Itart investeringen ullurlius moet óór januari 2005 3VO Holten wil veilige Koningin Wilhelminastraat m Holtens Nieuwsblad Auto Ruesink Bezwaar 3VO Holten bij gemeente Holtense Roefeldag VWi In dit nummer. Bankjes voor uitwisselen van 'hot' Holtens nieuws Knijff en Rozemuller geven jeugd Blauw Wit ballen z l Jan Manenschijn 2e in Stadtlohn Bijeenkomsten van N.B.v.P. Het weekend weer Ml Donderdag 8 april 2004 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44,60 Losse nummers 0,90 Inleveradres: Blokker Van de Maat Holten - De provincie Overijssel js akkoord met de subsidieaan vraag voor het Kulturhus Hol en, maar stelt wel criteria. Eén daarvan is dat in de publici st de financiële bijdrage van de jemeente vermeld moet worden, vlaar de belangrijkste is dat met le investeringen in de accom modatie voor 1 januari 2005 poeten zijn gestart. De gemeen- e houdt voor de zomervakantie sen manifestatie in verband met iet Kulturhus. Waarschijnlijk saterdag 5 juni. „De manifesta tie heeft als doel de binding en de contacten tussen de diverse deelnemers te bevorderen. Het Kulturhus kent een lange loop tijd en daarom is regelmatig contact belangrijk", aldus pro jectleider Johan Mensink en Su- sanne Plomp van de gemeente. De manifestatie wordt georgani seerd door vertegenwoordigers van deelnemende instanties en enkele ambtenaren. Het is de be doeling dat het centrum van Holten vanaf 16.00 uur tot 22.00 bol staat van activiteiten voor de Holtense gemeenschap. Holten- Op de Smidsbelt zijn j afgelopen week op initiatief van de Holtense Handels Ver eniging door de gemeente Rijssen Holten twee bankjes i bijgeplaatst. De nieuwe bankjes staan zo, dat wie er zit het verkeer in de Dorpsstraat kan bekijken. En tegelijkertijd kan filosoferen over wat er in het Holtens Nieuwsblad staat. De andere bankjes met zicht op de Smidsbelt en het gemeente huis hebben een nieuw verfje gekregen. Ook op het 'rode plein' tussen Foto Ten Velde en AH komt er nog een bankje bij. Verder gaat de gemeente op verzoek van de HHV het zwerfvuil op de Smidsbelt be ter aanpakken door in het ver volg de afvalbakken drie maal per week te legen. De Holten se Handels Vereniging stak de blijdschap niet onder stoelen of banken en bood de toeval lig aanwezigen onder wie wet houder Ter Schure een glas champagne aan. (foto: Ten Velde) Voor de zomervakantie wordt nog gestart met de bouw van de gymaccommodatie, onderdeel van het Kulturhus. Het gaat om een dubbel gymnastieklokaal tussen sporthal 't Mossink en scholengemeenschap De Waer- denborgh. „Planologisch zijn er gunstige mogelijkheden. Er kan direct worden begonnen met de uitvoering omdat een eenvoudi ge planologische procedure vol doende is", geven Mensink en Plomp aan. Daarnaast wordt er gewezen op de efficiencyvoor- delen bij de cv-installatie, het beheer van het gebouw, het combineren van het gebruik van de gymtoestellen etcetera. Er moet wel een aantal technische aanpassingen plaatsvinden om dat er aan een bestaand gebouw gebouwd wordt. Er wordt nog onderhandeld met post, politie, een bank voor mo gelijkheden binnen het Kultur hus. De projectorganisatie on derzoekt of de grote zaal van Irene, met geplande uitbreiding, in het weekeind gebruikt kan worden door het Kulturhus. Holten - De bouwactiviteiten op 't Vletgoor in het voorjaar en zomer van 2003 zijn niet onopgemerkt voorbij gegaan. Tijdens het tien de Meester Knijff Jeugdtoernooi kreeg de vereniging de toezegging dat de jeugdteams van Blauw Wit aan het begin van dit seizoen konden beschikken over hun eigen trainingsballen. In de nieuwe berging op het sportcomplex hebben de teams hun eigen materiaalkast met plek voor de trainingsballen. Een enorm succes bleek in het eerste halfjaar. De nieuwe manier van opbergen en het verantwoording over het gebruik zijn positieve elementen. De bouw van de berging, samen met de nieuwe spelerskamer en de nieuw e overkapping is in zeer korte termijn gerealiseerd met een groep vrijwilligers. Bij de ingebruikneming waren de heren Rozemuller en Knijff verhinderd, daarom werd het cadeau later aangeboden. Een groot deel van de aangeboden trainingsballen op de voorgrond, (foto: Johan Bolink) Holten - Ook dit jaar organiseert Stichting Sociaal Cultureel Werk voor de Holtense basis- tchooljeugd, de Roefeldag: dit aar woensdagmiddag 9 juni. )e naam Roefeldag komt van iet Belgische woord 'roefelen' lat snuffelen of ontdekken bete- i ent. Op de Jantje Beton Roefel- :j ag mogen kinderen een kijkje hemen achter de schermen van llerlei verschillende beroepen, flet Roefelcomité Holten is al Iruk bezig om bedrijven in Hol- n te benaderen om mee te loen. Alle kinderen van groep 5. i, 7 en 8 van de Holter basis scholen en de kinderen uit Hol- n die in groep 5, 6, 7 van het ipeciaal onderwijs zitten, mogen leedoen. >e Roefeldag bestaat al 12 jaar :n is een initiatief van Jantje Be rn. Jantje Beton wil dat alle anderen in Nederland de kans krijgen zich op een goede en speelse manier te ontwikkelen. De Jantje Beton Roefeldag le vert hieraan een belangrijke bij drage. Het geeft kinderen de kans om op een speelse en actie ve manier te onderzoeken wat ze later allemaal kunnen worden. Voor meer informatie kun je bellen met De Boschkamp, tele foon 0548-36 27 55. Je kunt ook op de internetsite van Jantje Beton kijken: www .j antj ebetonn 1 Wie een bedrijf heeft in Holten, of werkt bij een bedrijf in Holten dat kinderen graag een kijkje achter de schermen laat nemen, kan zich aanmelden. Dit kan via De Boschkamp. telefoon 0548- 36 27 55. Ook is de organisatie op zoek naar vrijwilligers die op de Roefeldag een groepje van vier of vijf kinderen wil begelei den. Aanmelden kan via De Boschkamp. Holten - 3VO Holten maakt be zwaar tegen de verkeersmaatre gelen die de gemeente wil ne men in de Wilhelminastraat. Dat schrijft de Holtense afdeling in een brief aan burgemeester en wethouders en de gemeenteraad. De gemeente wil er namelijk de stop verboden verwijderen en daar is 3 VO Holten mordicus te gen. 3VO Holten wil een veilige Wilhelminastraat, en betwijfelt sterk of de maatregelen die de gemeente wil nemen wel voor zo'n veilige straat zorgen. 3VO Holten vindt de argumen ten die de gemeente hanteert niet juist. 'De gemeente stelt dat het opheffen van stopverboden ge wenst is. Maar in 1976 is reeds onderkend dat de verkeersveilig heid voor de kinderen bevorderd wordt door het instellen van stopverboden. In 2004 zijn er meer kinderen die de Haar- school bezoeken en het autover keer is sindsdien sterk toeeeno- Ook het aantal kinderen dat ge bracht en gehaald wordt met de auto is gegroeid, vanwege meer kinderen uit het buitengebied. De conclusie dat de veiligheid voldoende is gewaarborgd door de aanleg van verhoogde VOP's delen wij niet. Vergeten wordt dat er ook nog veel ouders zijn die de kinderen op de fiets naar school brengen met hun kind naast zich en dan om de gepar keerde auto's heen moeten", stelt 3VO-voorzitter Ab Waakop Reijers in de brief. De gemeente voert verder aan dat het voorstel om de stopver boden op te heffen past binnen het beleid van Duurzaam Veilig. 'Maar van een lage snelheid is 3VO is tegen het weghalen van de borden 'overstekende kinderen' bij de school.(foto: Sander Scheper man) geen sprake, aangezien handha ving niet geschiedt door de poli tie en ook geen prioriteit heeft bij de politie. Sinds 1976 is het doorgaand verkeer alleen maar toegenomen. Door de aanleg van plateaus is dit niet minder ge worden. Het stopverbod tussen de Nagelhoutstraat en de Hout weg om zodoende de wegge- Rijssen AUTO RUESINK RIJSSEN Kalanderstraat 9 tel: 0548-542293 www.autoruesink.peugeot.nl AUTO RUESINK GOOR Deldensestraat 36 tel: 0547-272646 www.autoruesink.peugeot.nl 0909-1 71 SI EEN COMPUTER] DISCOUNT DÉ COMPUTER KOOPJES BEURS 12 APRIL 10-16 UUR ip.pcdiscownt.nl bruiker het idee te geven dat de Wilhelminastraat een woon straat is, ervaart geen enkele weggebruiker. Slechts één wo ning staat direct aan de Wilhel minastraat. vanwaar dan de uit leg woonstraat? De mening dat de snelheid afneemt wanneer er auto's langs de rijbaan gepar keerd worden delen wij niet. vaak geeft men nog extra gas om er langs te komen', aldus het be stuur van 3VO. De gemeente stelt dat de waar schuwingsborden geen functie meer hebben. 3VO vindt het ver wijderen van de waarschuwings borden 'gevaarlijke kruising' geen probleem. Maar wat het verwijderen van de waarschu wingsborden 'overstekende kin deren' betreft is 3VO van me ning dat het geen overbodige luxe is om de weggebruiker hierop te attenderen. Zaterdag 10 en Paasmaandag 12 april 2004 Volwassenen €3.50 Kinderen tot 12 jaar en öS''' €1,50 Kinderen tot 6 jaar GRATIS entree Helemaal over uw toeren van oude singles? Compleet van slag door een zeldzame koekkoeksklok? U krijgt kriebels in uw buik van oud speelgoed? Bezoek dan de vlooienmarkt in het Expo Center Hengelo. Want, wat u ook zoekt de kans is groot dat u het op één van de vele kraampjes vindt Beide dagen geopend van 09.00 tot 17.00 uur. Wegteisweg 65 apofoouer 174 2 SOS 022 De gemeente meent dat een par keerverbod nabij de speelgele- genheid een onevenredige zware maatregel is om de kinderen vei lig over te laten steken. 3VO is het daar niet mee eens. 'Voor ons kan en mag in overwegingen omtrent veiligheid voor kinde ren onevenredigheid niet mee spelen. De stelling dat de kinde ren ook een mogelijkheid heb ben om in de woonwijk te spe len, getuigt volgens ons niet van enige realiteitszin. Volgens ons is er in de woonwijk geen voet- Holten - Jan Manenschijn heeft in de internationale Zwemloop van Stadtlohn een tweede plek gehaald. Op het WK in Queenstown. Nieuw Zeeland werd hij nog twintigste op deze discipline. De wedstrijd bestond uit één ki lometer zwemmen en tien kilo meter hardlopen. Na 12.32 tikte Jan al^eerste aan na het zwemmen. De tien kilo meter werden afgelegd in 32.40. een nieuw persoonlijk record. Gezien de tijd van het jaar heeft de periode in Nieuw-Zeeland hem niet slecht gedaan. Winnaar werd Duitser Uwe Kappelhoff in 44.41. Jan Manenschijn uit Hol ten werd tweede in 45.13. 4b balveldje aanwezig. Daarbij komt dat kinderen zich niet al tijd laten leiden door de moge lijkheden, maar daar willen spe len waar het leuk is', schrijft 3VO. Van het feit dat een meerderheid van de Verkeers Overleg Groep (VOG) instemt met het voorstel van de gemeente is 3VO Holten niet onder de indruk. 'Veiligheid voor kinderen is geen kwestie is van neuzen tellen, maar van waarde hechten aan een kinder leven. Wij blijven pleiten voor instandhouding van de stopver boden en het instellen van een stopverbod tussen de Churchil- lstraat en de Verzetstraat'. bena drukt 3VO. Dat ook het Buro voor Verkeers kundige Advisering instemt met het gemeentelijk voorstel zegt 3VO niets: 'Wij vragen ons af of dit bureau de situatie ter plekke heeft bekeken tijdens het bren gen en halen van de schoolkin deren.' De Holtense 3VO-groep geeft aan dat de brief onder an dere tot stand kwam naar aanlei ding van diverse gesprekken met verontruste ouders uit de wijk de Haar. Bij Bato is het goed en ge zellig 'bewegen voor oude ren'. Het is een hechte ploeg. Pagina 5 Er is een schitterend nieuw ontwerp gepresenteerd door de architect voor het nieuwe gemeentehuis. Pagina 7 De jonge touwtrekkers van OKIA zetten net als de senioren hun beste beentje voor. Sommi ge senioren waren te zwaar, daar had de jeugd geen last van. Holten - De N.B.v.P. Vrouwen van Nu afdeling Holten, houdt dinsdag 13 april haar maande lijkse afdelingsavond in zaal Vosman aan de Oranjestraat. Zaal open om 19.30 uur, aan vang 20.00 uur. Deze avond wordt verzorgd door Mevr.D.Heyda-ter Harmsel met een collega. Zij houden een lezing over 'De vrouw bij de brandweer'. Dinsdag 20 april is er een thema-avond met als gas tspreker Dr. A. F. G. V. M. Yp- ma (uroloog) Deventer Zieken huis. Hij houdt een lezing over 'ongewild urineverlies' en zal hiermee dc taboesfeer proberen te doorbreken. Woensdag 12 mei heeft de reiscommissie het jaarlijkse reisje gepland naar Dalen en Bourtanee. Info 0548- 362092. Eerst geregeld zon later opnieuw kans op enkele buien. Goede vrijdag overdag wolkenvelden, afgewisseld door perioden met zon en kan op een enkele bui. Het Paasweekend geeft ook niet veel hoop de luchtdrukverdeling zit op slot. We blijven onder invloed van een noordwestelijke stroming met aanvoer van lucht die onsta biel is. Zodat we naast opklarin gen en wat zon, ook buien krij gen. De Paasdagen verlopen dus wis selvallig en te koud voor de tijd van het jaar met 11.0 a 12.0 gra den. Hopen dat het meevalt. Weerman, Freddie Paalman. voor meer weer pag.3 U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Dhr./mevr.: Woonplaats: Geef dat ook eens j Telefoon: aan een ander door! Geeft als abonnee voor bet Holtens Nieuwblad op: BON Dhr./mevr.: j Gebruik deze bon -^óres voor het opgeven van 1 Woonplaats: een nieuwe abonnee I postcode; Inzenden aan: \Telef00m Holtens Nieuwsblad j Bankrekening: An™°°?irmtr!7 1 Handtekening: 7d00 VB Enschede 46.20 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 44,60 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0.90)

Holtens Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1