gemeentelijke informatie CKA fcfïÈ w -Holten, Voordeel aanbiedins koga miyata ROC Oost-NederlandlTM 1 Gedenkteken voor bemanning Lancaster A Wander: 'Vroeger kwam scheren vóór knippen' VERVOLG 3.90 4.95 2.95 2.95 3.90 6.90 Cursussen en avondopleidingen 2004-2005 INFORMATIEMARKT 8< - Thuiszorg Noord West Twente Direct zorg nodig? MedUhuts Thuiszorg Noord West Twente: voor iedereen, overal en altijd! Maand augustus warm en erg nat Donderdag 16 september HO 9 Meer informatie Ingekomen aanvragen kunt u vanaf de vrijdag na publicatie inzien bij Ruimte in de gemeentewinkel in Rijssen. Aanvragen zijn ook op afspraak in te zien bij de publieksbalie Holten. Voor een afspraak kunt u contact opnemen met een medewerker Ruimte, t 854871 De publicatie van de ingekomen aanvragen heeft uitsluitend een informatief karakter. Wet milieubeheer Rijssen en Holten Meldingen op basis van artikel 8.40 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders hebben de volgende meldingen ont vangen: Rijlago, Daltonstraat I7B in Rijssen, op grond van het Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieubeheer; Rijssen - Holten. Reken daar maar op. Reggeland Groen hoveniersbedrijf, Kryptonstraat 29 in Rijssen, op grond van het Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer; Huisartsengroepspraktijk De Weijerd, Molenstraat 9A in Rijssen, op grond van het Besluit woon- en verblijfsgebouwen milieube heer; Christelijke Scholengemeenschap Reggesteijn, Cattelaar 2 in Rijssen, op grond van het Besluit woon- en verblijfsgebouwen milieubeheer. Meer informatie Tegen meldingen op basis van artikel 8.40 Wet milieubeheer kan geen bezwaar worden gemaakt. Melding op basis van artikel 8.19 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders hebben de volgende melding ont vangen en geaccepteerd: Bouwbedrijf Roosdom Tijhuis Rijssen BV, Jutestraat 8 in Rijssen. De melding heeft betrekking op het verplaatsen van enkele machi nes en werkzaamheden naar een andere hal binnen het bedrijf. De gedane melding is geaccepteerd omdat de door te voeren ver anderingen niet leiden tot meer milieubelasting dan waarvoor ver gunning is verleend en/of de veranderingen niet leiden tot het ont staan van een andere inrichting of een andere bedrijfsvoering. Meer informatie De melding met bijlagen ligt vanaf 17 september 2004 ter inzage bi) balie Ruimte in de gemeentewinkel Rijssen. Vergunningen zijn ook op afspraak in te zien bij de publieksbalie Holten.Voor een afspraak kunt u contact opnemen met een medewerker Ruimte, t 854871 Binnen 6 weken nadat bovengenoemde acceptatiebesluit bekendge maakt kunnen belanghebbenden een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Voorlopige voorziening Het acceptatiebesluit wordt van kracht na afloop van de bezwaren- termijn, tenzij tijdens deze termijn een verzoek om voorlopige voorziening wordt ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019.2500 AE Den Haag.Voor het indienen van een verzoek om voorlopige voor ziening is griffierecht verschuldigd. www.rijssen-holten.nlgemeente@rijssen-holten.nl Aan de weg iaren-lochem^ ^0573-401282 TWEEWIELERS THE QUALITY PEOPLE IN CYCLING Showroom modellen - testfietsen 2004 Bovendien een tiental overjarige modellen Nieuwsgierig? Kijk op WWW.STEGINK-BIKE.NL of bezoek onze Showroom Honderden Euro s voordeel per fiets Geen Levertijden 2 Bos trosanjers Dubbeldikke bos (20 stuks) rozen Reuzen bolchrysant 3 Heideplanten 2 Vossebessen Herfst plantenmand Geldig: donderdag, vrijdag en zaterdag bloemi bloemen en planten Voor betaalbare topkwaliteit Een MBO-avondopteiding? MCSE/MCSA? Informaticacursussen, Communicatietrainingen, Schrijftrainingen, Talen, Vrije Tijd kijk eens in ons magazine dat in heel Twente huis aan huis verspreid is. Hebt u het met ontvangen? Vul dan de bon hieronder in en u ontvangt het zo spoedig mogelijk.. U bent ook welkom op onze Datum: zaterdag 18 september 2004 Tijd: van 10.30 tot 15.30 uur Plaats: locatie Dikkers, Industriestraat 15 in Hengelo Nieuw en er zijn nog enkele plaatsen vrij!! In 1 jaar een mbo-diploma Secretarieel Medewerker of Medisch Secretarieel Medewerker Een snel traject met veel persoonlijke aandacht! (ook als u een uitkering ontvangt kan deze opleiding iets voor u zijn). En wat dacht u van.... Sociaal Juridisch Medewerker Arbeidsvoorziening en Personeelswerk of Sociaal Juridisch Medewerker - Sociale Zekerheid Kom eens langs en laat u informeren! Informatie? Bel op werkdagen tussen 09.00-12.30 uur: (074) 8503325. E-mail: cot@roc-on.nl Inclusief het aanbod van de Volks universiteit en HOVO Twente Ik heb het magazine niet ontvangen en zou dit graag toegezonden krijgen Vanaf 1 augustus 2004 vormen ROC Oost-Nederland en ROC Twente Plus samen het ROC van Twente Naam Adres Postcode Stuur deze bon naar: ROC Oost-Nederland. Antwoordnummer 1648, 7550 WB Hengelo (een postzegel is niet nodig) Thuiszorg Noord West Twente heeft al I00 jaar ervaring in verzorging en verpleging. Wachtlijsten kennen we niet en voor onze cliënten zijn we 24 uur per dag bereikbaar. U kunt bij ons terecht voor: Huishoudelijke hulp (Alpha) (Gespecialiseerde) verzorging Verpleging Activiteitenbegeleiding Nachtzorg Uitleen, verhuur en verkoop hulp- en verpleegmiddelen Diensten aan huis (zoals bijvoorbeeld kapper, pedicure en opticien) Spoedzorg Jeugdgezondheidszorg, waaronder consultatiebureau Voedingsvoorlichting en dieetadvisering Onze medewerkers helpen u graag verder Bel 0900 - 0678 (lokaal tarief) www.tnwt.nl Waar vindt u ons? U vindt ons-in de gemeenten Almelo, Hellendoorn, Rijssen-Holten, Wierden,Tubbergen en Twenterand. (Vervolg van voorpagina) Holten - 'Doordeweeks ging ik dan trainen in onder meer Enschede en Doetincheni en in het weekend naar de wed strijden', zegt Wander. 'Je krijgt dan vijftig mi nuten om een zo mooi mogelijk kapsel te ma ken.' Een jury keurde het eindresultaat en koos de beste. In de veertig jaar heeft hij natuurlijk veel verande ringen meegemaakt. 'Vroeger had je heren kappers en dameskap pers. Tegenwoordig doen kapsalons beide.' Ook kapsalon Wander. 'In 1984 is de dameszaak er bij gekomen. Bewust ge scheiden gehouden van de herenafdeling, omdat je met dames toch anders omgaat dan met heren.' Hij doelt hier onder meer op de onderlinge ge sprekken tijdens het knippen. Daarvoor was er in 1977 een grote verbouwing, waarbij de zaak werd vernieuwd en er ook per soneel bijkwam. Een andere verandering is het verdwijnen van het scheren. 'Vroeger kwam het scheren vóór het knippen', weet Wander. Tegenwoordig is er nie mand meer die langs komt voor scheren al leen. 'In de jaren zestig werd lang haar ineens de mode en moest er ineens BTW worden geheven. Dat heeft veel kapsalons toen de kop gekost.' Daarna was de mode kort, terwijl het nu weer richting lang haar gaat. 'De verzorging van de jeugd is ook veranderd. Zowel jongens als meis jes komen veel vaker bij de kapper. Zij zijn de laatste jaren echt bezig met er mooi en goed uit- Om van alle veranderin gen op de hoogte te blij ven, worden onder meer zogenaamde technische clubs en kleuravonden bezocht. Hier worden de laatste modestijlen be handeld. Jeugd is voor Wander be slist een belangrijk punt. 'Het is belangrijk datje jong personeel in je zaak hebt. Als je dat niet doet dan vergrijst je klanten bestand en wordt het minder. Als je jeugd in je zaak hebt. dan blijven ze komen en krijg je nieuwe klanten erbij." Hij is dan ook blij dat zijn zoon Mark in de kapsalon werkt. Wander wil hem dan ook, nel als vroeger zijn vader, zijn zoon alle kansen geven. Een voorbeeld hiervan is het op afspraak komen. 'Ik was hier altijd tegen stander van. Ik vond dat je gewoon binnen moest kunnen blijven lopen.' Nu het eenmaal is door gevoerd. is Wander er ook blij mee. 'Het werkt veel rustiger en prettiger. Je hebt het niet op een bepaald moment erg druk en dan ineens rustig. Het is nu mooi verdeeld over de dag.' Zijn vrouw Willy helpt achter de schermen mee in de zaak. Zo doet ze bij voorbeeld de administra tie. Wander: 'Mijn vrouw staat voor de volle hon derd procent achter de zaak. Daar ben ik erg blij mee. want anders is het niet mogelijk om zo'n zaak op deze manier te runnen.' Er gaat namelijk veel tijd inzitten; het is een groot deel van je le ven. Dat klantenbinding bij de kapsalon heel sterk is. blijkt wel omdat de klan ten zeker niet allemaal uit Holten komen. 'Er zijn er heel veel buiten Holten. Uit Zwolle. Warnsveld en zelfs uit Hoorn. Die maken een afspraak bij Augustus was een maand van tegenstellingen. In het eerste deel van de maand beleefden we een hittegolf en werden temperatuurrecords gebro ken. Daarna vielen er op talrijke dagen lokaal zeer grote neerslaghoeveelheden met waterover last tot gevolg. Door de warmte aan het begin van de maand is de gemiddelde maandtempcratuur hoog uitgekomen: 19.6 graden in Holten, Espelo 19.2 graden en De Bilt 18.8 graden tegen 17.2 graden normaal. Hiermee eindigt augustus op de negende plaats in de rij van warmste augustus maanden sinds 1901. De warmte resulteerde in de 35e landelijke hittegolf sinds 1901. Er is sprake van een hittegolf als de maximumtemperatuur gedurende een tijdvak van tenminste vijf dagen elke 25.0 graden of hoger is (zomerse dag) en in dat tijdvak bovendien op zeker drie dagen een waarde van 30.0 graden (tropische dag) bereikt. De hittegolf telde in Holten vier tropische dagen en duurde uiteindelijk 15 dagen, van 27 juli tot en met 12 augustus. Op 9 augustus werd in Holten de hoogste maximumtemperatuur bereikt van 32.3 graden en Espelo noteerde 32.1 graden. Door het vochtige weer was de warmte vaak drukkend en benauwd. In de nacht van 9 op 10 augustus beleefden we met 19.7 graden in Holten bijna een tropische nacht. De nachten waren erg zwoel waardoor veel mensen in die periode slecht sliepen van de warmte in huis. De maand augus tus in zijn geheel bracht in Holten uiteindelijk 25 warme en 14 zomerse dagen tegen respectievelijk 22 en 7 normaal. Nog nooit is in een maand er gens in ons land zoveel neerslag gemeten. De buien zorgden voor een grillige verdeling van de neerslag. Het ergst was het op 12 en 13 augustus, toen viel uitzonderlijk veel regen; Holten 29.8 mm en 28.6 mm. dit had in Holten wateroverlast tot gevolg in diverse straten. Dijkerhoek kreeg wel erg veel: namelijk 56.0 mm en 31.0 mm, Es pelo 47.0 mm en 30.2 mm. Beuseberg 34.0 mm en 23.0 mm. in Rijssen viel 20.0 mm en 30.0 mm. De buien, geactiveerd door het relatief war me water van de Noordzee en het IJsselmeer, gin gen soms vergezeld van hagel en onweer. Zo wa ren de maandsommen grillig verdeeld in Holten en in de buurtschappen, hier volgen de cijfers: Dijkerhoek kreeg het meeste te verwerken name lijk 201.5 mm gevolgd door Espelo met 172.0 mm, Holten en Beuseberg bleven dicht bij elkaar rcspetievelijk 146.6 mm voor Holten en de Beus eberg 144.5 mm en Rijssen noteerde 147.0 mm. In De Bilt viel beduidend minder met 127.0 mm tegen normaal 58.0 mm: een heel verschil dus. De zon was de enige deze maand die zich aan de statistieken hield. Gemiddeld over het land regis treerde het KNMI 193 uren zon wat maar w einig af week van het langjarig gemiddelde van 198 uren. In De Bilt scheen de zon 191 uren tegen normaal 192 uur. Er kwam 1 zonloze dag voor in Holten, precies het normale aantal. Tot slot kwa men er nog vier tropische dagen voor, drie mist- dagen, vier onweersdagen en twee hagel dagen. En zo was augustus toch weer een extreme maand waarin van alles gebeurde. Weerman, Freddie Paalman mij en komen daarvoor speciaal hier heen. Ma ken ondertussen een wandeling op de Holter- berg, laten zich knippen en gaan daarna weer naar huis. Dan komen ze langs zoveel kappers tijdens hun reis. En ik ben daar van zeker niet de beste, hoor.' Op de vraag of Wander al aan stoppen denkt, is hij erg duidelijk: 'Als het maandags ccn keer re gent. dan verveel ik me al. Ik vermaak me nog best in het vak en hoop het zolang mogelijk vol te houden. Ik vind het geen prestatie om veertig jaar te werken. Zolang gezond blijven is dat wel.' Naast het kapperswerk, heeft Wander nog een grote hobby: zingen bij de Hoolter Korhanen. 'Het is een erg leuke groep. Met elkaar oefe nen we elke maandag in de verbouwde schuur van Gert van Evertjes. En daar hoort natuurlijk veel gezelligheid bij.' De bemanning van de Lancaster die in de nacht van 13 juni 1943 aan de Bloenienkamps- weg te Mariënheem (ge meente Raalte) veron gelukte wordt sinds za terdag j.l. herdacht met een blijvend monu ment. Colin Cripps, een neef van een van de zeven verongelukte beman ningsleden van dit toestel van 49th squadron RAF onthulde het gedenkteken samen met zijn echtgeno te Pamela. Bij de onthulling waren onder anderen Jan Tiel- beek en Jan Marsman aanwezig, ook betrokken bij de schuilplek in de Heihuizen, de families V.d. Linden cn Dute- weerd, de heer Vrielink uit Luttenberg (hij gaf Cripps eerder dit jaar kleine onderdelen van het verongelukte vliegtuig) en namens de Historische Vereniging Raalte en Omstreken Geert Han- nink en Richard Woolde- rink, schrijver van Raalte in oorlogstijd '40-'45.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 9