gemeentelijke informatie George Baker met Una Paloma Blanca opnieuw in de hitlijsten Europa Kinderhulp geeft kansarme kinderen een heel fijne vakantie Seniorengids digitale videobewerking handige hulp bij de eerste stapjes... VERVOLG oé> - H& De beste plek voor het vinden van werk is nog altijd JobTrack.nl OJ°bTrack.nl Het boek :a Donderdag 19 augustus 2004 HO 9 www.rijssen-holten.nl gem eente@n jssen-h ol tennl Meer informatie bedenkingen De op de aanvragen betrekking hebbende stukken en de ontwerp beschikkingen liggen vanaf 20 augustus 2004 voor vier weken voor een ieder ter inzage bij de balie Ruimte in de gemeentewinkel Rijssen. Tegen deze ontwerpbeschikkingen kunt u tot uiterlijk 17 september 2004 bedenkingen indienen bij het college van burge meester en wethouders. Vergunningen zijn ook op afspraak in te zien bij de publieksbalie Holten.Voor een afspraak kunt u contact opnemen met een mede werker Milieu, t 854873. Op verzoek worden persoonlijke gegevens geheim gehouden. Een verzoek hiertoe moet tegelijk met de bedenkingen worden inge diend. Op verzoek wordt op 17 september 2004 om 9.00 uur, 10.00 uur respectievelijk I 1.00 uur een hoorzitting gehouden waarin u uw bedenkingen mondeling kenbaar kunt maken. Een hoorzitting wordt alleen gehouden als daarom voor 14 september 2004 wordt ver zocht (via telefoonnummer 854782). Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit kun nen later beroep instellen. Meldingen op basis van artikel 8.40 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders hebben de volgende meldingen ont vangen: Tandartspraktijk Ten Bolscher, Haarstraat 60A in Rijssen, op grond van het Besluit tandartspraktijken milieubeheer; CRS Verkeersgeleiding, Fahrenheitstraat 6C in Rijssen, op grond van het Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer; IHT Metals BV, Kalanderstraat 20 Dl in Rijssen, op grond van het Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer; Rubo-toys, Fahrenheitstraat D in Rijssen, op grond van het Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer; EVI Verlichting, Handelsweg 13 in Rijssen, op grond van het Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieubeheer; Mevrouw T.l. Lafeber, Henri Dunantstraat I in Rijssen, op grond van het Besluit tandartspraktijken milieubeheer; *AB Oost, Ambachtsstraat 5 in Rijssen, op grond van het Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer. Meer informatie Tegen meldingen op basis van artikel I geen bezwaar worden gemaakt. .40 Wet milieubeheer kan eïoeUt t-Je/tk. Cleinfiia. Rijssen - Holten. Reken daar maar op. www.rijssen-holten.nlgemeente@rijssen-holten.nl Karnen Z,nneg. Mi, jovm Itu George Baker staat opnieuw in de belangstelling in Australië dankzij een commercial, (foto: EMI) Vervolg van pagina 3 Met plezier kijken kin deren uit onder meer Duitsland, Frankrijk, Engeland, Oekraine, Oostenrijk en Neder land terug op die va kantie. Ze logeren onge veer drie weken bij de gastgezinnen, verspreid agt over het land en ze zijn tussen de zes en twaalf jaar oud. !n Om in aanmerking te ko men als gastgezin vindt een selectiegesprek plaats zodat de stichting zich een beeld kan vor men van het gezin. Daar na zal er een verklaring van 'goed gedrag' door de gemeente moeten kunnen worden afgegeven. Bij de selectie wordt ook gekeken naar de samen stelling van het gastge zin. Europa Kinderhulp houdt zoveel mogelijk rekening met de wensen van de gastouders omtrent hun agi aanstaand logeetje: men kan aangeven of men lie ver een meisje heeft of een jongen, welke leef- R tijd, welk land. Het is 1 ^echter niet altijd mogelijk om elke wens te honore- 'k i ren. Meer informatie kan men krijgen bij Els Jan- nink. Vanuit Europa Kinder hulp wordt ook de moge lijkheid geboden en wor den gastgezinnen zelfs aangemoedigd om een kind meerdere jaren terug te laten komen in hetzelf de gezin, mits de situatie dat toelaat. Dit, om een band op te bouwen met een kind dat vaak geen zekerheden kent. De familie Koerse is een voorbeeld van zo'n gast gezin met steeds-weerke rende logeetjes. Zij erva ren de band die wordt op gebouwd als zeer posi tief, zeker waar het gaat om Sarah, het meisje uit de achterstandswijken van Londen, komend uit een gezin met tien kinde ren waarvoor zij voor een groot deel de zorg droeg. Het kind had geen schijn van kans om te spelen, te leren, om kind te zijn. 'We bieden kinderen hier niet teveel aan. Ze draai en gewoon mee in het ge zin. doen dezelfde dingen die onze kinderen ook doen', zegt moeder Joffi- lia Köerse. 'Sarah kreeg hier haar eigen toilettasje met een tandenborsteltje. Toen ze wegging wilde ik haar dat toilettasje meegeven naar huis. "Nee, zei ze, laat het maar hier totdat ik terug kom, want thuis pakken ze het toch van me af'.' 'Sarah had heel veel moeite met lezen en schrijven omdat ze vaak lessen op school miste door de situatie thuis. Daarom pushten wij haar om zoveel mogelijk te le ren.' Sarah kwam herhaalde lijk terug bij de familie en de band werd steeds hechter. 'Totdat de En gelse organisatie ermee stopte, hoewel dat later wel weer werd opgepakt', zegt Joffilia. In de tus sentijd verhuisde de moe der van Sarah vier keer maar de laatste keer ging Sarah niet meer mee, ze meldde zich aan bij een opvanghuis. 'In de tus senliggende jaren hadden we alle mogelijke moeite gedaan om contact met haar te krijgen, wat niet lukte. Totdat er een moment kwam dat ze zelfhulp ge vraagd heeft in het op vanghuis om contact met ons te zoeken.' Ze had zelf nog steeds moeite met lezen en schrijven. Op een dag viel er een enveloppe in de bus waarop alleen stond Koerse-Holten- Holland met een tekenin getje er op zoals alleen Sarah die kon maken. 'We wisten niet wat we zagen na al die jaren.' Het contact is toen volle dig hersteld. 'Sarah is nu zelf moeder van een zoontje en ze is hier ge weest naar aanleiding van ons 25-jarig huwelijk met de kleine. We voelen ons helemaal familie van elkaar en ik voel me zelfs oma. Sarah heeft iets krampachtigs bij de op voeding van haar zoon, natuurlijk door haar ei gen jeugd, en wij probe ren haar daarin nu te be geleiden.' Joffilia en Geo draaien al sinds 1987 mee als gast gezin. Toen hun kinderen Menno, Wilfred en An- nemiek klein waren, von den ze dat ze samen ook een paar weken konden geven aan ontheemde kinderen, ze liefde geven en koesteren en dat ook op hun eigen kinderen over moesten brengen. Hun kinderen hebben dat als plezierig ervaren en mochten zij daar later zelf toe in staat zijn, dan zullen zij zich op een zelfde manier inzetten. In de loop der jaren heeft de familie Koerse elf kin deren te logeren gehad waarvan er meerdere weer terugkwamen en met een paar ervan nog steeds contact is. Het is allesbehalve de ^eerste keer dat het Ge orge Baker overkomt. Een liedje van weleer opnieuw in de hitlijs- iatlten. Una Paloma Blan- jn.ca mag dan inmiddels meer dan 25 jaar gele den zijn, in Australië is het nummer hard op °®weg naar een nummer 1 notering. Dankzij een commercial van auto fabrikant Toyota. "En dat terwijl ik nog nooit van mijn leven één voet in dat land gezet heb", lacht de Noord-Hol landse zanger. "Het is ongelofelijk, Imaar waar", begint Hans IBouwens zijn verhaal. |De succesvolle hitzanger jstaat nog altijd volop in |de belangstelling. "Nie- [mand kon vermoeden dat ik, toen ik in 1967 als zanger solliciteerde bij de in de Zaanstreek we reldberoemde band Soul Invention een wereldhit zou scoren. Twee jaar la ter stond Little Green Bag in de hitlijsten en veranderden we de band- naam in The George Ba ker Selection. Ik zal nooit vergeten dat Lex Harding onze eerste single aankondigde met de woorden: 'Little Gr een Bag, laten we hopen dat het geen eendags vlieg is'. Van achter de lopende band in een li- monadefabriek zag ik hoe het liedje wereld wijd de hitlijsten be stormde. Volendammer Jaap Buys wierp zich op als manager. Nog altijd is hij dc stuwende kracht. In 1975 volgde met Una Paloma Blanca het absolute hoogte punt." Zowel Little Green Bag als Una Paloma Blanca groeiden uit tot wereld wijde klassiekers. "Van de laatste zijn in één jaar meer dan 9 miljoen sing les verkocht", vervolgt Hans. Vijf jaar terug scoorde Little Green Bag opnieuw nadat Quentin Tarrantino het had ge bruikt als titelsong van de film Reservoir Dogs. Reclamebureaus in Frankrijk pakten het op en Tom Jones zong Little Green Bag opnieuw de hitlijsten in. Tot mijn ei gen verrassing scoorde Stefan Raab met zijn Una Paloma Blanca Boys een nummer 1 hit in alle Duitstalige landen met het nummer." Toyota-commercial Nu is het Australië. Au tofabrikant Toyota en de hitfilm van Quentin Tar rantino maken George Baker down under tot een ware hype. Reden om er een plaat met Gre atest Hits uit te brengen. "De belangstelling in Australië is overweldi gend. En dat terwijl ik er nog nooit geweest ben. Het leuke is dat liedjes van toen tijdloos blijken. De dag dat ik ze schreef, pakweg dertig jaar terug, had ik dat nooit durven hopen. Maar ik zie het met mijn eigen ogen. Geweldig toch? Het weerhoudt me er echter niet van te blijven schrij ven. Er rollen nog altijd mooie liedjes uit mijn pen. Of er opnieuw een wereldhit tussen zit? De tijd zal het leren." Willem Gunneman In de serie Wat Hoe- wandelgidsen is Het Groene Hart een oase voor het gewemel in de Randstad. Twaalf wande lingen. in lengte variërend van 5,5 tot 17 kilometer, op loopafstand van de gro te drukte. Bij elk ervan is al het waardevolle wat het pad kruist kort en krachtig omschreven. Fraaie kleu renfoto's, en nuttige route kaartjes dragen bij aan het wandelgenot. Dat geldt zeker ook voor de prakti sche informatie (openbaar vervoer, horeca, wel of geen honden toegestaan, moeilijkheidsgraad, aan sluiting lange-afstand-pa- den enz). Uitgeverij Kos- mos~Z&K. Ringbandpa perback met flappen. 144 pag. prijs 15 euro. Ter af wisseling eeeft de ANWB/VVV~een kloeke paperback uit met de al leszeggende titel Toeristi sche Autoroutes Neder land. Van de in totaal 43 sluiten er 6 aan op natuur- en 14 op stadswandelin gen. Bewegwijzerd met de bekende zeskantige ANWB-borden. Een aan tal in het oosten en zuiden schiet over de landsgrens heen. Een boek boordevol wetenswaardigheden, tips en kaarten. Verrijking van vakantieplezier. Paper back 224 pag. prijs 11,95 euro. Dick vd Veen De computer kan een aardig hulpmiddel zijn om videobeelden fe be werken. De basis van die beelden kan bestaan uit zeg maar de oude 8 mm-films, vi deobanden en digitaal opgenomen films. Voor de een is het boeiend om videobanden over te kunnen zetten, of 8 mm- films, wie wat verder is met bewerken van der gelijke zaken wil zelf als regisseur optreden. Te denken valt aan het weg knippen van storende re clames in een speelfilm. Het lijkt allemaal knap ingewikkeld, terwijl het dat niet hoeft te zijn. Er zijn programma's waar mee dergelijke klussen redelijk te doen zijn. Daarnaast is er speciaal voor ouderen de Senio rengids digitale videobe werking uitgebracht door Addison-Wesley. Een handzaam en prak tisch boekwerk dat door middel van goede uitleg en oefeningen met name de ouderen op weg helpt. Het boek bevat een cd- rom met Pinnacle Studio 9 (het programma waar mee films bew:erkt kun nen worden). Wel de probeerversie, maar dat mag de pret niet druk ken. Verder geeft het boek aan hoe het gratis pro gramma Movie Maker 2 te dow nloaden is. en hoe het gebruikt kan worden. Kortom, wie zich tot de doelgroep rekent, of meent met videobewer king iets te willen gaan doen. Digitale videobe werking biedt hulp bij de eerste en volgende stap pen.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 9