Verrassende wandeling gecombineerd met theater Holtens biljartkampioenschap Basisscholieren maken kennis met hockey Uitslagen Erwin Autocross Progressie Cup voor schaker Dinant van Beek Twentenaren kampt vaker met grote geldproblemen Natuur en Milieu Overijssel houdt kunstwerkwedstrijd Okia koploper in 640-kiloklasse Uitslagen Bergvliegers Open lokaal Darttoernooi Leemspoor Scholieren Run-Bike-Run Ave Maria's in Mariaparochie Boekenmarkt gericht op streekboeken Schuppertsweg - Veel deelnemers stonden afgelopen zondag 23 mei klaar aan de start van de Erwin Autocross aan de Schup pertsweg. De cross werd eerder uitgesteld wegens te drassige grond. Nu was er wel veel wind. maar het bleef droog. Er kon daarom in de diverse klassen hard gestreden worden om de beker. Er waren diverse koprollen te zien, maar door de goede veilig heidsmaatregelen gebeurde er niets en had iedereen veel ple zier. A-finale heren 1. Stephan Buitenhuis: 2. Arnold Holtslag; 3. Henny van Coe- verden. B-finale heren 1. Henny van Coeverden; 2. Henri Buitenhuis: 3. Woubert Dek ker. Dames 1. Annemarie Bak; 2. Maaike Dommerholt; 3. Anelies Menk- horst. Veteranen 1. Fons Morsink; 2. Albert Muller; 3. Gerrit Jansen. Holten - In de laatste ronde van de interne schaakcompetitie vielen nog enkele beslissingen waarvan één belangrijke: de progressiecup. Hiervoor kwamen eigenlijk alleen nog Roelf de Jonge en Dinant van Beek in aanmerking, Johan Klein Teese- link had nog een outsiderskans. Na de voorlaatste ronde stond Roelf zeer nipt op voor (0,03 procent). De beslissing viel onverwacht snel toen Roelf verl oor van Bas van Beek en Johan van Karl Heinz Leisten. Een snelle berekening leerde dat Dinant zelfs na eventueel verlies tegen Ton van Oijen bovenaan zou komen te staan. Daarnaar zag het echter vooralsnog niet naar uit. Echter in de slotfase wist Ton zijn tegenstander toch nog te verschalken waardoor hij zijn interne clubkampioenschap nog enige glans meegaf. Doordat Bas van Beek won, mocht zijn oom Bertus in ieder niet verliezen van Gerrit Stevens om de achtste plaats niet kwijt te raken. Belangrijk voor de bezetting voor het eerste team. Bertus begon goed aan zijn partij nadat Gerrit twee pion nen wegblunderde. Echter Bertus probeerde te consolideren en vergat door te drukken. Gerrit wist een dijk van een vrijpion te creëren hetgeen Bertus een stuk en de partij kostte. Door dit re sultaat kwam Gerrit onverwacht aan de kop van de progressie cup. Doordat Gerrit al een prijs had gewonnen (De Jan van Calcar Cup) kwam Gerrit echter niet meer in aanmerking voor deze nieuwe prijs. Doordat Ronald Klein Teeselink zijn partij tegen Erik Bosman al snel in zijn voordeel wist te beslissen kon hij nog voor een tweede partij (tegen Teun Scheurwater) aantreden. Daarin was hij minder succesvol. Uitslagen Ton van Oijen - Dinant van Beek, 1-0; Henk van Beek - Dick van der Knaap, remise; Gerrit Stevens - Bertus van Beek, 1-0; Roelf de Jonge - Bas van Beek. 0-1; Alrik Baltusb - Rob Ger- vedink Nijhuis, 1-0; Erik Bosman - Ronald Klein Teeselink, 0- 1: Karl Heinz Leisten - Johan Klein Teeselink, 1-0: Ronald Klein Teeselink - Teun Scheurwater, 0-1. Hiermee werd het interne seizoen afgesloten. Op maandag avond 7 juni staat de externe wedstrijd tegen Lochem (de Tox Cup) op het programma. Twentenaren hebben grotere geldproblemen dan de gemiddelde Nederlander. Zij hebben namelijk vaker schulden en ze betalen hun vaste lasten zoals huur of hypotheek slechter. Het Nationaal Instituut Budgetvoorlichting (Nibud) presenteer de hierover onlangs een onderzoek hierover. In opdracht van de Stadsbank Oost-Nederland deed het instituut een onderzoek on der 670 inwoners uit deze regio. De resultaten zijn vergeleken met een landelijk onderzoek dat vorig jaar werd gehouden. Van alle huishoudens in Nederland blijkt iets meer dan de helft moeite te hebben om rond te komen. Daarnaast vindt ruim een derde dat ze er de afgelopen vijfjaar in financieel opzicht op achteruit is gegaan. Toch vinden mensen in Oost-Nederland dat ze naar verhouding goed met geld omgaan en net iets makkelijker rond kunnen ko men. Toch hebben ze vaker schulden. Vier van de tien Twente naren hebben ook een niet-hypothecaire schuld van maximaal tienduizend euro. Landelijk gezien heeft drie op de tien huis houdens een consumentenkrediet lopen. Het Nibud zegt het opvallend te vinden dat in Oost-Nederland minder vaak bij de bank wordt geleend, maar eerder bij een fi nancieringsmaatschappij of leverancier. Natuur en Milieu Overijssel bestaat dertig jaar en wil daarom een kunstboek uitbrengen. Alle inwoners uit Overijssel worden hierbij uitgenodigd om natuur en kunst te verenigen in een kunstwerk, bijvoorbeeld een tekening, gedicht of foto. Uit alle inzendingen wordt een selectie gemaakt door Natuur en Milieu Overijssel. De gekozen kunstwerken worden gepubli ceerd in een mooi vormgegeven boekje. Daarnaast wil Natuur en Milieu Overijssel een tentoonstelling organiseren om op die manier alle inzendingen goed voor het voetlicht te brengen. De enige eis die Natuur en Milieu stelt aan het kunstwerk is, dat het met de post verstuurd kan worden. Meld achterop duidelijk van wie het afkomstig is (naam. adres, mailadres en telefoon nummer). Bij het opgeven van een mailadres wordt een bevesti ging van ontvangst per e-mail verstuurd. Geef ook aan of men na publicatie of tentoonstelling het kunstwerk weer terug wil hebben. De geselecteerde kunstenaars krijgen een boekje thuis gestuurd. Alle inzenders krijgen bericht over de tentoonstel ling. Opsturen of langsbrengen van het kunstwerk kan tot uiter lijk 2 juli 2004, naar Natuur en Milieu Overijssel, Stationsweg 3, 8011 CZ Zwolle. Voor meer informatie: Hetty Bruins, telefoon 038-425 09 60. 9 Tilligte - Op het vierde touw- trektoemooi van Gewest Oost in Tilligte heeft het 640-kiloteam van Okia de koppositie in het al gemeen klassement overgeno men. Op het touwtrekveld in Tilligte deed Okia weer met alle ploegen mee. De jeugdploeg deed het net als de vorige week uitstekend, en kwam met een tweede plek thuis. Het tweede jeugdteam was weer een goede middenmoter. De eer ste 680-kiloploeg van Okia kwam goed uit de startblokken, maar in het midden kregen ze het zwaar. Hier werden enkele wedstrijden verloren van Eiber gen en Heure, en een gelijkspel tegen Hertme. De rest werd weer gewonnen en dus een derde plaats. Het tweede team had een paar gastspelers die niet op elkaar waren ingespeeld, hierdoor kon den zij geen vuist maken en kwamen maar tot een totaal van vijf punten. De 640-ploeg was zondagmiddag goed op dreef. De ploeg wist bijna alles te w in nen. Alleen tegen Heure werd er gelijk getrokken Eibergen en Heure deelden onderling de pun ten ook, zodat Okia nu in het al gemeen klassement bovenaan staat. Okia gaat zich nu voorbe reiden op het internationaal toer nooi in Muiden op 5 en 6 juni. Holten - De duiven van de Berg vliegers hadden afgelopen zater dag de tweede midfondvlucht op het programma staan. Ondanks de lage temperaturen werden de duiven al om 7.30 uur gelost in het Franse Arras (336 kilome ter). Het zicht was over de gehele vlieglijn uitstekend zodat A. Kaspers al om 12.09 uur als eer ste een duif terughad. De snel heid die de duif maakte was 72.2 kilometer per uur. De duiven kwamen ook deze week weer vlot terug, want na 21 minuten was een kwart terug en kon het concours worden gesloten. De eerste tien plaatsen werden als volgt verdeeld: 1-2-4-5-7-10 A. Kaspers, 3-8 H. van Beek, 6-9 H.Jansen. Rijssen - Holten - Regionale darttoppers hebben zich inmid dels al aangemeld voor het grote Open Rijssen-Holten Darttoer nooi, dat zaterdag 19 juni bij Lucky co aan de Morsweg ge houden wordt. „Hier komen de spelers die seri eus met de dartsport bezig zijn", benadrukken Eddie Bosnia. Jan Fransen, Gerard Ligtenberg en Arjan Reterink. die het toernooi organiseren. Het toernooi staat op de kalender van Dart Vereni ging Oost Nederland, en dat be tekent dat er die dag in de regio geen andere darttoernooien op dat niveau plaatsvinden. Het Open Rijssen-Holten Dart- toernooi begint zaterdag 19 juni om 12.00 uur. Even daarvoor, van 10.30 tot 11.30 uur kan men zich nog opgeven bij Lucky, mits het toernooi nog met vol is. Want de inschrijving verloopt voorspoedig en bij 128 inschrij vingen zit het toernooi vol. Rond 19.00 uur wordt de finale gehou den. Belangstellenden kunnen zich op de w oensdagavonden vooraf gaande het toernooi aanmelden in het speeltuingebouw van speeltuin De Molen. Molendijk- Zuid 45 te Rijssen. Van 19.30 tot 23.00 uur zijn daar darters aanwezig. Deelnamekost 10 eu ro per persoon. Betalen is mee doen: de kosten dienen bij in schrijving voldaan te worden. Het inschrijfgeld is het netto prijzengeld. De andere kosten worden betaald door sponsors. Voor de beste darter uit de ge meente Rijssen-Holten heeft Lucky een w isselbeker beschik baar gesteld. Rijssen - Het Rijssens Leem spoor houdt op 31 mei, tweede pinksterdag, een speciale open dag, van 10.00 tot 16.00 uur. De entree van het Leemspoor be vindt zich aan de Markeloseweg 78b. De treinen rijden eens per half uur. De rit duurt ongeveer een half uur. Kaartjes kosten 2,00 euro. Kinderen tot en met 2 jaar mogen gratis mee. Het Leem spoor rijdt ook op zaterdagen in de zomerperiode, op 26 juni. alle zaterdagen van juli en augustus, op 25 september en 30 oktober, van 13.00 tot 16.00'uur. Donderdag 27 mei 2004 Smidsbelt - Basisschoolleerlingen zullen vrijdagavond 2 juli de uit de groepen zes, zeven en acht gaan strijden voor het Holtens Scholierenkampioenschap Run- Bike-Run. Deze wedstrijd wordt zoals ge bruikelijk op de avond voor de triatlon gehouden. Dit jaar echter op een voor de kinderen geheel nieuw parkoers en wel op het loopparkoers van de triatlon zelf. De start zal om 20.00 uur plaats vinden op Smidsbelt, waarna een kilometer wordt hardgelopen, zo'n vier kilometer wordt gefietst en afsluitend weer zo'n kilometer wordt hardgelopen met ook de fi nish op Smidsbelt omringd door veel publiek op de tribunes. De in schrijving voor deze Run-Bike- Run is inmiddels geopend. De scholieren hebben via de gymle raar op school een inschrijfformu lier kunnen krijgefi. De opgaven kunnen tot 29 mei ook weer op school worden ingeleverd. Op 15 en 16 juni zullen de kinde ren onder begeleiding het par koers gaan verkennen, zodat ze op 2 juli goed voorbereid aan de wedstrijd kunnen deelnemen. Almelo - In de parochiekerk van Mariaparochie bij Almelo vindt Tweede Pinksterdag een uniek concert plaats. Het koor La Loba uit Arnhem heeft een speciale re den om uitgerekend in deze kerk haar nieuwe repertoire te laten ho ren. Onder leiding van Caspar van der Vinne heeft het koor dertien Ave Maria's ingestudeerd en één Onze Vader Daarvan is een CD ge maakt. Ave Maria's passen heel goed in een Mariakerk, vandaar dat de keuze viel op Mariapa rochie. Op het programma staan onder andere bekende Ave Ma ria's van Mozart, Brahms en Franck, maar ook minder beken de. Voor veel componisten was het creëren van een Ave Maria een uitdaging. Kenmerken waren vooral tederheid en melodieuze klanken maar toch moest er ook een smeking op het einde zijn. "Bid voor ons zondaars, nu en in het uur van onze dood", die laatste zin kreeg vaak de meeste aan dacht. Al heb je menige lofprij zing geuit, denk eraan: Maria heb je ook nodig, bij het afscheid van het aardse leven. Daarom wordt de laatste zin bij de meeste Ave Maria's met krachtiger intentie ge zongen. Temidden van alle Ave's wordt één Onze Vader ten gehore gebracht: een compositie van de dirigent. Het koor zingt dit aparte lied, dat eveneens door velen in alle toonaarden geschreven is, met grote souplesse. Het optreden in Mariaparochie betekent voor La Loba de tweede uitvoering van de dertien ingestudeerde Ave Ma ria's. Het concert in Mariaparochie begint tweede pinksterdag om 16.00 uur. De toegang is gratis. In de kerk wordt van de aanwezigen een vrije gift gevraagd voor Estre- la Nova, een wijkvereniging in een sloppenwijk van Sao Paulo, die het plan heeft opgevat een sporthal te bouwen. (Meer infor matie over dit concert is te verkrij gen bij Club 2000, telefoon 0547- 352540 of 06-53401575) Bome - Het Van Deinse Insti tuut in Enschede houdt zater dag 12 juni een boekenmarkt in de Stefanshof in Bome. Het bijzondere aan deze boe kenmarkt is. dat alleen streek gebonden boeken (streekcul- tuur en -natuur streektaal folklore) te koop zullen worden aangeboden. Dit kunnen zowel nieuwe als tweedehands boeken zijn. Naast het Van Deinse Instituut zal een aantal antiquariaten boeken te koop aanbieden, evenals particulieren. Degenen die belangstelling hebben om op deze markt boe ken ter verkoop aan te bieden, kunnen een tafel reserveren door contact op te nemen met het secretariaat van het Van Deinse Instituut, e-mail: in- fo@vandeinsc.nl of telefoon: 053-4334577. De enige voorwaarde om mee te doen is. dat de aan te bieden boeken streekgebonden zijn. Verkoopruimte en tafels zijn gratis beschikbaar. De boekenmarkt duurt van 14.00 tot 17.00 uur. De Stefanshof vindt men naast de RK Stefanuskerk in Borne (hoek Grotestraat Stations straat). Holtens Nieuwsblad Nijverdal - Onder ideale om standigheden, zonnetje en pret tig wandelweer, werden zondag middag en -avond twee theater voorstellingen gegeven in het Nationaal Park bij Schaapskooi Twilhaar. Gaandeweg de voor stellingen die zich op verschil lende plekken in het bos afspeel den, sloten zich meer toeschou wers bij de groep aan. De jonge artiesten hadden, onder leiding van regisseuse Maryse van der Lee in slechts enkele da gen een voorstelling in elkaar gezet met verrassende effecten. De oude sage van de heks Old Minneke, die boerenzonen op de Sallandse Heuvelrug betoverde, werd nieuw leven in geblazen. Een leuke voorstelling warbij optimaal gebruik gemaakt werd van de mogelijkheden die het bos biedt. Waarschijnlijk wordt de voor stelling in de toekomst nog en kele malen gespeeld op deze lo catie. (foto: Johan Bolink) Holten - Bij Café Jansen (Boer Biet) vond vorige week dinsdag avond 18 mei de finale plaats van het Holtens Biljartkampioen schap 2004. Er moesten zes partijen gespeeld worden in de klasse libre. Aan de voorrondes deden 64 biljarters mee. Er hadden zich uiteindelijk vier spelers voor deze finale geplaatst, namelijk: T. Brands jr. (Kalfsterman), H. Nikkels (Vlishoek), G. Krieger (Vlishoek) en E.Paalman (Jansen). Er werd subliem technisch biljart gespeeld met prachtige libre-partijen. Het was superspannend tot aan de laatste partij toe. Deze zou de beslissing brengen. Het was Gerrit Krieger van de Vlishoek die, met minimaal verschil in punten, de nieuwe biljartkampioen van Holten werd. Hij mocht de kam pioensbokaal meenemen naar huis. Tweede werd T. Brands jr., derde H. Nikkels en vierde E. Paalman. (Foto: Sander Scheperman) Holten - Leerlingen van de groepen vijf, zes, zeven en acht van de vijf basisscholen van Holten hebben afgelopen maandag en dins dag op het veld van Hockeyclub Holten een kennismakingsles ge had in het kader van breedtesportproject. Op initiatief van de gymleerkracht en in samenwerking met een aantal vrijwilligers van de club hebben de kinderen een aantal ba sisvaardigheden van het hockeyspel geoefend. Dit was georganiseerd in een circuitvorm. waarbij een onderdeel werd geoefend met een klein groepje, waardoor ze veel aan de beurt kwamen. Het stoppen en slaan van de bal met de stick; elkaar de bal afpak ken in tweetallen en het slalommen en doelen kwam aan de orde. Een aantal groepen heeft ook nog een wedstrijdje mogen spelen. De leerlingen waren zeer enthousiast en zeker na een tijdje geoe fend te hebben, kregen ze er steeds meer lol in. Want als je de bal goed raakte, dan kwam die heel ver en je kunt ook goed mikken. De hockeyclub biedt, als vervolg, nog twee gratis trainingen aan voor kinderen die het heel leuk vinden op twee woensdagmidda gen. Tevens is er op zaterdag 5 juni ook nog een open dag voor al le jeugd van zes tot en met twaalf jaar en dit jaar in het thema in dianen en cowboys. Ook hier is iedereen welkom en het is gratis. Dit was voor dit schooljaar het laatste breedtesportproject. Doel daarbij is om kinderen op een verantwoorde manier breed kennis te laten maken met alle facetten van de actuele bewegingswereld Er zijn, naast voetbal, handbal en gymnastiek, ook andere leuke sporten, waar ze niet zo snel mee in aanraking komen. Hockey is er daar dus duidelijk ook een van. (Foto: Rinus Vrijdag)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 9