Cathelijn en Sander winnaars Witter manspr ij s Okia favoriet in wedstrijd NK Bultjes 'Er gaat veel veranderen in de onderwijswereld' A ■Medische Diensten (erkDiensten /VeerWeekoverzicht Uitslagen zomerconcours Zomer Gospel Gala Agenda Uitslagen Bergvliegers Onderzoek Regio Twente weGeNeR Holtens Nieuwsblad 5nderdag 1 juli 2004 Holtens Nieuwsblad 3 lten - Cathelijn de Jong en ider Cox zijn de winnaars ge- rden van de jaarlijkse Joop ttermans Prijs. jlcn Joop Wittermans, in het leden leraar aan scholenge- enschap De Waerdenborch, is zeer nauw betrokken bij het en wee van de leerlingen en iieg de school een bijzonder Irm hart toe. Reden voor zijn nil ie om na zijn overlijden fonds in het leven te roepen jaarlijks een aanmoedigings- js uit te reiken aan leerlingen j zich bijzonder inzetten op gebied van hun studie, sport, bby of een combinatie daar- d. Dat laatste was het geval bij de prijswinnaars. Zowel Cathe lijn als Sander ontvingen hun prijs voor het onderwerp mu ziek. Als hobby en studie. Cathelijn studeert piano in haar vrije tijd en wil later pianolera res worden. Bij voorkeur lesge ven aan kinderen, al dan niet met een handicap. De Deventer Mu ziekschool heeft een speciale binding met de Roemeense plaats Sibiu en heeft daar een piano waar kinderen les op krij gen. Maar er is geen stemmer, die moet van de andere kant van het land komen. Grote wens is om iemand uit Roemenië hier naartoe te halen om te leren stemmen. Voor Cathelijn is de grote wens om naar Roemenië te reizen en daar met kinderen piano te leren spelen. Sander Cox wil graag elf maan den naar Zweden om daar les te volgen op een cultuurschool. Daarvan zijn er maar een paar in Zweden. In het verleden hield hij zich niet bijzonder met mu ziek bezig, tot hij twee jaar gele den pianolessen volgde en zich er vanaf dat moment helemaal instortte. Op de cultuurschool staat kunst en muziek hoog in het vaandel en daarnaast een flink deel cultuur. Sander wil zich daar dit jaar in verdiepen, alvorens zich verder te beraden over het verloop van zijn toekomst. Sander en Cathelijn ontvingen de prijs uit handen van rector Van Minderhout, in aanwezig heid van juryvoorzitter Hakkert. laatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548- 53553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp uiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en testdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon >70-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. potheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111 popend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van ).00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. uiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de enst Apotheek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst potheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, tast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. andarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. F. oop, telefoon 0547-271350. ierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, te- foon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. aarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. ierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tele- >on 362835, b.g.g. 06-53372156. u lervormde Kerk ondag 4 juli: 10.00 uur, ds. H. Gijsen, nevendiensten. 19.00 uur, s. S.M. Roozenboom. Dijkerhoek, 9.30 uur: ds. S.M. Roozen- >om Eerste collecte: diaconie; tweede collecte: kerkinterieur, kkenbroek, 9.30 uur: ds. J.G. Beerthuis, Bathmen. Collecte: bij- ^lvereniging. creformeerde kerk ondag 4 juli: 9.30 uur, ds. H.E. Wijnja, Zwartemeer. 19.00 uur, S.G.R. Offringa, Steenwijk. Eerste collecte: kerk. tweede collec- zending. 'ent De Borkeld (ondag 4 juli: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. iiterkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 7 juli 19.00 uur. Ivangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) [ondag: 10.00 uur, samenkomst. Latholieke kerk Ïieuw-Heeten, zaterdag 3 juli: 19.00 uur gezinsviering, past. B. yolters, kinderkoor. h de nacht wisselden opklaringen en wolkenvelden elkaar af, er lel geen neerslag en er was weinig wind. De temperatuur daalde jaar 9.2 graden. Het eerste deel van de morgen waren er nog op- llaringen en geregeld zon. Daarna veel bewolking maar droog lleef het wel. In de tweede helft van de middag kregen we met jen regenbui te maken, later weer wat opklaringen en zon. Tem- ■eratiiur 17.7 graden, Holten kreeg 2.2 mm neerslag. ^linsdag 11 de nanacht viel er nog een enkele bui, daarna klaarde het op en ormde zich tijdelijk dichte mist. Daarna veel laaghangende be- 'olking, dit hadden we ook in de eerste helft van de morgen, •aarna opklaringen en geregeld zon, afgewisseld door stapelwol- en. In de middag ook geregeld zon zij het dat de zon soms wazig ïhcen. Met 20.1 graden werd het een warme dag. Woensdag Ji de vroege ochtenduren viel er wat regen, veel was het nog niet. ^ok in het eerste deel van de morgen veel bewolking met wat re ien. Een frontensysteem behorende bij een depressie trok van rest naar oost over het land. Daarna wat opklaringen en geregeld pn, later viel er weer een bui. 's Middags geregeld buien met on- rcer, hagel en windstoten. Het werd 20.7 graden als maximum, feel neerslag: Holten 12.2 mm en Espelo 10.0 mm. donderdag )e nacht verliep met veel bewolking waaruit wat neerslag uit viel. 'let de wind viel het gelukkig mee, de verwachte zware windsto- m bleven gelukkig uit. Een groot deel van de morgen was het be- rolkt, de regen die viel was buiig van karakter. Daarna enkele op- laringen en wat zon. De middag zag er beter uit met geregeld zon h een klein buitje. Holten 7.4 mm. hijdag ia middernacht begon het weer te regenen, met tussenpozen was iet even droog. Ook de dag begon bewolkt en regenachtig. In de (veede helft van de morgen was het droog, er kwamen enkele op- Üaringen voor en nu en dan zon. In de middag hielden we het ook iet droog, er viel nog een enkele regenbui. Verder waren er sta- elwolken en opklaringen, afgewisseld door geregeld zon. laterdag n de nacht was het onbewolkt en windstil, het koelde flink af. In Ie van oorsprong koude lucht daalde de temperatuur in de weer- lut naar 7.6 graden; fris dus. Een deel van de morgen zag er jrachtig uit met veel zon. Daarna vormden zich geleidelijk stapel- tolken. In de loop van de middag steeds minder zon door toena- ne van de bewolking. Perfect weer voor Dijkerhoeksfeest. tondag Je nacht verliep niet droog, er viel nog een buitje, door de bewol- ïng koelde het niet sterk af. het werd 14.3 graden. Begin van de porgen eerst nog veel wolkenvelden, later geleidelijk opklarin- pn en zon. 's Middags geregeld zon, afgewisseld door stapel wol len. Ook was de temperatuur goed met 24.3 graden teteo Holten, Freddie Paalman (Foto: Auke Pluim) Holten - De Okia-640-ploeg kwam evenals de Valleitrekkers met negentien punten als favo riet uit de poulewedstrijden van het Nederlands kampioenschap. De eerste wedstrijden verliep wat moeizaam, maar gaandeweg presteerde de ploeg als vanouds sterk. Met een gasttrekker uit Oele werden alle wedstrijden gewonnen. Hierbij zaten ook Heure en Ei bergen. Alleen werd het een ge lijkspel tegen de Valleitrekkers die wegens minder waarschu wingen op een eerste plek ein digde met ook negentien punten. Er werd getost om de halve fina le. Dit werd Okia tegen Eibergen en de Valleitrekkers tegen Heu re. De gasttrekker had aangege ven niet verder te kunnen. Bij de laatste poulewedstrijd had hij het al erg moeilijk, dus besloot de ploeg met zeven verder te gaan in de finale. Eibergen won dit keer, waardoor de Okia-ploeg om de derde en vierde plaats moest gaan strijden tegen de Valleitrekkers, die ver loren had van Heure. Dit werd een spannende strijd. Net zoals in de poulewedstrijden waren de ploegen aan elkaar ge waagd. Het werd weer een ge lijkspel. In de derde trekbeurt besloot de scheidsrechter Okia, die de Valleitrekkers al drie me ter naar voren had, af te fluiten op drie waarschuwingen. Hier door wonnen de Valeitrekkers de partij. Voor de Okia-suppor- ters onbegrijpelijk, zodat hun ploeg onverdiend vierde werd op dit kampioenschap. De finaletrek van Heure tegen Eibergen werd uiteindelijk na twee herstarten door tweemaal drie waarschuwingen uiteinde lijk gewonnen door Eibergen, die op dat moment al 2,5 meter naar voren waren getrokken door het aanvallende Heure. Zo zag men maar weer dat ook bij touwtrekken de winst bij een scheidsrechter kan liggen. Okia deed ook mee in de 720- en jeugdklasse. Helaas kon de jeugdploeg niets inbrengen te gen de meer ervarende ploegen. Ze werden verdiend zesde met drie gelijkspellen. Bijzonder was wel dat ze in alle wedstrij den geen waarschuwingen had den gekregen. Stand: 1. Oele. 2. Eibergen. 3. Kaopmanboys 4. Vios Bizons. De 720-ploeg kwam met 707 ki lo aan het touw. De ploeg trok met gasttrekkers en een nieuw lid. Ze behaalden een goede ne gende plek en behaalden vijf punten. Uitslag: 1. Eibergen. 2. Heure. 3 Valeitrekkers. 4. Gelderswoude. Holten - Een bekend gezicht bij de openbare basisscholen: Reind Brouwer. Als bovenschools di recteur van vijf scholen, Bos- school, Dijkerhoek, Haarschool, Holterenk en Overes, werkte hij sinds 1996 vanuit het gemeente huis in Holten. Zoals overal in onderwijsland moest ook in Rijssen/ Holten aan schaalvergroting worden ge dacht en zal met ingang van 1 ja nuari 2005 worden samenge werkt met de gemeenten Hellen- doorn. Wierden en Twenterand. In totaal veertien basisscholen. De overkoepelende Stichting Roos zal een bestuur op afstand worden en de dagelijkse leiding komt in handen van een' nieuwe algemeen directeur. De huidige schoolleiders worden integraal directeur en zijn verantwoorde lijk voor de dagelijkse gang van zaken op hun school. Dat geldt ook voor Reind Brou wer die na de zomervakantie di recteur wordt aan de openbare basisschool Westereiland in Vriezenveen. Hij ambieert geen functie als algemeen directeur en daarom kwam het voor hem prachtig uit dat er een vacature in Vriezenveen was. Hij kan in Holten blijven wonen en daar door verandert er aan zijn privé- situatie niets. 'Ik zal het komen de jaar niet voor de klas staan, maar misschien in een later sta dium nog wel. En dat zou ik ook wel leuk vinden, wantje wordt Reind Brouwer: 'Het bestuur van den.' (Foto: Rinus Vrijdag) niet voor niets ooit onderwijzer. Maar het komende jaar is het toch een bureaufunctie.' 'Er gaat veel veranderen in dc onderwijswereld', zegt Reind. 'Het bestuur van een school krijgt straks een bedrag waarvan een school krijgt straks een bedrag waarvan alles betaald moet v alles betaald moet worden. Dat is het Lumpsum-project.' 'Tot nu toe betaalt de overheid alles en komt het salaris keurig op de bank. Straks moeten de besturen en de bovenschoolse directeuren met financiële me- Holten - Bij manege Stal de Eik werd zondag het jaarlijkse zo merconcours gehouden. Eigen leerlingen en recreatieruiters uit de regio bonden de strijd aan in dressuur en springen. Doordat vele supporters de deelnemers kwamen aanmoedigen was het gezellig druk. Uitslagen: Dressuur Klasse Fl: 1. Cherelle Keizer met Bento 210 punten; 2. Anna Voskamp met Bento 197 punten; 3. Sara Nagel met Misty 194 punten; 4. Lotta Moleman met Dunja 192 punten; Klasse F6: 1. Berend Dijsselhof met Pam 225 punten; 2. Dominique Vulgers met Ilona 221 punten; 3. Marije Ooster- weechel met Witje 215 punten; Klasse F12/111Susan van der Leur met Percaïsha 226 punten; s. Susan van der Leur met Per caïsha 225 punten (Fl 1); 3. Lu cy van Donselaar met Orlando 222 punten. Springen Beginners: 1Jettie Kolkman met Bento; 2. Simone dc Winter met Bento; 3. Esther Roovers met Twingo. 50 cm: 1. Larissa Lutgerink met Twingo; 2. Anouk Kok met Bento; 3. Nikki Hulstein met Milena. 70 cm: 1. Petra Enserink met Calypso; 2. Annemiek Krüger met Orlando; 3. Martine van der Ploeg met Kaytana. Holten - De duiven van de Berg vliegers vlogen afgelopen week end een fondvlucht. De losplaats was deze keer Bourges in het midden van Frankrijk. De afstand tot Holten is ongeveer 652 kilometer. Door het mooie weer werden de dui ven al om 6.15 uur gelost met een wind uit zuidelijk richtin gen. A. ten Dam 2 wist als eerste een duif te klokken om 14.25 uur. Hiermee behaalde hij een snelheid van 80 kilometer per uur. De eerste tien plaatsen werden als volgt verdeeld: 1 A. ten Dam 2.2 J.G. Jansen, 3-4-5-7-8-10 A. Kaspers, 6 J.G. van Werven, 9 G. Juijens. dewerkers alles zelf regelen van uit het potje dat ze toebedeeld krijgen. Het schoolbestuur wordt ondernemer en dient dus zeer kritisch te worden maar ook creatief cn economisch denkend. Dat is dus straks aan de Stich ting Roos en de algemeen direc teur. Een hele verandering in de manier van denken.' Reind Brouwer nam afgelopen maandagmiddag afscheid van collega's en bekenden in het ge meentehuis. Holten - Diverse leden van PC de Bergruitertjes namen de afge lopen tijd deel aan concoursen. In Almelo werd Helena van Lies met Amillion zesde in de Ml- dressuur tijdens de Almelose Ruiterdagen. Ook in Rijssen werd gescoord. Myrhte Barvelink behaalde met Sillie K. een tweede prijs in het progressieve parcours. Ulrike Oostervelt wist met Guranja F. maar liefst twee prijzen te be machtigen. Zij werd derde in het klassieke parcours B-springen categorie D/E en tweede in het progressieve parcours. In Heeten wisten de zusjes Hoefman beide prijzen te be machtigen. Eva werd met Bob bie eerste in de L2-dressuur en Malou wist met Gonchar tweede te worden bij het L-springen. Emmalie den Heijer behaalde hier met King Kay een eerste prijs in de LI-dressuur em Aleid Groenewoudt werd vijfde in de LI-dressuur met Lady H. Holten - Regio Twente is een onderzoek gestart naar de mobi liteitstromen in Twente. Het gaat enerzijds om de dagelijkse pendelstromen, zoals wonen- werken, wonen-winkelen, wo- nen-recreëren en anderzijds om verhuisstromen. De uitkomsten van dit onder zoek zijn van belang als onder legger voor diverse regionale beleidsstukken als het vernieuw de Regionaal Verkeer- en Ver voersplan (RVVP) en de Twent se woningbouwafspraken. Voor een goede afwikkeling van de verkeersstromen in Twente is het noodzakelijk dat tijdig wordt ingesprongen op wijzigingen in het mobiliteitsgedrag. Daarom krijgen deze week ruim dertien duizend Twentenaren van acht tien jaar en ouder een enquête toegestuurd. De vragen in deze enquête gaan over het eigen pen delgedrag en het verhuisgedrag. Bij het pendelgedrag gaat het om de dagelijkse verplaatsingen vanuit de woning met bijvoor beeld als doel het werk, de stu die, de winkel of het zwembad. Belangrijk hierbij is de frequen tie en het vervoermiddel waar men dan over het algemeen ge bruik van maakt. Bij het verhuisgedrag is Regio Twente geïnteresseerd in de ver huisstromen van de afgelopen vijfjaar. Op deze wijze hoopt de Regio meer inzicht te krijgen in het functioneren van de Twentse woningmarkt. De uitkomsten van het onder zoek worden dit najaar gepre senteerd. Rijssen - De gospelgroepen For You Too uit Enter, Eternal Joy uit Rijssen en Reach Out uit Wierden, zullen zaterdag 3Juli in het volkspark van Rijssen sa men met het zangduo Twice uit Vriezenveen het Zomer Gospel Gala 2004 verzorgen. Het gala vindt dit jaar voor de vierde keer plaats en wordt uit gevoerd in de muziekkoepel bij het parkgebouw aan de Ooster hofweg in Rijssen. Dit mede dankzij de medewerking van de Kulturele Raad Rijssen. Bij slecht weer zal worden uitgewe ken naar kerkgebouw Sion Joh. Vermeerstraat te Rijssen. Er zal een zeer afwisselend pro gramma van diverse genres gos pelmuziek worden gepresen teerd door de aanwezige groe pen c.q. koren. Voor liefhebbers van gospelmuziek is dit een uit gelezen kans om een aantal ge renommeerde koren uit de regio te kunnen beluisteren. Aanvang 19.30 uur. De toegang is gratis, maar er zal een collecte worden gehouden ter dekking van de gemaakte kosten. Expositie Anne Versteyne, Bi bliotheek Holten, dinsdag 25 mei 2004 - maandag 5 juli 2004 Expositie Elsbeth Slotboom. Medisch Centrum Holten, zater dag 5 juni 2004 - zondag 5 sep tember 2004 Scholierenkampioenschap Run- Bike-Run. Smidsbelt, vrijdag 2 juli 2004, 20:00 Optreden Medicamento en auto show. Centrum Holten, vrijdag 2 juli 2004. 21:20 Hollandse Hit Festival en laser show, Centrum Holten, vrijdag 2 juli 2004, 22:00 Triatlon, Holten, zaterdag 3 juli 2004, 12:45 After Race Party met New Min ded, Smidsbelt. zaterdag 3 juli 2004, 20:30 Revue Splo löt zich wier hörn. Feesttent Espelo, vrijdag 9 juli 2004, 20:00 School- Volksfeesten Espelo. Espelodijk, vrijdag 9 juli 2004 - zondag 11 juli 2004 Optocht. Espelo, zaterdag 10 ju li 2004, 9:30 Kinderspelen. Espelo. zaterdag 10 juli 2004, 11:00 Rommelmarkt. Espelo, zaterdag 10 juli 2004, 13:00- 17:00 Volksspelen. Espelo. zaterdag 10 juli 2004. 14:00- 16:00 Optredens Johnny Rodijk en Jan Steegink Espelo, zaterdag 10 ju li 2004, 15:00 Optredens Melrose en Black Light. Feesttent Espelo. zaterdag 10 juli 2004, 20:00 Optredens Annet Röthengatter C'est Tout en De Havenzangers, Feesttent Espelo, zondag 11 juli 2004, 11:00 Brunch. Feesttent Espelo, zon dag 11 juli 2004, 11:00- 12:30 Braderie. Holten, donderdag 15 juli 2004 Concours Hippique Bergruiters. Borkeld. zaterdag 17 juli 2004 - zondag 8 juli 2004 Oude ambachten. Smidsbelt, donderdag 22 juli 2004 Dorpsfeest. Kalfstermansweide. dinsdag 27 juli 2004 - zaterdag 31 juli 2004 Erwin Autocross. Schupperts- weg, donderdag 29 juli 2004. 18:00 Wolspindag. Larenseweg 106. woensdag 4 augustus 2004 Braderie. Holten, zondag 8 au gustus 2004 Wereld Winkel, Rode pleintje, zaterdag 14 augustus 2004, 10:00- 16:00 Natuurtheater, Natuurdiorama. dinsdag 17 augustus 2004, 19:30 Haffafa Open Air met Shitt Hap pens, Paperplane, Theo the King, Bonte Paard, zaterdag 21 augustus 2004 Beachsoccertoernooi Suffendo Kalfstermansweide, zaterdag 21 augustus 2004 Heropening Wereld Winkel. Centrum Holten, vrijdag 3 sep tember 2004 - zaterdag 4 sep tember 2004 Keunefeesten. Kalfstermanswei de, donderdag 9 september 2004 - zondag 12 september 2004 Vrije markt supportersvereni ging HMV, Holten, zaterdag 11 september 2004 Keunerit. Holten, zaterdag 11 september 2004, 11:00 Puzzelrit. Beusebergerweg 37, zondag 12 september 2004. 14:00 huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen^whk. Wegener nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat. Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-adviseurs O. IJspeerL tel: 0548-597353, mobiel 06-51 19 83 42 H. Schottert. tel: 0548-597351mobiel 06-51 19 83 21. Fax: 0548-597359 Hoofd redactie: H. Eskes Commercieel regiodirecteur G. ter Hedde Directie: J V Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wegener-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij op genomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) in formeren over voor u re lei-ante diensten cn producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV, afdeling Marketing, post bus 692,7500 A4. Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 3