Oad Reizen sluit contract met Barbacan Residence I Winter zacht, nat en zonnig 'Schitterend, dit is echt wielrennen' Holterbergtoer voldoet aan twee sterrennorm NTFU Jeugdatleten doen mee aan meerkamp Ingrijpende wijzigingen Ronde van Overijssel Resultaten SV Holten Route Ronde van Overijssel Donderdag 22 april 2004 Holtens Nieuwsblad 13 GFC F3 - Holten F3 Holten moest deze pot winnen om zich te handhaven in de mid denmoot. Holten begon goed met veel aanvallende acties. Het was Mick die na tien minuten de score opende. Kort daarop was het opnieuw Mick die een goede pass van Luc binnentikte. Voor de rust scoorde Luc na een fraaie solo. Na de thee kon GFC wat terug doen en maakte 1-3. Holten hervond zich. en de verdediging onder leiding van Kay gaf niets meer weg. Daan reageerde goed op een slechte GFC uittrap en ook Mick wist nog een keer te scoren. Eindstand 1-5. Holten F1 - Enter F2 In de eerste helft van Holten tegen Enter gingen de aanvallen en kansen over en weer. Uit een van'deze aanvallen maakte Jordy 1-0. Daarna werd Enter sterker en scoorden ze tweemaal on houdbaar voor keeper Rcns. Nog voor de rust kon Leon met een pegel in de bovenhoek weer gelijk maken (2-2). Na rust kon Tom scoren uit de beste aanval van de dag. Ook Enter kwam enkele malen zeer gevaarlijk voor het Holten doel. maar Holten kon het doel schoon houden. In de laatste tien minuten schoot eerst Wouter de bal goed in. maar de keeper van Enter redde zeer goed. Daarna kreeg Remco nog een tweetal kansen: de eer ste ging nog hoog over en de tweede betekende een (4-2) eind stand van deze spannende wedstrijd. Eindstand 4-2. Holten E3 - RKSV El Holten hield met goed combinatiespel RKSV flink onder druk en wist daarmee vele kansen te creëren. Maar ook RKSV was met enkele goede uitvallen erg gevaarlijk maar gelukkig speel de Wouter als laatste man, zoals altijd een degelijke wedstrijd. Ook keeper Leon wist met de harde schoten van de tegenstan der prima raad. Uit een scherp genomen hoekschop van Bart V, scoorde een RKSV-speler in eigen doel. Na de rust hetzelfde beeld en kon Holten zich kampioen kansen verprutsen noemen. En als zo vaak bij voetbal, werd er aan de andere kant wel ges coord. Even daarna werd Bart H. goed door Kevin aangespeeld en scoorde hij fraai met een hoge onhoudbare bal. Opnieuw kwam RKSV langszij en ontsnapte Holten door een schitteren de redding van Leon aan een onverdiende nederlaae. Eindstand 2-2. Holten MCI Eversberg MCI Holten gaat gelijk goed van start. Achterin gaat het weer voor treffelijk met de verdediging Janiek Bibett. Nienke en Kirsten. Anouk zet haar beste beentje voor en scoort het eerste doelpunt. De tegenstander weet er ook eentje mee te pikken en dan is het 1-1. Maar Holten vecht verder en Anouk zorgt dat we met 3-1 de rust ingaan. Na de rust weet Berfin met goed samenspel van Daniëlle en Anouk het tot een 4-1 te brengen, dan weet de te genstander er toch nog een doelpuntje in te tikken zodat het 4-2 wordt. Maar dan komt Joyce met ccn prachtig schot. Eindstand 5-2 SDOL Dl - Holten Dl Holten was fel in de duels cn gaf de tegenstander weinig ruim te. Enkele mooie aanvallen leverden kleine kansen op. Het eer ste doelpunt viel toen Kylian op het middenveld werd aange speeld en na een prachtige solo, de verdediging het nakijken gaf en uitstekend scoorde (0-1). De tegenstander leek hierdoor wakker te worden en plaatste enkele tegenaanvallen, maar deze werden door de Holtense achterhoede uitstekend verwerkt. De samenwerking met keeper Thijs verliep steeds beter, waardoor achter de nul werd gehouden. De tweede helft gaf een heel an der beeld te zien. SDOL zette alles op alles om gelijk te maken en de punten in huis te houden. De Holtense achterhoede moest alle zeilen bijzetten om een treffer te voorkomen. In de laatste minuut van de wedstrijd kreeg SDOL bijna loon naar werken. Een schot uit de tweede lijn belandde op de paal en keeper Thijs was reeds verslagen, maar door resoluut ingrijpen van William werd een doelpunt voorkomen. Direct daarna volgde het eind signaal van de scheidsrechter en kon Holten, net van de schrik bekomen, de lang gewenste overwinning vieren. Eindstand: 0-1 Holten D2 - Excelsior '31 D4 Iedere speler wist het beste uit zichzelf te halen, en met succes. Na vele keren op de keeper van de tegenstander te zijn gestuit, wisten Koray en Marco Holten op voorsprong te brengen. Hol ten bleef sterk spelen. In de tweede helft was het vuur wat ge doofd. Toch wisten Hessel (prachtige vrije trap), Herbert (al leen doorgebroken) en helaas Excelsior nog te scoren. Eind stand: 4-1. Holten 6 - HSC '21/ Brein 7 Door goed en geconcentreerd spel wist Holten 6 een half uur stand te houden. Na een slalom wist de snelle spits van HSC21 te scoren: 0-1. In een kwartier tijd overklaste HSC de ploeg uit Holten door elke kans die men creëerde koelbloedig af te ron den. Ruststand 0-4. Na rust ging Holten met meer vechtlust de strijd aan. Geluk was er toen de bal achter de keeper verdween na een corner van Harald: 1-4. Nadat André met een prachtige curve de bal in de kruising had gelegd (2-4), voelde Holten zich met de minuut sterker worden. Toen ook spits Rick de schroom van zich had afgeworpen en vanaf 20 meter raak schoot, was het heilige vuur volledige opgelaaid. Ondanks meerdere kansen op een gelijkspel en misschien zelfs meer dan dat, speelde HSC'21 7 het voor elkaar om met deze 3-4 overwinning het kampioenschap naar zich toe te trekken. Dat het voor HSC'21 gewoontjes was om kampioen te worden bleek uit het feil dat uitbundigheid van vreugde van geen enkel gezicht was af te le zen. Haaksbergen - Negen jeugdatle ten vertrokken zaterdag 10 april naar Haaksbergen voor deelna me aan een individuele meer kamp. I De Jongens pupillen kwamen uit I op de sprint, verspringen, kogel- I stoten en de 1000 meter. De da- Holten - Oad Reizen heeft met ingang van het winterseizoen 2004/ 2005 een exclusief con tract afgesloten met Barbacan Holiday Residence in Playa des Ingles op Gran Canaria, Spanje. Het complex is eigendom van de voormalige Arke-eigenaar Fer dinand Fransen en was sinds de ingebruikname in 1980 onafge broken door Arke gecontrac teerd. Vorig jaar werd het com plex geheel gerenoveerd. Als enige complex op de Canarische Eilanden krijgt Barbacan bin nenkort de classificatie vier sleutels. De contractonderteke ning vond plaats op 5 april. 'Oad Reizen is zeer ingenomen met dit contract', aldus commer cieel directeur Julius ter Haar. 'Barbacan is een begrip in de Nederlandse reiswereld. Het complex is buitengewoon popu lair bij Nederlanders en telt tal loze klanten die daar al vele ja ren komen. Als je in staat bent om zo'n topcomplex in de zwaar concurrerende reiswereld te con tracteren, dan mag je daar best trots op zijn. Oad werd door de reisbranche onlangs uitgeroepen tot beste allround reisorganisatie én tot touroperator met de beste prijs-kwaliteitverhouding Bar bacan past dan ook perfect in onze kwaliteitsfilosofie. Het contract onderstreept opnieuw de sterke positie van Oad als vliegtouroperator Middellandse Zee en Canarische Eilanden. We gaan Barbacan zowel bij reis agenten als bij de consument een extra impuls geven. Oad biedt de arrangementen ook aan met ver trek vanaf Enschede Airport Twente.' Bij de foto: Een uniek moment. Reistycoons Ferdinand Fransen (1) en Joop ter Haar beklinken de samenwerking tussen Oad Rei zen en Barbacan. V.l.n.r. kijken Herman Wiegman (AGFRA Holding), Christo Kalter (finan cieel directeur Oad), Giovanni Barbuio (directeur vliegreizen Oad), Julius ter Haar (commer cieel directeur Oad), Barbara Fransen en Geert Willem Boven (algemeen directeur Oad) toe. Reistycoons Ferdinand Fransen (1) en Joop ter Haar beklinken de samenwerking tussen Oad Reizen en Barbacan. De meteorologische winter, over de maanden december, januari en februari was met een gemid delde 3.9 graden in Holten, Es- pelo 3.5 graden en De Bilt 4.1 graden tegen 3.3 graden zachter dan normaal. December kende een afwisse ling van zachte en wat koudere tijdvakken zonder dat er sprake was van koud winterweer, en zo kwamen we dus ook niet op de schaats te staan omdat er geen natuurijs was. Januari was met een gemiddelde van 3.0 graden tegen 2.8 graden normaal zacht. Aan het begin en eind van de maand was het licht winters met op de 3e in Holten -0.7 graden; de enige ijsdag (dag met een maximumtemperatuur lager dan 0.0 graden) van deze winter: normaal telt de winter acht ijsda gen. Op die dag werd in Holten de laagste temperatuur van de maand januari gemeten van -3.8 graden en Espelo 4.3 graden. Ook nu weer geen schaatsijs op plassen en meren. Februari was zacht met een ge middelde temperatuur van 4.9 graden in Holten en Espelo 4.5 graden tegen 3.0 graden nor maal. Het begin van de maand was uitzonderlijk zacht met op 4 februari maarliefst 15.7 graden in Holten. Nooit eerder was het zo vroeg in het jaar zo warm, een absoluut record. Later in de maand werd het geleidelijk kou der en het eind van februari ver liep licht winters. In totaal wer den in Holten uiteindelijk 30 vorstdagen geteld tegen 38 da gen normaal. Verder kwamen er nog voor: vijf hageldagen, negen mistdagen, vier ijzeldagen en 1 dag met on weer. Over de drie wintermaanden viel veel neerslag: Beuseberg regis treerde 308.0 mm, Rijssen was met 316.5 mm koploper Dijker- hoek kreeg 283.5 mm. Holten 279.0 mm, Espelo het minst met 250.0 mm, De Bilt 299.0 mm te gen 193.0 mm normaal. Op de eerste plaats staat de winter van 1965/66 met 338.0 mm neerslag in De Bilt. Alle drie de afzonder lijke maanden verliepen natter dan normaal, maar met name ja nuari was zeer nat. Zeer natte dagen waren dertien en achten twintig december en negentien januari met respectievelijk 22, 17 en 20 mm neerslag. In de avond van 31 januari veroor zaakte een depressie in het wes ten van het land enige tijd storm. In het hele land kwamen wind stoten voor die plaatselijk scha de veroorzaakten. Holten no teerde een windstoot van 79 km/per uur wat gelijk is aan windkracht negen. Tijdens de licht winterse tijdvakken deze winter was er vaak sprake van een noordweststroming waarbij neerslag regelmatig als sneeuw kon vallen. Af en toe onstond er een sneeuwdek maar de sneeuw bleef meestal kort liggen. Op 26 februari had de ochtendspits in het midden en westen van het land korte tijd veel last van de sneeuwbuien. In Holten en om geving kregen we een sneeuw dek van 5.0 centimeter, net ge noeg voor de slee en een sneeuwpop te maken. Met de jaarwisseling kwam gelijk een einde aan de zeer zonnige perio de die ons land vorig jaar beleef de. Gemiddeld over het land scheen de zon deze winter 201 uren tegen normaal 175 uur. De cember was een zeer zonnige maand. In januari en februari week het aantal uren zonne schijn maar weinig af van het langjarig gemiddelde. In De Bilt werden 190 zonuren geregis treerd tegen normaal 179 uur. Deze winter telde in Holten 26 zonloze dagen, dagen dat de zon in zijn geheel niet scheen, nor maal zijn er dat 32. En zo kun nen we deze winter terug kijken naar een winter met zachte en winterse periodes maar zonder natuurijs, dat gebeurt niet vaak. Weerman, Freddie Paaalman REGIO - Op 1 mei is het weer zover. Dan staat voor de 52ste keer de wielerronde Ronde van Overijssel, met start en finish in Rijssen op het programma. Een ronde die ten opzicht van vorig jaar aanzienlijk veranderd is. Vooral in de eerste 100 kilome ter zijn ingrijpende wijzigingen Kogelstoten was een van de onderdelen die op het programma ston den. mes kwamen uit op de sprint, horden, verspringen, kogelstoten en speerwerpen. Diverse persoonlijke records sneuvelden en uiteindelijk was er eremetaal voor Wouter Jansen (brons), Marije Dangremond (brons) en Stef Schots (goud). Zo wordt Almelo voor het eerst niet aangedaan en is ook het be roemde stuk langs het Overijs sels kanaal tussen Aadorp en Vriezenveen verdwenen. Hier voor in de plaats heeft de orga nisatie, de Stichting Ronde van Overijssel gezocht naar oploss ingen die er voor kunnen zor gen dat de koers vooral in het begin selectiever wordt. Zwaartepunt van de wijzigin gen ligt in de gemeente Twente- rand. Hier moeten de renners twee klinkerwegen trotseren die de vergelijking met de hel van het noorden, de kasseistroken in Parijs-Roubaix moeiteloos aan kunnen. Maarten en Jasper Lenferink uit Tubbergen toonden zich na in spectie van de nieuwe gedeelten meer dan enthousiast: ..Schitte rend, dit is echt wielrennen. Vroeger begon de finale bij Holten, nu moetje al in Wester- haar voorin zitten", aldus Maar ten. Ook broer Jasper vond de wijzigingen een aanwinst voor de wedstrijd. ..Vooral de wat mindere renners zullen na deze klinkerstroken flink op achters tand zijn gezet. Dat geeft een veel mooier beeld van de wed strijd en een veel hardere koers", meent de renner van het Piels-wielerteam. Beiden zullen de komende tijd diverse keren het parcours gaan verkennen, zoals veel andere Overijsselse renners ook zullen doen. In totaal is maar liefst 60 kilometer parcours gewijzigd. Ook de lus over Den Ham en Ommen is geschrapt. De ren ners gaan nu via Marle en Han- cate naar Lemele en beklimmen dan de Lemelerberg vanaf de andere kant. Een iets gemakke lijker, maar ook langere be klimming. De organisatie lijkt met deze wijzigingen haar doel om een aantrekkelijker par cours te realiseren volledig te hebben bereikt. Voorzitter Jan Bakker is dan ook tevreden. ,.De reacties van de renners op de moeilijkste stokken waren goed. En dat is toch altijd af wachten. Nu hebben we wat we al lang willen, een wedstrijd waarin ook in de eerste 100 ki lometer de nodige moeilijkhe den zitten. Dat maakt de wed strijd selectiever en waarschijn lijk ook spannender." Bakker roemt de medewerking van de gemeente Twenterand. „Deze stroken worden speciaal voor ons ook opengesteld voor de officiële volgauto's. Maar de gewone toeschouwer mag zich uitsluitend lopend op deze ge deelten begeven. Wij zullen dus moeten zorgen voor genoeg controle, maar dat is geen punt. Misschien dat deze gedeelten wel uitgroeien tot de Hel van het Oosten!" Met deze nieuwe route speelt de organisatie in op de ontwikke lingen op de internationale ka lender zoals die vanaf 2005 ge pland zijn. Door het opstarten van een nieuwe profcompetitie komt er een totaal nieuwe inde ling van de overige wedstrijden. De Ronde van Overijssel komt ook door Holten. Met het nieuwe parcours is in ieder geval de basis gelegd om in de toekomst eventueel uit te groeien tot een wedstrijd die ook vóór de profteams aantrek kelijk is. Holten - Wielervereniging Hol ten houdt zaterdag 1 mei de Hol terbergtoer. Het is een toertocht die zich al jaren mag verheugen in een meer dan normale belang stelling. Het hoge kwaliteitsni veau van de tocht betekent dat de Holterbergtoer ook dit jaar weer voldoet aan de twee ster rennorm van de Nederlandse Toer Fiets Unie. Er kan gekozen worden uit een 110. 150 of 200 kilometer lange bepijlde route. De langste af stand telt wederom mee voor het zogenaamde Klimmersbrevet, hierin zijn de belangrijkste 'ber gen' van de Sallandse Heuvelrug opgenomen. Vanaf 7.30 uur kan er worden gestart bij sporthal 't Mossink aan de Keizersweg in Holten. De 200 kilometer rijders kunnen tot 8.30 uur van start gaan, de overige afstanden tot De langste afstand kent het zogenaamde klimmersbrevet. 10.00 uur. De drie afstanden lopen de eer ste ruim 80 kilometer samen. Eerst wordt er een lus gemaakt richting Markelo en Rijssen waar de benen op de verschillen de heuveltjes op temperatuur ge reden kunnen worden. Daarna krijgt men de Holterberg en de Hellendoomseberg voor de wie len. Net voorbij Hellendoom ne men de 100 kilometer fietsers afscheid van de groep en gaan via de Holtergerg over een prachtig golvend fietspad terug naar Holten. De twee langste af standen vervolgen na Hellen doom hun weg in noordelijke richting. Voor deze twee langste afstanden vormt de Lemelerberg uiteindelijk de inleiding van een pittige finale met o.a. de Sanato riumlaan. de Hellendoomseberg en de Holterberg. Na afloop is er in sporthal 't Mossink voldoende gelegenheid tot douchen. Uitgebreidere informatie is te vinden op de homepage van de Wielervereniging Holten: www.wvholten.nl Voor nadere inlichtingen kan men verder te recht bij J. Scheperman. telefoon 0548-361809 en G. Luggen- horst, telefoon 0547-261704. Het schema van de te verwach ten doorkomsttijden ziet er als volgt uit: 12.00 uur Rijssen start Parkgebouw Oosterhof weg 49 (geneutraliseerd), Oos- terhofweg, Parkstraat. Karei Doormanstraat. Wijnand Zeeuwstraat. Prins Frederik Hendrikstraat. Irenelaan. Ven- nekesgaarden. Holterstraatwcg. Haarstraat, Hogepad, Oranje straat, Enterstraat, Parkstraat. Wierdensestraat. Weth. Korte- boslaan, Albertsdijk, Leijer- weerdsdijk (neutralisatie ophef fen ter hoogte van tuindersbe- drijf), Witmoesdijk 12.14 uur Enter Dorpsstraat. Bomebroekseweg. Entersestraat 12.24 uur Bomebroek Bornsestraat, Bornerbroeks- estraat, Braamhaarsstraat, Het Hag. Lidwinaweg 12.32 uur Zenderen Het Hulscher, Hertmerweg. Oude Postweg, Hertmerweg, Zandbongenweg, Bornsestraat, Gravenallee, Darfeldsweg, Postweg, Deurningerstraat, Lemselosestraat 12.56 uur Oldenzaal Oude Ootmarsumsestraat, Roe- penbeltweg, Koksweg, Sie- mertweg, Tankenbergweg 13.03 uur Tankenberg (premie- sprint) Bentheimerstraat, Denekam- perstraat 13.06 uur Oldenzaal Oiiemolenstraat, Oude Ootmar- sumseweg, Oldenzaalsestraat. Ootmarsumsestraat, Rossumer- straat. Kleinesweg. Weerselos- estraat 13.22 uur Ootmarsum Zonnenbergweg, Hezeberg- weg, Almelosestraat 13.25 uur Kuiperberg (premie - sprint) Nieuwe Almelosestraat. Rond weg, Laagsestraat, Nutterse- weg. Vasserweg, Steenberg weg, Tubbergerdijk, Ladder ken, Beekzijdeweg, Binnen- veldsweg, Haarboersweg, Uel- serweg 13.42 uur T ubbergen Harderbergerweg, Huyerense- weg, Wulferinksweg, Haar- brinksweg, Achterpoolsweg, Delmaweg, Vriezenveenseweg, Geesterenseweg 13.57 uur Vriezenveen Oude Hoevenweg. Paterswal, Sluiskade NZ 14.05 uur Westerhaar-Vriezen- veensewijk Sluiskade ZZ, Hoofdweg, Nieuwe weg. Nieuwe Daarle- veenseweg, Westerveenweg, Hoofdweg. Bouwmeesterstraat, Veeneindeweg. Nieuwe Daar- leveenseweg 14.21 uur Vriezenveen Nieuwe Daarleveenseweg. Westeinde 14.23 uur premiesprint ter hoogte van Löwik Meubelen Daarleveenseweg, Gerard Nij- landstraat 14.29 uur Daarlerveen Spoorstraat, Daarlerweg, Groe ne weg 14.34 uur Daarle Dalvoordeweg, Hellendoomse- weg (verzorging na uitrijden Daarle), Hammerweg, Zijdelij- ke Kanaaldijk, Noordelijke Ka naaldijk, Hancateweg-Oost, Ommerweg, Hellendoomseweg 14.50 uur Lemele 14.53 uur Lemelerberg (pre miesprint) Ommerweg 14.58 uur Lemelerveld Statumweg. Maanweg, Leme- lerweg, Looweg, Buurtschaps- weg. Bergweg. Hellendoomse weg. Blikweg, Stationsweg, Al- meloseweg, Grotestraat 15.21 uur Nijverdalsebergweg (oftewel Toeristenweg), Hol- terbergweg 15.31 uur Holterberg (premie sprint) Motieweg. Helhuizerweg, Raalterweg 15.36 uur Holten Jeurlinksweg, Aaltinksweg. La- renseweg, Het Landeweerd, Liezenweg, Fliermatenweg, Aalpolsweg, Markeloseweg, Holterweg 15.51 uur Markelo Zonneweg, Bergweg, Lange- weg. Traasweg, Roosdomsweg, Koenderinkweg, Stationsweg, Kerkweg, Löppinksweg, Brink- weg. Nijhuisweg, Kerkweg. Stokkumerweg, Potdijk, Heri- keresweg, Herikerweg, Kem- perweg, Apenbergerweg, Die- pendaalseweg, Rijssenseweg, Markeloseweg 16.17 uur Rijssen Burgemeester Knottenbeltlaan, Brekeldlaan, Welleweg, Wij nand Zeeuwstraat, 16.23 uur Eerste doorkomst Hierna worden nog twee lussen van elk 7,1 kilometer gereden en wel over de volgende route: Markeloseweg. Burg. Knotten beltlaan. AH ter Horstlaan. Markeloseweg. Burg. Knotten beltlaan, Brekeldlaan, W elle weg. Wijnand Zeeuwstraat (tweede keer over de finishlijn, 16.33) en daarna nogmaals de zelfde ronde van 7,1 kilometer. Verwacht wordt dat rond 16.43 de eerste renner finisht.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 13