|ftussische kinderen vieren eindfeest in disco Lucky Co Discussiëren over reconstructie platteland tijdens Politiek Café Oad Reizen druk met organiseren supportersreizen naar EK Voetbal Gerhard Tuitert viert 25-jarig jubileum bij Nido Agenda Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht '■::A Eenzijdig ongeval weGeNeR Holtens Nieuwsblad Expositie Cok Leenaers-Dunk. Medisch Centrum Holten, maandag 26 januari 2004 - maandag 31 mei 2004 Expositie Lytje van Straaten. Boschkamp. dinsdag 13 april 2004 - donderdag 20 mei 2004, 9:00- 17:00 Expositie Irma Reimert. Galerie Anam Cara, zaterdag 17 april 2004 - zondag 13 juni 2004 Bloemenactie Holtens Mannen koor. Holten, dinsdag 27 april 2004 - donderdag 29 april 2004 Expositie Oranjestraat. Galerie Waerdenborch. vrijdag 7 mei 2004 - zaterdag 8 mei 2004, 14:00- 16:00 Theaterspektakel Daniël. Kalf- stermansweide, vrijdag 7 mei 2004 - zaterdag 8 mei 2004, 20:30 Ledenvergadering CDA. Park gebouw Rijssen. dinsdag 11 mei 2004. 19:30 Holter Politiek Café. Café 't Keuntje. dinsdag 11 mei 2004. 20:00 Infoavond Stichting Sion Inter nationaal. Boschkamp. woens dag 12 mei 2004, 20:00 Reisje Bejaardensociëteit, don derdag 13 mei, 9:00- 18:00 Lezing Hans Stolp over de ge boorte van Christus in ons, Kan delaar. donderdag 13 mei 2004 Bijeenkomst over seniorenvoor lichtingsproject. Boschkamp, donderdag 13 mei 2004. 14:30 - 16:30 Bloemenmarkt. Holten, zaterdag 15 mei 2004 Bazaar. Kandelaar, zaterdag 15 mei 2004 Architectuurexcursie. Bosch kamp, zaterdag 15 mei 2004, 13:30 Boottocht Rode Kruis. Holten, dinsdag 18 mei 2004 Ponyconcours Bergruitertjes. Borkeld. donderdag 20 mei 2004 Dauwwandelen. Natuurdiorama Holterberg. donderdag 20 mei 2004. 7:00 Dauwtrappen. Boschkamp. don derdag 20 mei 2004. 7:30 - 9:00 Open Dag Blauwwit. Vletgoor, zaterdag 22 mei 2004, 9:00 - 12:15 Vooijaarsfeest Beuseberg. Langstraat, vrijdag 4 juni 2004 - zaterdag 5 juni 2004 Straatvoetbaltoemooi. Vletgoor. zaterdag 5 juni 2004 Roefeldag. Holten, woensdag 9 juni 2004 Straatspeeldag. Holten, woens dag 9 juni 2004 Koningsschieten. Aalpolsweg, zaterdag 12 juni 2004. 18:00 Koetsenrit De Bergrijders. Hol ten, zondag 13 juni 2004 Puzzelrit. Beusebergerweg 37, zondag 13 juni 2004. 14:00 Regiofietsvierdaagse Sallandse Heuvelrug Reggeland. Holten dinsdag 15 juni 2004, vrijdag 18 juni 2004 Vogelschieten. Dijkerhoek, vrij dag 18 juni 2004 Hagepreek met Anne van der Meiden, Larenseweg 106, zon dag 20 juni 2004, 14:00- 15:00 School Volksfeest Dijker- hoek. Dijkerhoek. vrijdag 25 ju ni 2004 - zondag 27 juni 2004 School- Volksfeesten Espelo. Espelodijk, vrijdag 9 juli 2004 - zondag 11 juli 2004 Braderie. Holten, donderdag 15 juli 2004 2ponderdag 6 mei 2004 Holtens Nieuwsblad lolten/ Rijssen - De ruim dertig inderen uit Wit-Rusland die in lolten te gast zijn geweest bij astgezinnen, kregen vorige /eek woensdag een prachtige wnte avond aangeboden door iiscotheek Lucky Co in Rijs- «let drankjes en hapjes werden .e met de gastgezinnen ont- laald, de discjockey zorgde voor :en zeer afwisselend muzikaal irogramma. variërend van een jaar Russische disconummers ot kabouter Plop waarbij zelfs le polonaise op gang werd ge- iracht en de gastouders dwars ioor de dansende kinderen hos- De kinderen hadden een speciale dans ingestudeerd en ook de gastvaders verzorgden een optreden als Russische dan sers. Op een groot scherm werd het videomateriaal getoond van alle activiteiten die de Russische kinderen op hun afwisselend programma hadden staan. Ook Koninginnedag maakten ze hier nog mee en ze genoten van alle festiviteiten en feestelijkhe den, lieten zich de brunch goed smaken die hen door de Holten- se Horeca was aangeboden. Het eind van deze dag betekende ook het einde van hun verblijf hier. Aangesterkt en opgemon terd door de goede verzorging van de gastouders en alle leuke dingen die ze hier meemaakten Arts Maatschap Huisartsen Holten. Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 05 70-50 1 777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 36111 1. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. W.J. Zwijnen, telefoon 0548-512260. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, te lefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tele foon 362835, b.g.g. 06-53372156. keerden ze huiswaarts, de lange weg terug naar Rusland. Holten - Op de Helhuizerweg deed zich dinsdag 4 mei rond 10.00 uur een eenzijdig ver keersongeval plaats. Een zestigjarige automobiliste uit Holten raakt in de rechter berm en schiet daarna met haar auto naar links. De auto raakt een boom. slaat over de kop en komt uiteindelijk in een weiland op de vier wielen tot stilstand. De vrouw wordt met rugklach ten naar het ziekenhuis overge bracht. Haar auto is total loss. De politie heeft het kentekenbe wijs ingenomen en stelt een na der onderzoek in naar de toe dracht. De kinderen hadden een speciale dans ingestudeerd. (Foto: Sander Scheperman) Holten - De werkgroep Holter Politiek Café houdt dinsdag 11 mei om 20.00 uur in Grand Café 't Keuntje de openbare voor jaarsbijeenkomst. Onderwerp is dit keer: reconstructie en leef baarheid van het platteland. Bo vendien zal de nieuwe burge meester Bort Koelewijn zijn op wachting maken. Gespreksleider Wim Dalhuisen zal door middel van een vraaggesprek proberen de burgemeester wat nader tot de burgers te brengen. Iedereen is welkom in het politiek café. Toegang is gratis. De provincie Overijssel heeft in middels een plan voor de recon structie voor uitvoering gereed liggen. Op korte termijn wordt met de uitvoering begonnen. Het platte land en dus ook de omgeving van Holten, zal een ingrijpende verandering ondergaan. Belangrijk punt is de herstructu rering van de intensieve veehou derij. Verder zijn speerpunten: de ver betering van de milieukwaliteit, het tot stand brengen van het Overijsselse deel van de ecolo gische hoofdstructuur, herstel van oude watersystemen en in zijn algemeenheid behoud en verbetering van de leefbaarheid in het landelijk gebied. Statenlid drs. Wil Jaegers uit Lutten heeft zich als volksverte genwoordiger in Provinciale Staten van Overijssel gespeciali seerd op dit onderwerp. Hij zal tijdens het politiek café een in leiding houden over de recon structie en wat daarmee samen hangt. Ook is hij bereid zich daarna in de discussie over dit onderwerp te storten. Wim Dalhuisen is al vanaf de start van het Holter Politiek Café in 1999 de gespreksleider. Deze oud-wethouder voor de PvdA en huidig Statenlid heeft de afgelo pen vijf jaar als gespreksleider in het politiek café zijn onpartij digheid en deskundigheid wel bewezen. Hervormde Kerk Zondag 9 mei: 9.30 uur, ds. H. Gijsen, doopdienst, nevendiensten. 19.00 uur, ds. H. Gijsen. Eerste collecte: diaconie; tweede collec te: eredienst en kermuziek. Okkenbroek, 10.00 uur: Collecte: Gereformeerde kerk Zondag 9 mei: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. H.P. Mul der. Eerste collecte: eredienst kerkmuziek, tweede collecte: kerk. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 12 mei 19.00 uur, dhr. Bogaard. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 9 mei: 9.30 uur, eucharistieviering. Voorganger: Pastor Wolters, zang: dameskoor uit Raalte. Nieuw-Heeten, zaterdag 8 mei: 17.30 uur, eucharistieviering, pas tor Wolters, zang: koor Passage; zondag 9 mei: 09.00 uur, com munieviering, werkgroep liturgie, zang: herenkoor. Maandag In de nacht was het niet strak helder door de dunne sluierbewol- king. Koud was het niet met 8.0 graden als laagste waarde. Ook de dag begon met sluierbewolking en een wazige zon. De hele morgen scheen de zon wat minder fel door dikkere sluierbewol king. 's Middags was het ook perfect weer met veel zon, soms was de zon minder fel. Een warme dag met 21.8 graden. De hele nacht verliep onbewolkt, daarbij stond een zwak windje. De morgen begon met een temperatuur van 8.3 graden. De zon was er al weer vroeg bij. In de morgen kwamen flinke perioden met zon voor. Ook de middag verliep met veel zon. afgewisseld door enkele stapelwolken. Met een oosten wind werd warme lucht aangevoerd. Opnieuw werd het een warme dag met 22.5 graden. Woensdag In de nacht bleef het droog, de temperatuur daalde maar lang zaam. In de ochtend was het 10.6 graden, dit was tevens het mini mum. De dag begon met zon en wat wolkenvelden. De morgen verliep met veel sluierbewolking waarbij de zon wazig scheen. De eerste helft van de middag nog flink wat zon. Daarna geleidelijk toenemende bewolking vanuit het zuiden. Zo bleef het toch droog. Ook werd het aangenaam met 21.7 graden. Donderdag Begin woensdagavond kregen we met buien te maken, hierbij kwam ook onweer voor. Het werd geen zwaar weer, de regen was zeer welkom na de droogte. Holten noteerde 3.8 mm. In de nacht viel er een enkele bui. Een groot deel van de morgen waren er veel wolkenvelden aanwezig, daarna opklaringen en geregeld zon. 's Middags een afwisseling van nu en dan zon en bewolking. Het bleef de hele dag droog weer met toch nog 18.6 graden. Koninginnedag De nacht verliep met opklaringen en het bleef droog, koud was het niet met 11.6 graden. De dag begon met veel zon en weinig bewolking. Dit weerbeeld hadden we ook in de hele morgen. Ook de middag deed het prima, er was veel zon afgewisseld door wat sluierwolken. Zo werd het een prachtige Koninginnedag en kon iedereen tevreden zijn, het werd maarliefst 24.3 graden. Zaterdag In de avond van Koninginnedag was het ook goed weer met de taptoe in Holten, het was aangenaam met ruim 19.0 graden en er vielen geen buien. De morgen begon met opklaringen en zon. In de tweede helft van de morgen veel wolkenvelden en weinig zon. De middag viel ook niet tegen, er was geregeld zon afgewisseld door bewolking. Het werd een warme dag met 20.9 graden. Zondag In de nacht bleef het bewolkt, maar wel droog. Het was zacht met 11.7 graden. In de morgen hadden we te maken met veel wolken velden die overdreven er was geen zon. In de middag overheerste ook de bewolking, er viel geen neerslag. De zon kregen we niet veel te zien. Het werd ook niet wanner dan 14.3 graden. Meteo Holten, Freddie Paalman huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W H Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementcnitwhk.wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens. nieuwsblad^ whkwegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Vlaat. Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Advertentie-adviseurs: O. IJspeert, tel: 0548-597353, mobiel 06-51 19 83 42 H Schotten, tel: 0548-597351. mobiel 06-51 19 83 21 Fax. 0548-597359 Hoofdredactie: H. Eskes Commercieel regiodirecteur G. ter Hedde Directie: J.V Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nicuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertenticvoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wcgener-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij op genomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (latenin formeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorg vuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV, afdeling Marketing, post bus 692, 7500 AA Enschede. Holten- Voor Gerhard Tuitert werd donderdag 29 april een feestelijke dag. Met een receptie werd zijn 25-jarig jubileum ge vierd bij Nido. De geboren en getogen Holte- naar trad op 1 mei in dienst van het toenmalige Nido/ Universal. Daarvoor was hij onder meer werkzaam bij Ter Horst in Rijs sen, een vleesbedrijf, een kunst- stofbedrijf en meer dan acht jaar in de scheepsbouw in Rotter dam. In die sector ging het niet goed. Reden voor Tuitert om uit te zien naar iets anders. Nido vroeg personeel. Tuitert solliciteerde en werd aangeno men om er vervolgens nooit meer weg te gaan. 'Ik ben als straler in dienst gekomen, daar na ben ik spuiter geworden en later voorman van wat tegen woordig de conserveerafdeling heet. Ik heb het hier enorm naar m'n zin, leuke afdeling, gezelli ge jongens, nooit trammelant.' 'Van tevoren had ik nooit ge dacht dat ik hier 25 jaar zou blij ven, maar die tijd is blijkbaar zo weg.' 'Ik heb in die jaren een enorme uitbreiding van de productie meegemaakt. Toen ik hier kwam, werden er per seizoen 150 zoutstrooiers afgeleverd, dat zijn er nu 1600. Met die uitbrei ding werd ook het pand aange past, tot twee keer toe een grote verbouwing. In het begin werk ten drie mensen op deze afde ling, ik kwam er als vierde man bij. Nu zijn we met negen vaste mensen en in het hoogseizoen, vanaf juni tot de winter, komen er uitzendkrachten bij. Meestal jaarlijks dezelfde mensen.' Gerhard Tuitert woont aan de Pastoriestraat, samen met zijn vrouw Betty Tuitcrt-Paalman. Ze kregen een dochter en heb ben inmiddels twee kleinkinde ren met wie hij graag dolt. In z'n vrije tijd mag hij graag wat klussen in de tuin of een hengeltje uitwerpen. Hij is nu 58. Werkt hij door tot z'n 65e? 'Nee', zegt hij beslist, 'ik maak gebruik an het prepensioen met 60,5 jaar. Ik heb altijd hard ge werkt en dat blijf ik dus voorlo pig ook nog wel doen. maar ik wil toch ook wel genieten van m'n vrije tijd.' Gerhard Tuitert: 'Ik heb het naar mijn zin.' (Foto: Rinus Vrijdag) Holten - De beelden staan bij veel voetballiefhebbers nog op het netvlies: de ontvangst van het Nederlands elftal in 1988 na dat ze Europees Kampioen ge worden waren. Langs de snel weg al stonden juichende men sen, zwaaiend naar de voetbal lers in de bus. In de Oad-bus. Het was het spectaculaire begin van de Oad-bedrijfstak, die nu Sport Special Events heet en waarbij gereden wordt voor 42 van de 93 sportbonden, waaron der de Koninklijke Nederlandse Schaatsbond en de KNVB, maar ook naar evenementen als de Night of the Proms (waar OAD jaarlijks zo'n zestienduizend mensen naar toe brengt) en Joop van den Ende Theaterproduc ties. Het begon begin jaren tachtig tijdens de gloriedagen van de Alkmaarse voetbalclub AZ'67. AZ-trainer Georg Kessler meen de dat de club een luxe spelers bus moest hebben voor de uit wedstrijden. Toevalligerwijs had Oad net de allereerste VIP- bus van Nederland in gebruik genomen en vanuit Alkmaar was daar belangstelling voor. Het was voor Oad de eerste stap naar sportvervoer. Na AZ bleken ook andere clubs een spelersbus no dig te hebben en tussen Oad en diverse clubs ontstonden rela ties. In 1988 sloot Oad een sponsor contract met de KNVB en ver voerde in een speciale bus met vaste chauffeur het Nederlands elftal over land. .,Het werd een grandioze start. Het EK werd ge- momenteel met ongeveer vijftig mensen aan het werk voor het EK. Ten tijde van de uitvoering zijn dat er tussen de 120 en 130. „Het is een hele grote activiteit, met zeer uiteenlopende klanten. Van volledig in het Oranje uit gedoste supporters tot zaken mensen die met hun relaties naar Portugal gaan, variërend van een dag tot meerdere dagen. En elke groep heeft eigen wensen voor de invulling van het programma, ook al naar gelang het beschik bare budget van de klant. Daar naast verzorgen we uiteraard het vervoer voor het elftal en de KNVB. en voor de pers verzor gen we de reis van de gasten die dagelijks ingevlogen moeten worden." Al met al is het een gigantische logistieke klus. „Je moet weten waar het Nederlands elftal speelt, op welke dag, en hoeveel zitplaatsen het stadion heeft; de stadiongrootte is bepalend. Oranje speelt in het noorden en daar moet dus de accommodatie geregeld worden." Na een storm van aanmeldingen met name na de wedstrijd tegen Schotland zijn de supportersreizen bij Oad inmiddels volgeboekt. De eerste drie wedstrijden van het toer nooi vliegt Oad zo'n 15 duizénd tot 20 duizend mensen naar Por tugal. „En dan is het afwachten hoever het Nederlands elftal komt. Of ik die wedstrijden op een andere manier bekijk? Nee. ik kan me heel goed verdiepen in de wedstrijd zelf. Alleen op het eind van de wedstrijd, ja, dan gaan de consequenties voor Oad wel spelen", lacht Ter Haar. houden in Duitsland. Veel men sen gingen daar niet met het vliegtuig naar toe. maar gingen gewoon met de bus. Contractu eel was vastgelegd dat we kaar ten kregen om supportersver- voer te realiseren, en voor iedere wedstrijd reden we met zo'n 200 tot 250 bussen vol supporters naar de wedstrijden in Duils- land", vertelt commercieel di recteur Julius ter Haar. Oad moest zelfs bussen inhuren, want juni is sowieso al één van de drukste maanden voor het be- drijf. „We deden een schat van ervaring op met deze giganti sche logistieke klus. Daar zit veel meer achter dan bussen op tijd laten rijden." Langzamerhand groeide bij het Holtens bedrijf een kleine afde ling sportreizen, met als eerste taak het vervoer naar de thuis wedstrijden van het Nederlands elftal: daarnaast ging men ook op andere terreinen aan het werk. De laatste jaren kwamen de werkzaamheden in een stroomversnelling terecht door uitbreiding naar meerdere tak ken van sport. Sinds anderhalf jaar heeft Oad het exclusieve KNVB-contract, voor zowel bus- als vliegreizen. Wereldwijd verzorgt Oad alle reizen voor en rondom de KNVB. „Je moet ook in staat zijn om dergelijke klus sen te kunnen klaren volgens de wensen van de KNVB. Daar komt veel bij kijken, helemaal als het Nederlands elftal op reis gaat", geeft Ter Haar aan. Oad bouwde in de loop der jaren een grote vaste klantenkring op in de sport- en evenementenwe- Ondcr de naam Sport Special Events organiseert Oad reizen naar grote evenementen. reld en is verreweg de grootste in Nederland op dat vervoersge bied. Toch blijft Sport Special Events een nevenactiviteit van het bedrijf. De hoofdzaak blij ven de vakantiereizen, waarmee Oad een landelijke bekende naam opbouwde. „Op jaarbasis vervoeren we zo'n 700 duizend passagiers op vakantiereizen wereldwijd. Daarnaast vervoe ren we 150 duizend passagiers naar sport en evenementen", vertelt Ter Haar. Hij gaat ervan uit dat goed verzorgde sportrei zen een uitstraling'hebben naar de andere Oad-producten. „Een goed verzorgde sportreis is voor de klant vaak aanleiding om ook de vakantiereis bij Oad te boe ken. Er is zeker een bepaalde wisselwerking." Zoals het er nu uitziet reizen supporters in grote getale naar Portugal, reizen die door Oad georganiseerd worden. „Voor je personele inzet is dat best moei lijk. Want straks is het EK afge lopen en is er niet direct een vol gend groot evenement waar je al die mensen voor nodig hebt. Middels interne verschuivingen hebben we geprobeerd om daar oplossingen voor te vinden. En op freelancebasis zijn ervaren mensen aangetrokken."' Oad is

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 3