Ringsteken tijdens tentfeest Beuseberg Rondje Cultuur(hus) met uitvoeringen verenigingen Holtens Support verfijnt eigen verkeersrapport Zonnige boottocht Rode Kruis Holten Zakelijk Bekeken Stukker Makelaardij in oud pand fotograaf Henk Mulder Foto-expositie Simone Gerard USA en TOGA in het nieuw I Actie scouting Verhalenwandelingen op Sallandse Heuvelrug Drugs gevonden Platform Recreatie Fietstocht Rondleidingen collectie Nagelhout Gestolen auto Donderdag 3 juni 2004 Holtens Nieuwsblad 5 Holten - Het pand aan de Oranjestraat waar voorheen fotograaf Henk Mulder was gevestigd, zal met ingang van aanstaande maandag weer een nieuwe bestemming krijgen. Vanaf die dag is het publiek van harte welkom bij Stukker Makelaardij. Al weken is er ijverig gewerkt om de zaak naar eigen wens in te richten met onder meer een ontvangstruimte en een spreekkamer. Vrijdagmiddag vindt de officiële opening plaats voor genodigden en vanaf maandag is de deur voor iedereen geopend. Het 'gezicht' van Stukker Makelaardij in Holten wordt Kim Nijland. Zij is het eerste aanspreekpunt en zal graag van dienst zijn op het gebied van aan- en verkoop, huur en verhuur van woningen en bedrijfs ruimten, taxaties, verzekeringen en hypotheken. Als extra service verzorgen zij voor hun klanten de belastingaangifte. Herman Stukker, geboren en getogen in Holten, heeft zijn kantoor al meer dan 25 jaar in Rijssen. Met deze tweede vestiging kan Herman Stukker zijn klanten in Holten en omgeving nog beter van dienst zijn met een uitgebreid dienstenpakket. Met ingang van dit weekend kan men alvast kennis maken met het huizenaanbod van Stukker Makelaardij via de etalages van het pand. (Foto: Rinus Vrijdag) Holten - 'De camera als penseel, de regenboog als kleurpalet', zo ziet Simone Gerard haar werk als natuuifotografe. Simone Gerard wil natuur- en kunstliefhebbers graag meenemen op een reis door de natuur om hen te laten genieten van al het moois dat zij te bie den heeft. Van zaterdag 15 mei tot en met zondag 20 juni expo seert zij in Natuurdiorama Holterberg. 'Vanaf de tijd dat ik een jong meisje was, boeit mij alles wat bloeit en groeit. Ik raak nooit uitgekeken op de dieren, bloemen en ver gezichten die ik tegenkom tijdens mijn tochten door de bossen en langs de zee.' 'Al mijn vrije tijd ben ik tc vinden in de natuur, op zoek naar een bijzondere gebeurtenis. Soms gaat dat snel, soms zit ik uren te wachten en gebeurt er niks. Uiteindelijk schiet ik datgene, wat ik van tevoren niet had kunnen bedenken.' Prachtige foto's die, uren liggend in het struikgewas, grotendeels geschoten zijn op de Sallandse Heuvelrug. Behalve in dit Natio naal Park heeft ze veel flora en fauna in andere delen van Neder land. in België en Scandinavië gefotografeerd. Behalve als natuurfotografc werkt Simone Gerard ook in op dracht. Deze bijzondere foto-expositie is van zaterdag 15 mei tot en met zondag 20 juni tc bezichtigen in Natuurdiorama Holterberg, Hol- terbergweg 12 te Holten, en is onderdeel van de tentoonstellings cyclus 'de bijzondere dieren van Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug'. Natuurdiorama Holterberg is dagelijks geopend van 9.30 tot 17.30 uur, zondags van 11.00 tot 17.30 uur. Voor informatie kan men bellen met het museum, telefoon: 0548- 361979 of kijken op: www.museumholterberg.nl USA Sportaccommodatie stak de Togaclub dit jaar in nieuwe shirts. Ook onderging het moderne fitnesscentrum een verjon gingskuur. Met vernieuwde fitnessapparatuur, spinningfietsen, opberglockers en zeer fraaie sauna's en snelbruiners, staat UA er aan de Fahrcnheitstraat nog mooier bij dan voorheen. Momenteel kan er van diverse kennismakingsaanbiedingen worden geprofi teerd zoals: onbeperkt sporten tot en met 30 juni 2004 zonder in schrijfkosten. voor maar 35 euro, of met de kennismakingsbon eenmaal gebruik maken van de nieuwe USA-snelbruiner voor maar 6 euro. Met 48 lampen en 4 gezichtsbruiners heeft men in no-time een zomers kleurtje. Ook voor de vertrouwde lessen zoals cardiofitness, spinning, euronetics, steps-aerobics en body slender is men hier aan het juiste adres. Meer info vindt men op usa-rijs- sen.nl of via togaclub.tmfweb.nl Beuseberg - Het Vooijaarsfeest van buurtvereniging Beuseberg wordt vrijdag 4 en zaterdag 5 ju ni gehouden aan de I De feesttent staat er inmiddels al. Het programma begint vrij dag om 19.00 uur met de ope ning en daama gevolgd door de Playbackshov. Deelnemers zullen weer laten zien wat ze in hun mars hebben. Aansluitend volgt het Beuse- bargse Revue. Vanuit de bekende toren in de De inschrijving van het Ko tent, zullen vele wetenswaardig heden over bewoners van de Beuseberg de revue passeren. Drive-in show Effen Dimmen zal daama zorgen voor een fees telijke avond. Het groots opgezette Kleintje Kennis voor de kinderen, begint zaterdag om 14.00 uur. Zo is er onder meer een skelterrace, een draaimolen, een Rad van Avon tuur, kratstapelen en muziek van Effen Dimmen. Vorig jaar werd er een bobkartrace gehouden. Radio 350 won toen de poedelprijs. (Foto: Johan Bolink) ningsschieten begint om 18.30 2003, Janneke Jansen, om 19.00 uur, waarbij Schutterskoningin uur het eerste schot zal afvuren. Holten - Rode Kruis Holten heeft dinsdag 18 mei de jaarlijk se boottocht gehouden. Vanuit Giethoorn werd de oude Zuider- zeeroute van Blokzijl-Vollenho- ve, Genemuiden naar Zwartsluis gevaren. Er waren 83 gasten. Een organisatie als het Rode Kruis Holten kan niet zonder een beetje hulp van buitenaf. Voor een goed en vooral veilig verloop van de dag is een me disch ondersteunende begelei ding erg belangrijk. Ook dit jaar werd deze uitgevoerd door dr. Piscaer en een aantal vrijwilli gers van de EHBO Holten. Na tuurlijk kan een tocht als deze ook niet zonder vervoer. De afdeling Holten is dan ook bijzonder blij met de aangebo den diensten van Taxi Aanstoot en Oad Reizen, die de rolstoel bus en een touringcar gratis ter beschikking stelden. Mede dankzij het prachtige weer was het een zeer geslaagde dag, met vele blije, genietende gas ten. Holten - In Nederland gaat het zondag 6 juni gonzen van de verhalen, want dan is het Na tionale Verteldag en worden er verhalen verteld vanuit de grootste steden tot in de klein ste uithoeken; vanaf de hoog ste bergen tot in de diepste da len. Iedereen heeft een ver haal. Zo ook op de Holterberg en in het Numendal. Paul Akkerman en Anton van Beek nemen vanaf het Natuur museum groepjes deelnemers mee door het Numendal en over de heide. Zij vertellen sa gen van Old Minneke, de Hei de Heks, De Geest en de Put van het museum, ook zijn er gedichten. Deelnemers mogen ook een kort verhaal vertellen, maar dat hoeft niet. Een verhalenwandeling duurt ruim vijf kwartier. Vertrek om 14.00 uur en 15.30 uur vanaf het Natuurmuseum. Vooraf opgeven, telefoon: 0548-361979. Er wordt een vergoeding gevraagd. Deelne mers kunnen 10 procent kor ting krijgen op de entree van het museum. Een half uur later begint het ringsteken met paard en wagen. Verder is er spijker slaan en boomstam zagen. Reflection zal vanaf 21.30 uur de muziek in de tent verzorgen. De gehele avond is de tent vrij toegankelijk en wordt er dus geen entreeprijs gevraagd. Holten - Voor het eerst wordt zaterdag 5 juni in Holten het Rondje Cultuur(hus) gehouden. De activiteiten vinden vanaf 16.00 tot 23.00 uur plaats in het gemeentehuis van Holten en op Smidsbelt. Het programma wordt ingevuld door Holtense verenigingen en instellingen, waarvan het merendeel in de toekomst mogelijk gebruik gaat maken van het te realiseren Kul- turhus in Holten. Het evenement wordt gepresen teerd door Winr Dalhuisen. De opening wordt om 16.30 uur ge daan door burgemeester Bort Koclewijn met aansluitend het oplaten van de ballonnen door kinderen uit Holten en het voor lezen door voorleeskampioene Elise Eshuis. Om mee te doen aan de ballonnenwedstrijd kun nen kinderen een kaartje opha len in dorpshuis De Boschkamp of in het gemeentehuis. Dit kaartje moet ingevuld worden meegenomen naar het gemeen tehuis op zaterdag 5 juni om 16.00 uur, waar zij het kaartje aan de ballon kunnen knopen. De activiteiten in het gemeente huis bestaan onder meer uit een foto-expositie, een boekenmarkt van de bibliotheek en rondlei dingen langs de bekende Nagel houtcollectie. De rondleidingen en presentaties zijn op bepaalde tijden. De optredens op de podia vinden plaats naar idee van een Night of the Proms waar verschillende (muzikale) uitvoeringen elkaar ontmoeten. Dit betekent een dy namisch evenement, met een aaneenschakeling van uitvoerin gen en veel afwisseling. Door gebruik te maken van twee po dia zijn er nauwelijks pauzes tussen de uitvoeringen, waar door het een dynamisch geheel wordt. Het jeugdprogramma wordt on der meer ingevuld door groepen van SV Bato, kinderkoor Mo- zaïk, basisschool De Regenboog en basisschool de Holterenk en vrouwtje Frats. Het volwassenenprogramma wordt onder meer ingevuld door de Holtense Muziek Vereniging, Holtens Gemengd Koor, To neelvereniging OCH en zang vereniging Amazing. Ook de Brandheultjes zijn die avond aanwezig. Daarnaast verzorgt de muziek- en zanggroep De Bat- tumse Revue leuke uitvoeringen in het dialect Alle activiteiten zijn gratis te be zoeken. Iedereen is dan ook van harte uitgenodigd. Het programma ziet er als volgt uit: 16.30-16.50 uur: Opening door pre sentator Wim Dalhuisen en burge- Vrouwtje Frats zal ook aanwezig zijn tijdens het Rondje Cultuur(hus). meester Bort Koelewijn gevolgd door muziek en oplaten ballonnen door kinderen op Smidsbelt. 16.50-17.00 uur: Voorlezen door voorleeskampioene Elisc Eshuis Doorlopend programma van 16.00 tot 20.00 uur Foto-expositie van fo toclub Profoto; fotocollage van Ro de Kruis afdeling Holten; boeken stand van de Bibliotheek Rijssen- Holten; informatiestand van de We reldwinkel Holten; knutselen Stich ting Zozijn: expositie en film Oud heidkamer (locatie oudheidkamer). Afwisselend programma: 17.15-17.30 uur: voorlezen voor leeskampioene Elise. 17.00-17.30 uur: toelichting restau ratie Nagelhoutcollectie door 1. Smit van het Rijksmuseum Twenthe 17.30-18.00 uur: rondleiding langs Nagelhoutcollectie door Roel Smit- Muller 18.00-18.15 uur: voordracht/ zang door Willemien Grobben 18.15-18.45 uur: rondleiding langs Nagelhoutcollectie door Roel Smit- Muller 18.45-19.00 uur: voordracht zang door Willemien Grobben 19.30-20.00 uur presentatie door de Wereldwinkel Holten Programma jeugd 17.00 uur: opening door presentator gevolgd door de streetdancegroep van SV Bato 17.10 uur: uitvoering Muziek On derwijs Centrum Holten 17.20 uur: uitvoering van SV Bato klassiek/jazz ballet 17.25 uur: kinderkoor Mozaïk 17.35 uur: opvoering van SV Bato klassiek' jazz ballet 17.40 uur: uitvoering Muziek On derwijs Centrum Holten 17.50 uur: uitvoering van SV Bato klassiek/ jazz ballet 17.55 uur: kinderkoor Mozaïk 18.05 uur: uitvoering van SV Bato klassiek/jazz ballet 18.10 uur: Vrouwtje Frats 18.20 uur: Acro gymgroep met een uitvoering van The Lion King 18.30 uur: uitvoering Muziek On derwijs Centrum Holten 18.40 uur: dansuitvoeringen van groep 8 en groep 7 van Basisschool De Regenboog 18.55 uur: liedje dansje van groep 8 van Basisschool De Regenboog 19.00 uur: musical uitvoering van Basisschool De Holterenk 19.10 uur: sluiting jeugdprogramma door presentator gevolgd door De Brandheultjes 19.10 - 19.30 uur: Pauze met mede werking van De Brandheultjes. 19.30 uur. Presentator opent avond programma gevolgd door Drum band HMV en majorettes op plein 20.00 uur: De Brandheultjes 20.10 uur: Holtens Gemengd Koor 20.20 uur: De Battumse Revue 20.30 uur: Toneelvereniging OCH Holten 20.40 uun De Brandheultjes 20.50 uur: Muziek Onderwijs Cen trum Holten 21.00 uur: Holtens Gemengd Koor 21.10 uur: De Battumse Revue 21.20 uur: De Brandheultjes 21.30 uur De Battumse Revue 21.40 uur: Zangvereniging Ama zing 21.50 uur: Muziek Onderw ijs Cen trum Holten 22.00 uur: De Brandheultjes 22.10 uur: De Battumse Revue 22.40 uur: Afsluiting evenement Rondje Holtens Cultuur(hus) door presentator met muziek Holten - Tijdens een controle is dinsdag 25 mei omstreeks 23.40 uur een Deen aangehouden we gens drugsbezit. De politie controleerde op de parkeerplaats Bolder langs de A 1In de auto trof de politie een pakje met hasj aan van ongeveer 250 gram. De politie hield de verdachte aan en nam de hasj in beslag. De verdachte is voor na der verhoor opgesloten Holten - Jos Kamphuis is be noemd tot voorzitter van het Platform voor Recreatie en Toe risme. Vice-voorzitter is de Roel Smelt. Beide zijn voor een jaar benoemd. Sinds november 2003 is in de gemeente Rijssen-Holten het Platform Recreatie en Toerisme (PRT) actief. Het platform is een gezamenlijk initiatief van een aantal belangengroeperingen in Rijssen en Holten die direct of indirect betrokken zijn bij recre atie en toerisme in de gemeente. Na de regionalisering van de VVV bleek dat er een gat ont stond tussen onder andere de re creatieondernemers en winke liers enerzijds en het college van B en W anderzijds. Werden voorheen veel zaken die voor recreatie en toerisme van belang waren door de VVV be sproken met de gemeente, door dat de VVV's van Rijssen en Holten opgingen in de Regio VVV Sallandse Heuvelrug/ Reggeland, viel dit overleg weg. Het Platform Toerisme en Re creatie heeft tot doel dit gat te dichten en zaken te bespreken die direct of indirect invloed hebben op Toerisme en Recre atie in dit gebied. Ook kan zij gevraagd of onge vraagd advies geven aan ge meente, politieke partijen, pro vincie. waterschappen en andere instanties die hun raakvlakken hebben met Recreatie en Toeris me. Er wordt onder meer gesproken over de nieuw te ontwikkelen re creatienota, de verkeersstruc- tuurplannen en de horecanota. Ook gaat de groep fungeren als klankbord voor zaken die de ge meente aan de orde wil stellen. Voorzitter is Jos Kamphuis (ho reca) en vice-voorzitter is Roel Smelt (Habi) zij zijn beide voor een jaar benoemd. Het secretari aat wordt gedaan door Tanja Zwiers-Vrugteman van de Ge meente Rijssen-Holten. Holten - Als vervolg op het Rap port Visie Verkeer en Veiligheid, is Holten Support (HS) nu bezig deze visie nader te concretiseren. HS presenteerde een alternatief verkeersplan op de plannen van de gemeente. Voor de stationsomgeving was hiervoor al een nadere uitwerking gepresenteerd op 22 mei in café De Biester. In totaliteit gaat het om het aantrekkelijker maken van de dorpskern en het beter ontslui ten van de Kol. Maar er dient ook rekening te worden gehouden met Holten in relatie met Rijssen. Bij het zoeken naar oplossingen moet men zich realiseren dat op dit mo ment met name de v erkeersinten siteiten in de spits als belastend worden ervaren. Oplossingen moeten echter wel passend bij dit probleem worden gezocht. Maar er moet op de toekomstige ont wikkelingen worden geantici peerd. Enerzijds zal de bedrijvig heid namelijk sterk toenemen, an derzijds zal ook het toerisme rond Holten gestimuleerd worden en zal Holten ook moeten werken aan het verbeteren van de aantrek kelijkheid van het dorp voor de toeristen. Daarbij zal zuinig om moeten worden gegaan met na tuur en milieu. In de vervol guit werking van de HS-oplossing zal duidelijk worden hoe de verkeers stromen in Holten op passende wijze gereguleerd kunnen wor den. zonder Maïsweg en zonder Zilverzandtracé. Holten - Scoutinggroep de Waardenborch houdt zaterdag 5 juni vanaf 10.00 uur een huis- aan-huisactie. Er worden funpakketjes ver kocht met vier verschillende chocoladeproducten. Dit pakket je kost 2,50 euro Daarvan gaat 1.00 euro naar de eigen scou tinggroep. Markelo - IVN Markelo en Die- penheim houden zondag 6 juni hun jaarlijkse fietstocht voor le den en belangstellenden. Dit jaar gaat de fietstocht door de na tuurrijke omgeving van Nijver- dal. Gestart wordt om 10.30 uur vanaf de parkeerplaats bij het bezoekerscentrum de Sallandse Heuvelrug in Nijverdal. Via de buurtschappen Noetsele en Zuna gaat de fietstocht door het Notterveld naar Het Wier- dense Veld. Bij de schaapskooi wordt een rustpauze gehouden, waarin ge legenheid is een zelf meege bracht lunchpakket te gebruiken. IVN-vrijwilligers zorgen daar voor koffie en thee. Via de Kruidenwijk en het Ra vijn komt men weer terug bij het bezoekerscen trum De lengte van de fietstocht is 30 kilometer en de fietssnclheid be draagt ongeveer 15 kilometer per uur. Deelname is gratis, maar een vrijwillige bijdrage voor het werk van het IVN is welkom. Beperkt vervoer van fietsen is mogelijk. Verdere informatie: 0548 - 362734. Holten - In het kader van het Rondje Holtens Cultuur(hus) wordt zaterdag 5 juni veel aan dacht besteed aan de bekende Nagelhoutcollectie. De collectie, die op dit moment permanent tentoongesteld wordt in het voormalig gemeentehuis van Holten, zal in de toekomst een plek krijgen in het te realiseren Kulturhus in de kem Holten. Op dit moment wordt de collectie gerestaureerd door het Rijksmu seum Twenthe te Enschede. Een groot deel van de restauratie is reeds afgerond. De Stichting Collectie Nagel hout Holten houdt zaterdag een aantal activiteiten betreffende de collectie in het gemeentehuis in Holten- Om 17.00 uur geeft drs. Inge borg Smit van het Rijksmuseum Twenthe te Enschede een pre sentatie en toelichting op de res tauratie van de Nagelhoutcollec tie. Zij vertelt over haar werk zaamheden, zij toont de ver schillen tussen voor en na de restauratie en uiteraard de resul taten. Aansluitend op deze presentatie wordt er om 17.30 uur een rond leiding gegeven langs de ver schillende kunstwerken uit de collectie door kunsthistorica Roel Smit-Muller, tevens be stuurslid van de Stichting Col lectie Nagelhout Holten. Zij vertelt over de kunstwerken en de boeiende geschiedenis van de Nagelhoutcollectie. De rondleiding duurt ongeveer een half uur. Om 18.15 uur wordt er opnieuw een rondleiding van ongeveer een half uur langs de verschil lende kunstwerken gegeven. Holten - De politie wilde woens dag 26 mei omstreeks 02.20 uur een auto op de parkeerplaats Bolder langs de A 1 controleren. De automobilist onttrok zich daaraan en ging ertussenuit. Na een korte achtervolging stop te de auto en gingen de inzitten den, vermoedelijk vier personen, er van door. Van de betreffende auto bleken de draden doorverbonden. De politie zette de achtervolging in. Na het inzetten van de dienst- hond konden twee mannen wor den aangehouden. Het betreffen twee mannen uit Amsterdam Zuidoost, respectievelijk 23 en 32 jaar oud. De andere verdachten wisten te ontkomen. Tijdens de aanhou ding bleek dat de 23-jarige ver dachte door de diensthond in zijn arm was gebeten. Hij moest zich onder doktersbehandeling stellen. De verdachten zijn voor nader verhoor opgesloten. De auto werd vermoedelijk kort daarvoor gestolen vanaf de Sta ringstraat in Hengelo. De eigenaar had de diefstal nog niet bemerkt en moet nog aan gifte doen. De auto is voor spo renonderzoek afgesleept.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 5