George Baker met Una Paloma Blanca opnieuw in de hitlijsten I 1 1 -\n im Toen gezaaid? Nu oogsten! ar nn I r/\ TOT 50% KORTING i Webwetensw@@rdigheden Lekker, lekker. Het boek Lekker, lekker... Puzzelland 10 11 10 11 8 2 4 1 7 6 3 1 2 3 4 5 6 7 8 K M i 11 i Afdrukken digitale foto's per stuk Webprint @nl Win een leuke prijs met uw eigen foto als ansichtkaart in de krant ansicht kaart met je eigen foto! Webprint Qj)nl 50% KORTING EVI VERLICHTING Het is tijd voor de Rabobank. Donderdag 12 augustus 2004 4> HO 5 Er zijn verschillende manieren om via computers je ei gen mening duidelijk te maken. Zo bestaan er op het internet ontelbare protestsites voor een grote hoeveel heid onderwerpen, variërend van proefdieren, het ka binetsbeleid tot vliegtuiglawaai. Tik voor de lol maar eens via Google een willekeurig onderwerp in, de kans is zo ongeveer honderd procent dat er tenminste vijf verschillende sites zijn die zich over genoemd on derwerp druk maken als ware het onderwerp het be langrijkste op aarde. Een mooi voorwerp vind ik nog steeds www.flitspaal.nl, een site die zich druk maakt over de terreur van, jawel, de flitspaal. Uit veel discutabelere hoek dan het bovenstaande komt een vims dat onlangs in Groot-Brittanië opdook. Deze nieuwe worm heet W32/Quaters-A-worm cn is bedoeld als protest tegen het beleid van Tony Blair. De procedure van verspreiding is na alle ellende met Blasted van de afgelopen weken onderhand bij ieder een bekend. De worm wordt verspreid per e-mail en het irc-kanaal en heeft diverse onderwerpregels zoals "Your Account Information'. Wie zo'n mail opent, acti veert daarmee automatisch het vims dat vervolgens zijn protestactie gaat beginnen. En dat is helaas niet geheel onschuldig! Het vims pro beert namelijk bestanden op de geïnfecteerde compu ter te overschrijven met de tekst Infected by the WIN32.SORT-IT-OUT-BLAIR Virus!', zodat in ie der geval meteen duidelijk wordt wat er aan de hand is. Vervolgens komt er een boodschap van de maker tevoorschijn die in zijn beste Engels zijn ietwat racisti sche protest laat horen. Kem van de boodschap: Blair moet eens wat meer geld gaan besteden aan gezond heidszorg, in plaats van aan al die immigranten die het Verenigd Koninkrijk overspoelen. Nadat deze 'pretti ge boodschap' is verschenen gaat de worm via het in ternet in de aanval in een poging om de website van Tony Blair, die te vinden is op www.number- 10.gov.uk, plat te leggen. Gelukkig is het virus nog niet zo vaak gesignaleerd. De meest bekend vimsbe strijders kennen het virus inmiddels en bieden er be scherming tegen. Ondertussen is Blasted om onduidelijke redenen in eens uitgewerkt. Nadat in de afgelopen weken menig website platgelegd werd door een overvloed aan mail- tjes als gevolg van het vims, lijkt de pret ineens afge lopen. Dat is overigens niet het gevolg van naarstig speurwerk na de dader of omdat er een methode is ge vonden om te voorkomen dat Blasted honderden mail- tjes gaat versturen vanuit het adresboek van een geïn fecteerde computer. Vimsdeskundigen verwachten dan ook dat er ergens in de komende weken wel weer een nieuwe variant van Blasted zal opduiken. Het is maar dat u het weet. Parelhoen met olijvendeeg en kikkererwtenpuree Een wat bewerkelijk recept lijkt deze combinatie zo op het eerste gezicht, maar het valt allemaal best mee. Het meeste werk is het maken van olijvendeeg cn het aanbrengen er van onder het vel van het parelhoen. Olijvendeeg wordt gemaakt van 175 gram bloem, 75 gram boter en 20 groene olijven uit een potje. Zeef de bloem en kneed er de in stukjes gesneden boter door. Voeg de fijngehakte olijven en het olijvennat toe en kneed het tot een glad en soepel deeg. Voor het recept zelf: een parelhoen van ongeveer een 1.300 gram, 200 gram kikkererwten, een wortel, grote ui, 50 gram gerookt spek aan een stukje, een kruiden- boeketje (zelf maken kan van peterselie, selderij, takje tijm en als het kan wat rozemarijn), acht geblancheer de cocktailtomaatjes, twee eetlepels olijfolie, 30 gram boter en peper en zout. Laat de kikkererwten drie uur weken in koud water. Schil wortel en ui, hak ze fijn, snij het spek in reepjes. Verhit de olijfolie en laat de uien, de wortel en het spek zachtjes fruiten. Voeg vervolgens het kruiden- boeket en de afgegoten kikkererwten toe, beetje zout toevoegen en zoveel koud water tot de hele handel on der staat en laat het dan zo'n anderhalf uur trekken. In die tijd de oven voorverwarmen tot 220 graden. Maak voorzichtig het vel van de borst van het parel hoen toe, rol het olijvendeeg ver uit en schuif dat tus sen vlees en vel. Zet het vel weer vast met een paar vleesprikkers. De vogel omwikkelen met keukentouw kan ook. Inwrijven met weinig zout, ruim verse peper en het parelhoen, bedekt met klontjes boter in een braadpan leggen. Zo'n 40 minuten laten braden en daarna 10 minuten laten rusten. In die tijd de massa wortel, ui, spek en kikkererwten pureren en in een spuitzak doen. Het parelhoen in zijn geheel serveren, omringd door torentjes puree, afgewisseld met de ge blancheerde tomaatjes. Drink er een rode Languedoc- wijn bij. Anneke Kaiser Er is geen onderwerp j waarbij Nederlanders zich I zo nauw betrokken voelen als bij het weer. Als de he- I ren cn dames van het KN- MI daarover een boek pro duceren is dat dus alleszins de moeite waard. Harry Geurts en Jacob Kuiper be horen tot de coryfeëen van het Biltse instituut. In 'Weergaloos Nederland' overtuigen ze de lezer van hun kennis en betrokken- heid. Ze geven inzicht in waarneming toen en nu, weertypes, klimaatveran dering, afhankelijkheid van het weer, bliksem, re gen, stormen en erger. Ze verstrekken pikante details over weergaloze winters (1963) en zomers (1947). De weerslag van dit alles is 1 te vinden in even fraaie als nuttige illustraties. De gro te invloed van het weer op componisten blijkt uit tal van kadertjes. En hoe staat het nu werkelijk met het broeikaseffect? Op tal van prangende vragen geven de schrijvers antwoord. Ze doen dat bovendien in een prettig leesbare stijl. Uitge verij Kosmos-Z&K. Ge- j bonden, papieren/linnen band. 144 pagina's Prijs 19,99 euro. ISBN 90 215 I 4485 7. Hick van rler Vppn Het is allesbehalve de eerste keer dat het Ge orge Baker overkomt. Een liedje van weleer opnieuw in de hitlijs ten. Una Paloma Blan ca mag dan inmiddels meer dan 25 jaar gele den zijn, in Australië is het nummer hard op weg naar een nummer 1 notering. Dankzij een commercial van autofa brikant Toyota. "En dat terwijl ik nog nooit van mijn leven één voet in dat land gezet heb", lacht de Noord-Hol landse zanger. "Het is ongelofelijk, maar waar", begint Hans Bouwens zijn verhaal. De succesvolle hitzanger staat nog altijd volop in de belangstelling. "Nie mand kon vermoeden dat ik, toen ik in 1967 als zanger solliciteerde bij de in de Zaanstreek we reldberoemde band Soul Invention een wereldhit zou scoren. Twee jaar la ter stond Little Green Bag in de hitlijsten en veranderden we de band- naam in The George Ba- scoorde Little Green Bag opnieuw nadat Quentin Tarrantino het had ge bruikt als titelsong van de film Reservoir Dogs. Reclamebureaus in Frankrijk pakten het op en Tom Jones zong Little Green Bag opnieuw de hitlijsten in. Tot mijn ei gen verrassing scoorde Stefan Raab met zijn Una Paloma Blanca Boys een nummer 1 hit in alle Duitstalige landen met het nummer." a-commer- George Baker staat opnieuw in de belangstelling in Australië dankzij een commercial, (foto: EMI) ker Selection. Ik zal nooit vergeten dat Lex Harding onze eerste single aankondigde met de woorden: 'Little Gr een Bag, laten we hopen dat het geen eendags vlieg is'. Van achter de lopende band in een li- monadefabriek zag ik hoe het liedje wereldwijd de hitlijsten bestormde. 1 1 JP382 HORIZONTAAL: 1. Maaltijd; 2. waterdoorlatend; 3. aanstonds, strijkinstrument; 4. withandgibbon; 5. allerlei, oor uil; 7. vogelaarsstok, sportwed strijd; 8. scheepstouw; 9. voor zetsel, noodzakelijk; 10. alcoho lische drank; 11zeer hevige re gen. VERTICAAL: 1. Argumentatie; 2. verhoogde toon; 3. rivier in Vlaanderen, cli'nt; 4. deel van een fuik; 5. welpenleidster, pus; 7. groot, de mindere 8. bijbelse naam; 9. naam van God bij de Mohamme danen, bijtijds; 10. deel van het oor; 11. Deense stad. Volendammer Jaap Buys wierp zich op als ma nager. Nog altijd is hij de stuwende kracht. In 1975 volgde met Una Paloma Blanca het absolute hoogtepunt." Zowel Little Green Bag als Una Paloma Blanca groeiden uit tot wereld wijde klassiekers. "Van de laatste zijn in één jaar meer dan 9 miljoen sing les verkocht", vervolgt Hans. Vijf jaar terug Nu is het Australië. Au tofabrikant Toyota en de hitfilm van Quentin Tar rantino maken George Baker down under tot een ware hype. Reden om er een plaat met Gre atest Hits uit te brengen. "De belangstelling in Australië is overweldi gend. En dat terwijl ik er nog nooit geweest ben. Het leuke is dat liedjes van toen tijdloos blijken. De dag dat ik ze schreef, pakweg dertig jaar terug, had ik dat nooit durven hopen. Maar ik zie het met mijn eigen ogen. Ge weldig toch? Het weer houdt me er echter niet van te blijven schrijven. Er rollen nog altijd mooie liedjes uit mijn pen. Of er opnieuw een wereldhit tussen zit? De tijd zal het leren." Willem Gunneman Zomerse Langoustines Er is weer volop aanvoer van die voortreffelijk smakende kleine zee kreeften. Bij ons worden ze langoustines genoemd, maar de Italiaan spreekt van scampi En die term gebruiken wij nou net weer voor reuzengarna- len. 't Is maar een weet. De Langoustine is te her kennen aan zijn sterker ontwikkelde voorpoten die in kleine scharen uit monden. Ook daarin zit vlees. Niet veel, maar wel lekker. Met een kreeften vorkje is daar wel bij te komen. De schaaldieren bevatten veel eiwit en cal cium, fosfor en ijzer. Rau we Langoustines meteen gebruiken of direct invrie zen. Ze bederven snel. Zomerse langoustines met een wat oosterse geur maak je als volgt. Ingrediënten: 20 lan goustines, twee harde ap pelen, krop krulsla, een wortel, een prei, stengel bleekselderij, eetlepel ge hakte bieslook, drie cl olijfolie, twee eetlepels kruidenazijn, twee cl witte wijnazijn, theelepel ker riepoeder. zout, peper, to maat komkommer en wat pijnboompitten. Bereiding: de langousti nes inwrijven met een mengsel van zout. peper en kerrie en die in de olijf olie bakken. Zo rond een minuutje of drie, anders worden ze taai. Dan af- blussen met de kruidena zijn en een brunoise (in blokjes gesneden) van wortel, prei, bieslook en selderij toevoegen. Niet langer dan vijf minuten laten trekken. Schil de ap pels, snij ze in partjes en karameliseer ze in wat bo ter. Neem vier borden, leg in het midden wat krulsla en maak die af met wat olijfolie, de wijnazijn, zout en peper. Leg de lan goustines rond de sla, af gewisseld met partjes ap pel. Giet dan het blus- vocht over de kreeftjes en versier het bord verder met geroosterde pijn boompitten en blokjes komkommer en tomaat. Drink hier een droge koe le rosé (Cöte de Provence) bij. Anneke Kaiser diverse vloerlampen „ok halogecn sterk afgePr,l Halogeen met leeslamp dubbele dimmer brons en staal 159,- NU 9 1 Formaat 10 x 15 In één dag op de post naar je toe Kijk op www.webprint.nl Foto's afdrukken met het gemak van internet. In de periode van 19 juli t/m 10 september - dus 8 weken lang - kunt u uw leukste, mooiste, origineelste of ontroerendste foto insturen als vakantiegroet van de week. Of u nou naar Thailand, Mexico, Spanje of Australië op vakantie bent of gewoon lekker aan een recreatiepias in bijvoorbeeld Harderwijk, het Noordzee strand of in uw eigen tuin of balkon, dat maakt niet uit. Uit alle inzendingen kiest onze deskundige jury de winnaar van de week. Wat moet u doen? Eigenlijk is het heel eenvoudig. U gaat naar www.webprirrt.nl Volg de eenvoudige handelingen, upload uw favoriete vakantiefoto (éénmalige kosten 99 eurocent), vervolgens printen wij een ansichtkaart met uw foto en versturen deze naar het gewenste adres. Bovendien maakt u kans op de weekprijs en u dingt mee naar de fantastische hoofdprijs. Wat kunt u winnen? Naast het plaatsen van uw eigen ansichtkaart in de weekkrant ontvangt u als winnaar van de weekprijs: Een WV-bon t.w.v. 50,- Met uw inzending doet u automatisch ook nog eens mee voor de hoofdprijs: Een vakantiereis naar een zonnige bestemming! Wekelijks wordt de winnende ansichtkaart gepubliceerd in de uitgaven van Wegener Huis- aan-huiskranten en op de site www.webprint.nl. De winnaars ontvangen tevens persoonlijk bericht. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd Medewerkers van Webprint en Wegener Huis-aan-huis- kranten zijn uitgesloten van deelname. Nieuwsgierig geworden? Kijk op www.webprintnl Echte kaarten sturen met het gemak van internet tafellampjes diverse modellen 25% KORTING nu 2e HALF GELD LAMPEKAPPEN diverse modellen sommigen licht beschadigd (breng uw lampevoet mee om te passen) TIJDELIJK DINSDAGS GESLOTEN SPECIAALZAAK IN VERLICHTING Wierdensestraat 52 (tegenover Albert Heijn), Rijssen-Tel. 0548-51 22 95 6 dagen per week open donderdag koopavond parkeren op de veemarkt Komt uw koopsom- of lijfrenteverzekering binnenkort tot uitkering? Dan is het tijd voor de Rabobank. Of u nu kiest voor uitkering ineens of in delen, uitgestelde uitkering of overheveling naar uw kinderen, wij gaan voor u op zoek naar de verzekering die u het hoogste rendement biedt. Het maakt hierbij niet uit waar uw verzekering destijds is afgesloten. Het is tijd om te oogsten! Bel voor een deskundig advies met Rabobank Holten-Markelo (0548) 37 07 78, of mail naar financieeladvies@holten-markelo.rabobank.nl. Rabobank

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 5