Hulpdiensten gaan over op digitaal netwerk 'Sommigen zien niets van de wedstrijd zelf maar zijn wel de hele dag in touw' Recreatiewerk op park Lindenberg 99.- Agenda weGeNeR Holtens Nieuwsblad Schoolfeest basisschool De Regenboog Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht -"ASv/xHj 225.- ^Donderdag 8 juli 2004 Expositie Elsbeth Slotboom Medisch Centrum Holten, zater dag 5 juni 2004 - zondag 5 sep tember 2004 Revue Splo löt zich wier hörn. Feesttent Espelo, vrijdag 9 juli 2004. 20:00 School- Volksfeesten Espelo, Espelodijk, vrijdag 9 juli 2004 - zondag 11 juli 2004 Optocht. Espelo, zaterdag 10 ju li 2004, 9:30 Kinderspelen. Espelo, zaterdag 10 juli 2004, 11:00 Rommelmarkt. Espelo, zaterdag 10 juli 2004, 13:00- 17:00 Volksspelen, Espelo, zaterdag 10 juli 2004. 14:00 - 16:00 Optredens Johnny Rodijk en Jan Steegink. Espelo, zaterdag 10 juli 2004, 15:00 Optredens Melrose en Black Light, Feesttent Espelo, zater dag 10 juli 2004, 20:00 Optredens Annet Röthengatter. C'est Tout en De Havenzangers. Feesttent Espelo, zondag 11 juli 2004, 11:00 Brunch. Feesttent Espelo. zon dag 11 juli 2004. 11:00- 12:30 Braderie en vlooienmarkt. Smidsbelt. Kerkstraat, donder dag 15 juli 2004 Concours Hippique Bergruiters Borkeld, zaterdag 17 juli 2004 - zondag 18 juli 2004 Ochtendwandeling Natuurdio- rama, woensdag 21 juli 2004, 7:00 Dorpsfeest. Kalfstermansweide. dinsdag 27 juli 2004 - zaterdag 31 juli 2004 Ochtendwandeling. Natuurdio- rama, woensdag 28 juli 2004, 7:00 Towtrekken. Kalfstermanswei de, woensdag 28 juli 2004, 19:00 Erwin Autocross. Schupperts- weg, donderdag 29 juli 2004. 18:00 DJ Botox. Café 't Keuntje. vrij dag 30 juli 2004 - zaterdag 31 juli 2004, 22:00 Wolspindag. Larenseweg 106, woensdag 4 augustus 2004 Ochtendwandeling. Natuurdio- rama, woensdag 4 augustus 2004, 7:00 Braderie, Smidsbelt, Kerkstraat, donderdag 5 augustus 2004 Zeskamp. Kalfstermansweide, vrijdag 13 augustus 2004 Wereld Winkel. Rode pleintje, zaterdag 14 augustus 2004, 10:00- 16:00 Natuurtheater, Natuurdiorama, dinsdag 17 augustus 2004. 19:30 Haffafa Open Air met Shitt Hap pens, Papcrplane, Theo the King, Bonte Paard, zaterdag 21 augustus 2004 Beachsoccertoernooi Suffendo. Kalfstermansweide, zaterdag 21 augustus 2004 Heropening Wereld Winkel. Centrum Holten, vrijdag 3 sep tember 2004 - zaterdag 4 sep tember 2004 Circus Bongo. Larenseweg. woensdag 8 september 2004 - donderdag 9 september 2004 Chipz. Feesttent Kalfstermans weide. donderdag 9 september 2004, 19:30 Keunefeesten. Kalfstermans weide, donderdag 9 september 2004 - zondag 12 september 2004 Optredens Jannes en NeverMin- ded, Feesttent Kalfstermanswei de, vrijdag 10 september 2004. 20:00 huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur; W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementenfó.whk.wcgcncr.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblado, whk.wegcner.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat. Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-adviseurs O. IJspeert. tel: 0548-597353, mobiel 06-51 19 83 42 H Schotten, tel: 0548-597351, mobiel 06-51 198321. Fax: 0548-597359 Hoofdredactie: H. Eskes Commercieel regiodirecteur G. ter Hedde Directie: J A Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuw sdruk Twente Op al onze advenentieconlracien en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertenucvoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV' Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wcgener-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wtj op genomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) in formeren over voor u relevante diensten en producten van dc titels cn dc werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV. afdeling Marketing, post bus 692,7500 AA Enschede. Holtens Nieuwsblad voor een werl Twente - Ook voor de regio Twente staat de invoering van het veelbe sproken C2000 voor de deur. C2000 betekent een heel nieuw lan delijk dekkend communicatienet werk gebruikt door politie, brand weer, ambulance en de Koninklijke Marechaussee. Het thans in gebruik zijnde analoge systeem wordt volle dig vervangen en inmiddels is het antennenetwerk in Twente aange past aan het digitale systeem en de testen in verband met het bereik zijn uitgevoerd De vervanging van het oude sys teem zal gefaseerd uitgevoerd gaan worden, waarbij de brand weer en de politie van het dis trict Noordwest Twente als eer sten gebruik gaan maken van C2000. Hierna zal stapsgewijs de rest van Twente gaan draaien op het digitale netwerk. Aan de invoe ring van C2000 is een heel tra ject vooraf gegaan met betrek king tot voorbereiding en nu de aanbesteding. In totaal zullen Arts Maatschap Huisartsen Holten. Keizersweg 32. telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Sal land. telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland. Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. M. Elzink, telefoon 0547-380586. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, te lefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur cn 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dicrcnartsenpraktijk Holten. S. Minnema, Larenseweg 54, tele foon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 11 juli: 9.30 uur, ds. J. Wiegers, Olst. 19.00 uur, ds. H.P. Mulder, SOW-dienst. Eerste collecte: diaconie: tweede collecte: recreatiewerk. Okkenbroek, 10.00 uur: ds.. Collecte:. Gereformeerde kerk Zondag 11 juli: 9.30 uur, da. Den Braber, Vriezen veen. 19.00 uur, P. van Veen, SOW-dienst. Eerste collecte: recreatiewerk. tweede collecte: kerk. Tent Borkeld Zondag 11 juli: 10.00 uur, da. C.G.J. de Jonge. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 14 juli 19.00 uur. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 11 juli: 9.30 uur, eucharistieviering. Voorganger: Pastoor B.J. Wolters. Nieuw-Heeten, zaterdag 10 juli: 17.30 uur, eucharistieviering, past. B. Wolters; zondag 11 juli: 09.00 uur, communieviering, werkgroep liturgie. Maandag De nacht verliep onbewolkt, het koelde niet zo sterk af doordat er nog wat wind stond, 13.5 graden werd het. De dag begon onbe wolkt. In de loop van de morgen vormden zich stapelwolken, maar de zon scheen nog wel geregeld. Ook in de middag prima weer met zon en wolkenvelden. Een westelijke stroming voerde drogere lucht aan waardoor het niet zo broeierig aanvoelde dan de dag er voor. Een warme dag met 21.2 graden als maximum. In de nacht daalde de temperatuur naar 9.8 graden in dc hut, tij dens flinke opklaringen meer dan de voorgaande nacht. Begin van de morgen was de zon er al vroeg.bij. Wel dreven er geleidelijk van het noordwesten uit dunne wolkenvelden over. Ook in het verloop van de morgen wolkenvelden en geregeld zon. In de mid dag vielen er enkele regendruppels, daar bleef het bij. Woensdag Doordat er in de nacht veel bewolking aanwezig was, waarbij het droog bleef, daalde de temperatuur niet sterk, het werd 13.6 gra den als laagste waarde. De dag begon met een wazige zon door de hoge sluierbewolking. Later op de morgen veel wolkenvelden en weinig zon, er viel geen neerslag. De middag deed het ook niet slecht, er was geregeld zon en wolkenvelden. De temperatuur was ook goed met 24.1 graden als maximum. Donderdag In de nanacht was er veel bewolking en kregen we met wat regen te maken, veel was het niet. De morgen gaf ook geen droog weer, ook toen vielen er enkele regenbuien waarbij ook nog on-weer voorkwam. Ook in de middag vielen er enkele buien opnieuw met onweer, geen al te best weer dus. De buien lieten in Holten 5.8 mm neerslag achter. Het werd toch nog 19.7 graden. Vrijdag De nacht verliep droog, er waren opklaringen en wolkenvelden. De temperatuur daalde naar 10.9 graden in de hut. Een groot deel van de morgen zag er goed uit met opklaringen en geregeld zon. Daarna veel bewolking, maar nog wel droog. Ook een groot deel van de middag was het best aardig weer. Later werd het minder mooi met enkele buien. Holten kreeg nog 5.8 mm. Zaterdag Na middernacht kregen we met buiige neerslag te maken, er viel veel regen. Holten noteerde maarliefst 8.0 mm. Ook in de mor gen geregeld pittige buien, afgewisseld door enkele opklarin-gen en zon. In de eerste helft van de middag nog een flinke bui met hagel en onweer. Daarna tijdelijk droog met geregeld zon. Later een bui. Holten in totaal 21 6 mm, Espelo 21.0 mm. Zondag Net naar middernacht viel er weer een regenbui, daarna bleef het in de loop van de nacht droog, 's Morgens veel bewolking wat op klaringen en nu en dan zon. Ook in de middag viel het tegen met de zon, ze liet zich maar weinig zien. Wel bleef het overdag droog. De temperatuur bleef steken bij 17.7 graden Meteo Holten, Freddie Paalman 1200 portofoons, 700 mobilo foons en 1400 piepers vervan gen worden. In verband met C2000 zullen ook alle medewer kers een opleiding gaan volgen over het nieuwe systeem en de middelen. Nadat het nieuwe netwerk volle dig in gebruik is, zal het oude netwerk afgebouwd worden. Op vele fronten wordt gewerkt aan een veiliger samenleving door een samenhangende aanpak van politie, brandweer en ambulan cezorg. Op het moment dat snel en zorg vuldig handelen mensenlevens kan redden zijn betrouwbare en op elkaar afgestemde verbin dingsmiddelen van levensbe lang. Recente ervaringen in de proefregio's met C2000 tonen aan dat dit mogelijk is. Holten - De groepen 1 tot en met 8 van basisschool De Regenboog hadden afgelopen woensdag een Schoolfeest. Deze werd helemaal geor ganiseerd door de Ouderraad. Er werd onder meer een vossenjacht gehouden, waarbij de oudste leerlingen vos waren. Verder werd er ijs ge geten en verschillende spelletjes gedaan. Het feest werd afgesloten met het eten van pannenkoeken. Ouders kwamen met heel veel warme pannenkoeken aanzetten, zodat alle leerlingen er zoveel konden eten als ze zelf wilden. (Foto: Sander Scheperman) Holten - Een verkort triatlon weekend zorgde zeker niet voor minder gezelligheid. De ver plaatsing van de jeugd Run-Bi- ke-Run van 't Vletgoor naar het centrum, bleek een goede keuze. Veel publiek langs de lijn, dat de deelnemers aanmoedigden. Daarna ging het feest verder op Smidsbelt, waar Erica Terpstra de prijsuitreiking deed. Drumband Medicamento liet on dertussen al van zich horen met swingende Zuid-Amerikaanse trommelgeluiden. De kijkers deinden gezellig mee op de vro lijke opzwepende klanken. Deze band gaf later op de avond nog enkele sets weg. Ondertussen liet Erica Terpstra weten dat zo'n groots evenement als de triatlon niet zonder de ve le vrijwilligers kan. 'Sommigen zien zelfs helemaal niets van de wedstrijd, maar zijn er wel de hele dag voor in touw'. Volgens haar zeker een groot applaus waard. Het bleef gelukkig droog, die avond. Ondanks dat er geen zo merse temperatuur op Smidsbelt kon worden gemeten, bleef het gezellig druk. Luisterend naar Medicamento en wachtend op de spectaculaire lasershow. Rond kwart over elf gingen de lichten uit en werd zelfs het licht van de kerkklokken gedoofd. Scherend boven de hoofden van de kijkers, schieten mooi ge kleurde laserstralen over het plein. Een rookgordijn vanaf het podium zorgt voor het goed zichtbaar worden van de felle kleuren. Het leverde een mooi kleurenspel op. De triatlon zelf begon 's middags aan de Schipbeek met fikse bui en. Deelnemers bleken er niet zo'n probleem van te maken, want ze werden immers toch nat door het eerste onderdeel: zwemmen. De vrouwen werden zo'n tien minuten voor de start opgeroe pen om alvast het water in te gaan. Een wetsuit aan was ver plicht, want dc temperatuur van het water bleek inmiddels gezakt te zijn naar 15,5 graden. Ondertussen stonden de heren zich aan de kant en op de brug alvast klaar te maken met een warming-up en de wetsuit goed aan te trekken. Het startschot voor de dames klinkt, en meteen golft het water door de zwemslag van de deel neemsters. Veel kijkers kiezen ervoor langs de kant mee te lo pen met de dames. Er is beslist een stevige pas nodig om ze bij te houden. Veel kijkers hijgen aan het eind net zo hard als de zwemsters. Telkens wanneer er een deel neemster uit het water stapt om via de klaarliggende loper onder de douches richting fietsen te gaan, klinkt er een piep. Het chipregistratiesysteem werkt feilloos. Snel schieten de dames de 'wis seltent' in om zich om te kleden, fiets te pakken en aan het vol gende onderdeel te beginnen. Nadat alle dames de goede fiets hebben gevonden, duurt het niet echt lang meer of de eerste deel nemer van de Heren stapt uit het water. Rond het wisselpunt bij de Schipbeek staan veel kijkers achter de hekken om de elite aan te moedigen. De meesten met een paraplu gewapend. Op de Holterberg is het klimmen geblazen bij dc Diepe Hel. De elitedeelnemers lijken er nauwe lijks problemen mee te hebben. Zonder veel moeite rijden ze heuvel op en heuvel af, terwijl de regendamp als stoom van het wegdek afkomt. Ondertussen blijkt Jan Manen- schijn wegens gezondheidspro blemen er de brui aan te hebben gegeven. Terwijl het zwemmen hem juist nog zo goed afging. Voor de wedstrijd vroeg iemand hem nog of hij wel meedeed, en toen keek hij er nog redelijk po sitief tegenaan. Tijdens het fietsen begon zijn gezondheid toch parten te spelen en nam hij resoluut de beslissing aan de kant te gaan en de rest van de wedstrijd langs de lijn te bekijken. Dc andere deelnemende Holte- naar, Rob Steegink, maakte het wel af. Maar als nieuweling op dit niveau is het natuurlijk moei lijk meekomen met de echte top. Rond Smidsbelt hebben zich al velen op de tribune verzameld. Kalfstermansweide is sinds en kelejaren omgedoopt tot wissel plaats fietsen/ lopen. Ook hier staan kijkers langs de hekken, terwijl sommigen het goed hadden bekeken en bij Bierlokal am Bahnhof op het terras de fietsers vlak langs za gen komen. De Kalfstermansweide werd goed afgeschermd, zodat deel nemers zonder problemen snel van onderdeel konden wisselen. Een groot verschil met de recre anten, want die namen soms ruim de tijd hun schoenen aan te trekken, een reep te eten en wat te drinken. Bezorgde kijkers rie pen ze soms kreten toe als: 'Hee, het is een wedstrijd en geen va kantie, hoor!' Maar voor velen is zo'n wissel net even een punt om op adem te komen en energie op te bouwen voor het volgende on derdeel. Ze zijn vaak wel ge traind maar niet de profs als de deelnemers van de elite. Het weer werkt wonderwel rede lijk goed mee, later op de dag. Ondanks enkele fikse buien tus sendoor. Hierdoor bleef het ge zellig druk op Smidsbelt en kwamen er steeds meer Holtena ren langs de kant om bekenden aan te moedigen. Op het podium in het centrum staat Willem Beumer van TTM Drive-In uit Bathmen het pu bliek warm te draaien met zo merse muziek. Op de Kerkstraat kunnen kinde ren genieten van de attracties en spelletjes die daar aanwezig zijn. Zoals een klimwand en een draaimolen. Triatlon is voor elk wat wils. Hoe meer Holtenaren langs ko men lopen, hoe meer kijkers het naar het centrum trekt. Het zorgt voor de karakteristieke sfeer waar de triatlon in Holten alom bekend staat. Waarvoor mensen uit verre wijde omtrek juist mee willen doen aan deze triatlon. Er is geen andere te vinden met zo'n gezellige sfeer als hier in Holten. Deelnemers worden hard toegejuicht vanaf de tribu nes en vanaf de kant of zelfs soms met een wave richting fi nish 'gebracht'. Het geeft extra moed en energie om het volgen de rondje te maken en de triatlon ook echt af te maken. Zelfs de laatste deelnemer wordt niet vergeten en krijgt zelfs een speciale behandeling. Al hon derden meters van tevoren wordt hij aangekondigd door de spea ker en krijgt hij bij binnenkomst zelfs een speciaal plaatje opge dragen. Het maakt het feest compleet. Ten einde is het echter nog lang niet, want na de prijs uitreikingen gaat het feest op Smidsbelt gewoon door met op tredens van showorkest New Minded. Daarnaast is het groot feest in de cafés. Holten komt helemaal los met de triatlon. Het is meer dan een sportwedstrijd; het is een evenement met feestallure. De triatlon hoort bij het dorp. Een veel gehoorde slagzin is dan ook: 'Je bent pas een echte Holtenaar, als je mee hebt gedaan aan de triatlon.' Holten - Het interkerkelijk re creatiewerk is weer begonnen op het terrein van bungalowpark De Lindenberg. Iedereen is welkom en zeker niet alleen bedoeld voor de gasten van het park. Team I, bestaande uit Miranda, Chantal, Selma en Linda, zorgen voor een beestachtige leuke week. Rond een kampvuur wordt za terdag brood gebakken. Zondag is er een tentdienst met da. C.G.J. de Jonge. Volleyballen staat maandag avond op het programma. Zoek het dier is een leuk spel, dat dinsdagmiddag wordt ge speeld. De junglebarbecue staat woensdagavond gepland. Opge ven hiervoor kan tot dinsdag middag. Een feestje maken in je pyjama kan volgende week donderdag avond tijdens de pyjamadisco. Om het extra gezellig te maken, mogen knuffels ook mee. Volgende week vrijdagmiddag worden de animal games gehou den. Voor de avond staat een film gepland. Het blijft nog een verrassing welke film het gaat worden. Ouders zijn ook uitge nodigd. De kindermorgen wordt maan dag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur gehouden. Kinde ren van vier tot en met twaalf jaar zijn hierbij welkom. Het kleuterkwartiertje begint maandag tot en met vrijdag om 18.45 uur. Dinand de Olifant en Pluis de Muis komen dan samen om een spannend avontuur te beleven. Het is weer SALE bij IKEA! En zoals je ziet doen we niet kinderachtig over onze kortingen. Dit praktische hoekbureau geeft meteen het goede voorbeeld, met meer dan 55% korting, maar in de winkel zijn nog veel meer artikelen in de aanbieding. Snel komen dus! Zo'n SALE, daar krijg je trek van! 1 Runderbief met groenten en frites, van 4.75 voor 3.75 EFFEKTIV bureau. Berkenfineer. 160x120 cm 60-82 cm hoog. In hoogte verstelbaar metalen onderstel -55% VOOR VAN 'Alleen deze combinotie, exclusief de afgebeelde computerkosthouder et Lang de kant moedigen kijkers de deelnemers aan. Het zorgt voor een gezellige sfeer in het dorp. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 3