Haffafa Open Air begint met een Happy Hour Lianne: 'Ik wilde altijd al erg graag met kinderen werken' Quiz Olympische Spelen Overijsselse bibliotheken De vakantie foto van de week Webprint ©nl MedischeDiensten KerkDiensten Weekweeroverzicht Agenda Nieuwe cursussen starten bij Carinova Tulip Rally ook deel in Holten Openstelling kerk Holten Sagenmysterie in Hellendoorn Prijs: VW-bon t.w.v. weGeNeR Holtens Nieuwsblad Donderdag 12 augustus 2004 Holtens Nieuwsblad Holten - Al vanaf de oprich ting is Lianne Welmerink be trokken bij het werk van kin derdagverblijf Kakelbont. De ze week viert zij haar 12,5-ja- rig jubileum. jd W Het is over de dertig graden en een tiental hummels vermaakt jzieh heerlijk met water onder de 'grote boom voor het bijkans inieuwe kinderdagverblijf, onder J zorgvuldig toezicht van een 4|paar leidsters. Binnen, in een heerlijk koele keuken, treffen we Lianne aan, bezig met de af wasmachine. Met enige trots i laat ze alle vertrekken zien waar de kinderen, van baby's tot |twaalf jaar, door de week hui- Izen. Alles vrolijk, gezellig en vooral veilig ingericht. Een plek waar een kind zich ze ker erg prettig zal voelen, met zelfs gelegenheid om zich even terug te trekken. "En een heerlijke omgeving om te werken", vindt Lianne. Hoe zij er ooit toe gekomen is om voor dit werk te kiezen? "Nou, ik wilde altijd al erg graag met kinderen werken. Ik deed de opleiding Agogisch Werk en liep hier stage en ik ben dus eigenlijk nooit meer weggegaan. Het leukste is dat ik er vanaf het begin bij ben ge weest, we werkten eerst met ons drieën, met een paar kinderen, in de oude kleuterschool hier. Toen werd het hier allemaal te oud en te klein en werd dit nieu we pand gebouwd. In de tussen tijd hebben we in een noodge bouw gezeten aan de Larense- weg." Arts Maatschap Huisartsen Holten. Keizersweg 32. telefoon 0548-363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren 17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centra le Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: 'www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7. telefoon 361111 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur. zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apo theek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is geves tigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast hel Deventer Zieken huis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. J. Went, tele foon 0547-381653. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, telefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na te lefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, telefoon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 15 augustus: 930 uur, da. J.W. Scheurwater, Bameveld, neven diensten. 19.00 uur, ds. H. Gijsen, SOW-dienst in Kandelaar. Dijkerhoek. 9.00 uur: ds. H. Gijsen: Eerste collecte: Holt Fonds Int. Hulp; tweede collecte: kerkvoogdij. Okkenbroek, 930 uur: ds. Anneke Kruithof-Looije. Collecte: diaconie. Gereformeerde kerk Zondag 15 augustus: 930 uur, dhr. G.J. Bouwhuis. Haaksbergen. 19.00 uur, ds. H. Gijsen, SOW-dienst. Eerste collecte: kerk. tweede collecte: diaconie. Tent Borkeld Zondag 15 augustus: 10.00 uur, ds. H. Gijsen. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 19.00 uur, Evangeliegemeente De Loolhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Nieuw-Heeten, zaterdag 14 augustus: 19.00 uur, eucharistieviering, past. B. Wolters. Maandag In de nacht rustig en helder weer en een mooie volle maan die scheen. De minimumtemperatuur bedroeg 13.8 graden. Begin van de morgen vormde zich dichte mist. Nadat de mist was opgelost, was het verder onbewolkt en zonnig, 's Middags perioden met zon, afgewisseld door wat platte stapel wolken. Opnieuw werd het weer een prachtige zomerdag. Maximum werd 26.5 graden. "Maar hier is het echt fantas tisch werken. Het contact met de kinderen is leuk maar ook met de ouders. Ik vind het voor mezelf gewoon fijn dat ik in die jaren meegegroeid ben en dat er steeds weer nieuwe dingen ko men. Zo hebben we nu bijvoor beeld een open-deuren-beleid. Op een paar ochtenden gaan de deuren tussen de vertrekken van de verschillende leeftijdsgroe pen open en kunnen de kinderen over en weer meedoen aan el- kaars activiteiten, dat wekt we derzijdse belangstelling op. Naast het kinderdagverblijf is binnen Kakelbont ook de gele genheid voor buitenschoolse opvang waar ook al veel ge bruik van wordt gemaakt. Al met al heb ik door de jaren heen eigenlijk alleen maar posi tieve ontwikkelingen meege maakt," zo zegt de geboren Hol- tense. De nacht verliep met een afwisseling van brede opklaringen en wat wol kenvelden. Het koelde niet verder af dan 15.6 graden. De dag begon onbe wolkt en de zon scheen al weer volop. Ook de hele morgen was het stra lend zonnig zomerweer. In de middag ging de zon wat vaker schuil achter de platte stapelwolken. Met een noordoostelijke stroming werd droge en warme lucht aangevoerd. De temperatuur steeg tot 27.7 graden: warm dus. Woensdag De nacht zag er vrij helder uit met af en toe wat wolkenvelden. Het mini mum daalde niet verder dan 16.0 graden. De zon liet zich al weer vroeg zien. 's Morgens in het eerste deel nog weinig bewolking, daarna wat dun ne sluieibewolking. Een deel van de middag scheen de zon wazig door dik kere sluierbewolking. Opnieuw werd het weer warm met 28.1 graden. Donderdag In de nacht waren er opklaringen en wolkenvelden die elkaar afwisselden. Het was zwoel met 18.0 graden als laagste waarde. De dag begon met veel bewolking, de zon was er niet. In de loop van de morgen nog veel wolken velden, daarna brede opklaringen en zonnig. Ook in de middag flink wat zon. afgewisseld door wat velden met dunne sluierwolken. Tropisch warm met 31.2 graden. Een oostelijk stroming voerde zeer warme lucht aan. Vrijdag Opnieuw weer een zwoele nacht'met 18.4 graden, verder was het vrijwel onbewolkt. Geen aangename temperatuur om bij te slapen met die warmte in huis. De morgen zag er opnieuw weer stralend uit met geen bewolking en volop zon. De temperatuur steeg zeer snel: om 12:00 uur was het al 29.5 graden, 's Middags enkele wolken maar toch veel zon. Zeer warm met 322 graden. Zaterdag In de nacht bleef het droog en was het vrij helder. Door de vochtige lucht vormde zich in de vroege ochtend zeer dichte mist. Maar deze was al snel weer verdwenen. Het was geen lekker slaapweer met 18.9 graden, 's Mor gens wolkenvelden en zeer nevelig en af en toe zon. In de middag perioden met zon en wat wolkenveldjes. Zomers warm met 29.4 graden als maxi mum. Zondag In de avond van zaterdag konden we lang buiten zitten omdat de tempera tuur maar langzaam daalde. De dag begon met wat wolkenvelden. Daarna flinke perioden met zon in de morgen. Ook in de middag hetzelfde weer beeld met veel zon, afgewisseld een enkel stapelwolkje. Tropisch met 31.0 graden, de hittegolf is een feit. Meteo Holten, Freddie Paalman, Lianne Welmerink: 'Een plek waar een kind zich zeker erg prettig zal voelen'. (Foto: Rinus Vrijdag) DIJKERHOEK - Vrienden groep de Haffafa-club en par tycentrum Het Bonte Paard houden zaterdag 21 augustus alweer voor de vierde keer de Haffafa Open Air. Ook dit jaar wordt de parkeerplaats van Het Bonte Paard omgeto verd tot een sfeervol feestter- der achtergrondmuziek, een absolute belevenis. "De avond begint met een Hap- Tussen 20.00 uur en 21.00 kost py Hour", aldus de organisatie, een consumptie slechts 1 euro. Er is weer gezorgd voor een ge varieerd programma. Met twee hoofdacts denkt de organisatie de juiste formule te hebben ge vonden. De band Shitt-Happens zal het spits afbijten. Deze band, die voornamelijk bestaat uit meiden, speelt naast eigen repertoire ook hedendaagse rockmuziek van onder andere Krezip, Di-Rect en Avril Lavigne. Ook de formatie Paperplane zal een spetterend optreden verzor gen. De band speelt bekende nummers uit de jaren zeventig, tachtig en negentig, in de typisch pittige Paperplane-stijl en ver pakt in een spetterende show. Beide bands zullen twee keer het podium betreden. Het publiek wordt geen rust ge gund, want in de pauze van de hoofdacts betreedt niemand minder dan de enige echte Theo the King het podium. Deze rasartiest die ook al menig maal op tv te bewonderen was, zal de bezoeker op geheel eigen wijze doen verrassen. In zijn half uur durende optre dens voert Theo ongeveer twin tig nummers op. De voorname lijk Nederlandse liedjes zingt Theo allemaal op geheel eigen wijze: aangepaste tekst, andere ritmes waarmee hij het meezin gende publiek vaak compleet in de war brengt, ingekort en zon- Regio - De Golden Tulip Rally is dat jaar van 16 tot en met 18 september. Het is Nederlands belangrijkste rallysport evene ment en telt mee voor een groot aantal kampioenschap pen. Er kunnen punten ge haald worden voor het FIA Europees Rallykampioen schap, de West Euro Cup, de BeNeLux Rally Trophy en de verschillende Nederlandse kampioenschappen. De route, in totaal circa 460 ki lometer, loopt door Twente en Salland. Het gaat hier dus om de mooiste gebieden van Neder land. In de route zijn twintig klassementsproeven opgenomen met een totale lengte van zo'n 205 kilometer. Het wegdek van de proeven is voor 90 procent verhard. Vijf servicestops verde len de rally in zes delen. De langste stop duurt ongeveer ne gen uren. waardoor alle teams de kans hebben om de broodnodige rust te krijgen. Voor meer infor matie: www.goldentuliprally.com Tijdens het Happy Hour kan men genieten van een hapje en De Dijkerhoekse artiestenparade Unplugged. Voorverkoop 6 euro bij Het Bonte Paard en VW Holten. Voor meer informatie, kijk op www.dijkerhoek.nl Holten - Je hoeft geen sport man of -vrouw te zijn om een leuke prijs te winnen tijdens de Olympische Spelen. Aan de quiz op Internet van de Over ijsselse Bibliotheken kan echt iedereen meedoen. De quiz duurt twee weken en bestaat uit veertien vragen. Elke dag staat er een nieuwe vraag op de website www.overijsselsebi- bliotheken.nl En elke dag opnieuw worden er onder de goede inzenders leuke dagprijzen verloot. Wie elke dag een goed antwoord geeft, maakt kans op de hoofd prijs: een reis naar Griekenland Deventer - Carinova (voor heen Thuiszorg Zuidwest Overijssel) start in september met een groot aantal cursus sen. Het merendeel hiervan zal plaats vinden in het gebouw van Carinova aan de Zwolse- weg 180 in Deventer. Carinova biedt dit najaar de ge legenheid een cursus te volgen op zeer uiteenlopende terreinen. Zo kan men zich opgeven voor de cursus Leren Masseren of als men zich meer wil verdiepen in voetreflexmassage, is de cursus met dit als onderwerp wellicht een goede gelegenheid om zich hierin te bekwamen. Daarnaast staan verder op het programma de cursussen Aro matherapie, Stoppen met Roken, Doelmatig en efficiënt Huishou den, Beter Slapen (locatie Cari- nova-gebouw Diepenveen) en samen met uw kind of baby kunt u naar de cursus Muziek op Schoot. Deze laatste cursus is nieuw en wordt gegeven in het nieuwe ge bouw van Carinova in Bathmen. Alle cursussen starten in sep tember en vinden plaats (indien Holten - Het Nederlands Her vormd Kerkgebouw te Holten is in de maand augustus op vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur opengesteld voor publiek. Belangstellenden kunnen het ge bouw bezichtigen. Er is een gastvrouw, gastheer aanwezig die veel over het ge bouw en de Hervormde Ge meente kan vertellen. Een inte ressant boekje met informatie over de geschiedenis van het kerkgebouw en van het mooie Naberorgel is te koop. Mensen die in hun vakantie een rustpunt zoeken, zijn van harte welkom. anders vermeld) in het Carino- va-gebouw aan de Zwolseweg 180 te Deventer. Abonnees van het Servicepakket van Carinova ontvangen een korting van 20 procent op alle cursussen. Voor meer Informa tie kan men contact opnemen met Carinova, telefoon 0570- 686000. Ook kan men alle informatie vinden op de website www.cari- nova.nl. voor twee personen. De eerste quizvraag staat woens dag 11 augustus op de website. Alle inwoners van Overijssel vinden binnenkort een ansicht kaart in de brievenbus waarin men door de directeur van de plaatselijke bibliotheek wordt uitgenodigd om mee te spelen met de quiz. Wie thuis geen toegang tot inter net heeft kan altijd meedoen in de bibliotheek. De Overijsselse bibliotheken willen met deze actie op een speelse manier de digitale moge lijkheden van de openbare bibli otheek promoten. Dankzij het internet komen meer bibliotheekdiensten ook thuis beschikbaar. Vanaf elke internetcomputer kunnen nu media worden aange vraagd en kan de uitleentermijn worden verlengd. De lener krijgt steeds meer bibli otheekzaken in eigen beheer. Hellendoorn - Een Sagenmys terie heeft op donderdag 12 augustus vanaf 20.00 uur weer plaats op Landgoed Schuilen- burg in Hellendoorn. In de sfeervol verduisterde wa genschuur van Landgoed Schui- lenburg vertelt sagenverteller Harm allerlei huiveringwekken de en vrolijke verhalen van vroeger over de witte wieven, de duivel en de wolvenjacht. Het blijft echter niet bij vertellen. De verhalen gaan ook nog eens echt leven. Helaas lopen niet alle verhalen goed af. Het landgoed is te vin den aan de Schuilenburgerweg 54 in Hellendoorn. De entree voor volwassenen be draagt 5 euro. Kinderen en 65- plussers betalen 3,50 euro. Voor verdere inlichtingen en re serveren: Landgoed Schuilen- burg, telefoon 0548-68 17 82. Expositie Elsbeth Slotboom. Medisch Centrum Holten, zater dag 5 juni 2004 - zondag 5 sep tember 2004 Optreden Chris Welker. Cam ping De Holterberg. donderdag 12 augustus 2004, 22:00 Zomerconcert Duo Gavotte. Dorpskerk, vrijdag 13 augustus 2004 Holtense Zomerspelen. Kalf- stermansweidc. vrijdag 13 au gustus 2004. 18:00 Wereld Winkel, Rode pleintje zaterdag 14 augustus 2004, 10:00- 16:00 Natuurtheater, Natuurdiorama. dinsdag 17 augustus 2004, 19:00 Haffafa Open Air met Shitt Happens, Paperplane, Theo the King, Bonte Paard, zaterdag 21 augustus 2004 Beachsoccertoernooi Suffendo, Kalfstermansweidc. zaterdag 21 augustus 2004 Supermoto. Vletgaarsmaten zondag 22 augustus 2004 Zwem vierdaagse, Twenhaars veld, maandag 23 augustus 2004 - vrijdag 27 augustus 2004 Startavond. Dorpskerk, vrijdag 27 augustus 2004. 18:00 Heropening Wereld Winkel Centrum Holten, vrijdag 3 sep tember 2004 - zaterdag 4 sep tember 2004 Endurance Holterberg. Hol ten, zaterdag 4 september 2004 Circus Bongo. Larenseweg. dinsdag 7 september 2004 - woensdag 8 september 2004 Chipz, Feesttent Kalfstermans- weide, donderdag 9 september 2004, 19:30 Keunefeesten. Kalfstermans- weide, donderdag 9 september 2004 - zondag 12 september 2004 Optredens Jannes en Never- Minded. Feesttent Kalfster- mansweide, vrijdag 10 septem ber 2004, 20:00 Vrije markt supportersvereni ging HMV. Holten, zaterdag 11 september 2004 Keunerit. Holten, zaterdag 11 september 2004, 11:00 Optredens Reeperbahner Stim- mungsmacher, Fragment cn Gerard Joling. Feesttent Kalf- stermansweide. zaterdag 11 september 2004, 13:00 MeeDeinFestijn met Hoolter Korhanen en Burdy, Feesttent Kalfstermansweide, zaterdag 11 september 2004, 14:30 Perfect Showband en DJ Bo tox. Feesttent Kalfstermanswei de. zaterdag 11 september 2004. 20:00 Puzzelrit. Beusebergerweg 37. zondag 12 september 2004. 14:00 Golden Tulip Rally. Holten, vrijdag 17 september 2004 - za terdag 18 september 2004 Uitverkoop HMV-winkel. Zwartepad en Jeurlinksweg, za terdag 18 september 2004 Mountainbike Trophy, Zuur- berg, zondag 19 september 2004 Erwin Autocross, Schupperts- weg, zondag 19 september 2004, 12:30 Reüniefeest. SG De Waerden- borch, zaterdag 25 september 2004, 14:00-23:00 Holterbergherfsttoer Wieler vereniging Holten, Sporthal 't Mossink. zondag 26 september 2004, Toertochten van 30, 50, 80. 110 kilometer. Winnaar van week 32, woensdag 4 augustus De winnaar is geworden: Mirjam van den Broek uit Breda In de periode van 19 juli t/m 10 september kunt u uw leukste, mooiste, origineelste of ontroerendste foto insturen als vakantiegroet van de week via de website www.webprint.nl. Echte kaarten sturen met het gemak van internet. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnemcntcn!§,whk.wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: I laarstraat 1007462 AT Rijssen E-mail: holtens. nieuwsblad Awhk. wegener nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-adviseurs: O. IJspeert, tel: 0548-597353, mobiel 06-51 19 83 42 H. Schottert, tel: 0548-597351. mobiel 06-51 19 83 21. Fax 0548-597359 Hoofd redactie: H. Eskes Commercieel regiodirecteur: G. ter Hedde Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze ad verten tiecontractcn en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoorwaarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wcgener-concem De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij op genomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (latenin formeren over voor u relevante diensten producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen pnjs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV. afdeling Marketing, post bus 692,7500 AA Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 3