Dominique van der Duin naar NK Nieuw programma Bato met Callanetics en CaYoRobics Ton de Geest: 'Ik hoefde niet bij alle Rijssenaren geliefd te zijn' Medische diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht E51auw Wit Cl verrast Agenda Collectanten gezocht weGeNeR Holtens Nieuwsblad donderdag 26 augustus 2004 Holtens Nieuwsblad Holten- De kersverse provinci al kampioene van Gelderland n Flevoland in de Ml-klasse de veertienjarige Dominique an der Duin, zal op zaterdag 4 eptember met haar pony Jody heedingen naar de Nederlands titel in Ermelo. Tijdens het Ne derlands kampioenschap, waar ze concurrentie zal ondervin den van deelnemers uit de an dere provincies. Dat de Holtense leerlinge van Maatschap Huisartsen Holten. Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Sal land, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7. telefoon 361111 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland. Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. A.C. Scharn, telefoon 0547-382228. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, te lefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tele foon 362835. b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 29 augustus: 9.30 uur, ds. H. Gijsen, nevendiensten. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Dijkerhoek, 9.30 uur: ds. S.M. Roozenboom; Espelo, 10.45 uur: ds. S.M. Roozenboom. Eerste collecte: diaconie; tweede collecte: kerkvoogdij. Okkenbroek, 9.30 uur: de heer H.G. Dijkman, Vorden. Collec te: Nederlandse Bijbelgenootschap. Gereformeerde kerk Zondag 29 augustus: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. H.P. Mulder. Eerste collecte: kerk, tweede collecte: diaconie. Recreatietent De Borkeld Zondag 29 augustus: 10.00 uur, mw. S. van Bruggen. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 19.00 uur. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HM V-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Nieuw-Heeten, zaterdag 28 augustus: 19.00 uur gezinsviering, past. B. Wolters. Maandag In de eerste helft van de avond van zondag bleef het nog lang aan genaam omdat de temperatuur maar langzaam daalde. Het was nog ideaal weer om buiten te zijn, om te wandelen of te fietsen of barbecuen. Later viel er een buitje. Dit was ook in de ochtenduren het geval. De zon kregen we niet te zien door de vele bewolking. In de middag was er af en toe wat zon, maar ook een enkele bui. Etmaal: Holten 3.6 mm en Espelo 3.3 mm. Dinsdag [In de nacht was het rustig en helder, begin van de nanacht viel er een regenbui. De dag begon onbewolkt en de zon was er weer vroeg bij. Lang duurde dit niet want al snel vormden zich wolken velden. Dit was ook het geval in de morgen, de zon liet zich wel geregeld zien. 's Middags prima weer met brede opklaringen en perioden met zon. De temperatuur bedroeg 23.5 graden. Woensdag De nacht zag er bewolkt uit maar het bleef droog. De temperatuur daalde maar langzaam zodat dat het zwoel was met 18.1 graden in de weerhut. In de eerste helft van de morgen veel bewolking en een licht regenbuitje. Daarna opklaringen en zon. In de middag flinke perioden met zon, afgewisseld door wat stapelwolken. Een prachtige zomerdag, ook de temperatuur mocht er zijn met 27.2 graden: weer een zomerse dag erbij. Donderdag In de avond van woensdag kregen we met buien te maken, waar bij ook onweer voorkwam, maar het viel gelukkig allemaal erg mee. 's Morgens veel stapelwolken en geregeld zon. Begin van de middag viel er een licht buitje. Verdere verloop van de middag bewolking en geregeld zon. Wel was het een onstuimige dag met al die wind. Het werd nog weer een warme dag met 22.6 graden. Over het etmaal Holten 7.4 mm en Espelo 8.0 mm neerslag. Vrijdag De nacht verliep droog met opklaringen en wolkenvelden. De temperatuur zakte naar 15.6 graden. Begin van de morgen was het al mis, toen viel er al een bui. Daarna wisselende bewolking, af gewisseld door opklaringen en buien. Ook in de middag hielden we het niet droog, er vielen enkele buien. Tussen de buien door geregeld zon. Holten 5.0 mm en Espelo 2.5 mm. Zaterdag In de avond van vrijdag viel er nog een regenbui. Daarna bleef het droog en klaarde het flink op. De temperatuur kon flink onderuit want voor het eerst werd het na lange tijd 12.2 graden: goed slaap- wcer. In de morgen veel bewolking waaruit wat regen viel. Het duurde lang voordat de zon er goed doorkwam in de namiddag. Het werd niet warmer dan 17.7 graden. Zondag In de nacht hadden we weer brede opklaringen, het werd nog wat frisser met 9.3 graden in de weerhut. De dag begon met wolken velden en opklaringen. Ook in het verdere verloop van de morgen veel wolkenvelden en nu en dan zon. 's Middags stapelwolken, af gewisseld door geregeld zon. Temperatuur 20.2 graden. Meteo Holten, Freddie Paalman let nieuwe Cl heeft in de be- erwedstrijd tegen het een klas- e hogerspelende Hector vernie- igend toegeslagen. Al snel was iet Jurgen die na een afgeslagen chot van Thijmen de 1-0 bin- enschoot. Later werd het 1-1. Dankzij een vrije trap van Ru ben en een punter van Thijmen werd het 3-1. Dat de bal heel glad was merkte keeper Mike bij de 3-2. Na de rust een steeds sterker C-team. Via goede com binaties won Blauw Wit met6-2. scholengemeenschap De Waer- denborch uitkomt voor Gelder land, is naar aanleiding van haar lidmaatschap bij de Sint Steffen- ruiters in Laren waar ze met haar New Forest zoveel mogelijk traint. Instructrice M.E. Dollekamp traint Dominique en haar tien jaar oude pony om hen verder voor te bereiden op het komend toernooi. 'Ik ben nu nog niet zenuwachtig, maar ik denk als ik er straks voorsta, dat ik het wel heel span nend zal vinden', zegt Domini que, die, naast het huiswerk dat er straks weer aan zit te komen wanneer ze aan haar derde leer jaar begint in de kader/ theoreti sche leerweg richting economie, elk vrij uurtje besteedt aan haar grootste hobby: het omgaan met de pony. Dominque van der Duin: 'Ik ben nu nog niet zenuwachtig, maar ik denk als ik er straks voorsta, dat ik het wel heel spannend zal vinden'. (Foto: Johan Bolink) Holten - Het sportjaar 2004/ '05 van SV Bato Holten gaat van start op woensdag 1 sep tember. Het komende seizoen worden voor de jeugd lessen gegeven in gymnastiek (ruime keus uit groepen en al voor kinderen vanaf 3 jaar), klassiek ballet - dansante vorming (vanaf 4 jaar), jazzballet (vanaf 6 jaar), Street- dance (vanaf 6 jaar), zelfverde diging (vooral voor de groepen 7 en 8 van de basisschool) en judo (vanaf 4 jaar). De oudere jeugd en volwassenen kunnen het komende seizoen kiezen uit Callanetics (figuur verbetering gecombineerd met conditietraining), Streetdance, CaYoRobics (een mix van aero bic, yoga, stretching en Callane tics), seniorengymnastiek, Blijf fit!, recreatief volleybal en be wegen voor ouderen. Het volledige overzicht van de sportieve mogelijkheden bij SV BATO wordt gegeven in de jaar lijkse informatieklapper. Voor alle sporten staan in de klapper onder meer de lestijden, de zaal en de contributie ver meld. De informatieklapper is mogelijk dankzij de vele adver teerders en wordt met een opla ge van vierduizend huis aan huis verspreid binnen Holten en oms treken. Indien men de klapper niet ont vangen heeft, kan men deze af halen bij de vice-voorzitter van SV Bato Joop Wissink aan de Keizersweg 20 in Holten (tele foon 0548-36 42 32). Alle informatie over SV Bato staat sinds medio augustus ook op de vernieuwde website www.batoholten.nl. Op deze site zullen ook versla gen van uitvoeringen, uitslagen van wedstrijden en foto's te zien zijn. Zowel in de klapper als op de website wordt aandacht besteed aan de grote voorjaarsshow, die dit keer in het teken zal staan van het tachtigjarig bestaan van SV Bato. De voorjaarshow zal plaatsvin den op 16 april 2005. Holten - Iedereen kan iets doen tegen kanker. Gewoon, door een paar uur te gaan lo pen als collectant, tijdens de collecteweek van KWF Kan kerbestrijding. Met het geld dat de collectanten ophalen, kan meer onderzoek worden gedaan. Hiermee kun nen betere en minder ingrijpen de behandelingen worden ont wikkeld. De collecte wordt dit jaar gehou den van 6 tot en met 11 septem ber. Wie zich als collectant wil inzetten of informatie wil over het collecteren, kan bellen met A. Vincent, telefoon 0548- 362508. Holten/ Deventer - Ton de Geest stopt als VVD-gemeen- teraadslid. In de raadsverga dering van 30 augustus legt hij daar zijn taak neer en wordt zijn plaats ingenomen door Gerda Wibbelink-Roelvink uit Holten. Daarmee verliest de raad van Rijssen-Holten een spraakmakend raadslid, dat menigmaal en met overtuiging de discussie aanging over de gemeentelijke uitgaven, het jongerenbeleid en gevoelige kw esties niet uit de weg ging. Vanuit het kantoor van de EAC, waar vutter Ton de Geest vier dagen per week werkt, heeft hij een prachtig uitzicht op de IJs- sel. De veerpont steekt schuin tegenover het kantoor de rivier over. De Geest is ruim tien jaar bij de Economische Automobiel Club betrokken en dit werk blijft hij voorlopig doen: 'Het houdt je van de straat. Niets doen ligt me niet. En het is leuk werk.' Hij lost voor de EAC-leden 'puz zels' op: autoschade die ver haald moet worden en andere ju ridische activiteiten, en bemoeit zich met de meermalen jaarlijks verschijnende uitgave, waarin De Geest het clubnieuws voor zijn rekening neemt. De Geest en zijn vrouw zijn in middels verhuisd naar Epse, on der de rook van Deventer. Epse ligt in de gemeente Gorssel en dat wordt straks gemeente Lo- chem. Ook hier wordt heringe deeld. 'Door mijn werk zat ik al veel in deze omgeving en in Gorssel kwamen we regelmatig', vertelt De Geest. Het huis aan de A.H. ter Horstlaan in Rijssen werd hem te groot, de tuin met haar behoorlijke hoogteverschil len te bewerkelijk. 'We zaten niet aan een plaats gebonden. We blijven in de buurt: Epse is niet zo ver van Rijssen. Een voordeel is dat ik nu op de fiets naar mijn werk kan', lacht hij. Ruim twintig jaar woonde het gezin in Rijssen. 'We kwamen er toevallig verzeild. Mijn vrouw komt uit Almelo. Dit huis stond in de krant. We gingen kijken toen het Schwarzwald onder een laagje sneeuw lag en wc vielen voor de plek. Spijt hebben we er niet van gehad.' Vrij vlot nadat het gezin in Rijs sen kwam wonen, werd hij actief in de plaatselijke VVD-afdcling. Een maand later waren er ge meenteraadsverkiezingen. Op het verkiezingsbiljet met de plaatselijke partijen dat door zijn brievenbus viel. ontbrak tot zijn verbazing de VVD. Wel was er een combinatie van DSR, D66 en VVD. Voor hem een reden te meer om op de eerstvolgende plaatselijke VVD-bijcenkomst een kijkje te nemen. 'Het was een vrij kleine club; als je even een keer je vin ger op stak werd je gevraagd als bestuurslid.' De Geest was eerst penning meester, toen secretaris en ver volgens voorzitter van de afde ling. Toen eindjaren negentig tijdens de landelijke verkiezing de VVD ook in Rijssen goed uit de bus kwam, besloot men er ook plaatselijk voor te gaan. Maar dan moest er wel iets aan de naamsbekendheid gedaan worden, was het voornemen. En dat gebeurde: na een paar stevige uitspraken was De Geest en de VVD niet meer weg te denken uit het plaatselijk poli tiek gewoel. Zijn uitgangspunt dat er binnen Rijssen meer vrij heid moest komen voor anders denkende Rijssenaren bleef niet zonder resultaat. Mede dankzij de lijstverbinding met de PvdA kwam de VVD in 1998 met twee zetels in de raad. Een half jaar later haalde De Geest de landelijke pers met een opmerking over 'gemeentelijke voorlichting ten aanzien van ge boortebeperking' in het kader van een discussie over woning bouw. Uit een nota van het toen malig college bleek dat er in Rijssen een behoorlijk geboorte overschot was, waardoor er een tekort was aan woningen. 'Het gemeentebestuur ging toen de provincie Overijssel verwijten dat deze niet genoeg woning bouw toestond de komende ja ren. Mijn vraag was waarom alle in Rijssen geboren kinderen als ze ouder zijn, in Rijssen moeten blijven wonen. Terwijl er in Twente voldoende woningen zijn. Als je een groot gezin hebt, moet je accepteren dat niet alle kinderen in Rijssen kunnen blij ven wonen. En niet de provincie de schuld geven dat er in Rijssen te weinig woningen zijn. Ik heb toen gezegd dat de gemeente maar eens een voorlichtings campagne zou moeten starten over geboortebeperking.' Hij kan er nog steeds om lachen: Ton de Geest: 'Ik heb veel leuke dingen beleefd en heb er gewoon een goed gevoel over.' 'Maar ik heb me wel verbaasd dat over een bepaalde opmer king zoveel los kan komen en dat er zoveel bij gefantaseerd wordt. Mappen vol brieven heb ik er nog van. En ik heb nog steeds niet het idee dat ik iets verschrikkelijks heb gezegd.' Hij staat nog steeds achter zijn uit gangspunt van toen. De VVD-fractie maakte geen deel uit van het college. 'Het be tekende dat we inside-informatie misten doordat we geen wethou der hadden. In eerste instantie nodigde toenmalig burgemeester Van Voorden me wel uit om bij te praten, maar dat duurde maar kort. Na een of andere kwestie was hij blijkbaar zo boos op me dat het 'praatje bij de haard' niet meer doorging.' Na de gemeentelijke herindeling was De Geest fractievoorzitter af: Holtenaar Jan Kevelam nam dat over. 'Persoonlijk vond ik dat wel jammer, maar het was terecht dat een Holtenaar de fractie aanvoerde. En ik had er de herindeling niet voor willen laten lopen. Niet omdat Rijssen niet zelfstandig kon blijven, wel omdat sinds de herindeling er meer vrijheid is voor andersden kenden. Ik zou bijvoorbeeld nie mand verplichten om zondags te zwemmen of te voetballen, maar men moet mij dat ook niet ver bieden.' Dat zijn uitspraken niet goed vielen bij sommige Rijsse naren. had De Geest wel ver wacht. Dat hij daardoor verve lende anonieme telefoontjes en brieven zou krijgen, had hij niet gedacht. Maar hij bleef uitko men voor zijn mening; hij woon de immers in een vrij land? 'En ik hoefde ook niet bij alle Rijs senaren geliefd-te zijn. Als 51 procent van de Rijssenaren me accepteerde, vond ik het goed.' Zijn voornaamste taak als ge meenteraadslid was het oppas sen op de belastingcenten van de burger. 'Als ik zie dat dat geld over de balk gegooid wordt, hebben ze aan mij een kwaaie. Ik ben dus zakelijk kritisch naar de ambtelijke organisatie toe. En ik vind nog steeds dat we een te groot nieuw gemeentehuis bou wen, met teveel werkplekken, én we bouwen het op de verkeerde plek. Het had bij het station moeten staan, dan was het veel Expositie Elsbeth Slotboom. Medisch Centrum Holten, zater dag 5 juni 2004 - zondag 5 sep tember 2004 Rondleiding door Kruiden tuin. Larenseweg 106. woens dag 18 augustus 2004 - woens dag 29 september 2004, 19:30, Elke woensdagavond Zwemvierdaagse. Twcnhaars- veld, maandag 23 augustus 2004 - vrijdag 27 augustus 2004 Startavond. Dorpskerk, vrijdag 27 augustus 2004, 18:00 Fokveedag, Okkenbroekscweg 1, Espelo, zaterdag 28 augustus 2004, 9:30 Heropening Wereld Winkel. Centrum Holten, vrijdag 3 sep tember 2004 - zaterdag 4 sep tember 2004 Endurance Holterberg Hol ten. zaterdag 4 september 2004 Darten om Keunetrofee. Bier- lokal am Bahnhof, zondag 5 sep tember 2004, 12:30 Bejaardensociëteit. Irene, dins dag 7 september 2004. 14:30 Circus Bongo. Larenseweg. dinsdag 7 september 2004 - woensdag 8 september 2004 Chipz. Feesttent Kalfstermans weide. donderdag 9 september 2004. 19:30 Keunefeesten. Kalfstermans- weide. donderdag 9 september 2004 - zondag 12 september 2004 Optredens Jannes en Never- Minded. Feesttent Kalfster- mansweide. vrijdag 10 septem ber 2004, 20:00 Vrije markt supportersvereni ging HMV. Holten, zaterdag 11 september 2004 Keunerit. Holten, zaterdag 11 september 2004, 11:00 Optredens Reeperbahner Stimmungsmacher. Fragment en Gerard Joling. Feesttent Kalfstermansweide. zaterdag 11 september 2004. 13:00 MeeDeinFestijn met Hoolter Korhanen en Burdy, Feesttent Kalfstermansweide, zaterdag 11 september 2004, 14:30 Perfect Showband en DJ Bo tox, Feesttent Kalfstermanswei de, zaterdag 11 september 2004, 20:00 Puzzelrit, Beusebergerweg 37, zondag 12 september 2004. 14:00 Golden Tulip Rally, Holten, vrijdag 17 september 2004 - za terdag 18 september 2004 Uitverkoop HM V-winkel, Zwartepad en Jeurlinksweg, za terdag 18 september 2004 Mountainbike Trophy, Zuur- berg, zondag 19 september 2004 Erwin Autocross, Schupperts- wegzondag 19 september 2004, 12:30 Reüniefeest. SG De Waerden- borch, zaterdag 25 september 2004. 14:00-23:00 Kampioenschap voor honden. Holten, zaterdag 25 september 2004 - zondag 26 september 2004 Holterbergherfsttoer Wieler vereniging Holten. Sporthal 't Mossink. zondag 26 september 2004, Toertochten van 30, 50, 80. 110 kilometer. Bejaardensociëteit. Kandelaar, dinsdag 28 september 2004. 14:30 makkelijker te bereiken ge weest.' Graag zag hij nog eens een try- out van Youp van 't Hek of Her man Finkers in het Parkgebouw 'Maar er moet ook publiek op af komen. Het moet te proberen zijn, en anders zou de gemeente moeten bijspringen. Er zijn heel wat gemeentes die voor een fat soenlijk cultuuraanbod wel hun portemonnee trekken.' Wat De Geest betreft kan het ko mende college toe met drie wet houders, in plaats van de huidige vijf. 'Dat kan makkelijk, ook omdat we inmiddels een flinke burgemeester hebben.' Hij deed het raadswerk met ple zier, ook al vanwege de goede contacten met de andere raadsle den. 'Ik heb veel leuke dingen beleefd en heb er gewoon een goed gevoel over. Of ik de gang van zaken in Rijssen nog blijf volgen? In de regionale krant die hier verschijnt wordt het nieuws uit Rijssen-Holten meegeno men, dus ik blijf op de hoogte. En we hebben vrienden in Rijs sen. dus we komen er nog wel eens.' huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bcstuur W.H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementenfa/whk.wegener.nl Eindredactie: Peter Buithuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 1007462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsbladfawhk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat. Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-adviseurs: O. IJspeert. tel: 0548-597353. mobiel 06-51 19 83 42 H. Schotten, tel: 0548-597351. mobiel 06-51 19 83 21Fax 0548-597359 Hoofd redactie: H. Eskes Commercieel regiodirecteur: G. ter Hedde Directie: J V Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontracten en aan biedingen daanoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV' is een onderdeel van het Koninklijke Wegener-concern. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij op genomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u tc laten) in formeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. AU u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV. afdeling Marketing, post bus 692,7500 AA Enschede

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 3