Stoer op achterwiel racend bij Supermoto Theo the King, winnaar tijdens Haffafa Open Air Interessante activiteiten jaarprogramma Passage Henk Mulder start met schilderscursus Club Gigantisch stunt in beachsoccerfinale DI0C toert met Zündapps SportAgenda Uitslagen Uitslagen Supermoto Blauw Wit naar Witkampers Bergvliegers Amazing viert tweede lustrum Mannenkoor Caravan slechts 3 dagen stallen Werkzaamheden Aanhangers niet vastketenen Oud-Espelo op RTV Oost Koor Mozaïek iVELKOM IN EIBERGEj Donderdag 26 augustus 2004 Holtens Nieuwsblad Holten - ln een kolkende zandbak heeft Club Gigantisch afge lopen zaterdag het beachsoccertoernooi op haar naam weten te schrijven. Door in een zeer spannende finale, met zeer hoogstaand knetterhard voetbal, Club Corruptus met de staart tussen de benen naar huis te sturen. In de eerste wedstrijd tegen ouwe tijgers van de Togaclub bleef de brilstand nog op het scorebord, maar na een donderspeech van topcoach Balgje ging alles van een leien dakje. Na vier wedstrijden hadden de Griekse goden tien punten. Ge noeg voor een halve finaleplaats, zodat de laatste poulewedstrijd er niet meer om ging, waarop korbach zei: 'Laat maar lopen'. (Je roen Muller - Griekenland, 1-0). In de halve finale moesten de boys van Gerda en Jos het opnemen tegen Logo. Zeker geen gemakkelijke tegenstander waar je zo overheen walst. (Ze moesten eindelijk alles uit de kast halen). Eindstand: 0-0. Strafschoppen moesten de beslissing brengen in deze fairplaycup- waardige wedstrijd. Logo begon deze serie slecht. De bal werd gestopt door een zeer goed keepende Doedeijk die eigenlijk het hele toernooi het ver schil maakte voor Gigantisch. Uiteindelijk was het Boyzoon die Club Gigantisch, met een zeer goed genomen strafschop, naar de finale schoot. Na een laatste speech van coach Balgje. begonnen de Gigantjes zeer ontspannen aan de finale tegen het favoriete Corruptus. In deze finale werd er door Gigantisch eigenlijk alleen maar ver dedigd. Een loodzware opdracht voor de verdedigers Tonie en Jo- pic die de 'de keerltjes' van Corruptus geen kans gunden. Het was Jopie die Bert Reijlink zelfs nog even in een wasari moest leggen, om hem niet alleen op Spikey af te laten gaan. Dit was zeker nog niet het einde, want het was Jan van de Paapen die hands maakte en een strafschop veroorzaakte. Naast de goede aanvallers (Jan van de Paapen en Dieter, die al leen finales speelt) en verdedigers (Tonie en Jopie) heeft Gigan tisch ook een penaltykiller in huis. De penalty werd goed gepa reerd door Spikey, waardoor de stand 0-0 bleef. Wat eigenlijk allang in de lucht hing, een goal voor Corruptus, ge beurde toch. Ondanks de heel solide verdediging. Het werd 0-1 na 5.38 minuten. Dus moest Gigantisch risico's gaan nemen. Dit resulteerde in een gelijkmaker van Dieter die de verdediging van Corruptus hele maal gek maakte met z'n wazige draaibcwegingen: 1 -1 Dus kon Gigantisch zich weer opmaken op de allesbeslissende strafschoppenserie. Na veel gezeur over wie de eerste strafschop voor Gigantisch zou nemen stond daar ineens Boyzoon die heel cool zei: 'Ik poep hem er wel effe in'. En dat gebeurde dus ook. Na twee gemiste strafschoppen van Corruptus was het aan Jopie om definitief de trekker over te halen. (Jopie, die eerder in het toernooi faalde van elf meter). Het varkentje was gewassen. Hiermee heeft Club Gigantisch laten zien dat je met werkvoetbal ook de fairplaycup binnen kunt slepen. Holten - Zoals elke nazomer verzamelen de trekvogels zich weer voor een massale uitvlucht. Zo ook dit jaar, ais de rare vogels van DIOC (De Ideale Oldtimer Club) zich weer verza melen voor de uittocht van de Hoolter Zündapps, een uitster vend ras. DIOC is onstaan vanuit een stel enthousiaste Zündapp-fanaten van Club DIS? en kan rekenen op een vaste kern van acht leden en een groeiend aantal gastrijders. Ook dit jaar bleek het weer een tocht vol gevaren te zijn. Door de erbarmelijke omstandigheden van Twente en de Achterhoek. De met olie besmeurde wegen speelde, dankzij de jarenlange erva ring (het blijft een oldtimerclub), weinig parten. De minder erva ren gastrijders, zoals bijvoorbeeld André S. van de Knctterzoe- pers, hadden meer moeite met deze obstakels maar wisten de averij tot twee kleerscheuren te beperken. Ook Nico Leeftink, die vorig jaar door zijn Kreidler in de steek werd gelaten en nu is overgestapt op de Zündapp, kwam op zijn nieuwe oldtimer nog wat onwennig de bocht door. Blauw maakte hier nog even een in schattingsfout. Na diverse tussen- en bijtankstops kwamen de rij ders aan bij overwinteringsoord Het Rei rink in Groenlo. Hier wer den de brommers even gelaten voor wat het was en werd de tocht per taxi verder voortgezet naar het centrum van Groenlo om onder genot van de nodige halve liters in het Beugelcafé te filosoferen over die goede oude Zündapp-tijd. De volgende ochtend was het alweer tijd terug te keren naar Keu- nedarp. Al werd het vertrek even uitgesteld door een lokaal heer send virus die enkele coureurs onder de leden bijna fataal werd. De symptomen (hoofdpijn, gebrekkige eetlust en een raar gevoel in de buik) waren gelukkig van korte duur. De eigenaar van Het Reirink werd nog verzocht de mooiste en de lelijkste Zündapp aan te wijzen. De eer van de lelijkste kwam voor rekening van Wictze Wansink en de mooiste van Vincent Rustebiel. Aangezien de meesten onder hen juist die van Wietze de mooiste vonden, gaf wel aan dat deze man meer verstand van herbergieren had dan van brommers. Alhoewel je je zo weinig populair maakt onder je klanten. De eer van de mooiste was in dit geval dan ook zeer dis cutabel. Gelukkig was het weer beter dan op de heenreis en kon er volop van het zonnetje en de omgeving worden genoten. Bij de talloze stops onderweg was het telkens weer een grote belangstelling alom voor de schitterende oldtimercollectie. Menige jeugdherin neringen van de (oudere) toeschouwers werden opgehaald. Bij aankomst in het vertrouwde Keunedarp zijn de leden van DIOC als besluit neergestreken bij Bierlokal am Bahnhof om nog even na te genieten van het geslaagde weekend. Wie ook eens de mooi collectie van DIOC wil aanschouwen, moet goed de ogen open houden, maar pas op dat men niet door de schoonheid verblind wordt. Voor inlichtingen: G. Soer, telefoon: 06-55 30 51 98. Vletgaarsmaten - Voor de eer ste keer werd in Holten de Su permoto gehouden. Een mo torspektakel op asfalt en zand. Ondanks dat er geen Holtena ren aan de start verschenen, kwamen er toch veel belang stellenden op af. Ronkende motoren staan klaar op het terrein van de Nido op in dustrieterrein Vletgaarsmaten. In felgekleurde leren kleding en helm. zittend op een blitse motor met kleine dikke wielen, maken de rijders eerst twee warmdraai- rondjes over het parcours. Sommigen laten stoer zien dat ze ook met snelheid op alleen hun achterwiel kunnen racen. Anderen stuiven gewoon op bei de wielen voorbij. Daarna werd in rijen opgesteld bij de start. Een man met rode vlag voor en eentje met een an dere vlag achter de motoren. De laatste geeft een teken, zodat de voorste man nog tijd heeft aan de kant te gaan voordat met een bult lawaai de motoren volgas wegrijden. Vol bewondering staan kijkers te dringen langs de hekken om van dit racegeweld niets te hoe ven missen. Van links naar rechts hangend wordt een S- bocht met bijna volle snelheid gepakt. Daarna suizen de moto ren over de Broekweg, om daar weer het industrieterrein op te rijden. Weer bij de Nido aangékomen, wordt stevig afgeremd. Hier moeten de deelnemers namelijk via een zeer scherpe bocht een Holten - Kunstschilder Henk Mulder begint in de laatste week van september met schil derlessen. De cursussen wor den maandags en dinsdags ge geven, zowel 's avonds als overdag. De cursus is geschikt voor be ginners en gevorderden. Er zijn tien lessen tot 31 december en tien lessen vanaf januari. Voor degenen die nog geen les hebben gevolgd bij Henk Mul- Blauw Wit Donderdag 26 augustus Sp. Markelo 2 - Blauw Wit 2, 18.30 uur (vertrek 17.30 uur). Zaterdag 28 augustus Witkampers 1 - Blauw Wit 1, 17.00 uur (vertrek 15.30 uur); Blauw Wit 2 - Holten 2. 14.30 uur; Blauw Wit 3 - Vesos 3. 12.30 uur; Vesos 4 - Blauw Wit 4, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit 5 - Vesos 5. 14.30 uur; Blauw Wit Al - Blauwwit ters Al, 14.30 uur; Blauw Wit BI - Enter V. BI, 12.30 uur; Blauw Wit Cl - Delden Cl, 11.30 uur; Blauw Wit C2, toernooi bij Sp. Eefde; Blauw Wit Dl - Hector Dl, 10.30 uur; Blauw Wit D2. toernooi bij GFC, Blauw Wit El - Sp. Lochem E2, 10.30 uur; En ter V. E2 - Blauw Wit E2. 10.30 uur (vertrek 9.30 uur); Blauw WitFl - Enter V. Fl, 10.30 uur; Blauw Wit F2 - Enter V. F2, 9.30 uur; Blauw Wit F3 - Enter V. F3, 9.30 uur. Dinsdag 31 augustus Blauw Wit 4 - DES 5, 19.15 uur; Blauw Wit C3 - Sp. Eefde C2, 18.45 uur. VV Holten Zaterdag 28 augustus Holten Al - SVZW Al, 14.30 uur; Sp. Lochem B3 - Holten B1 13.00 uur; Holten B2 - SVZW B3, 13.00 uur; Excelsior'31 C5 - Holten C2, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Rood Zwart Cl - Holten Cl, 18.30 uur (vertrek 17.30 uur); Holten Dl - JC Ilel- lendoom D2. 11.00 uur; JC Hel- lendoorn D3 - Holten D2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); JC Hel- lendoorn El - Holten El, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten E2 Met hoge snelheid en de concurrent op de hielen, wordt een bocht genomen. (Foto: Johan Bolink) stuk zandweg pakken. Een beet je wiebelend naar evenwicht zoekend, wordt daarna weer een spurt gas bijgegeven. De kleine dikke banden zijn an ders dan de veel grotere, die tij dens de gewone motocross wor den gebruikt. Ze moeten name lijk zowel op zand als asfalt goe de grip hebben. Publiek vermaakte zich prima tijdens deze eerste Supermoto van Holten. Het weer was per fect en daarnaast had MAC de Holterberg gezorgd voor een pa- tatkraam en een biertentje. Ver der deed het winkeltje van Esso- tankstation Erik Huzen goede der en voor degenen die eens een dagje willen proeven aan het schilderen met olieverf, kunnen zaterdag 4 september een works hop volgen. Deze duurt van 9.30 tot 16.00 uur. Voor materialen, koffie en een uitgebreide lunch wordt ge zorgd. Aan het eind van de dag gaat iedereen met een eigenge maakt schilderijtje in een mooie lijst naar huis. Opgave zo spoedig mogelijk bij Henk Mulder, 0548-361889. Klasse Nationaal Eerste manche: 1. Tom van Teeffelen. Wamel; 2 Hans Wa genmakers, Zeewolde; 3. Roger van der Donk. Den Dungen: 4. Mark van Eindhoven, St. Mi chielsgestel; 5. Jacky Verhoe ven, Oirsschot. Tweede man che: 1. Tom van Teeffelen; 2. Mark van Eindhoven; 3. Roger van Donk; 4. Jan Rekers, Maars- sen; 5.Jacky Verhoeven. Klasse Euro Nationaal Eerste manche: 1Wouter Van- lerberghe, (B); 2. Herwin van Kasteren, Vlijmen; 3. Andrew de Kroon, Haghorst; 4. Maikel van der Zanden. Schijnde; 5. Ruben Sebrechts, Gent (B). Tweede manche: 1. Ruben Se brechts; 2. Andrew Kroon; 3. Herwin van Kasteren: 4. Maikel Huisman, Emmeloord: 5. Maikel van der Zanden. Klasse ON'K Eerste manche: I. Remy van Rees, Alphen a/d Rijn: 2. Mar- chel van Drunen, Eindhoven; 3. Theodoor Bouchee, Geldrop; 4. Maikel Smits, Schijndel; 5. An ne Advokaat, Noordeloos. Tweede manche: 1 Remy van Rees; 2. Marcel van Drunen; 3. Theodoor Bouchee; 4. Anne Ad vokaat; 5. Arno Wïllems. Oir- schot. Maxxiscup: 1. Anne Advokaat. Noordeloos; 2. Arno Willems, Oirschot; 3. Tom van Teeffelen, Wamel; 4. Maikel Smits, Schijn del; 5. Bob Barten, Heeswijk Dinther. zaken Bezoekers slenterden langs het parcours en hingen aan de hekken om naar de motoren te kijken. Zo nu en dan klonk er een schrikgeluid wanneer een motorrijder onderuitging, maar in de meeste gevallen viel de schade mee en zette de racer zijn rit weer voort. Holten - Blauw Wit speelt za terdag de laatste wedstrijd in de poule voor de districtsbe ker. Afgelopen dinsdag werd ge speeld in Apeldoorn tegen TKA. TKA had eerder bij Witkampers met 1-2 gewonnen. De kleine verschillen maken het een span nende poule. Afgelopen zater dag speelde Blauw Wit uit in Wapenveld. Een van Blauw Wit-kant niet goed gespeelde wedstrijd waarin teveel misliep. De ruime nederlaag (5-0) geeft aan dat er nog veel werk verricht moet worden en dat er elke wed strijd veel inzet nodig is. De wedstrijd begint om 17.00 uur. - JC Hellendoom E2, 10.00 uur; JC Hellendoom Fl - Holten Fl. 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Hol ten F2 - JC Hellendoom F2, 11.00 uur: JC Hellendoom Fl - Holten Fl. 10.00 uur (vertrek 9.00 uur): Holten MB1 - Hoeve Vooruit MB1, 14.00 uur; Holten MB2 - Hoeve Vooruit MB2, 14.00 uur. Woensdag 1 september DES El - Holten El. 19.00 uur; DES E2- Holten E2. 19.00 uur (vertrek 18.00 uur): De Evers- berg MB2 - Holten MB2, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur). Holten - Het afgelopen week end stond de laatste vlucht voor de jonge duiven op het programma. Omdat zaterdag het weer te slecht was om de duiven te lossen, werd de vlucht uitgesteld tot zondag. Zondag was het weer een stuk beter en werden de duiven om 7.45 uur gelost in het Franse Reims (377 kilometer). De wind kwam uit zuidelijke richting en daardoor konden de duiven een redelijk hoge snelheid maken. Van de 179 duiven die in Holten waren ingekorfd kreeg A. Kas pers om 12.05 uur als eerste een duif terug. Deze maakte een snelheid van 86.1 kilometer per uur. De eerste tien plaatsen wer den als volgt verdeeld: 1-3-4-5- 8-9-10 A. Kaspers. 2 G. Juijens, 6 H. Jansen. 7 A.J. Kramer. Shitt Happens opende en sloot het programma op het grote podium (Foto: Johan Bolink) Dijkerhoek - Het is wel eens anders geweest tijdens de Haffafa Open Air. Kwam het water met bakken tegelijk uit de hemel. Afgelopen zaterdag avond bleef het gelukkig droog. Het werd dan ook een Holten - Er staan interessante activiteiten op het nieuwe jaar programma van de christelijke maatschappelijke vrouwenbe weging Holten. Passage is een vereniging, die vanuit haar christelijke identiteit vrouwen bewust wil laten bezig zijn in gezin, maatschappij en andere levensbanden. Wat de landelijke en provinciale activi teiten betreft, zijn er jaarvergade ringen en studiedagen voor de vrouw, waarbij eigen initiatieven van de leden bijzonder op prijs worden gesteld. Belangstellen den zijn altijd welkom. Voor meer informatie kan men zich wenden tot J. Heemskerk- Beldman (voorzitter) telefoon 0548-363879 of M. Stam- Ebrecht (secretaris) telefoon 0548-363271. De bijeenkomsten worden ge houden in de Kandelaar, aan vang 20.00 uur. Meestal op don derdagavond. Het programma ziet er als volgt uit: donderdag 9 septem ber 2004: Fietstocht naar het klompenmuseum in Enter; dins dag 28 september 2004: Leden ontmoetingsdag in de Trefkoele te Dalfsen; donderdag 30 sep tember 2004: B. Scheeringa uit Haren en E. Aanstoot uit Nijver- dal. Ze komen vertellen over va kantiecentrum De Werelt in Lun- teren; donderdag 28 oktober 2004: Anncmiek Landeweerd uit Nijverdal geeft een lezing over de darmziekte Couliakie. Bij de ze ziekte wordt een glutenvrij dieet voorgeschreven; donder dag 25 november 2004: Hutting uit Gortel heeft veel te vertellen over het gekroond wild op de Veluwe en laat daarover een dia serie zien: maandag 20 december 2004: kerstviering; donderdag 6 januari 2005: Nieuwjaarsbijeen komst in de Kandelaar. Aanvang 14.30 uur; donderdag 27 januari 2005: jaarvergade ring. Na het huishoudelijk ge deelte komt Jan Stam vertellen over zijn reis naar Rusland; don derdag 10 februari 2005creatie ve middag. Aanvang 14.00 uur. gezellig feestje, daar op het parkeerterrein van partycen trum 't Bonte Paard in Dijker- hoek. Wie er vroeg bij was, kon extra genieten. Het eerste uur kostte het bier namelijk 1 euro in plaats van 1,50 euro. Daarnaast was er in het midden van het terrein een minipodium neergezet, waar Dij- kerhoekse bands het publiek al vast warm maakten voor de acts op het grote podium. Telkens druppelden er bezoekers binnen. Leden van de organise rende Dijkerhoekse vrienden club Haffafahadden hun blauwe stamtafel bij de ingang neerge zet. Daarop stonden welkomst drankjes klaar en moesten bin nenkomers eerst door een wit rookgordijn. Met lange partytenten langs de kant van het terrein, was er reke ning gehouden met eventueel slecht weer. Naast een tappunt, was er ook een kraam waar Bree- zers konden worden gekocht. Een populaire alcoholhoudende drank. Verder een patatkraam en een varken aan het spit. Her en der stonden stoelen met tafels en hangtafels. Voor het grote podium was ruimte vrijge houden om te kunnen dansen. In het begin bleef die plek leeg, maar later op de avond durfden voor de meiden wel een dansje te wagen. Shitl Happens stond als eerste op het programma. Een meiden groep met een jongen achter het drumstel. Met enkele stevige rockers begonnen zij hun optre den. Daarna volgden rustigere meezingers. Het tempo bleef in veel liedjes echter net iets te langzaam, waardoor ze het pu bliek niet echt meekregen. Dat was anders bij Paperplane. Deze heren wisten wel goed maat te houden en rockten er stevig op los. Vooral ook veel goud van oud wat langskwam, zodat iedereen kon meezingen. De winnaar van de avond was misschien toch wel Theo the King. Ondanks dat hij slecht bij stem was, zorgde hij voor een vermakelijke show. Kijkend op een papiertje welk nummer aan de beurt was, begon hij uit volle borst op eigenzinnige wijze Ne derlandstalige liedjes te zingen. Zijn act werkte duidelijk op de lachspieren van de aanwezigen. Daarna kwamen de meiden van Shitt Happens weer het podium op. Zij bedankten Theo voor zijn optreden en begonnen daarna zelf aan het slot van Haffafa Open Air. Het maakte het feestje compleet. Holten - Gemengd koor Ama zing bestaat tien jaar. Dit wordt zaterdag 11 december onder meer gevierd met een groot lustrumconcert in De Waerdenborch. Maar eerst gaat Amazing van 15 tot en met 23 november voor vijf optredens naar Curasao. Holten - Het Holtens Mannen koor hervat dinsdag 31 augus tus de wekelijkse repetities. Het koor dat momenteel ruim dertig leden telt, kan nog wel enige versterking gebruiken. Wie belangstelling heeft om mee te luisteren of te zingen, is welkom tijdens de repetitieavon den. Deze worden elke dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur gehou den in de grote hal van de chris telijke basisschool De Regen boog aan de Schoolstraat. Holten - Aanhangwagens en caravans mogen niet langer dan drie achtereenvolgende dagen op de openbare weg of openbare parkeerplaatsen worden gestald. Toch blijken steeds meer aanhangers voor langere tijd te worden gepar keerd op de weg. Dit gaat vol gens de gemeente, ten koste van het aanzien van de omge ving en de beschikbare par keerruimte. Wordt een aanhangwagen of ca ravan toch langer dan drie dagen op de openbare weg gestald, dan zal de eigenaar worden verzocht zijn voertuig met spoed te ver wijderen. Gebeurt dit niet, dan volgt een proces-verbaal. Het is wel mogelijk een ontheffing te krijgen, maar alleen als het aan toonbaar noodzakelijk is het voertuig langer te laten staan. Holten - Delen van de Dorps straat, Aaltinksweg en de N 332 worden voor een bepaalde periode afgesloten wegens werkzaamheden. Eén rijstrook van de Dorpsstraat bij de spoorbrug wordt van 30 augustus tot en met 11 septem ber tussen 9.00 en 16.00 uur af gesloten. Het verkeer wordt ge regeld met een regelinstallatie. De Aaltinksweg wordt bij de spoorbrug afgesloten van 30 au gustus tot en met 11 september tussen 9.00 en 16.00 uur. De N 332 tussen Nieuw-Heeten en Heeten wordt van 30 augus tus tot en met 18 september tus sen 19.00 en 6.00 uur afgesloten. Holten - Het is niet toegestaan aanhangwagens met een ket ting of kabel vast te binden aan een boom. Op den duur kan namelijk de boombast zo danig beschadigen dat de boom eronder lijdt en vervan gen moet worden. Echter, ge meentewerkers zien steeds va ker aanhangwagens geketend aan een boom. Er wordt dan een waarschuwing gegeven. Helpt die niet, dan zal de gemeente gaan optreden. Naast dat het schadelijk is voor de boom, is het ook erg hinder lijk bij onderhoudswerk aan groenvoorzieningen als er aan aanhanger in de weg staat. Espelo - Filmbeelden van de Espelose filmclub ToDaBoKr zullen zaterdag 28 augustus om 17.21 uur worden uitge zonden in het tv-programma Filmarchief Overijssel van RTV Oost. De uitzending wordt om de twee uur her haald. De opnames zijn van de afgelo pen 27 jaar van Espelo en omge ving. Het Rabo Projectenfonds Hol- ten-Markelo heeft ToDaBoKr in de gelegenheid gesteld om oude filmbeelden over te zetten op dvd. Holten - Kinderkoor Mozaïek begint dinsdag 31 augustus van 15.30 tot 16.30 uur in de Kandelaar weer met de weke lijkse repetities. Jongens en meisjes vanaf groep drie zijn van harte welkom. Kom eens langs en doe mee. Inlichtin gen, telefoon 0548-364659.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 5