Gemeente wil ilan Dijkerhoek versneld invoeren tüT Gijsen: 'We bieden een fantastische voorstelling' mm Holtens Nieuwsblad Herdenking op Canadese Begraafplaats Nationale Molendag bij molen Hegeman Publiek krijgt in geval van regen cape aangeboden Vrijwilligersavond vereniging SV Holten Leerlingen Holterenkschool slagen voor EHBO-cursus 1- Groene container verdwijnt niet Inleveren kopij Weekendweer Gratis entree beurzen voor gehandicapten Holtens Nieuwsblad Donderdag 6 mei 2004 Redactie: 0548 597370 Advertentie: 0548 597351 Holtens.Nleuwsbiad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44,00 Losse nummers <- 0,90 Inleveradres: Blokker Van de Maat Holten - Burgemeester en wet- ïouders willen het uitbreidings- )lan Dijkerhoek versneld uit voeren. Daarvoor wil het college een algemene verklaring van geen bezwaar aanvragen. Het plan komt nog op de agenda van de commissie Grondgebied; wordt daar positief besluit geno men, dan wordt de gemeente raad voorgesteld een voorberei- dingsbesluit te nemen en een krediet van 150 duizend euro be schikbaar te stellen. Het uitbreidingsplan wordt gere aliseerd op de gronden zoals die jioor de oude gemeente Holten Aangekocht zijn van Bleumink ten Koopman. Vanaf de Hak- kertsweg wordt een nieuwe weg aangelegd naar de Dijkerhoekse- weg. Deze weg splitst zich mid denin het plangebied, waardoor ruimte ontstaat voor een groen binnengebied. Aan de buitenzij de van het plan wordt een groen strook aangelegd. De gemeente stelt dat dan de groenstrook aan de achterzijde van de Hakkerts- weg kan vervallen. De gemeente blijft bij haar plan ook de groen strook tussen Hakkertsweg 13 en 15 te bebouwen. "De waarde van dit groen is zeer beperkt. In het groenstructuurplan is het daarom ook niet aangewezen als structureel groen', aldus het col lege in het voorstel. Op de be treffende kavel is een vrijstaan- Thomas probeert Little Ann opnieuw leven in te blazen, terwijl lotus Emily in de stabiele zijligging wordt verzorgd door Julia en hun klasgenoten druk bezig zijn verbanden aan te leggen bij hun patiënten. (Foto: Rinus Vrijdag) Holten - Met vlag en wimpel geslaagd! Dat zijn alle veertien kin deren uit groep acht van de Holterenkschool voor het EHBO- examen. Dit werd vorige week woensdag afgenomen door plaatsgenoot Derk Ligtenberg. De kandidaten kregen zelfs com plimenten van de examinator en het onderwijzend team voor hun inzet. Dat hadden ze vlak na het examen niet helemaal verwacht, een slagingspercentage van 100 procent. Ze twijfelden een beetje over hun kansen, de theorie was wat moeilijk. "Maar dat kwam omdat jullie in eerste instantie zelf niet genoeg geleerd hadden. Dat is een beetje onderschat. Maar jullie hebben er de laatste tijd echt hard aan getrokken", zegt Kim van der Molen, leerkracht van groep acht. De Holterenkschool biedt elk jaar de mogelijkheid aan groep acht om deel te nemen aan de EHBO-cursus en dat schijnt bij de kinderen zelf goed aan te slaan. Ze tonen in ieder geval een goe de betrokkenheid bij het geheel. De voorkeur van de groep gaat duidelijk uit naar het in de praktijk geleerde: de mond-op-mond beademing is bij een aantal favoriet, zo ook de stabiele zijlig ging. Beurtelings moesten ze voor lotuspatiënt spelen waarop een klasgenoot de in de theorie geleerde handelingen kon uitpro beren. Er werd ook geoefend met andere kinderen van school die door Frida van het team op dusdanige wijze waren 'toegetakeld', zelfs juf Kim. wiens tand er zogenaamd was uitgeslagen, dat het er volgens de kinderen heel echt en soms zelfs ranzig uitzag. Maar het was in ieder geval een goede oefening. Of de geslaagden later ook echt lid zullen worden van de EHBO staat nog te bezien. Ligt er volgens hen ook aan wat voor werk ze zullen gaan doen. Ze hebben nu in elk geval wel zoveel vertrou wen gekregen dat ze denken mensen en kinderen met kleine ver wondingen wel te kunnen helpen. Holten - In het kader van de Nationale Molendag, gecombineerd met de Landelijke Fietsdag op zaterdag 8 mei, zetten twee molens in de omgeving de deuren open voor publiek: De Hegeman in Dij kerhoek en De Leeuw aan de Oude Molen richting Deventer. Beheerder Jan Ulfman van De Hegeman laat de bezoekers de werking van de molen zien en heeft koffie, thee en fris te bieden. Het afgelopen seizoen heeft hij hard gewerkt aan de totstandko ming van een nieuw sanitaircomplex naast de molen. In korenmolen De Leeuw kan men ook de werking van het maal- systeem bekijken, koffie, thee of fris drinken met molenkoek of pannenkoek. Voor de kinderen is er iets leuks, er is muziek van het duo Tube en er staan oude stationaire motoren opgesteld. In het nieuwe, nostalgische winkeltje kan men aan de molen ver wante producten kopen. Het uiteindelijke plan werd op onderdelen aangepast ten opzichte van het oorspronkelijke plan en werd daardoor 'vooruit gescho ven in de tijd'. De gemeente wil nu het plan versneld uitvoeren en daar de geëigende procedure voor volgen. Daarmee kan zes tot negen maanden tijd worden gewonnen, volgens de gemeente. de woning gepland. De gemeente stelt dat er door de vertraging bij de planontwikke ling er een gunstige situatie is ontstaan wat het woningbouw programma betreft. 'Normaal gesproeken is de variatie in het woningbouwprogramma bij een uitgifte van gemiddeld 1 tot 1,5 woning per jaar zeer beperkt. Vaak resulteert dat in een wo ningbouwprogramma van veelal vrijstaande en twee-onder-een- kapwoningen. Doordat er een aantal jaren geen woningbouw plaatsvond, kunnen nu negen tot tien woningen ineens gebouw- worden.' Voorgesteld wordt twee tot drie vrijstaande wonin gen te bouwen, een twee onder een kap en een rijtje van vier woningen, bestaande uit goed kopere woningen. De gemeente wil voor het rijtje woningen een aantal Holtense en Dijkerhoekse aannemers uitnodigen om een plan met prijsaanbieding in te dienen. Lees verder op pagina 9. Holten - Met de Holtense basisscholieren werden afgelopen dinsdag op de Canadese Begraafplaats de gevallen van de Tweede We reldoorlog herdacht. Er werden onder meer kransen gelegd en toespraken gehouden. Op deze manier blijven ook basisscholieren be trokken bij wat er tijdens de oorlog is gebeurd en worden ze ervan bewust dat vrede helemaal niet zo vanzelfsprekend is als het lijkt. (Foto: Rinus Vrijdag) Holten - Op de Kalfstermans- weide was het de afgelopen da gen een komen van mensen en vooral materiaal. Ruim honderd vrijwilligers werkten hard om de Kalfstermansweide om te tover en tot een omgeving waar zich vrijdag en zaterdag het theater project Daniël afspeelt. Afgelopen maandag werd ge start met de opbouw. Was het eerst de bedoeling om tribunes met zeshonderd zitplaatsen te bouwen, in de loop van de we ken bleek er zoveel belangstel ling voor de uitvoering, dat de organisatoren besloten voor zo'n duizend zitplaatsen te zorgen. Gisteren legden vrijwilligers de laatste hand aan de opbouw van de tribunes en het decor en wer den de laatste attributen er neer gezet. Woensdagavond is het stuk, met licht en geluid, voor de eerste keer in haar geheel geoe fend. Donderdag komt datgene nog eens aan de beurt wat woensdag niet optimaal verliep en vrijdagmiddag wordt de ge nerale repetitie gehouden. De tribunes komen van een ver huurbedrijf en zijn onder leiding van de verhuurder door vrijwilli gers in elkaar gezet. De Kalfster mansweide is ommuurd. En er is een vijftien meter hoge toren ge bouwd van steigermateriaal. Daar zorgde iemand uit Rijssen voor. Dominee Harry Gijsen be nadrukt dat er bij het opzetten van zowel tribunes als toren ge bruik is gemaakt van deskundige mensen. .,Er hebben naast de deskundigen heel veel vrijwilli gers aan meegewerkt, maar het zit allemaal wel goed in elkaar. Dat moet ook wel, want het spul moet niet in elkaar duvelen". Vrijwilligers zijn druk bezig om Kalfstermansweide 'om te bouwen' voor Project Daniël. (Foto: Johan Bolink) vindt Gijsen. De houten smede rij werd vooraf al gebouwd en hoefde nu alleen maar op de plaats gezet te worden. Gijsen geeft desgevraagd aan dat de vrijwilligers niet allemaal kerk mensen zijn. ..Het project is niet alleen iets van de kerk. maar van het hele dorp", benadrukt hij. .Alles ligt op schema. Echte moeilijkheden zijn we niet te gengekomen. Alleen het weer kan nog voor problemen zor gen", aldus Gijsen. Maar de or ganisatie heeft voorzorgsmaatre gelen genomen: er zijn duizend capes aanwezig om uit te delen aan de mensen als het gaat rege nen. Gijsen doet een beroep op de mensen om géén paraplu's mee te nemen. Dat zou het zicht van anderen nogal verminderen. ,,We hebben die capes. En als het echt met bakken uit de hemel valt, dan hebben we pech gehad. We bieden in elk geval een fan tastische voorstelling!" Het aloude bijbelverhaal over Daniël wordt neergezet in de huidige tijd. Daniël gaat na z'n studie met een aantal vrienden als rugzaktoerist op reis, op zoek naar een land waar het leven goed is. Hij komt terecht in Ba bel. waar Nebukadnezar een streng regiem voert. Babel, een stad van geweld en macht, van slaven en soldaten. Een stad waar een 6,5 meter hoog beeld van Nebukadnezar staat, dat aanbeden moet worden. Het ver haal gaat over goed en kwaad, licht en donker. Over Daniël in de leeuwenkuil, waarbij de leeu wen uitgebeeld worden door dansers. Geert Rensen vertolkt de rol van Daniël. Dolf Moed schreef de tekst. Vrijdag 7 en zaterdag 8 mei worden op de Kalfstermanswei de de opvoeringen gehouden, in de open lucht. Ruim honderd deelnemers van 10 tot 25 jaar zetten een daverende voorstel ling neer met zang, dans en mu ziek. Vanaf tribunes kunnen per uitvoering duizend belangstel lenden het spektakel in ogen schouw nemen. De entree bedraagt 4 euro en kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV. Heusinkveld en café 't Klavertje. Bij het ter perse gaan van dit artikel waren nog ruim vierhonderd kaarten verkrijg baar. mUiUIiim Pagina 3 De Wit-Russische kinderen die hier logeerden, zijn weer thuis. Het slotfeest vierden ze bij Lucky Co. Pagina 9 Mooi weer troffen de activi teiten tijdens Koninginne dag. Iedereen genoot met volle teugen. Pagina 9 Drie Holtenaren kregen net voor Koninginnedag in het gemeentehuis een koninklij ke onderscheiding. Holten - „De groene afvalcon tainer verdwijnt niet in Holten", benadrukt Ab Hofhuis. Gemeen tebelang ontving verontruste te lefoontjes over het verdwijnen van de groene afvalcontainer van 240 liter. ,.In enkele dagbladen heeft na melijk vorige week gestaan dat te zijner tijd de groenafvalcon- tainer van 240 liter zal verdwij nen. Dit is op zichzelf ook cor rect. Alleen in Holten kent men de 240 liter groene container. Vanwege het gewicht van de ge vulde container wordt deze ver vangen door een van 140 liter." Holten - Inleveren van kopij voor het Holtens Nieuwsblad kan tot 's maandags 11.00 uur voor de krant van donderdag. Naast het versturen per post naar Holtens Nieuwsblad, Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen, kan het ook per e-mail: holtens.nieuws- blad@whk.wegener.nl of per fax: 0548-597 369. Ook is het mogelijk kopij af te leveren bij Blokker Van de Maat aan de Smidsbelt 7. De redactie is te be reiken via: 0548-597 370. Af en toe zon en veel bewolking en kans op regen van betekenis. Vrijdag overwegend bewolkt en perioden met regen of buien, weinig zon. Temperatuur aan de magere kant met zo'n 12.0 gra den. Zaterdag ook veel bewol king en wat regen of enkele bui en. afgewisseld door wat opkla ringen en wat zon. Zondag iets beter weer met wat meer zon. af gewisseld door een enkele bui. Temperatuur niet veel hoger dan 14.0 a 15.0 graden. van het jaar wordt bekend ge maakt. SV Holten is bijna syno niem aan vrijwilligers. Zo goed als iedereen bi j de club heeft wel eens meegewerkt aan onder andere een (sport)evenement. een kantin- edienst of onderhoud van het sportpark. Maar natuurlijk ook de bestuursle den en de ouders die hun sporten de kinderen wegbrengen naar wedstrijden zijn belangrijke vrij willigers. SV Holten hoopt daar om ook zo veel mogelijk vrijwilli gers te mogen begr.oeten op deze belangrijke en gezellige avond. Meermanskamp - SV Holten houdt zaterdag 15 mei voor haar vrijwilligers een vrijwilligers avond. Om 20.00 uur is iedereen die zich het afgelopen jaar vrijwil lig heeft ingezet voor de vereni ging van harte welkom in de kanti ne van sportpark Meermanskamp. Het belooft een gezellige en hu moristische avond te worden met onze eigen Hoolter Korhanen voor de muzikale gezelligheid en Karei van de Kate voor de humoristische noot. En niet te vergeten, de vrijwilliger Holten - 'Ga naar de beurs in Utrecht', benadrukken Olfma Kreijkes-Pol en Helen Staman van het Gehandicaptenplat form Rijssen-Holten. Van 13 tot en met 16 mei worden in Utrecht tegelijkertijd twee beurzen gehouden: Beurs over leven met een handicap en Beurs over leven met een ch ronische ziekte. De beurzen, die eens in de twee jaar gehouden worden, leveren een schat aan informa tie en nieuwigheden op voor gehandicapte en chronisch zieke. Informatie over de beurs ligt onder meer bij de gemeentewinkel. Gratis toe gangsbewijzen (ter waarde van 15 euro) kunnen aange vraagd worden via Kreijkes- Pol, telefoon 0548-512734. De toegangsbewijzen zijn niet alleen gratis voor minderva- liden. maar ook voor hun be geleiders. ..Het is een commerciële beurs. Je kunt het vergelijken met een huishoudbeurs. Veel bedrijven laten er het nieuwste van het nieuwste zien voor mensen met een beperking. Je doet er ook een schat aan ideeën op. Er is echt van alles te zien, van een aangepaste auto tot een aangepaste cara van. aanpassingen op het ge bied van computers voor on der andere doven en blinden. Je hebt een heel virtueel dorp. Het is onvoorstelbaar wat daar allemaal is", vertelt Staman, die zelf met het hele gezin naar de beurs gaat. Lees verderop pagina 9. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! J Dhr./mevr.: j Woonplaats: Geef dat ook eens j Telefoon: aan een ander door! j Geeft als abonnee voor bet Holtens Nieuwblad op: BON Dhr./mevr.: Gebruik deze bon Adres: voor het opgeven van 1 Woonplaats: een nieuwe abonnee j postcocic: Inzenden aan: 1 Telefoon: Holtens Nieuwsblad Bankrekening: j Handtekening: j 46.20 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) €44,60 per jaar (betaalw ijze: automatisch) j (losse nummers: 0,90)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1