'Zullen wij dan maar met mekaar gaan? Programma Dijkerhoeks Feest Twintig jaar Triathlon Holten Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht Sloop oud pand schoenmaker Maatkamp Agenda Viswedstrijd Beuseberg weGeNeR Holtens Nieuwsblad Jonderdag 24 juni 2004 Holtens Nieuwsblad lolten - Met een klein onder- nsje, zoals ze zelf zeggen, vier en Jan van Langen en Mine van angen-Krckel afgelopen zon- ag hun 65-jarig huwelijk. Bei en 90 jaar, de een wat kwieker an de ander maar beiden goed ij de pinken. let gehoor en de benen laten het lij Mine een beetje afweten naar zijn aanvaardt dat als zijn- Be bij haar leeftijd horend. De gezonde huidskleur van Jan ver laadt dat hij regelmatig in de buitenlucht vertoeft en dat blijkt Ie kloppen: zeer geregeld pakt nij zijn fiets, als een van de nog naar weinige Diessenplasbewo- lers en trekt richting Markelo of lathmen. Ze wonen nog maar sinds sep tember vorig jaar op Diessenplas en hadden het tot dan toe erg naar de zin aan de Burgemeester Van der Borchstraat, maar om gezondheidsredenen van Mine was het verstandiger om naar hun nieuwe onderkomen te ver huizen, waar het zc overigens ook goed bevalt. 'Alleen', zegt Jan. 'Je mist je eigen stukkie grond, hè.' Dat ze allemaal in de kring van Diessenplas zijn opgenomen, blijkt wel omdat ze zondag har telijk werden toegezongen door vele medebewoners die na die tijd een glaasje bleven drinken. Burgemeester Koelewijn kwam het echtpaar gelukwensen na- Maatschap Huisartsen Holten. Keizersweg 32, telefoon 0548-363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooru ren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met I Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook web site: wwAv.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vnjheidslaan 7, telefoon 361111 i Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur. zaterdag van 10.00 tot 113.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. A.J. Boer man, telefoon 0548-512535. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, telefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 -13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, telefoon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 27 juni: 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom, met Mozaïk, afscheid kinderen, nevendienst. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom, met Campa nula. Eerste collecte: diaconie; tweede collecte: orgelfonds. Okkenbroek, 10.00 uur: oecumenische openluchtdienst in Bathmen. Collecte: bijbelvereniging. Gereformeerde kerk Zondag 27 juni: 9.30 uur, ds. J. Schipper, Ommen. 19.00 uur, ds. J. Schipper, Ommen. Eerste collecte: kerk, tweede collecte: onderhouds- fonds. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 30 juni 19.00 uur, dhr. Lahuis. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 27 juni: 9.30 uur, gezinsviering met jongerenkoor Pas sage. Voorganger pastoor Wolters. Nieuw-Heeten, zaterdag 26 juni: 19.00 uur eucharistieviering, past B. Wolters, gezamenlijke koren. Maandag In de nacht kwamen brede opklaringen voor waardoor het afkoelde naar 8.8 graden in de weerhut. De dag begon met veel wolkenvelden. Ook dc hele morgen hadden we hetzelfde weerbeeld, de zon liet zich maar weinig zien. Een warmtefront dat overtrok van noordwest naar zuidoost was hier de oorzaak van. In de middag deed de zon het beter, er waren perioden met zon, afgewisseld door wolkenvelden. Het werd 23.8 graden. In de avond van maandag was het nog vrij lang aangenaam weer, bui ten daalde de temperatuur langzaam. In de nacht was het onbewolkt en zeer rustig, ook was het zacht met 13.6 graden. De dag begon dan ook zonnig en wolkloos. In de tweede helft van de morgen was het zonnige weer al voorbij, we kregen te maken met veel wolkenvelden, 's Mid dags viel het met de zon flink tegen door de vele stapelwolken. Toch nog 23.7 graden. Woensdag De nacht verliep helder waardoor het wat sterker afkoelde dan de voor gaande nacht. De minimumtemperatuur kwam uit op precies 10.0 gra den. In de morgen wisselden wolkenvelden, opklaringen en zon elkaar af. In de middag scheen de zon geregeld, afgewisseld door stapelwol ken. Het bleef de hele dag droog. Ondanks meer bewolking werd het nog 19.4 graden als maximum. Donderdag In dc nacht hadden we een afwisseling van wolkenvelden en opklarin gen. Het was zacht met 13.3 graden als laagste waarde. Dc morgen zag er nog best redelijk uit, de zon scheen geregeld, afgewisseld door wol kenvelden. De middag gaf meer bewolking te zien. Ook vielen er enke le lichte buitjes, maar veel stelde het nog niet voor. De maximumtem peratuur werd al in de morgen bereikt met 20.2 graden; een warme dag dus. Vrijdag Opnieuw werd het een zachte nacht met 12.8 graden, ook bleef het droog. De dag begon met opklaringen en zonneschijn. Later dreven er wolkenvelden over. In de eerste helft van de morgen nog droog en af en toe zon. Daarna viel er een regenbui. Ook in de middag hielden we het niet droog, er was nu en dan zon afgewisseld door een bui. Holten 9.8 mm en Espelo 14.3 mm. In de avond van vrijdag vielen er enkele stevige buien, eindelijk weer neerslag van betekenis. Tijdens het vogelschieten in Dijkcrhock liiel- den we het niet helemaal droog. Begin van de morgen was er een prachtige regenboog te zien. 's Morgens viel er een enkele bui, afgewis seld door geregeld zon. De middag gaf ook nog een enkele bui; 3.0 mm in Holten. Espelo 4.5 mm. Zondag In de nanacht viel er een regenbui, het leverde tienden aan neerslag op* Het minimum bedroeg 9.0 graden. De morgen verliep met opklaringen en geregeld zon, stapelwolken en een enkele bui. In de middag was het geen onaardig weer, het bleef zo goed als droog en er was geregeld zon. Het werd 17.0 graden. Meteo Holten, Freddie Paalman mens de gemeente Rijssen-Hol- ten en bracht een welgevuld le vensmiddelenpakket mee. Het tweetal ontmoette elkaar bij een café onder aan de berg waar nu huize Meta staat. Daar was een klein feestje waar Jan, als Broeklander met zijn maten ver zeild was geraakt. Alle jongens hadden al een meisje, maar Jan en Mine liepen nog als enige vrij rond. 'Nou, zullen wij dan maar met mekaar gaan?' En met die ene zin werd een ba sis gelegd, sterk genoeg om het zo lang met elkaar op een leuke manier vol te houden. Ze kregen samen drie kinderen, zes klein kinderen en vijf achterkleinkin deren; een zesde is onderweg. Ze kijken samen terug op een goed leven en halen graag herin neringen op aan een mooi verle den. Holten - Er wordt ondertussen druk gesloopt aan de Oranjestraat. Het is geen onderdeel van het verkeersstructuurplan. Er komt straks op de lege plek een winkel met daarboven enkele appartementen. (Foto: Sander Scheperman) Dijkerhoek - Het School- en Volksfeest Dijkerhoek begint vrijdag 25 juni om 13.00 uur met de Lachen Is Okee Show voor de Dijkerhoekse schoolkinde ren. Daarna volgen tot en met zondag 27 juni tal van activitei ten voor jong en oud. Nadat Ton Laros de kinderen heeft vermaakt in het Bonte Paard, wordt de feesttent klaar gemaakt voor de DAT-revue. Vanaf 19.45 uur speelt het Dij kerhoekse toneelgezelschap on der de naam Dat geet erin als koek, sketches waarin lokale ta ferelen zijn verwerkt. Na afloop kan er worden gedanst. De optocht begint zaterdag 26 juni al om 9.30 uur. Dat wil zeg gen: de opstelling ervan op het weiland tegenover de school. De bedoeling is zo rond 10.00 uur te vertrekken voor een ronde door het dorp. Als de optocht afgelopen is, be gint er een veiling in de feest tent. De opbrengst gaat naar Bet- hanië. Voor de kinderen beginnen op dat moment buiten verschillende activiteiten, zoals stoelendans, kinderzeskamp, kermis en is er een luchtkussen. Rond 13.00 uur gaan de kinderen eten bij het Bonte Paard. Voor de volwassenen begint een uur later de Jekunternietonder- uitspelen. Wat dit inhoudt, blijft nog een verrassing. De feesttent gaat 's avonds om 20.00 uur open voor optredens van Monroe en de JPR Strinx- band. JPR speelt voornamelijk bluesrock en rock roll, zoals Rolling Stones. ZZ Top, Jimi Hendrix en CCR. Monroe (voor heen Vaag) speelt voornamelijk hits van deze tijd, met soms te rugblikken naar het verleden. Met de brunch om 11.30 uur kan het feest zondag 27 juni worden voortgezet. Bill Sousa's Happy Dixie Band zal voor de muziek zorgen. De Grote Zandbak, Kinderland Beweegbare Draak, Sumo- worstelen en Rodeo-surfplank staan vanaf 13.00 uur voor de kinderen op het programma. Motorgeronk en veel spektakel zal er 's middags op het feestter rein zijn. Dan geeft Alex van de Broek namelijk een Trialdemo. Alex is meervoudig Nederlands trial kampioen en zal met zijn motor adembenemende stunts uit gaan halen. Zo beklimt hij verschillende hindemissen, zo als boomstammen, een contai ner, oude auto's en mensen. De Pracht van Foto's is een an der evenement. Foto's van vroe ger en foto's van heden zijn zon dagmiddags tentoongesteld. Niet alleen maar om naar te kij ken, maar ook om te raden. In de feesttent staat vanaf 13.00 uur Rapalje te spelen. Een Kelti sche groep uit Groningen. De band Fragment sluit het feest van 16.00 tot 20.00 uur af. Holten - Buurtvereniging de Beuseberg houdt haar jaarlijkse viswedstrijd vrijdag 25 juni aan de Schipbeek nabij de waterzui vering. Vanaf 19.00 uur kan men zich inschrijven en een plaatsje zoe ken langs de wal. Reglementen zullen bij inschrij ving indien nodig worden voor gelegd. Er zal worden gestreden om een jeugdbeker tot en met veertien jaar en een seniorenbeker. Tevens is er een leuke prijs voor het vangen van de grootste vis. Deelname is gratis. Holten - De Stichting Triathlon Holten mag dit jaar haar twintig jarig jubileum vieren. Een terug blik mag dan niet ontbreken. Hoe een lokaal evenement kan uitgroeien tot een internationaal bekend en geliefd evenement. Enkele Holtense verenigingen organiseerden, op initiatief van badmeester Peter Corstanje. in augustus 1985 de eerste triatlon in Holten. Het evenement speel de zich alleen af rond Recreatie- bad Twenhaarsveld. Hoewel het voor velen nog een nieuwe sportevenement en een voudig van opzet was, trok het meteen hondervijftig deelne mers. De eerste winnaar van de Triathlon Holten was Dinant Henning uit Raalte. Hij Finishte in twee uur en dertig minuten. De volgende jaren bleef het eve nement groeien, zowel als orga nisatie alsook wat betreft het ni veau van de deelnemers. In 1986 wist Rob Olthof uit Olst de snel ste tijd al terug te brengen naar twee uur en veertien minuten. De winnaar van de twee daarop volgende jaren, Mark Pessink uit Velp, het record naar de twee uur bracht. Ondertussen werd door de toenemende deelname van Holtenaren ook het Holtens Kampioenschap ingesteld. Een volgende mijlpaal werd be reikt bij de vijfde triatlon in 1989; de verhuizing naar het dorpscentrum. Vooral voor het publiek was deze verandering een positieve verbetering. Ge koppeld aan de grote belangstel ling ontstond in de jaren daarna rond en in het centrum van het dorp de typische 'triatlonsfeer': een van de aantrekkelijkste facetten van de Triathlon Hol ten. De ruimere opzet vroeg om een gestructureerde aanpak van in komsten en uitgaven, wat leidde tot het opzetten van een gericht sponsorbeleid. Dit resulteerde eind 1989 in het verschijnen van de eerste presentatiegids. Om een aantal extra mogelijkheden aan sponsors en adverteerders te kunnen bieden, verscheen voor de zesde Triathlon Holten in 1990 de eerste huis-aan-huis- krant. Om de aandacht van de sponsors te houden werd dat jaar erna be gonnen met het zogenaamde ge nodigdenterras. Het eerste jaar werd dit gehouden in een een voudige ruimte waar de gasten konden worden ontvangen. Eind jaren negentig begonnen ook de internationale atleten hun weg naar Holten te vinden. In 1998 werd Australiër Peter Ro- Fietsen is een van de onderdelen van de triatlon. bertson de eerste buitenlandse atleet die werd opgenomen in de erelijst van Holtense kampioe nen. Hij eindigde in een tijd van 1 uur en 49 minuten. Dat de Triathlon Holten daarmee een grote naam op haar erelijst heeft, mag blijken uit het gegeven dat Robertson in 2004 mee zal doen aan de Olympische Spelen in Athene. In datzelfde jaar won ook bij de vrouwen een Australi sche deelneemster. Tracy Harg- reaves kwam als eerste over de eindstreep met een tijd van 1 uur en 59 minuten. Ook zij zal te zien zijn bij de Olympische spe len later dit jaar. al zal ze niet deelnemen als Australische, maar uitkomen voor Nederland. Hargreaves, voor wie de Triath lon Holten een bijzondere bete kenis heeft omdat zij hier haar Nederlandse echtgenoot Dennis Looze ontmoette, zal voor de spelen in Athene haar kunsten ook nog eens laten zien in Hol ten. Dat het sportieve deel altijd de boventoon voert, mag duidelijk zijn. Het credo van de Stichting Triathlon Holten luidt tenslotte niet voor niets 'De atleet hoeft alleen maar zijn prestatie te leve ren, onze organisatie zorgt voor de rest.' Dat deze opzet slaagt, blijkt uit het aantal nationale en internationale" toptriatleten dat vanaf 1998 bleef stijgen. Maar niet alleen bij de Elite stijgt de interesse. Ook bij de re creanten stijgt het aantal in schrijvingen, en de Triathlon Holten start eind jaren negentig dan ook al met het opzetten van 'wachtlijsten'. Ondanks dat het aantal deelnemers ondertussen tot bijna duizend gestegen is, zijn er meer inschrijvingen dan startplaatsen. Deelnemers staan op de inschrijfavonden uren in de rij voor het gemeentehuis om een plaatsje te bemachtigen. Ook de Nederlandse Triatlon Bond erkent in Holten een goede wedstrijd en kent de organisatie in 1999, 2000 en 2001 het Open Nederlandse Kampioenschap Olympic Distance toe. In 2002 wordt de aandacht voor de Triathlon Holten voor de in ternationale top nog interessan ter door opname in het Points Races Circuit van de Interna tional Triathlon Union (ITU). Dit leidde ertoe dat tijdens de achttiende Triathlon Holten meer dan 45 buitenlanders met 12 verschillende nationaliteiten van start gingen. Vier van de zes podiumplaatsen werden bezet door een buitenlandse deelne mer, wat aangeeft dat ook de kwaliteit van deze deelnemers hoog was. Ook in 2003 zette de ze trend zich voort. Met de En gelse Julie Dibbens (eveneens deelnemer aan de Olympische spelen) bij de vrouwen en Dimt- ry Gaag bij de mannen had de Stichting Triathlon Holten op nieuw twee winnaars die passen op de erelijst. De sterke buiten landse deelnemers overvleuge len inmiddels de Nederlandse deelnemers; met een zesde plaats bij de vrouwen was Wieke Hoogzaad de beste Nederlandse. Vandaag de dag mag Triathlon Holten tot de grootste sporteve nementen van Nederland wor den gerekend. Met ongeveer duizend deelnemers waaronder meer dan driehonderd Holtena ren en een behoorlijk aantal in ternationale topatleten, is het in elk geval het grootste triatlon spektakel van ons land. Door dit jaar voor het eerst naast het ITU circuit ook opgenomen te zijn in het ETU circuit, verwacht de or ganisatie de komende jaren nog meer internationale toppers naar Holten te halen. Maar niet alleen het aantal deel nemers mag bijzonder genoemd worden. Ook het aantal vrijwilli gers dat de laatste jaren oploopt tot zo'n achthopderd mensen, is iets dat landelijk hoog aanzien geniet. In Holten leeft de triat lon. Mede door de in de loop van de jaren uitgegroeide aantal ran- dactiviteiten, waaronder de kin derstraat, de openingsceremonie en het afsluitende feest op Smidsbelt. Dit kan echter geen doorgang vinden zonder de hulp van sponsors. Mede door het op zetten van een businessclub, Vrienden van de Triathlon Hol ten, mag de stichting jaarlijks een honderdtal geldschieters ontvangen in de speciaal opge zette VIP-tent. Samen met deel nemers. vrijwilligers, sponsors en publiek zal de stichting ook dit jaar weer proberen een eve nement van wereldallure neer te zetten en historie te schrijven. Expositie Anne Versteyne. Bi bliotheek Holten, dinsdag 25 mei 2004 - maandag 5 juli 2004 Expositie Elsbeth Slotboom. Medisch Centrum Holten, zater dag 5 juni 2004 - zondag 5 sep tember 2004 Oude ambachten. Smidsbclt, donderdag 24 juni 2004 De Lachen Is Okee Show. Dij kerhoek, vrijdag 25 juni 2004, 13:00 Viswedstrijd buurtvereniging Beuseberg, Schipbeek, vrijdag 25 juni 2004, 19:00 DAT-revue Dat Geet Er In Als Koek, Dijkerhoek, vrijdag 25 ju ni 2004, 19:45 Snorrewind Trofee. Manege Snorrewind, vrijdag 25 juni 2004 - zaterdag 26 juni 2004 Circus Bongo, Larenseweg, vrij dag 25 juni 2004 - zaterdag 26 juni 2004 School Volksfeest Dijkerhoek. Dijkerhoek. vrijdag 25 juni 2004 - zondag 27 juni 2004 Optocht. Dijkerhoek. zaterdag 26 juni 2004. 10:00 Stoelendans en kinderzeskamp Dijkerhoek, zaterdag 26 juni 2004. 11:30 Veiling. Dijkerhoek. zaterdag 26 juni 2004. 11:30 Jekuntemietonderuitspelen. Dij kerhoek. zaterdag 26 juni 2004, 14:00 Optredens Monroe. JPR en Strinxband in feesttent, Dijker hoek, zaterdag 26 juni 2004. 20:00 Brunch met Bill Sousa's Happy Dixie Band. Dijkerhoek. zondag 27 juni 2004. 11:30 Optreden Rapalje. Dijkerhoek. zondag 27.juni 2004. 13:00 Grote zandbak. Kinderland beweegbare draak, sumoworste len, rodeosurfplank. Dijkerhoek, zondag 27 juni 2004. 13:00 Motorrit buurtvereniging Beuse berg, De Wippert, zondag 27 ju ni 2004, 13:00 Pracht van Foto's. Dijkerhoek. zondag 27 juni 2004, 13:00 Traildemo door Alex vd Broek. Dijkerhoek, zondag 27 juni 2004, 13:00 Optreden Fragment. Dijkerhoek. zondag 27 juni 2004, 16:00 - 20:00 Zomerconcert HMV. Kalfster- mansweide, dinsdag 29 juni 2004. 19:30 Scholierenkampioenschap Run- Bike-Run, Smidsbelt, vrijdag 2 juli 2004, 20:00 Hardloopwedstrijd voor degenen zonder startbewijs Triatlon. Hol ten, vrijdag 2 juli 2004, 21:00 Optreden Medicament© en auto show. Centrum Holten, vrijdag 2 juli 2004, 21:20 Hollandse Hit Festival en laser show. Centrum Holten, vrijdag 2 juli 2004, 22:00 Triatlon. Holten, zaterdag 3 juli 2004. 12:45 After Race Party met New Min ded. Smidsbelt, zaterdag 3 juli 2004, 20:30 Revue Splo löt zich wier hörn. Feesttent Espelo, vrijdag 9 juli 2004, 20:00 School- Volksfeesten Espelo. Espelodijk, vrijdag 9 juli 2004 - zondag 11 juli 2004 Optocht. Espelo. zaterdag 10 juli 2004. 9:30 Kinderspelen. Espelo. zaterdag 10 juli 2004. 11:00 Training Vergeet niet bij het trainen een war- ming-up en cooling-down te doen. Let op, als je een hartsiagmeter ge bruikt bij het trainen op je maximale hartfrequentic Deze maximale fre quentie is ongeveer 220 verminderd met je leeftijd. Houd je trainingsinten siteit tussen de 60 en 95 procent van je maximale hartfrequentie. Ga m de week voor de triatlon niet meer tot het uiterste tijdens de training. Ga eventueel alleen even rustig Fietsen of zwemmen Probeer dc laatste dagen voor dc wed strijd zo goed mogelijk uit te rusten Laat je eventueel masseren. Materiaal Kijk ongeveer een week voor de wed strijd goed na of je misschien nog spul len nodig hebt. Denk bijvoorbeeld aan nieuwe banden voor je Fiets of een nieuwe zwembril. Koop vlak van tevoren geen nieuwe hardloopschoenen. Bedenk dat je deze namelijk eerst moet 'inlopen'. Vergeet vooral niet een goede val helm aan te schaffen voor het fietsen Deze is verplicht. Kijk voor de wedstrijd je fiets goed Tips vi r triatleten na. Vervang de banden eventueel, maak de ketting schoon en spuit deze in met kettingspray. Maak ev entueel voor jezelf een lijstje met spullen die je nodig hebt op de wedstrijddag, zodat je niets kunt verge ten Kleding Draag bij warm weer katoenen kle ding. Bij regenachtig weer is het aan te ra den een onderhemd te dragen, dat goe de ventilatiemogelijkheden heeft. Daar na een katoenen shirt dat het doorgela ten vocht goed opneemt. Sommige kleding waarmee je kan zwemmen, kun je ook gebruiken voor de rest van de wedstrijd Dit scheelt weer tijd in de wisselzone. Voor zowel dames als heren zijn er trisuits te koop. De dames kunnen ook gewoon een bad pak of tankini gebruiken. Meer tijdwinst in de wisselzone kan bereikt worden door geen sokken te dragen. Probeer dit wel eerst uit tijdens het trainen, anders is de kans op blaren aanzienlijk groter. Gebruik schoenen met elastiek of snelsluiters. Smeer je voeten in met vaseline om sneller in je schoenen te stappen. Maak je wedstrijdnummer vast aan een elastische band. Zo kun je het num mer tijdens de wedstrijd gemakkelijk van de rug (tijdens het Fietsen) naar de buik (tijdens het lopen) draaien. Blessures Blessures die bij triatleten optreden zijn in het algemeen chronisch van aard Achillespeesblessures, lage rugklach ten en shin splints (spnngscheen) ko men regelmatig voor Als je last hebt van jff achillespees, haal dan bij de schoenmaker een zooltje die je onder je hiel legt. Daarmee wordt de pees minder zwaar belast. Vergeet niet om eventueel voor, maar zeker ook na de wedstrijd bij het wis- selpunt Fietsen' lopen op Kalfstermans- weide langs te gaan voor een massage. Voedsel Eet een dag voor de wedstrijd geen maaltijden die zwaar op de maag lig gen. De laatste maaltijd kun je ongeveer drie uur voor de start nemen Zorg dat deze laatste maaltijd bestaat uit licht verteerbaar, koolhydraatrijk voedsel. Om het hongergevoel tot de wedstrijd te bestrijden kun je kleinere hoeveelhe den koolhydraten in de vorm van een boterham of crackers eten. Het is niet verstandig enkelvoudige suikers, zoals suikerklontjes of Dextro Energy, binnen een uur voor de wed strijd te nemen. Drink voldoende, zowel voor, tijdens als na de wedstrijd. Pak bij elke verzor- gingspost een bekertje water aan. Als je dorst krijgt, ben je eigenlijk al te Iaat. Wedstrijd Probeer, voordat je aan de wedstrijd begint, het parcours eerst te verkennen. Ga op volgorde van zwemsnelheid staan bij de start zodat je elkaar zo min mogelijk hindert. De snelste zwemmer start links, de langzaamste rechts, en na de eerste baan houdt iedereen rechts aan. Als je Fietsschoenen hebt, bevestig deze dan alvast op de pedalen en loop met blote voeten door de wisselzone. Vergeet niet te genieten van het mee doen aan de International Triathlon Holten. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel, 053-4842383 of e-mail: abonncmenten(a. whk.wegener nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 1007462 AT Rijssen E-mail- holtens.nieuwsbladf& whk Wegener nl Inleveradres: Blokker Van de Maat. Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-adviseurs O. IJspeert. tel: 0548-597353. mobiel 06-51 19 83 42 H. Schonert, tel: 0548-597351. mobiel 06-51 19 83 21. Fax 0548-597359 Hoofdredactie: H Eskes Commercieel regiodirecteur G. ter Hedde Directie: J Y Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertenticvoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wegener-concem. De door u aan ons verstrekie gegevens hebben wij op genomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (latenin formeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV, afdeling Marketing, post bus 692,7500 AA Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 3