Paalman en Noteboom winnaars vogelschieten Luizenplaag gaat vanzelf over Wayne Mardle steelt show darttoernooi met letsel Aanrijding Bergspeurders krijgt jassen Uitslagen LR de Bergruiters Jan Wieldraaijer stopt bij Nido Uitslagen heren Okia Uitslagen Bergvliegers Trekking loterij zwemclub Uitslagen Bergruitertjes Uitslagen Bergvliegers Opbrengst collecte Motorrit Beuseberg Roefeldag geslaagd Dominique van der Duin kringkampioen met Jody Laat ster uit autoruit halen Donderdag 24 juni 2004 Holtens Nieuwsblad Holten - VDH kringgroep Bergspeurders bestaat 25 jaar. De kringgroep is ontstaan uit een aantal liefhebbers van de Duitse Herder. Deze liefhebbers hebben een vereniging opgericht om de raseigenschappen van de Duitse Herder te gaan gebruiken in de hondensport. Op dit moment telt de vereniging ongeveer twintig leden. Het trainingsveld is tijdelijk gelegen aan de Oude Deven- terweg. In de komende tijd zal er gezocht worden naar een nieuw trainingsveld. De afgelopen 25 jaar heeft de vereniging altijd zelf kunnen voorzien in een trainingsveld, echter de laatste jaren is dit zeer moeilijk te vinden. De hoop is nog steeds gevestigd op de ge meente Rijssen-Holten om ook deze vereniging uit eigen gemeen te een accommodatie te kunnen geven waarop de vereniging driemaal per week haar sport kan uitoefenen. Het afgelopen jaar heeft het bedrijf Jaston Steigerbouw uit Zwolle door middel van sponsering van jassen voor de training de vereniging ondersteund. Met deze jassen is het mogelijk om uitstraling te geven aan de vereniging en in weer en w ind te kunnen blijven trainen. De eige naar van het bedrijf, Arjan Jansen, wil juist de kleinere verenigin gen steunen om ook hen plezier in de sport te kunnen geven. (Foto: Sander Scheperman) Holten - De eerste start van het viertal van de Bergruiters is suc cesvol begonnen. Als voorbereiding op de regiokampioenschap- pen is het viertal van de Bergruiters op 19 juni naar Wijhe gegaan en zijn ze met 151 punten (winstpunt) eerste geworden. Er werd gestart in de klasse M. Op de regiokampioenschappen zal er in de klasse Z moeten worden gestart omdat sommige leden uit het viertal dan naar een hogere klasse zijn gepromoveerd. Het viertal onder leiding van Alieke Kraayenzank b.estaat uit: Lu- cinda Anderson met Axias Nick, Arjen Kraayenzank met Maya- mundc, Katja Kienzle met One Night Stand en Claire Overwcg- Galbraith met Macgyver. Het viertal was erg tevreden over hun proef. Het was de eerste keer dat er werd gestart met deze samen stelling. Op diverse concoursen wist Katja Kienzle zich goed te weren. Zij behaalde met haar paard One Night Stand in de Ml- dressuur succesvolle prijzen. Zo ging zij op 22 mei naar Schalk haar. Daar bleef ze haar concurrenten in de Ml-dressuur allemaal voor. Zij behaalde een eerste prijs met 173 punten. In Den Ham op 12 juni deed Katja het nog eens dunnetjes over. Ook daar be haalde zij met One Night Stand een eerste prijs in de Ml-dressuur met 169 punten. Lucinda Anderson ging 15 mei met haar paard Axias Nick Otto naar het concours te Wierden. Daar behaalde zij de eerste prijs met 167 punten en een tweede prijs met 161 punten in de M2-dressuur. Met Pinksteren werden de Zelhemse Paarden dagen verreden. Claire Overweg-Galbraith zadelde op 31 mei haar paard MacGyver. In de M2-dressuur behaalde zij een eerste prijs met 164 punten. In Maliënheem op 7 juni was Claire ook van de partij. Daar behaalde zij met MacGyver een derde prijs in de M2-dressuur met 160 punten. José Oolbekkink ging zaterdag 12 juni met haar paard Twilight naar het concours te Lochem. In het B-springen behaalde zij een vierde prijs. Erik Vincent ging 13 ju ni met zijn paarden naar het concours te Laren. Erik zadelde ver schillende paarden in verschillende klassen. In het L-springcn zadelde hij Silvanus op wat hem een zevende prijs opleverde. Ook in het B-springen was Erik van de partij met Toplimet en met Sha kespeare behaalde hij een zesde en een zevende prijs. Lucinda Anderson en Mariëfke Oolbekkink gingen op 19 juni naar het concours te Wijhe. Lucinda startte haar paard Axias Nick Otto in de M2-dressuur, wat haar een mooie overwinning opleverde. Een eerste prijs met 157 punten en een tweede prijs met 157 punten. Mariëfke behaalde in de L2-dressuur met haar paard Remy Mar ten een zesde prijs. Holten - Na negentien jaar trouwe dienst bij Nido verlaat Jan Wieldraaijer zijn werkgever en gaat met zestig jaar en vijf maan den genieten van het pre-pensioen, samen met zijn vrouw Jenny. 'Die mogelijkheid werd me geboden', zegt Jan. 'Dus heb ik d'r maar gauw gebruik van gemaakt. Ik ben nu nog fit en gezond en dan moet je ervan genieten. Ik heb best veel hobby's, ik tuinier graag en ik doe aan restauraties. Houtsnijwerk, daar ben ik ook graag mee bezig, maar dan meer gericht op de beeldentuin.' Jan kwam in 1985 in dienst van Nido Universal. Als service-mede werker in de buitendienst was hij verantwoordelijk voor het on derhoud van alle machines in de gladheidsbestrijding in Noord- Holland. 's Zomers vroeg thuis en 's winters er laat. Hij was hele maal in zijn knollentuin, zoals hij zelf zegt. Na vier jaar werd zijn werkgebied verplaatst naar de Gelderse Achterhoek en kon hij vanuit Holten zijn klanten bedienen. Met heel veel plezier ging hij met zijn klanten om die hem natuurlijk op de meest hectische tijd stippen nodig hadden. Met zijn uitspraak 'Vreest niet, want ik ben er' en het verhelpen van een mankement aan een sneeuwruimer of zoutstrooier, kon de klant weer met een gerust hart zijn werk zaamheden voortzetten. Donderdag neemt Jan officieel afscheid van Nido in aanwezigheid van familie, collega's en vaste klanten. (Foto: Rinus Vrijdag) De nieuwe Schutterskoning krijgt de prijzen uitgereikt. (Foto: Johan Bolink) Dijkerhoek - Het vogelschieten van schietvereniging De Zaag molen werd vorige week vrijdag gehouden in Dijkerhoek. Het is daarmee de officieuze opening van het Dijkerhoeks school- en volksfeest, dat dit weekeinde wordt gehouden. Holten - Ondanks de aangepaste trainingen en positiewisselingen kwam de Okia-ploeg niet verder als een vierde plek in de poule wedstrijden. De poule-indeling was zwaar met Heure en Eiber- gen, maar ook tegen de Vios Bi sons konden de Okia-heren geen winst behalen waardoor ze om de zevende en achtste plek moesten trekken tegen Heure 2, die ook vierde werd in de andere poule. De Okia-heren wonnen. De start was voor de Okia-ploeg al niet optimaal. Na de weging bleek dat Wim Slotman een te ernstige blessure had om aan het touw te kunnen, waardoor de ploeg terug moest naar de weeg schaal met een wissel. Uiteinde lijk woog men 673 kilo. De wedstrijd begon direct tegen Eibergen. die uiteindelijk de sterkste bleek. Van Vorden werd gewonnen. Daarna moest wor den getrokken tegen Heure 1Na lange tijd tegenover elkaar te hebben gestaan, begon de strijd die Heure net won. Daarna ver lies tegen Vios Bisons, maar wel een overwinning op Treklust. Normaal wordt dit evenement zaterdagavonds gehouden, maar vanwege de voetbalwedstrijd Nederland - Tsjechië werd uit geweken naar de vrijdagavond. Aanvankelijk leek het erop dat het vogelschieten volledig in het water zou vallen maar omstreeks 20.00 uur klaarde het op, waarna slechts enkele korte regenbuitjes de pret niet konden verstoren. Winnaar van het Koningsschie- ten werd Wilco Paalman (van Graads) die de vogel na 284 schoten uit zijn lijden verloste. Hij evenaarde daarmee zijn va der Gerhard die in 1993 Schut terskoning werd. De voormalige Waterhoeker volgde daarmee Henk Haverslag op die het ope ningsschot mocht lossen. Het duurde niet lang voordat de kop viel. Wilco Stevens wist de ze te verschalken na het negende Holten - Bij de gemeente komen veel reacties binnen over over last van plakkerige afscheidin gen uit bomen. Dat komt door een luizenplaag. Deze plaag gaat echter vanzelf over. Dit voorjaar bloeien bomen en struiken uitbundig. En dat pakt weer gunstig uit voor allerlei in secten, zoals spinselmotten, schuimcicaden oftewel spuug- beestjes en vooral luizen, die profiteren van de weelderige plantengroei. Bladeren van lin des, beuken, esdoorns en andere boomsoorten liggen vol honing- schot. Het was wel de avond van de Wilco's, want Wilco Reijlink schoot de rechtervleugel er na dertig schoten af. Ook viel er met Bennert Rensen weer een bestuurslid van de organiserende vereniging De Zaagmolen in de prijzen; de linkervleugel was na negentig schoten zijn prooi. De staart viel na het 141ste schot. Rick Deijk was de schutter. Bij de jeugd werd Bart Note boom de nieuwe schuttersprins dauw, de uitwerpselen van de luizen, en onder de bomen plakt alles. Positief is dat de luizen plaag weer over gaat. De plakke- righeid kan overal van afgewas sen worden. De ergste overlast duurt in een gemiddelde zomer niet meer dan drie maanden, van half juni tot half september. Bij de gemeente kwamen dit jaar al begin mei de eerste klachten binnen. 'Eerder dan normaal en in grotere aantallen dan nor maal', aldus de gemeente. In haar persbericht geeft de ge meente aan dat elke insecten plaag er toe leidt dat natuurlijke na precies 148 schoten. En ook hierbij blijkt het in de genen te zitten. Zijn oudere broer Wilfred werd in 1994 de eerste Schut tersprins. Bart werd de opvolger van Sander Tuitert, die nog wel het openingsschot mocht uitvoe ren maar daarna niet meer aan bod mocht komen, omdat hij in middels achttien jaar was ge worden. Aanvankelijk ging het niet zo snel als bij de senioren maar toen de kop gevallen was vijanden van deze insecten zich ook in hoog tempo voortplanten, waardoor de plaag vanzelf in stort. 'Mezen, sluipwespjes en andere natuurlijke vijanden heb ben dit jaar een topjaar door het enorme aanbod aan luizen en an dere insecten. Het is daarom te verwachten dat ook deze plaag snel tot het verleden zal horen', schrijft de gemeente. De ge meente stelt de burgers die van deze plaag last hebben, de plaag op een creatieve manier het hoofd te bieden. 'Bij kleine bo men in tuinen kun je in een dro ge periode zelf met een tuins- (70ste schot: Berry Bronsvoord) ging het razendsnel. Gerben Paalman wist met één schot (het 72ste) zowel de staart als de rechtervleugel te verschalken. Denny Klein Teeselink ging daarna met de linkervleugel aan de haal (77ste schot). Bij de se nioren waren 64 deelnemers en bij de junioren 21, hetgeen min der was dan vorig jaar toen er re spectievelijk 75 en 34 personen waren ingeschreven. lang de luizen afspoelen. Verder kan een advies zijn om de auto van een wasbare hoes te voor zien of zet een goedkope parasol boven het terras', zegt de ge meente. 'Bomen leven tientallen, soms honderden jaren en zijn al die tijd mooi. nuttig en voorzien ons van de broodnodige zuur stof. Wie zich dat realiseert tij dens een luizenplaag van enkele maanden zal niet vragen of die boom omgezaagd kan worden. Het is een uitdaging om zo'n plaag op een creatieve manier het hoofd te bieden, mét behoud van de boom'. Holten - Voor de duiven van de Bergvliegers stond afgelopen zaterdag een midfondvlucht op het programma. Ondanks het wisselende weer werd er al om 6.45 uur gelost in het Franse Pont St. Maxence (428 kilometer). Doordat de wind uit westelijke richting kwam, was de snelheid van de snelste duif 72.1 kilometer per uur. H Jansen is de eigenaar van deze duif, dus hij mocht zich de winnaar noemen van deze vlucht. De eerste tien plaatsen werden als volgt verdeeld: 1-9 H Jan sen, 2-3-4-5 A. Kaspers. 6 H J Paalman. 7 G.J. Koetsier, 8 H van Beek, 10 J.G van Werven. Holten - De trekking van de lo terij van ZPC Twenhaarsveld werd vrijdag 18 juni gehouden. De winnaars: 1(281Oostveen, Churchillstraat 71, Albert Heijn- bon 200 euro; 2. (1636) Ulfman. Jeurlinksweg 10, Marjo elke maand bos bloemen; 3. (571) Lubbers, Langstraat 3, Blokker Van de Maat, Senseo koffiezet apparaat. Tevens zijn er prijzen gevallen op de volgende nummers: 1666, 514. 166, 1072, 265, 1577. 1840, 1960, 675, 1156, 1205. 547. 1365, 271, 1765, 1632. 1661. Holten - Op diverse concoursen wisten meerdere leden van PC de Bergruitertjes prijzen binnen te halen. In Goor werd Emmalie den He- ïjer met King Kay tweede in de LI-dressuur met 163 punten en wist Malou Hoefman met Gon- char twee keer een eerste prijs te behalen in de Ml-dressuur. Ook Aleid Groenewoudt behaalde hier een eerste prijs met Lady H Tijdens het concours in Broek land wisten deze dressuurdames zich ook weer in de prijzen te rij den. Aleid Groenewoudt werd eerste in de B-dressuur met La dy H. 168 punten en Emmalie den Heijer behaalde een eerste prijs met King Kay in de Ll- dressuur, 163 punten. Eva Hoefman werd met Bobbie eerste in de L2-dressuur met 178 punten en Malou Hoefman werd tweede met Gonchar in de Ml- dressuurmet 155 punten. Ook de zusjes Barvelink wisten op diverse concoursen te scoren. Beau Barvelink werd met Moonlight op 17 april tweede in het klassieke B-parcours catego rie E. En Myrthe werd met Sillie eerste in het klassiek L en in het progressief L in de categorie C op 24 april. Ook wist ze op 15 en 20 mei met Sillie weer een eerste plaats te behalen. Britt Barvelink werd met Sundy op 15 mei vijfde in het klassieke B-parcours catego rie D. Holten - Voor de postduiven van de Bergvliegers stond vorige week zondag 13 juni een fond- vlucht op het programma. Om dat het zaterdag slecht weer was, bleven de duiven staan tot zon dag. Om 6.45 uur werden de duiven gelost in het Franse Orleans (582 kilometer). A. ten Dam 2 had als eerste een duif terug om 15.52 uur. Hiermee behaalde hij een ge middelde snelheid van 64 kilo meter per uur. De eerste tien plaatsen werden als volgt ver deeld; 1 A. ten Dam 2. 2-3-4-7- 9-10 A. Kaspers, 5 J.G. Jansen, 6 J.G. van Werven, 8 A.J. Kra mer. Holten - De collecte van de Maag Lever Darm Stichting heeft in Holten 1819,78 euro op geleverd. De collecte werd in de van 13 tot en met 19 juni gehou den. De campagne stond in het teken van darmkanker, de meest voor komende vorm van kanker en de tweede doodsoorzaak door kan ker in Nederland. Wie de collectant heeft gemist, maar wel een bijdrage wil ge ven, kan dit doen op giro 2737. chauffeur uit Rijssen de macht over het stuur van een bedrijfs- busje kwijt. Hij raakte daarbij de auto van een rechts naast hem rijdende 70-jarige mevrouw uit Hilversum. Deze laatste kwam in de sloot terecht en de Rijssenaar reed te gen de vangrail, nadat hij een aantal keren over de kop was ge gaan. De Rijssenaar werd met onbekend letsel door een ambu lance overgebracht naar het zie kenhuis. Een bij hem inzittende 20-jarige Rijssenaar alsook de Hilversum- se met naast zich haar echtge noot, bleven ongedeerd. Beide voertuigen zijn afgesleept. Na derhand bleek dat de 29-jarige chauffeur van het bedrijfsbusje geen rijbewijs heeft. Proces-ver- baal wordt opgemaakt. Holten - Bij De Wippert kan zondag 27 juni vanaf 13.00 uur worden gestart voor de jaarlijkse motorrit van de Beuseberg. De organisatie heeft een prachti ge tocht uitgezet met een lengte van 125 kilometer. Na de aan melding kan men een routebe schrijving krijgen om deze al leen of in groepsverband te vol gen. De Mobiele Service van Automark komt naar Holten voor een ac tie ruit repareren/ kenteken graveren. Op verzoek van de klant wordt de voorruit ter plekke gratis geïn specteerd en krijgt men een deskundig en vrijblijvend advies met betrekking tot eventuele beschadigingen. Men hoeft met van te voren een afspraak te maken: voor voorruitinspectie of ruitrepara- tie meldt men zich direct bij de reparateur. Reparatie van de voor ruit is voor W A-Plus, Casco en All-Risk verzekerden geheel zon der kosten. Voor de juiste verzekeringsgegevens moet bij repara tie wel de laatste groene kaart worden meegenomen. Klaar terw ijl men wacht of winkelt. Let op: deze aanbieding geldt niet voor particulier verzekerden van Centraal Beheer. Vrijdag 25 juni kan men terecht van 09.00 tot 17.30 uur op de parkeerplaats op het Evenemententerrein bij Stationsstraat Kerkhofswcg. Bij regen kan men rustig in de auto blijven zitten. Let op de gele tent van Automark. Kenteken graveren kost 15 euro per auto. Voor 5 euro extra kan men een speciale reflectielaag over de gravures laten aanbrengen, waardoor de gravures 's avonds en bij regen goed zichtbaar blijven: betere preventie. Graveren helpt tegen diefstal: wil een dief een gestolen auto verkopen, dan moet hij alle ruiten met het oude nummer vervangen. Rijssen-Holten - Darter Wayne Mardle uit Engeland demon streerde zaterdag zijn opzienba rende darttechnieken tijdens het Open Rijssen-Holten Darttoer- Holten - Aan de afgelopen Roe feldag deden ruim 275 kinderen mee. Er werden 55 bedrijven be zocht en dat alles onder begelei ding van zo'n tachtig vrijwilli gers. Alle Holtense kinderen die in groep vijf tot en met acht van de vijf basisscholen zitten of naar speciaal onderwijs gaan, moch ten meedoen. Voor een aantal bedrijven was de Roefeldag al een traditie, maar het Roefelcomité heeft ook een aantal nieuwe bedrijven be reid gevonden tijd in te ruimen voor een of twee groepjes. De kinderen reageerden na af loop enthousiast over de bezoek jes die ze afhebben gelegd. Voor velen was vooral het 'zelf doen' erg belangrijk, iets dat na tuurlijk het doel is van de Roe feldag. nooi, dat in Lucky aan de Mors- weg gehouden werd. De Engelsman gooide tegen twaalf daarvoor uitgelote dar ters. Het toernooi trok veel be langstellenden. Rijssenaar Ro bert Elshof won de wisselbeker voor de beste darter van de ge meente Rijssen-Holten. De En gelsman Ronnie Peel was de winnaar van het toernooi. Ri chard Dekker uit Rijssen won de verliezersronde. De organisatoren blikken tevre den terug op het verloop van het dartstoemooi. 'Het toernooi zat vol, er was veel publiek en het optreden van Mardle bleek een groot succes. Schitterend, zoals die man met het publiek om gaat', aldus Gerard Ligtenberg, een van de organisatoren. De derde editie van het Open Rijs sen-Holten Darttoernooi staat voor volgend jaar dan ook al weer op de agenda. (Foto: Johan Bolink) Holten - Op de zuidbaan van de A 1 ter hoogte van de afslag Markelo-Holten vond woensdag 16 juni om 09.00 uur een aanrij ding plaats. Door nog onbeken de oorzaak raakte een 29-jarige (Foto: Sander Scheperman) Holten - Dominique van der Duin (14) is afgelopen weekend in Lichtenvoorde met haar pony Jody kringkampioen in de dres suur Ml-klasse categorie C ge worden. Ze mag daarom 14 au gustus meedoen aan de Gelderse kampioenschappen in Dronten.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 5