Goede prestaties pupillen en junioren AV Holten li* Het was de motor waar ik meteen verliefd op werd' optiek Toertocht motorclub Intruder Owners Club Holland Jan Deijk kampioen darten Erik Jan Paalman clubkampioen biljarten Stefan Kelderman derde bij kampioenschappen wielrennen té. CRA>u Uitslagen Bergvliegers Vierdaagse motoren BIJ AANKOOP VAN EEN MONTUUR GLAZEN KRIJGT U DEZE SAFELIFE GLAZEN GRATIS. MONTUUR SAFELIFEGLAZEN €63,- Donderdag 3 juni 2004 Holten - Jan Deijk heeft vrijdag 28 mei tijdens de finale van het Holtens Kampioenschap Darten, de titel binnengehaald. In de fi nale won Jan met 5-3 van Seino Voortman. In de kleine finale, om de derde, vierde plaats, was Rik Deijk met 5-3 te sterk voor Paul van Heun. In de finale van de verliezersron de won Marco Jansen van Rik Paalman met 5-2. Na afloop werden de diverse bekers uitgereikt, waaronder de wis selbeker voor Jan Deijk. De hoogste finish was dit jaar voor Mar co Jansen en Rik Paalman (116). Uitslag: eerste prijs: Jan Deijk: tweede prijs: Seino Voortman: derde prijs: Rik Deijk: vierde prijs: Paul van Heun: Winnaar ver liezersronde: Marco Jansen; Hoogste finish: Marco Jansen Rik Paalman (116): Beste dame: Urselien Weigraven. Meer informatie is te vinden op: www.going2win.nl Holten - Bierlokal am Bahnhof was zaterdagmiddag 29 mei het strijdtoneel van het jaarlijks terugkerende clubkampioenschap van de biljartvereniging Kalfsterman. Na de diverse voorrondes tijdens het afgelopen seizoen, bleven er uiteindelijk vier man over dié op deze zonnige zaterdag het tegen elkaar zouden opnemen. Na een paar partijen spelen werd het al snel duidelijk dat het dit jaar eigenlijk tussen Jeroen en Erik Jan zou gaan. Deze beide he ren wonnen allebei hun eerste twee wedstrijden. Het zou in de laatste partij, als Jeroen en Erik Jan tegen elkaar moesten spelen, dus beslist gaan worden. In de voorlaatste partij werd er nog ge streden om de derde en vierde plaats. Martijn pakte uiteindelijk het brons zodat Herman genoegen moest nemen met een vierde plaats. De laatste partij was werkelijk een thriller en stond bol van alle kampioenschapspanning. Een luidde vreugdekreet bij de laat ste carambole leerde dat Erik Jan (Sjonnie) Paalman de nieuwe clubkampioen van de BV Kalfsterman is. Hij werd direct gefelici teerd door Jeroen Hendriks die toch ook moest toegeven dat Erik Jan dit jaar terecht kampioen is geworden. Erik Jan had in de voorrondes en ook in de finale geen wedstrijd verloren, een waar dig kampioen dus. Deze feestelijke middag kreeg voor een van de Kalfstermanleden nog een heel speciaal tintje. G. Tuitert werd on der toeziend oog van zijn familie erelid van de BV Kalfsterman. Uitslag clubkampioenschappen BV Kalfsterman: 1. Erik Jan Paalman: 2. Jeroen Hendriks: 3. Martijn Arfman: 4. Herman Krikkink. REIZfc? Ere podium van de Nieuwelingen, v.l.n.r. Dennis van Graveren, Mart Blanken en Stefan Kelderman Ootmarsum - Stefan Kelderman behaalde Tweede Pinksterdag een derde plaats bij de districtskampioenschappen wielrennen Oost-Nederland. De wedstrijd werd gehouden in de buurt van Ootmarsum op de flanken van de Kuiperberg. Tijdens de wedstrijd over 60 kilometer in de categorie Nieuwelin gen 14 tot 16 jaar) reed Stefan 45 kilometer op kop van de wed strijd. Na 15 kilometer ontsnapten vier renners uit het peloton. Deze vroege ontsnapping had succes, ondanks verwoede pogin gen van de achtervolgers. In een sprint werd Stefan nipt verslagen door twee van zijn medevluchters. Echter een medaille en bloe men waren er ook voor de trotse Holtenaar. Vorige week won hij ook al een derde plaats in de ronde van Winterswijk. Eerder dit seizoen deed hij al van zich spreken in diverse landelijke klassie kers, zodat er voorzichtig gesteld kan worden dat er mogelijk een nieuw Holtens (klim)wielertalent zich aandient. Binnenkort staat het districtskampioenschap tijdrijden in Nijverdal, een klimcrite- rium in Limburg en een klassieker in Limburg op het programma. Eibergen - Maar liefst 26 pupil len en junioren van AV Holten gingen zaterdag 29 mei voor de medaille wedstrijd naar ASV Ei bergen. In totaal stonden er tach tig onderdelen voor de deelne mers op het programma. Maar liefst 58 prestaties waren goed voor een medaillelimiet: twintig keer werd de limiet voor brons gehaald, 27 keer voor zil ver en elf keer voor goud. Bij de meisjes pupillen C haalde Marieke maar liefst drie keer de limiet voor een zilveren medail le. bij de 40 meter sprint, het bal- werpen en het hoogspringen. Bente haalde de bronzenlimiet bij het hoogspringen. Lieke haalde brons op de 40 meter sprint, zilver bij het balwerpen en ook zilver bij het hoogsprin gen. Ook Madelief scoorde flink met brons voor het balwerpen. zilver op de sprint en zilver bij het hoogspringen. Bij de jongens pupillen C scoor den Kjelt en Ruben bronzen li mieten bij het verspringen en kwam Luuk daar net enige centi meters voor tekort. Na de zomervakantie zijn er echter nog twee medaille wed strijden waarin de tot nu toe ge leverde prestaties nog verbeterd kunnen worden. De jongens pupillen B haalden met zijn vijven allemaal de zil veren limiet op de 1000 meter. Met veertien medaillelimieten op vijftien onderdelen waren zij zeer succesvol. Tom en Guido haalden zilver op het onderdeel verspringen. Leon en Jasper haalden op dit onderdeel brons en Koen zelfs goud. Bij de jongens A waren er zelfs tien deelnemers. Opvallend wa ren de gouden limieten bij het hoogspringen die door Stijn. Ro- bert-Jan en Sander werden ge- Enkele atleetjes aan de start tijdens de medaille wedstrijd. haald. Omar. Wouter en Stef haalden medaille limieten op al le onderdelen waarop ze meede den. Ook de vier juniorenmeiden haalden op alle onderdelen waarop zij startten een medaille limiet. Silke scoorde een dik persoonlijk record en een zilve ren medaille limiet op het onder deel speerwerpen. Janneke haal de een gouden limiet bij het versspringen. Jette scoorde twee zilveren en twee gouden limieten en Marije haalde maar liefst vier gouden limieten deze zaterdag. Een zeer geslaagde wedstrijd met uitslagen die veelbelovend zijn voor de toekomst. Zoals al gemeld zijn er na de zomerva kantie nog twee wedstrijden om de prestaties die tot op heden zijn geleverd nog te overtreffen. Komend weekend zijn er de clubkampioenschappen op de ei gen Meermanskamp. Gezien de goede prestaties in Eibergen be loven dit hele mooie wedstrijden te worden. Holten - Het centrum van Hol ten staat zondag 6 juni in het te ken van motoren, en wel van een bepaald soort motoren. Want zondag houdt de landelijke mo torclub Intruder Owners Club Holland (IOCH) haar toertocht Overijssel vanuit het café 't Keuntje aan de Dorpsstraat 29 en dat betekent dat er zo'n 125 motoren verwacht worden. De motorclub bestaat uit zowel mannelijke als vrouwelijke le den die een Suzuki Intruder rij den. De route is uitgezet door Holtenaar Ido Esmeijer, Intru- derrijder en tevens provincie hoofd Overijssel van de IOCH. De toerrit start om 11.00 uur vanaf 't Keuntje en iedereen die mee wil toeren met een Suzuki Intruder dient zich aldaar voor 10.30 op te geven. Onderweg wordt een hapje gegeten en rond 16.30 uur komen de rijders weer in Holten aan voor de afsluiting van de dag. Een ieder die een Suzuki Intruder rijdt wordt bij dezen uitgenodigd om de gezel lige clubmentaliteit te ervaren en om een keer gratis mee te toe ren. Als grap kreeg Holtenaar Ido Het echtpaar Esmeijer is klaar voor de motortoertocht. (Foto: Johan Bolink) Esmeijer van zijn vrouw in 2001 zijn eerste motorrijles cadeau. „Motorrijden wilde ik altijd al, maar met opgroeiende kinderen kwam het hier nooit van. De rij lessen bevielen zo goed. dat ik heb doorgezet en mijn motorrij- bewijs zowel theorie als praktijk in één keer haalde, met dank aan mijn uitstekende instructeur Gerrit Eeftink van motorrij school Twente uit Rijssen." Zijn vrouw vond het in het begin maar eng om achterop te zitten, maar kreeg ondertussen ook de smaak te pakken en rijdt nu zelf Geel getinte (safelife) glazen zijn zeergeschikt om bij donker en regenachtig weer veiliger te kunnen autorijden. ook motor, een Intruder 1400 cc. Kort nadat hij de motor gekocht had, kwam Esmeijer op de mo- torbeurs in Utrecht terecht bij de clubstand van de Suzuki Intru der en werd direct lid. Sinds dit jaar is hij provinciehoofd van Overijssel en zit tevens in de le denraad. „De functie houdt in dat ik een zo goed mogelijk con tact houdt met de leden uit de provincie, en jaarlijks een toer tocht organiseer door Overijs sel." Tijdens de zomermaanden toert de club namelijk een keer door elke provincie. Al voordat hij in het bezit was van het complete motorrijbe wijs, had Esmeijer al een Intru der gekocht. „Het was de motor waar ik meteen verliefd op werd. Ik heb hem al vanaf begin 2001. Het is een hele dikke chopper is met veel chroomwerk, dat geldt trouwens voor alle Intruders. Er zijn verschillende types Intru ders. allemaal motoren die er meteen uitspringen vanwege de mooie vormgeving. We trekken dan ook vaak veel bewonderaars aan op straat zodra we ergens parkeren of langsrijden." Zijn donkergroene/ zwarte Intruder, bouwjaar 2000. wordt onderhouden bij een Su zuki Intruder motorzaak. De landelijke Intruder- club telt momenteel zo'n duizend leden, verspreid over heel Nederland. Zo'n 125 daarvan zijn ac tief door mee te rijden met toertochten in Neder land en het buitenland. Ook worden er ontmoe tingen georganiseerd met bui tenlandse Intruderclubs uit bij voorbeeld Zweden. Duitsland. Italië, Engeland. „In Duitsland bijvoorbeeld komen er jaarlijks in Schemek zo'n zesduizend Int- ruderfans bij elkaar uit heel Eu ropa om er een groot feest te bouwen tijdens een lang week end. Je kunt je de gezellige drukte hiervan voorstellen. Er zijn nooit ongeregeldheden en er zijn veel dingen te beleven. Men kampeert in een tentje, er is vo lop live-muziek en er wordt een grote barbecue gehouden. Dit gebeurt trouwens ook in Neder land maar dan in kleinere vorm", vertelt Esmeijer. De motoren zullen zondag het straatbeeld van Holten aardig vullen. „Wij rijden altijd in één grote sliert door de omgeving, waarbij door een aantal leden wordt gezorgd voor de veilig heid van de groep. Aangezien er niet hard wordt gereden maar slechts met een gemiddelde snelheid van 60 kilometer per uur op de buitenwegen kunnen we lekker genieten van het uit zicht. Er hebben zich nog nooit onge vallen voorgedaan." De route wordt nog even geheim gehouden. Esmeijer wil wel kwijt dat tijdens de 150 kilome ter lange tocht de mooiste plek jes van Twente en Salland wor den bezocht. Voor meer infor matie over de club en de route kan men contact opnemen met Ido Esmeijer. telefoon 0548- 368339. Meer info en foto's zijn te zien op de landelijke internet site: www.ioch.com HO 7 Holten - Voor de duiven van de Berglviegers stond afgelopen zaterdag de eerste fondvlucht op het programma. Dit zijn de vluchten met een afstand van 500 kilometer en meer. De losplaats was het Franse Ablis. wat voor de Holtcnse lief hebbers een afstand oplevert van 530 kilometer. De duiven wer den om 07.00 uur gelost met een zuidoostelijke wind. A. Kaspers had als eerste een duif terug om 14.03 uur. Dit leverde een ge middelde snelheid op van 75 ki lometer per uur. Na 47 minuten was een kwart van de duiven terug en werd het concours gesloten. De eerste tien plaatsen werden als volgt ver deeld: 1-3-5-6-7-9-10 A. Kas pers: 2 M. Lodeweges: 4 H. van Beek; 8 G. Jurjens. Holten - De jaarlijkse motor- avondvierdaagse van de motor clubs uit Holten, Nijverdal/ Hel- lendoom, Enter en Haaksbergen gaat dinsdag 8 juni weer van start. Deze toertocht voor motoren wordt gereden volgens routebe schrijving en heeft een lengte van ongeveer 90 kilometer per avond Het is geen verplichting om alle vier avonden mee te rij den. Men kan ook gerust een of twee avonden meerijden. De startadressen in de verschil lende plaatsen zijn: 8 juni: HAMC Auto- en Motorclub. Café Mos, Veldmaterstraat 45, Haaksbergen: 9 juni Enterse Motor Club. Krompatte 4. Enter: 10 juni: Motorclub MCNH, Im- minkservestraat 4. Hellendoorn: 1 1 juni: MAC de Holterberg, Beusebcrgerweg 37, Holten. Gestart kan ei worden tussen 19.00 en 20.00 uur op boven- staande adressen. Het inschrijfgeld bedraagt 5,00 euro. Voor inlichtingen: Johan Aan stoot, telefoon 0548-362111 Steun de strijd tegen littekens! Brandwonden veroorzaken vaak ontsierde littekens, met alle lichamelijke en psychi sche gevolgen van dien. Om de slachtoffers te helpen in hun strijd tegen die littekens, blijft er veel geld nodig voor o a. nazorg en onderzoek (CBF; Steun die strijd! Giro 20 21 22 Postbus 1015 1940 EA Beverwijk tel (0251) 27 55 55 www.brandwonden.ri Draagt U geen bril of draagt U contactlenzen en U ziet bij slechtere weersomstandigheden iets minder dan is er mogelijkheid om deze safelife glazen zonder sterkte te krijgen. TWELLOVan Ghentstrast IS HOLTEN Dorpsstraat 4 Telefoon (0S7127 32 71 Telefoon (0S48) 36 35 01 Vraag in de winkel naar de voorwaarden. Ben je in je vrije tijd een fervent schaker, dan denk je in je werk ook altijd enkele zetten vooruit. Een belang rijke eigenschap, zeker voor de NBVA-adviseur, want een doordacht financieel advies moet zekerheid bieden voor de toekomst. Daarom kijkt uw privé-adviseur altijd samen met u vooruit, of het nu gaat om uw pensioen, uw hypotheek of uw totale verzekeringspakket. En omdat er ruim 900 NBVA- adviseurs zijn, zit een van hen altijd wel bij u in de buurt. Ga eens langs voor een uitgekiende zet. H A Assurantiën Stationsstraat 2, 7475 AM MARKELO Tel.: 0547-363701, Fax: 0547-364056 E-mail: info@hena.nl Internet: www.hena.nl Kijk voor meer informatie over de NBVA op www.nbva.ni. betrokken adviseurs De NBVA-adviseur. Uw privé-adres in financiële zaken

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 7