Regelmatig rijden met klassieke racemotoren Mister Blauw Wit Hans Stam d'eln"ers verslaat Avanti met kopbal Kampioenen Holten 2 vieren feest Resultaten Blauw Wit Resultaten SV Holten SportAgenda Holterbergtoer Uitslagen Bergvliegers Potman wint Oranjedarten Bijeenkomst straatvoetbal Medailles voor jeugdjudoka's londerdag 6 mei 2004 Holtens Nieuwsblad 11 Hauw Wil Cl - Haarle Cl Holten- Terwijl in het dorp de aubade opklinkt en de eerste kooplustigen zich richting de kindermarkt begeven, slijpt men in de Beuseberg de messen. Daar worden op deze dag de re gelmatigheidswedstrijden gere den met historische en klassieke wegracemotoren, georganiseerd door MAC de Holterberg in sa menwerking met de Historische Motorsport Vereniging. De strijd wordt beslecht op de Beusebergring en inmiddels zijn de trainingen al aan de gang. Met het geluid van een zwerm zoemende bijen schuift de 50cc- klasse door het groene land schap. Het mooie weer en de liefde voor de oude motoren heeft al veel publiek naar de ring doen komen. Pieterpadlopers maken op deze dag gebruik van een alternatieve route, mogen voor deze gelegen heid zelfs dwars door het ren nerskwartier. Een 69-jarige Belg die ons land te voet wil door kruisen vindt dat niet erg, is zelf wel een liefhebber van motoren, zijn zwarte hondje vindt het wat minder en slalomt met de staart tussen de benen door de groep ronkende motoren. Ook op de motormarkt die midden in het circuit is opgesteld is het al een drukte van belang met kopers en snuffelaars. "ïk denk dat het weer een dnik dagje wordt", zegt Dirk Schooi en. "We verwachten toch zo'n paar duizend man." Dirk is zelf restaurateur van oude motoren en hoewel hij zich qua bestuurs- activiteiten bij MAC een beetje heeft teruggetrokken, kan hij het niet over zijn motorhart verkrij gen om de boel de boel te laten en helpt graag mee met de orga nisatie van deze veteranenrace waaraan zo'n tweehonderd deel nemers meedoen. Niet alleen uit Nederland maar ook uit België. Duitsland en Engeland. "Het zijn vaak vaste deelnemers die je jaarlijks terugziet. Een grote groep oudere rijders, waaronder een man van 84 die tot en met vorig jaar nog meereed, maar er is inmiddels ook een stel jongere rijders die er plezier aan beleven en die ook weer terugkomen. Het gaat bij regelmatigheids wedstrijden niet om de snelheid maar om de regelmatigheid waarop men rijdt. De deelnemer moet zo dicht mogelijk bij z'n rondetijd blijven. Het hoeft dus niet zo te zijn dat de eerste die bij de finish is. ook de winnaar is. Het kan zelfs wel zo zijn dat het de laatste is die wint. Er wordt gereden in zeven klasses: 50 cc. 125, 250, 350, 500 vetera nen, 125 oud, samen met pre 50 klasse en 500 classics/ 500 plus. De Historische Motorsport Ver eniging heeft de organisatie in handen. Ze organiseren landelijk zo'n twintig wedstrijden per jaar. MAC verzorgt onder meer het terrein, de behuizing en de cate ring. "En het is elk jaar weer een prachtige dag om mee te ma- (Foto: Johan Bolink) Holten - Afgelopen zondag was het dan zover SV Holten 2 werd kampioen door Wesepe met 4-0 te verslaan in Wesepe. Met nog een wedstrijd te gaan is Holten niet meer te achterhalen voor de concurrentie en is de promotie een feit. Ondanks vele blessures in de beslissende fase van de competitie wist Holten het hoofd boven water te houden en kon den de vervangers van de ge blesseerden genoeg kwaliteit bieden om de promotie af te dwingen. Wesepe was een van de weinige ploegen die eerder dit seizoen al gewonnen had van de roodzwar te formatie van trainer Kolthof. Het was dus geen formaliteit, het leek vooraf een loodzware klus te worden. Niets was minder waar, want Holten beleefde een van haar beste partijen van het afgelopen jaar. Na een muzikaal opzwepende warming-up. bege leidt door een gettoblaster op wieltjes van de thuisploeg werd er vooral de eerste helft werd goed gevoetbald en waren de spelers van Holten veel feller dan de gastheren. De tweede helft was voetballend iets minder, maar dit was ook te wijten aan het vechtvoetbal dat Wesepe ging hanteren in de hoop het tij nog te kunnen keren. Doelpuntenmakers waren Mul ler, die zichzelf een wissel gun de. nadat hij het bloed onder de nagels vandaan had gehaald bij ongeveer heel Wesepe, Reijlink. Meijerman en Jalving. Die laat ste stond toen net amper twee minuten koud in het veld. Na de wedstrijd gingen de spe lers richting Holten om daar op de platte wagen te klimmen en met veel lawaai werd het kam pioenschap wereldkundig ge maakt. Na het ritje op de zegekar volgde een receptie in de kantine op Meermanskamp, aangeboden door het bestuur van SV Holten. Met enkele hartverwarmende toespraken van bestuurlijke en voetbaltechnische zijde werden de spelers, technische staf en aanhang bedankt voor hun inzet. Hierna volgde een heerlijke maaltijd van Vosman die in de kantine verorberd werd*. Vervol gens werden de Holtense kroe gen aangedaan. Boer Biet, Bier- lokal am Bahnhof en 't Keuntje moesten er aan geloven. Leider Lucas heeft vooral bij het twee de adresje het meubilair vakkun dig getest met zijn schoenzolen en alles bleek in goede staat te verkeren. Rond halfeen verliet de laatste speler de Holtense ho reca en kon een ieder weer rustig gaan slapen. De maandag was er nog voor een select gezelschap het welbe kende 'pot verteren'. Van open terras naar overdekt terras wer den zo de laatste dukaten opge maakt uit de schatkist die men verdiend had met het kampioen schap. Om halfzes was de koek echt op en gingen de 'diehards' weer te rug naar huis om zich zo voor te bereiden op de realiteit die de dinsdag weer met zich mee zou brengen. Holten 2 wil iedereen bedanken die hen op wat voor manier ook maar gesteund heeft dit seizoen en hoopt volgend jaar diezelfde steun weer te mo gen ontvangen. Holten - De Holterbergtoer van Wielervereniging Holten werd zaterdag 1 mei onder prima weersomstandigheden verreden. Er gingen 564 fietsers van start bij sporthal 't Mossink. De verdeling over de naar keuze 100, 150 en 200 kilometer lange route was respectievelijk 255, 246 en 62 fietsers. Vletgoor - Voor Hans Stam kon zijn laatste wedstrijd in het eer ste van Blauw Wit niet mooier verlopen. Vlak voor zijn pu- bliekswissel als dank voor heel veel jaren voetbal in het eerste van Blauw Wit, kopte hij een comer op onnavolgbare wijze in de kruising (2-1) en besliste daarmee, bleek achteraf, het du el tegen Avanti. Direct hierop wisselde trainer Dick Brands hem en werden bloemen en han denschuddende medespelers zijn deel. Avanti, met als coach Blauw witter Henry Stam en met in de gelederen oud-Blauw Wit-speler Arno Jager had nog één punt no dig om veilig te zijn. En Blauw wit wilde na enkele matige wedstrijden het afscheid van Hans Stam kleur geven. Door deze gegevens werd het een heel leuke wedstrijd op een vol Vlet goor. Blauw Wit ging furieus in de aanval en al na tien minuten be zorgde Dirk Jan Beldman met. een steekpasje a la Bergkamp voor een vrije doorgang voor Jurrian Paalman, die de keeper van Avanti kansloos liet en de 1- 0 aantekende. Avanti moest wel komen om niet afhankelijk te worden van andere uitslagen en zette Hans Bekkernens onder druk met (Foto's: Johan Bolink) schoten en kopballen. Tweemaal redde de paal de doelman voor de rust, terwijl aan de andere kant ook Blauw Wit enkele mo gelijkheden kreeg om de score naar 2-0 te verhogen. Na de thee kwam een nog meer gedreven Avanti te voorschijn. Reeds in de 47e minuut had dat resultaat. Een prachtig lobje liet Hans kansloos en de ploegen stonden weer op gelijke hoogte: 1-1. Wie zou denken dat Blauw Wit het nu verder wel goed vond. kwam bedrogen uit. En ook Avanti wilde meer. Er ontstond een zeer levendige wedstrijd met kansen aan beide zijden. In de 54ste minuut kwam Hans Stam in het veld voor de moegestre den Youri Noorlander, die in de ochtend nog als trainer zijn Cl kampioen zag w orden. Reeds na elf minuten in het veld scoorde Hans dus met een kopbal de 2-1 en weer tien minuten later was het definitief gedaan met het eerste elftal voor Hans. Avanti liep nu weer achter de feiten aan en zette nog meer al les op alles om de gelijkmaker te forceren. In de 88e minuut leek het dan toch te lukken, toen Ar jan Aanstoot binnen de 16 meter een overtreding maakte en de bal terecht op de stip ging. Maar oor de derde keer raakte Avanti de paal en bleef de stand 2-1on danks dat in de resterende tijd zowel Blauw Wit via Jurrian Paalman en Dirk Jan Beldman als Avanti nog kansen kregen om te scoren. Na het eindsignaal bleek al snel dat voor Avanti de nederlaag niet noodlottig was en dat ze ook volgend seizoen in de derde klasse blijven voetballen. En zo kwam er oor beide partijen nog een gezellige en lange nasleep in de kantine van Blauw Wit. Op de 200 kilometer lange route namen niet alleen de w ielrenners deel die in het bezit willen ko men van het Klimmersbrevet, maar ook degenen die zich wil len voorbereiden op de Arden nen-klassiekers. De meeste deelnemers, op zoek naar een heuvelachtige omge ving. kwamen van ver buiten de regio. De deelnemers waren zeer tevreden over de organisatie, met name de prachtige routes en de duidelijke bepijling oogsten veel lof. In de omgeving van Markelo deed zich een ongeval voor doordat er een hond midden in een peloton fietsers sprong. Twee fietsers kwamen hierbij ten val maar zij hadden geen ernstige verwondingen. De Wielervereniging Holten houdt de volgende toertocht op zondag 26 september. Uitgebrei dere informatie is te vinden op de homepage van de Wielerver eniging Holten: www.wvhol- ten.nl Blauw Wit Zaterdag 8 mei Blauw Wit 2 - WZC 2. 12.30 uur: Blauw Wit 3 - Groen Wit'62 10, 14.30 uur: Blauw wit 4 - Sp. Rijssen 3. 14.30 uur: Blauw Wit 5 - Sp. Klarenbeek 3. 14.30 uur: Rohda R. A2 - Blauw Wit Al. 12.30 uur (ver trek 11.15 uur); DOS'37 C3 - Blauw Wit C2. 10.30 uur (ver trek 9.15 uur): De Zweef D3 - Blauw Wit Dl. 9.45 uur (ver trek 8.30 uur): Blauw Wit D2 - Overwetering D2. 10.30 uur: Heino E7 - Blauw Wit El, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur): Blauw Wit E2 - Raalte E2, 10.30 uur; Blauw Wit E3 - JC Hellendoorn E3. 10.30 uur; Blauw Wit E4 - SVVN E3. 10.30 uur: Blauw Wit F1 - Overwetering Fl, 9.30 uur; Wij- he'92 F4 - Blauw Wit F2. 8.45 uur (vertrek 7.45 uur): Heeten F5 - Blauw Wit F3. 1 1 30 uur (vertrek 10.45 uur). Donderdag 13 mei Blauw Wit Dl - Meisjes 0,13 Oost. 19.15 uur. SV Holten Zondag 9 mei Holten Al - Deventer AID, 14.30 uur; Holten BI - Nieuw- Heeten BID, 14.30 uur; Vroomshoopse Boys C2 - Hol ten C2D. 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten D2 - Rood Zwart D2. 11.00 uur: Holten E2D - Oranje Nassau El2. 10.00 uur: SVZW E3 - Holten E3. 9.45 uur (vertrek 8.45 uur): GFC F2 - Holten Fl, 9.30 uur (8.30 uur); SC Rijssen Fl - Hol ten F2. 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); Holten F3 - RKSV Fl, 11.00 uur: Holten MCI - Heino MC2, 14.00 uur. Holten - Voor de postduiven van de Bergvliegers was er af gelopen zaterdag weer een wed vlucht. De duiven kregen om 20.00 uur al de vrijheid om de weg naar huis zo snel mogelijk af te leg gen. Ze werden gelost in het Belgische Nijvel met een zachte w ind uit zuidelijke richtingen. Een duif van A. Kaspers wist als eerste de 238 kilometer te over bruggen. Hi j klokte de duif om 10.38 uur wat een snelheid ople verde van 89.5 kilometer per uur. Na 43 minuten was een kwart van de duiven terug en kon het concours worden geslo ten. De eerste tien plaatsen werden als volgt verdeeld: 1-6-7-9 A. Kaspers. 2-3 A. v.d. Heide. 4 E. Veneklaas. 5 G.J. Koetsier, 8 G. Jurjcns, 10 H. Jansen. Holten - Voor de zevende keer werd op Koninginnedag met het Oranjedarten gestreden om de Bierbokal am Bahnhof. Deze wisselbokaal werd beschikbaar gesteld door de directie van Bierlokal am Bahnhof. Acht deelnemers gingen door naar de Winnaarsrondc. de ove rige negen deelnemers maakten nog een kans in de Verliezers ronde. In de eerste halve finale van de Winnaarsronde won Dennis Jansen met 3-1 van Matin Big- gelar en in de tweede halve fina le was Henk Potman te sterk voor Jan Deijk (3-0). In de strijd om de derde vierde plaats won Jan met 3-2 van Martin. In de finale wist Henk zeer overtuigend met 4-0 te winnen van Dennis. In de finale van de Verliezersronde won Marco Jansen met 3-0 van Rik Deijk. De hoogste finish was voor Rik Paalman (111: 3x20,11 tops). Marco Jansen en Gerwin Paalman gooiden de maximale score van 180. De totaaluitslag ziet er als volgt uit: eerste prijs cn Bierbokal am Bahnhof Henk Potman: tweede prijs Dennis Jansen: derde prijs Jan Deijk; vierde prijs Martin Biggelaar; eerste prijs in Verlie zersronde Marco Jansen; Hoog ste finish: Rik Paalman Het Holtens Kampioenschap Darten is vanaf 3 mei gestart. Het verloop van deze wedstrijd is te volgen via www.going2win.nl. Vletgoor - In het clubhuis van Blauw Wit '66 vindt maandag 10 mei om 20.30 uur een bijeen komst plaats over het op zater dag 5 juni op 't Vletgoor te hou den straatvoetbaltoemooi. De leiders/ contactpersonen die zich met hun straat wijk/ buurt met een team hebben aange meld, hebben hiervoor inmid dels een uitnodiging ontvangen. Aan de eerste editie van dit straatvoetbaltoemooi nieuwe stijl werd irt 2003 op Meer manskamp door elf teams deel genomen. Dankzij de inspanningen van di verse leden van Blauw Wit '66 en SV Holten is het gelukt om dit aantal uit te breiden naar vijftien, het aantal waar het stre ven van de organisatiecommis sie op gericht was. Tijdens de bijeenkomst van 10 mei zullen diverse zaken met el kaar worden doorgesproken en zal ook de loting voor de poule- indeling (driemaal vijf teams) en het speelschema plaatsvin den. In Holten wonende voetballers van 16 jaar en ouder die niet bij een deelnemende straat/ wijk buurt horen en toch graag mee willen doen, kunnen zich voor 10 mei aanmelden bij een van de leden van de organisatiecom missie (Willy Aanstoot. Wim Aanstoot, Jan Avezaath, Tonnie Beldman. Harry Paalman of An ton Beldsnijder). Holten - Een aantal Holtense ju doka's van SV Bato heeft afge lopen zaterdag deelgenomen aan het eerste Ben Middelkamp- toernooi in Nijverdal. Het toernooi was druk bezet met bijna vijfhonderd judoka's waar onder veel regionale toppers. Door goed judo zijn onder bege leiding van trainer Leo Buitink twee zilveren medailles gewon nen door Nienke Derks (meisjes aspiranten tot 14 jaar) en Guido Cornelis (jongens jeugd tot 10 jaar). Holten Fl - Excelsior '31 F2 Holten Fl speelde een sterke eerste helft tegen koploper Excelsior. Dankzij goed verdedigend werk van Jelte. Stefan. Wouter en Rem- co konden de Excelsior spitsen niet scoren en de aanvallers Tom, Frank. Jordy cn Leon hielden de verdedigers goed bezig. Toch wist Excelsior net voor rust twee doelpunten te maken. Na rust was de concentratie bij Holten wat verdwenen en werden de plaatsen niet goed bezet gehouden. Zo kon Excelsior doorstoten naar een hoge score. Ook Holten kreeg nog enkele goede kansen waarvan er één door Jordy benut werd. Eindstand (1-9). Holten E3 - Enter V E2 Een belangrijke wedstrijd voor Holten want er moest gewonnen worden om de kans op het kampioensschap te behouden. Het was Enter dat al vrij vroeg met 0-1 voorkwam cn daarmee nog eens ex tra druk bij de spelers van Holten neerlegde. Holten bleef goed combineren, was sterker maar creëerde te weinig kansen. Het was uiteindelijk Hendri die uit een goed genomen corner van Niels, fraai met het hoofd gelijk scoorde. Vlak voor rust scoorde Enter echter opnieuw. In de tweede helft werd door beide ploegen hard gewerkt cn zorgde de net ingevallen Jurjcn met een fraai schot voor de verdiende 2-2. Het spel golfde heen en weer met voor beide ploegen kansen op de uiteindelijke overwinning. Enter trok met een mooie goal aan het langste eind. Eindstand 2-3. Hauw Wit 2 in nacompetitie let tweede elftal van Blauw Wit '66 had aan 51 punten uit 22 wed- trijden niet genoeg om kampioen te worden van de reserve derde lasse F, DZSV 2 uit Dinxperlo werd de kampioen met maar liefst 6 uit 22. Wel won het elftal van trainer John-Paul Akkerman de lerde periode en daarmee deelname aan de nacompetitie voor pro notie naar de reserve tweede klasse. In de eerste ronde ontmoet nen WZC 2 uit Wapenveld, de winnaar van periode twee in de re- erve derde klasse E. Zaterdag wordt eerst thuis gespeeld, om 2.30 uur, en vervolgens is dinsdag 11 mei. aanvang 19.00 uur. de etum in Wapenveld. Bii een gelijk aantal punten is het doelsaldo an de twee wedstrijden beslissend. Indien de Blauwwitters er in lagen om de tweede ronde te bereiken, dan moet men op zaterdag 5 mei op bezoek bij Oene 2 of Vios V. 2. De return van die wed- trijd is vervolgens op zaterdag 22 mei. Blauw Wit 2 - Avanti Twello 2 Kvanti ging fel van start en maakte al na vi jf minuten de 0-1 door ^en voorzet die bij de tweede paal in de kruising verdween. Hierna ham Blauw Wit het initiatief over, zonder dat dit tot grote kansen eidde. Vlak voor rust zette Amoud goed door op links waarna zijn cherpe voorzet door Jurgen werd binnen getikt, ruststand 1-1. Na ust ging het redelijk gelijk op. hetgeen beide ploegen weinig uitge- peelde kansen opleverde. Vlak voor tijd kreeg Avanti nog twee linke kansen maar Maarten bracht nog redding waardoor de wed- ijd eindigde in een 1-1 gelijkspel. Met dit resultaat wint Blauw it de derde periode en wordt tweede in de stand waardoor deel tag worden genomen aan de nacompetitie. ZC 4 - Blauw Wit 3 pcrwin mocht de score openen door een schot van André uiterma- e subtiel van richting te veranderen. Hierna nam Blauw Wit geen las terug en het was Arjen die met een vlammend schot de 0-2 op iet scorebord bracht. EZC wist niet eenmaal gevaarlijk te worden, terwijl het derde met André een ware sluipschutter in huis had. die Jan ook de 0-3 wist binnen te schieten. EZC dacht vervolgens zelf K)k nog een duit in het zakje te moeten doen. toen een verdediger Ie bal koeltjes in eigen doel knikte. Natuurlijk was de wedstrijd iiermee gespeeld, maar de André van der Waal-show was nog niet l'oorbij. De 0-5 was een prachtige inprikker na een voorzet van Henk Bolink en de 0-6 was zo mogelijk nog fraaier: een volley die |ls een kanonskogel tegen de touwen sloeg. Al met al een heerlijk jniddagje voor het derde. Eindstand 0-6. lauw Wit 5 - Sp. Eefde 5 lauw Wit trof in Eefde een tegenstander waar opnieuw de vraag :esteld mag worden, waarom deze vereniging zo omgaat met de in deling van eigen teams. Spelers opstellen, die van zeer grote waar- e voor de hogere teams kunnen zijn. in de veteranenklasse geeft te enken. Jammer dat Eefde op deze wijze aan competitieven al sing oet. De wedstrijd die nooit een wedstrijd was. kan bij ongewijzigd edrag van Eefde de volgende keer schriftelijk afgedaan worden, at de scheidsrechter een kwartier voor het einde afblies bij een 0- stand was het enige goede wat deze middag op het veld waar te emen viel. Eindstand Ö-8. mdat Blauw Wit Cl vorige week al kampioen was geworden, ling deze wedstrijd alleen nog maar om de eer. De eerste helft een «oed voetballend Haarle maar het was toch Oktay die de 1-0 bin- Benschoot voor Blauw Wit. Niet veel later was hêt Haarle wat ver- Biend tegen scoorde, wat de 1-1 ruststand opleverde. Na de thee Ben veel beter voetballend Blauw Wit. Na het inbrengen van Jacco Ba een afwezigheid van vier maanden begon het allemaal goed te reopen. Marlen zorgde met een prachtig afstandschot voor de 2-1 en i&liiet veel later ook voor de 3-1De eindstand werd deze middag be- ijljaald door Noel die de 4-1 op het bord zette en het startschot gaf voor het kampioensfeest voor Blauw Wit C1Eindstand 4-1. Blauw Wit C2 definitief op tweede plaats Voor de wedstrijd tegen Deto C2 stond al vast dat Blauw Wit C2 ;een kampioen meer zou kunnen worden en ook geen derde meer. ^a een heel goed seizoen eindigde C2 op de tweede plaats. Tegen )eto werd er meer dan verdiend gelijkgespeeld. 2-2, maar het neest bijzondere was wel dat er in de tweede helft zeker zes ande- e jongens bij de tegenstander in het veld stonden en ook nog eens ran een heel ander kaliber dan de jongens in de eerste helft. Het )leck zelfs dat er enkele nu hun tw cede wedstrijd van de dag speel- len. Dat C2 dan toch nog via Frank Aanstoot en Thijmen Voogt :en 2-2 weet te maken, zegt wel iets over de goede mentaliteit en voetbalvermogen van het hele team. Jammer is dat door zulke trucs i^van sommige verenigingen de competitie wel erg verrassend kan ^Jverlopen. Misschien dat pasjes met foto's zouden kunnen helpen Mom dergelijke misstanden te voorkomen. Eindstand 2-2. IjBlauw Wit El - Heeten E2 TiBlauw Wit startte goed en wist de tegenstander met twee keer de )aal en één keer de lat te verrassen. Het reeds kampioensteam van Heeten kwam met de schrik vrij en de wedstrijd ging naar de rust net een 0-0 stand. Na rust een beter spelend Heeten dat de wed- itrijd naar zich toe leek te trekken. De thuisploeg die alles in het werk stelde om aan te sluiten, zag met tevredenheid dat de 1 -1 werd veiliggesteld. Met nog enkele kansen met goede reddingen van bei de kanten van de keepers bleef dit tevens de einduitslag: 1-1. Blauw Wit F3 - Wesepe F3 Blauw Wit begon sterk deze wedstrijd en kreeg grote kansen om op voorsprong te komen. Helaas lukte dit de thuisploeg niet en de gas ten w el. In de tweede helft waren beide teams waren aan elkaar ge waagt en er ontstonden kansen aan beide zijden. De grootste kan sen waren voor Stefan en Roy maar de bal wilde niet tussen de pa len. Zelfs bij de penalty's aan het eind was het doel te klein (eind uitslag: 0-3).

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 11