Erik Davids wint gouden medaille bij WK-enduro Monuta Charity Fund geeft geldgift aan CVA Overijssel Jeugdvoorstellingen COC Golden Tulip Rally door Beuseberg Agenda Kerkdiensten Excursie naar klooster Collecte gehandicapten Bijeenkomst NBvP Espelo Bijeenkomst bejaardensoos Holtens Nieuwsblad WeerWeekoverzicht Medische Diensten - Koffieochtenden voor meer sociale contacten in najaar 3 ^Donderdag 23 september 2004 ÏKielce - Erik Davids is weer te- irug van de zesdaagse WK-en- iduro in Polen en heeft een gou den medaille meegenomen. (Het Nederlandse team, waarin Ihij meedeed, heeft het goed ge daan en eindigde op de negen de plek. Erik zelf werd acht tiende in zijn klasse. pmdat hij, wat tijd betreft, min- jder dan tien procent van de win- fiaar was verwijderd, ontving hij ieen gouden plak. ■De eerste dag deed ik het rede- Meteo Holten, Freddie Paalman lijk goed,' geeft Erik aan. 'Voor mij was het die dag vooral de kat uit de boom kijken en het par cours verkennen.' Hij verloor tijd, omdat hij tijdens een tijd- proef ten val kwam. Op de derde dag liep hij een blessure op aan zijn knie, waardoor er vocht on der zijn knie kwam. 'De woens dag was voor velen een zwarte dag. Het regende hard en de we gen zijn daar erg slecht. Hier door ontstonden er veel onge lukken', geeft Erik aan. De andere dagen was het mooi weer een genoot de Holtense crosser met volle teugen. 'Het was een mooie route; niet al te zwaar. Er waren dan ook maar weinig uitvallers tijdens de zes daagse.' Toch was het volgens hem wel behoorlijk wennen voor de Nederlanders omdat de ondergrond van het terrein on Nederlands was. Veel zand, hard en stenen. Buitenlanders hadden hierdoor een voorsprong. Erik moet na terugkomst in Holten weer even wennen. Daar was het elke dag om 6.00 uur opstaan, om 8.30 uur starten en rond 15.30 uur finishen. 'Dan ben je om 21.00 uur dood op en ben je blij datje in bed ligt.' Voor Erik was de laatste keer in 1993 toen hij meedeed in het Nederlandse team. Hij is zeer tevreden met het behaalde resultaat in Polen en erg blij dat hij hieraan heeft meegedaan. Holten - De leden van de Hol tense amateurtoneelvereni ging COC zijn volop bezig met de repetities van het nieuwe kinderstuk Cowboy Harry en de geheime goudklomp. De première van het stuk is woensdag 27 oktober. Het stuk speelt zich af in de lob by van Hotel De Toeter. Anja is de eigenaresse. Voorheen was haar moeder dat, maar zij is te oud om dat nu nog te doen. Om niet de hele dag voor haar moe der te hoeven zorgen heeft Anja een zuster in dienst. Oma maakt hier handig misbruik van en doet alsof zij erg vergeetachtig is. Het verhaal begint wanneer Cowboy Harry arriveert. Holten - De Nederlandse CVA-vereniging Samen Ver der regio Overijssel ontving 1.060 euro uit het Monuta Charity Fund. Het geld werd bestemd voor de aanschaf van een nieuw kopieerapparaat. CVA regio Overijssel is een ver eniging opgericht door en voor de mensen die zelf, of in hun naaste omgeving, te maken heb ben gehad met een CVA, een Cerebro Vasculair Accident, of tewel een ongeluk in de bloed vaten van de hersenen. Men spreekt ook wel van beroerte, hersenbloeding, hersentrombo- se, herseninfarct, attaque of 'stroke'. Bij een CVA knapt een bloedvat of raakt verstopt in de hersenen. Voor de gehele administratie is geld nodig en via Tromop Assu rantiën in Holten is een aanvraag ingediend bij het Monuta Chari ty Fund (MCF), een initiatief van Monuta. Monuta stelt jaar lijks een gedeelte van haar in komsten beschikbaar voor pro jecten die lokaal worden opge zet. Deze projecten moeten vol doen aan een tweejaarlijks the ma en tevens is een aantal aan vullende criteria geformuleerd. Alle medewerkers van Monuta en de assurantie-adviseurs die met Monuta werken, zijn ambas sadeur van het MCF. Zij kunnen projecten in hun om geving aandragen waarvan zij denken dat deze voor een bijdra- Holtcn - In samenwerking met Stichting Welzijn Ouderen, houdt Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk in de ko mende maanden een aantal koffieochtenden op de vrijdag tussen 9.30 en ongeveer 11.00 uur. De entree is gratis. De ochtenden, die plaats vinden in de ontmoetingsruimte van het dorpshuis aan de Tuinstraat 2 in Holten, zijn bedoeld voor men sen die vooral in de lange herfst- en wintermaanden behoefte heb ben aan wat meer sociale con tacten. Gewoon, onder het genot van een kopje koffie even ande re mensen ontmoeten en een ge zellig praatje maken. Bovendien Een stoere cowboy die al vele avonturen heeft beleefd. Maar hij is niet de enige die incheckt. Twee zeer onvriendelijke man nen nemen ook hun intrek in het hotel. Dat blijkt allemaal niet ge heel toevallig. Voor iedereen het weet belanden ze in een span nend avontuur. Bijzonder is dat dit kinderstuk geschreven is en geregisseerd wordt door Lianne Jongsma, zelf lid van de vereniging. Op ei gen initiatief heeft Liannne Jongsma dit verhaal geschreven. Cowboy Harry is een origineel en spannend verhaal met veel leuke grapjes en typetjes. Bij het lezen van dit stuk was de vereni ging zo enthousiast dat ze heeft ge in aanmerking komen. Het bestuur van de MCF be schikt over de toekenning of af keuring. Het bestuur bestaat uit Erica Terpstra, Mies Bouwman, hoofddirecteur van Monuta Cors Hage en voorzitter van Monuta Stichting Dolf Wille. In het ge val van CVA werd een positieve wordt er elke ochtend een kort programma aangeboden: op de eerste ochtend, op 1 oktober, kan men kennis komen maken met de nieuwe burgemeester. Hij zal die ochtend vertellen hoe hij de eerste maanden als burge meester heeft ervaren, maar zal uiteraard ook graag van de aan wezigen het een en ander willen horen. De andere ochtenden vinden plaats op 12 november (dia pre sentatie van Holten tussen 1900 en nu), 10 december uitleg over een icoon), 14 januari (nieuw jaarsmorgen), 25 februari (pro gramma in overleg met belang stellenden) en 18 maart (gedich ten met zang en dialect). doen besluiten dit toneelstuk voor kinderen ook daadwerke lijk op de planken te brengen. Toneelgroep COC Holten speelt het stuk twee keer op woensdag middag 27 oktober in De Kande laar te Holten. De eerste voor stelling begint om 13.30 uur, de tweede om 15.30 uur. De toe gang bedraagt 2 euro per per soon. Direct na de uitvoering van Cowboy Harry en de geheime goudklomp beginnen de repeti ties van een avondvullende voorstelling voor volwassenen. Er is ook dit jaar gekozen voor een komisch stuk: Stampij op de kampeerboerderij, geschreven beslissing genomen en 1.060 eu ro oor de vereniging beschikbaar gesteld. Monuta is specialist op het ge bied van uitvaartverzorging en verzekeringen. Vanuit een net werk van uitvaartcentra verzorgt Monuta uitvaarten in heel Ne derland. Voor meer informatie: Holten - Interkerkelijke com missie Vormingen en Toerus ting houdt dinsdag 28 septem ber een excursie naar het klooster van de Zusters Frans- ciscanessen in Denekamp. De excursie start met het bijwo nen van de vesperdienst. Hierna wordt een toelichting op het kloosterleven verzorgd en is een bezichtiging van een deel van het klooster mogelijk. Het vertrek is vanaf de parkeer plaats van de Kandelaar om 17.30 uur (eigen vervoer, mee rijden is mogelijk). Voor diege nen die de vesperdienst niet kun nen bijwonen is het vertrek om 18.30 uur (alleen na overleg). door Harry Smits. Dit stuk speelt zich af op een kleine kampeer boerderij met allerlei typische gasten waaronder een fout Duits echtpaar en een gepensioneerde Amsterdamse politieman. Het gaat niet zo goed met de kam peerboerderij. Er zijn vermoe dens dat iemand de camping weg wil hebben, en als klap op de vuurpijl vindt er ook nog een diefstal plaats. Kan de eigenaar doorgaan met zijn camping en wie zorgt er nu voor al die stam pij op de kampeerboerderij? De première van Stampij op de kampeerboerderij is vrijdag 11 maart, op zaterdag 12 maart geeft de vereniging een tweede voorstelling. www.monuta.nl of bij de Monu ta zorgadviseur in de buurt. Holten - De Nationale Collecte Verstandelijke Gehandicapten wordt gehouden van 27 sep tember tot en niet 2 oktober. Deze collecte wordt verzorgd door de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Holten. De opbrengst wordt gebruikt voor projecten en activiteiten voor verstandelijk gehandicapten, die niet onder de gebruikelijke kos ten vallen welke door de instan ties worden betaald. Bijvoorbeeld voorlichting, hulp bij opvoeding, begeleiding bij vakantie- en sportactiviteiten en nood- en dagopvang. Een be langrijk deel van de opbrengst wordt in de eigen regio besteed. Espelo - NBvP Vrouwen van Nu Espelo heeft afgelopen maandag 13 september haar eerste afdelingsavond van het nieuwe seizoen gehouden. Hiervoor was Bosma uit Kol- lum uitgenodigd. Zij vertelde hoe zij samen met haar man in contact kwam met een religieuze beweging in Friesland. Deze bleek later ech ter een sekte te zijn. Deze sekte werkt onder andere aan hersenspoeling en identi teitsverandering. Bosma ziet de gevaren daarvan in, maar haar man niet. Hierdoor ontstaat een echtscheiding en het verlies van een grote boerderij. Een zeer aangrijpend verhaal. De volgen de bijeenkomst van NBvP Espe lo wordt maandag 11 oktober gehouden. Deze avond wordt verzorgd door Carinova, met een lezing van Prinsen over gezonde voeding. Kandelaar - Kronenberg zal dinsdag 28 september om 14.30 uur in de Kandelaar een lezing geven bij de Bejaarden sociëteit Holten. Met beelden zal ze vertellen over haar reis naar Afrika. Iedereen is wel kom. Rondleiding door Kruidentuin, Larenseweg 106, woensdag 18 augustus 2004 - woensdag 29 september 2004, 19:30, Elke woensdagavond Aquarelexpositie Ingrid Lam berts, Boschkamp. woensdag 1 september 2004 - vrijdag 8 okto ber 2004 Expositie Rian Jurjens en Eri- ka Thalen, Medisch Centrum, maandag 13 september 2004 - vrijdag 31 december 2004 Najaars- en winterkleding- beurs voor kinderen en volwas senen. Kerkstraat 5, donderdag 23 september 2004 - zaterdag 25 september 2004 Oudermiddag SPGH Manege Snorrewind, zaterdag 25 septem ber 2004, 14:00 Reüniefeest. SG De Waerden- borch, zaterdag 25 september 2004, 14:00-23:00 Togaparty, Grand Café 't Keun- tje. zaterdag 25 september 2004, 22:00 Kampioenschap voor honden. Holten, zaterdag 25 september 2004 - zondag 26 september 2004 Holterbergherfsttoer Wieler vereniging Holten, Sporthal 't Mossink, zondag 26 september 2004, Toertochten van 30, 50, 80, 110 kilometer. Startbijeenkomst Recreatieno ta, Gemeentehuis Holten, maan dag 27 september 2004, 19:15 - 22:00 Open huis Holtens Gemengd Koor, Dorpsstraat (24), HMV- gebouw, maandag 27 september 2004, 19:45 NBvP Holten: fietstocht. Hol ten. dinsdag 28 september 2004 Bejaardensociëteit. Kandelaar, dinsdag 28 september 2004, 14:30 Vorming en Toerusting: excur sie naar klooster in Denekamp, Kandelaar, dinsdag 28 september 2004, 17:30 Liberaal café met staatssecreta ris Mark Rutte, Hotel 't Losse Hoes, woensdag 29 september 2004, 20:30 Koffieochtend: kennismaking burgemeester, Boschkamp, vrij dag 1 oktober 2004, 9:30 - 11:00 Veiling/ boekenmarkt NH- kerk, Irene, zaterdag 2 oktober 2004 Nacht om Holten, nachtpuzzel- ritBeusebergerweg 37zaterdag 2 oktober 20042000 Cursus EHBO. SG De Waer- denborch, maandag 4 oktober 2004, 19:45-21:45 Lezing Romke van der Kaa. Boschkamp, maandag 11 oktober 2004, 20:00 Agrarische excursie NBvP, Holten, woensdag 13 oktober 2004 Kindertheater Kieleknots, Openbare bibliotheek, woensdag 13 oktober 2004, 14:00 Filmvoorstelling Être et avoir. Boschkamp. donderdag 14 okto ber 2004, 20:15 Officiële opening Nationaal Park. Sallandse Heuvelrug, za terdag 16 oktober 2004, 12:00 - 15:30 Kindertheater Kijk haar nou, Boschkamp, zondag 17 oktober 2004, 14:00 NBvP Dijkerhoek met Thuis zorg NW-Twente, Bonte Paard, maandag 18 oktober 2004, 20:00 Valkendemonstratie. Kinder boerderij Dondertman, dinsdag 19 oktober 2004, 14:30 WGGGNGR huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-maiIabonnementen^ whk.wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens. n ieuwsblad'ajwhkWegener, n 1 Inleveradres: Blokker Van de Maat. Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-adviseurs: O. IJspeert, tel: 0548-597353, mobiel 06-51 19 83 42 H Schotten, tel 0548-597351mobiel 06-51 19 83 21. Fax: 0548-597359 Hoofd redactie: H. Eskes Commercieel regiodirecteur: G. ter Hedde Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw G Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontractcn cn aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Adver- ientie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wegener-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij op genomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) in formeren over voor u relevante diensten en j producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg- vuldig geselecteerde derden. Ais u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV, afdeling Marketing, post bus 692,7500 AA Enschede. Hervormde Kerk Zondag 26 september: 9.30 uur, ds. H. Gijsen, gezinsdienst, Schrift en Tafel. 19.00 uur, ds. S.M. Ruozenboom. Dijkerhoek, 9.30 uur: ds. S.M. Roozenboom, Schrift en Tafel. Eerste collec te: diaconie; tweede collecte: kerkvoogdij. Okkenbroek, 10.00 uur: ds. A.N. Doornheim, Markelo. Collec te: kerk en Israël. Gereformeerde kerk Zondag 26 september: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. H.P. Mulder. Eerste collecte: kerk. tweede collecte: evangelisa tie. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 29 september 19.00 uur. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 26 september: 9.30 uur, communieviering. V oorganger: pastoraal werker H. Wiggers. Zang: Dameskoor." Nieuw-Heeten, zaterdag 25 september: 19.00 uur: eucharistie viering. Voorganger: past. B. Wolters. Zang: gemengd koor. Maandag In de nacht was het onbewolkt en droog, later dreven er wolken velden over. De minimumtemperatuur kwam uit op 13.5 graden. Een groot deel van de morgen veel bewolking, daarna opklarin gen en geregeld zon. Ook was de wind nauwlettend aanwezig. De eerste helft van de middag was het nog best aardig weer met gere geld zon. Later was het mis: de bewolking nam toe, gevolgd door regen. Veel viel er niet: 3.8 millimeter neerslag in Holten. Dinsdag In de avond van maandag eerst nog regen, later werd het droog en klaarde het op. De nacht verliep rustig. De dag begon onbewolkt zodat de zon er weer vroeg bij was. Een groot deel van de morgen zag er ook goed uit. Daarna ging de zon geregeld schuil achter de stapelwolken. Ook in de middag hadden we hetzelfde weerbeeld. Er stond een stevige zuidwesten wind. Woensdag Er viel nog een buitje in de nanacht, maar veel kwam daar niet van. Later klaarde het weer op zodat de morgen praktisch onbe wolkt begon met veel zon. Geleidelijke toename van de bewol king in de loop van de morgen, gevolgd door enkele buitjes. In de middag hadden we een afwisseling van opklaringen geregeld zon en nog een enkele buitje. Het werd 17.5 graden als maximum. Donderdag De nacht verliep zeer rustig en onbewolkt, doordat het windstil was kon de temperatuur flink dalen naar 6.1 graden in de weerhut. En zo beginnen de nachten al fris te worden voor de tijd van het jaar. De morgen zag er dan perfect uit met al die zon en weinig be wolking. 's Middags stapelwolken, afgewisseld door geregeld zon. De hele dag bleef het droog, zodat het een mooie nazomerse dag werd. De temperatuur werd 18.4 graden. Vrijdag In de nacht werd het wat minder koud dan de voorgaande nacht, door wat lichte bewolking. Het minimum kwam uit op 8.3 graden. De dag begon ook met wat wolkenvelden. In de morgen veel zon, afgewisseld door wat hogere sluierbewolking. Een groot deel van de middag was het ook nog zonnig. Daarna geleidelijk dikkere sluierbewolking. Het werd een warme dag met 21.1 graden. Zaterdag In de nacht hadden we met wolkenvelden te maken en enkele op klaringen, het bleef wel droog. Ook was het een stuk zachter met 12.4 graden. Een groot deel van de morgen hadden we nog last van wolkenvelden die overdreven, daarna meer opklaringen en zon. De eerste helft van middag nog perioden met zon. Later meer bewolking en een enkel buitje dat viel. Zondag Na middernacht viel er wat regen door het passeren van een kou front, veel was het niet. De dag begon bewolkt maar wel droog, 's Morgens brede opklaringen en perioden met zon. Ook in de mid dag was het weer ons goed gezind, de zon scheen veelvuldig, af gewisseld door stapelwolken. Een prima dag dus. A R lonuta De ontvangst van de cheque van Monuta Charity Fund. Holten - Een van de proeven van de Golden Tulip Rally vindt sinds enkele jaren plaats in de Beuseberg. Zo ook afgelopen za terdag. Stoere rallywagens scheuren met hoge snelheden langs De Schure. Sommigen komen daarbij zelfs helemaal los van de weg. Een groot spektakel voor het publiek om ernaar te kijken. (Foto: Johan Bolink) Holtens Nieuwsblad Arts Maatschap Huisartsen Holten. Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. T. Lafeber, 0548-518383. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, te lefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tele foon 362835, b.g.g. 06-53372156. Erik Davids tijdens de zesdaagse enduro in Polen.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 3