Nauwelijks bezoekers bij Rondje Cultuur (bus) Cowboys bevolken Beusebergs Feest Laatste bijeenkomsten NBvP Dijkerhoek Koetsenrit Bergrijders Maand mei te droog Helpende hand Thuiszorg Knapzakarrangement bij huis Verwolde Open Airfestival Brookduo Jaarlijkse Rijsserbergloop met vele prominenten Puzzelrit MAC Holterberg Examens EHBO Fietspuzzeltocht Opbrengst collecte Expositie Slotboom Kiek op Twents Kerkdienst Donderdag 10 juni 2004 Holtens Nieuwsblad Dc gemiddelde maandtemperatuur in Holten is uitgekomen op 12.9 graden, Espelo noteerde 12.5 graden, en De Bilt 12.3 graden tegen 12.7 graden normaal. Een groot deel van mei werd het weer bepaald door hogedrukgebieden. Hierdoor was het weer meesten tijds rustig en droog. Een echt warm tijdvak kende de maand niet. Vaak was de temperatuur gematigd doordat de stroming een noor delijke component had waarmee lucht over de relatief koude Noordzee werd aangevoerd. De laagste temperatuur werd op een opvallend late datum bereikt; op 22 mei daalde de temperatuur in Espelo naar 1.3 graden en aan de grond werd het zelfs maarliefst - 1.7 graden. Holten kwam aan 2.6 graden in de weerhut maar geen vorst op klomphoogte. In Holten werden negen warme dagen (max.temp. 20.0 graden of hoger) genoteerd, wat tevens normaal is voor mei. De zomerse grens van 25.0 graden werd net niet over schreden, normaal telt mei drie zomerse dagen. De hoogste tem peratuur van 24.9 graden in Holten werd op 30 mei gemeten, net geen zomerse dag dus, Espelo kwam aan 24.7 graden Regen van betekenis viel er de afgelopen maand in de eerste week en op de laatste dagen. Rijssen kreeg op 7 mei 19.8 mm. Beuseberg 19.0 mm, Espelo 15.2 mm en Dijkerhoek 15.0 mm. Vooral op tweede Pinksterdag viel er langdurig veel regen: hier de cijfers: Dijker- hoek kreeg het meest 32.0 mm, Espelo 28.0 mm. Holten 22.0 mm, de Beuseberg 20.0 mm en tot slot Rijssen met 18.0 mm neerslag. Door het buiige karakter was de neerslag grillig verdeeld. Die re gen was meer dan welkom voor de natuur na de lange droge pe riode: tussen 8 en 29 mei viel er nauwelijks regen. Over de maand mei viel in Dijkerhoek 62.0 mm, Rijssen 60.0 mm. Beuseberg 59.5 mm, Espelo 58.5 mm. Holten 55.4 mm, allemaal dicht bij el kaar dus. De Bilt noteerde 31.0 mm neerslag tegen 62.0 mm nor maal. Landelijk gemiddeld scheen de zon 210 uren, vrijwel de normale hoeveelheid van 209 uren zon voor mei. De zon scheen het minst in het oosten van het land. In De Bilt eindigde mei met 210 uren zon tegen een langjarig gemiddelde van 204 uren. Op 1 dag liet de zon in Holten geheel verstek gaan, normaal telt mei drie zonloze dagen. Door het droge en meestal rustiger weer heeft de maand voor het gros van het publiek geen slechte indruk ach tergelaten, alleen het had wat warmer gekund. Weerman, Freddie Paalman Regio - Als de nood aan de man of vrouw is, is de zorg van Thuis zorg Noord West Twente (TNWT) nabij. Het kan gebeuren dat ie mand thuis zorg nodig heeft, bijvoorbeeld als gevolg van langdu rige ziekte of in de periode direct na ontslag uit het ziekenhuis. In dat soort gevallen kan een beroep worden gedaan op de thuiszorg. Thuiszorg Noord West Twente steekt in veel gevallen de helpen de hand toe. Ook als iemand problemen heeft en er zelf niet meer uitkomt, kan een beroep worden gedaan op de thuiszorg. Maar de organisatie heeft nog veel meer in haar pakket. Wie thuis zorg no dig heeft, belt Thuiszorg Noord West Twente via het nummer 0900-0678. Het streven is er steeds op gericht 'zorg op maat' te leveren. Om dat te bereiken worden soms andere zorginstanties ingeschakeld. "Dicht bij de cliënt in de wijk", zoals rayonmanager Betty Eggink het verwoordt. "We proberen door een goede samenwerking met andere instanties te voorkomen dat cliënten soms op vier adressen moeten zijn. Per zorgverlening proberen we de beste zorg te bie den op de meest doelmatige en prettige wijze." Rayonmanagers Betty Eggink en Henri Soepenberg benadrukken dat het zorgpakket van TNWT heel breed is: "We zijn er in feite voor alle leeftijdsgroepen, van heel jong tot heel oud", aldus Soe penberg. Om te beginnen is er de kraamzorg. TNWT heeft samen met andere thuiszorgorganisaties Kraamzorg Twente opgericht. Kraamzorg omvat niet alleen de zorg voor moeder en kind, maar ook die voor het gezin en het huishouden. Als iemand met meer in staat is huishoudelijke taken te verrichten en er ook geen helpen de hand is in de naaste omgeving, kan een beroep worden gedaan op huishoudelijke zorgverlening. Het kan ook gebeuren, dat een gezin te maken krijgt met psychische of sociale problemen, die gevolgen hebben voor de hele gezinssituatie. In dat geval kan ge specialiseerde verzorging worden ingeschakeld. Naast de genoemde huishoudelijke zorgverlening en de gespecia liseerde verzorging biedt dc organisatie als vanouds (al 100 jaar) verzorging en verpleging. De Gezondheid Service is een onder deel van TNWT. Zij biedt een uitgebreid pakket aan diensten, on der andere op de uitleenpunten en in de thuiszorgwinkels. De uit- leenpunten regelen het uitlenen, verhuren en verkopen van deze hulpmiddelen en verpleegartikelen. De hulpmiddelen zijn er alle maal op gericht, dat de cliënten zich zo lang mogelijk zelf kunnen redden. Hoe breed het pakket van de Gezondheid Service is, blijkt ook uit het feit, dat er gezorgd kan worden voor bijvoorbeeld een kapper of schoenmaker aan huis. Wie vragen heeft over de dienst verlening van Thuiszorg Noord West Twente kan bellen met nummer 0900-0678 (lokaal tarief). Thuiszorg Noord West Twen te heeft veel voorlichtingsmateriaal beschikbaar. De (gratis) fol ders kunnen worden afgehaald op de diverse locaties van de TNWT. Ook worden ze desgevraagd thuisgestuurd. Een kijkje op de website is natuurlijk ook mogelijk: www.tnwt.nl. Het knapzakarrangement begint om 11.00 uur in de theeschenke- rij of oranjerie van huis Verwolde bij Laren (Achterhoek). Na twee kopjes koffie of thee met cake of een koek krijgt men de uit rusting voor de dag: een linnen rugzak met lunchpakket en een. wandelroute van bijna 2 uur of ruim 2,5 uur (circa 12 kilometer). De knapzakwandeltocht leidt door de prachtige omgeving van landgoed Verwolde. Na de wandeling kan men (tegen geredu ceerd tarief) deelnemen aan een rondleiding door de fraai inge richte vertrekken van huis Verwolde. Dit knapzakarrangement is mogelijk op alle zaterdagen in juni, september en oktober 2004. Buiten deze maanden en dagen is deelname op aanvraag mogelijk voor groepen vanaf 15 personen. Deelname uitsluitend door re servering vooraf: 0573-251898 of vvv.lochem@planet.nl. De prijs bedraagt 12 euro per persoon. Landgoed Verwolde bij Laren is een paradijs voor liefhebbers van natuur- en cultuurschoon. Bossen, akkers en weilanden wisselen elkaar af in dit fraaie deel van de Achterhoek. De wandeling voert langs het bijzondere bo- menpad en door dc in Frans classicistische stijl aangelegde tuin van huis Verwolde. Binnen in huis Verwolde herinneren veel voorwerpen aan de voormalige adellijke bewoners van het classi cistische huis. Een rondleiding langs onder andere de Chinese ka mer, ontvangstzaal en slaapvertrekken geeft dc indruk alsof de be woners elk moment binnen kunnen stappen. Markelo- Het dorp van de vijf heuvels staat aan de vooravond van een van de grootste openluchtfestiviteiten die ooit gehouden is: het Open Airfestival. De hoofdrol is weggelegd aan het jubileren de Brookduo. Vijftien jaar bestaat deze kolderieke formatie. Mar kelo is trots op het duo, want zeker duizend inwoners hebben al toegangskaarten gekocht voor het tweedaagse evenement aan de voet van de Kattenberg, volgende week zaterdag 12 en 13 juni. Het concertterrein tegenover de boerderij van Tweede Kamerlid Gert Jan Oplaat biedt plaats aan drieduizend muziekliefhebbers. Oplaat en zijn muzikale maatje Hennic de Badmuts Tij ink geven een megaconcert met een tienmansformatie met kopersectie en speciale Oostenrijkse harmonica's. De afgelopen weken is druk geoefend voor het concert waaraan ook het Karnterland Echo Showorkest meewerkt. Deze twaalfmansformatie is zeer populair in Oostenrijk. Schlagers dus in overvloed. Ook is het de organisa tie gelukt een dubbelganger van de in Duitsland meest populaire zanger Wolfgang Petry naar Markelo te halen. (Door Peter Bulthuis) Holten - Het eerste Rondje Cul tuurhuis), dat afgelopen zater dag werd gehouden, bleek toch niet de publiekstrekker te zijn waar de organisatie op had ge hoopt. Alleen 's middags trok het even redelijk wat publiek, maar 's avond bleef het bij een handjevol bezoekers. Blijkbaar is Holten niet echt warm te krijgen voor de (eigen) cultuur en zat men liever thuis achter de barbecue. Nu was er wel wat concurrentie van andere activiteiten zoals het straten- voetbal op sportpark 't Vletgoor en 's avonds van het Beusebergs- feest. Het stratenvoetbal speelde zich 's middags af, maar blijkbaar was ook bijna niemand hier van daan te porren om na de 'derde helft' naar Smidsbelt te verhui zen. Of het Beusebergsfeest nu wel zo'n grote concurrent bleek te zijn, valt ook te betwijfelen. De tent zat daar beslist niet overvol en de vraag is of deze bezoekers anders naar het Rondje Cul- tuur(hus) waren gekomen. De bedoeling van het Rondje Cultuur(hus) was om de vereni gingen zich te laten presenteren die straks gebruik gaan maken van het toekomstige Kulturhus. Een vreemde eend in de bijt was hierbij de Battumse Revue. Schoolkinderen stonden 's mid dags op het programma. Zo de den leerlingen van de Holterenk- school een musical en lieten leerlingen van de muziekschool horen hoe ze hun muziekinstru ment kunnen bespelen. Later op Tijdens de opening van Rondje Cultuur(hus) lieten schoolkinderen ballonnen los. (Foto: Johan Bolink) de avond was het de beurt aan de volwassenen en kwam onder meer koor Amazing en de Braandheultjes langs. Van het beloofde Night of the Proms- idee (klassiek orkest dat pop- Dijkerhoek- De laatste bijeen komsten van de Vrouwen van Nu Dijkerhoek waren geslaagd. Op 25 mei was er een dialezing van A. Braakman. Deze ging over: met een knipoog kijken naar bouwen, wonen en leven. De avond werd verzorgd door het eendagsbestuur bestaande uit de dames Klein Lankhorst, Slui ter, Tuitert en Ribbink. De fietspuzzeltocht van 3 juni. die het einde van het seizoen in luidde, was ook een succes. De tocht ging door Loo cn Bathmen via Oude Molen weer terug naar Dijkerhoek. Onderweg waren er verschillende controleposten waar spelletjes gedaan en raad sels opgelost werden. Bij terugkomst in het Bonte Paard stond de koffie met kren- tenwegge alweer klaar. Wienbeld ging met de eerste prijs naar huis. Tweede en derde werdenWiersma en Broekhuis. Rijssen - De Atletiekvereni ging Rijssen houdt zaterdag 12 juni haar jaarlijkse Rijsser bergloop. Voor het eerst is een afstand van 3 kilometer in het programma opgenomen en de ze is speciaal bedoeld voor de jeugd tot 16 jaar. Voor de 10 kilometer hebben al verschillende prominente at leten gemeld dat ze mee zullen lopen, zoals oud-Rijssenaar Gerrit Voortman, oud-winnaar Geert Deruddere (uit België), Eric Borg, Björn en Maykel Geerdink, Guido Sasse, Udo Zwijenberg en de regionale damestop. De Rijsserbergloop is nu onderdeel geworden van het door Intersport Megastore gesponsorde runningcircuit. Dit circuit bestaat uit vijf wed strijden, namelijk The Run in Vroomshoop, die afgelopen vrijdag werd gelopen, de Rijs serbergloop, de Banthumloop in Bergentheim (8 juni), de Wiezoloop in Wierden (10 ju li) en de Twenterand Run in Vriezenveen (3 september). Om deel te nemen aan dit cir cuit moet men aan minimaal vier van de vijf wedstrijden deelnemen om te worden op genomen in het eindklasse ment. Voor het circuit is een extra prijzenpot van maar liefst 2.500 euro gereserveerd met prijzen in diverse catego rieën, verdeeld over de 5 en 10 kilometer Het programma voor de Rijsserbergloop is als volgt. Om 12.15 uur start de 1400 meter voor kinderen tot en met 9 jaar. Om 12.30 uur is de scholierenloop, de 1400 meter voor kinderen van 10 tot en met 12 jaar. De school waarvan het eerste vijf leerlin gen over de streep zijn, wint de scholierenbeker. Dan is er voor het eerst een 3000 meter, om 13.00 uur, voor deelne mers tot en met 16 jaar. De 5 kilometer start om 13.45 uur en de 10 kilometer om 15.00 uur. nummers speelt) was weinig te zien. Wel waren er twee podia, met om en om een programma. Het geheel was best goed opge zet, inclusief biertap, maar de Holtenaar bleef toch liever thuis. Misschien dat het nieuwe eraan parten speelde en Holtenaren al leen te porren zijn, wanneer ze 'van horen zeggen' weten dat ze het evenement niet mogen mis sen. Alhoewel, Project Daniël trok wel twee keer een overvol Ka 1 fstermansweide Hopelijk dat het volgend jaar een grotere publiekstrekker wordt, zodat het niet dood bloed. Zoveel grote evenementen kent Holten immers niet. Holten - MAC de Holterberg houdt zondag 13 juni een puz zelrit voor auto's en motoren. De lengte van de rit is zo'n veertig kilometer rondom Holten. De start van de rit is om 14.00 uur bij clubhuis 't Stuurhuus, Beusebergerweg 37. De in schrijving is vanaf 13.30 uur ge opend. Voor inlichtingen: Jan Vincent, telefoon 0548-364200. Beuseberg - Twee dagen lang stond de Langstraat vorig week end in het teken van het Beuse bergs Feest. Vrijdag was vooral ingeruimd voor de revue en to- neelacts. De dag erna stond het thema cowboys centraal. Voor de kinderen begon het feest met een playbackshow in de tent. Vele groepen probeer den hun beste beentje voor te zetten. Vooral de groep Chipz bleek populair te zijn. Meerdere deelnemers hadden namelijk een nummer van deze groep geko zen. En dat bleek ook nog eens winstgevend te zijn. Zo wonnen Jordi Scheperboer (10), Leander Stam (9), Lea Koopman (9), Jos- ette Bolink (9) en Jeroen Grote- boer (10) de eerste prijs met het nummer Cowboy van Chipz. Lyn Busschers (10), Sandra Bronsvoort (10) wonnen de tweede prijs met Captain Hook, ook van Chipz. Willian Beid- man (8) en Rens Busschers (8) behaalden de derde plek met We Zijn Niet Bang. van Ernst Bobbic. Niels Schutter verdien de een aanmoedigingsprijs met Ga Maar Weg van Jannes. Daarna volgden enkele toneel stukjes en muzikale acts, ge volgd door de revue en de wel bekende houten uitkijktoren. Het revueduo had weer enkele opmerkelijke momenten uit het leven van de Beusebergers op gepikt en in hun act verwerkt. Dit zorgde voor lachwekkende momenten. Vooral bij degenen over wie het ging. Drive-In Show Effe Dimmen nam daarna het roer over en zorgde voor het eindfeestje op de vrijdag. Kinderspelen stonden zaterdag middag centraal. In de tent kon den kinderen een route afleggen langs alle spelletjes. Daarnaast konden de volwassenen gezellig wat drinken en bijpraten aan ta feltjes. Dick Jansen zat 's avonds klaar om bij het vogelschieten de na men van de deelnemers af te roepen. Regelmatig klonk er dan ook een doffe klap van een ge weerschot. Soms gejuich, wan neer er een stuk van de houten vogel naar beneden kwam. In en rondom de tent was het aangekleed als een cowboyrange met houten uithangborden waar op stond wat op die plek ge beurt. Bijvoorbeeld boomstam zagen, spijker slaan en ringste ken. Vooral het ringsteken trok een behoorlijke rij belangstellenden. Een voor een mocht men plaats nemen op een paard met wagen. 'fr Ringsteken was een van de activiteiten op de zaterdagavond bij het Beusebergs Feest. Met een lange stok moest men proberen de ringen te pakken, die hingen aan speciale poorten. Niet echt makkelijk, bleek. Een grote ring gaat nog, maar zo'n kleintje kost toch wat meer re kenwerk of puur geluk. Cowboyhoeden voerden de bo ventoon in en buiten de tent. Naast Effe Dimmen, was er voor deze avond een band ingehuurd. En goede, want deze wist de be zoekers goed los te krijgen. Lek ker meezingen, dansen en polo naise lopen. Tussen door een biertje drinken en een broodje warme worst eten. Een mooi feest waar de Beuse bergers best trots op mogen zijn. Holten - Het Aangespannen Paard De Bergrijders houdt zon dag 13 juni hun Jaarlijkse Hol- terbergrit. Ongeveer een zestig tal koetsen zal hieraan deelne men. Kinderen deden zaterdagmiddag mee aan de vele spelletjes in de tent. (Foto's Johan Bolink) Zowel authentieke koetsen, re creatiewagens en marathonwa gens uit de hele omtrek. De rit is 29 kilometer lang. De rit wordt gereden over de Borkeld, de Friezenberg, rich ting Markelo, enjdoor het dorp Markelo. De start is om 10.00 uur vanaf het paardensportterrein De Bor keld. De sherrystop 's morgens is bij de familie Roetgerink aan de Stationsweg in Markelo. De middagstop is bij de familie Morsink aan de Larenseweg in Markelo. Hier zal het geheel op geluisterd worden door het Mar- kelose zangkoor NooTzaak. Om ongeveer 14.45 uur zal er een défilé door het dorp Holten zijn. Hierna gaat de stoet weer terug naar het eindstop (15.30 uur) op het paardensportterrein. Holten - De tweede groep cur sisten ging maandag 7 juni op voor het examen EHBO. Zeven van de acht hebben het gehaald. Daarnaast deed er een persoon uit Colmschate voor de tweede keer examen in Holten. Ook hij slaagde. Het examen werd deze keer door de kandidaten omschreven als zeer pittig. Vooral de theorievra- gen vond men lastig. Dit examen is voor het bestuur ook de afsluiting van dit seizoen. Bij voldoende deelname zal er volgend seizoen weer een cursus worden gegeven. Wie informatie hierover wil. kan kijken op de website van de EH BO. www.home.zonnet.nl/ehbo- holten/, of contact opnemen met de secretaris, Markvoort. ehbo.holten@planet.nl of bellen 0548-361648. De namen van de geslaagden zijn J. Wechstapel, H. Trotsen- burg, F.J. Markvoort. J. Paal man, J. Koopman, J. Nales en H Stukker. Dijkerhoek - Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek houdt zondag 13 juni de jaarlijkse ge- zinsfietspuzzeltocht. Starten kan tussen 10.00 en 11.00 uur vanaf de molen. De route is ruim dertig kilometer lang. Ook dit jaar wordt er rond de tocht een fietsbingo gehou den. Iedere deelnemer speelt au tomatisch mee voor enkele leuke prijzen. Inschrijfgeld bedraagt 6 euro voor volwassenen en voor de basisschooljeugd (groep 3 t/m8) 4 euro. Kinderen tot en met groep twee kunnen gratis mee. Bij het inschrijfgeld is een bingokaart inbegrepen. Bij de start kunnen extra bingokaarten worden gekocht. Tijdens de middagstop wordt een bord patat met een bal ge hakt aangeboden. Holten - De collecte van het Na tionaal Epilepsie Fonds heeft in de gemeente Rijssen-Holten 2900,19 euro opgebracht. De geld is vooral bestemd voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichtingsactiviteiten, het or ganiseren van begeleide vakan ties voor mensen met een epilep sie en individuele hulp. Routebeschrijving Holterbergrit Start: paardensportterrein: Postweg - Kappertsweg - De Oplegger- Bor- keldweg - Over Al Links af langs schaapskooi - Hochtweg - Kluun- venneweg - Leusmansweg - Noord- achtereschweg - Wiemerinksweg - Taets van Amerongenstraat - Pr. Ire- nestraat - Pr. Bcatrixstraat - Sherrys hop. fam. Roetgerink (9.5 kilome ter). Pr. Beatrixstraat - Stationsweg - Voordesdijk - tegenover Wenninks- weg rechts af - Roodomsweg - Ho- gedij k - Enkelaarsweg - Kappelaars- dijk - Rouwelaarsdijk Middagstop: terrein fam. Morsink (16,5 kilome ter). Larenseweg - Rietdijk -Roudaalter- weg - Brummelaarsweg - Beuseber gerweg - Lamboysweg - Menums- weg - Liezen weg - Het Landeweerd - Larenseweg - Kon. Wilhelminas- traat - Keizersweg - Dorpsstraat - Oranjestraat - Noordenbergstraat - Kol weg - Schreursweg - Borkelds- weg - Winkelbergweg (29 kilome ter). Einde van de rit. Wel thuis en tot ziens. Holten - Kunstenares Elsbeth Slotboom uit Holten houdt in het Medisch Centrum een expositie. Deze duurt van 5 juni tot en met 5 september. Er zijn schilderijen en panelen te bewonderen van de kunstenares. Zij heeft haar atelier de Linde hoeve aan de Meutgeersweg 11 waar zij ook workshops geeft. Rijssen - Burgemeester B. Koe- lewijn opent dinsdag 15 juni op spectaculaire wijze de tentoon stelling 'Kiek op Twents' in de Rijssense bibliotheek aan het Hoge Pad. Ter opluistering van de opening, om 19.30 uur, dra gen leerlingen van de drie scho len voor voortgezet onderwijs gedichten voor in het 'plat', waaronder 'De Pruimenboom' van Van Alphen. Daarnaast houdt Gerrit Kraa een voordracht over het belang van 'plat' en Gerrit Dannenberg leest voor uit eigen werk. Thea Kroe- se van het Van Deinse Instituut treedt op als gastvrouw. De ten toonstelling. die tot 9 juli in de bibliotheek in Rijssen te zien is. presenteert tien Twentse schrij vers. Twee van hen, Gerrit Dannen berg en Gerrit Kraa. zijn bij de opening aanwezig zijn. De ten toonstelling is samengesteld door het Van Deinse Instituut, dat zich bezighoudt met de be studering van streekcultuur en streektaal. Rijssen - In de hervormde Schildkerk op het Schild wordt zondagmiddag 13 juni een kerk dienst voor anders begaafden gehouden. De dienst begint om 15.00 uur en de voorganger is evangelist R. Bartels. Hij spreekt over het thema 'Ver trouwen', naar aanleiding van het bijbelgedeelte uit Genesis 12, waar aartsvader Abraham opdracht krijgt zijn land te verla ten om te gaan naar het land dat God hem wijzen zal. Deze kerkdienst heeft een regio naal karakter.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 7