boschkampstraat. Het doel voor dit jaar is Muziek en zang. Zo krijgen koren en zangverenigingen welke direct een binding hebben met de Ne derlandse Hervormde Gemeen te de gelegenheid om wat ex tra's te kunnen organiseren of te kopen. Koren en zangverenigin gen zullen 's ochtends op ver schillende wijze hun bijdragen leveren. Vorig jaar werd van de opbrengst Project Daniël geor ganiseerd. Hiervan zijn video's en dvd's gemaakt. Deze kan men ook op 2 oktober tussen 10.00 en 13.00 uur afhalen in gebouw Irene. De boekenmarkt begint om 9.00 uur (gymzaal Tuinstraat) en de veilingstukken kunnen bekeken worden vanaf 9.30 uur (Irene). De trekking van de verloting vindt plaats rond 11.30 uur. De veiling van start om 13.30 uur. Voor meer informatie: Meindert Koopman, telefoon 362500. Johan Vene klaas Slots, telefoon 364067. J Dhr./mevr.: Adres: 1 Postcode: Geef dat ook eens Woonplaats: aan een ander door! 1 1 Telefoon: Geeft als abonnee voor bet BON Holtens Nieuwblad op: Gebruik deze bon Dhr./mevr.: voor het opgeven van Adres: een nieuwe abonnee i Woonplaats: Inzenden aan: j Postcode: Holtens Nieuwsblad j Telefoon: Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Bankrekening: Handtekening i €46,20 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro i €44,60 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,90)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1