Vele politieke partijen blijken tegen Maïsweg Eerste Teamtriatlon in Nederland groot succes Holtense Handelsvereniging blij met verkeersplannen Medische Diensten Kerk Diensten WeerWeekoverzicht i Agenda Countus Zonnenberg geeft orgelconcert VSP blijkt niet duidelijk weGeNeR Holtens Nieuwsblad uw voordeel is! genoeg Verandering bestuur HHV Deskundig Betrokken. Donderdag 13 mei 2004 Holtens Nieuwsblad Holten - De meeste politieke partijen zeiden tijdens het Holter Politiek Café tegen de realisatie van een Maïsweg te zijn. Het po litiek café werd afgelopen dins dag gehouden in Grand Café 't Keuntje. Als thema stond de Reconstruc tiewet op het programma. Maar als politiek café kun je natuurlijk niet om de actualiteit heen en werden de nieuwe ontwikkelin gen rond het verkeersstructuur- plan besproken. Wethouder Wim Stegeman was aanwezig om uitleg te geven, maar veel partijen bleken hun antwoord al klaar te hebben: geen Maïsweg. Stegeman bena drukte dat de fracties niet me teen hun oude standpunt in moe ten gaan nemen, maar eerst naar de informatieavond op dinsdag 18 mei moeten komen. 'Hier worden verschillende modellen geprojecteerd met resultaten wat er gaat gebeuren wanneer bij voorbeeld de Maïsweg niet wordt aangelegd.' Verkeer is volgens hem net stromend water en zal de kortste en makkelijkste route gaan kiezen. Hierdoor zul len andere wegen, zoals de Pas toriestraat, de druk te verduren krijgen. Jan Kevelam (VVD): 'Er moet iets gebeuren, want ik ben het ondertussen spuugzat. Maar de Maïsweg blijft voor de VVD on bespreekbaar. Hiervoor zijn ge noeg alternatieven mogelijk.' Ook vond hij het vreemd waar om de slinger ineens is ver plaatst naar de H.J. Wansink- straat. Eerst was deze geprojec teerd langs de Kolweg richting Kerkhofsweg. Ook Ep van Schooten van Ge meentebelang (GB) liet weten de Maïsweg onbespreekbaar te vinden. 'Zilverzandtracé ak- Arts Maatschap Huisartsen Holten. Keizersweg 32. telefoon 0548-363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren 17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland. telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huis- artsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur. zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedreeepten geopend de Dienst Apo theek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. K. van Aken, telefoon 0548-361787. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, telefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na te lefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, telefoon 362835. b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 16 mei: 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom, nevendiensten. 19.00 uur, ds. M. Peschar, Beerzervcld. Eerste collecte: kerkinactie' diaconaat; tweede collecte: kerkvoogdij. Okkenbroek, 9.30 uur ds. Anneke Kruithof-Looije, doopdienst met kinder koor Holten en kinderoppas. Collecte: diaconaat. Gereformeerde kerk Zondag 16 mei: 9.30 uur, ds. I I P. Mulder. 19.00 uur, ds. H.P. Mulder. Eer ste collecte: kerk. tweede collecte: landelijke diaconaat. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas 19 mei 19.00 uur, ds. Roozenboom. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 16 mei: 9.30 uur, communieviering. Voorganger werkgroep liturgie. Nieuw-Heeten, zaterdag 15 mei: 19.00 uur communieviering, werkgroep Liturgie, dameskoor; zondag 16 mei: 09.00 uur eucharistieviering, past. B. Wolters, herenkoor. Maandag ln de vroege ochtend was de temperatuur gezakt naar 9.0 graden precies. De dag begon al vroeg met zon en wat wolkensluiers. De hele morgen zag er fantastisch uit, de zon scheen volop en er was geen bewolking te zien. In de middag kregen we te maken met opbollende stapelwolken die uitgroeiden tot buien. Er viel een klein buitje maar het stelde eigelijk niks voor. De tem peratuur mocht er zijn met 20.4 graden; niet verkeerd dus. Dinsdag In de avond van maandag viel er gelukkig wat regen, goed voor de natuur, veel was het nog niet met 2.4 mm in Holten. De nacht verliep droog. In de morgen kwamen er opklaringen voor. opbollende stapelwolken en geregeld zon. Een groot deel van de middag af en toe zon. er stond een stevige zuid westen wind. Daarna toenemende bewolking. Met Dodenherdenking 's avonds om 20.00 uur bij het monument viel er wat lichte regen. De nacht en de vroege morgen verliepen met veel bewolking waaruit lichte regen viel, de regen hoorde bij een storing die over ons land trok. Holten no teerde 2.8 mm, groeizaam weer voor de natuur. Verder veel wolkenvelden in de verdere verloop van de morgen, afgewisseld door enkele opklaringen en nu en dan zon. In de middag geregeld zon en droog weer. In de nacht was het onbewolkt en praktisch windstil, de minimumtempera tuur kon hierdoor flink zakken. Het werd in de weerhut 4.9 graden. De dag begon met sluierbewolking en een wazige zon. Ook in de morgen was de zon minder fel, af en toe scheen ze even fel. 's Middags veel opbollende sta pelwolken en minder zon, later viel er af en toe wat lichte neerslag. Vrijdag In de loop van de nacht begon het te regenen. Eindelijk regen van betekenis waar de natuur wat mee kon. Ook de hele morgen viel er uit de bewolking langdurig regen. In de middag was het niet veel beter, het bleef bewolkt en periodiek viel er regen en motregen. Soms was het even droog. In totaal viel er 17.6 mm in Holten, F.spelo 15.5 mm. Echt kil met maar 11.2 graden. De ze hoeveelheid neerslag kon de natuur heel goed gebruiken. De avond van vrijdag kregen wc met buiige neerslag te maken. De nacht verliep grotendeels droog. Begin van de morgen nog af en toe wat lichte motregen. Verder veel wolkenvelden en nu en dan zon. De middag zag er droog uit, wel overheerste de bewolking, de zon liet zich maar weinig zien. Het werd 13.7 graden. Zondag In de nanacht kregen we met flinke opklaringen te maken, hierdoor daalde de temperatuur naar 5.0 graden. Een groot deel van de morgen was het on bewolkt en scheen de zon volop. Daarna vormden zich stapelwolken, 's Middags veel wolkenvelden en weinig zon, toch werd het nog 17.1 graden als maximum. Meteo Holten, Freddie Paalman koord, want de rotonde in de Rijssensevveg is niet voor niets op die plek aangelegd.' Wethou der Wim ter Schure (GB) komt volgens hem hierdoor niet in een lastig parket terecht door in het college van B en W wel voor de Maïsweg te stemmen. 'Ik heb een collegiale voorzet gegev en richting raad. Mijn persoonlijke mening was op dat moment niet belangrijk.' CDA hield zich op de achter grond, omdat de partij op dat moment ergens anders een le denvergadering had. Ook Martijn Spijker van de VVD sprak zich uit tegen de Maïsweg. 'Je zou ook de Aal- polsweg verdiept aan kunnen leggen, richting Beuseberg en langs het nieuwe plan De Lie zen. Liefst wil ik een noordelijke rondweg langs het spoor, vanaf Jan Kevelam: 'Er moet iets gebeuren, want ik ben het ondertussen spuugzat.' (Foto: Sander Scheperman) de Rijssenseweg naar de rotonde voorstellen van Spijker niet zit- gaat met de weg, hoe meer je bij Oad.' Wim Stegeman zag de ten: 'Hoe verder je buiten Holten doet voor het doorgaand verkeer in plaats voor het interne ver keer.' Juist het interne verkeer is volgens Stegeman het grootste probleem in het centrum. Holten/ Enschede - Holtenaar Jan Manenschijn deed onlangs mee aan de eerste Nederlandse teamtriatlon en wel in het Spar- kasse team Stadtlohn. Deze werd gehouden op het terrein van de UT in Enschede. Voor deze eerste Bundesligaver- eniging was dit een kwalificatie wedstrijd voor de twee wedstrij den met hetzelfde concept later dit jaar: Munchen, op 23 mei en en Gladbeck op 13 juni. In de ochtend legde iedere atleet indi vidueel een triathlon af over 175 meter zwemmen, 6,5 km fietsen en 2,5 km lopen. ,,De atleten starten om de 20 seconden, zo dat je het maximale uit jezelf moest halen zonder datje wist hoe de* concurrentie het deed", aldus Manenschijn. Uiteindelijk werd hij in de ochtendwedstrijd tweede in 21.54. Daarmee had hij een halve minuut verloren op Uwe Kappelhoff van Sparkasse team Stadlohn I. In de middag stond er een wed strijd over de sprintafstand op het programma: 525 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 5 kilometer fietsen. Deze wedstrijd moest worden afge legd met de vier atleten waaruit een team bestond. De tijd van de derde atleet telde voor de eind uitslag. De tijden van de ochtendwed strijd waren bij elkaar opgeteld en het langzaamste team ging als eerste van start. Om de twee mi nuten vertrok dan een team. Met als laatste het snelste team van de ochtend. Na het zwemmen had het team van Jan Manen schijn, Stadtlohn II, 18 van de 23 seconden teruggepakt die het team in de ochtend verloren had. „Helaas konden we niet meer dichterbij komen tijdens het fiet sen en het lopen en verloren we uiteindelijk nog 10 seconden", geeft de Holtense atleet aan. Stadtlohn II finishte in een eind tijd van 56.31 Doordat het langzaamste team als eerste gestart was schoof het hele deelnemersveld in elkaar en finishten de teams binnen een tijd van een kwartier. Manen schijn: „De wedstrijd was super georganiseerd en verdient daar om zeker meer aandacht van pu bliek en media voor het komen dejaar. Misschien zal dan ook het NK Teams in Enschede georgani seerd worden." Holten - In de gereformeerde kerk de Kandelaar zal vrijdag 28 mei om 20.00 uur een orgelcon cert worden gegeven door Mar tin Zonnenberg. Zonnenberg is als organist ver bonden aan de Nederlands her vormde kerk te Sliedrecht. Hij is vooral bekend als organist in het EO-programma Neder land Zingt. Verder is hij ook di rigent van enkele koren waar mee hij diverse concerttournees maakte door Oostenrijk en Ca nada. De toegang is gratis. Wel zal er aan de uitgang een collecte wor den gehouden. Expositie Cok Leenaers-Dunk. Medisch Centrum Holten, maandag 26 januari 2004 - maandag 31 mei 2004 Expositie Lytje van Straaten. Boschkamp. dinsdag 13 april 2004 - donderdag 20 mei 2004, 9:00 - 17:00 Expositie Irma Reimert. Galerie Anam Cara, zaterdag 17 april 2004 - zondag 13 juni 2004 Bloemenactie Hoitens Mannen koor. Holten, dinsdag 27 april 2004 - donderdag 29 april 2004 Reisje Bejaardensociëteit, don derdag 13 mei. 9:00- 18:00 Lezing Hans Stolp over de ge boorte van Christus in ons. Kan delaar. donderdag 13 mei 2004 Bijeenkomst over seniorenvoor lichtingsproject. Boschkamp. donderdag 13 mei 2004, 14:30 - 16:30 Bloemenmarkt. Holten, zater dag 15 mei 2004 Bazaar. Kandelaar, zaterdag 15 mei 2004 Architectuurexcursie. Bosch kamp. zaterdag 15 mei 2004. 13:30 Boottocht Rode Kruis. Holten. dinsdag 18 mei 2004 Pony concours Bergruitertjes. Borkeld, donderdag 20 mei 2004 Dauwwandelen, Natuurdiorama Holterberg, donderdag 20 mei 2004. 7:00 Dauwtrappen. Boschkamp. don derdag 20 mei 2004, 7:30 - 9:00 Open Dag Blauwwit. Vletgoor zaterdag 22 mei 2004, 9:00 - 12:15 Voorjaarsfeest Beuseberg. Langstraat, vrijdag 4 juni 2004 - zaterdag 5 juni 2004 Straatvoetbaltoernooi. Vletgoor. zaterdag 5 juni 2004 Roefeldag. Holten, woensdag 9 juni 2004 Straatspeeldag. Holten, woens dag 9 juni 2004 Koningsschieten. Aalpolsweg. zaterdag 12 juni 2004, 18:00 Koetsenrit De Bergrijders. Hol ten, zondag 13 juni 2004 Puzzelrit. Beusebergerweg 37. zondag 13 juni 2004, 14:00 Regiofietsvierdaagse Sallandse Heuvelrug Reggeland. Holten, dinsdag 15 juni 2004, vrijdag 18 juni 2004 Vogelschieten. Dijkerhoek, vrij dag 18 juni 2004 Hagepreek met Anne van der Meiden. Larenseweg 106, zon dag 20 jum 2004. 14:00- 15:00 School Volksfeest Dijker- hoek. Dijkerhoek. vrijdag 25 ju ni 2004 - zondag 27 juni 2004 School- Volksfeesten Espelo. Espelodijk. vrijdag 9 juli 2004 - zondag 11 juli 2004 Braderie. Holten, donderdag 15 juli 2004 Concours Hippique Bergruiters. Borkeld. zaterdag 17 juli 2004 - zondag 18 juli 2004 Erwin Autocross. Schupperts- weg, donderdag 29 juli 2004. 18:00 Braderie. Holten, zondag 8 au gustus 2004 Beachsoccertoemooi Suffendo. Kalfstermansweide. zaterdag 21 augustus 2004 Keunefeesten. Kalfstermans weide. donderdag 9 september 2004 - zondag 12 september 2004 Vrije markt supportersvereni ging HMV. Holten, zaterdag 11 september 2004 huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV. behorende tot Wegener NV. in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel 053-4842383 of e-mailabonnementen vvhk.wegencr.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad'a whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-adviseurs: O. IJspeert. tel: 0548-597353. mobiel 06-51 19 83 42 H. Schotten, tel: 0548-597351. mobiel 06-51 19 83 21Fax: 0548-597359 Hoofdredactie: li Eskes Commercieel regiodirecteur G ter Hedde Directie: .FV.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arcndsen-Ticben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertt biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wegener-concern. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij op genomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) in formeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen s.yi Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranlen BV, afdeling Marketing, post bus 692. 7500 AA Enschede. Holten - Leden van de Holtense Handelsvereniging (HHV) zijn goed te spreken over de plannen van de gemeente om het winkel centrum te ontzien van door gaand verkeer. Wethouder Wim Stegeman deed de plannen afge lopen maandag uit de doeken tij dens de voorjaarsvergadering van de HHV op bungalowpark De Lindenberg. Slechts twee aanwezige leden spraken zich negatief uit over de plannen. Een lid was absoluut niet blij met de zogenaamde Maïsweg. Deze komt achter de Pastorie straat te lopen en maakt een ver binding tussen de rotonde in de Larenseweg en de Oranjestraat. Hierbij doorkruist het een glooi end landschap. Stegeman bena drukte dat de weg onmisbaar is in het plan. 'Laten we hem weg, dan krijgt de Pastoriestraat on vermijdelijk de verkeersstroom te verduren en daar is die weg niet op gebouwd.' Volgens hem is verkeer te vergelijken met stromend water: het zoekt de kortste en makkelijkste weg. De Maïsweg wordt verdiept in het landschap aangebracht, waardoor er weinig overlast zal ontstaan en het uitzicht nauwe lijks wordt verpest. Zeker niet. wanneer de velden zijn bebouwd met maïs. Een ander lid had problemen met de 'knip' in de Dorpsstraat, omdat winkels daardoor moeilij ker bereikbaar zouden zijn. De bedoeling is dat de winkel straat eenrichtingsverkeer wordt. Verkeer komt binnen str aks ter hoogte van de Albert He- ij n de straat binnenrijden en kan dan kiezen om links- of rechtsaf HHV-vooizitter Jan Herman ten Velde dacht eerst dat er een openbaar toilet bij was gekomen op S belt, maar het blijkt een plakzuil te zijn. (Foto: Rinus Vrijdag) te gaan. maar mag daarbij niet terugrijden. Inrijden vanaf de Oranjestraat en de Larenseweg is straks dus niet meer mogelijk. Stegeman: 'Het is zeker niet de bedoeling om het winkelcen trum autovrij te maken. Alle winkels en woningen blijven be reikbaar.' Hoe de toevoer naar het centrum precies gaat lopen is nog een open boek. 'Je zou het Zwarte Pad kunnen opwaarderen als tocvoerweg. Maar we zitten ook serieus te denken aan een weg die begint ter hoogte van het ou de pand van Waterloo, langs het oude kerkhof gaat en uitkomt op de parkeerplaats van de Albert Heijn.' Voorzitter Martin Leferink was goed te spreken over de plan nen. 'Hel bestuur is heel erg blij dat er nu wat gaat gebeuren en we hopen dat er vanaf septem ber een begin kan worden ge maakt.' Over de invulling van het winkelcentrum tussen Boer- biet en 't Klavier wordt later nog gesproken. Hierin krijgt de HHV ook inspraak. Holten - Albert van de Maat vindt dat Holtenaren duidelijk moet worden gemaakt dat het verkeersprobleem in het cen trum vooral wordt veroorzaakt door verkeer binnen Holten. Doorgaand verkeer levert slechts 30 procent van de pro blemen op. Hij benadrukte dit op de vooij aars vergadering van de Holtense Handelsvereniging. Veel Holtenaren weten volgens hem niet waar het hem wringt. 'Ze denken dan: "waarom leggen ze die rondweg niet een kilome ter buiten Holten neer. Dan heeft niemand er last van." Maar daar los je het niet mee op, want het probleem wordt vooral veroorzaakt door het verkeer dat binnen het dorp blijft of dat in het dorp zelf moet zijn. Dat verkeer gaat niet via een rondweg buiten Holten.' De ingrepen rond het winkelcen trum zijn dus hard nodig om het gewenste resultaat te bereiken. Wethouder Wim Stegeman was het met hem eens: 'Je slaat de spijker op z'n kop.' Onze accountants adviseurs denken graag met u mee en kunnen u op een breed terrein adviseren. U staat er niet alleen voor... op ons kunt u rekenen. WWW.COUntUS.nl Holten - De Holtense Handels vereniging heeft sinds de Voor jaarsvergadering van afgelopen maandag in bungalowpark De Lindenberg, enkele bestuurswij zigingen ondergaan. Frank Dogterom heeft zich uit het bestuur teruggetrokken we gens gezondheidsredenen. Hier voor in de plaats komt Mark van de Maat Martin Leferink heeft het te druk. waardoor hij als voorzitter stopt. Wel blijft hij aan als penningmeester. Jan Herman ten Velde neemt zijn taak als voorzitter over.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 3