Jubileumreis Boer Biet bij vereniging De Ooievaar 'Echt een geslaagd feest' Zakelijk Bekeken Badkamers Tegels in voormalige kaasfabriek Programma commissie vorming en toerusting Kleding inzamelen voor Paardrijden Gehandicapten Vervolgcursus Divina Commedia Staatssecretaris Rutte te gast bij liberaal café lederwijs zoekt meedenkers Programma NBvP Holten Expositie Jurjens en Thalen Lezing over Tarot Donderdag 16 september 2004 Holtens Nieuwsblad 5 Bathmen - Aart van de Pol Badkamers en Tegels is sinds kort ge vestigd in de voormalige kaasfabriek van Bathmen aan de Traas- terdijk 1b. Aan de binnenzijde heeft het pand een totale metamor fose ondergaan. Alleen de zes ronde steunpilaren zijn blijven staan die nu prachtig zijn betegeld met marmer mozaïek. In de nieuwe showroom kan men de laatste trends zien op badkamerge- bied zoals: badmeubelen, douchewanden, stoomdouchecabines, sauna's, baden, whirlpools, designverwarmingen, kranen, pla fonds en accessoires. Zelfs een badkamer compleet uitgevoerd in natuursteen, kan men hier bewonderen. In de showroom zijn twintig opstellingen ingericht. Daarnaast een grote tegelpresentatie met een ruime keuze aan wand- en vloerte gels, tegels voor woonkamervloeren en natuursteen. Aart stelt zich wel als doel dat er voor elke beurs iets is te vinden moet zijn in zijn showroom. De doelgroep is dan ook divers. Eerlijk en professioneel advies. Zo komt men desgewenst vrijblijvend bij u thuis de situatie inme ten. de technische mogelijkheden bekijken en natuurlijk de wen sen bespreken. Zo kan er een ontwerptekening worden gemaakt zodat men de wensen op papier terugziet. Tevens verzorgt Aart van de Pol Badkamers en Tegels eventueel de gehele installatie van de badkamer, toilet en de vloer. Voor meer informatie: Aart van de Pol Badkamers Tegels, Traasterdijk lb Bathmen, telefoon: 0570-544441. Holten - De Interkerkelijke Commissie Vorming en Toerus ting Holten heeft haar jaarprogramma klaar. De commissie heeft als doel het organiseren van bijeenkomsten rond diverse thema's op het raakvlak van kerk en maatschappij. Zo staat er op dinsdag 28 september een excursie op de planning naar het klooster van de Zusters Franciscanessen in Denekamp. Het vertrek is vanaf de parkeerplaats bij de Kandelaar om 17.30 uur, met eigen vervoer (meerijden mogelijk). Zonder vesperdienst vertrek: 18.30 uur (in overleg met commissie). Elly van Meijgaard houdt dinsdag 26 oktober om 20.00 uur in de Kandelaar een lezing en presentatie over de geschiedenis van de pelgrimsreis naar Santiago de Compostella. Een cantatedienst wordt zondag 28 november om 19.00 uur ge houden in de hervormde kerk. Het koor Campanclla verleent zijn medewerking. Voorganger: Pastoor Wolters St. Josephparochie Nieuw Heeten-Holten. Auteur Bram Moerland houdt dinsdag 18 januari om 20.00 uur een bijeenkomst in Irene. Het gaat om een lezing over de Mystiek bij de Kartharen. Geloofsbeleving en vervolging van deze broe derschap uit de elfde tot dertiende eeuw. In De Kandelaar wordt dinsdag 22 februari om 20.00 uur een pre sentatie met dia's over de bijbelse werken van Rembrandt van Rijn door Jacques Maas, docent aan de Katholieke Universiteit Utrecht gehouden. Een lezing over de voorstellingen van een bestaan na de dood vanuit onder meer de Egyptische en Griekse cultuur en de christe lijke geloofstraditie door drs. Marieke van der Meer, wordt dins dag 8 maart om 20.00 uur in Irene gehouden. De avondbijeenkomsten zijn voor alle belangstellenden toeganke lijk Voor meer informatie: Gerard Beldman, telefoon 0548-363193. Holten - Door de VPGO (Vereniging Paardrijden Gehandi capten Oost) wordt van 20 tot en met 24 september in Holten gebruikte kleding ingezameld, ten behoeve van het paardrij den voor gehandicapten. De Stichting Paardrijden Gehandicapten Holten e.o. heeft er be lang bij dat er veel gebruikte kleding, huishoudelijk textiel en ge bruikte schoenen worden ingezameld. De opbrengst van de inza meling van gebruikte kleding wordt namelijk verdeeld onder de Stichtingen Paardrijden Gehandicapten in Oost-Nederland, waar onder ook onze Stichting in Holten. Door de opbrengst van deze kledinginzameling zijn wij in staat het financieel mogelijk te ma ken dat dertig ruiters en amazones bij onze Stichting kunnen paardrijden. Paardrijden voor gehandicapten is niet alleen sport en vrijetijds besteding, maar ook een vorm van therapie. Het paardrijden van deze jonge mensen gebeurt onder verantwoordelijkheid van een speciaal opgeleide instructeur en vele vrijwilligers, die worden bijgestaan door een fysiotherapeut. Naast het plezier dat velen er aan beleven, is het ook belangrijk voor veel gehandicapten dat zij lichamelijk actief blijven. Paardrijden wil ook zeggen: concentre ren van en reageren met je hele lichaam. Paardrijden trekt de aan dacht weg van het eigen probleem en richt zich op anderen en die ren, vaak resulterend in grote vriendschap met paard en pony. Soms is de overstap naar paardrijden nogal groot. Hierbij is de hulp nodig van valide medemensen. Soms ontbreken de midde len. Het paardrijden is een enorme kans binnen de mogelijkheden van gehandicapten. De VPGO is hierbij een uitstekend instrument. Zij overkoepelt Stichtingen in Oost-Nederland, die goedgekeurd zijn om te rijden met gehandicapten. De aangeboden zak graag vullen met overtollig geworden kle ding, dekens, ander textiel en niet meer te gebruiken schoenen. De goedgevulde zak aan de straat zetten op de dag die op de zak staat, dan wordt deze door de inzamelaar van de VPGO opgehaald. Holten - N oor de cursus Divina Commedia in het voorjaar on der leiding van ds. E.W.H. Laman Trip Klein Starink was veel belangstelling. Daarom wil Laman Trip graag nog eens terugkomen om een vervolgcursus te geven in vier avonden. In de grote cursus zijn niet alle canto's uitvoerig behandeld en er zijn ook nog vele kunstuitingen op het gebied van de beel dende kunst en muziek w aar nog niet op ingegaan is. Op de dinsdagen 28 september. 05 oktober en de woensdagen 20 oktober, 27 oktober 2004 zijn deze avonden gepland in Galerie Anam Cara, Fazantenweg 1 in Holten, aanvang 20.00 uur. De opzet van de vervolgcursus is als volgt: behandeling van de Vita Nova, een gedichtenbundel, die aan de Divina Commedia vooraf gaat: de hel, de louterings en het paradijs. Laman Trip leest andere stukken, vertoont andere dia's en er is ook andere muziek te beluisteren dan in de grote cursus. Ook als men de grote cursus niet heeft gevolgd, is deze cursus aan te raden als men iets meer wil weten over het leven en het werk van één van de grootste filosofen/ dichters van de dertiende eeuw. Opgeven kan telefonisch 0548-362577, mobiel 06-51788167 of per email: m.unterhorst@hetnet.nl De kosten bedragen 50 euro per persoon voor de vier avonden, inclusief lesmateriaal, koffie/ thee en een glaasje wijn. Men kan zich ook inschrijven voor een of meer avonden; de kos ten bedragen dan 12,50 euro per avond, per persoon. Holten - Reisvereniging De Ooievaar vertrok vrijdag 3 september voor de 42ste reis, richting Rudesheim, met aan het stuur: Franz von Spitax. Ook Ab Jansen (Boer Biet) ging mee. Voor hem een jubi leumreis, want het was zijn veertigste maal. Bij Marie en Diederik werden de leden om 8.00 uur verrast met broodjes en koffie. De ooie- vaarsroes was begonnen. In de bus, dezelfde taferelen als voor gaande jaren. Kaarten aan de ta fels, krantje lezen en traktaties op worst en gehakt. Na twee en een half uur een koffiestop op een heerlijk terrasje en dan weer verder, richting Montabauer, een prachtig oud stadje met een machtige burcht hoog op de heu vel. Na deze stop. ging de reis verder dwars door de heuvels van het Rheingau-Taunusge- bergte richting Rudesheim. De jubilaris Boer Biet werd gewe zen op de geweldige gapende gaten naast hem. Hij houdt zijn ogen strak gericht op de kaarten en mompelt: 'Ie zolt ze mar ach- tert huus hebben'. Waarop de Preuter grapt: 'Ab hef a genog an het gat van Fenneke.' Voordat wij naar ons hotel in Rudesheim gaan, bezoeken de reizigers het immens grote Nie- derwald Denkmal, dat hoog bo ven de stad uittorent. Speciaal voor Petra, die vandaag haar verjaardag vierde, werd hier een fotostop gehouden. Zij ontving de kussen en de felicitaties van de hele groep. Nadat de kamers waren ingedeeld en werd geno ten van een voortreffelijk diner, volgde een eerste kennismaking met Rudesheim. Ab had zijn stekje gevonden bij Gaststatte 'Oberstubchen', op nog geen vijftig meter van ons hotel. Ui teraard werd door anderen de Drosselgasse met een bezoek vereerd. De andere morgen 9.00 uur, ge zamenlijk ontbijt. Gezelligheid troef. De belevenissen van de af gelopen nacht werden heerlijk aangedikt en doorverteld."Lach salvo's klonken over en weer. Op het programma stond het Stadtspektakel in Giesenheim, een middeleeuwse markt. De reizigers parkeerden de bus en kwamen na tien minuten tot de ontdekking, dat zij op een open dag waren beland van de regio nale vakschool. Snel allemaal de bus weer in, behalve onze Willy. Zij was er niet. Na enig zoeken kwam ze, treurig kijkend, weer boven water. Zij had zich al he lemaal geschikt in haar lot van eenzaamheid. De verdere dag hield iedereen Willy scherp in de gaten, zodat ze niet weer zoekraakte De middeleeuwse markt was in teressant om te zien, maar de temperatuur nodigde uit voor een terrasje om de inwendige mens te versterken. 's Middags even met het veer de Rijn over naar de wijnfeesten in Bingen en heerlijk genieten on der de bomen van de Rijnboule vard, met de opzwepende klan ken van een heuse Mexicaanse muziekgroep. De zondagochtend stond een Fruhschoppen gepland in Ober Gladbach, een plaatsje met vier honderd inwoners. Zij wisten dat de groep zou komen. De Holtenaren werden bijzonder gastvrij ontvangen. De sfeer was geweldig. De blaaskapel speelde speciaal Alte Kameraden. Naast de nodige drankjes kon den ze hun hart ophalen aan Bratwurst mit Kartoffeln und Salat. Bij het afscheid was de Kapel en de gehele tent stil en zo klonken de tonen van het Sallandlied ver door in de heuvels van Ober Gladbach. Die middag een boottocht over de romantische Rijn. langs roemruchte kastelen en natuur lijk de veel bezongen Loreley. De laatste avond alweer. Geza menlijk naar de Drosselgasse. Iedereen zocht zijn favoriete stekkie weer op. En dan midden op de avond, onze jubilaris. Hij was gearriveerd. Een golf van eerbied en verwon dering was voelbaar door de he le Drosselgasse. In de verte hoorde je de mensen zingen 'leaft dan den olden Bietbauer noch' of zoiets. Het bleef lang gezellig, met een sublieme vo geltjesdans van Seino en het Sierra Madre van Voske. Maandagochtend vroeg op, af scheid van het gezellige Rudes heim, nog even nagenieten in Altenahr. Boer Biet jubileerde bij reisvereniging De Ooievaar. De tijd is onverbiddelijk, via Dusseldorf terug naar huis. Een heerlijk slotdiner bij Huub en de veertigste reis van Ab. hopelijk niet zijn laatste, zit er op. Bij Ab in de 'Gaststatte' ging de Ooievaarsroes weer over naar de sleur van alle dag. In hun hoof den klonk het nog na: 'Ja hij leaft nog. hij leaft nog, hij leaft nog.' Holten - Voorzitter Coen van Hoevelaak is erg tevreden over de Keunefeesten. 'Het was su per! Echt een geslaagd feest. Ik heb heel veel goede reacties gehad. Het waren de beste Keunefeesten ooit. Ook gezien het aantal bezoekers.' De enige smet op het feest was de vrij dagavond. Een ambtenaar van de gemeente trok aan de bel, omdat zijn decibelmeter te ver uitsloeg. Ook al waren er geen klachten binnengekomen van omw onenden, bleef hij voet bij stuk houden. Er zat niets an ders op, dan het feest die nacht eerder stop te zetten. Verder bleek alles zeer goed verlopen te zijn. Meteen de don derdags was het al feesten gebla zen. Een hard gejuich en mee- zinggeluiden klonken toen uit de tent. Het jeugdige publick ging duidelijk uit hun dak en dat was al van ver te horen. De zeer pop ulaire groep Chipz stond op het podium en dat zorgde voor een uitzinnig publiek. Zowel jon gens als meisjes drongen zich naar voren en gingen helemaal mee in de hits van de band. Nog nooit was de donderdagavond zo goed bezocht. Om verdringing van de allerkleinsten te voorko men. was voor hen voor het po dium een speciaal deel afgezet. De hits werden allemaal meege- ■schreeuwd en de daarbij horende speciale armbewegingen werden zo aangeleerd. 'Willen jullie Cowboy?', riep een van de zangeressen vanachter de coulissen nadat de groep het po dium al had verlaten. 'Jaaaaa!'. was het volmondige antwoord. 'Ik hoor jullie niet. Willen jullie Cowboy?' Nog harder klonk het bevestigende antwoord. En na tuurlijk kwam Chipz terug om hun grootste hit te zingen. Daarna kwam toch een einde aan hun optreden en wilden de meeste kinderen zo snel moge lijk de tent uit, om de groepsle den op te zoeken en handteke ningen te scoren. Voor wie over bleef. zong Chris Welker popu laire liedjes met de cd mee. Vele bedrijven maakten er vrij dagmiddag gebruik van om sa men met het personeel gezellig de week af te sluiten en aan de Keunefeesten te beginnen. Er werden in de tent lekkere sala des neergezet en in de pan lagen vele worsten te bakken. Duo Sold Out. met onder andere Bert Reijlink op het keyboard, zorgde voor de muziek. Langs lange tafels in de tent, zochten personeelsleden van de verschil lende bedrijven een plek op. Voorzitter Coen van Hoevelaak had zich voor deze speciale ge legenheid zelfs in een driedelig pak gehesen. Wel zonder stropd as, wantje moet het natuurlijk ook niet overdrijven. Omdat burgemeester Bort Koelewijn verlaat was, mocht wethouder Wim Stegeman het openings woord doen. zodat er daarna aan het buffet kon worden begon nen. Het bedrijvenborreluur zit de laatste jaren tegen het maxi mum aantal deelnemers van zes honderd aan. Veel meer wil Coen ook niet toelaten, omdat het buffet dan te klein wordt. Vele vrijwilligers zijn daar de hele dag druk mee. en dat zou een extra aanslag op hun werk zaamheden worden. Jannes kwam 's avonds langs. Net als de showband New Min ded. Het zou een gezellige af sluiting van de vrijdagavond worden. Echter, een ambtenaar van de gemeente had rond mid dernacht zijn decibelapparaat uit de broekzak gehaald. De ge luidsoverlast bleek veel te hoog. Ook al waren er geen klachten van omwonenden binnengeko men. De muziek van New Minded moest zachter. Dit hielp niets, want alleen het gepraat van de feestgangers leverde al teveel decibels op. Coen besloot daar om de stekkers eruit te halen en het feest een vroegtijdig einde te geven. Om te voorkomen dat er een hoge boete zou volgen. Hoeveel mensen in de tent er echt iets van gemerkt hebben, is onduidelijk. Vooraan leverde het wel een fluitconcert op en veel boe-geroep. De meesten zetten het feestje daarna gewoon verder in de cafés waar onder andere DJ Botox stond te draai en. Het Meedeinfestijn van De Hoolter Korhanen bleek voor de zaterdagmiddag een schot in de roos. Zo vol was de tent tijdens dit programmaonderdeel nog nooit. Voorgaande jaren werd die middag speciaal gereser veerd voor de vriendenclubjes, die een act moesten instuderen. Naast de Korhanen, waren de Roalter Jong's en Dit is Góórus aangetrokken om te zingen. Harm oet Riessen praatte de acts aan elkaar. Soms pakte hij zelf de banjo en speelde dan liedjes welke wel Chinees leken maar toch gewoon Twents waren. Veel ouderen kwamen hierop af, maar ook veel jongeren stonden in de tent. De vriendenclubjes hadden namelijk een eigen koor. Ze waren al weken druk geweest met het instuderen van drie be kende meedeinliedjes. Normaal klonk het gezang van de clubjes altijd behoorlijk vals. maar deze keer had het oefen zeker gehol pen. Het klonk zowaar zuiver en zeker een vervolg waard. Eerst stond die middag Burdy als special guest op het program ma. maar deze mocht niet van zijn baas. Daarom kwam Martin Dams en die maakte er een mooi feestje van. Buiten was de hele dag al de vrije markt van de supporters vereniging van HMV bezig. Di verse kraampjes, waarlangs ve len langsliepen om te snuffelen. Alleen de Perfect Showband stond 's avonds op het program ma. Het bleek een goede band. alleen misten velen toch wel een artiest. Iets om naar uit te kijken en naar toe te leven. Het feest was er beslist niet min der om. en vooral achteraan was het dringen geblazen. Velen kwamen oude bekenden tegen, waarmee ze een praatje maak- ten.Om dezelfde ambtelijke pro blemen van de nacht ervoor te voorkomen, werd met de ge meente geregeld dat het goed zou zijn wanneer de muziek na middernacht hoorbaar zachter zou worden gezet. De Reeperbahner Stimmungs- macher uit Dijkerhoek opende de zondag van de Keunefeesten. Er ontstond meteen een gezelli ge sfeer in de tent, die gevuld. was met jong en oud. Maf ge kleed rockten de Stimmungsma- chers erop los. Zij werden later afgelost door Fragment, die de stemming in de tent goed vast wist te houden. Ondertussen gonsde het in de tent al dat Gerard Joling was ge arriveerd. Hij bleek er inderdaad te zijn en zette de tent op z'n kop met bekende nummers. Eigen nummers als Ticket to the Tro pics bleven echter afwezig. Hij maakte er een mooi feestje van. De Dijkerhoekers mochten het programma afsluiten en deden dit vooral met het op eigenwijze spelen van het Sallandlied. Het bleek een enorme hit. want ie dereen stond met de rechterhand op de linkerborst mee te schreeuwen. Holten - Op uitnodiging van WD Rijssen-Holten komt staatssecretaris Mark Rutte van Onderwijs woensdag 29 september om 20.30 uur naar hotel 't Losse Hoes voor een liberaal café. Het is een van zijn eerste optre dens in de regio in zijn nieu we functie. Rutte volgde in juni Annette Nijs op als staatssecretaris op het ministerie van Onderwijs. Daarvoor was hij staatssecre taris op Sociale Zaken. Tijdens het liberaal café zal hij in informele sfeer onder meer ingaan op de aansluiting van het onderwijs op de ar beidsmarkt. maar ook op actu ele politieke thema's. Uiter aard is er uitgebreid ruimte voor discussie. In zijn nieuwe functie is Mark Rutte verantwoordelijk voor beroepsonderwijs, hoger be roepsonderwijs, universiteiten en studiefinanciering. Onlangs presenteerde hij plan nen die er toe moeten leiden dat studenten hun studie snel ler afronden. Dc bijeenkomst is vrij toegan kelijk. Ook niet VVD-leden zijn van harte welkom. Holten - De initiatiefgroep le derwijs Holten zit in de op startfase van een nieuw op te richten school. De groeiende groep is op zoek naar geïnte resseerde ouders en naar men sen met een Pabo-opleiding, die allen willen meedenken over de vormgeving van de school. Een ledcrwijsschool heeft geen klassen, geen huiswerk en geen juf. Iederwijs is een school waar leerlingen leren wat ze belang rijk vinden: wat, hoe en op wel ke manier ze iets willen leren, kiezen ze zelf. De school zal be staan uit één groep van verschil lende leeftijden (vanaf 4 jaar) en in plaats van klassen zijn er ruimtes voor diverse activitei ten. De activiteiten ontstaan vanuit het initiatief van leerlingen, maar ook vanuit de begeleiders, die iederw ijzers genoemd wor den. De school wordt bestuurd door iederwijzers, leerlingen en ouders. Voor informatie: Katja Burgste de (initiatiefnemer) 0548- 516866. www.iederwijs.nl Holten - De NBvP Vrouwen van Nu Holten houdt maandag 20 september haar maande lijkse afdelingsavond in zaal Vosman aan de Oranjestraat. De zaal gaat om 19.30 uur open en het begint om 20.00 uur. Deze avond wordt verzorgd door de dames C. de Groot - Van der Meulen en B. Mulder - Kunst uit Delfzijl. Zij vertellen over Japan en tonen daarbij prachtige trouw- en kinderkimo no's. Er wordt woensdagavond 22 en 29 september en 6 oktober een verkeersopfriscurcus gegeven door Autorijschool Rclker uit Markelo, Op dinsdag 28 septem ber wordt er een fietstocht ge houden van ongeveer 30 kilome ter naar Hellendoorn. Onder meer worden het Johanna van Buren-museum en de wijngaard Country Winery in Nijverdal aangedaan. In samenwerking met Dijker- hoek en Espelo wordt woensdag 13 oktober een agrarische excur sie gehouden. Deze gaat naar het fokzeugenbedrijf van Dirk Lug- genhorst en Vleesbewerkingsbe- drijf Udema. De reiscommissie houdt een dagtocht voor een bezoek aan het Europees Parlement. Holten - Twee kunstenaressen uit Holten. Rian Jurjens en Erika Thalen, exposeren de komende maanden in het Me disch Centrum. Beiden volgden verschillende schildercursussen en hanteren met name de techniek van het aquarelleren. De schilderijen van Rian Jurjens laten prachtige taferelen zien van dieren van de boerderij. Bij na natuurgetrouwe beelden van hun eigen koeien en kalveren. Erika Thalen heeft inspirerende landschappen, met prachtige bloemen en planten in aquarel- kleuren geschilderd. De expositie is tot en met eind december te bewonderen. Rijssen-Holten - De Neder landse Protestantenbond afde ling Rijssen Nijverdal en om streken houdt zondag 19 sep tember een lezing in Pa rochieel Centrum De Rozen gaard aan de Rozengaarde 59 te Rijssen. De lezing heeft als onderwerp Tarot en de christelijke symbo liek en wordt gehouden door Annet Nijhof-Fokkinga uit Al melo. De lezing begint zondag om 11.00 uur en is vrij toegan kelijk voor iedereen. Na afloop wordt van de bezoekers een vrij willige bijdrage gevraagd De Tarotkaarten zijn een middel om in de ziel oftewel in het on derbewustzijn te kijken. De kaarten laten zien wat er diep van binnen leeft. Het is een mid del om inzicht te krijgen in het 'lot'. Door het verleden wordt het he den bepaald en vanuit het heden ontstaat de toekomst. De Tarot voorspelt niet de toe komst maar geeft juist aanwij zingen om de eigen toekomst te maken. Een Tarotist gebruikt de kaarten als middel om in een ge sprek de antwoorden te vinden op levensvragen. Nijhof-Fokk inga heeft in haar opleiding als maatschappelijk werkster de ba sis gelegd voor haar gespreks technieken.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 5