Interkerkelijk Recreatieteam met thema dans muziek i Bungalowpark Twenhaarsveld weer hoofdrol in televisieserie Beknsnieder en Steenbikker Schimpnamen van Overijssel De vakantie foto van de week HT Webprint (3) nl ii'ee jt we sis Zomerconcert duo Gavotte Medische Diensten Kerk Diensten Week Weeroverzicht Lezers Schrijven Agenda LBIÜB_l B_T 7B weGeNeR Holtens Nieuwsblad 2bonderdag 5 augustus 2004 Holtens Nieuwsblad rlolten - De tweede week voor earn drie van het Interkerkelijk tecreatiewerk begint zaterdag 7 ugustus. 3art, Gert-Jan en Petra (contact- iersoon) hebben die week geko- en voor het thema: Dans Mu- :iek. •r wordt zaterdag 7 augustus om 20.00 uur begonnen met gezellig zingen en broodjes bakken rond een kampvuur. Dit. om kennis te maken met an dere mensen in en rondom het vakantieoord de Lindenberg. Met dhr. Bouwhuis verzorgt het team zondag 8 augustus om 10.00 uur samen een kampdienst in de grotQ recreatietent. leder- Arts I Maatschap Huisartsen Holten. Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp ibuiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon |0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 3p 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de jDienst Apotheek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, n naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. J. Webbink, telefoon 0548-514140. e' Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, te lefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. IIDaarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. iDierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tele- ifoon 362835, b.g.g. 06-53372156. IHervormde Kerk Zondag 8 augustus: 9.30 uur, ds. H. Gijsen, Schrift en Tafel, ne vendiensten. 19.00 uur, ds. H. Gijsen. Eerste collecte: diaconie: tweede collecte: gebouw Irene. Okkenbroek, 9.30 uur: Prof. H. ten Velde, Paterswolde. Collecte: zanggroep. Gereformeerde kerk Zondag 8 augustus: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. F. van der Weij, Rijssen. Eerste collecte: recreatiewerk, tweede col lecte: kerk. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 11 augustus 19.00 uur. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Recreatietent De Borkeld Zondag 8 augustus, 10.00 uur: G. Bouwhuis. fCatholieke kerk Holten, zondag 8 augustus: 9.30 uur, eucharistieviering. Voorgan ger pastoor Wolters, dameskoor. Nieuw-Heeten, zaterdag 7 augustus: 17.30 uur, eucharistievie ring, past. B. Wolters: zondag 8 augustus: 09.00 uur, communie viering, werkgroep Liturgie. in de nacht was er veel bewolking, afgewisseld door enkele op- baringen, het bleef niet droog. De dag begon droog, wat later ge- olgd door regen. Een buienlijn trok vanaf de Noordzee over ons and. In de tweede helft van de morgen wat opklaringen en gere ild zon. In de loop van de dag steeds meer opklaringen en meer :on. Toch werd het niet warmer dan 20.7 graden. Met de noord westenwind werd koele lucht aangevoerd. Dinsdag De nacht verliep onbewolkt en windstil en het koelde flink af tot (10.4 graden in de weerhut. In de vroege ochtend dreven er wol kenvelden vanuit het noordwesten over. Later op de morgen pe rioden met zon en wat wolkenvelden, 's Middags toch nog veel (stapelwolken waar de zon achter schuil ging. Het werd geen on aardige dag met 22.8 graden: prima zomer weer dus. De nacht zag er onbewolkt en rustig uit. de minimumtemperatuur bedroeg 12.4 graden. De dag begon onbewolkt en de zon scheen volop. Dit was ook in het eerste deel van de morgen het geval. Daarna vormden zich veel stapelwolken en was er beduidend minder zon. In de middag liet de zon zich toch nog wel geregeld zien tijdens opklaringen. Weer een mooie dag om buiten te zijn. Donderdag ppnieuw weer een onbewolkte nacht, lekker slaap weer met 12.7 graden. De zon was er al weer vroeg bij. De hele morgen was het prachtig zonnig weer en er was geen wolkje te zien. In de middag was er een enkel klein wolkje te zien, maar het stelde niet veel voor, het bleef zonnig. Met een matige oostelijke stroming werd proge warme lucht aangevoerd. Ook konden we weer een zomer se dag bijschrijven met 26.6 graden als maximum. Vrijdag n de nacht daalde de temperatuur niet verder dan 14.8 graden, let was niet geheel onbewolkt, er dreven wat dunne wolkenslui- :rs over. Dit hadden we ook in het begin van de morgen. In het 'erdere van de morgen was het zonnig met enkele sluierwolken. )e eerste helft van de middag wat bewolking, daarna praktisch pnbewolkt en zonnig. Het werd maarliefst 29.1 graden. Zaterdag Rond middernacht viel er nog een pittige regenbui met onweer. De bui liet veel neerslag achter. Holten noteerde 13.0 mm, dit was voor de natuur niet verkeerd. Begin van de morgen vormde zich n de vochtige lucht dichte mist. Later weinig bewolking en veel pon. De middag zag er wat minder zonnig uit door veel stapelwol- Ken. Het werd warm met 26.9 graden. Êondag De nacht verliep met opklaringen en wolkenvelden, ook was het teer nevelig. De morgen begon met veel laaghangende bewol king, de zon kwam af en toe tevoorschijn. De middag deed het een ituk beter, de zon scheen periodiek, afgewisseld door stapelwol ken. Met 25.5 graden was het prima zomerweer, genieten dus. een is welkom en na afloop kan gezellig een kopje thee of koffie worden gedronken. Maandag tot en met vrijdag is er elke morgen van 10.00 tot 12.00 uur een kindermorgen. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar mogen gezellig komen knutse len of spelletjes doen. Ook heeft het team weer twee gekke figuren die hun best doen om rond 18.45 uur de peuters en de kleuters te plezieren. Pingel en Dingel wel te verstaan. Vanaf maandag zijn dit de vol gende activiteiten van deze week: stoelendans, volleybal, muziekmiddag met picknick, barbecue (opgave voor dinsdag 19.00 uur), playbackshow (op gave voor woensdag 17.00 uur) en de Nacht om de Borkeld. Iedereen is welkom bij de tent en dus niet alleen vakantiegas ten. Er staat warme koffie klaar. Ook kan men dan een affiche meenemen. Deelname aan de ac tiviteiten is onder eigen risico. Holten - Duo Gavotte, bestaande uit panfluitiste Noortje van Middelkoop en organist Martin Mans, geeft vrijdag 13 augustus een bijzonder zomerconcert in de Dorpskerk van Holten. Tijdens dit concert brengt het duo een feestelijk programma met klassieke en geestelijke muziek. Ook staan er populaire werken en volksmuziek op het programma. Martin Mans zal het programma afwisselen met enkele improvisaties op het orgel. Tijdens het concert presenteren de musici hun nieuwe dvd die onlangs is opgenomen: de eerste dvd met panfluit en orgel. Het con cert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn vanaf 19.15 uur aan de kerk te koop. De toegang bedraagt 7 euro. Kinderen tot en met twaalf jaar be talen 3 euro. Holten - Landal Twenhaarsveld heeft de hoofdrol in een program ma van de tv-serie Bestemming Nederland dat wordt gepresen teerd door Mariska van Kolck, Joris Lutz en Stella Gommans. De tweede serie wordt vanaf 15 mei uitgezonden op zaterdag avond rond 19.00 uur op RTL4. De eerste serie van dertien afleve ringen is erg goed bekeken (totaal ruim tien miljoen kijkers) zodat producent IdtV/ Cumulus, Landal GreenParks en NBTC (Neder lands Bureau voor Toerisme en Congressen), de initiatiefnemers van dit concept, hebben besloten een tweede serie van zestien afle veringen te maken. Naast de afleveringen vanuit de provincie met veel rust, ruimte en natuur, worden zes afleveringen doorgebracht in grote steden. Be stemming Nederland is een toe ristisch programma waarbij in el ke uitzending de onbekende en bijzondere plekken in een bepaal de regio in Nederland worden be licht. Landal Twenhaarsveld is het uit gangspunt voor een programma dat gaat over de ervaringen van twee verschillende groepen va kantiegangers en een markante bewoner uit de regio. Aan de hand van de drie bekende tv-ge- zichten van Mariska, Joris en Stella, krijgt de kijker een weer gave van drie verschillende bele vingen van de dag. De vakantiegangers worden een hele vakantiedag gevolgd en de camera registreert hun ervaringen en bevindingen. Ook wanneer er aan het eind van de dag lekker wordt gekookt is de camera erbij. In de uitzendingen komen diverse vakgebieden uit de recreatiesec tor in het voetlicht waardoor een gevarieerd beeld van werken in het toerisme ontstaat. Een bekend of minder bekend persoon zal de kijker meenemen naar plekken in de omgeving die de gemiddelde toerist nooit zou ontdekken; die eruit springen wat schoonheid be treft of waar verhalen en legendes de fantasie op hol brengen. Door dat het programma is opgebouwd uit verschillende verhaallijnen ontstaat er een levendig beeld van de regio en de beleving van een vakantie in eigen land. Aan het programma is ook een internetsite (www.bestemming- nederland.nl) gekoppeld waar kij kers meer informatie kunnen vin den en uiteraard met doorkl demo gelijkheden naar de sites van de deelnemers en de desbetreffende toeristische instanties. De uitzenddatum van Landal Twenhaarsveld is 2 oktober 2004. leteo Holten, Freddie Paalman Regio - In het boek 'Schimpna men van Overijssel' wordt een overzicht gegeven van de vele scheldnamen die de provincie Overijssel rijk is. Per dorp, van Albergen tot Zwolle, wordt uit leg gegeven over het ontstaan en de dikwijls kleurrijke betekenis van de namen. Auteur Dirk van der Heide kreeg bij zijn onderzoek naar vele dor pen. plaatsen en gehuchten de hulp van vele vrijwilligers in de provincie. Veel schimpnamen zijn 'geboren' in een tijd dat dor pen meer dan nu een sociale ge meenschap vormden, met eigen regels, verhoudingen en ge woonten. De oorsprong van een naam kan oud zijn en toch van daag nog zeer actueel. Maar vakken kennen we de achterron den niet meer. Het in een plezierig formaat uit gevoerde boek is rijk geïllus treerd met in kleur uitgevoerde tekeningen van Jan Woldring. een leerling van Marten Toon der. De opzet van het boek is ge bruiksvriendelijk. Zo staan de plaatsnamen in alfabetische volgorde en is een register van scheldnamen opgenomen. 'Schimpnamen van Overijssel' is een uitgave van Profiel in Be- dum en is voor e 9,50 verkrijg baar bij de boekhandel en de uit gever (www.profiel.nl). Eerder in deze serie verschenen de schimpnamen van Drenthe, Friesland. Noord Holland en Groningen. Over het algemeen zijn schimp namen zeer oud, sommigen ont stonden meer dan 400 jaar gele den. De betekenis van een scheldnaam moet dan ook vaak in de geschiedenis worden ge zocht. Ine en tijd dat de sociale controle in een dorp groot was, in veel plaatsen heerste armoe de. de verhouding tussen de werkgever en de werknemer liet in algemeen nogal te wensen over. De rijken hadden vaak hun koets, het 'volk' bewoog zich voort met de benenwagen. Het was een tijd van huisvlijt, waar aan het hele gezin vaak meed eed. Er werd veel gewerkt voor weinig geld. De kermis, een sei- zoensfeest of een religieuze bi j eenkomst was een hoogtepunt. De oorsprong van een schimp naam heeft vaak te maken met een bepaald gebruik (katten- knuppelen), een gepleegde mis daad (doodstckcrs), een vreem de stunt (apenluiers), een bijzon der teak van de handel (bezem kramer), de bestrating (keien schijter). de aard van de bevol king (blokken), eet- en drinkge woonten (jeneverzuipers), een grondsoort (zandhaas), de teelt van vruchten (wortelboer), volksvertellingen (venneheks); zo zijn er nog veel meer oor sprongen van scheldnamen te noemen. Expositie Elsbeth Slotboom Medisch Centrum Holten, zater dag 5 juni 2004 - zondag 5 sep tember 2004 Braderie. Smidsbelt. Kerkstraat, donderdag 5 augustus 2004 Spelmiddag. Kinderboerderij Dondertman, woensdag 11 au gustus 2004, 13:30 Zomerconcert Duo Gavotte. Dorpskerk, vrijdag 13 augustus 2004 Holtense Zomerspelen. Kalfster- mansweide. vrijdag 13 augustus 2004. 18:00 Wereld Winkel. Rode pleintje, zaterdag 14 augustus 2004, 10:00- 16:00 Natuurtheater. N'atuurdiorama. dinsdag 17 augustus 2004, 19:00 Beachsoccertoernooi Suffendo. Kalfstermansweide, zaterdag 21 augustus 2004 Haffafa Open Air met Shitt Hap pens. Paperplane. Theo the King. Bonte Paard, zaterdag 21 augustus 2004 Supermoto. Vletgaarsmaten. zondag 22 augustus 2004 Zwem vierdaagse. Twenhaars veld, maandag 23 augustus 2004 - vrijdag 27 augustus 2004 Heropening Wereld Winkel. Centrum Holten, vrijdag 3 sep tember 2004 - zaterdag 4 sep tember 2004 Endurance Holterberg. Holten, zaterdag 4 september 2004 Circus Bongo. Larenseweg, dinsdag 7 september 2004 - woensdag 8 september 2004 Chipz. Feesttent Kalfstermans weide. donderdag 9 september 2004. 19:30 Keunefeesten. Kalfstermanswei de, donderdag 9 september 2004 - zondag 12 september 2004 Optredens Jannes en NeverMin- ded. Feesttent Kalfstermanswei de, vrijdag 10 september 2004, 20:00 Vrije markt supportersvereni ging HMV. Holten, zaterdag 11 september 2004 Keunerit. Holten, zaterdag 11 september 2004, 11:00 Optredens Reeperbahner Stim- mungsmacher. Fragment en Gerard Joling, Feesttent Kalf stermansweide. zaterdag 11 sep tember 2004, 13:00 MeeDeinFestijn met Hoolter Korhanen en Burdy, Feesttent Kalfstermansweide. zaterdag 11 september 200414:30 Perfect Showband en DJ Botox. Feesttent Kalfstermansweide, zaterdag 11 september 2004, 20:00 Puzzelrit. Beusebergerweg 37, zondag 12 september 2004, 14:00 Golden Tulip Rally. Holten, vrijdag 17 september 2004 - za terdag 18 september 2004 Mountainbike Trophy. Zuur- berg, zondag 19 september 2004 Erwin Autocross. Schupperts- weg. zondag 19 september 2004. 12:30 Reüniefeest. SG De Waerden- borch, zaterdag 25 september 2004, 14:00-23:00 Holterbergherfsttoer Wielerver eniging Holten. Sporthal 't Mos- sink, zondag 26 september 2004. Toertochten van 30, 50, 80, 110 kilometer. Veiling/ boekenmarkt NH-kerk, Irene, zaterdag 2 oktober 2004 Nacht om Holten, nachtpuzzel- rit, Beusebergerweg 37. zater dag 2 oktober 2004, 20:00 Het leerbos Soms schaam ik mij als Holter- bergbewoner. En nog meer als lid van de Kring Bewoners Hol terberg (KBH). Het kan niet de bedoeling geweest zijn van de oprichters om op alles wat er op de berg gebeurt te reageren zoals de afgelopen jaren. Afgaande op de belangen van een aantal omwonenden zijn er nogal wat acties geweest tegen de gemeente en haar beslissin gen. Maar wat ik in de krant van vrijdag 16 juli las sloeg werke lijk alles. Onbegrip bij bewoners van de Holterberg tegen een stukje leerbos voor de jeugd: een educatief bos voor kinderen op basisschoolleeftijd. En een aantal bewoners zijn te gen. Hoe bestaat het! Natuurlijk is er altijd wel een bioloog te vinden die het er niet mee eens is. (Toevallig een buurman) 't verbaast me nog dat er geen bij zondere vlinder.-mier of kever gevonden is in het betreffende perceel waardoor alles zou kun- Winnaar van week 31, woensdag 28 juli De winnaar is geworden: Dhr/mw J.J.M. van Spaandonk uit Tilburg In de periode van 19 juli t/m 10 september kunt u uw leukste, mooiste, origineelste of ontroerendste foto insturen als vakantiegroet van de week via de website www.webprint.nl. Echte kaarten sturen met het gemak van internet. nen worden afgeblazen. Stel je voor dat kinderen lawaai maken naast je oprit. Nee, we willen geen commerciële activi teiten op de Holterberg. Dus geen parkeerplaatsen, geen be zoekerscentrum. geen minigolf, geen klimwand, geen educatief bos, geen museum en geen ap partementen. Alleen de uitver korenen mogen van dit unieke plekje genieten. Er zijn plaatsen op de wereld waar een hek of een muur de buitenwereld afschermt. Mis schien een suggestie: Probeer het eens met een lijst waar be woners op kunnen intekenen, om dit gebied af te schermen. Er is vast wel iemand die met zo'n lijst langs de deuren wil gaan. Nogmaals: als bewoner van deze unieke plek. waar ik elke dag op nieuw geniet van de prachtige natuur, schaam ik mij. Laat anderen toch meegenieten, en hoe kan dat beter dan te be ginnen bij de jeugd in een leer bos! JG Vreriks huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tol. 053-4842383 of e-mail: abonnementcn awhk.wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail- holtens.nieuwsblad^t,whk wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat. Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-adviseurs: O. IJspeert, tel: 0548-597353, mobiel 06-51 19 83 42 H. Schotten, tel: 0548-597351. mobiel 06-51 19 83 21 Fax:0548-597359 Hoofd redactie: H Eskes Commercieel regiodirecteur: G ter Hedde Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk; Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wecener-concem De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij op genomen m een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) in formeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. .Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV, afdeling Marketing, post bus 692.7500 AA Enschede. recre -der»i*.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 3