Eric van der Linden wint wint triatlon elitewedstrijd 'Doe volgend jaar ook mee, want je weet niet wat je mist' Bi M: i»8i in Vakantiefïetstocht MAC de Holterberg Rabobank vrijwillig aan slag Niek ten Brinke Larens kampioen wielrennen Slecht weer bij triatlon Hijgers, zwijgers en stalkers krijgen het straks lastig SG De Waerdenborch viert 10-jarig bestaan met reünie Dirk Jan Wieldraayer over zijn eerste Holtense triatlon Uitslagen Bergvliegers Uitslagen Bergruitertjes Triatlonspecial RTV Oost op dvd Uitslagen elite triatlon Snelheid Aalpolsweg Zomerwandeling Markeloseberg Inschrijving Erwin Autocross Dorpsstraat afgesloten Klussenbedrijf sinds december Kaartverkoop Keunefeesten Zomerbraderie Donderdag 8 juli 2004 Holtens Nieuwsblad Holten - Veertien medewerkers van Rabobank Holten-Markelo staken zaterdag 19 juni vrijwillig de handen uit de mouwen. Op eigen initiatief en in eigen tijd. Het IVN in Markelo kon rekenen op een fiks aantal extra handen, om de nodige klussen uit te voe ren. En het resultaat mag er zijn. Het Hochhuisje ziet er na een schilderbeurt als nieuw uit en ook de tuin bij infoboerderij 'n Wit ten in natuurgebied De Borkeld is flink opgeknapt. Enige tijd geleden kwam een aantal medewerkers met het idee jaarlijks een of twee dagen vrijwilligerswerk te gaan doen. 'Om ook eens op een andere manier onze maatschappelijke betrokken heid te tonen', aldus Hans Meulenbeld, een van de initiatiefne mers. 'Onze primaire taak is om al onze individuele klanten de best mogelijke financiële dienstverlening te bieden. Daarnaast doen wij graag iets extra, om te laten zien dat we daadwerkelijk 'midden in de samenleving' staan.' Het IVN in Markelo is zeer tevreden. 'Een leuke groep mensen, die veel werk heeft verzet, met een mooi resultaat.' zegt Erna te Wierik. In het najaar staat nog een dag gepland. Dan wordt een gedeelte van de heide op de Borkeld berkjesvrij gemaakt. 'We mogen dus spreken van een succes. Er is hard gewerkt, maar we hebben er een voldaan gevoel aan overgehouden.' Laren - Na z'n derde plaats zaterdag bij de achtste triatlon in Hol ten, won Niek ten Brinke zondag het Larens kampioenschap wiel- Niek won het gecombineerde klassement van de ploegentijdrit en de individuele puntenkoers. De ploegentijdrit werd gewonnen door een van de twee deelnemende teams van Wielervereniging Holten. Het winnende team bestond uit Niek en Pint ten Brinke (de FIol- tense kampioen op de achtste triatlon) samen met Marcel en Joop Bruggeman. Het tweede team van de wielervereniging werd tweede in het klassement met een achterstand van een seconde. Dit team be stond uit Martijn Paalman, Bert Ekkelboom, Wilfried Essink en Joost Boetes. In de daaropvolgende puntenkoers werd Niek tweede, waardoor hij het gecombineerde klassement won en zich een jaar lang La rens kampioen mag noemen. Met de Run-Bike-Run vorige week vrijdagavond was het bewolkt maar gelukkig droog. Even ervoor viel nog een flinke bui regen bui. Temperatuur was toen nog 14.6 graden. Ook tijdens het pro gramma wat erna kwam en de lasershow aan het eind van de avond bleef het droog. De dag van de International Triathlon begon niet best. Er vielen van tijd tot tijd pittige buien. En de temperatuur was nog maar 12.0 graden. Ook met de start om 12.45 uur van de Elite dames en 13.00 uur van de Elite mannen was het mis, de regenjas en para plu moesten er aan te pas komen om droog te blijven door een flinke regenbui. De temperatuur van het open water bij de Schip beek bij de televisietoren van Markelo was maar 15.5 graden; niet erg warm dus. Vrijdagmiddag was het nog 17.0 graden. Tijdens de start was de buitentemperatuur 14.9 graden. Begin van de middag viel in Holten een bui met hagel en onweer. Met het fietsen en hardlopen hadden de deelnemers last van een stevige wind op de kale vlaktes. De start van het Holtens Kampioenschap dames en heren verliep droog met opklaringen en geregeld zon. De temperatuur bedroeg toen 18.5 graden. Net na de start van het Holtens Kampioenschap 1/8 dames en he ren viel er een pittige bui met veel wind, men was de paraplu hard nodig, dit was wel jammer. Toch kan de organisatie van de Triathlon Holten terug kijken op geslaagd groots evenement van Holten, niet wat het weer betreft, omdat deze toch wel een beetje de grote spelbreker was. Weerman, Freddie Paalman Voor wie regelmatig ongewenste telefoontjes krijgt, is daar nu een oplossing voor: Telepathie 110. Het is een voorzetkastje dat ervoor zorgt dat telefoongesprekken gefilterd worden: 'Het is af gelopen met hijgers, zwijgers en dreigers', zegt Wil Peters van het bedrijf EnoCent dat het kastje heeft ontwikkeld en op de markt zet. De Telepathie zorgt ervoor dat ongewenste nummers geblokkeerd worden: voor de beller lijkt het net alsof u niet thuis bent. Met één druk op de knop wordt iemand Voorgoed geblokkeerd. De telepathie 110 kan dertig nummers blokkeren inclusief anonie me bellers en zelfs gesprekken vanuit twee hele regio's. De laatste twaalf gesprekken worden geregistreerd met tijd en datum. Omgekeerd kan men nummers ook uitsluiten. Wil men bijvoor beeld niet dat de puberzoon naar dure sekslijnen belt of dat de dochter al haar vriendinnen op de gsm belt, dan kan men dat ook verhinderen. Gewoon de kengetallen blokkeren en klaar is Kees. Verder zorgt de Telepathie 110 ervoor dat men inkomende ge sprekken in categorieën verdeelt en ze gedeeltelijk blokkeert. Dan is men bijvoorbeeld tussen tien uur 's avonds en acht uur 's morgens alleen bereikbaar voor familie, op de overige uren van de dag kunnen ook collega's of wildvreemden u bereiken. De installatie van het toestel is eenvoudig: u verbindt uw telefoon via een gewone telefoonkabel met de Telepathie 110. Die ver bindt u dan via hetzelfde type kabel met uw telefoonaansluiting. Meer informatie: Wil Peters, EnoCent, Opaal 12, 5629HR Eind hoven, telefoon 040-2482441, www.telepathic.nl Holten - Een van Nederlands topatleten, Eric van der Linden, heeft afgelopen zaterdag 3 juli bij de Elite Heren voor de vierde keer de International Triathlon Holten op zijn naam weten te zetten. Hij finishte met een tijd van 1.49.58 net voor de Euro pees Kampioen van 2004 Ras mus Henning uit Denemarken die 1.50.04 liet noteren. Shane Reed (Nieuw Zeeland) eindigde als derde in 1.50.08. Bij de dames won de Duitse Ri- carda Lisk in 2.04.42. Lucie Ze- lenkova (CZE) eindigde als tweede in 2.06.16 gevolgd door Evelyn Williamson uit Nieuw Zeeland (2.06.20). In het koude water van de Schip beek, waarvan de temperatuur naar 16 graden was gedaald, wist de Duitser René Goehler als eerste de 1,5 kilometer zwem men af te leggen. Op twee se conden werd hij gevolgd door de Nederlandse Sander Berk. Zo wel Rasmus Henning als Shane Reed wisten eveneens aan te sluiten bij de eerste groep. Eric van der Linden kwam als veer tiende uit het water maar wist op zijn beste onderdeel, het lopen, zijn concurrenten in te halen. In de laatste ronde leken een aantal atleten voor de eindsprint te gaan. In deze groep Eric van der Linden. Rasmus Henning, Shane Reed, Christian Weimer (Duits land) en Richard Allen (GBR). Laatstgenoemde eindigde vorig jaar als tweede in Holten. Eric van der Linden wist Nederlands eer echter hoog te houden en be reikte als eerste de finish. De plaatselijke trots Jan Maneschijn moest wegens gezondheidspro blemen tijdens het fietsen helaas uit de wedstrijd stappen. Reeds voor de wedstrijd gaf de dertigjarige Van der Linden aan graag als eerste te willen eindi gen. Niet alleen om de Interna tional Triathlon Holten 2004, na 2000, 2001 en 2002, opnieuw Jan Manenschijn, net voor het moment waarbij hij een punt achter de wedstrijd in Holten zette. (Foto: Sander Scheperman) aan zijn erelijst toe te voegen, maar ook om het Nederlandse publiek bij een belangrijke wed strijd als dit een Nederlandse winnaar te geven. Bij de dames gingen veertien da mes van start. Birgit Berk uit het Nederlandse De Kwakel wist net Holten - MAC de Holterberg houdt zondag 18 juli een vakan tiefietstocht. Het is een recre atieve tocht (via routebeschrij ving) voor iedereen, jong en oud, zowel voor leden als niet- leden. De route gaat over rustige en goed berijdbare binnenwegen en mooie fietspaden. De lengte van de route is onge veer 42 kilometer en gaat dit jaar in noordwestelijke richting: Es- pelo, Hemmekens Mars, Heeten, langs het Overijsselskanaal en via Okkenbroek en Dijkerhoek terug naar het MAC-clubhuis 't Stuurhuus. Onderweg zijn er en kele stops: koffiestop, een stop met broodje gezond en een thee pauze. De knapzak hoeft dus niet mee. Er kan gestart worden tussen 10.00 en 12.30 uur vanaf het MAC-clubhuis 't Stuurhuus, Beusebergerweg 37 (telefoon 0548-364716) waar ook de fi nish is. De kosten bedragen 3,00 eiiro. Inlichtingen: Marinus Krikkink, 0548-361068 of Ep Krikkink, 0572-321230. Holten - Scholengemeenschap De Waerdenborch bestaat tien jaar en houdt daarom zaterdag 25 september een reünie. Alle oud-leerlingen die op de school of voormalige scholen hebben gezeten en alle (oud- jdocenten en (oud-)medewer- kers zijn hiervoor uitgeno digd. De reünie begint om 14.00 uur en vindt plaats aan de Haarstraat in Holten. Op deze dag kunnen reünisten elkaar weerzien onder het ge not van een hapje en een drankje. Er vinden ook allerlei activiteiten plaats, zoals ont moetingen met oud-docenten, een tentoonstelling, een pro fessionele fotograaf die klas- senfoto's maakt en een uitge breid dinerbuffet. De dag wordt swingend afgesloten met een ouderwets school feest, dat tot 23.00 uur duurt. Helaas beschikt de school niet over recente adresgegevens en is het daardoor onmogelijk ie dereen persoonlijk uit te nodi gen. Voor meer informatie of aanmelden voor de reünie, kan de reünist kijken op www.reu- niecommissie.nl of tijdens kantooruren bellen met 0900- REUNIES (0900-738 6437). Holten - Dirk Jan Wieldraayer deed afgelopen zaterdag voor het eerst mee aan de Holtense triatlon. Hij heeft zijn ervaringen op papier gezet. Voor de wed strijd was hij vooral erg zenuw achtig, maar na afloop bleek het voor hem een bijzondere ge beurtenis om nooit te vergeten. Na hopelijk voldoende training is het eindelijk zo ver. Het is 3 juli, de dag van de Triathlon 2004. Ik ben er klaar voor, heb alle onderdelen getraind en weet dat zwemmen en lopen mijn sterkere punten zijn. Fietsen is het mindere onderdeel, en dan doel ik vooral op het klimmen. Ik zit in het Enkco-team, be staande uit Heite Dommerholt, Frans Bremmer, Henk Wichers en ik, en start daarom om kwart over vier. Om twaalf uur begin nen de zenuwen op te komen. Mijn vader heeft mij een bord macaroni bereid voor de koolhy draten, helaas zit ik na ongeveer vijf happen al vol. Om de tijd te doden speel ik een potje patien ce op mijn computer en kijk om de paar minuten op de klok of ik mij al moet melden bij Nido voor het benodigde startnum mer. Dan is het tijd om te gaan, ik fiets naar Nido waar ik zeer op tijd ben. Als ik mijn nummer aan mijn fiets bevestig, komt Henk Wichers erbij staan. Samen overleggen we hoe we de chip vast moeten maken, wat we heb ben gegeten en delen een ban aan. Het is een beetje een ze nuwachtig gesprek. Ik besluit om nog maar eens een keer te plassen, wat ik thuis ook al een paar keer heb gedaan. Intussen is de rest van het team gearriveerd. Samen bespreken we nog even een paar tactieken en krijg ik en kele tips. De beste is om rustig blijven. We fietsen met de hele groep die om kwart over vier moet starten, naar het zwembad. Wij rijden met ons vieren en praten nog een beetje. Het geeft een goed ge voel dat ik in een team zit, dat laat de zenuwen zakken en haalt extra kracht naar boven. We peppen elkaar op. We worden bij het zwembad verdeeld over de banen. Ik zet de badmuts op en laat me in het wa ter zakken, doe mijn duikbril op Zwoegend legt Dirk Jan Wieldraayer het fietsparcours af. en zwem even een paar meter. Dan voel ik dat er kramp op komt zetten in mijn linkervoet, pure spanning natuurlijk. Alle atleten staan met de rug tegen de kant en er wordt afgeteld... 'pang' klinkt het en iedereen gaat vol gas om een positie te krijgen. Zwemmen gaat mij goed af, ik haal een paar mensen in en voel me goed. Dan klinkt er een fluit in mijn oor en krijg ik een vlie genmepper om mijn kop. Nog vijftig meter betekent dit. Na die vijftig meter spring ik het bad uit, gooi mijn muts in de emmer en doe al lopend mijn duikbril af. Als ik ren naar het krat om mij om te kleden kijk ik om mij heen. en zie nagenoeg geen an dere atleten het water uitkomen. Dan zie ik kameraden van mij staan die verbaasd op hun horlo ge kijken. 'Kom op', hoor ik van alle kanten en ik zwaai een keer. Bij mijn krat aangekomen zie ik Heite aan het omkleden. 'Hé Heite', zeg ik vol goede moed, optimisme en kracht. Hij is in middels naar zijn fiets gerend en even later volg ik hem. Op de fiets zie ik elke keer als ik een bocht omga, Heite ook net de bocht omgaan. Het fietsen gaat goed. en ik probeer me aan Hei te op te trekken. Mijn doelstel ling is om het gat niet groter te maken, wat niet erg meevalt. Dan is het fietsen voorbij. Het is redelijk goed gegaan, aangezien dat het mijn mindere onderdeel was. Maar de prijs moet ik beta len, ik begin mij erg vermoeid te voelen. Ik hang mijn fiets aan de rekken en voel een kramp in mijn kuit. Op de foto is te zien dat het niet echt een pretje is. De goede moed is nog aanwezig en zelfs het optimisme kijkt om het hoekje, maar de kracht ben ik aan het kwijt raken. Dan begint het lopen. Ik loop normaal langere afstanden dus was ik voor dit onderdeel niet echt bang. Maar ik ben op. In het begin ben ik rustig gaan lopen, in de hoop dat ik na een kilome ter in mijn loopritme zou zitten. Maar ik krijg het ritme maar niet te pakken. Op de Aalpolsweg zegt mijn lichaam dat ik beter even kan gaan wandelen om op adem te komen. 'Wandelen? Niks wandelen, doorgaan!', schreeuw ik tegen mezelf en loop stug door. Het gaat welis waar niet hard, maar ik ga door. Overal langs de kant hoor ik aanmoedigingen en loop een tik je harder. De tweede ronde ben ik écht bekaf. Het gat tussen mij en Heite groeit nu met een hard tempo, ik wil wel harder, maar kan het niet meer. Hoewel ik de eerste ronde nog knikte naar aanmoedigend publiek ben ik daar nu mee gestopt. Met blijd schap en aanzienlijk kapot kom ik over de finish. Ik heb het ge haald. Henk komt een minuut na mij binnen en kort daarna ook Frans. Na een paar minuten ben ik weer op adem, we bespreken de sterke en zwakke punten. 'Volgend jaar weer?' Zekef weten! Dan ga ik mijn tijd verbeteren en een paar keer extra de wissel tussen fiet sen en lopen oefenen, want dat viel mij het meest tegen. Tip van de schrijver: Doe vol gendjaar ook mee, wantje weet niet wat je mist! Het is echt een gigantisch spektakel en de orga nisatie verdient een dikke pluim. Dirk Jan Wieldraayer Teamlid en medewerker Enkco B.V. als haar broer Sander een sterke zwemtijd neer te zetten en klom als eerste uit de Schipbeek ge volgd door Evelyn Williamson. Ricarda Lisk kwam als zevende het water uit maar wist op de fiets haar concurrentes al snel in te halen. Met een van de snelste looptijden wist zij haar winst te behouden en met meer dan een minuut voorsprong op haar con currentes finishte ze in 2.04.42. Tracey Looze wist het podium dit jaar helaas niet te behalen, maar was met haar vierde plaats wel de eerste Nederlandse die de finish bereikte. Holten - De snelheid van de dui ven van de Bergvliegers lag het afgelopen weekend zeer hoog. Doordat de duiven de wind mee hadden vanaf de losplaats Se zanne in België (440 kilometer) was de snelheid van de eerste duiven boven de 100 kilometer per uur. Om 7.15 uur werden de duiven gelost en A. Kaspers had als eer ste een duif terug om 11.35 uur. Dit leverde een snelheid op van 101 kilometer per uur. Binnen een half uur was er een kwart van de duiven terug en werd het concours gesloten. De eerste tien plaatsen: 1-3-4-5- 7 A. Kaspers, 2-8 H. van Beek, 6-9-10 H.Jansen. Holten - Tijdens het concours in Ruhssen wisten de deelnemende leden van PC de Bergruitertjes ook nog enkele dressuurprijzen te bemachtigen. De zusjes van Lies behaalden maar liefst twee keer een eerste prijs. Helena werd met Amillion in de klasse Ml-categorie D/E eerste met 172 en 161 punten. Angela reed met No Doubt Sha ron ook twee keer naar de eerste plek, zij deed dit in de klasse B categorie D met 175 en 180 pun ten. In deze zelfde klasse B maar dan in de categorie B/C behaalde Myrthe Barvelink met Sillie K een derde prijs met 160 punten en wist Ulrike Oostervelt met Guranja F beslag te leggen op een tweede prijs in de categorie E met 156 punten. Afgelopen weekend werd er in Bathmen gestart, ook hier star ten weer diverse leden. Emmalie den Heijer behaalde in de dres suur klasse LI met King Kay twee keer een tweede prijs met 164 en 165 punten. Angela van Lies starte bij het springen en bleef in de klasse M categorie D de enige foutloze ruiter. Hiermee won ze de eerste prijs en als extra een pakket van het Rabobanktalentenplan. Holten - De triatlonspecial wel ke bij RTV Oost werd uitgezon den, is op dvd verschenen. Door middel van het versturen van een e-mail naar dvd/ojriath- lonholten.nl met naam. adres en woonplaats kan de dvd met de halfuurdurende RTV Oost spe cial besteld worden De dvd wordt verzonden nadat het geld door de Triathlon Hol ten is ontvangen. Het verschuldigde bedrag (15 euro) kan worden overgemaakt aan: Stichting Triathlon Holten o.v.v. DVD Special RTV-Oostrek.nr.: 32.85.65.911 Holten. Holten - De uitslag van de Elite wedstrijd van de triatlon. Rob Steegink staat op plek 42. Uitslagen Heren 1. Eric van der Linden (Ned); 2. Rasmus Henning (Den); 3. Sha ne Reed (Nzl); 4. Christian Wei mer (Did); 5. Richard Allen (Gbr); 6. Rcnc Goehler (Did): 7. Franky Batelier (Fra); 8. Frede- rik van der Lierde (Bel): 9. Brad Storm (Rsa); 10. Michael Rac- lert (Did) 42. Rob Steegink (Holten). Uitslagen Dames 1. Ricarda Lisk (Did); 2. Lucie Zelenkova (Cze); 3. Evelyn Wil liamson (Nzl); 4. Tracey Looze (Ned); 5. Tanya de Boer (Ncd): 6. Karen Sindall (Gbr); 7. Birgit Berk (Ned): 8. Jencttc Tolhoek (Ned); 9. Kristina Semple (Gbr): 10. Anastasiya Yatsenko (Ukr). Holten - Het college van B en W heeft besloten op de Aalpolsweg tussen de bebouwdekomgrens en het Zandvoortspad een maxi mumsnelheid in te stellen van 60 kilometer per uur. In de bocht geldt een adviessnelheid van 30 kilometer per uur. Markelo - IVN Markelo houdt woensdagmiddag 14 juli een wandeling over de Markelose berg en de Kattenberg. Een wan deling met cultuurhistorische- en natuurelementen, maken deze wandeling heel bijzonder. De start is om 13.30 uur vanaf de VVV aan de Grotestraat 1 te Markelo. Een gids begeleidt de ze wandeling. Deelname is gratis. Een vrijwil lige bijdrage is welkom. Infor matie over de wandelingen bij Joke Vosman, telefoon 0547- 361450 of VVV Markelo, tele foon 0547-361555. Holten - De inschrijving voor de Erwin Autocross van MAC de Holterberg vindt dinsdag 13 juli om 20.00 uur plaats in clubge bouw 't Stuurhuus aan de Beuse bergerweg 37. De autocross zelf wordt donder dag 29 juli om 18.00 uur gehou den aan de Schuppertsweg. Holten - Wegens werkzaamhe den zal de Dorpsstraat tussen Larenseweg en Keizersweg op donderdag 8 juli tussen 12.00 en 16.30 uur afgesloten zijn voor het verkeer. Holten - In het Holtens Nieuws blad van vorige week stond een artikel over EB Klussenbedrijf. Er werd geschreven dat het be drijf net is begonnen, maar het bestaat echter al sinds 1 decem ber vorig jaar. Voor meer infor matie: EB Klussenbedrijf, tele foon: 0548-364617. Holten - De kaartvoorverkoop voor de Keunefeesten start eind deze maand. Losse kaarten kos ten 6 euro per stuk. Aan de zaal zelf gaan deze 8 euro per stuk kosten. Een kaart voor alle da gen (passe-partout) kost 12 euro. Deze is alleen in de voorverkoop verkrijgbaar. Holten - De Holtense Handels vereniging houdt donderdag 15 juli en donderdag 5 augustus een zomerbraderie met vlooienmarkt op Smidsbelt en de Kerkstraat. Het is de bedoeling dat de helft van Smidsbelt wordt gebruikt (aan de zijde van lunchroom Nijkamp). zodat er parkeerruim te overblijft. Wel is er dan eenrichtingsver keer op Smidsbelt, waarbij het verkeer bij de Aldi het plein ver laat. De braderie loopt door op de Kerkstraat, terwijl deze op de Boschkampstraat overgaat in een vlooienmarkt. Wie interesse heeft in een marktkraam, kan hiervoor bellen naar: 06-55563398.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 5