Paasvuren branden weer rondom Holten Nieuwste ontwerp gemeentehuis gepresenteerd White Night Party Zakelijk Bekeken Succes: 'Gered gereedschap' Lezing over Etty Hillesum Koninginnedag Expo Oranjestraat Activiteiten in Natuurdiorama Karakterpoppen in bieb Holtense H&rien Tel Holten - De actie 'Gered ge reedschap' werd Biddag 10 maart afgesloten. De werk groep, leden van de Her vormde en Gereformeerde ZWO, was zeer tevreden met het uiteindelijke resultaat. Het aantal naaimachines liep, naast de geweldige gift van de firma Van de Houten, op tot boven de veertig! De ze machines zijn naar een werkplaats in Amsterdam gestuurd waar ze van top tot teen zijn nagekeken. En in middels zijn 34 machines, in perfecte staat, verscheept naar Soweto (Zuid-Afrika)! Ook is er heel veel handge reedschap ingeleverd. De heren Freddy Braaksma en John Willemensen kun nen hun hart ophalen aan het prima in orde maken van bei tels, zagen, schaafmachines, slijpmachines in de voorma lige biggenstal aan de Span- jaardsdijk 92b te Schalkhaar. Het hoofdkantoor in Amster dam zal er zeker een goede bestemming voor vinden. Wie geïnteresseerd is in het werk van 'Gered gereed schap', of nog iets heeft lig gen kan bellen met Freddy Braaksma: 0570-634632. Rijssen - Ds. E.W.H. Laman Trip - Klein Starink uit Wamsveld geeft donderdag 22 april 19.30 uur een lezing over 'Het verstoorde leven' van Etty Hillesum in De Ro zengaard, Rozengaarde 59 Rijssen. Entree 5,00 euro. Meer dan 40 jaar nadat de joodse Etty Hillesum in Am sterdam haar persoonlijk dagboek begon, werd het uitgegeven. Ze beleefde haar leven heel intens en het 'tijdsgebeuren' bewust. Via het kamp Westerbork kwam ze in Auschwitz terecht, waar ze in november 1943 stierf. Haar persoon en le vensinstelling worden in het 'Etty Hillesum Centrum' in Deventer gekarakteriseerd met: 'De omstandigheden, de goede en de slechte, moet men aanvaarden, wat niet be lemmert, dat men zijn leven er aan kan wijden de slechte te verbeteren'.Geïllustreerd met dia's en muziek zal aan dacht worden besteed aan haar gedachtegoed. Elske Laman Trip - Klein Starink is remonstrants predikante. Zij geeft tevens lezingen over Dante, Goethe, Chagall en Werkman. Info: Jo Boon stra, 0548- 512397. Holten - Wie wordt de Idol van Holten? Dat wordt uitge maakt op 30 april van 16.30 tot 20.30 uur. Iedereen vanaf 13 jaar kan meedoen aan de Grote Prijs van Holten. Zingen, alleen of met een band of groep, alles mag. Opgeven kan tot 25 april bij 't Keuntje en 't Klavier. Tegen 22.00 uur is de prijs uitreiking met tussendoor een optreden van de band Bloedgroep. Ook wordt weer Koninginnenacht ge vierd op 29 april van 22.00 uur tot vroeg in de morgen, ongeveer 4.00 uur. Bij 't Keuntje treden de Super Girls op en dj Mamix: bij 't Klavier de groep Platinum. Holten - Bij de presentatie van het boekje op 27 april en tijdens de volgende data: 28 t/m 30 april, 1 en 2 mei en op 7 en 8 mei is er voor belang stellenden gelegenheid een kleine expositie van foto's en tal van 'Oranjestraat 'memo rabilia te bezoeken. Het betreft hier een collectie van voorwerpen uit de win kels van de vroegere mid denstanders of andere zaken die herinneren aan het leven in de Oranjestraat in de vori ge eeuw. De Oudheidkamer Holten heeft hierbij haar me dewerking verleend. De ten toonstelling is vrij toeganke lijk gedurende de openings uren van 14.00 tot 16.00 uur. Holtens Nieuwsblad ^aPonderdag 8 april 2004 Holten - Reinaardus Vis is een begrip in Holten en ver daar bui ten. De zaak bestaat al vijftig jaar. Reinaardus senior neemt in 1954 de winkel over van zijn schoonvader en vestigt zich in Hol ten. De elektrazaak verandert in een viswinkel. De schuur werd werkplaats moeder deed de winkel, vader ging de boer op om vis te verkopen. Daarna volgden de markten in de regio. Een plaats op de markt was geen probleem; het opzetten van een kraam des te meer. Daarom kwam er een verkoopvvagen in 1963. De vis kon nu optimaal behandeld worden. In de jaren 70 kwamen beide zoons in het bedrijf en ging men over tot verkoop aan horeca en instanties. Er kwamen nieuwe verkoopwagens. De werkplaats werd gemoderniseerd met de nodige koeling en diepvries. Er kwamen nog meer marktplaatsen bij. Ook werd begonnen met de catering en verhuur van nostalgische haringkarren. In de jaren '90 begon Reinaardus met de verkoop van voorverpakte producten aan supermarkten. Het bedrijf heeft een EEG certificatie en vol doet aan de eisen van het RVV. Reinaardus geeft ook cursussen la meer dan 25 jaar, op vakgebied. Een team van rond de vijftien personen is actief in het bedrijf. Gezien het overlijden van de heer Reinaardus sr. onlangs, worrdt het jubileum bescheiden gevierd, (foto: Rinus Vrijdag) Holten- Nieuwe lente- nieuwe gidsen bij de VVV! Wie er weer eens een lekker dagje uit wil, of meerdere dagen, kan heerlijk snuffelen in de VVV-informatie. Als eerste is de regiogids ver nieuwd, ook voor Holternaren zelf interessant voor het zoeken naar mogelijkheden voor kinderpartijtjes, bijvoorbeeld. Dan zijn er de gidsen voor bungalow -en hotelvakanties, de Wad deneilanden en de Citybreaks, ook bij VW te boeken. Er is een nieuwe regiokaart, er zijn nieuwe fietsroutes en toeristische tips. Voor de fiets!iefhebbers zijn er een paar data te noteren, zoals 8 mei, de Landelijke Fietsdag in combinatie met de Nationale Mo lendag. De fietsvierdaagse zal dit jaar worden gehouden van 15 tot cn met 18 juni. Voor alle informatie kunt u terecht op het VVV-kantoor aan de Dorpsstraat 20 op maandag tot en met woensdag van 8.30 uur tot 20100 uur, donderdag en vrijdag van 8.30 uur tot 21.00 uur en zaterdag van 8.30 uur tot 21.00 uur. (fo to: Sander Scheperman) Holten - De naam klinkt niet ty pisch Holtens, maar dat moet het feestje wel worden. De White Night Party is een idee van car navalsprins Erik de Miene en zijn adjudant Henk Jan samen met enkele Knetterzoepers, legt de prins uit als hij ernaar ge vraagd wordt. Het feest dat om 21.00 uur begint, wordt vrijdag 9 april gevierd bij bierlokaal Am Bahnhof. "Het is geen carnavalsfeest, maar gaat er wel veel op lijken. We vonden het carnavalsfeest namelijk zo geweldig, dat we graag nog een keer zo'n feest wilden bouwen", verklaart de prins. In Am Bahnhof draaien de dj's Marnix. Beestje. Huib en Tox de fijnste muziek voor ie dereen. Het feest is gratis! Het wordt een 'ode aan de blijdschap' volgens Erik de Miene. Daarom en vanwege de white night wordt iedereen gevraagd om in witte outfit naar het feest te ko men. De party is ook bedoeld om de saamhorigheid tussen de clubjes te versterken. De vrijdagavond is gekozen om dat dan de meeste mensen een vrije dag hebben en het meubi lair toch al uit Am Bahnhof moet voor de paasvuurkeuringen van de volgende dag. De prins, zijn adjudant en de Knetterzoe pers willen een schitterend feest gaan bouwen en zien vol ver wachting uit naar vrijdagavond. Holten - 'Bijzondere flora en fauna van Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug' is de ti tel van de tentoonstellingscy clus vanaf 9 april start in Na- tuuriorama Holterberg. Tot en met oktober organi seert het Natuurdiorama ver schillende tentoonstellingen in het teken van de opening van het Nationaal Park. De cyclus wordt geopend door schildersclub Aquamarijn, on der leiding van Holtenaar Riemco Berends, heeft de na tuur als inspiratiebron. De, speciaal voor de expositie ver vaardigde en qua stijl onder ling zeer verschillende, wer ken zijn tot en met zondag 26 april te bewonderen in de ex positieruimte van Natuurdio rama Holterberg. Later staan onder meer een fotografie ex positie en een bijzondere na- tuurtentoonstelling op het pro gramma. Paasactiviteiten Met Pasen organiseert het Na- tuuriorama voor de kleintjes een eierzoekwedstrijd, een speurtocht door het museum. Vanaf het museum starten verschillende wandelingen en een fietstocht van vijfentwin tig kilometer. Natuurdiorama Holterberg dagelijks open 9.30 tot 17.30, zondags 11.00 tot 17.30. Info: 0548-361979. RIJSSEN - De karakterpoppen van de Rijssense Bennita Zwo- ferink zijn deze maand te zien in de bibliotheek in Holten. Bennita Zwoferink heeft de laat ste jaren ruim zestig prachtige poppen gemaakt, van verschil lende materialen. De hoofdjes zijn van klei. porselein of gips. De lijfjes van verschillende stof fen en vullingen. Eerder dit jaar waren alle poppen van Bennita te zien in de etalage van de Rijs sense bibliotheek. Het publiek was daarover enorm enthousiast. De hele maand april is een selec tie van de mooiste poppen te zien zijn in Holten. Holten - In een extra vergade ring die dinsdagavond gehouden werd konden raadsleden en an dere belangstellenden kennis ne men van het nieuwste ontwerp van het te bouwen gemeente huis. Architect Daan Josée pre senteerde het ontwerp met de hem kenmerkende flair: hij sprak van 'ribben' op het dak, 'heimwee naar zwevend karakter van het dak' en een wenteltrap die 's avonds 'als een lampion' de hoek markeert. Hoewel Josée sprak van 'kleine wijzigingen' zijn de veranderin gen duidelijk waarneembaar. Zo is de hoek van het nieuwe ge meentehuis aan de Elsenerstraat, tegenover het Schild, doorzich tig geworden. Het trappenhuis werd verplaatst naar de hoek, er komt een drie meter brede wen teltrap met een glazen kap, waardoor de hoek van het ge bouw aanmerkelijk speelser wordt en er vanaf de Elsener straat veel meer van de Schild- kerk te zien is. De griffier zag door het verplaatsen van de trap twee aan elkaar gekoppelde kan toorruimtes, bestemd voor de Holten - Tijdens een nationale fotovak beurs in Nieuwegein, waaraan een foto wedstrijd gekoppeld was, is fotograaf Henny Temmink van Foto ten Velde in de prijzen gevallen. Zijn inzending, een por tret van een jongeda me, werd door de in ternationale jury met een nominatie be loond. "Een portret met een gedurfde po se en een eigentijdse achtergrond", was het oordeel van de jury. De foto van Ten Velde was één van de ruim 200 inzen dingen. Naast de stu- diofotografic is foto graaf Henny Tem mink ook gespeciali seerd in de bruidsfo tografie waarmee hij in het verleden ook al diverse keren in de prijzen viel. (eigen foto) De stoere boakenbouwers van Holterbroek (links) en Dijkerhoek (rechts), (foto: Sander Scheperman). Onder de bult van de Beuseberg, drie weken geleden, (eigen foto). Holten - Elke, zichzelf respecte rende buurtschap in Holten heeft een paasvuur. Daar wordt lang en in grote saamhorigheid aan gewerkt. Maar aanstaande zaterdag moet de klus dan toch eindelijk ge klaard zijn want dan komt de ju ry om de afmetingen en de schoonheid te beoordelen van de grote bergen hout. Dan zal de winnaar bekend worden en kan zondag op eerste paasdag de brand er in. Wie voor die tijd nog even wil zien hoe zo'n bult er nou in werkelijkheid uitziet kan bij de VVV een routebe schrijving halen van alle paasvu ren in de buurt. gekocht en 's avonds draait een dj gezellige muziek. Het vuur wordt rond negen uur ontstoken. Dijkerhoek heeft 's middags geen activiteiten maar begint ge woon om negen uur 's avonds met het aansteken van de bult. In de tent is muziek, een drankje en vooral veel gezelligheid! Holterbroek begint 's middags om drie uur met eiergooien voor jong en oud, maar zeker ook voor kinderen. Voor het eerst dingt deze buurtschap ook mee in de wedstrijd van het grootste paasvuur, in het verleden deden ze alleen mee met de schoon- heidsprijs.Rond negen uur wordt het vuur aangestoken en is er in de tent gezellige muziek en een drankje. Espelo begint 's middags ook rond drie uur met onder meer fietsvouwen en deze in een ze stig liter vat proberen te krijgen, autoslopen met de hamer, enzo voort. 's Avonds is er om acht uur lampionnenoptocht waarna het vuur wordt aangestoken. Ook hier is een tent met muziek en een drankje. Om het paasvuurgebeuren heen organiseren de buurtschappen vaak nog wat andere activiteiten, veelal voor de inwoners en in sommige gevallen ook voor de toevallige passant. Beuzeberg heeft op eerste paas dag 's middags een hindemissen- spel rond het paasvuur, vanaf half drie. Er is weer een tent -I waar drankjes kunnen worden griffie, verdwijnen. De kantoor ruimtes waren we wel, maar nu niet aaneengesloten. José e be loofde in deze voor een oplos-* sing te zorgen. Holten- Binnen-buiten-wonen, of omgekeerd, buiten-binnen-wo- nen, het kan allemaal. Wie de nieuwe afdeling bij Annemarie Wo nen bezoekt, de Seizoenenkamer, raakt daar meteen van overtuigd en proeft de lente. De ruimte waar voorheen een deel van de slaapkamerinrichting was gehuisvest is door Annemarie en haar mensen omgetoverd tot een 'buitenkamer'. Er wordt getoond hoe goed bepaalde meubelen die in eerste instantie de indruk wekken gemaakt te zijn voor het buitenleven, ook heel goed in een interi eur in te passen zijn. Zo staat er bijvoorbeeld een heel aparte zin ken eethoek met tete-a-tete- vormige stoelen die het goed doen op een terras of in een serre, maar ook prachtig in een ruime woon kamer. Hetzelfde geldt voor de bijzondere accessoires; een groot, roestig tuinhek, functioneel en imposant als erfafscheiding maar ook prachtig als decoratie. Annemarie heeft voor elke beurs en el ke smaak wel wat te bieden in haar Seizoenen/Kamer waarvan ze de inrichting constant aanpast aan de trend en natuurlijk aan de seizoenen. Haar streven is om. voor Pasen alles rond te hebben en dan gaan op zaterdag ook de deuren aan de zijde van de parkeer plaats van Albert Heyn open, vlakbij de kringloopwinkel van HMV. Dat geldt niet alleen voor dit nieuwe gebeuren, ook het al bestaande deel van Annemarie Wonen leent zich uitstekend voor om af en toe eens binnen te lopen en heerlijk rond te neuzen, (foto: Sander Scheperman) De parkeerkelder zal 's zondags gebruikt worden door kerkbe zoekers. Voor hen zou het mooi zijn als de uitgang van de par keerkelder dichtbij de Schild- kerk gerealiseerd werd. De par keerders kunnen in dit ontwerp gebruik maken van de wentel trap. die vanuit de parkeergarage nu niet alleen de mensen het ge meentehuis in brengt, maar ook een 'afslag' naar buiten kreeg. Josée wil de wenteltrap voorzien van een zacht licht, een lampion die 's avonds de hoek markeert. Met bovenstaande aanpassingen wil de architect zowel de bewo ners aan de Elsenerstraat als de kerkvoogdij van de Schildkerk tegemoetkomen. Ook het ontwerp voor het dak werd aangepast. Volgens Josée bleek, na een drietal zitingen van de welstandscommissie, dat er sprake was van heimwee naar het zwevende karakter van het dak. In eerste instantie was een Een schets van het nieuwste plan van het gemeentehuis. (Gemeente Rijssen Holten zwevend dak getekend, in een later stadium kwamen daar ko lommen onder. Die kolommen zijn op de nieuwste tekening verdwenen: het dak zweeft weer en daarvoor in de plaats is een constructie met dakribben geko zen. Het nieuwe gemeentehuis krijgt een harde laklaag om vuil, zoals graffiti, doeltreffend te kunnen verwijderen. Josée bracht nog naar voren hoe inventief burge meester en wethouders bij het bekijken van het ontwerp waren geweest in het bedenken van vergelijkingen: zo werd de teke ning vergeleken met een archief kast. een tankstation of een olie drum. College en raadsleden hadden nu echter weinig kritiek. En dat betekent dat op het gepre senteerde ontwerp de bouwver gunning wordt aangevraagd. Donderdag 15 april komt in de commissie Grondgebied de planologische procedure aan de orde. De planning is dat deze 26 april op de raadsagenda staat, en vervolgens vier weken ter inza ge ligt. Medio mei velt Gedepu teerde Staten een oordeel over het plan. Als het licht op groen komt te staan, kan in augustus begonnen worden met de sloop van het postkantoor en 't Bünne. De bouw van het eerste deel van het gemeentehuis start dan in oktober van dit jaar.

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 5