MeeDeinFestijn Keunefeesten met vele koren, Burdy en Harm Put van Juleke in ere hersteld Muzieklessen HMV gaan weer beginnen Recreatiewerk begint aan afsluitingsweek Kirby Nijenkamp Overijssels kampioen Proeven aan trainingen atletiekvereniging Holten Stijgende lijn Blauw Wit Wereldwinkel in nieuw jasje Blauw Wit speelt tegen WZC Alvast plek reserveren voor kraam vrije markt HMV Trainingen Mintonette SportAgenda Collectanten gezocht Politiecontroles Repetities Kerkkoor SeniorWeb Ponywedstrijden Bergvliegers W Holten Donderdag 19 augustus 2004 Holtens Nieuwsblad Raalte - Bij de Overijsselse kampioenschappen voor pony's in Raalte, is Kirby Nijenkamp uit Holten met haar pony Rambo kampioen geworden in het B-springen categorie B. Na een parcours was Kirby foutloos en ook in de barrage bleven de balken liggen. Aangezien zij de meeste punten voor stijl had gekregen, bleek ze kampioen te zijn. Zij komt uit voor ponyclub de Marsruiters in Nieuw-Heeten. Voor Susan Baltes uit Holten zat er, ondanks goed presteren, geen ereplaats in. In de klasse be springen categorie E had zij na twee parcoursen te hebben ge sprongen. een balkje geraakt. Hiermee verspeelde Susan een plaats bij de eerste vijf. Danielle Lubbers uit Bathmen, kwam met haar pony Nescio uit in het Z2-dressuur. Zij werd vierde en mag door naar de Nederlandse Kampioenschappen. Sanne Kruiper uit Nieuw-Heeten, uitkomend in het LI-dressuur viel met haar pony Gabion buiten de prijzen. Holten - De trainingen van atletiekvereniging Holten (AV Holten) beginnen maandag 23 augustus de trainingen weer. De trainingslocatie is het in eigen beheer verkregen atletiek- veld op Meermanskamp aan de Valkenweg. AV Holten is ontstaan uit de sportvereniging Holten. In 1971 werd door enkele enthousiaste lopers de afdeling Atletiek als on derdeel van SV Holten opgericht. Vanaf 2 juli 2004 is AV Holten een zelfstandige vereniging. AV Holten is inmiddels uitgegroeid tot een vereniging van ruim tweehonderd leden. De club vindt het belangrijk om de leden in staat te stellen om op een plezierige manier met atletiek bezig te zijn. Zowel jogger als wedstrijdatleet en van jong tot oud, worden gewaardeerd en gere specteerd. Naast het lopen, kun je diverse andere atletiekonderde- len, zoals hoog- en verspringen, speerwerpen, kogelstoten, dis cuswerpen en hordelopen beoefenen. Ook kent AV Holten de mo gelijkheid voor verstandelijk gehandicapten om de atletieksport te beoefenen (G-atletiek). Mocht men interesse hebben om mee te trainen, dan is dit mogelijk. Men kan vrijblijvend aan een viertal trainingen meedoen om pas daarna te beslissen over een lidmaat schap. Wat betreft de trainingstijden kan men kijken op www.av- holten.nl. Op deze website worden de belangrijkste zaken van AV Holten behandeld. Ook staan hier diverse verslagen op van eigen evenementen zoals de Holterbergcross en Bevrijdingsloop. Vra gen kan men ook telefonisch stellen: Jetty Stam, 0548-364 319 of Rob de Bruin, 0548-363 537. Vletgoor - Blauw Wit heeft in de afgelopen week twee wed strijden op 't V letgoor afgewerkt, zaterdag jl. werd thuis met 3-1 van jong O.N. gewonnen en dinsdag was Activia uit Deventer met 1-0 de onfortuinlijke mindere. Tegen het jongeren team van O.N. had Blauw Wit aan een goede twintig minuten voldoende om bij rust al riant met 3-0 voor te staan. Na rust viel het spelpeil ver terug. De gasten uit Almelo scoorden nog tegen. De wedstrijd was vooral van belang om wed strijdritme op te doen. Afgelopen dinsdag werd de eerste beker wedstrijd gespeeld. Tegenstander was Activia uit Deventer. Blauw Wit hield de defensie goed gesloten, maar het slimme spel ontbrak. Eenvoudige, maar doeltreffende oplossingen werden te weinig getoond. Hierdoor was het vertoonde spelpeil matig. Blauw Wit had voor rust wel enkele mogelijkheden, maar ges coord werd er niet. De gasten uit Deventer maakten ook geen ge weldige indruk.Net als de thuisploeg werd er veel balverlies gele den en ontbrak de harmonie. Echter, zowel Blauw Wit als Activia toonden veel inzet en in de tweede helft trok was de openingsfase voor de gasten. Blauw Wit werd teruggedrongen en kon maar moeilijk de weg naar het middenveld vinden. Na een kwartier ont trok Blauw Wit zich aan de druk en nam steeds meer initiatief. De ploeg, waarin nog enkele spelers ontbreken, liet meer lijn in het veldspel zien. Misschien kwam dit ook wei omdat enkele wat ou dere spelers nadrukkelijker het voortouw namen. De druk werd groter en de gasten moesten terug. Blauw Wit stoorde vroeg en te gen het einde van de wedstrijd werd een foute terugspeelbal door Arjan Aanstoot opgepikt en keurig in het verlaten doel gespeeld. Hiervoor had Blauw Wit enkele mooie momenten die geen treffer opleverden. In de laatste minuut mocht Activia nog twee corners nemen waarvan er één gevaarlijk voorlangs ging. Al met al een nuttige winstpartij die de ploeg het vertrouwen moet geven om tot een hoger niveau te komen. Opstelling Blauw Wit: Maarten Paalman, Gert-Jan Ulfman, Youri Noorlander, Gijsbrecht Beldman, Arjan Aanstoot, Gert-Jan Prins, Maar ten Kruimelaar, Jurrian Paalman, Amoud Beldman, Dirk Jan Beldman en Merijn Offringa. Ingevallen: Alfred Beldman, Ton Veldhuis en Niek Bosman. Holten - Vrijwilligers van de Wereldwinkel zijn de komende weken hard aan het werk om de caravan een grote opknap beurt te geven en om te toveren in een eigentijdse stijl. Ze slui ten hierbij aan bij de landelijke ontwikkelingen rondom Transformatie, waarbij alle Wereldwinkels eenzelfde uitstra ling krijgen. Zo'n honderd Wereldwinkels in den lande zijn al omgetoverd en daar reageren de klanten zeer enthousiast. Holten heeft met de Wereldwinkelcaravan een primeur. Het is de eerste zogenaamde rijdende Wereldwinkel nieuwe stijl. Geel en paars worden de kleuren. En het nieuwe logo bestaat uit drie mas kers die de drie zuidelijke werelddelen vertegenwoordigen. De nieuwe stijl is warm, modem en zonnig en de presentatie van de producten is veel overzichtelijker. Dat komt de verkoop ten goe de. Bovendien hebben de vrijwilligers een speciale etaleercursus gevolgd om de producten zo aantrekkelijk mogelijk te kunnen presenteren. Op vrijdag 3 en zaterdag 4 september is iedereen van harte wel kom om een kijkje te nemen bij de vernieuwde Wereldwinkel. Vrijdagmiddag is de Wereldwinkel, zoals elke week, aanwezig op de warenmarkt. Met een speciale openingshandeling zal het nieu we uiterlijk onthuld worden. Voor alle belangstellenden is cf een drankje en een hapje en er zijn leuke aanbiedingen. Op zaterdag 4 september staat de caravan van 11 .UÜ tot 16.00 uur op het Rode Plein. Er treedt dan een koor op met liederen uit Zuid Amerika en Afrika en er komen djembé-spelers. Ook op zaterdag is er voor iedereen iets te drinken en te proeven. Voor de kinderen van de groepen drie tot en met acht van de Hol- tense basisscholen wordt er een prijsvraag uitgeschreven. Zij krij gen de opdracht om de caravan te-tekenen en er een origineie naam voor te verzinnen. Op zaterdag 4 september is de bekend making van de uitslag en de prijsuitreiking. Holten - De zaterdagmiddag van de Keunefeesten krijgt dit jaar een compleet andere in vulling. Geen hilarische acts van enkele vriendenclubjes, maar een heus MeeDeinFes tijn. Hieraan doen de Hoolter Korhanen mee en nog enkele andere koren uit de omgeving. Uit de vriendenclubjes zal ook een gelegenheidskoor worden samengesteld. Verder komt Holten - Blauw Wit speelt za terdag in Wapenveld tegen WZC. Aan het eind van het vorig sei zoen troffen beide tweede elftal len elkaar in de nacompetitie. Dit was de basis om de ontmoe ting af te spreken. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Burdy langs. Deze zanger is bekend van nummers als: Met Mien Ogen Dicht. Harm oet Riessen presenteert het geheel. 'Als het aanslaat, zal er zeker een vervolg opkomen', zegt Henk Vincent. Hij is voorzitter van de PR-commissie De Hoolter Kor hanen. Dat het gaat aanslaan bij de Holtense bevolking, is bijna wel zeker. De ingrediënten lie gen er immers niet om. Gezellig met elkaar zingen en meedeinen op bekende deuntjes. Niet alleen piratennummers, maar ook be kende liedjes zoals Sierra Madre en Kleine Café. 'Het festijn is bedoeld voor jong en oud', legt commissielid Her man Biesters uit. 'We hebben voor Harm oet Riessen gekozen, omdat hij erg geschikt is om het wisselen van de koren aan elkaar te praten', geeft commissielid Wim Geerling aan. Hij is ook de bedenker van de naam van deze nieuwe activiteit. 'Eerst kom je op namen als Keunekoren of De Hoolter Korhanen zijn klaar voor het grandioze MeeDeinFestijn. (Foto: Johan Bolink) Korenfeest. Maar ineens kwam bij mij MeeDeinFestijn op.' Het bleek een schot in de roos, want iedereen vond dat het dat moest worden. Naast koren als Ditis Góórus en De Roalter Jong's, leveren de vriendenclubjes ook een eigen koor. Het is immers de middag voor deze clubjes en die moeten volgens de commissieleden niet worden vergeten. Zij zijn erg be langrijk voor de Keunefeesten. Herman: 'Elk club levert twee of drie leden. Als koor zullen ze drie liedjes gaan zingen tijdens het evenement.' Dit clubkoor gaat drie avonden gezamenlijk oefenen, zodat het straks zo zui ver mogelijk zal gaan klinken. Henk Vincent: 'De entree is gra- Holten - De muzieklessen en de majoretterepetities van de Holtense Muziekvereniging (HMV) gaan volgende week weer beginnen. Nieuwe leer lingen zijn van harte welkom. Er kan worden gekozen uit ver schillende blaasinstrumenten, slagwerk of majorette. De mu zieklessen duren twintig minu ten en zijn individueel. Ze wor den gegeven door ervaren do centen met een muziekopleiding en zijn geschikt voor kinderen vanaf ongeveer acht jaar. Voor de jongere kinderen is er een blokfluitgroep, waarin veel aan dacht wordt geschonken aan het leren noten lezen en samenspe len. Na twee jaar kan er dan naar een andere instrument doorge stroomd worden. Ook de majo- rettelessen worden in groepsver band gegeven. Alle lessen zijn in het verenigingsgebouw van HMV aan de Dorpsstraat in Hol ten. Voor inlichtingen kan men bellen met W. Bronsvoort, tele foon 0548- 363589. Holten - De supportersver eniging van de Holtense mu ziekvereniging HMV houdt zaterdag 11 september de jaarlijkse vrije markt in het centrum. Alweer een flink aantal jaren tegelijk met het Keunefeesten. De markt wordt gehouden op Smidsbelt, de Kerkstraat, di verse parkeerplaatsen en een gedeelte van de Boschkamp straat. Deelnemers aan deze markt komen uit alle windstreken, zowel in als uit de provincie, waarvan velen al jaren een vaste plek hebben. Het is dan ook raadzaam om zich zo vroeg mogelijk aan te melden voor de nog beschikbare plaatsen, zodat men verzekerd is van een kraam of grond- plaats. Huurders van een kraam ont vangen na aanmelding zo spoedig mogelijk een bevesti ging. Voorzien van alle gege vens die men nodig heeft, zo als de nummering, plattegrond en waar wel en niet gepar keerd mag worden. Voor reservering of inlichtin gen, telefoon 0548-363012. Bij voorkeur na 18.00 uur. Jukesweg - De put van Juleke is onlangs weer in ere hersteld. Het verhaal achter deze water put aan de Julekesweg is er een van burgerplicht. Alle mannen in Holten werden geacht een halve dag mee te helpen. In ruil daarvoor kregen ze twee bor rels. De put staat bij de nieuwe woon boerderij van Anton en Carmen Klein Twennaar. Het oude spul is er niet meer. Alleen de stal en het kookhuis zijn de restanten van de toenmalige boerderij Juleke. En natuurlijk de zestien meter diepe put, die in 1906 werd gebouwd. Anton: 'De put was in een slechte staat en we hebben erover zitten te denken wat we ermee aan moesten. Slopen of toch in ere hersteilen.' Gert Jansen (Van Evertjes) gaf uiteindelijk de doorslag: opknappen. "Het gaat namelijk niet om zomaar een put, maar eentje die erg diep is en breder dan normaal. Daarnaast hebben alle Holtense mannen destijds meegeholpen de put te graven." Een dorpsmonument, dus. Boerderij Juleke ligt hoog op zandgrond en leemlagen, waar door het grondwater behoorlijk wat meters laag in de grond zit. De boerderij kende rond 1900 wel een put, maar deze was niet diep genoeg. Er zat daardoor maar een gedeelte van het jaar water in. Stond deze droog, dan moest de toenmalige familie Oud-Aanstoot bij de buren aan kloppen. Natuurlijk gaven die wel een emmer water mee. maar ideaal was de situatie niet. Daarom werd besloten om alle Holtense mannen op te roepen een halve dag mee te helpen gra ven. Alleen de dokter, de domi nee en de meester waren wegens hun ambtsbezigheden vrijge steld. Iedereen werkte verder mee, want ook Juleke behoorde natuurlijk een goede put te heb ben. "Er werd gegraven in een cirkel met een diameter van elf meter", legt Anton de werkwijze uit. Trapsgewijs werd in een trechter- vorm naar beneden gegraven. Na anderhalve meter diep te hebben gespit, werd namelijk een kleine re cirkel getrokken. Op de ontsta ne treden naar boven stonden gravers, die hielpen met het naar boven sjouwen van overtollig zand. Een soort ketting dus. waarbij de emmers van hand naar hand gingen. Totdat er een diepte van zestien meter was ontstaan, en het grondwater naar boven kwam. Het zand wegscheppen ging nog. "Vooral de leemlagen die er zitten, zijn bikkelhard. Daar kom je met pijn en moeite (Foto: Johan Bolink) doorheen." Hardwerken dus, voor de Holtenaren. Boven ont stond een berg zand welke zo hoog moet zijn geweest als de appelbomen. Deze hoop werd weer door anderen weggewerkt. Soms waren er dan ook wel der tig man tegelijk bezig om de klus te klaren. Voor koffiezetten had de familie Oud-Aanstoot geen tijd, want er was altijd veel werk te doen op de boerderij. Om de harde wer kers toch te trakteren, kwam de jeneverfles tevoorschijn. Zo kreeg iedereen twee borrels per halve dag aangeboden. Op de bodem van de put werd uiteindelijk een houten kuip neergezet. Niet zomaar een kuip, maar eentje waar het grondwater door de naden heen kon sijpelen. Voor de stevigheid werden de houtdelen van de kuip voorzien van tanden, die precies in elkaar pasten. Daarboven werd een deel van de kokerwanden van stenen voor zien, die werden 'gemetseld' met heideplaggen. Zodat het water hier ook gemakkelijk doorheen Holten - Renée. Léon, Arjan en Jolande zullen volgende week het interkerkelijk recreatie- werk afsluiten. Het thema van die laatste week is: Wat kies j«j? Het team begint zaterdagavond met een kennismaking rond het kampvuur. De kerkdienst, met als thema De wereld rond. wordt zondag om 10.00 uur gehouden. Pastoor A. Blommende zal hierbij voor gaan. De kindermorgens staan 's och tends van i maandag tot en met vrijdag gepland. Er worden sa men leuke activiteiten gedaan. Teams strijden maandagavond tegen elkaar tijdens een volley baltoernooi. Wie liever een hapje van de barbecue mee-eet en graag een liedje zingt, komt woensdagavond aan hun trek ken. Graag wel even vóór woensdag opgeven bij het recre atieteam. De Nacht om de Borkeld wordt volgende week donderdagavond gehouden. Voor kleuters is er elke doorde weekse dag van 18.45 tot 19.00 uur het kleuterkwartiertje. Deze keer beleven Kweetnie en Kwel weer de vreemdste avonturen. De laatste kerkdienst in de recre atietent wordt volgende week zondag gehouden. Mevrouw S. van Bruggen zal voorgaan. Het thema is dan: Wat kies jij? Iedereen is welkom bij de tent op het terrein van bungalowpark De Lindenberg. kan komen. De rest van de put- kokerwand werd wel gemetseld. Rond de gemetselde koker gooi de men meteen zand, zodat er een stevige constructie ontstond. Aan het eind kwam er een houten rol boven met een ketting en een emmer. In totaal werd er acht we ken en twee dagen aan gewerkt. De huidige bewoners van de boerderij, Anton en Carmen, zijn sinds mei dit jaar getrouwd en wonen er sinds kort. 'De put was in een slechte staat', geeft Anton aan. 'De stenen kon je er zo afha len.' Voor de restauratie werden deze schoon geschraapt en op nieuw gemetseld. Er kwam een nieuwe kap op, met een houten rol, een ketting en een emmer. Ook werd er een rooster ingezet, zodat niemand er in kan vallen. 'Dat vond ik wel heel erg belang rijk', zegt Carmen. 'Straks han gen er kinderen overheen en val len ze in die-diepe put. Dan krijg je ze er niet meer uit.' Met het rooster is dat probleem opgelost. De put is daardoor echter niet meer bruikbaar om water uit te halen, maar tegenwoordig heeft boerderij Juleke stromend lei dingwater, dus putwater is niet meer nodig. 'Het is niet zomaar een put. maar een symbool voor Holten', be sluit het echtpaar. Iedereen is dan ook van harte welkom dit dorps- monument te bewonderen en het water op zestien meter diepte zien kabbelen. 'We zitten ook in de Keuneroute', geeft Anton aan. Een fietstocht langs enkele boe renbedrijven. die te bezichtigen zijn. Meer informatie hierover is te verkrijgen bij VVV Holten. tis, dus daar hoeven de Holtena ren het niet voor te laten. Kom met z'n allen even buurten, dan wordt het vanzelf gezellig.' Wim: 'Die dag gewoon een keer de boodschappen wat eerder ha len en daarna naar de tent.' Er is zitgelegenheid bij het podium, dus de hele middag staan is niet nodig. Het begint die zaterdag 11 september om 14.30 uur. Holten - De eerste trainingen van volleybalvereniging Min tonette beginnen dinsdag 24 augustus. Een aantal trainingstijden zijn veranderd. De mini's trainen nu om 17.00 uur. En als start van het seizoen is er al in september een volleybalkamp. Meisjes B gaan trainen om 18.00 uur. Om 19.00 uur beginnen de Dames Recreanten en Dames 3. Dames 1 start de training om 19.30 uur. En om 20.30 uur trainen de He ren Recreanten en Heren 1 Wie nog niet speelt en zin heeft om eens te komen kijken of mee te doen, is dinsdag op boven staande tijden van harte welkom in sporthal 't Mossink. Zaterdag 21 augustus WZC Wapenveid 1 - Blauw Wit 1. 14.30 uur (vertrek 12.45 uur); Blauw Wit 2 - Sp. Rijssen 2. 12.30 uur; Blauw Wit 3 - Achilles E. 3. 14.30 uur: Blauw Wit 4 - Achilles E. 4. 12.30 uur: Blauw Wit 5 - OZC 8, 14.30 uur: Blauw Wit Al - SVZW A2, 14.30 uur: Blauw Wit BI - Omhoog BI. 12.30 uur; Blauw Wit Cl - Hector Cl, 11.30 uur; Blauw Wit Dl, D2, El, E2, E3, F1 en F2 - Rohda Raalte, toer nooi. Maandag 23 augustus Holten Al - Blauw Wit Al, 18.30 uur; Blauwwitters Cl - Blauw Wit Cl, 18.30 uur (ver trek 17.30 uur). Dinsdag 24 augustus TKA Apeldoorn 1 - Blauw Wit I, 18.30 uur (vertrek 17.15 uur). Woensdag 25 augustus Delden BI - Blauw Wit BI, 18.30 uur (vertrek 17.30 uur); Blauw Wit C2 - Blauw Wit C3, 18.45 uur. VV Holten Zondag 22 augustus Raalte 1 - Holten 1, 14.00 uur; Holten 2 - Markelo 2, 10.00 uur; Holten 3 - Markelo 3, 10.00 uur; Markelo 4 - Holten 4, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Markelo 6 - Holten 6, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur): Holten 7 - Markelo 7, 10.45 uur; Markelo 8 - Holten 8, 10.45 uur (vertrek 9.45 uur). Zaterdag 21 augustus BZSV de Blauwwitters - Holten Al, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur): Holten BI - ABS BI. 14.30 uur; Holten B2 - SVVN B2. 13.00 uur: Holten Cl - GFC C114.30 uur; SVZW C2 - Hol ten C2. 11.00 uur (vertrek 10.00 uur): Holten Al - Blauw Wit A118.30 uur; RKSV C1 - Hol ten C118.30 uur (vertrek 17.45 uur); Holten BI - Excelsior '31 B2, 19.00 uur: Holten Dl - Wit kampers D2. 11.00 uur; Wit kampers D3 - Holten D2. 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten El - Witkampers E3, 10.00 uur; Witkampers E5 - Holten E2, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Witkampers F1 - Holten Fl. II.30 uur (vertrek 10.30 uur); Holten F2 - Witkampers F4, 11.00 uur; Holten F3 - JC Hel- lendoorn MF4, 11.00 uur; Ruurlo MB - Holten MB, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); Wit kampers MB - Holten MB2, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); JC Hellendoorn MB1 - Holten MB2, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur). Holten - ledereen kan iets doen tegen kanker. Gewoon, door een paar uur te gaan lo pen als collectant, tijdens de collecteweek van KWF Kan kerbestrijding. Met het geld dat de collectanten ophalen, kan meer onderzoek worden gedaan. Hiermee kun nen betere en minder ingrijpen de behandelingen worden ont wikkeld. De collecte wordt dit jaar gehou den van 6 tot en met 11 septem ber. Wie zich als collectant wil inzetten of informatie wil over het collecteren, kan bellen met A. Vincent, telefoon 0548- 362508. Holten - Er vond donderdag 12 augustus aan de Larense- weg in Holten een controle plaats op het gebruik van de autogordel. De politie bekeur de zeven overtreders. Diezelfde dag werd het vracht verkeer op de A 1 onder Rijssen gecontroleerd op de naleving van het inhaalverbod. Daarbij zijn vier chauffeurs bekeurd. Holten - Het Kerkkoor begint dinsdag 24 augustus om 20.00 uur met de wekelijkse repeti ties onder leiding van dirigent Jan van Dijk. Wie graag zingt en nog niet lid is van een koor, is van harte wel kom op deze avond in gebouw Irene aan de Boschkampstraat. Holten - SeniorWeb is een stichting die zich speciaal be zighoudt met computerlessen aan vijftigplussers. De cursussen beginnen midden september en worden gehouden in de Rabobank van Rijssen. Wie belangstelling heeft, kan al le gegevens en een aanmeldings formulier krijgen bij de Holtense Rabobank en de gemeentewin kel in Holten. Raalte - Bij de Overijsselse kampioenschappen voor po ny's in Raalte, is Kirby Nijen kamp uit Holten met haar po ny Rambo kampioen gewor den in het B-springen catego rie B. Na een parcours was Kirby fout loos en ook in de barrage bleven de balken liggen. Aangezien zij de meeste punten voor stijl had gekregen, bleek ze kampioen te zijn. Zij komt uit voor ponyclub de Marsruiters in Nieuw-Hee ten. Voor Susan Baltes uit Holten zat er, ondanks goed presteren, geen ereplaats in. In de klasse M- springen categorie E had zij na twee parcoursen te hebben ge sprongen. een balkje geraakt. Hiermee verspeelde Susan een plaats bij de eerste vijf. Danielle Lubbers uit Bathmen. kwam met haar pony Nescio uit in het Z2-dressuur. Zij werd vierde en mag door naar de Ne derlandse Kampioenschappen. Sanne Kruiper uit Nieuw-Hee ten, uitkomend in het LI-dres suur viel met haar pony Gabion buiten de prijzen. Holten - Het Franse Arras was zaterdag de losplaats voor de duiven van de Berg vliegers. Op deze vlucht werden 213 duiven meegegeven. Het weer leek eerst niet zo goed maar toch kon om 10.30 uur het startsein worden gegeven. De 336 kilometer werd het snelst afgelegd door een duif van A. v.d. Heide. Om 15.09 uur be reikte de duif de thuishaven wat een snelheid opleverde van 72.3 kilometer per uur. De eerste tien plaatsen werden als volgt verdeeld: 1-9 A. v.d. Heide, 2 A.J. Kramer, 3-4-6 G. Jurjens, 5 J.G. van Werven. 7-8 E. Veneklaas, 10 B. Jurjens. Holten - Na de overwinningen in de twee oefenduels tegen respectievelijk RKSV (5-0) en Mariënheem (2-0) staat voor dinsdag 24 augustus een be kerwedstrijd op het program- Tegenstander is het Almelose Rietvogels, dat het komende seizoen is ingedeeld in de vijf de klasse A. De wedstrijd op Meermanskamp begint om 18.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 5