'Koop elders niet wat 'Maïswegtracé, Holten u ook biedt! Zuidtracé langs Aalpolsweg i "In de wereld van kinderen hoort geen kanker' Kabouterfeest groot succes onzalig idee' New Valley Singers zingen voor Marre Wieffer stichting Zomerfeest Loo-Bathmen Beelden Piet Brouwer Lezers schrijven Hollandse avond in Lucky Optreden Boris Inzameling handtekeningen Hondenshow Donderdag 10 juni 2004 Holtens Nieuwsblad 11 NIJVERDAL - Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan nemen de New Valley Singers, net als bij het 25-jarig bestaan, een spe ciale cd op. De opbrengst van de cd, die in het najaar verschijnt en als titel 'Gift' heeft, is bestemd voor het goede doel. In dit geval gaat het geld naar de Marre Wieffer stichting in Bome. De komende maanden zullen de opnames voor de cd gecomple teerd worden. Het combo van de groep, bestaande uit bas, drum en piano was eind mei al de studio ingedoken zodat de basis ge reed is. Over enkele weken gaan de vocalgroep, de solisten, per cussie en blazers de studio. Het wordt een cd met een divers re pertoire, met nummers als 'Spinnin' wheel', 'One note samba', 'Bridge over troubled water', 'String of pearls' en 'Fever'. maar er staan ook enkele rustige a capella-stukken op. De netto-opbrengst van de jubileum-cd 'Gift' gaat naar het goede doel. De New Valley Singers hebben gekozen voor de Marre Wieffer-stichting in Borne. Daarmee steunt de groep de actie 'Marre voor Afrika'. Marre was een meisje van 15 jaar dat vorig jaar september is overleden aan een hersentumor. Ondanks haar ziekte zette zij zich in voor de inwoners van Rwanda. Na haar overlijden zetten haar zussen haar werk voort onder het motto 'Wat Marre begon, zal doorgaan'. De New Valley Singers willen met de opbrengst van de cd 'Gift' een nieuwe bakkerij aan de rand van de Rwandese hoofdstad Kigali realiseren. De opbrengst van de cd die de New Valley Singers overmaakt, wordt door de stich ting Wilde Ganzen - die het project ondersteunt - vermeerdert met 75 procent van dit bedrag. De opnames zijn na de zomer klaar, zo dat de cd in het najaar kan verschijnen. Voor meer informatie zie www.newvalleysingers.nl. Loo-Bathmen - In Loo-Bathmen begint vrijdag 18 juni om 20.00 uur begint het 79ste school- en volksfeest met de traditionele re vue. Hierin de vaste onderdelen zang, dans, sketches en de buurt- proat, waar het wel en wee van de buurtbewoners onder de loep wordt genomen. Na afloop dansmuziek met Ben Lansink. De zaterdag begint met de grote optocht van versierde wagens, fietsen en verklede personen. Deze start om 10.00 uur vanaf het hart van Loo, het schoolplein, en wordt vooraf gegaan door mu ziekvereniging Orpheus uit Bathmen. Aansluitend vinden op het schoolplein de kinderspelen plaats, 's Middags is er op de feestweide een sportieve zeskamp tussen teams uit de diverse buurtschappen. De zaterdagavond biedt het feestprogramma voor de jongeren. Twee bands uit de regio, namelijk Kabaal uit Bathmen en de Ree- perbahner Stimmungsmacher uit Dijkerhoek. Zondag is het al vroeg dag als de standhouders zich voor de rom melmarkt installeren, die om 10.00 uur begint. Deze rommel markt in Loo is al enkele jaren een van de grootste openluchtrom melmarkten in de regio. OpgaVé is nog mogelijk bij J. Elmerink, telefoon: 0573-221288. De zondagmiddag wordt het feest voor jong en oud. Dansmuziek van De Sleppers, afgewisseld met Bossies Rooie Rozen, door Alex persoonlijk uitgedeeld. Een clown die de kleinsten bezig houdt. maakt het programma compleet. Omstreeks 18.00 uur is het feest afgelopen. (Anonieme) nieuwstip voor de redactie? Surfnaar: www.holtensnieuwsblad.nl In Nederland worden per jaar vierhonderd kinderen door kanker getroffen. Dat zijn er vierhonderd te veel. Het gezin wordt zwaar getroffen. Het KWF helpt o.a. met gratis leerpakketten, door scholen j aan te vragen bij de Nederlandse Kankerbestrij ding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF). Ook ver- J strekt het KWF sinds kort speciale rugzakjes met inf- j omaterialen aan ieder kind, dat een ouder met kan ker heeft. En dankzij de steun van vele giftgevers kan het KWF ook miljoenen euro's steken in medisch onderzoek. Dit heeft ertoe geleid dat nu bijna 70% van de kinderen met kanker hun ziekte overleeft, j Vijf jaar geleden was dat amper 40% Steun de kankerbestrijding Wie hulp nodig heeft of meer over het werk van het KWF wil weten kan terecht op www.kankerbe- strijding.nl. U steunt ons door een gift over te maken op giro 26000 t.n.v. het KWF, Amsterdam. NEDERLANDSE KANKERBESTRIJDING Rijssen - Piet Brouwer maakte het beeld van de bekende stads omroeper van Rijssen: Jan met de Panne. Dit beeld staat sinds enige jaren voor het winkelcen trum de Hoge Wal. Nu heeft het Rijssens Museum een tentoon stelling gewijd aan deze beeld houwer uit Urk. Vanaf woens dag 16 juni is in het museum een twintigtal kleine beelden te zien van de kunstenaar Piet Brouwer. De bronzen beelden zijn vooral mannen en vrouwen die bezig zijn met werkzaamheden. Ook zijn er replica's in klein formaat in het museum te zien van de beelden die in Enter zijn opge richt, zoals bijvoorbeeld de gan- zenboer. Daarnaast zijn er por tretten in aquareltechniek. Piet Brouwer werd geboren in 1933 te Urk en raakte al op jon ge leeftijd geïnteresseerd in het houtsnijden. Begin jaren tachtig volgde hij een opleiding aan de Vrije Academie in Nunspeet. Zijn interesse lag eerst bij het houtsnijden maar door omstan digheden op de school begon hij met ontwerptekenen en boetse ren voor bronzen beelden. Ook de relatie met Rijssen en Enter is ontstaan door het hout snijden. Op een braderie wekte een klompenmaker zijn interesse voor het klompen maken. Toen hij later over een cursus klom pen maken las, ging hij in de leer bij een Enterse klompenmaker. De tentoonstelling is tot en met zaterdag 11 september 2004 te bezoeken. f Espelo - Met veel succes introduceerde kinderboerderij Dondert- man afgelopen weekend een eigen kwartet kabouters: Appie, Ep- pie, Okkie en Ukkie. Drie leuke en soms ondeugende kabouterhe ren en een gezellige, kwebbelige kabouterdame. Ondanks het matige weer boden de vier jong en oud buitenge woon veel vermaak en heel wat kinderen die spontaan met de ka bouters meedansten en -sprongen toen er bekende kaboutermu- ziek over het terrein schalde. Gelet op de enthousiaste reacties na afloop ziet het er naar uit dat Appie, Eppie. Okkie en Ukkie in de toekomst vaker ten tonele zullen verschijnen bij de Splose kinder boerderij. (Foto: Sander Scheperman) Het Holtens verkeersprobleem is slechts gedeeltelijk een intern probleem. Doorgaand verkeer is echter de zeer grote druppel die de emmer doet overlopen. Zon der doorgaand (sluip)verkeer is ook een lossende vrachtauto geen probleem, juist het sluip- verkeer zorgt voor gevaarlijke situaties. Holten ligt al eeuwen op de drie sprong Deventer - Rijssen (Al melo) - Markelo. Bij deze drie sprong lag ook de Waardenburg. De Raalterweg en Larenseweg waren van ondergeschikt be- lang. Nog voor de aanleg van de spoorlijn werd de Deventerweg recht getrokken. Later volgde de kortsluiting buiten de kern om van Raalterweg met Larense weg. De aansluiting tussen de weste lijke (wel aangepaste) wegen en de oostelijke (alleen verbrede) wegen loopt via de Oranjestraat, Dorpsstraat en Larensestraat. Een alternatieve route loopt en kele autominuten zuidelijk van Holten via de A 1 Het plan van B en W van Rijs- sen-Holten wisselt woonstraten voor woonstraten; zowel de hui dige ontsluiting van de Kol als het Zilverzand en Wansinktracé lopen door daan-oor ongeschikte woonstraten. Om de veiligheid te waarborgen zijn vrijliggende fietspaden en minirotondes noodzakelijk. De ruimte hier voor ontbreekt. Het Zilverzandtracé is een slui proute naar de Deventerweg. maar via de Dorpsstraat. Het Maïstracé is een sluiproute voor automobilisten uit Rijssen naar de aansluiting van de N 332 op de A 1Ook deze route maakt gebruik van woonstraten. En voor twee minuten tijdwinst mag je de unieke overgang van Dorp naar Buitengebied nooit opofferen. Wil je het Holtense verkeerspro bleem oplossen, dan zul je het doorgaand verkeer buiten het dorp (en niet slechts dc dorps kern) moeten houden. De verlenging van de Deventer weg tot de Rijssenseweg biedt hiervoor zeker een uitgelezen, maar dure oplossing. De N 344 loopt dan eindelijk buiten het dorp. Door het Zilverzandtracé met een nieuwe (ongelijkvloerse) kruising het spoor te laten krui sen, krijg je een uitstekende ver binding met de Markeloseweg. Het deel van dc Rijssenseweg ten oosten van de rotonde wordt gedegradeerd tot fietspad. Bedrijfsterrein de Kol wordt door een oostelijk van het sta tion aan te leggen tunnel ontslo ten. Deze weg dient mede tot ontsluiting van het centrum. Het tunneltje bij de Haar moet met een rotonde op de Deventer weg/ Raalterweg worden aange sloten. Bij dc aansluiting Markelose weg - Rijssenseweg dient de doorgaande route duidelijk te zijn; de route richting centrum Holten moet als een onderge schikte aansluiting vorm worden gegeven. Door deze maatregelen is elk deel van Holten dusdanig goed ontsloten dat je van alle wegen binnen het dorp woonerven of 30 kilometer-per-uurzones kunt maken. Sluipverkeer, indien het al optreedt, valt prima te ont moedigen door doorgaande rou tes (indien dit nodig blijkt) af te sluiten. Het grootste nadeel van dit plan is de prijs. Maar er is een 'spon sor' voor dit plan te vinden: Den Haag. In verband met het toenemend treinverkeer (de intensiteit van met name goederentreinen stijgt nu reeds aanzienlijk en zal dit na de voltooiing van de Betuwerou te nog sterker doen) zullen alle gelijkvloerse spoorkruisingen moeten wijken voor tunnels. Met name voor de Rijssenseweg is dit urgent; deze zal in 2010 hooguit 25 minuten per uur open zijn in plaats van de huidige 45 minuten. Gezien de drukte op deze weg zal dit leiden tot ge vaarlijke situaties. De NS zal ze ker bereid zijn bij te dragen aan twee tunnels. Railion klaagt nu al over een ca paciteitstekort op het spoor. Ze pleit voor vervroegde openstel ling van de Betuwelijn en onder zoekt de mogelijkheid om nog langere goederentreinen te laten rijden. Het Duitse railnet is nog lang niet aangepast. De verbinding Deventer - Alme lo vervult voor hen een onmis bare schakel. Oldenzaal en Coe- vorden zullen belangrijke goe derengrensovergangen worden, mede doordat via Deventer de volle Brabantroute en het sto- ringsgevoelige Utrecht Centraal kunnen worden vermeden. Vergeleken met de miljarden van de Betuwelijn kost deze aanpassing voor "den Haag" weinig, vertraagd goederenver voer kost veel meer. Kortom, de onderhandelingspo sitie van Rijssen-Holten is ijzer- sterk. Rest natuurlijk nog de opmer king dat de kruisingen van lang zaam verkeersroutes met deze nieuwe ontsluitingsweg en het bestaande spoor zorgvuldig moeten worden uitgewerkt. Bernard Seldenrath Rotterdam In Holtens Nieuwsblad van 13 mei kreeg mijn uitspraak: "Doe alle winkels maar weg uit Hol ten, dan is het verkeersprobleem ook opgelost" nogal veel aan dacht. Het was een reactie op een nogal vurig pleidooi van een Holtense middenstander voor het ver keersplan. Mijn persoonlijk motto is: koop elders niet wat Holten u ook biedt. En dat is nu niet plotseling veranderd! Veel (ex-)winkeliers zullen dit kunnen beamen. Ook ik vind dat we al veel te vaak naar elders moeten omdat het in Holten niet meer te koop is. Bij de opstelling van onze Hol tense middenstand zijn enige kanttekeningen wel op zijn plaats. Ze hebben al jarenlang geen eensluidende mening over wel of geen. dan wel hoeveel verkeer door de Dorpsstraat. Steeds waren er ondernemers die meenden dat zij van het door gaande verkeer ook nog wel de nodige klantjes meepikten. Deze discussie heeft mede be werkstelligd dat, geen beslissin gen genomen zijn om al het doorgaand verkeer uit Holten via (een) rondweg(en) uit het dorp te houden. En onder meer de Rijks waterstaat voor een belangrijk deel de kosten te laten dragen. Geld bij onze overheden halen, lijkt inmiddels een gepasseerd station. Mede daardoor zijn goe de oplossingen steeds moeilijker uitvoerbaar. Onze middenstand mag in het geheel niet klagen. Bedrijven op het industrieterrein moeten op ei gen terrein voorzien in parkeer gelegenheid, laden en lossen. In het dorp is het kennelijk nor maal dat de overheid (voor een belangrijk deel) zorgt voor goede parkeergelegenheid en is laden en lossen op de openbare weg de gewoonste zaak van de wereld. Middenstanders: maak met uw leveranciers afspraken over tijd stippen van bevoorrading. Doe dat als er weinig ander verkeer in Holten-is. Op veel andere plek ken in Nederland is dit de ge woonste zaak van de wereld. U bent klant van uw leveranciers en daar geldt ook: de klant is ko ning. Voor het verkeer dat Holten als doorgaande verbinding gebruikt, mag u van de overheid maatrege len verwachten. U dient dan ech ter wel duidelijk naar die over heid te zijn dat u dit verkeer in derdaad weg wil hebben. Om de drukte in de Dorpsstraat aanzienlijk te verminderen is een aantal vrij eenvoudige maatrege len al voldoende. Middenstanders: ga (samen met de gemeente) ervoor zorgen dat alle parkeerplaatsen alleen via de Dorpsstraat in te rijden zijn. Het verlaten moet echter niet meer via de Dorpsstraat mogelijk zijn. Smidsbelt dus via het kerkplein efr of de Smidsstraat verlaten. Parkeerplaatsen van onder meer AH en Beltman via het Zwarte Pad naar de Stationsstraat (Kerk- hofsweg) verlaten. De parkeerplaats van de Rabo bank kan ook zodanig ingericht worden dat verlaten alleen mo gelijk is via de Kolweg. Een goed voorbeeld vinden we bij het parkeerterrein van kapper Drent waar al een eenrichtingssituatie is ingesteld. De inrit van Smids belt meer richting Nijkamp ver plaatsen. Nu staan auto's die linksaf de parkeerplaats van AH opwillen te wachten op auto's die linksaf Smidsbelt opwillen. Ten slotte nog een aanbeveling. Mid denstanders: zie elkaar niet steeds als concurrent, die je zo veel mogelijk moet mijden. Maar bedenk dat samenwerking of zelfs samengaan vaak kansen biedt die voor u alleen niet mo gelijk zijn. Dit kan een gezonde middenstand bevorderen en wel licht het totaal wegvagen van sommige branches voorkomen. J. Jansen Holten Open brief aan Burgemeester en Wethouders en raad van de ge meente Rijssen-Holten Enkele dagen voor Pinksteren 1970. In Dijkerhoek gaat een woonboerderij in vlammen op. Het nog jonge gezin dat er in woont is plotseling dakloos. In Holten staat al geruime tijd een huis leeg. Bij het spoorwegvia duct, tussen de spoorlijn en de Molenbelt en naar mijn weten toen al eigendom van de ge meente Holten. Een buurman van het gedupeerde echtpaar richt zich met een verzoek tot de gemeente om dit huis tijdelijk beschikbaar te stellen voor het gedupeerde gezin. Dit verzoek werd niet gehonoreerd. Het ar gument voor de afwijzing was dat het huis binnen afzienbare tijd afgebroken zou worden. Hiermee zou ruimte worden ge maakt voor het aanleggen van een parallelweg ten noorden van de spoorlijn naar Rijssen. Dit is 34 jaar geleden. Het huis staat er nog steeds; de weg ligt er helaas nog niet. Dames en heren bestuurders van de gemeente Rijssen-Holten. is het nu niet de hoogste tijd dat dit plan in uitvoering komt? Niet tot aan de Rijssenseweg. maar vanaf de rotonde tot aan de (Foto: Sander Scheperman) spoorwegkruising Reebokken- weg/ Dikkesteensweg, met aan sluiting op het Zilverzandtracé. Alleen op deze wijze kunt u, in samenhang met gepaste ver keersmaatregelen in het dorp de 30 procent doorgaande verkeer buiten de deur houden. Zonder woningen af te breken en zonder woonstraten om te formeren in een verkeersweg. Een aanpak van gelijke strek king acht ik noodzakelijk voor het zuidtracé. Geen zogenaamde Maisweg. rakelings langs de achtertuinen van de woningen aan de Pastoriestraat naar de ro tonde in de Larenseweg, maar meer zuidwaarts parallel of on geveer parallel aan de Aalpols weg. Een tracé dus, vanaf de ro tonde bij Rouwenhorst tot aan de Beusebergerweg en het toe komstige plan Liesen. Tevens geeft de genoemde rotonde een uitstekende aansluiting van zo wel gemotoriseerd als fietsver- keer richting Rijssen en richting Markelo. In samenhang met deze gedach te zullen in de bebouwde kom slechts correcties van geringe omvang, in samenhang met ge paste verkeersmaatregelen, aan de huidige infrastructuur nood zakelijk zijn. Op deze wijze houdt u de handen vrij voor de herinrichting van de kern, maar met name ook voor de herinrich ting van het Kolgebied, zodra sanering van de industrie aldaar een feit is. Bij zowel het zuid- als het noordtracé zal aantasting van natuurlijke elementen onont koombaar zijn. Maar wat is be langrijker: herstelbare schade aan natuurlijke elementen of bij kans onherstelbare schade, ge paard gaande met blijvende er gernis in de bebouwde kom'1 Zeg het maar! Dames en heren van bestuurlijk Rijssen-Holten, toon uw daad kracht. De Holtenaren zullen u er dankbaar voor zijn. Langer dan 34 jaar, dat verzeker ik u. W. Vlogtman Holterenkstraat 26 Rijssen - Bij Lucky Co wordt op vrijdag 11 juni een Hollandse avond gehouden met optredens van Thomas Berge, Rob Ro nalds en Edwin Roelvink. Als eerste staat deze avond op het podium Edwin Roelvink. Deze ras Amsterdammer is al van jongs af aan niet weg tc slaan van de podia. In zijn tie nerjaren stond Roelvink zelfs al op het podium met Lee Towers. Begin jaren '90 scoorde hij al een hit met 'Heel de Wereld danst de Samba', maar echt be kend werd Roelvink natuurlijk met de topper 'Meisjes van dc Nacht'. Al uitgebracht in '95. maar het duurde tot 2000 tot dit nummer landelijke bekendheid kreeg. Deze rasentcrtainer zal aan het begin van de avond al voor een behoorlijk feestje gaan zorgen! Als tweede op deze Hollandse Avond het nieuwe én bovenal superjonge talent Thomas Berge uit Haaksbergen. Vanwege zijn leeftijd (12) mag Thomas maar zelden optreden, maar Lucky is het toch gelukt om hem naar Rijssen te halen. De grootste hit van Thomas is 'Mijn Luchtbal lonnen'. Een groot postorderbe drijf uit ons land kocht maar liefst 800.000 van deze singles als give-away voor hun klanten. Als afsluiter het feestbeest van Nederland. Robbie Ronalds. Ie dereen kent hem natuurlijk van zijn optredens in het TV-pro- gramma Ab Normaal. Rob Ro nalds zal als sluitstuk nog even het feestje naar grote hoogtes stuwen met een mix van eigen werk en herkenbare covers. Kaarten kosten in de voorver koop acht euro en aan de zaal 10,50 euro. Om 20.00 uur gaat de zaal open. Rijssen - Idol Boris geeft op vrijdag 13 augustus een optre den bij Lucky Co. Na de Ahoy concerten trekt hij door het land voor een aantal club shows. Boris doet als eerste Luc ky aan. Hij treedt op met live band bestaande uit allemaal ge vestigde muzikanten. Kaarten kosten 12,50 euro per stuk. De voorverkoop is zaterdag begon- Holten- De leden van Christen- Unie Rijssen-Holten gaan hand tekeningen inzamelen voor een Europees ambassadeur Mensen rechten en Godsdienstvrijheid. In het ledenblad is een lijst op genomen, waarop de handteke ningen kunnen worden verza meld. Het is de bedoelingen dat de leden inwoners van de ge meente benaderen om hun steun te betuigen. Mensenrechten en godsdienst vrijheid valt nu onder drie EU- commissariaten. In praktijk be- tekentd dit vaak dat niemand zich echt verantwoordelijk voelt voor dit onderwerp. Daarom vraagt de ChristenUnie en een groot aantal andere organisaties van de Nederlandse regering dat ze zich. tijdens het voorzitter schap van de Europese Unie, sterk inzet voor een internatio naal ambassadeur mensenrech ten én godsdienstvrijheid. Als mensen de actie w illen steu nen dan kunnen ze hun adhesie betuigen op de website van de ChristenUnie, www.christenu nie.nl, of contact opnemen met de secretaris van de ChristenU nie Rijssen-Holten: G D Roos- ink, (06)- 289 736 97. Ooievaar straat 42, 7463 AV Rijssen. Rijssen - Kynologenclub Reo houdt op zaterdag 26 juni een mid-zomershow op het midden terrein van de windhondenren baan aan de Arend Baanstraat. Tegen een kleine vergoeding kunnen honden beoordeeld wor den op schoonheid en rasgebon- deneigenschappen. Vooral voor mensen die niet al te vaak aan een show deelnemen is het een uitstekende manier om wat meer te weten over het eigen ras. De keuringen beginnen om 14.00 uur. Vanaf 13.00 uur kun nen de honden worden aange meld. Mensen die hun hond voor maandag 14 juni inschrijven be talen drie euro voor de eerste hond en twee euro voor elke vol gende hond. Wie zich op de dag zelf in schrijft betaalt vijf euro voor el ke hond Inschrijven kan in de volgende klasses: drie tot zes maanden, zes tot negen maan den, negen tot vijftien maanden, vijftien tot 24 maanden en boven de 24 maanden. Inschrijven kan via (0548) - 512 033 of secretariaatfakcrijs- sen.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 11