Triathlon Wierden blijkt steeds succesvoller Togaclub maakt traditionele bedevaart naar Alpe d'Huez i Cursus Thuiszorg rondom de overgang Cursus Masseren bij thuiszorg Cursus Voetmassage Mark Lammertink wederom winnaar Holtense tourpool Zomerexcursie Sprengenberg Cursus babymassage Thuiszorg Noord West Twente Uitslagen Bergruitertjes Uitslagen Bergvliegers Bekeuringen op Holterbergweg Fuchsiadagen Hobbybeurs Lommerdmarkt Dorpskerk open (Donderdag 29 juli 2004 Holtens Nieuwsblad Holten - L'histoire se répete. Net als vorig jaar heeft Mark 'Armstrong' Lammertink zijn hielen laten zien door de Holten- se tourvoorspelling te winnen. Hoewel het niet zo makkelijk ging als vorig jaar, mag hij met een score van twee overwinningen uit twee deelnames zichzelf op de borst slaan. Hij wordt op het podium geflankeerd door Sjeip (het zag er lang naar uit dat hij ging winnen) en door Vin cent, die daarmee als nieuwkomer de witte trui heeft gewon nen. GvE lijkt hoge ogen te gaan gooien in het klassement van de laatste vijfjaar, want zijn rampjaar 1999 zal komen te vervallen ten gunste van 2004. De Hartkleppe is op de streep geëindigd en daarmee vlees noch vis, geen winnaar en geen verliezer. Hij wordt bij deze dan ook veroordeeld tot een avondje tappen tijdens het Tourfeest. De acht boven de streep hebben hun eigen kopman aangewe zen: Boerbiet. De Jimmy Casper van de tour is dit jaar Wouter Bekkernens, hij mag de rode lantaarn dragen. Lange tijd stond Marinus on deraan, maar hij heeft zijn toeclips nog een keer aangetrokken om alsnog Wouter te passeren. Wat verder nog opvalt: 4711 heeft goed getraind in de alpen, terwijl Tox daar waarschijnlijk meer de voorkeur heeft gegeven aan de après-ski. De tandem Kule-Chris is deze tour compleet ontwricht en er wordt vermoed dat Chris hier het minst om kan lachen. Sijtse heeft een sterke comeback gemaakt en is de hoogst ge klasseerde van de familie, al zit de bekkenist in z'n bak. Duutje is de grootste JoJo van deze tour, dan weer boven in de top dan weer onder de streep; de laatste dagen heeft hij nog wel geworsteld, maar kwam niet meer boven. De competitie Tour Féminin is met glans gewonnen door San ne Schuchard. Kijkt maar eens naar haar puntentotaal en verge lijk dat maar eens met de heren. Men zal dan constateren dat het complete mannenpeloton het komende jaar eigenlijk een toontje lager mag gaan zingen. De rode lantaarn bij de dames is voor Mme S. Ook hier geldt: vergelijk dit maar eens met de ro de lantaarn bij de heren. De laatste etappe kent wederom meerdere winnaars. Voor het totaalklassement toch nog een verassing op de laatste dag. Na dat Sjerp met zijn team Adjudonis ook hier weer lange tijd de leiding had, is hij op de laatste dag toch weer gezakt. Maar hou vol Sjerp, ook Zoetemelk won ooit de tour. De familie Stam bleek uiteindelijk over het beste materiaal te beschikken, al moeten hun fietsen officieel nog gewogen wor den. Nadat zij op een gelijk aantal punten waren uitgekomen bleek Jasta, zoals het een goed vader betaamt, de overwinning aan Fassa Bord Soep te schenken. 00 aka BUG staat stijf onderaan. Zijn teamnaam Be the Best kan dan ook niet verklaard worden. De geldprijzen van de tour- pool zullen tijdens de feestavond worden uitgereikt. De feestavond zal worden gehouden op zaterdag 25 september. Men wordt later door de acht boven de streep geïnformeerd over het tijdstip en de locatie van vertrek. De deelnemers onder de streep betalen 5 euro bij. Haarle - Vereniging Natuurmonumenten houdt maandag 2 au gustus om 14.00 uur een twee uur durende zomerexcursie op de Sprengenberg bij Haarle. De Sprengenberg is onderdeel van het Nationaal Park de Sal- landse Heuvelrug. Verzamelpunt is de excursieschuur bij boer derij De Pas aan de Oude Deventerweg. even ten zuiden van Haarle. Aanmelden vooraf is niet nodig. Deelname kost voor leden van Natuurmonumenten 4 euro, voor niet-leden 7 euro en voor kinderen tot en met 12 jaar 2 euro per persoon. In de zomer is de Sprengenberg extra aantrekkelijk door de ve le soorten planten die dan volop in bloei staan. Allereerst staan tot begin augustus de graanvelden plaatselijk vol met akkers- treepzaad, akkerviooltje en korenbloemen. De laatste is een ge wilde bijenplant en dus een belangrijk honingleverancier voor de bijen in de bijenstal. Andere braakgelegde stukken bouw land zijn ingezaaid met een bloemrijk mengsel. Hier. groeien vooral boekweit, spurrie, serradelle en facelia. De bermen, vooral naast halfverharde wegen en fietspaden, zijn vaak ook erg afwisselend en bloemrijk. Soorten die hier voor komen zijn bijvoorbeeld de rode steenanjer, de gele jacobs,- en bezemkruiskruid en het blauwe grasklokje. Let u ook eens op de fraaie bermen langs de oprijlaan naar de villa Sprengenberg. De heidevelden beginnen half juni kleur te krijgen. Eerst bloeit de wat minder algemene dopheide en vanaf begin augustus de zeer algemene paarse struikheide. De rode bosbes begint voor de tweede maal te bloeien in augustus terwijl de blauwe bosbes al te oogsten is vanaf begin juli. Met zoveel bloeiende planten is het dus ook niet verwonderlijk dat de Sprengenberg veel vlinders aantrekt. In totaal zijn er wel 29 soorten dagvlinders aangetroffen. Hiervan staan er meerdere op de rode lijst van bedreigde soorten. Kijk voor meer activiteiten op de site van Natuurmonumenten: www.natuurmonumenten.nl. Vereniging Natuurmonumenten is een onafhankelijke particu liere organisatie die staat voor een leefbaar Nederland. Zij levert hieraan een bijdrage door natuurgebieden te verwer ven, te beheren en te beschermen. In het publieke debat geeft Natuurmonumenten stem aan de waarden van natuur en land schap. Almelo - Thuiszorg Noord West Twente houdt een cursus Ba bymassage in Almelo. De cursus is bedoeld voor ouders/ ver zorgers met hun baby van zes weken tot zes maanden. In vijf bijeenkomsten van anderhalf uur wordt praktische en theoreti sche informatie gegeven over de ontwikkeling van baby's en het aanleren en oefenen van massagetechnieken. Babymassage is een belangrijke toevoeging op de dagelijkse verzorging. De cursus wordt vanaf 6 september 2004 vijf keer gehouden op maandagmiddag van 14.00 uur tot 15.30 uur en wordt gegeven aan de Zeearend 2 te Almelo. Een liefdevolle aanraking is onontbeerlijk voor een evenwichti ge gevoelsontwikkeling. Babymassage kan hierin een onder steuning zijn en vormt daarnaast een stimulans voor zowel de zintuigelijke als de motorische ontwikkeling van het kind. Deelnemers leren hun kind beter kennen door de 'lichaamstaal'. Het aanraken en aangeraakt worden leert men ervaren als een natuurlijk en vanzelfsprekend gebeuren. Babymassage is eenvoudig te leren en stimuleert de zintuigelij ke en motorische ontwikkeling. Door aanrakingen ontstaat een versterkt gevoel van vertrouwen en veiligheid. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij het cursusbureau van Thuiszorg Noord West Twente, telefoon: 0900-0678 (lo kaal tarief). Werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Via dit tele foonnummer is ook aanvullende informatie verkrijgbaar. Wierden - Recreatiepark Het La- geveld vormt zaterdag 21 augus tus weer het decor voor de Triathlon Wierden. Het is de vierde editie van het door triat lonvereniging Argo gehouden evenement, dat altijd in de laat ste week van de schoolvakantie wordt gehouden. Vorig jaar mocht de organisatie zich ver heugen op tweehonderd deelne mers en het is de organisatie er alles aan gelegen er dit jaar weer net zo'n succesvol evenement van te maken. Het zwemonderdeel heeft plaats in het open water van het recre atiepark. Voor de toeschouwers is het altijd weer een spectacu lair gezicht wanneer de atleten zich tegelijk in het water storten. Na het zwemonderdeel wordt gewisseld in het pare fermee, waarna het fietsonderdeel wordt afgewerkt rondom het Lageveld. Op het fietsparcours staan op ge vaarlijke kruispunten of wegge deelten de vele enthousiaste en belangrijke vrijwilligers, die elk jaar weer zorgen dat het evene ment goed en veilig verloopt. Het slotonderdeel van de triat lon, het lopen, wordt direct rondom het water van het Lage veld afgewerkt. Toeschouwers kunnen zo volop genieten van het schouwspel. Dit jaar bestaat de triatlon uit de afstanden vijfhonderd meter zwemmen, twintig kilometer Het zwemonderdeel heeft plaats in het open water van het recreatiepark. Almelo - Thuiszorg Noord West Twente start 1 september met de cursus Rondom de overgang. De cursus vindt plaats aan de Bella- vistastraat 5 in Almelo. De ove rige cursus data van deze cursus zijn 8, 15,22 september 2004. Doel is vrouwen te ondersteunen bij de veranderingen en ver schijnselen die optreden tijdens en na de overgang. Vrouwen in de overgang bemer ken verschijnselen als moeheid, emotioneler en agressiever ge drag, slecht slapen, opvliegers en bewustwording van het feit dat er een andere levensfase be gint. De cursus biedt informatie en fietsen en vijf kilometer hardlo pen. Deelname aan deze sprint triatlon kost 10.00 euro. Deelne mers zonder NTB-licentie, wor den door de organisatie voorzien van een daglicentie. De minima le leeftijd voor deelnemers is veertien jaar. Inschrijven voor de triatlon kan via de internetsite www.triath- lonwierden.nl. Op de site staat tevens de wedstrijdinformatie, deelnemerslijsten en een link naar de Twentse Triathlon Tour waar de triatlon Wierden ook dit jaar weer een onderdeel van uit maakt. De Twentse Triathlon Tour is een vierdaags evenement over een reeks korte afstandswedstrij den in een week. Voor meer informatie over de Triathlon Wierden kan men bel len met Ruud van Munster, tele foon 0546-87 17 31 van de orga niserende vereniging Argo. tips om deze fase zo goed moge lijk door te komen. Onderwer pen die aan de orde komen zijn: de verschijnselen en de ervarin gen van de deelnemers, psychi sche en sociale consequenties, medicijngebruik en risico's. Van de deelnemers wordt een actieve inbreng verwacht. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via KlantenContact- Centrum van Thuiszorg Noord West Twente, telefoon: 0900- 0678. Op werkdagen van 8.30-12.30 uur. Via dit telefoonnummer is tevens aanvullende informatie verkrijgbaar. Holten - Thuiszorg Noord West Twente start 13 septem ber met de cursus Massage voor volwassenen. Tijdens de ze cursus worden de belang rijkste massagetechnieken ge leerd en geoefend in 10 bijeen komsten. De cursus vindt plaats aan de Zeearend 2 in Al melo. De overige cursusdata van deze cursus zijn 20, 27 september, 4, 11, 25 oktober, 1,8, 15,22 november. Massage is zo oud als de mensheid zelf. Intuïtief wrij ven wij over een pijnlijke plek of over een gespannen li chaamsdeel. Een goed uitge voerde massage is dan ook een weldaad voor het lichaam, maar ook voor de geest. Een massage is niet alleen prettig, maar stimuleert ook de stof wisseling in het lichaam. Daardoor blijft het lichaam in conditie en blessures kunnen worden voorkomen. De cursus is bedoeld voor iedereen die op een verantwoorde manier een ontspannende massage wil leren geven aan partner, vriend of kennis. Iedereen kan het le ren. Met de technieken en vaardigheden die tijdens de cursus door een professional worden aangeleerd kan een to- tale ontspanning worden be- reikt alsmede het verminderen van eventuele spierpijn. Een goede massage ontspant niet alleen maar heeft ook een positieve invloed op het gees telijk welbevinden. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via het cursusbu- rcau van Thuiszorg Noord West Twente, tel.: 0900-0678 (lokaal tarief). Werkdagen van 8.30-12.30 uur. Via dit tele foonnummer is ook aanvullen de informatie verkrijgbaar. Er zijn zorgverzekeraars die onze cursussen geheel of gedeelte lijk vergoeden. Informatie hierover is verkrijgbaar bij de zorgverzekeraar. Holten - De leden van de Toga club hebben hun inmiddels tra ditionele bedevaart naar de Alp der Alpen achter de rug. Op uit nodiging van Hotelier 4711 uit Les Rousses vlogen vorige week zondag Ploegleider Wampie, Huibl, Vritz de Zwerver en vaste voetbal-, triatlon- en fietsgast Soer naar Genève om vandaar uit te arriveren in Hotel Le Gai Pinson. Eerder al was per snelweg ccn ander viertal in Les Rousses aangekomen. De ploegleiders wagen met Fredo en Giovanni M.F. Pastrelli werd gecomple teerd door de twee zoons van laatstgenoemde, de van onge duld trappelende talenten uit de Italiaanse Pastrelli renstal: Mar co en Luca Pastrelli, ook wel be kend als de Vrienden van de do nateurs van de Togaclub: De Vrije Jongens. Maandagochtend werd de reis vanuit de Jura voortgezet rich ting de Alpen. Via de Col du Te legraph werd de voet van de Ga bbier bereikt. Tijd voor Basil, Bart en Fredo van der Gijp om de beentjes te strekken. Vritz de Zwerver stak het drietal een hart onder de riem en toonde zich solidair door zich ook ge heel in wieleroutfit te steken en vervolgens in de bezemwagen plaats te nemen. Van der Gijp kweet zich uitste kend van zijn taak en kon zich binnen een respectabel tijdsbe stek op de 2600 meter hoge Ga bbier laten vereeuwigen op de gevoelige plaat tussen de eeuwi ge sneeuw. Soer had toen zijn eerste Gemüsesigare al gerookt. Nog eerder was Hotelier Basil al gepasseerd, waarna hij zich in een bloedstollende afdaling wierp. De andere twee coureurs stapten weer in de volgwagens. Na een dollemansrit van bijna 50 kilo meter werd Basil pas ingehaald na de derde bocht van de Alpe d'Huez, waar een korte pauze werd gehouden. Vritz accompagneerde Basil in de relatief makkelijke resterende klim. De traditioneel Hollandse Alp was inmiddels geheel bezet .ti De Togaclub tijdens hun verblijf bij de Alpe d'Huez. Almelo - Thuiszorg Noord West Twente houdt de cursus Voetre flexmassage. De cursus vindt plaats aan de Bellavistastraat 7 in Almelo, vanaf 27 september van 19.00 tot 21.30 uur. De ove rige cursusdata van deze cursus zijn 4,11,18,25 oktober en 1, 8 november. De cursus heeft als uitgangspunt het zelfgenezingsproces van het lichaam op gang te brengen door het masseren van bepaalde pun ten op de voeten. Hierdoor wordt het lichaam weer voorzien van energie. Vele soorten klach ten kunnen op deze manier wor den verholpen. In de acht bijeen komsten wordt stap voor stap de werkwijze uitgelegd. Deelne mers geven elkaar tijdens de les een behandeling, waardoor zij goed leren voelen en goed leren masseren. Voetreflexmassage is al duizen den jaren oud. Onafhankelijk van elkaar hebben verschillende bevolkingsgroepen ontdekt dat er bepaalde zenuw- en energie- banen eindigen in handen en voeten. De vorm van therapie zoals die vandaag de dag wordt gegeven hebben we te danken aan een KNO-arts uit Amerika, de arts William Fitzgerald. In de cursus wordt dan ook het materi aal gebruikt zoals hij dat heront dekt en beschreven heeft. Voe treflexmassage is een genees kunde van het volk. Deelnemers aan de cursus kunnen mensen in hun omgeving, familie en vrien den via deze techniek helpen klachten te verminderen. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij het cursusbureau van Thuiszorg Noord West Twente, tel.:0900-0678. Werk dagen van 8.30-12.30 uur. Via dit telefoonnummer is tevens aanvullende informatie verkrijg baar. Er zijn zorgverzekeraars die on ze cursussen geheel of gedeelte lijk vergoeden. Informatie hier over is verkrijgbaar bij de zorg verzekeraar. door Duitsers, hoewel richting de top toch ook veel Amerika nen bivakkeerden, hetgeen bij de Togaboys de nodige deja-vu-ge- voelens opriep. Tox maakte uiteindelijk het ge zelschap compleet door vanaf zijn vakantieadres in het Ameri kaans-Nederlandse hotel Le Vi eux Logies te arriveren. De com plete ploeg checkte aldaar in om vervolgens in de hotelbar The Melting Pot de succesvolle eer ste dag te evalueren. In het dorp werden 's avonds door diverse bar- en restauran teigenaren pogingen gedaan om de volledige Togaploeg te ont moedigen. Met vette bolognaise, pizzarollen, lasagne zonder ge hakt en vet veel pils werd ge poogd de jongens te drogeren. De Pastrellibovs spraken zelfs van Brakke Chicks (bedorven kip). Gelukkig kon ploegleider Wampie 's nachts iedereen veilig instoppen in de hotelkamers. Op dinsdag, de dag voor de tijd rit, werd na het ontbijt de tita nenstrijd voortgezet. Het hotel lag stijf aan het parcours dus slechts een afdaling van twintig minuten was noodzakelijk om aan de klim der klimmen te be ginnen. Na alweer een Gemüs esigare fietste Soer de Galibier- pijn uit zijn benen en bedwong schijnbaar moeiteloos de 21 bochten van het 15 kilometer lange parcours. Basil maakte er een hele dage tappe van, met volgens hem ver schillende 'pukkels'. Met zo'n 100 kilometer in de benen dans te hij achteloos ook nog even de Alpe d'Huez op. De renpaardjes Luca en Marco maakten de verwachting hele maal waar. Met toptijden kwa men zij opvallend fris boven. Ook padre Giovanni wist na wat materiaalpecl>(de fiets was een left over uit 1986) monter naar boven te komen. Huib! verbeter de zijn tijd van vorig jaar zelfs met bijna een uur terwijl Tox ge teisterd door de barbecue dam pen van de talrijke toeschouwers op karakter bovenkwam. Wel was zijn bekende 1500 meter kuchje (vooral bekend bij de schaatsers onder ons) geheel te ruggekeerd. Alleen Vritz moest wegens een hongerklop. vlak na het ontbijt, verstek laten gaan. De woensdag was voor de toga- ploeg een rustdag, en natuurlijk de dag van de tijdrit. Vanaf een perfecte plek met een adembe nemend uitzicht genoten ze van de tijdrit, waarbij Armstrong bij het passeren van de Togaploeg zijn opponent Basso bijna 'te pakken' had. Het liveverslag op dit deel van de Alp werd verzorgd door Tox die met zijn wereldontvanger ie dereen gevraagd, en vooral on gevraagd in het Frans. Italiaans. Engels en Duits op de hoogte hield van tussen- en eindstan den. Tox transformeerde 's avonds in DJ Botox en bood hij onge vraagd zijn dj-diensten aan in verschillende kroegen. Het le verde hem diverse schnabbels op voor het wintersportseizoen 2004-'05. De terugreis via Genève verliep voorspoedig. De Pastrelliploeg maakte nog een tussenstop in de Jura, waar zij zich laafden aan de sublieme kookkunsten van Arend en Susanne, en geheel ge sterkt op vrijdag de terugreis aanvingen. Ploegleider Wampie kon trots zijn op zijn ploeg én op zichzelf: drie bidons met een on bekende bruine substantie per dag naar binnen werken is een prestatie van formaat. Holten - In Markelo werd afge lopen weekend concours gere den door een aantal leden van ponyclub de Bergruitertjes. In de klasse LI -dressuur catego rie D behaalde Emmalie den Me ijer met King Kay met 157 pun ten een tweede prijs. Ulrike Oos- tervelt reed met Guranja F in de klasse B-dressuur categorie E en behaalde met 165 punten even eens een tweede prijs. Holten - De derde vlucht voor de jonge duiven van de Bergvlie gers stond afgelopen zaterdag op het programma. In het Belgische Heverlee werd om 8.00 uur het startsein gege ven en konden de duiven begin nen aan de 197 kilometer terug naar huis. A Kaspers had als snelste een duif terug om 10.28 uur dit leverde een snelheid op van 79.1 kilometer per uur. De eerste tien plaatsen werden als volgt verdeeld; 1-4-5-6-9-10 A. Kaspers, 2 A.v/d Heide, 3 A.J. Kramer. 7 M. Lodeweges, 8 A.ten Dam 2. Holten - Vier bestuurders zijn maandag 26 juli tussen 08.15 en 08.45 uur bekeurd voor het rij den over de Holterbergweg tus sen Holten en Nijverdal. Deze weg is tussen 21.00 en 09.00 uur verboden terrein voor bestuurders van motorvoertui gen. Tijdens deze korte periode werden vier bestuurders be keurd. De boete bedraagt 45 cu- Markelo - De tweejaarlijkse open dagen van de 'Maarkelse Bellenkreenk' worden dit jaar gehouden van 12 tot en met 15 augustus van 10.00 tot 18.00 uur in openluchttheater De Kösters- koele. Enige particuliere plantenlief hebbers staken de koppen bij el kaar en richtten in 1986 de 'Maarkelse Bellenkreenk', ofte wel de Markelose fuchsiavereni- ging. op. In de loop der jaren heeft de fuchsiamarkt een grote bekendheid in Markelo en wijde omgeving opgebouwd. Er is ge zaagd en getimmerd aan pergo la's en andere bouwwerken die de fuchsia's nog mooier tot hun recht moeten doen komen. Markelo - Een grote vakantie- hobbybeurs wordt zondag 15 au gustus van 10.00 tot 17.00 uur gehouden bij zalencentrum de Haverkamp te Markelo. Ruim 45 hobbyisten zullen op deze beurs hun hobby demon streren en de eindproducten ver kopen. Er zijn verschillende at tracties voor kinderen. De entree bedraagt 1,00 euro. kinderen tot 12 jaar kunnen gratis naar bin- Rijssen - De lommerdmarkten in Rijssen worden gehouden op de donderdagen 29 juli, 5 en 12 au gustus. Allerlei tweedehands artikelen en antiquiteiten worden hier dan te koop aangeboden. Van heinde en verre komen handelaren en bezoekers naar Rijssen. hetgeen altijd zorgt voor een gezellige sfeer in het centrum van stad. De markten beginnen om 8.00 uur en duren tot 13.00 uur. Kinderen tot en met 15 jaar mogen gratis op de markt staan. Vanaf 16 jaar is marktgeld ver schuldigd voor het innemen van een standplaats. De kosten van een standplaats bedragen 5.20 euro per strekken de meter. De toegang voor be zoekers is uiteraard gratis. Op loopafstand van het marktterrein is parkeergelegenheid beschik baar. Holten - Het Nederlands Her vormd Kerkgebouw te Holten is in de maanden juli en augustus op vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur opengesteld voor pubhek. Belangstellenden kunnen het ge bouw bezichtigen. Er is een gas tvrouw/gastheer aanwezig die veel over het gebouw en de Her vormde Gemeente kan vertellen. Een interessant boekje met in formatie over de geschiedenis van het kerkgebouw en van het mooie Naberorgel is te koop. .f

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 9