Nieuwe eigenaar restaurant Molenbelt E Twintigste editie van de Bevrijdingsloop 1 m Leden EHBO krijgen uitleg defibrillator Resultaten Blauw Wit Resultaten SV Holten Stichting Tsjernobyl krijgt cheque Koetsier Kaartverkoop theater Daniël loopt zeer goed Winnaars kassabonactie Suzan's Haarmode Beeldenexpo Bijeenkomst Vica Versa Bijeenkomst bejaardensoos Bijeenkomst NBvP Dijkerhoek Boottocht Rode Kruis Donderdag 15 april 2004 Holtens Nieuwsblad Nunspeet 5 - Blauw Wit 3 Bij de eerste goede aanval van Blauw Wit was het ook direct raak via een goal van Gerwin. Kort hierna was er zelfs een uitgelezen kans op de 1 -2, maar vervolgens was het Nunspeet dat de regie weer overnam en nog voor rust uitliep naar 3-1Ook na rust had Blauw Wit het ver schrikkelijk lastig met de behendige spitsen van de tegenstander en na de 4-1 en 5-1 was het gedaan met de vechtlust van het derde. Mar- tijn mocht nog op weergaloze wijze raakkoppen uit een corner, maar ook Nunspeet wist het net nog enkele malen te vinden en liet zelfs lichtelijk vernederende galery-play zien. Einduitslag 8-2. Deto 5 - Blauw Wit 4 Deto begon met een enorme kans. Ook hierna weigerde de thuisploeg te profiteren van het mindere verdedigende werk van Blauw Wit. De gasten uit Holten namen het initiatief over en via Hans Dijkink werd het 0-1. De thuisploeg kwam nog voor rust gelijk, maar Blauw Wit had dat aan het eigen geklungel te danken. Na rust een gelijkopgaan- de wedstrijd met opnieuw een voorsprong voor Blauw Wit. Jan ten Hoeve kopte een prachtige comer feilloos binnen. Opnieuw geweldig geklungel leverde de gelijkmaker op. Eindstand 2-2. Blauw Wit 5 - Gazelle Nieuwland 4 Via het scheenbeen van een verdediger verdween de bal in het doel en niet veel later, met weer een assist van Blauw-Wit-verdedigers, verdween de bal via paal en schouder van de keeper in het doel. Uit een vrije trap wist Martin Kerkdijk fraai in de uiterste rechter hoek te gen te scoren. Ruststand 1-2. Ook na de rust was de tegenstander be ter. Eindstand 1-2 RDC Al - Blauw Wit Al Blauw Wit hanteerde veel de lange bal, waardoor de vleugelspitsen af en toe gevaarlijk waren. Arjan Vorkink stuurde Rolf van Krey weg, die beheerst inschoot. Na rust wast het weer flink spannend. Nu was het Stefan die een mooi steekballetje gaf op Harald Beldman, die hem door de benen van de keeper schoot. Even later was het Rutger die Harald wegstuurde, die de keeper opnieuw net passeerde en raak schoot vanuit een moeilijke hoek. Eindstand: 0-3. SWN C2- Blauw Wit Cl Blauw Wit ging aanvallen en daardoor ontstond de eerste treffer via Jord die nu in de spits begon en scoorde. Daarna werd de spanning heel hoog. SWN kwam niet door de sterke verdediging van Blauw Wit. Even later scoorde Jurgen uit een pass van Noël die in een keer doorspeelde op Gijs die voorgaf en Jurgen kon intikken. Direct na dit Blauw Wit-doelpunt scoorde SWN tegen. Rustand 1-2. SWN ging meer aanvallen maar ze kwamen er niet langs. In de slotfase van de wedstrijd werd de druk alsmaar hoger. Eindstand 1-2. Blauw Wit C2 - De Zweef C3 Binnen twee minuten stond de 1-0 op het scorebord, binnen vijf mi nuten de 1-1. Doelpunten vielen er, ballen op de paal en lat (zeven maal) en net naast (achtmaal). De tegenstander werd helemaal suf ge speeld. De totaalscore werd uiteindelijk 14-1. De aanvallers werden door de diverse medespelers in staat gesteld om te scoren: Thijmen zesmaal, Robert viermaal. Frank driemaal en Stijn eenmaal. Wijhe E3 - Blauw Wit El De eerste kans van de wedstrijd was voor de thuisclub, maar Blauw Wit wist de 0-1 te maken via Thomas, die de 0-4 voor de rust wist vol te maken. Na rust drong Wijhe meer aan. en wist de stand tot 2-4 te- nig te brengen. Jammer alleen dat de thuisploeg onnodige irriterende overtredingen maakte. Blauw Wit E3 - DES E2 De Blauw Witters waren zich er van bewust dat er gewonnen moest worden, om mee te blijven doen voor het kampioenschap. Er werd heel erg goed gevoetbald, waardoor DES helemaal niets in te brengen had. Met twee doelpunten van Leander, twee van Robin en één van Thoni en verder een fantastisch samenspelend team was de 5-0 uit slag. Blauw Wit E4 - Hulzense Boys E2 De Hulzense Boys waren overweldigend door de speltechniek van Blauw Wit en konden nauwelijks doorbreken, rust 1-2. Ondanks het ijzersterke verdedigende spel van Blauw Wit en de vele reddingen van dc keeper liepen de Hulzense Boys uit. Toch heeft Blauw Wit ook in de tweede helft mooi opbouwend samenspel laten zien. Eind stand 1-6. Nieuw-Heeten F3 - Blauw Wit F3 Voorin wisten de spitsen niet te scoren en achterin hield Stefan D. het doel schoon de eerste helft. In de tweede helft werd de thuisploeg sterker en na een mooie aanval was het Nieuw Heeten dat fraai scoor de. Blauw Wit kreeg nog een vrije trap op de rand van het strafschop gebied. Bram schoot hard maar net niet raak, de verdiende gelijkma ker zat er niet in. Einduitslag: 1-0. Hector F3-Holten F3 Holten ging vol goede moed naar Goor om daar Hector te bestrijden. Lang ging het gelijk op. Holten had het beste van het spel. Helaas een Hector voorzet via een Holter been in het eigen doel terecht. Holten was nog nauwelijks van de schrik be-komen of het was al 3-0 met de rust. De kopjes bleven echter omhoog en na nog een tegentreffer wist Mick de eretreffer voor Holten te scoren. Holten had veel pech bij het afronden en kon niet meer scoren Hector deed dat nos wel. Eindstand 6-1. Holten F1 - Enter F3 De verdedigers Stefan. Jelte en Leon zorgden ervoor dat de Enter aanvallers niet gevaarlijk konden worden en brachten nog voor rust Remco, Jordy, Tom en Frank in stelling om te scoren (4-0). Na de pauze begon Holten met goede aanvallen en binnen vijf minuten was het (8-0) door doelpunten van Remco (tweemaal) en Wouter (twee maal). Bij deze stand vergaten enkele spelers de opstelling. Het ge volg was dat Enter nog een tegendoelpunt maakte. Alleen Jordy wist namens Holten nog te scoren en bracht hiermee de eindstand op 9-1 Holten E3 - Excelsior E10 Bart V. scoorde weliswaar uit een schitterende vrij trap 1-0, maar meer was er over de eerste helft ook niet te melden. Nadat Bart V. in de tweede helft opnieuw scoorde, leek het dat Holten inspiratie kreeg. Met name Henri kreeg het op zijn heupen en scoorde een echte hat trick. Was de derde een beauty, zijn tweede goal was de mooiste. Uit een strakke voorzet van Niels scoorde Henri, tot zijn eigen grootste verbazing, met het hoofd. Niels zorgde met de zesde goal toch nog voor een acceptabel slot van deze wedstrijd. Eindstand: 6-0. Holten D2 - Haaksbergen Dl Met Haaksbergen een plek hoger op de ranglijst, bood deze wedstrijd een mooie kans op winst. Maar na de eerste minuten, stond het al 0-3. En dus leek het een gelopen wedstrijd. Maar niets bleek minder waar. Zelfs zonder vier basisspelers ontstond een prachtige strijd met doel punten van Hesscl (een droge knal van dichtbij). Bas (een afstand schot) en Herbert (alleen op keeper af en mooi afmakend). Eindstand: 3-4. Holten MCI - JCLE MCI De wedstrijd begon goed. Holten had meteen de leiding en er werd prachtig verdedigd door Janiek Nienke en Bibett. Daardoor kreeg de tegenpartij geen kans bij het doel te komen. In de voorhoede bij Hol ten werd ook knap gevoetbald, nadat Anouk een mooie voorzet gaf naar Daniëlle. Die gaf de bal een tik maar kwam net niet over en daar was Berfin voor de laatste tik en het was 1-0. Na de rust had Joyce nog een prachtig schot maar werd door de keeper tegen gehouden. Kirsten wist een mooie bal tegen te houden van dc tegenpartij, en naar voren te werken zodat Berfin deze tot een 2-0 afkon maken. Eindstand: 2-0. Holten Dl - Heino D2 Door goed optreden van de Holtense achterhoede kreeg de tegenstan der geen enkele kans. Wel waren er kansen voor Holten: een afstand schot van Erik wist de keeper met moeite ie verwerken en daarna kreeg Nick nog een prachtkans. De Holtense corners waren gevaar lijk maar de doelman van Heino wist zijn doel schoon te houden. Na de thee nam Holten wederom het initiatief en zette direct enkele mooie aanvallen op. Binnen drie minuten scoorde dc vrijgespeelde Nick hieruit met een prachtig afstandschot van zo'n 25 meter (1-0). Daarna kwam Heino sterk terug en zette Holten onder druk. Nadat enkele aanvallen en corners met succes door de Holtense verdediging waren verwerkt, maakte Heino vlak voor tijd toch nog gelijk. Eind stand: 1-1. Holten - Restaurant De Molen belt aan de Burgemeester van de Borchstraat 8 krijgt nieuwe eige naars. B. en M. Steen, de huidi ge eigenaars, dragen het restau rant geleidelijk over aan de Chi nezen C.M. Liu en R. Weng. Hoewel zij op termijn aangevuld wordt met Chinese gerechten, blijft de keuken van De Molen belt een Hollandse. Kring van Dorth - In café de Wippert in Kring van Dorth wordt zaterdag 24 en zondag 25 april een beeldententoonstelling gehouden. Vrijdag 23 april vindt de ope ning plaats door beeldend kun stenaar Gerrie Oplaat en de oud ste en de jongste cursist. B. Steen vertelt waarom hij het restaurant van de hand doet: 'Ik ben inmiddels 65 geworden. Ik heb 33 jaar op het restaurant ge zeten, het wordt nu tijd om te stoppen'. Hij bood het restaurant te koop aan en via de makelaar kwamen hij en M. Steen Liu en Weng tegen. 'Zo kwam het bal letje aan het rollen. We zagen het wel zitten met elkaar', zegt Steen. 'We moeten nu nog leren, een beetje kijken. We hebben zeven jaar een Chinees restaurant in Ruurlo gehad, maar de Holland se keuken ken ik nog niet', ver klaart Liu de geleidelijke over gang. In tegenstelling tot de in China gebruikelijke kennisover dracht van vader op zoon heeft Liu een koksdiploma. Op 20 april is de heropening om de klandizie te bedanken voor het vertrouwen. 'Wij nodigen al (Foto: Johan Bolink) onze klanten uit kennis te komen maken met Liu en Weng en we hopen dat zij net zoveel vertrou wen in hen zullen stellen als ze in ons hebben gedaan', aldus Steen. De heropening is vanaf 19.30 uur en wordt gevierd met een hapje en een drankje. Voor de kinderen is er die dag van 12.00 tot 19.00 uur gratis een ijsje. Restaurant De Molenbelt blijft geopend op dinsdag tot en met Holten - Stichting Hulp aan Tsjemobylkinderen Holten heeft van de Catharina Koetsier Stich ting onlangs een cheque in ont vangst genomen van duizend eu- De Catharina Koetsier Stichting is een stichting die opgericht is door Koetsier-Olijslag in 1989. Jarenlang heeft ze met haar man in Espelo gewoond. Toen ze de woning verkocht, is een gedeelte van de opbrengst in de stichting gestort, waaruit schenkingen worden gedaan aan doelen die in de stichtingsakte zijn benoemd. Volgens het stichtingsbestuur, Heupink (notaris-voorzitter). Kamphuis (secretaris) en Vin cent (penningmeester) zou Koetsier de doelstelling van Stichting Hulp aan Tsjemobyl kinderen ook van harte hebben ondersteund, vandaar dat men besloten heeft deze schenking ten behoeve van de Tsjemobyl kinderen te doen. Holten - Nog een kleine maand en dan zal op de Kalf- stermansweide in het centrum van Holten op 7 en 8 mei het theaterspektakel Daniël te zien zijn. Maar liefst tweehonderdvijftig jongeren en ouderen spelen op 7 en 8 mei een rol in het spek takel. Achter de schermen ver vullen nog eens ruim honderd vrijwilligers. Tot nu toe zijn er enkele hon derden verkocht. In totaal zijn er twee keer zeshonderd plaat sen beschikbaar. Kaarten voor een of beide voorstellingen zijn te koop bij de VVV, bij Boekhandel Heusinksveld en bij café het Klavier. De prijs is 4 euro per persoon. Op 30 april, als er dan nog kaarten zijn, staat er een stand in het dorp waar men vriend kan worden van Daniël of een kaartje kan kopen. (Foto: Johan Bolink) Holten - De bevrijdingsloop gaat woensdag 5 mei in Holten voor de twintigste keer van start. De organisatie is in handen van de afdeling atletiek van SV Holten. Traditioneel ligt het accent bij dit evenement op de scholieren loop. De basisscholen in Holten werken zelf enthousiast mee aan de voorinschrijving. Op deze manier lukt het steeds weer om een grote groep scholieren aan de start te krijgen. Iedere deelnemer zet zich fana tiek in voor zijn eigen doel: een medaille winnen als snelste Hol- tenaar. een vriendje of vriendin netje de loef afsteken of de ou ders laten zien hoe goed ze kun nen lopen. Vaak wordt gezegd dat meedoen belangrijker is dan winnen, dat geld zeker voor deze loop. Aan alle scholieren wordt bij de finish een herinnering aan dit mooie evenement overhan digd. Deelnemers uit de regio zijn na tuurlijk ook van harte welkom. Deze kunnen zich voor de start van het evenement inschrijven. De eerste groep scholieren start om 18.30 uur voor een afstand van 700 meter, om 19.15 uur start de laatste scholierengroep voor een afstand van 1400 me ter. Daarna is er een aparte loop van 400 meter, voor atleten met een verstandelijke beperking. De atletiekvereniging heeft al ja ren een aparte loopgroep voor deze mensen. Daarvan doet het merendeel, met vee) plezier mee, aan dit onderdeel. Vervolgens worden alle andere liefhebbers in de gelegenheid gesteld om zich met andere lo pers te meten in de wedstrijd loop over 10 kilometer of, als dat nog een tikkeltje te ver is, in een prestatieloop van 5 kilome ter. Om 19.45 uur start de wedstrijd loop van 10 kilometer voor da mes en heren. Hierbij worden drie categorieën onderscheiden: dames, heren senioren en heren veteranen. Bij de wedstrijdloop zijn er voor elk van deze catego rieën drie geldprijzen beschik baar. Daarnaast wordt in de wedstrijd loop door Holtenaren gestreden om de wisselbeker voor het Hol tens kampioenschap. Deze wis selbeker is sinds vorig jaar bij de heren in bezit van Jan Mane schijn en bij de dames van Dim Pasman. De prestatieloop van 5 kilometer start, voor dames en heren, om 19.50 uur. Het hele loopevenement speelt zich af op en rond het sportpark Meermanskamp aan dc Valken- weg in Holten. Hier is voldoen de kleed- en douchegelegenheid voorhanden. Ook de start en fi nish zijn op het park gesitueerd. Voor de toeschouwers is de loop goed te volgen, omdat de atleten Holten - Het vrouwelijke onder nemersnetwerk Vice Versa Overijssel houdt dinsdag 20 april om 19.30 uur een Open Avond in het AC-restaurant. Zakenvrouw van het Jaar 1997 Yolanda Eijgenstein is gastspre ker. Ze gaat vertellen over haar ervaringen als directeur van een reclamebureau. Zakenvrouw van het Jaar, initiator van de nieuwe basisschoolvorm leder- wijs en voorzitter van Fair Tra- de. Op dit moment is zij ook di recteur van haar eigen bedrijf, The Why Company, dat zich richt op interne communicatie bij bedrijven en organisaties. Vice Versa is een dynamisch netwerk dat regelmatig leden avonden en open avonden orga niseert. De Overijsselse zakenvrouwen die lid zijn willen hun kennis en ervaring onderling delen. Pro fessionaliteit en betrokkenheid zijn de kern van de activiteiten. De kosten van deze avond voor niet-leden zijn 12,50 euro, con sumpties zijn voor eigen reke ning. De avond begint om 19.30 uur. Aanmelden kan via info@veimiladvics.nl. meer in formatie via www.viceversa- ov.nl of telefoon 06-53 93 57 63. diverse malen het sportpark pas seren. Het programma is erg compact, dus het is van groot be lang dat iedereen op tijd aan de start verschijnt. De prijsuitreiking voor de wed strijdloop, waaronder het Hol tens kampioenschap, wordt ge houden om 21.00 uur in de kan tine van het sportcomplex. Voor de Holtense scholieren wordt via de scholen een voorin schrijving geregeld. Alle overi ge deelnemers kunnen zich ter plaatse inschrijven vanaf 18.00 uur. Voor aanvullende informa tie kunt u bellen met Jos van der Spek. telefoon 0548 361284 Programma: 18:30 uur: Scholierenloop Meisjes groep 1 en 2 - 700 meter 18:38 uur: Scholierenloop Jongens groep 1 en 2 - 700 meter. 18:46 uur: Scholierenloop Meisjes groep 3 t/m 5 - 1000 meter 18:55 uur: Scholierenloop Jongens groep 3 t/m 5- 1000 meter - 19:05 uur: Scholierenloop Meisjes groep 6 t/m 8 - 1400 meter 19:15 uur: Scholierenloop Jongens groep 6 t/m 8 - 1400 meter 19:25 uur: G-atleten - 400 meter 19:45 uur: Wedstrijd dames, heren senioren, heren veteranen - 10 km 19:50 uur: Prestatieloop dames en heren- 5 km 21:00 uur: Prijsuitreiking wedstrijd loop 10 kilometer. Inschrijfgeld: scholieren 1 euro; 5 km 2.50 euro; 10 km 3,50 euro. zondag van 11.00 tot 22.00 uur en op maandag van 11.00 tot 19.00 uur. Kandelaar - Bejaardensociëteit Holten houdt dinsdag 20 april om 14.30 uur een bijeenkomst in de Kandelaar. Men kan zich nog opgegeven voor het reisje op 13 mei naar Staphorst en Oene. Vertrek 09.00 uur. Terugkomst 18.00 Bonte Paard - NBvP Dijkerhoek houdt maandag 19 april om 20.00 uur haar maandelijkse bij eenkomst in Het Bonte Paard. Olden en Roeterdink zullen ver tellen over de teelt en de berei ding van de asperge. Sjoukje de Wit van Artsen Zon der Grenzen was 25 maart de gastspreker. Zij vertelde met veel humor en enthousiasme over haar werk in Soedan. Daar heerst de langstdurendc oorlog aller tijden. Aan de hand van dia's kon men zien hoe Artsen Zonder Grenzen daar werken. In de pauze gingen er voorwerpen uit Soedan de zaal rond en na de pauze werd daar wat over ver teld. De collecte die tijdens de pauze gehouden werd bracht 103,85 euro op en zal besteed worden aan een TBC-project. Op 4 mei staat er een excursie naar de rechtbank in Almelo ge pland, dit naar aanleiding van de lezing van Blomhert, jeugdrech ter in Almelo. Holten - Rode Kruis Holten houdt dinsdag 18 mei haar jaar lijkse boottocht. Wie moeilijk of niet in de gele genheid is zelfstandig een dagje uit te gaan, kan zich hiervoor op geven. Nadere informatie over de vertrek-, aankomsttijden en bijzonderheden van de dagtocht krijgt men een week van tevoren thuisgestuurd Voor opgave of informatie over deze dag kan men contact opne men met Nelly Stevens-Krekel, telefoon 0548-364622. De winnaars van de kassabonactie. (Foto: Johan Bolink) Holten - Klanten van Suzan's Haarmode konden van januari tot en met eind maart hun kas sabonnen inleveren en meedin gen naar meerdere prijzen. Twintigmaal dinerbonnen bij de Poppe ter waarde van 25 euro: M.A. Zweerman Bessinkpas- straat 17 Holten: J.G. Aalpoel Verzetstraat 34 Holten; V. Veur- tjes Buerenpad 6 Holten: J.H. Kappert Postweg 128 Holten: G. Rosman Liezen weg 16 Holten: A.W.E. Dikkers Houtweg 14 Holten; M.J. Koopman Erve Broekhuis 10 Holten: D. Vene klaas Landuwerweg 11 Holten: M.H. Honig Fliermatenweg 13 Holten; G.J.L. Lammertink Wa- erdenborchstraat 31; A. Mulder Halseweg 54-32 Halle; E. de Jong Looermark 4 Bathmen: H. Fahner Maneschijnsweg 12 Hol ten; M. Steunenberg Jeurlinks- weg 22 Holten; L.D. Meggelen Looermark 5 Bathmen H. Lepping Grutto 23 Rijssen: Me vr. van den Berg Oude Hellen- doornseweg 8 Holten; S. Dik kers Bessinkpasstraat 27 Holten: G. Alant Verzetstraat 78 Holten: G.J. Kok Brenschutte 4 Laren. Driemaal metamorfoses ter waarde van 45 euro: M. Wegen Het Landeweerd 7 Holten: I. Goes H.J.Wansinkstraat 13 Hol ten: J Dangremond Van Hol- tenserf43 Holten. Viermaal twee Bioscoopbonnen ter waarde van 15 euro: J. Lub- berdink Kriegersteeg 1 Holten: J. Laagland Stevenssteeg 1 Hol ten: Lianne Paalman Langstraat 30 Holten H.Hartgennk Ma neschijnsweg 18 Holten. Viermaal twee theaterbonnen ter waarde van 25 euro: B. van de Neut Lookermolen 14 Holten: M. Muizelaar Verzetstraat 25 Holten; H.B.J Willighagen Raal- terweg 35 Holten; H.B Brou wers Ab Jansenstraat 23 Holten. Tweemaal mobiel ter waarde van 99 euro: Laurien Paalman Langstraat 30 Holten; Nienke Schoolkate Erve Lukensveld 26 Holten. Holten - De jaarvergadering van de EHBO werd maandag 29 maart gehouden. Tijdens de ver gadering werd door de firma La- erdal een Automatische Externe Defibrillator (AED) toestel ge demonstreerd. Dit is een goed hulpmiddel tijdens het reanime ren. Tijdens de demonstratie werd de werking van het appa raat duidelijk uitgelegd. De gemeente Rijssen-Holten wil acht toestellen aanschaffen. Dan moeten er ook voldoende men sen zijn die het apparaat kunnen bedienen. De leden moeten na denken of ze een cursus willen volgen om met dergelijke appa ratuur te kunnen werken. Ook moet de vereniging bekijken of aanschaf van dergelijke appara tuur een meerwaarde voor de vereniging kan zijn. Jan Dangremond is 25 jaar lid van de vereniging. Hij kreeg een pen van de voorzitter. Jaap Kruk is 33 jaar lid van de vereniging. Ook hij kreeg een pen. Gert Wil- lems is 40 jaar lid van de vereni ging. Willems werd tot erelid benoemd en ontving een oor konde en pen. Voor zijn vrouw was er een bos bloemen. Als kersvers erelid deelde Gert Wil lems aan de mensen die vorig jaar hun diploma haalden de EHBO-koffers uit Henri Markvoort van de Triath lon deelde de diploma's uit aan de geslaagden van de cursus. Hij sprak de hoop uit dat deze nieu welingen gebruik gingen maken van hun diploma en dat ze ook op een evenement zoals de triat lon als vrijwilliger hun mede werking willen verlenen. Elk jaar helpen zo'n 35 EHBO-vrij- w illigers mee aan de triatlon. Henk- Hanevelt stopte na 7 jaar als bestuurslid. Als dank kreeg hij een cheque en een bos bloe men. Hermien Jansen-Klein Teeselink neemt het werk wat dc jeugd-EHBO betreft over. Johan Schuppert zal de PR-taak op zich nemen.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 7