Dinie Pasman mag beker Bevrijdingsloop nu echt houden SSsSSSS waterballet' project Daniël Rondje Cultuur(hus) Dankwoord van stuurgroep Daniël Holten moet veel mooier Zakelijk Bekeken Forever Beauty Studio Goede cijfers majorettes bij twirlwedstrijd Basic Strut Jan Udink 30 jaar werkzaam bij slachthuis Chris Hogeslag T-shirts te koop spektakel Daniël Geld uit Rabofonds voor EHBO en Project Daniël Bijeenkomst NBvP Espelo Excursie langs huizen Loggers Programmaboek project Daniël Plantenexcursie IVN Markelo Met alcohol achter stuur Workshop kaart kompas SeniorWeb Verkeersdrukte nu echt te lijf ZA donderdag 13 mei 2004 [olten - Forever Beauty Studio aan de Langstraat 2, gelegen in de loek met de weg Holten-Markelo hield donderdag 6 mei Open Geraldine Weideveld runt daar sinds die dag haar bedrijf met combinatieprogramma's op het gebied van afslanken, verstevigen, cellulitis afname, verwijdering van gifstoffen, Shiatsu-massage. toepassing van Aloë Vera-produeten en daarnaast werkt zij ook als visagiste. Wie een goede make up aangebracht wil krijgen voor een feestje of als bruid kan hiervoor een afspraak met Ger aldine maken. Ook voor verdere gezichtsbehandelingen en maskers bijvoor beeld. kan men bij haar terecht. Mensen die eigenlijk wel graag naar een sauna zouden willen of in een wirlpool liggen maar toch een beetje drempelvrees hebben, kunnen geheel privé terecht bij Forever Beauty studio. Zonder hinder van anderen te ondervin den. Echter wel op afspraak. Geraldine en haar partner Frank Boers woonden tot voor kort met hun drie kinderen in Borculo, maar omdat ook Frank zijn bedrijf aan huis heeft, zochten en vonden zij een woning waar wonen en werken prima gecombineerd kan worden. Bovendien nog in een prachtige omgeving ook en dicht bij de snelweg. Frank werkt met Aloë Vera-produeten en leidt anderen er voor op om op deskundi ge wijze cliënten te kunnen adviseren. Het product is goed, vindt Frank en dat bewijst zichzelf. Al sinds 1978 worden de producten verkocht aan een steeds groter wordende kring van tevreden klan- Holtens Nieuwsblad Holten - Jan Udink was donderdag 29 april dertig jaar werkzaam bij exportslachthuis Chris Hogeslag. Dit ging natuurlijk niet on gemerkt voorbij en moest gevierd worden. Zijn schoonvader beval Jan aan bij Hogeslag. Hij had nog geen enkele ervaring in het vak. maar door ambitie en inzet maakte hij dit zich in korte tijd eigen. Toen bleek dat Jan meerdere kwalitei ten in huis had. waaronder kwaliteits- en sclectiecontrole. Ook in zijn sociale vaardigheden kwam hij naar voren als actief lid van de personeelsvereniging. Hierin heeft hij veel tijd en ener gie gestoken. Daaruit kwam al snel naar voren dat Jan in aanmer king kwam voor de functie van productieleider. Na enige tijd bleek dat hij dit niet ambieerde en ontwikkelde zich verder als een goed kwaliteitsman. (Foto: Sander Scheperman) Holten - Zeven majorettes van de Holtense Muziekvereniging HMV hebben zaterdag 8 mei deelgenomen aan een twirlwedstrijd in Hillegom. De majorettes namen deel aan Basic Strut. Dit is een onderdeel waarbij de majorettes individueel beoordeeld worden op het marcheren op verplichte muziek. Alle deelneemsters werden hierbij ingedeeld in drie groepen, waarbij de leeftijd bepalend is voor de groep waarin wordt deel genomen. In de groep Juvenile behaalde Marianne de Hecr- Kloots een 7.6, Nicole Brinkman en Danielle Oostervelt een 7.7. Nienke Wissink een 7.8 en Meghan ten Bcrghe een 8.0. Deze cij fers waren helaas niet voldoende om bij de beste drie in de groep juvenile te eindigen. In de groep Preteen behaalde Christa Veneklaas een 8.3, wat goed was voor een tweede plaats in deze categorie. De winnaar in de categorie Preteen was Sharon Deten. Haar optreden werd door de jury beoordeeld met een 8.8. Onder leiding van instructrices Jean- net Bosschers en Samanthika Ulfman werden uitstekende resulta ten behaald. (Vervolg van voorpagina) Holten - In het gemeentehuis frorden die avond lezingen en Presentaties gehouden, de voor- leeskampioen uit de gemeente Rijssen-Holten leest voor, er ivorden gedichten gezongen en Jelangstellenden kunnen rond geleid worden langs de Nagel- ioutcollectie en de restaurateur fan het Rijksmuseum in Ensche- le geeft een toelichting op de ."estauratie van werken uit de Na gelhoutcollectie. De bibliotheek houdt een boe kenmarkt en diverse Holtense verenigingen en instellingen pre senteren zich. De verenigingen, meest verenigingen en instellin gen die zich als mogelijke parti cipanten van het Kulturhus heb ben aangemeld, doen belange loos mee. „Er dragen heel veel verenigingen hun steentje bij en gezamenlijk zorgen zij voor een gevarieerd programma met voor elk wat wils. De horeca zorgt vooi standjes op het plein. Wat mij betreft wordt het een hele mooie dag, met veel publiek. Dat is ook leuk voor alle vrijwilligers die zich inzetten om er een mooie dan van te maken." llilliK elementen, zoals eigentijdse mu ziek van house tot rock. Verder was er veel show met kinderen die circusacts lieten zien en dansgroepen. Het paste allemaal prachtig in het geheel. De uit- lichtingen en de brandende vuurhaarden zorgden ervoor dat het een mooi theatraal geheel werd. Bezoekers vergaten na een tijdje gewoon dat het met bakken uit de hemel kwam. Holten - T-shirts van het theaterproject Daniël zijn te koop bij de VVV voor 10 euro per stuk. Meermanskamp - Ruim driehon derdvijftig leerlingen van de Holtense basisscholen, aange vuld met zo'n twintig kinderen uit andere plaatsen, verschenen aan de start van de diverse on derdelen van de twintigste Be vrijdingsloop. Afhankelijk van de fase van de strijd was de spanning, de con centratie en de blijdschap van de honderden gezichten af te lezen. Later op de avond streed een en thousiaste groep G-atleten om de eer op de 400 meter. Bij de wedstrijd over 10 kilometer en de prestatieloop van vijf kilome ter verschenen gezamenlijk ruim honderdnegentig vrouwen en mannen aan de start. Ruim vijf tig vrijwilligers waren actief op en rond de baan. om alles in goe de banen te leiden. Dat alles on der aanmoediging van een veel koppig en enthousiast publiek en overgoten met een prachtige a\ondzon. De Holtense winnaars bij de scholierenloop zijn: groep 1 en 2, 700 meter meisjes: Nynke Kolkman, Regenboog, 3 minu ten 23 seconden: jongens: Jef frey Hulsman, Regenboog, 3 mi nuten 21 seconden. Groep 3-5, 1000 meter meisjes: Denise van Verseveld. Holteren- kschool. 4 minuten 28 seconden; jongens: Stijn Uijen, Haar- school, 3 minuten 57 seconden. Groep 6-8, 1400 meter meisjes: Silke Nijland. Haarschool, 5 mi nuten 32 seconden;jongens: Jo ris Nije Bijvank. Haarschool, 5 minuten 11 seconden. De winnaars bij de overige on derdelen zijn: G-atleten, 400 meter vrouwen: Geke de Graaf, Holten, 2 minuten 10 seconden; mannen: Bart Goorman, Holten. 1 minuten 40 seconden. Prestatieloop 5 kilometer vrou wen: Sabine Schulenburg. Rijs- sen, 20 minuten 23 seconden: Holten - De leden van de stuur groep theaterspektakel Daniël, Gerdien, Johanna, Hendri, Dolf en Harry, willen iedereen bedan ken die het evenement mogelijk hebben gemaakt. Ook in de eerste plaats het pu bliek dat in zeer grote getale de tribunes bevolkte. Zelfs op de zeer regenachtige vrijdag week het publiek niet voor de regen en waren de tribunes zeer goed be zet. Op de zaterdag, bij goed weer. waren de tribunes zelfs overbevolkt. (Foto: Johan Bolink) mannen: Gerbcn Franken. Bor ne, 16 minuten 54 seconden. De eerste Holtenaren in deze ca tegorie zijn: vrouwen: Heidi Ve neklaas, Holten, 22 minuten 39 seconden; mannen: Pim ten Brinke, Holten, 17 minuten 44 seconden. Wedstrijd 10 kilometer vrou wen: Wendy Groener. Deventer. 42 minuten 14 seconden: man nen senioren: Eric Borg. Henge lo, 31 minuten 38 seconden; mannen veteranen: Fred Sluijs. Wierden, 33 minuten 07 secon den. De eerste Holtenaren in deze ca tegorie zijn: vrouwen: Dinie Pasman. Holten, 43 minuten 39 seconden: mannen senioren: Jan Maneschijn, Holten. 33 minuten 42 seconden: mannen veteranen: licht komen, maar die er wel voor zorgden dat 7 en 8 mei mo gelijk werd. Ook de buurtbewoners worden bedankt, de sponsoren die in fi nanciële of in materiële zin het theaterspektakel mede mogelijk hebben gemaakt; de gemeente Rijssen-Holten voor haar wel willende medewerking tijdens de gang van het project, de EH BO. de Brandweer en natuurlijk de diverse verenigingen en men sen die materiaal beschikbaar hebben gesteld. Holten - Tijdens de vergade ring van het Rabo Projecten fonds van maandag 26 april is er aan vier lokale projecten fi nanciële steun toegezegd. De projecten die kunnen rekenen op een bijdrage uit het Rabo Projectenfonds zijn de EHBO Holten en het Jeugdwerk Ne derlands Hervormde Gemeen te in Holten. De EHBO ontvangt 1.000 ey- ro en schaft hiermee nieuwe materialen aan voor de cursus Jeugd EHBO. Het Jeugdwerk Nederlands Hervormde Ge meente Holten ontvangt 1.500 euro voor de aanschaf van T- shirts voor alle vrijwilligers die betrokken zijn bij het Theaterspektakel Daniël. Wie vragen heeft over het Ra bo Projectenfonds of een aan vraag in wil dienen, kan con tact opnemen met Bianca Kuiphuis. telefoon: 0548- 370701 of stuur een mail naar communicatie(a^holten-mar- kelo.rabobank.nl De volgende vergadering van het Rabo Projectenfonds vindt plaats op maandag 26 juli. Aanvragen voor deze verga dering dienen uiterlijk eind ju ni 2004 binnen te zijn. Peter Baan. Holten, 35 minuten 57 seconden. Dinie Pasman finishte, voor de derde keer op rij. als eerste Hol tense op de tien kilometer. Voor deze prestatie mocht zij de daar voor beschikbaar gestelde wis selbeker voor altijd mee naar huis nemen. De eerste Holte- naar. Jan Maneschijn, moet nog een jaartje wachten om voor de zelfde eer in aanmerking te kun nen komen. Alle overige uitslagen zijn te vinden op website http://www.avholten.nl/ Espelo - NBvP Espelo Vrouwen van Nu hield maandag 19 april een afdelingsavond met Lies- beth ter Braak en Hanneke Bos- werger. Zij werken beiden bij versla vingszorg Tactus. Ze vertelden over alcohol-, drugs- en medi cijnenverslavingen. Deze avond werd verzorgd door het eendags- bestuur. Dit was tevens de laat ste afdelingsavond van dit sei zoen. Holten - Het seizoen van de Stichting Kunst en Cultuur wordt zaterdag 15 mei afgeslo ten met een Architectuurexcur sie onder leiding van drs. Tineke Loggers. De excursie voert langs de ver schillende werken in Holten vfen dc architect Loggers (1900- 1984). Deelnemers maken ken nis met dc manier waarop Log gers zijn loopbaan begon en hoe hij geïnspireerd werd door de cottagestijl. Die maakte /ijn werk zo bijzonder. Verschillen de ontwerpen staan op monu mentenlijsten. Zijn eigen wo ning is zelfs een rijksmonument. De excursie wordt voorafgegaan door een lezing in dc Bosch kamp en start om 13.30 uur. Na de lezing begint een fietstocht, ook onder leiding van Tineke Loggers, langs dc verschillende panden en wordt er iets verteld over bouwjaar, opdrachtgevers en andere wetenswaardigheden. Holten - Programmaboekjes van het dit weekend gehouden theaterproject Daniël zijn nog te koop bij boekhandel Heusink- veld. Markelo - IVN Markelo houdt zondagmorgen 16 mei voor le den en andere plantenliefheb bers een plantenexcursie naar het Noordeveld in Gelselaar. Voor velen is het Noordeveld een onbekende plek. vandaar dat wordt vertrokken vanaf het Hochhuisje aan de Göttelaan in Markelo en wel om 9.45 uur pre cies. Informatie bij Joke Vos man, telefoon 0547-361450 of Sylvia Haan, tel.0547-362747. Deelname is gratis, een vrijwilli ge bijdrage is welkom. Holten - De politie hield zater dag 8 mei rond 4.00 uur aan de Oranjestraat in Holten ter con trole een 33-jarige bestuurder uit Holten staande. Hij bleek onder invloed van al cohol. waarop de politie hem aanhield en voor ademanalyse meenam naar het bureau. De test wees 1.6 promille uit. Proces verbaal werd opgemaakt. Holten - De meeste mensen we ten wel hoe een kompas er uit ziet. Maar er ook echt mee wer ken en een route lopen op kaart en kompas is een heel ander ver haal. Voor mensen die niet lan ger willen verdwalen met een kompas in de hand, houdt het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug in samenwerking met Staatsbosbeheer een workshop kaart kompas. De workshop wordt gegeven door twee ervaren kompaswer kers. Het ochtendprogramma zal bestaan uit theorie, zoals het kaartlezen, landschapskenmer- ken herkennen en richting schie ten met een kompas. Na de lun ch zullen de deelnemers aan de hand van een route de oefenin gen daadwerkelijk in het veld herhalen. Deze praktische workshop vindt plaats op zaterdag 29 mei bij het bezoekerscentrum Sallandse Heuvelrug in Nijverdal. De workshop start om 10.00 uur en zal tot 16.00 uur duren. De kos ten bedragen 12,50 euro inclu sief koffie thee en lunch. Er kunnen maximaal twintig men sen meedoen, dus opgave vooraf is noodzakelijk. Dit kan bij het bezoekerscentrum Sallandse Heuvelrug van Staatsbosbeheer, telefoon 0548-612711. Holten - De cursusperiode van SeniorWeb zit er voor dit sei zoen weer op. In september dit jaar begint het volgende seizoen, waarin ook een cursus Windows XP zal worden opgenomen. Hiervoor was deze winter veel belangstel ling. SeniorWeb heeft ook een korte cursus Kennismaken met de computer. De vrijwilligers van SeniorWeb. ook senioren, helpen u daar graag bij. Het leslokaal zit in de Rabobank in Rijssen. Vanaf juli liggen de nieuwe gegevens en inschrijfformulieren voor de cursussen in het volgende sei zoen bij de informatiebalie van de Rabobank in Holten klaar. De spelers worden bedankt voor het vertrouwen in het idee en het ~u ~m -■ vrijdag en op zaterdag een ge- Bezoekers zeer lovend over weldige voorstelling hebben neergezet. (Vervolg van voorpagina) Holten - Over de rondwegen hebben B en W geen besluit over genomen. Wel over de drie wegen in rond en in het dorp zelf De uitvoering hiervan, gaat ongeveer 6,6 miljoen euro kos ten. Zo'n zes miljoen is al bin nen. De rest moet via subsidies binnenkomen. Holten - Met bakken kwam de regen vorige week vrijdag naar beneden. Toch werd het theater project Daniël niet afgelast. Het bleek ook niet nodig, want de tribunes zaten goed vol. De dag erna waren de tribunes overvol en moesten zelfs mensen wor den weggestuurd. Uit initiatief van dominee Harry Gijsen ontstaan en verder mede uitgewerkt door Dolf Moed, werd het theaterproject over de Bijbelse figuur Daniël groter dan verwacht. Het idee groeide uit tot een zeer boeiende show op Kalfstermansweide. Stegeman heeft inmiddels de di rect betrokkenen ingelicht over de plannen. 'Ze waren verrast en natuurlijk niet blij.' Hij geeft echter aan dat de gemeente het algemeen belang zwaarder mee laat wegen dan privé belang. Over het gesprek met onder meer de Holtense Handelsver eniging en de Holtense Industrie Groep, hield de wethouder een goed gevoel over. 'Zij hebben de wens uitgesproken dat er nu snel iets aan het verkeersprobleem moet worden gedaan. We willen niet weer dat er een situatie ontstaat, waarbij er op nieuw wat anders wordt gedaan', zegt Stegeman. 'Natuurlijk zijn mensen niet blij met een weg achter hun huis. maar we probe ren de 'pijn' zoveel mogelijk te verdelen over Holten.' De bedoeling is dat er 1 juni een definitief besluit wordt geno men. Na dc vakantie worden dan de binnengekomen bedenkingen bekeken en afgewogen. Daarna zullen de nodige procedures in werking worden gezet. Ook het enthousiasme van de vele spelers en medewerkers groeide. Ondanks de hoosbuien van vrijdag werd dit niet getem perd en wordt nu zelfs gedacht aan een vervolg. Hendri Markvoort van de stuur groep: 'Het is niet de bedoeling er een jaarlijks terugkerend eve nement van te maken, maar de reacties van bezoekers en mede werkers zijn zo enthousiast en overweldigend. Er wordt daar om wel hard gedacht aan een vervolg. We hadden makkelijk een extra dag vol kunnen krij gen.' Het leek in het begin van vrij dagavond nog mee te vallen. Het werd droog na veel regen. Ech ter. de plensbuien begonnen weer net voor aanvang. Soms leek het te stoppen, maar dat ge voel werd afgestraft met nog meer regen. Toch bleef iedereen ademloos zitten kijken naar het grandioze spektakel. Bij de entree werden dan ook gratis regencapes vers trekt. zodat bezoekers toch nog een beetje droog konden zitten. Holten - Er moet harder aan ge werkt worden om van Holten een aantrekkelijk toeristisch dorp te maken. Dit werd afgelo pen maandag besproken tijdens de voorjaarsvergadering van de Holtense Handelsvereniging (HHV) op bungalowpark De Lindenberg. Jos Kamphuis vindt dat cr veel meer moet worden geïnvesteerd in het dorp zelf. 'We moeten Holten leuk maken voor de toerist. Dat is het nu niet. Vraag maar aan de recreatieondernemers waar ze de vakantiegasten heen sturen om te winkelen. Dat is niet naar Holten.' Albert Reinaardus gaf de HHV als tip mee om zaterdags te gaan adverteren in landelijke dagbla den. 'Holten, vakantieplek bij uitstek', gaf hij als promotiekreet aan. 'Zo breng je Holten onder de mensen.' (Foto's: Johan Bolink) Het spektakel was zeker meer dan de moeite waard. Daniël kwam met zijn vrienden in een jeep de wereld van koning Ne- bukadnezar binnenrijden. Sla ven in de harde regen aan het werk de straat schoon te houden. Na een blikje op de grond te hebben gegooid, werden ze op gepakt en kwamen ze terecht in het Bijbelse verhaal over een ko ning die alleenheerser is over zijn Rijk. Iedereen moet naar hem luiste ren en hem aanbidden. Wie dat niet doet. wordt afgemaakt. Een hoge toren is het huis van de ko ning. De toren, gemaakt uit stei gers, heeft enkele verdiepingen waar het verhaal zich afspeeh. Voortdurend lopen er colonnes soldaten te marcheren in de re gen. Een reactie van iemand in het publiek: 'Het is jammer dat het hoost, maar eigenlijk heeft het ook wel w at.' Het paste in derdaad wel bij de scènes die werden gespeeld. Het verhaal kende historische elementen zoals slaven en ko ningen, maar ook eigentijdse

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 7